W Szczecinie zostanie posadzonych 20 tys. nowych drzew

Data: 09.03.2020 15:19

Autor: swiatoze

swiatoze.pl

Szczecin to miasto, które może szczycić się największymi lasami miejskimi w Polsce. Władze nie zamierzają na tym poprzestać i planują masowe sadzenie drzew. Wiosną Szczecin wzbogaci się łącznie o blisko 20 tysięcy drzew: sosen, brzóz, buków i olch.

#szczecin #przyroda

Radni przegłosowali. W Szczecinie zamiast parku - kościół

Data: 26.02.2020 10:22

Autor: swiatoze

swiatoze.pl

Wczoraj radni przegłosowali: pomiędzy Romantyczną a Gwarną stanie kościół. Będzie to piąty kościół na odcinku dwóch kilometrów. Teren, na którym ma stanąć kościół, wart jest ponad 2 mln zł. Władze miasta chcą wydzierżawić go za 0,3% wartości.

„Strasznie mi przykro”, „Jestem wściekła”, „Trzeba się zebrać i blokować budowę” – tak decyzję radnych komentują mieszkańcy osiedla Nad Rudzianką, którzy od dłuższego czasu próbowali przekonać radnych, by na terenie w pobliżu osiedla wybudować park czy miejsce sportowej rekreacji. Wczoraj okazało się, że radni PiS i radni Bezpartyjni przegłosowali budowę kościoła. Mieszkańcy nie kryją swojego oburzenia i obiecują, że dadzą temu wyraz przy kolejnych wyborach. Wytykają też radnym bezpartyjnym hasło wyborcze „Mieszkańcy przede wszystkim”. – Chyba przestało być aktualne – pisze mieszkanka Szczecina

#szczecin #katolicyzm

Kościół zamiast parku? Mieszkańcy Szczecina protestują

Data: 24.02.2020 13:40

Autor: swiatoze

swiatoze.pl

Osiedle Nad Rudzianką to ponad 30 bloków, blisko 120 klatek i 3500 mieszkańców. W ich otoczeniu brakuje żłobków, przedszkoli czy placów zabaw. Dobrze zagospodarowany park mógłby rozwiązać te problemy, jest nawet miejsce – plac pomiędzy ulicami Romantyczną i Gwarną. W planach jest jednak budowa kościoła. Teren wart jest ponad 2 mln zł, a władze miasta dążą do wydzierżawienia go za 0,3 proc. wartości kościołowi.

#szczecin #katolicyzm

Rusza rozbudowa terminalu LNG w Świnoujściu

Data: 20.02.2020 07:28

Autor: HaHard

wnp.pl

W poniedziałek (24 lutego) zostanie podpisana pierwsza z umów, dotyczących rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu. Kontrakt, który obejmuje rozbudowę instalacji regazyfikacyjnej, pozyskało konsorcjum spółek Porr oraz TGE Gas Engineering. Z informacji WNP.PL wynika, że jego wartość wyniesie ok. 110 mln zł.

#hahard #ekonomia #energetyka #szczecin

Środowiska LGBT chcą tęczowego ronda w Szczecinie

Data: 25.11.2019 13:07

Autor: kisiel

wpolityce.pl

W Szczecinie powstanie tęczowe rondo? To pomysł grupy mieszkańców miasta, która twierdzi, że byłby to symbol pokoju, otwartości i tolerancji umieszczony w przestrzeni publicznej miasta. Jednak rondo wywołało niemałą dyskusję. Mieszkańcy Szczecina przeciwni tej inicjatywie zbierają podpisy pod petycją do Rady Miasta Szczecin.

#polska #newsy #newsyzkraju #lgbt #szczecin

Akcja wydobycia miny morskiej w Świnoujściu. Może zawierać 400 kg materiału wybuchowego

Data: 14.07.2019 10:01

Autor: piotre94

polsatnews.pl

Z powodu wydobywania miny z okresu II wojny światowej wstrzymano ruch na Zalewie Szczecińskim i na torze wodnym Szczecin-Świnoujście oraz zaplanowano ewakuację ok. 160 osób. Wykryty w wodzie obiekt sklasyfikowano jako brytyjską lotniczą minę morską typu Mark IV. Może ona zawierać ponad 400 kg materiału wybuchowego. #polska #swinoujscie #szczecin #wojsko #militaria #iiwojnaswiatowa

Skrajna lewica wystraszyła hotelarzy w Szczecinie. Duże straty finansowe dla niemieckiej AfD

Data: 28.06.2019 22:26

Autor: piotre94

nczas.com

– Zaplanowana na weekend w Szczecinie narada za „zamkniętymi drzwiami” parlamentarnej frakcji prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) prawdopodobnie się nie odbędzie – wynika z informacji lokalnych szczecińskich mediów. Hotel, w którym zaplanowano spotkanie, miał odmówić udostępnienia sal konferencyjnych. #polityka #polska #szczecin #niemcy

Data: 17.06.2019 19:51

Autor: Wezmyr

#opera #szczecin Wczoraj "Napój miłosny" w Operze na Zamku obejrzany. Przeżyty, bo to było piękne przedstawienie. Aż szkoda, że sama scena nie robi wrażenia czegoś wielkiego, ale na szczęście, siła tkwi w artystach a nie w murach :)