Data: 26.05.2020 07:40

Autor: Ijon_Tichy

GRYPA – statystyki:

– Statystycznie na świecie rocznie choruje od 300 milionów do 1,5 miliarda ludzi, a umiera od 500 tys. do miliona osób z nich;

– w Polsce choruje od 1 do 4 milionów pacjentów. W naszym kraju szczyt zachorowań to okres od stycznia do końca marca.

KORONA ŚWIRUS – statystyki:

– Od listopada 2019, w ciągu pół roku zachorowało 5,5 miliona osób, a spośród nich zmarło 350 tys., przy czym w wielu przypadkach korona wirus nie był przyczyną zgonu, lecz był jedynie patogenem towarzyszącym osobom, które zmarły z innych przyczyn.

https://www.alablaboratoria.pl/19822-dlaczego-grypa-jest-grozna%3F

#inzynieriaspoleczna #covid1984 #koronaswirus #statystyka #plandemia #medycyna

Rzucając monetą i zyskując 60% przy orle i tracąc 40% przy reszce z czasem będziesz tracił

Data: 20.05.2020 13:06

Autor: nme

youtu.be

Ciekawy wykład na temat różnic pomiędzy średnią czasową (ang. time average), a średnią "zestawową" (ang. ensemble average). Wytłumaczone na prostych przykładach. Wiedza przydatna przy planowaniu własnych inwestycji czy decyzji życiowych obarczonych ryzykiem.

TLDW: Jeśli wszyscy będziemy zachowywać się w gospodarce bardzo ryzykownie, to państwo zyska, ale my jako jednostki będziemy tracić (poza nielicznymi wyjątkami).

#ekonomia #finanse #statystyka #matematyka

Data: 07.04.2020 23:35

Autor: LadacznicoOdporny

Teoretycznie na Ziemi wydobyto około 170 000 ton złota. Daje to 24,3g na osobę, przy założeniu populacji równej 7 miliardów.

Ciekawe czy ta szacunkowa ilość złota jest prawdziwa. Przy tak małej ilości złota jego wartość nie dziwi. Chociaż gdyby miał nastąpić ogromny kryzys to czyste złoto i tak nie dałoby rady zastąpić pieniędzy ponieważ jest go zbyt mało. No chyba że ilość ludzi by drastycznie zmalała.

Jedna obrączka waży jakieś 5g. Nieco ponad 2.9g z jej masy to złoto. Przy założeniu próby 585. Czyli mając obrączkę nosisz na palcu ponad 10% "przypadającego ci" złota.

#statystyka #zloto #mamdolaimysleoglupotach

Data: 19.03.2020 19:15

Autor: turtelian

Zeby faktycznie zobaczyc ile osób zgineło z powodu wirusa, trzeba bedzie poczekac rok.

Bo co nam mówi, że dzis we wloszek zgineło 450 osób od wirusa ? w sumie to nic bo być może to osoby były już na wykończeniu i i tak by zmarły za tydzien dwa czy miesiac na jedna z chorób (99% mialo chorobe lub wiele chorob przewlekłych).

W tamtym roku we włoszek zmarło 640 tys osob co daje ponad 1700 dziennie, za rok zobaczymy czy faktycznie liczba ta się zwiększy. Obstawiam, że połowa lub więcej tych przypadków i tak by umarła w ciągu miesiąca. Więc nadmierne ekscytowanie się śmiertelnością we włoszech uważam za nieuzasadnione.

#niepopularnaopinia #koronawirus #epidemia #wlochy #statystyka

Data: 23.12.2019 01:33

Autor: LadacznicoOdporny

Taki tam wycinek z jednej publikacji naukowej.

"Istotny jest również wpływ stanu cywilnego. Kobiety i mężczyźni stanu wolnego wykazująznacznie niższe ryzyko nadwagi i otyłości niż ich rówieśnicy pozostający w związku małżeńskim. Ponadto kobiety rozwiedzione mają aż o 70% niższe ryzyko nadwagi i otyłości niż kobiety zamężne."

Czyli to jednak nie ściema z tym tyciem kobitek po ślubie :(

#zwiazki #statystyka #nauka

Matusiakj blogspot - Ochrona zdrowia

Data: 08.11.2019 11:41

Autor: ziemianin

matusiakj.blogspot.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #lekarze #statystyka #leczenie #zdrowie

GUS podaje że Prawo Wykonywania Zawodu w 2017 roku miało blisko 146 tysięcy lekarzy. Bezpośrednio opiekę pacjentom dostarczało jednak tylko 90,3 tysiąca lekarzy.

Aktywne zawodowo jest 23 146 lekarzy – kobiet po 60 roku życia czyli w wieku emerytalnym.

Matusiakj blogspot – Ochrona zdrowia

OIL w Warszawie podała że w województwie Mazowieckim:

-średnia wieku lekarza pediatry wynosi 59,00 lat

-średnia wieku chirurga ogólnego 58,75 lat

-średnia wieku ginekologa położnika 57,85 lat

-średnia wieku chirurga klatki piersiowej 59,15 lat

Ministerstwo chciało sprowadzić lekarzy z Białorusi ale Baćka znacznie podniósł płace swoim lekarzom i stracili oni zapał do emigracji. Zastosowane będą ewentualnie utrudnienia administracyjne.

Polscy lekarze wykształceni za nasze podatki leczą emerytów na zachodzie.

Zamykane są kolejne oddziały i kolejne szpitale. Wydłuża się czas oczekiwania na poradę specjalisty. Wielu pacjentów umiera przed wyznaczonym terminem zabiegu.

Nie ma pieniędzy na ochronę zdrowia choć są na przepłacanie wątpliwej jakości sprzętu militarnego z USA i wszelkie pasożytnicze zbytki.

Polski przemysł farmaceutyczny stał się atrapą i wydmuszką konfekcjonującą zakupione na Zachodzie i w Chinach substancje aktywne, których ceny rosną i rosną . . .

Data: 26.08.2019 21:15

Autor: Nieprzyjazny_Ziemniak

Witam, to moja nowa seria wpisów pod tagiem #lewozrigczem, gdzie zapraszam do dyskusji i rozmowy, gdzie ja, dzielny, rigczowy lewak będę się starał w miarę rigczowo odpowiadać na wasze pytania dotyczące mojego światopoglądu. Nie uważam się jakoś mocno lewakiem, ba, na kompasie politycznym ląduje nawet w czwartej ćwiartce, jednak patrząc po wypowiedziach konserw i innych prawicowców w internecie dochodzę do wniosku, że chyba jestem jakimś chorym ekstremum (✌ ゚ ∀ ゚)☞.

Anyways, pierwszy temat jaki chciałbym podjąć to: Czy homoseksualiści są bardziej skłonni molestować dzieci?

Osoby znające Prawo nagłówków Betteridge'a już znają odpowiedź na to pytanie, ale nadal zapraszam do lektury, bo przed nami stos badań i statystyk, które tylko podeprą moją odpowiedź na powyższe pytanie, a przecież wiemy, że nauka bardzo dobrze się przyjmuje na tym portalu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Odpowiedź jest oczywiście negatywna, no więc zaczynamy:

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne:

"W odpowiedzi na szerzącą się w debacie publicznej dezinformację, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne pragnie dokonać rozróżnienia dwóch odrębnych, lecz nagminnie mylonych pojęć: homoseksualizm i pedofilia."

"Przypisywanie osobom homoseksualnym szczególnej – w porównaniu do heteroseksualnych – skłonności do seksualnego wykorzystania dzieci stanowi nieuprawnione nadużycie, a rozpowszechnianie skojarzenia między homoseksualnością a pedofilią jest domeną ludzi nieświadomych i niekompetentnych."

"The man who offends against prepubertal or immediately postpubertal boys is typically not sexually interested in older men or in women."

(Dr. Nathaniel McConaghy 1998 p. 259)

A teraz bezpośrednio do badań, bo to wyżej to tylko stanowiska różnych naukowców ( ͡º ͜ʖ͡º)

Heterosexuality Homosexuality and Erotic Age Preference

"Homosexual males who pre-ferred physically mature partners responded no more to male children than heterosexual males who preferred physically mature partners responded to female children."

Pedophilia and heterosexuality VS homosexuality

"w pedofilii rozwój hetero- lub homoseksualizmu jest spowodowany przez czynniki inne, niż te, które wpływają na androfilię (męski homoseksualizm) lub ginefilię (męski heteroseksualizm)"

Adult sexual orientation and attraction to underage persons

"All regressed offenders (175), whether their victims were male or female children, were heterosexual in their adult orientation."

Are Children at Risk for Sexual Abuse by Homosexuals?

"Abuse was ruled out in 35 cases. Seventy-four children were allegedly abused by other children and teenagers less than 18 years old. In 9 cases, an offender could not be identified. In the remaining 269 cases, two offenders were identified as being gay or lesbian. In 82% of cases (222/269), the alleged offender was a heterosexual"

"the risk children would identify recognizably homosexual adults as the potential abuser, are from 0% to 3.1%. These limits are within current estimates of the prevalence of homosexuality in the general community."

Wykorzystywanie seksualne dzieci w Polsce – analiza badań 257 sprawców, którzy popełnili przestępstwa seksualne wobec małoletnich

"W badanej grupie 91% stanowiły osoby heteroseksualne, 2,4% – homoseksualne, a 6,7% – biseksualne."

Bonus:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kenneth_Parnell

Trzy żony. Dwójka dzieci. Obrzydliwy heterol… A molestował chłopców.

Bonus 2:

"Hurr durr pedofilia w kościele związana jest z HOMOSEKSUALIZMEM KSIĘŻY!!!!11"

Nope

"the abuse appeared to be more a function of opportunity"

Nope

"Priests abused more male than female victims and had significantly greater access to male youth historically. When access to female youth increased in the 1990s, abuse of females as a percentage of victims also increased."

Liczę na zdrową ewaluację swoich poglądów i wierzeń i zastanowienie się, czy nie jesteście ofiarami perfidnej gry polityków, którzy mącąc, kłamiąc i manipulując próbują z was wyciągnąć tylko głosy. Divide et impera, co nie, lurkowcy? Po co się dawać wciągać w ten bezcelowy, zbudowany na nieprawdzie spór?

#nauka #statystyka #lgbt

Aż do 10 mln dodatkowych głosów zyskała Hillary Clinton, dzięki manipulacjom Google i Facebook

Data: 18.07.2019 20:30

Autor: Kamien23

youtube.com

Nie mówimy to o jakichś panach w aluminiowych czapeczkach, a naukowcach badających social media. Oznacza to, że nawet 10% głosujących mogło głosować na Hillary pod wpływem manipulacji. A w 2016 algorytmy nie były jeszcze tak agresywnie przekierowane w 'odpowiednią' stronę jak obecnie. Co nas czeka w 2020?

#bekazlewactwa #manipulacja #google #facebook #statystyka #4konserwy #polityka