Koniec orangutanów: ścigany, prostytuujący się i brutalnie stracony...

Data: 20.04.2019 12:31

Autor: FiligranowyGucio

unserplanet.net

Człowiek – a raczej niezwykła reprezentacja najgorszego z naszych gatunków – zniszczenie połowy orangutanów na wyspie Borneo zajęło tylko 16 lat.

Drewno, papier, górnictwo czy olej palmowy: wylesianie jego środowiska naturalnego było tylko częścią jego dramatu, ponieważ na wielu z nich polowano, a nawet prostytuowano.

Po znalezieniu orangutana z 17 kulami i ścięciu głowy w połowie stycznia 2018 r., w lutym znaleziono 5-7-letniego mężczyznę orangutana, wykonanego z około 130 kulami z karabinu pneumatycznego.

Orangutan zmarł po tym, jak został dźgnięty nożem i pobity. W jego głowie znaleziono 70 kul.

Kolejne okrutne morderstwo orangutana.

Autopsja znalazła co najmniej 130 kul w głowie i ciele, 17 otwartych ran od ostrych przedmiotów i klatki piersiowej oraz jedną rękę z ranami od ciosów.

Oranżutan został poważnie ranny przez mieszkańców wsi w dzielnicy Kutai Timur w niedzielę 04 lutego 2018 r. i zabrany do szpitala w mieście Bintang w poniedziałek, gdzie zmarł we wtorek.To drugie morderstwo tego rodzaju w tym roku. Na świecie jest już niewiele czerwono-brązowych małp, a teraz są one nawet brutalnie zastrzelone. Ich głowy odcięte, ręce złamane, ciała przepełnione kulami. Widzisz: Dlaczego? Orang Utan brutalnie maltretowany, ścięty, zabity 17 kulami i po prostu wrzucony do rzeki!

"Nie można sobie wyobrazić, co się dzieje z tymi inteligentnymi i fascynującymi małpami. To zwierzę – uratowaliśmy je ze sklepu drzewnego. Dla zabawy przykuli go łańcuchem pod generatorem od lat.

W rezultacie stracił słuch i cierpi na uszkodzenie mózgu. W Kalimantanie bardzo często poluje się na orangutany płci żeńskiej. Golą zwierzęta i sprzedają je robotnikom leśnym w celu uprawiania seksu.

To jak gwałt, jak straszne niewolnictwo. Pamiętaj, że te małpy mają 97% tego samego DNA co ludzie." Kalimantan Timur (niemiecki Kalimantan Wschodni) to indonezyjska prowincja na wyspie Borneo.

"OPRÓCZ OCHRONY LASÓW, MUSIMY SKUPIĆ SIĘ RÓWNIEŻ NA PRZYCZYNACH ZABIJANIA ORANGUTANÓW. WYMAGA TO UWAGI OPINII PUBLICZNEJ, EDUKACJI, SKUTECZNIEJSZEGO ŚCIGANIA I DALSZYCH BADAŃ NAD TYM, DLACZEGO LUDZIE ZABIJAJĄ ORANGUTANY", WYJAŚNIA WSPÓŁAUTOR SERGE, KTÓRY Z UNIWERSYTETU LIVERPOOL JOHN MOORES, W NOWYM BADANIU, W KTÓRYM STWIERDZA SIĘ, ŻE LICZBA ORANGUTANÓW NA BORNEO NADAL DRAMATYCZNIE SPADA.

Światowe zapotrzebowanie na surowce zmniejszyło liczbę małp o ponad 100 000 w ciągu ostatnich 16 lat.

Środki ochrony gatunków z ostatnich 50 lat nie zapobiegły dalszemu dramatycznemu spadkowi liczby orangutanów na Borneo. Najnowsze dane opublikowane przez zespół badaczy z 38 międzynarodowych instytucji pod przewodnictwem Instytutu Antropologii Ewolucyjnej Maxa Plancka w Lipsku, Niemieckiego Centrum Badań nad Integratywną Różnorodnością Biologiczną (iDiv) oraz Uniwersytetu Johna Mooresa w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii sugerują, że całkowita liczba orangutanów z Borneo zmniejszyła się o ponad 100 000 w latach 1999-2015.

Wynik ten oznacza, że Borneo pierwotnie miało więcej orangutanów niż wcześniej sądzono. Z drugiej strony, zwierzęta znikają szybciej niż się spodziewano.

#natura #ludzie #orangutan #swiat #olejpalmowy #przyroda

Przetłumaczono przy pomocy www.DeepL.com/Translator

Data: 12.04.2019 22:40

Autor: Immortal_Emperor

Wikileaks udostępniło tajne pliki w związku z aresztowaniem Juliana Assange.

https://file.wikileaks.org/file/

Były one zabezpieczeniem na wypadek jego aresztowania od wielu lat, teraz zostały upublicznione dla wszystkich.

#wikileaks #isnternet #swiat

Aktualizacja! To FakeNews, są to stare pliki sprzed lat

Wojskowy zamach stanu w Sudanie. Prezydent Omar al-Baszir zatrzymany

Data: 11.04.2019 22:25

Autor: piotre94

wiadomosci.radiozet.pl

Prezydent Sudanu Omar Baszir został zatrzymany i będzie przebywał "w bezpiecznym miejscu" – poinformował w czwartek minister obrony tego kraju gen. Awad Mohamed Ahmed ibn Auf. Oświadczył, że krajem przez dwuletni okres przejściowy będzie rządziła rada wojskowa.

#news #swiat #afryka #polityka

Stany Zjednoczone uznały IRGC za organizację terrorystyczną

Data: 08.04.2019 16:46

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Amerykańskie władze poinformowały, iż Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) zostaje wpisany na listę zagranicznych organizacji terrorystycznych. IRGC jest jedną z dwóch gałęzi irańskich sił zbrojnych. Według tamtejszej konstytucji Korpus odpowiada za obronę rewolucji islamskiej i jej osiągnięć. W szeregach IRGC znajdują się siły lądowe, lotnictwo, marynarka, wywiad oraz jednostki specjalne. #polityka #swiat #usa #iran #islam

Data: 24.03.2019 23:22

Autor: Alojz

Za funt kawy ( 453 g) trzeba zapłacić na światowych giełdach, w przeliczeniu około 3,65 zł.

W Polsce 500 g kawy mielonej kosztuje koło 15 zł

Data: 21.03.2019 11:53

Autor: Janusz_Tracz

W najbliższych dniach, a może nawet dzisiaj, rozstrzygną się losy UK. Francja zapowiedziała, że może użyć veta i zablokować opóźnienie brexitu. Do tej pory zgodne Niemcy, stawiają warunki, m.in. przegłosowanie umowy brexitowej (UK odrzuciła 2x).

Coś mi się zdaje, że UK się wykolei … całkiem przez przypadek. Zresztą, chciałbym, by państwa europejskie przykładnie ukarały i upokorzyły butnych brytoli.

Prześladowania chrześcijan - skala i przyczyny zjawiska (wykład)

Data: 16.03.2019 18:29

Autor: m__d

youtu.be

Ciekawy wykład na temat skali i przyczyn prześladowania chrześcijan. Warto posłuchać, bo autor mówi spokojnie i rzeczowo, a słowa podpiera danymi.

Data: 10.03.2019 12:50

Autor: Jiren

Francja – stolica mody, kuchni i kultury^^

Osobiście sam byłem zwiedzić Londyn, Paryż, Barcelonę i powiem tak, Polska prezentuje kulturę znacznie wyższą od tego postępowego zachodu. W Warszawie mógłbyś pewnie zrobić kanapki na chodniku i się nie zatruć. Brud, smród, tony śmieci zalewają Europę zachodnią od kilku dekad i to nie tylko skutek imigracji. Oni są po prostu brudasami. Wystarczy w sobotę przejść się po angielskim miasteczku, będą tłumy pijanych angoli, rzygających po ścianach i oddających mocz pod siebie, nie mówiąc już o rzucaniu wszędzie śmieci.

Cieszmy się, bo czystością dorównujemy Skandynawii, jest wiele do zrobienia w kwestii ekologii, ale przynajmniej nie żyjemy w chlewie obsranym gównem angola.

Data: 06.03.2019 22:34

Autor: Jiren

W Hollywood, manifestacja "society justice"… kurwa mać, wpierdolić tym białym to mało, gdzie się podziały dobre czasy, gdy murzyn zbierał bawełnę.

Data: 28.02.2019 09:53

Autor: kosmitolog

Nagranie z niedawnej eksplozji pociągu w Egipcie. Scenka jak z filmu akcji. Uwaga co wrażliwsi lurkowie – widać palące się muzułmany.

https://www.sadistic.pl/jak-skrocic-oczekiwanie-na-pociag-vt490283.htm

Czy wybuchnie wojna Indie - Pakistan? Walki trwają.

Data: 27.02.2019 08:27

Autor: KWojczal

krzysztofwojczal.pl

Witam,

zapraszam do lektury komentarza. W treści:

– co działo się na granicy indyjsko-pakistańskiej w ostatnich godzinach (gdy Polska spała),

– czy eskalacja (np. zestrzelenie pakistańskiego F-16) przerodzi się w wojnę?

– dlaczego Kaszmir i dlaczego teraz? O co toczy się gra i jaki ma to związek ze spotkaniem Kim Dzong Una z Donaldem Trumpem.

Zapraszam

KW

Polskie instytucje promują żydowski rasizm...

Data: 26.02.2019 19:53

Autor: FiligranowyGucio

kontrowersje.net

Od czasu do czasu warto podać dobrą wiadomość, a nawet bardzo dobrą. Ślepi, głusi i histerycy powtarzają głupoty, że nic się w stosunkach polsko-żydowskich nie zmieniło na lepsze. Brednia! Ostatnie dwa lata to prawdziwa rewolucja i wiem co piszę, bo obserwuję zjawisko od lat, jak również wielokrotnie padałem ofiarą politycznej poprawności, czyli cenzury po prostu. Do 2015 roku można było w dowolny sposób obrzygać Polskę i Polaków, kto miał ochotę rzucić rasistowskim i antypolskim hasłem, nie tylko nie ponosił konsekwencji, ale zdobywał nagrody, na przykład „Nike” i to się niestety nie zmieniło.

Z drugiej strony każdą krytykę wobec Żydów zagłuszano histerią i linczem medialnym, do tego stopnia nachalnie, że mało kto się decydował pisnąć. O tym, aby „złe słowo” o Żydach powiedział jakiś profesor albo polityk z pierwszych stron gazet w ogóle nie było mowy. Dziś sprawy się pozmieniały, po olbrzymiej i kłamliwej żydowskiej propagandzie, tej w Polsce i poza granicami Polski, nastąpiła ostra reakcja Polaków, co jest absolutną i cenną nowością. Zawsze przychodzi taki moment, w którym zaszczuwany w końcu się odwinie, ile można znosić upokorzeń i publicznej chłosty. Dokładnie tak się stało z Polakami po fali oszczerstw i agresji, wylanej przez Żydów w jasno określonym celu – zgnoić i oskubać na wymyślone weksle.

W efekcie już nie skrajnie prawicowe „oszołomy” mogą sobie pozwolić na krytykę żydowskich kłamstw, ale tacy politycy jak Marek Jakubiak, Paweł Kukiz i wielu innych, którzy bywają w TVN. W mediach publicznych pojawiły się tak ostre materiały na temat zbrodni żydowskich, że trzy lata temu cała telewizja poszłaby siedzieć za „mowę nienawiści”. Otwarcie o technikach propagandowych, żydowskich mordercach w komunistycznej bezpiece i o współpracy Żydów z Niemcami, mówią znani i mający wiele do stracenia historycy. Wszystko to razem nie jest krokiem na przód, ale jest prawdziwą rewolucją, którą trzeba umieć dostrzec i docenić, bo to doskonały wstęp do klejonego etapu.

Korzystając ze zmiany klimatu czas zadać znacznie więcej pytań i przypomnieć dużo więcej faktów, niż przypomnieli politycy i profesorowie. Marek Jakubiak zapytał dlaczego Polacy mają utrzymywać żydowski teatr, Paweł Kukiz przypomniał o składach sędziowskich, zdominowanych przez Żydów, które w czasach stalinowskich wydawały wyroki śmierci na Polaków. Dobre pytania i dobre przypomnienie, ale to ciągle mało. Konieczne są inwentaryzacje w ośrodkach propagandowych siejących antypolski rasizm pod pozorem walki z „antysemityzmem” i żeby było jasne o co chodzi, to wskazuję modelową szczujnię pod nazwą „Polin”. Polski samobójczy dramat polega na tym, że nie żydowskie, ale polskie instytucje opanowane są przez „autorytety”, które powtarzają największe żydowskie kłamstwa, jak to o współpracy Polski z niemieckimi ludobójcami.

Takich „przybytków” jest pełno i wszędzie, poczynając od PAN, kończąc na „fundacjach”. Pytać i wskazywać trzeba, ale za tym powinny iść konkrety. Skoro za rasistowskie, „homofobiczne” i „antysemickie” wypowiedzi wylatuje się z polskich uczelni, instytucji i również z prywatnych firm, to dlaczego za antypolskie i czysto ksenofobiczne wypowiedzi nie tylko się nie wylatuje, ale dostaje awanse? Obecnie nie ma żadnego mechanizmu wyciągającego odpowiedzialność za polonofobię. Produkowanie w prawicowych tygodnikach serii przymiotników i hiperboli wyrażających najwyższe oburzenie nie jest złe, ale pozbawione konkretnych działań pozostaje tylko i wyłącznie biciem piany. Jakubiak pytał, czy Żydzi w Izraelu utrzymują polski teatr, inni dopytywali, czy w Izraelu jest muzeum zbrodni żydowskich? Celne pytania retoryczne, ale brakuje jeszcze kilku, podstawowych dla nas pytań i odpowiedzi.

Czy w Izraelu profesor opluwający Żydów może być rektorem albo szefem instytucji? Czy w Izraelu na topie fundacji i innych „muzeów” mogą znajdować się te, które wskazują na zbrodnie żydowskie i to jeszcze w całkowicie kłamliwej formie i treści? Bezkarność zawsze rozzuchwala, bezkarność połączona z relatywizmem to już zamordyzm. Bez egzekucji w zakresie odpowiedzialności zawodowej, cywilnej i karnej, za rasizm i agresję skierowaną przeciw Polakom, nie zmienimy tej chorej rzeczywistości. Jeśli przynajmniej w połowie uda się Polsce osiągnąć skuteczność z jaką Żydzi piętnują „antysemitów”, to lepszej obrony dobrego imienia Polaków nie zapewni żadna fundacja, czy hollywoodzki film.

Data: 18.02.2019 13:27

Autor: Jiren

Generalnie denerwuje mnie polska geopolityka ostatnich 3 dekad. Przymilanie się do Amerykanów i Izraela. Kupowanie amerykańskiego złomu, poddaństwo i nadstawianie dupy. Mam nadzieję, że to powoli się zmieni w ciągu następnych 10 lat.

Przez ostatnie dekady straszyli nas Putinem, który tutaj wkroczy jak tylko znikną Amerykanie. Gówno prawda! Putin jest bardziej zainteresowany by nam puszczać gaz niż rakiety. Wie też, że w przypadku agresji na Polskę, wylecą w powietrze wszelkie rury z gazem, w tym Nord Stream. To jest jeden z naszych celów obronnych i nawet generałowie GROM potwierdzali kilkukrotnie.

Data: 18.02.2019 02:05

Autor: lachiarma

Bahamy to ładny kraj, z lazurowym oceanem, pięknymi plażami i cieplutkim klimatem.

A to jest flaga Bahamów.

Ta flaga jest bardzo estetyczna.

Poświęćmy chwilę na to aby docenić design flagi Bahamów.

Rasizm w Izraelu. Czarnoskórzy Żydzi protestują przeciwko ich dyskryminacji

Data: 12.02.2019 08:35

Autor: piotre94

nczas.com

W Izraelu istnieje cała grupa Żydów, którzy uważają się za dyskryminowanych z powodu swojej odrębności od innych Żydów wynikającej m.in. z koloru skóry.

Data: 10.02.2019 14:10

Autor: WilkMorski

Ciekawostka

Most Rędziński to żelbetonowy most wantowy stanowiący część obwodnicy Wrocławia. Umożliwia on przemierzenie Odry z wyspą Rędzińską oraz szlaku zabytkowych śluz. Jego długość to 1742 m, tym samym jest dłuższy od Holenderskiego mostu Erasmusbrug (802m) , stanowiącego połączenie obu brzegów Nowej Mozy oraz dzielnic nowego i starego Rotterdamu.

Poznajcie Stevena Spielberga z Wakaliwoodu

Data: 08.02.2019 15:38

Autor: Tomm16

youtube.com

"Życie bez śmiechu, bez komedii to nie życie", Isaac Nbwana, kamerzysta, reżyser, założyciel Wakaliwood – wytwórni filmów z Ugandy. Z budżetem nie większym niż 200 dolarów, stworzył wiele hitów, które rozsławiły Wakaliwod. Przyda się angielski.

Data: 06.02.2019 13:33

Autor: solo1979

W wielkim skrócie (sprawa Breivika):

Breivik podczas procesu zapytany dlaczego nie pozabijał cudzoziemców (z bliskiego wschodu) tylko rodaków. Odpowiedział ,że to nie jest ich wina ,że tu przyjeżdżają tylko wina tych co ich tu wpuszczają.

Breivik chciał zasygnalizować źródło problemu.

Oczywiście zasługuje ten czyn na potępienie. Media wykreowały go (i słusznie) na białego terrorystę, jednak pomijają wątek idei ,za którą ta sytuacja stała.

Z resztą biały terrorysta był i jest potrzebny lewacko genderowskim bojówkom.

Data: 05.02.2019 21:41

Autor: WilkMorski

Moja praca polega na odwiedzaniu wielu miejsc.

Chciałbym publikować tutaj ciekawostki z dziedziny

Swiat Podroze Zegluga

Jedna z najpięknieszych miejscowości niemieckich Heidelberg. Leży w południowo-zachodnich Niemczech w paśmie górskim nad kanałem Nekar.

Poniżej zdjęcie śluzy o skoku 3metrów, zdjęcie nie moje.

Ostrzeżenie przed prowokacją CIA/Mossad na terenie Polski przeciw Rosji

Data: 05.02.2019 15:41

Autor: PrawdaPolska

wiernipolsce1.wordpress.com

Były komandos, oficer kontrwywiadu wojskowego w 1bsz w Dziwnowie /Polska/, kpt. Michał Jarzyński ostrzega Polaków i Rosjan przed możliwą prowokacją służb USA i Izraela zmierzającą do zainicjowania konfliktu zbrojnego między Polską i Rosją.

Disneyland zorganizuje swoją pierwszą oficjalną paradę równości

Data: 05.02.2019 15:17

Autor: Major_Bialkov

noizz.pl

Paryski Disneyland zorganizuje 1 czerwca imprezę "Magical Pride". Zaplanowana na czerwiec prorównościowa parada to pierwszy tego typu event w historii imprez spod szyldu Walta Disneya.

Brama przygniotła babcię i wnuczka. Jest wyrok ws. tragedii

Data: 05.02.2019 11:37

Autor: Krx_S

rmf24.pl

Na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 20 tys. grzywny sąd w Zakopanem skazał Pawła Dziubasik za niedopilnowanie stanu bramy drewnianej, która przed rokiem zawaliła się na dwoje turystów w Białce Tatrzańskiej. W wypadku zginęła 70-letnia babcia i jej 7-letni wnuczek. Obie strony oświadczyły, że nie będą odwoływały się od tego wyroku.

MOCNE! - Zza kulis o tym jak działają media i jak pełen układów jest ten świat

Data: 05.02.2019 09:48

Autor: Kiszony

youtube.com

Kogoś mocno dupa zapiekła bo w oryginale z ponad milionem wyświetleń wyłączyli dzwięk

To "układy" szczególnie widoczne m.in. :

Od 14:50 Larry King w rozmowie z Bill Clintonem „Ted Turner zmienił świat, on jest twoim wielkim fanem, jest?….on by chciał ci służyć…jeżeli wiesz co mam na myśli…żartujesz?…zadzwonię do niego jak już cię wybiorą

Od 47:50 Larry King w rozmowie z George H.W. Bushem „mój brat jest w przemyśle farmaceutycznym, mówi że mają nową pigułkę w Izraelu….”

Moderacja wykopu od 5 dni nie zmienia grafiki na prośbę autora wpisu.

Data: 05.02.2019 07:00

Autor: apkwiatoszX

P zwróceniu uwagi przez uzytkowników, że błędna grafika dodana przeze mnie jest promowana przez wykop poprosiłem moderację o zmianę grafiki na właściwą, w które kat ma niemieckie barwy z czasów nazistowskich. Niestety prośba od 5 dni wisi, a moje konto zostało zbanowane.

https://www.wykop.pl/link/4773819/times-of-israel-oburzony-polacy-nie-chca-przyznac-sie-do-mordowania-zydow/

Szlochający morderca

Data: 04.02.2019 15:42

Autor: celu205

szkolastandard.pl

W latach 1980-1982 seryjny morderca w Minneapolis zabijał swoje ofiary, po czym zapłakany dzwonił na policję i przepraszał za swoje czyny, naprowadzając funkcjonariuszy na miejsce zbrodni.

San Francisco zakaże technologii rozpoznawania twarzy

Data: 04.02.2019 02:02

Autor: soochy

fintek.pl

San Francisco może być pierwszym miastem, które wprowadzi zakaz stosowania technologii rozpoznawania twarzy w publicznych urzędach i monitoringu miejskim. Zdaniem radnego Aarona Peskina technologia ta wymaga regulacji, bo stanowi zagrożenie dla wolności osobistej mieszkańców miasta.

Data: 02.02.2019 23:37

Autor: AgentKGB

Skończył sie dzień świstaka w USA. Wiecie co powiedział świstak Phil w tym roku? Nic, bo świstaki nie umieja mówić.
https://news.tut.by/world/624901.html

Zimno, śnieg i wczesne kwiaty wiśni

Data: 02.02.2019 20:32

Autor: Sanay

nytimes.com

Mimo, że mieszkam w Ottawie, mieście regularnie odwiedzanym przez zimne zatrzaski, ostatnio byłem trochę zdenerwowany podczas jazdy na zlecenie wzdłuż izolowanego odcinka Trans-Canada Highway w pobliżu Deep River w Ontario. Termometr na desce rozdzielczej samochodu wykazywał minus 34 Celsjusza, dobre 10 do 15 stopni poniżej normalnej temperatury na koniec stycznia w okolicy.
Translated.

Data: 02.02.2019 15:55

Autor: mikroblog

Ehhh i jak mamy żyć uczciwie i sprawiedliwie skoro każda kobieta bez problemu może mieć faceta o trzy poziomy wyżej od swojej ligi? http://spierdolator.tk/ polecam zrobić sobie test czy macie szansę w ogóle kiedykowiek wsadzić penis w waginę

Facebooka czeka sroga kara i być może podział

Data: 29.01.2019 19:22

Autor: Kalafior

forsal.pl

Prawdopodobnie serwis społecznościowy Marka Zuckerberga będzie musiał zapłacić za wycieki danych milionów użytkowników. Nawet 2 mld dol.