Data: 30.04.2019 14:55

Autor: mosiek

#polityka #strajk

Po nauczycielach przyszła kolej na pracowników socjalnych. Teraz ci drą japy o kasę.

Od znajomej z MOPSu wiem, że taki pracownik socjalny pracujący na pełen etat zarabia mniej niż taka samotna madka potrafi dostać kasy za free na dzieciaki.

#socjalizm pełną gębą.

Data: 12.04.2019 08:42

Autor: Wolvi666

#strajk #praca #piateczekpiatunio

Dobry Lukry i Lukrecje

Miej weekend od piątku, zero planów i po 5 minutowej rozmowie z szefem jedź do roboty na nadgodziny z planszówkami i trylogią "Jak wytresować smoka". Jak tak dalej pójdzie ze strajkiem, to będąc z obowiązkami służbowymi do przodu będę miał praktycznie wypłatę kwietniową x2, może nawet coś odpalę strajkującym. Jeżeli w poniedziałek będzie wyjazd ekipy, to dzieciaki obejrzą Aliens i Predatora XD.

No to śmigam do "roboty"… btw naprawdę mnie zaczyna śmieszyć zwrot "Panie Wolvi"

Data: 10.04.2019 20:50

Autor: Ijon_Tichy

Moja ciocia jest nauczycielką w liceum w Kutnie. Jako jedyna że wszystkich nauczycieli w jej szkole nie przyłączyła się do strajku.

Mówi, że uczniowie są dla niej ważniejsi niż polityczna gra towarzysza Broniarza. Mówi, że kocha swoich uczniów, a nie opuszcza się tych których się kocha.

Jest z tego powodu słownie linczowana i poniżana przez pozostałych nauczycieli. A ona tym bardziej utwierdza się w przekonaniu, że postępuje słusznie.

Szacun dla mojej cioci wyklętej i niezłomnej :D

#strajk #szkola #nauczyciele #polityka

Data: 10.04.2019 07:56

Autor: Wolvi666

#praca #strajk #cozadzien #dziendobry

Ha wiedziałem, karma jednak istnieje, mam oddać projekt na poniedziałek, nie na dziś i mogę wybrać następny projekt ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ, a jutro wczorajsza powtórka z rozrywki. No to teraz pytanie brać pod nóż StarWars IV-VI czy trylogię "Jak wytresować smoka"…

btw… Hej Lurki i Lukrecje, czy jak śni się człowiekowi kontrola bagażowa na lotnisku i zamiast psa wąchającego za narkotykami pokazuje ci się zombie Elfik na smyczy i wącha po bagażach za rogalami, to znaczy, że człowiek ma powykopowe PTSD?

Data: 09.04.2019 09:47

Autor: Wolvi666

#polityka #strajk #lotr #praca

  1. Idź do pracy na 6:00, usiądź przy biurku i zacznij bawić się w AutoCad, bo masz obsuwę z własnej winy.

  2. Podchodzi szef o 7:00 i stwierdza, że mam wszystko rzucić i przypilnować 4 dzieciaków(widełki 7-10), bo muszą (ojcowie) jechać na montaż, a nie wezmą dzieci do klienta.

  3. Stwierdź, że nie widzisz problemu, tylko muszę lecieć do domu i będę za 45 minut. Szef stwierdza, że i tak wyjazd o 9

  4. Wrzuć na pendrive'a trylogie Władcy Pierścieni i weź ze sobą białe prześcieradło.

  5. Wróć do roboty, wbij do szefa, weź "zestaw do prezentacji u klienta" (lapek+projektor) zbuduj partyzancką salę kinową i puść Drużynę Pierścieni.

  6. Dzieciaki oglądają jak zaklęte i jest cisza i spokój pierwszy raz od piątku…

  7. Siedź na Lurku, projektuj w AutoCad projekt spiżarni, rzucaj okiem na spokojne dzieciaki i czuj się jak cholerny zaklinacz koni.

Jak dobrze pójdzie to trylogia mi się skończy do czwartku, a miejmy nadzieję, że nie będę musiał im puszczać Star Warsów w przyszłym tygodniu.

Data: 09.04.2019 07:22

Autor: Alojz

Ile zarabia początkujący nauczyciel w Berlinie, szkoła podstawowa lub gimnazjum? Około 2500 euro netto, licząc podatek dla kawalera.Czyli 2,5 razy więcej niż ma kawaler pracujący za place minimalną.

W Polsce płaca minimalna netto to 1634 zł.

Czyli pensja 4000 zł dla początkującego nauczycieli była odpowiednikiem pensji w Niemczech.

Spokojnie, to takie teoretyczne liczenie,między dwoma krajami. W jednym jest autostradą za darmo a w drugim za 300km odcinek autostrady płaci się 50 zł

#strajk #nauczyciele #wszystkooniemczech

#pensje

Data: 08.04.2019 23:20

Autor: Alojz

Dwa ciekawe artykuły

https://centrummedialne.pl/wydarzenia/w-2012-r.-publicystka-z-czerskiej-radzila,-by-zwalniac-nauczycieli-z-pracy.-a-dziś-zobaczcie-sami

I

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ale-jazda-protestujący-nauczyciele-z-torunia-są-źli-bo-muszą-za-długo-strajkować/ar-BBVIIJf

#strajk #polska

Data: 08.04.2019 07:48

Autor: FiligranowyGucio

Historia, o której się nie mówi

Stojący od lat na czele OPZZ – organizacji zrzeszającej związki zawodowe – Jan Guz jest sojusznikiem ZNP Sławomira Broniarza i organizowanej przez niego w kwietniu akcji strajkowej nauczycieli w szkołach. Dziś Guz przedstawiany jest jako obrońca demokracji i praw człowieka pracy. A jak było w PRL? Wtedy Guz przez wiele lat, włączając w to okres stanu wojennego, był instruktorem Komitetu Wojewódzkiego PZPR. A na dodatek… członkiem ORMO.

#szkola #polska #strajk

ZNP protestował w latach 2013-2015? „Związek wyłamał się z protestów”

Data: 08.04.2019 00:53

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Związek Nauczycielstwa Polskiego utrzymuje, że w latach 2013-2015 protestował razem z oświatową „Solidarnością”. W 2013 roku ZNP jednak wyłamał się ze związkowych protestów i nie uczestniczył w tych organizowanych przez „Solidarność” przed ministerstwem edukacji.

#strajk #neuczyciele #pieniadze

Strajk nauczycieli. Wyjaśniamy obecną sytuację [ANALIZA]

Data: 07.04.2019 20:28

Autor: Harnas

sejmlog.pl

Planowany protest nauczycieli na 8 kwietnia 2019 roku jest bardzo prawdopodobny. Ostatnią deską ratunku na zatrzymanie strajku pracowników oświaty jest znalezienie porozumienia w niedzielę. Dlaczego związkowcy chcą protestować? Jakie padły propozycje? Dlaczego minister edukacji nie bierze udziału w rozmowach? Postaraliśmy się znaleźć odpowiedzi na te i inne wątpliwości, dlatego zachęcamy do obszernej lektury.

#strajk #nauczyciele

Strajk nauczycieli. Co ma zrobić rodzic?

Data: 05.04.2019 14:02

Autor: furgonschnitzel

rmf24.pl

"Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek ruszy ogólnopolski strajk nauczycieli. Wiele szkół i przedszkoli może być zamkniętych. Dla rodziców to ogromny problem logistyczny. Być może nawet kilkudniowy. Razem z prawnikami oraz ekspertami Państwowej Inspekcji Pracy wyjaśniamy, jakie rodzic ma możliwości działania." by Krzysztof Berenda

#polska #aktualnosci #dziecko #rodzina #praca #strajk #szkola #nauczyciele