Data: 18.07.2020 10:50

Autor: 12358

Ola! Wielu z was piszę do mnie na priv: "a co to?", "Jak rozumieć to czy owo(?) Czy ogólniej "jak żyć(?)" Niestety- uznajcie mnie za usprawiedliwionego, jestem na wakacjach, leczę się z pedalstwa i pornografi, popijając rum z piratem na etykiecie (blm) i odpowiem tylko na część pytań, tych ktorych wątpliwości nie mogę rozwiać, pytań na ktore nie odpowiem- jest jednak dużo, lecz są to przeważnie pytania/wątpliwości natury egzystencjonalnej, które mogą poczekać do sierpnia./serdecznie pozdrawiam! I jak mawia @zakowskijan72 : hasta la vista!

#wakacje #shitposting #lurker #spolecznosc #pytania

Serwisy społecznościowe nie dla wszystkich. Od Raya do Mensa Match

Data: 19.06.2020 20:03

Autor: dobrochoczy

dobreprogramy.pl

Do popularnego Instagrama, Facebooka, LinkedIn lub Twittera, jak wiadomo, zaraz po rejestracji mają darmowy dostęp wszyscy internauci. Nie zależnie od tego, jak wyglądają, ile mają pieniędzy w portfelu czy jaki posiadają iloraz IQ. Zresztą działających bezpłatnie i bezselektywnie serwisów społecznościowych w internecie jest zdecydowana większość. Są jednak społecznościówki, które z samego założenia dzielą ludzi na lepszych i gorszych. Aby kontrolować jakość i napływ subskrybentów do tzw. elity wprowadzają one płatne subskrypcje, wejście za zaproszeniem lub kontrolę twarzy. Takie właśnie rozelitaryzowane serwisy społecznościowe tutaj przedstawiłem. #spolecznosc #internet #aplikacja #dyskryminacja #pseudoelitaryzm #ciekawostki

Data: 30.05.2020 02:53

Autor: shadow

wiecie co? tu nie ma z kim podyskutować.

@Thanos znasz to uczucie, kiedy zapraszasz kolege na luzne i fajne spotkanie przy piwie, a ten kolega zaczyna rozmowe z kazdym od "wiesz bo nie masz racji", znasz to? typ jest pierdolnięty i musi miec racje. wszyscy uciekają z takiego spotkania, bo mają dość, a na końcu Ty z nim zostajesz z nim sam i pytasz sam siebie

"po chuj brałem cie do ludzi".

Ale nie matrw sie, wszyscy wiemy, jest dobrze, kodzisz v3 dla tych 2ch osob ktore tu zostana, bedzie dobrze i v3 wszystko załatwi, prawda?

Prawda thanos? jest coraz lepiej, z kazdym dniem

prawda?

powiedz ze to prawda

#lurker #spolecznosc #v3 #bedziedobrze #rigcz

Data: 20.05.2020 14:22

Autor: 12358

Tak sobie myśle, czy dobrym pomysłem byłoby podzielenie mikro na dwie sekcje, jedna od shitposting, czyli memy, wysrywy, polityczno-ideologiczne kłótnie niskiej jakości, wyzwiska, gdzie nie bedziemy się przejmować niczym, gdzie @zakowskijan72 nie bedzie zwracał uwagi na literówki i błędy, a druga quality content, czyli nauka, kultura, historia, a wszystko zweryfikowane, żadnego foliarsta, a jak autorskie posty/przemyślenia to takie przy których czytający nie będzie odczuwał żenady tylko dumę, że należy do tej bardziej lotnej części społeczeństwa internautów. (?) #pytanie #lurker #spolecznosc

Data: 18.05.2020 20:53

Autor: LadacznicoOdporny

@Emil18 pytał o to jaki miałem pomysł na Lurka, który to pojawił się w moim śnie. Myślę że to dobry moment na opis.

To co ciągnie ludzi do mediów typu Facebook, wykop, strony z memami to między innymi możliwość wyrażenia swojej reakcji na treść. Dzięki plusom i minusom każdy staje się krytykiem, wpływającym w mało angażujący sposób na treść strony.

Jest to banalne w swej prostocie narzędzie za pomocą którego ludzie mogą poczuć chociażby solidarność z innymi osobami które podobnie oceniły treść. Czasem daje im iluzję sprawstwa lub władzy gdy np. "lajkują" post o głodnych dzieciach. Człowiek nie zrobił nic, a czuję się jakby pomógł.

Strony internetowe dzięki wszystkim reakcjom, plusom i minusom aplikują użytkownikom koktajl uzależniającej dopaminowej przyjemności. Widać to chociażby na przykładzie instagramowych prostytutek które potrafią popaść w depresję bez dostawy pozytywnego feedbacku.

Do czego zmierzam?

Lurker może zdominować internet jeśli dostarczy więcej tej iluzji niż konkurencja.

Myślę że rozbudowanie systemu oceniania postów mogłoby być łatwym w realizacji i skutecznym sposobem na wybicie się. Dodałoby też Lurkowi unikalności. To byłoby coś nowego.

Teraz mamy tylko +/-. Dla każdego może znaczyć coś innego. Mniej więcej rozumiane jest jako fajne/niefajne.

A co gdyby dodać też nowe oceny, niemal jak staty w grze RPG?

Przykładowo możnaby też ocenić:

– prawdziwość postu

– jego RiGCz

– wartość naukową

– to czy był optymistyczny czy nacechowany negatywnie

– kulturę wypowiedzi

-totalnie cokolwiek

Ale nie zatrzymujmy się na tym. Możnaby też na podstawie takich ocen filtrować posty. Tak jak teraz możesz zobaczyć np. posty od ocen +5. Mógłbyś np. odfiltrować wszystkie posty ocenione jako pesymistyczne i poprawić sobie humor oglądając tylko treść pozytywną.

Albo odwrotnie, zaoszczędzić na kawie i podnieść sobie ciśnienie czytając posty które wywołały największy wkurw u czytających.

A może przeglądanie postów które zaplusował ktoś o podobnym guście? Może coś wartościowego ci umknęło?

Myślałem o jeszcze jednej rzeczy, ale to już mogłoby być mieczem obusiecznym. Na pewno byłoby dochodowe, ale tworzy pole do wieeelu nadużyć. Złote plusy. Kupowana za hajs możliwość dania Uber Plusa. Razem z osobną możliwością sortowania postów właśnie po tym kryterium. Ma to sporo sensu. Raczej nikt nie zapłaci aby wypromować totalny szajs, a dzieci od patostreamów miałyby trudny wybór między wydaniem kasy na szlugi albo Uber Plusy. Przykładowo masz jeden UP na tydzień. Chcesz więcej to kup. Wada jest taka że różne grupy mogłoby zacząć manipulować treścią w ten sposób. Zaleta jest taka, że @Thanos zostałby wtedy bogaty xD

Myślałem też o nagradzaniu twórców jakimś procentem wartości złotych plusów które nałapali, ale to już byłoby zbyt złożone i pracochłonne, tak tylko dopisuję przy okazji :p

W skrócie: dajmy ludziom to czego chcą. Dopaminy i iluzji władzy. A przy okazji wprowadźmy Lurka w nową epokę. Lurker stałby się unikalny i wyprzedziłby konkurencję o dekadę.

#lurker #mampomysla #przemyslenia #pomysly #zmiany #spolecznosc #plusiminus

Data: 12.05.2020 04:36

Autor: 12358

Mała retrospekcja : Był początek lurka i w miare szybko dołączyłem potem mnie długi czas nie było, a jak wróciłem to odeszedł @kosmitolog i paru innych, teraz/ostatnio też byłem bierny, zajęty w swoich sprawach, jak zaczołem wykazywać aktywność to znowu odeszła grupa osób- przypadek? Nie chce wyolbrzymiać swojej roli w dziejach tego portalu, ale wydaje się, że może lepiej dla lurka i społeczności, jak mnie tu nie ma, jak siedzę cicho……. takim userem jak kiedyś (24/7) to już nigdy bym nie był raczej tak nieregularnie z doskoku, ale może lepiej … :( (łezka się w oku kręci jak to kiedyś tu było) #lurker #spolecznosc

Data: 11.05.2020 17:12

Autor: drdpr

Miałem się nie udzielać, ale cóż… Pierwsza część wpisu odnosić się będzie do osób usuwających konto bo to, bo tamto. Zachowujecie się jak rozkapryszone dzieci, które krzyczą jeść, a gdy dostaną kanapkę grymaszą, że nie frytki, lody czy inne ścierwo. Chcecie odejść droga wolna, ale nie róbcie z tego dramatu, napiszcie po prostu cześć, do widzenia, bez żalenia się, bo świat nie kręci się wokół was. Komuś tu się powaliły priorytety i nagle świat wirtualny staje się dla was ważniejszy od rzeczywistego, w takim razie odpocznijcie nie tylko od lurka, ale od internetu, gdzieś tam naprawdę istnieje realne życie. @Thanos robi stronę pro bono a wy się zachowujecie jakbyście byli jego zleceniodawcami stawiając wymogi i narzucając terminy.

Druga część odnosi się do strony discordowej. Skoro tak wam się lurek nie podoba to na chuj trzymacie tu jeszcze konta, miało was już tu dawno nie być, a tymczasem śledzicie z wypiekami na twarzy i czekacie na okazję aby się tylko do czegoś dopierdolić, jak typowy Janusz sąsiad, aby tylko wbić szpileczkę. Siedzicie przyczajeni jak hieny, czekając tylko na kogoś chętnego do usunięcia konta, aby tylko napisać to wasze "cho na disco". Przypominacie hieny bądź sępy, które tylko czekają na kawałek padliny odpadającej od lurka. Czy może czekacie, aż jakiś emisariusz przyjdzie błagać was o powrót, a wy wspaniałomyślnie zgodzicie się na wielki powrót z pompą i balonikami. Bo jeżeli tak , to stańcie przed lustrem i strzelcie się mocno w pysk zanim zrobi wam to życie. Lurek przetrzebia się przez takich jak wy, prowadzących kłótnie i wojenki. To dziecinne zachowanie, rodem z piaskownicy już mnie wkurwia i przepraszam jeżeli kogoś uraziłem, ale nie przejmujcie się tym, to wszystko jest tylko wirtualne.

Wpis nie odnosi się do osób, które odeszły z klasą, mówiąc zwykłe cześć i bez robienia dramy.

#spolecznosc

Data: 11.05.2020 15:34

Autor: 12358

Jak mnie bawi ta cała sytuacja z "gronem pogniewanych" na discordzie, nawet sobie nie wyobrażacie :) , ja też chyba zniknę na parę dni, mam taką grupę na whatsappie z pracy, i grupę kolegów z dawnych lat -tam teraz po pijaku popiszę te swoje wysrywy o huju w nutelli i chińskiej czapie tzw kapturowatym naplecie a'la shadow (if you know what i mean ( ͡° ͜ʖ ͡°), myślę też o założeniu fb i dostaniu się jakoś na messengera matek ze szkoly córki. / Pozdrawiam Was wszystkich! #lurker #spolecznosc

Data: 10.05.2020 13:41

Autor: shadow

@12358 lepiej powiedz za co zostales zwyzywany. W sumie nic dziwnego, jak pisales o miltonku "pedał", wsadzaniu kutasa w nutelle w ramach zapoznania sie z lili. Takiego głąba to dawno nie spotkalem, moze poza R20. Mysle ze byscie sie dogadali. Jesli chodzi o szacunek do Thanosa, to za co? przeciez on Was nie szanuje jako społeczności. Nawet nie za bardzo z Wami pisze, z nami pisał codziennie i był to fajny okres, coś go później zaczęło przerastać i zaczęły się olewki. Obiecał się odezwać w lutym jakiś kompromis dogadać i nic, jak mozna go traktować poważnie?

A na discorda z reszta sam chcialeś wejść i nawet Ci pomogliśmy na początku, bo głupiej wiadomości nie potrafiłeś skopiować, ale potem zaczales odwalać. Wyjaśnij może co tobą kierowało, żeby naubliżać Miltonkowi?

bonus w komentarzu.

#spolecznosc #starylurker #lurker #hipokryzja #discord

p.s. gdyby ktoś chciał wbić, pogadać to jesteście mile widziani: https://discord.gg/aa4UWS4 (z wyjatkiem monte i ijona)

Coś o Polskim społeczeństwie

Data: 10.04.2020 13:22

Autor: Mr_Brader

Dobrze, że era wiocha.pl się skończyła, nawet nie wiem czy nie było tam kilku boomerów a społeczniaków tam od grona. Beka mam z tych co ciągle wykrzykują "Rozstrzelać patusów" "Beka z wieśniaków" a sami nimi są tak naprawdę XD tak samo jest z ludźmi, którzy na metalowców wołają "Brudasy" to są po prostu podludzie, którzy nie mają pojęcia o jakiejś kulturze a udzielają się w tym. Hip-hop to nie dresiarstwo,narkotyki czy inne pierdoły co społeczniaki wymyślili. Powoli zdycha era społeczniaków a wchodzą boomerzy, chociaż zoomerzy też nie lepsi. Osoby, które nie słuchają rapu a znają całą kulture hip-hop to wiedzą doskonale, że to nie żadne narkotyki,dresiarstwo i inne pierdoły. Jedyna jaka grupa ludzi mnie wkurza to kibole i pseudo-słuchacze rapu, to oni tak naprawdę są patusami w większości % pseudo kibiców tak jest, ale nie piszę, że wszyscy kibice klubów w Polsce są tacy. To tyle na temat o Polskim społeczeństwie, w którym są prawie sami idioci, których wymieniłem, słuchaj zarówno blues'a, rock, metal jak i rap ale niestety, będziesz słuchał tego starszego rapu to powiedzą, że jesteś patus mimo to, że jesteś naprawdę mądry i potrafisz spostrzegać ludzi.

#bekazpodludzi #spolecznosc #polska #polskamuzyka

Data: 31.03.2020 17:10

Autor: LadacznicoOdporny

Pojawiło się zainteresowanie wędzonym :)

Jak ktoś jest z łódzkiego to może podjechać. Aktualnie wędzę w Aleksandrowie Łódzkim. Boczek niedługo będzie gotowy, mogę jeden paseczek chętnej osobie oddać.

W zmian poproszę o recenzję. Może uda się kogoś jeszcze zachęcić do wędzenia :)

Ostatnio odbudowywałem wędzarnie. Porobiłem zdjęcia. Chętnie wrzucę na Lurka instrukcje jak za pół darmo zbudować własną.

Chętnie podzielę się też przepisem.

Wędzenie to pysznościowa sprawa, a w obecnym czasie jest kiedy się tym zająć.

#wedzenie #zrobtosam #spolecznosc #rozdajo

Data: 06.02.2020 22:30

Autor: arti

Wcinam teraz jajecznicę zapiekaną z ziemniakami i popijam piwem i tak się zastanawiam w czym tkwi problem lurka. W zasadzie portal wydaje się mieć naprawdę ogromny potencjał, ale na oko wydaje się, że spośród aktywnych użytkowników liczba przychodzących = liczba odchodzących. Przyszła mi teraz taka myśl, bo już jestem po 3 piwie, czy przypadkiem lurker nie stał się trochę taką przystanią dla ludzi samotnych. Wiadomo, że nie dotyczy to wszystkich, ale mam wrażenie, że jednak sporej liczby użytkowników jacy się przewinęli i jacy są nadal aktywni. Bo nie oszukujmy się z pośród wszystkich ludzi, gotowych choćby do minimalnego zaangażowania w social news prawie wszyscy siedzą na wykopie, a tu jest drobny wycinek, każdy więc musi mieć jakiś powód dla którego zdecydował się wejść w niszowy projekt jakim jest lurker, tym bardziej, że antywykopowe paliwo już się raczej dawno temu wypaliło. Nie jest też tajemnicą, że główna tutaj to tak naprawdę "poboczna", najwięcej życia jest na mikro. Tak czy inaczej, mam wrażenie, że spora cześć osób widzi tu szansę na jakikolwiek "normalny" kontakt z innymi ludźmi, którego nie mają w życiu, ale to się najczęściej nie sprawdza bo 1. jak są samotni to problem z reguły tkwi w nich samych a nie w otoczeniu 2. Jak wielu czegoś szuka, a niewiele daje innym to wszyscy odejdą rozczarowani. Ale mniejsza o to, to takie moje przemyślenia po piwie. Druga przyczyna "zastoju" jaka mi przychodzi do głowy to to, że już wszyscy się dość dobrze poznaliśmy i nikt już nie zahacza o głębsze tematy bo i tak z góry wiadomo czym się to skończy i nikomu już się nie chce, wcześniej każdy miał tą niezrozumiałą nadzieję, że argumentami przekona drugą stronę, ale teraz już wiemy czego się po sobie spodziewać, nikt nikogo nie przekona do niczego, nikt już nie jest zainteresowany dyskusją, każdy ograniczył się tylko do wyrzucania update'u ze swojej życiowej rutyny, jesteśmy bandą indywidualistów (a z własnego doświadczenia wiem , że nie ma nic gorszego ;).

Tak czy inaczej płyniemy dalej tą łodzią w nadziei, ze kiedyś zacumuje w bezpiecznej przystani. Jeśli tylko miałbym coś od siebie dodać, to tak się zastanawiam @Thanos czy nie warto by rozważyć w V3 połączenie news'ów i mikro na jednej stronie np w postaci 2 słupków szerszy dla mikro węższy dla news'ów oczywiście z możliwością uaktywnienia osobnej strony dla news'ów w przyszłości.

I druga rzecz, jeśli jakimś cudem czyta to ktoś, kto zagrzał tu kiedyś miejsce ale z jakichś przyczyn usunął konto niech rozważy jego ponowne założenie, może lurker po prostu potrzebuje nowego otwarcia? Ja w każdym bądź razie otwieram 4 piwo.;) Na zdrowie!

#lurker #spolecznosc

Data: 04.02.2020 16:54

Autor: LadacznicoOdporny

Tak się zastanawiam…

Jakaś gównoburza była czy jak?

Melon i vundo pokasowali konta.

Uj z Melonem, i tak tylko narzekał. Ale vundo to mi będzie szkoda :(

Kurde smutno mi. W tym tempie to ten portal wymrze zanim zdąży ruszyć.

Panie @Thanos, działaj Pan. Podzielam twoje marzenie o miejscu do wolnej dyskusji w necie, ale w 4 osoby na krzyż to my sobie za dużo nie podyskutujemy…

#lurker #rip #spolecznosc

Edit: znalazłem posta vundo w którym zapowiedział swojego lurkowego samobója. Nie wiem dlaczego. Wiem że smutno.

Data: 31.01.2020 17:46

Autor: shadow

Nowe przygody z Lurkerem, wchodze po czasie, patrze typowy @xeerxees piwniczak ale jeden z nich to taka bardziej r20 mózgu swap, i co oczywiście przegryw, folia, wzajemne walenie konia, 3 posty w zeszłym tygodniu i takie tam każdy post to samo. Taki obraz wasz przegrywy to niestety nie są wymysły normalnych ludzi wy tacy po prostu jesteście ;) na

p.s. nie wszyscy – pozdrawiam @Alojz, @Immortal_Emperor, @reflex1 oraz @tensorflow, moze kiedyś tu zajze i bedzie lepiej :)

trzymajcie sie na tym lurku :)

#lurker #spolecznosc #bekazpodludzi #tesknie

Data: 04.01.2020 01:49

Autor: lachiarma

Nie są w lurku zaimplementowane w postach ankiety a ciekawi mnie jak wygląda odbiór i generalnie wasza opinia na temat lurkera i nie tylko, także zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie.

Link do ankiety

Pytań jest dokładnie 14, więc zajmie to niewiele czasu, a myślę że fajnie wiedzieć kim jako społeczność jesteśmy i jak się do lurkera odnosimy.

#spolecznosc #lurker

Data: 28.12.2019 23:56

Autor: LadacznicoOdporny

Myślę, że gdy Lurker w jakiś sposób stanie się taką #gruparatowaniapoziomu to sam zacznie przyciągać nowych użytkowników. Jak widać ludzie tego potrzebują. Może to jest ten kierunek. Może to jest ta nisza. Nie portal ze wszystkim dla wszystkich, tylko portal z wyselekcjonowaną treścią dla tych którzy się do niej nadają. Może warto od początku celować w osoby inteligentne i olać osoby będące zbyt głupie aby tworzyć dobre towarzystwo.

Hmm, może jakiś dział na ambitniejsze newsy? Może dwie "główne". Jedna po staremu, a druga z newsami pozbawionymi wojenek ideologicznych, a przesycona ciekawostkami i wiedzą? Takie cudne miejsce gdzie każdy news ma podpięte wiarygodne źródło. Dział gdzie każdy poczuje się jak w encyklopedii ciekawych haseł.

#mampomysla #rozmarzylemsie #rozwoj #spolecznosc #lurker i trochę wypok

Źródło screena

Data: 05.12.2019 03:51

Autor: Widar

Serio z miesiąc mnie ledwie nie było. a Wy juz zdązyliścier zabić kosmitologas i Ijona- kurwa co z Wami nie task ludzie- dwie najlepsze postacie tego serwisu?

WTF?!

Chyba że to celowe czy coś.

Co z Wami nie tak?!

#lurker #spolecznosc

Data: 23.11.2019 19:02

Autor: 12358

Pewnie macie to w nosie, ale przez pewien czas… mnie znowu nie będzie (dużo pracy), fajnie, że lurek się kręci dalej, ja sobie post od internetu robie, bo między 2 a 4 godziny w dobie uciekają mi (nawet nie wiem kiedy, i sam do końca nie wiem na co)/Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie, trzymam kciuki i do zobaczenia! LURKER NOT DEAD! (To tylko choroby wieku młodzieńczego) #lurker #spolecznosc #mem

Data: 18.11.2019 15:40

Autor: 12358

Sami ciśniecie na foliarzy/szurów, a tumczasem ….. / Peterson to pięknie wytłumaczył (już to wstawiałem) nie ma tu żadnego spisku, jedynie kwestia inteligencji, a według mnie błogosławieństwa Bożego./"Kto ciebie przeklinać będzie, niech będzie przeklęty, a kto tobie błogosławić będzie, niech będzie błogosławiony.” (1 Mojż. 27:29, por. 1 Mojż. 12:2-3, 4 Mojż. 24:9)(o Izraelu) #lurker #spolecznosc #zydzi

Data: 06.11.2019 13:42

Autor: 12358

Nie potrzeba nam tu nikogo nowego! Nie po to lisq banował na potęgę, zeby teraz się znowu robiło tłoczno, to jak z miejscem zamieszkania, niektórzy lubią gwar wielkiego miasta, inni (w tym ja) cenią sobie spokój wsi, czas, który pozwala na rozmyślania. TAK ! tak moi drodzy- tu czas zwalnia, a jego tempo reguluje, cykliczne umieszczanie postów, przez tą garstkę intelektualistów reprezentującą to czym internet kiedyś był, a czym już nigdy nie będzie, i cyk godzinka, cyk dwie godzinki, jak uderzenia serca potężnego wieloryba, i przestaję mieć już znaczenie, czym chciał Thanos żeby lurker był, bo stał się czymś znaczenie piękniejszym- miejscem w którym można docenić i celebrować w cichości piękno i dobro, miejscem, w którym logika i sens są siostrami, bez cienia komuszo-gejowskiej propagandy. #lurker #spolecznosc

Data: 31.10.2019 03:40

Autor: Widar

Boty powinny być ramienioem wykonawczym @Thanos- bezwzględne- zawsze uczciwe

Ich działalność powinna być dopiero doglądana pod wpływem społeczności

Tu następue rola Modów.

Marzę o absolutnej Demokracji Obywatelskiej- powrocie do korzeni Internetu i jego "zasad".

O powrocie do podstawowej Idei.

Ojców Założycieli Koncepcji- "swobodnej wymiany myśli i idei"

#lurker #thanos #spolecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=2EQbMrzu8ZU

Deklaracja zgodności Idei Lurker.pl z założeniami- to oszustwo nie tak miało być.

Data: 31.10.2019 02:57

Autor: Widar

youtube.com

@Wilec, Strims. Następcy- i Lurker teraz poopełnili i popełniają zasadniczy błąd- zamiast ustawić bezstronną maszynę bota/boty- których działanie się potem będzie dyskutować i poprawiać- to wprowadzacie ten sam bład- modów.

Gdzie się skończył i na czym Strims, przez co się skończy Wypok, tam Lurker powinien być inny- to przyszłość i wizja, oddajcie moderację w ręce bootów bezstronnych i demokracji bezpośredniej- dosyć moderowania- wróćmy do korzeni.

Modzi będą wtedy tylko interweniującymi "bogami" raz na jakiś czas potrzebnymi, ale z Mocą- ale tez tym chętniej wezmą udział i zrozumieją i będą odpoczywać udziałem- same korzyści.

#lurker #spolecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=4Prc1UfuokY

Data: 31.10.2019 02:54

Autor: Widar

Myślę że samo założeni i jedna z deklaracji Serwisu: Lurker.pl- jest łamane.

Nie chciałbym żeby ten serwis stracił swoje możliwości i przyszłość, przez zdradę i zapomnienie Idei stojącej u jego podstaw.

#lurker #spolecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=4Prc1UfuokY

Data: 31.10.2019 02:43

Autor: Widar

@Wilec, Strims. Następcy- i Lurker teraz poopełniaja zasadniczy błąd- zamiast ustawić bezstronną maszynę bota/boty- których działanie się potem będzie dyskutować i poprawiać- to wprowadzacie ten sam bład- modów.

Gdzie się skończył i na czym Strims, przez co się skończy Wypok, tam Lurker powinien być inny- to przyszłość i wizja, oddajcie moderację w ręce bootów bezstronnych i demokracji bezpośredniej- dosyć moderowania- wróćmy do korzeni.

Modzi będą wtedy tylko interweniującymi "bogami" raz na jakiś czas potrzebnymi, ale z Mocą- ale tez tym chętniej wezmą udział i zrozumieją i będą odpoczywać udziałem- same korzyści.

#lurker #spolecznosc #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=ZY-m5rz5SVE

Data: 31.10.2019 02:15

Autor: Widar

Kiedyś to była wolność każdy piał co chce i nikomu to nie przeszkadzało- najwyżej to olewał.

Teraz jest tylko uznaniowość i kto kogo pierwszy zgłosi= ile zgłoszeń= ban

Wojna o poprawność i "linię polityczną"

Świetny mechanizm- brawo Lurker.pl

Nie o taką wolność nic nie robiłem i wspierałem.

#lurker #demokracja #spolecznosc #wojnaidei

https://www.youtube.com/watch?v=7LT-g-3wN3o

Gdzie leży prawda?

To żołnierze, czy zbrodniarze? To fajna nuta czy nie? Szwaby to gnoje dalej czy nie? Co stanowi granicę? Tradycje, Pamięć, Kultura czy wykształcenie|?

Data: 16.10.2019 02:38

Autor: 12358

K%$wa Thanos jak ty nie wierzysz w sukces lurka to kto ma wierzyć? Ja? Oni? Masz tu więcej osób niż na gg siedzi, a gg jakąś wartość w ujęciu monetarnym ma. Więc nie pie%$&l, tylko powiedz za jaką cene sprzedałbyś lurka? Albo jakie plany? Tak na poważnie. Bo tu się bez jakiegoś marketingu nie obejdzie, no sorry, ale ludzie przypadkiem nie trafią na lurka… i dwie smutne prawdy, sorry, ale muszę to powiedzieć, ten zjebany wypok jest miejscami po prostu ciekawszy, wiem, że to wina wąskiego groma użytkowników, ale gdyby zrobić taki polski reddit ,ale bez tych wszystkich wad wypoku….. aha juz to przemyśleś… to przypomne historie :

7 grudnia 2004 – uruchomienie serwisu Digg

lipiec 2005 – wprowadzenie nowej wersji serwisu (Digg 2.0) wraz z nowym projektem graficznym

październik 2005 – Digg uzyskuje dofinansowanie w wysokości 2,8 mln dolarów dla rozwoju przedsięwzięcia

listopad 2005 – liczba zarejestrowanych użytkowników Digg przekracza 100 tys.

grudzień 2005 – wprowadzenie kolejnych zmian w oprogramowaniu i nawigacji serwisu

luty 2006 – według Alexa, Digg wchodzi do 500 najczęściej odwiedzanych serwisów w Internecie

marzec 2006 – wprowadzony nowy system wstawiania komentarzy

marzec 2006 – liczba zarejestrowanych użytkowników Digg przekracza 200 tys.

kwiecień 2006 – według Alexa, Digg prześciga serwis Slashdot i wchodzi do 100 najpopularniejszych serwisów w sieci

czerwiec 2006 – Kevin Rose i Jay Adelson podają, że w maju 2006 serwis Digg odwiedziło 8,5 mln użytkowników, a ilość zgłaszanych newsów przekracza 3 tys. dziennie

26 czerwca 2006 – w okresie 12:14 – 13:05 UTC serwis nieczynny z powodu uaktualnienia oprogramowania do wersji 3.0

25 lipca 2006 – uruchomienie Digg Labs

sierpień 2006 – liczba zarejestrowanych użytkowników Digg przekracza 500 tys.

wrzesień 2006 – uruchomienie Digg Tools

6 grudnia 2006 – przekroczenie 1 mln zgłoszonych newsów

18 grudnia 2006 – nowa wersja oprogramowania (Digg 4.0) i wprowadzenie nowych działów i kategorii

kwiecień 2007 – uruchomienie API Digg

… jak widzisz nie od razu Rzym zbudowano. #lurker #spolecznosc #future

Data: 09.10.2019 21:36

Autor: LadacznicoOdporny

@Thanos,

Myślałeś o jakiejś alternatywie dla banów?

Bo póki co jest podział 0-1. Albo użytkownik pełnoprawny albo banicja.

Czy nie dałoby się wprowadzić czegoś pośredniego?

Np. zepchnięcie oszołoma do poczekalni aż się wyszumi. Wypuszczane byłyby wtedy jedynie treści nie będące totalnym gunwem. Przy okazji cała treść użytkownika byłaby opatrzona dodatkowym checkboxem tak jak "nsfw" czy "+18" aby było łatwiej to omijać i nie zrażać osób niezalogowanych. Dopóki się nie pacnie suwaczka treść mogłaby pozostawać zasłonięta np. grafiką przedstawiająca dzban.

Dopiero gdyby nie zanosiło się na poprawę szedł by ban całkowicie uciszający użytkownika na jakiś czas lub na zawsze.

Myślę, że takie ostrzeżenie będące czymś więcej niż słowa, a zarazem nie wykluczające całkowicie użytkownika mogłoby zmniejszyć ilość ragequitów.

#lurker #spolecznosc #mampomysla #ban

Data: 05.10.2019 10:57

Autor: arti

Czekam tylko jak @Thanos zacznie swój post od słów " hejka, dużo się tu dzieje, niestety …. " . Dla mnie to usuwanie kont to bardziej próba zwrócenia na siebie uwagi, przecież można quitować bez usuwania konta, ale nie niech wszyscy zobaczą, niech pytają itd… Zastanawiam się jak dzisiejsi ludzie radzą sobie w świcie rzeczywistym, jak ktoś im nie pasuje to co zabijaja go czy sami popełniają samobójstwo ? gdzie tu sens , gdzie logika. To jest portal dla ludzi, a ludzie są jacy są czy to naprawdę dla kogoś zaskoczenie. Ważne jest tylko to ,że pod wpływem informacji zwrotnych przynajmniej cześć ludzi może się zmienić, więc zamiast uciekać może warto przekonywać. No tak ale najlepiej czekać na gotowe, samemu nie poświęcając się za bardzo. @miss internet to nie jest miejsce do angażowania się emocjonalnego, sam byłem tu parę razu obrażony i spłynęło po mnie jak po kaczce bo to raczej ze mną był by problem gdybym przejmował się obelgami ludzi z internetu, gdzie wiadomo ,że to jest znana psychologiczna obserwacja ,że w internecie ludzie nie do końca są sobą. Czego oczekujecie po takich portalach – dla mnie to miejsce wymiany myśli, dyskusji, lobbowania swoich przekonania, dzielenia się informacjiami, ale nie miejsce do szukania przyjaciół, jeśli takich nie macie w realu nie znajdziecie ich tu ,to po prostu fizycznie nie możliwe, to są tylko internetowe znajomości w które nie warto się angażować emocjonalnie i przeżywać, że ktoś komuś nie pasuje.

I jeszcze @Miss jak możesz pisać odchodzę bo @dzin odchodzi, jak on skoczy z mostu, skoczysz za nim ? Trzeba mieć swoje zdanie a nie biec za stadem.

#lurker #spolecznosc #emoquit

Data: 05.10.2019 08:53

Autor: Kiszony

No i kolejny "bo Kiszony"…..

Dlaczego tacy ludzie tak obsesyjnie chcą mnie stąd wyeliminować?

Dlaczego nie zablokują mnie, skoro moje posty uważają za foliarstwo, a mnie za foliarza?

Czy muszę dzielić się wszystkimi aspektami ze swojego prywatnego życia, jeżeli uważam że nie jest na to czas, tym bardziej z osobami których głównym celem jest szydera?

Czy ja wciskam komuś coś na siłę?

#przemyslenia #spolecznosc #lurker

Geniusze w Japonii i ich problemy

Data: 08.09.2019 06:39

Autor: Bethesda_sucks

youtu.be

Dokument NHK World o geniuszach, którzy mają problem z funkcjonowaniem w społeczeństwie we wczesnych etapach życia ze względu na różnicę w poziomie inteligencji i nudzenie się w szkole. Czystym przypadkiem bohaterami odcinka są wyłącznie osobniki płci męskiej.

Kontynuacja dyskusji z tego tematu:

https://www.lurker.pl/p/i3K7dnV1F

#spolecznosc #spoleczenstwo #dokument #gruparatowaniapoziomu #bekazlewactwa #japonia

Data: 02.07.2019 13:24

Autor: sorek

Drodzu kochani.

Moja odezwa jest do ludzi, których znudziły już vanille. Którzy mają za sobą wiele set godzin w Factorio i szukają nowych i ciekawych wyzwań.

Czym jest Factorio?

Ten krótki film Ci to genialnie wyjaśni!

Chciałem was zaprosić na najbardziej niesamowity serwer w Factorio. Jest to serwer na modzie Space Exploration (experimental).

Nasz Discord <==

Mamy już 200h rozegrane a końca nie widać, mod jest bardzo zaawansowany.

Posiada dużo więcej nauki, inne typy surowców, ale nie jest przesadzony jak bobs&angels.

Za to posiada niesamowite smaczki jak:

możliwość podróżowania na inne planety/księzyce/pasy asteroid/orbity,

tworzenia własnych statków kosmicznych,

robienia spacerów kosmicznych,

tworzenia pewnych nauk tylko na orbicie/w kosmosie.

Obecnie posiadamy ~5 aktywnych graczy na serwerze, jednak to za mało gdyż ogarnianie tak wielkiej bazy (i to na 3 różnych mapach!).

Jednak gwarantuje wam, że zabawa jest przednia – jesteśmy już blisko końca (no jakiś tydzień gry może xD), a później będzie reset.

Tak więc zachęcamy wszystkich do dołączenia i spróbowania swoich sił.

Jesteś nowy w factorio? Twój komputer dostaje zadyszki przy zbyt dużych mapach?

Nic nie szkodzi! Na drugim serwerze przygotowaliśmy genialną mape typu OARC (vanilla) – każdy gracz zaczyna w innym miejscu na mapie, dostaje zestaw surowców i może tworzyć swoją bazę z dala od innych – lub inni mogą się do niego dołączyć i zacząć w tym samym miejscu jeśli chcą).

Można założyć również własną drużynę i wtedy odkrywana nauka jest osobna dla was.

Aczkolwiek cel wszyscy na mapie mają ten sam: odnaleźć jeden z 6 (lub więcej – bo nie można ich zbudować) silosów rakietowych i wysłać 100 rakiet – jeśli graczom się to uda, gra się resetuje (lub nie, jeśli będziecie chcieli grać dalej).

Nie musicie wchodzić na discorda by przetestować ten serwer (aczkolwiek zachęcam!), możecie go obczaić wklejając ten link:

server.sorek.uk:4760

Nie masz Factorio bo jesteś biednym kulasem? Nieszkodzi!

U nas na discordzie zawsze najnowszy patch ( ͡° ͜ʖ ͡°) do pobrania wraz z paczką modów

Zapraszamy serdecznie wszystkich Factoriaków! Stwórzmy razem coś niesamowitego! (✌ ゚ ∀ ゚)☞

#factorio #gry #grajzlurker #ciekawostki #grystrategiczne #spolecznosc

Factorio - największy Polski serwer tej niesamowitej gry - zapraszamy!

Data: 02.07.2019 13:23

Autor: sorek

lurker.pl

Drodzu kochani.

Moja odezwa jest do ludzi, których znudziły już vanille. Którzy mają za sobą wiele set godzin w Factorio i szukają nowych i ciekawych wyzwań.

Czym jest Factorio?

Ten krótki film Ci to genialnie wyjaśni!

Chciałem was zaprosić na najbardziej niesamowity serwer w Factorio. Jest to serwer na modzie Space Exploration (experimental).

Nasz Discord <==

Mamy już 200h rozegrane a końca nie widać, mod jest bardzo zaawansowany.

Posiada dużo więcej nauki, inne typy surowców, ale nie jest przesadzony jak bobs&angels.

Za to posiada niesamowite smaczki jak:

możliwość podróżowania na inne planety/księzyce/pasy asteroid/orbity,

tworzenia własnych statków kosmicznych,

robienia spacerów kosmicznych,

tworzenia pewnych nauk tylko na orbicie/w kosmosie.

Obecnie posiadamy ~5 aktywnych graczy na serwerze, jednak to za mało gdyż ogarnianie tak wielkiej bazy (i to na 3 różnych mapach!).

Jednak gwarantuje wam, że zabawa jest przednia – jesteśmy już blisko końca (no jakiś tydzień gry może xD), a później będzie reset.

Tak więc zachęcamy wszystkich do dołączenia i spróbowania swoich sił.

Jesteś nowy w factorio? Twój komputer dostaje zadyszki przy zbyt dużych mapach?

Nic nie szkodzi! Na drugim serwerze przygotowaliśmy genialną mape typu OARC (vanilla) – każdy gracz zaczyna w innym miejscu na mapie, dostaje zestaw surowców i może tworzyć swoją bazę z dala od innych – lub inni mogą się do niego dołączyć i zacząć w tym samym miejscu jeśli chcą).

Można założyć również własną drużynę i wtedy odkrywana nauka jest osobna dla was.

Aczkolwiek cel wszyscy na mapie mają ten sam: odnaleźć jeden z 6 (lub więcej – bo nie można ich zbudować) silosów rakietowych i wysłać 100 rakiet – jeśli graczom się to uda, gra się resetuje (lub nie, jeśli będziecie chcieli grać dalej).

Nie musicie wchodzić na discorda by przetestować ten serwer (aczkolwiek zachęcam!), możecie go obczaić wklejając ten link:

server.sorek.uk:4760

Nie masz Factorio bo jesteś biednym kulasem? Nieszkodzi!

U nas na discordzie zawsze najnowszy patch ( ͡° ͜ʖ ͡°) do pobrania wraz z paczką modów

Zapraszamy serdecznie wszystkich Factoriaków! Stwórzmy razem coś niesamowitego! (✌ ゚ ∀ ゚)☞

#factorio #gry #grajzlurker #ciekawostki #grystrategiczne #spolecznosc

Data: 22.05.2019 19:45

Autor: Thanos

Ciekawostka: oto lista pierwszych 300 (jak wejdą odznaczenia [emblematy], będą owi userzy odpowiednio uhonorowani).

Lista wyżej zawiera pierwszych 300 zarejestrowanych kont: niektóre zostały już usunięte / zbanowane. Lista niżej natomiast zawiera listę pierwszych 300 kont nadal istniejących. Ale uwaga, konta te mogą być nieaktywne – jak będziemy robić czystkę, być może troche miejsc się zwolni. W komentarzu poniżej pierwsze 1000 zarejestrowanych w serwisie kont :)


Userzy ogółem:

 1. Thanos

 2. amz74135

 3. Lipathor

 4. tick

 5. demens

 6. vistafan12

 7. 77LatBedeNiedojrzaly

 8. combinio

 9. krulwypoku_IgB6

 10. prdn

 11. Kubeusz

 12. Devcio

 13. PanTragedii

 14. Xiggi01

 15. Syrenamen

 16. Ja_tu_tylko_komentuje

 17. aaa

 18. UpadlySzczur

 19. pngpl

 20. eMKa

 21. kisiel

 22. slenderman

 23. iHierro

 24. frex

 25. wirujacykeks

 26. duzy_rogal_18

 27. SamiecOmega

 28. itsFlorainn

 29. cewonudi

 30. Andrejrooo

 31. SayWhat

 32. m__b

 33. damian

 34. Slaju

 35. AndrzejCieWidzi

 36. BOOTanick

 37. vaskrate

 38. JaNormik

 39. Huan

 40. Aw4m

 41. hypothermi

 42. Kingkris

 43. Nazwa_uzytkownika

 44. Bulbazar

 45. kijwoku

 46. digitaloc

 47. jmesyy

 48. Core

 49. halko

 50. Eziush

 51. donmaslanoz14

 52. Incel_Baleron_3Ghz

 53. Plecha

 54. GilbertoZCali

 55. Vandzior

 56. Nmd

 57. mahakamski_drwal

 58. lacuna

 59. Senoy

 60. cocaine01

 61. wogx

 62. Kjerownik

 63. Quazu

 64. sowa705

 65. nazwa

 66. Wolvi666

 67. schreder

 68. jttnm

 69. czuczupikczu

 70. fawcio

 71. kluska

 72. OGujJasny

 73. kaczka

 74. Alien07

 75. orchee

 76. matmal

 77. a__s

 78. Trzyzet

 79. miluvzkittenz

 80. FazaBaza

 81. jamnig

 82. Sztuka

 83. kurdelebele123

 84. PieszyEasyRider

 85. Lau

 86. interpolacja_liniowa

 87. Jezus_Chrystus

 88. siux

 89. Vegann

 90. KurzegoStara

 91. Wyrwishmat

 92. Xlime

 93. Moderator

 94. Gloock

 95. woleamige

 96. Hiszpan_Jan

 97. Balbezaur

 98. Skullex

 99. Jahcob

 100. Leo_Messi

 101. o7092329

 102. zacxar

 103. Deadmau5

 104. Gimpovski

 105. alsephina

 106. NorskArisk

 107. Siktorek

 108. ZmOoReK

 109. AndrzejSzczecin

 110. Borsuk

 111. UjecPaulek

 112. Siurczek

 113. Trzywjednym

 114. Wisteru

 115. SzpiegBialkova

 116. Fkys

 117. eintorwdo

 118. dokch

 119. borysszyc

 120. m_b

 121. xamizo

 122. TheSzymek

 123. glasn0st

 124. gerwant2k

 125. Raum

 126. Perkusista008

 127. B____S

 128. UgiBugi

 129. Axim

 130. M_Szopen_TM

 131. RedDigg

 132. eerk

 133. wazok

 134. FiK

 135. stuod2

 136. CzlowiekZaKierownica

 137. cpt_Kirk

 138. katf

 139. noczesc

 140. Frostx

 141. test123

 142. unweek

 143. szlafmyca

 144. Instruktor_Seksu

 145. Stanley89

 146. Marcin

 147. KubaxW

 148. meehow

 149. NiesmiesznyJa

 150. Mehel

 151. rago

 152. kotprezesa1

 153. Ostry_Burrito

 154. bdag476

 155. Mandarlin

 156. Yuuichi

 157. Tehorous

 158. Wilec

 159. Kejrol

 160. terefere

 161. rnickson

 162. niapatro

 163. Schnurke

 164. tmtm

 165. NadiaSanEscobar

 166. kaszlak

 167. Fraulein

 168. alienv

 169. czapkelusz

 170. wysuszony

 171. dildo_vaggins

 172. testujesobie

 173. Hunter_ka

 174. lurkertester

 175. testowyuser

 176. browarrek

 177. Feelfree

 178. aeon

 179. clxijshhi3q3

 180. Bartek

 181. Grzybek

 182. Miltonek

 183. lachiarma

 184. kmicolo

 185. Raspajpi

 186. top_czipsy

 187. Kiruuj

 188. michau

 189. eax

 190. frizlee

 191. Mishkaa

 192. Homa

 193. p00nczek

 194. druidzik

 195. squez3r

 196. GonzoPeach

 197. Redaktor_Fuzyjny

 198. Szwadron

 199. janusz_pol

 200. Korczaszko

 201. matixrr

 202. sfermentowany

 203. LuckySeven

 204. szafa

 205. GeneralSpaghetto

 206. ProsiakZnadJeziorWarmii

 207. marcus

 208. wojdor

 209. Admiral_Awesome

 210. Dhjd

 211. Tr8025

 212. SamZach

 213. Selbo

 214. Ozzy

 215. Rusathagu

 216. dirtypaw

 217. Czokowoko

 218. Reverterez

 219. volfes

 220. majster_klepka

 221. Maciek

 222. Johnny_Cash

 223. jeruzat

 224. PanBorsuk69

 225. GrowEatAndTrip

 226. Shisan

 227. Wiatrow

 228. Doomynjik

 229. Edek

 230. boogi77

 231. kolejny_lurkerowy_janusz

 232. 1z3stu

 233. Snowdrop

 234. Zielonka696969

 235. Berry

 236. KasparHauser

 237. Bohun

 238. Zodiac

 239. proboszcz

 240. Pan_Smiechowy

 241. partycjaD

 242. Fejk

 243. maniak713

 244. Klejnot_Nilu

 245. Phaxi

 246. kbryla

 247. kubernetes

 248. duderkula997

 249. AnotherOther

 250. Emil18

 251. NieZnaszGo

 252. Skull_Pain

 253. Morit

 254. MPTH

 255. DCMBS

 256. Immortal_Emperor

 257. JanekKrystianek

 258. hawajska

 259. RETROWIRUS

 260. brickson

 261. Czytelnik

 262. Pierdyliard

 263. ukazuyr

 264. Milka

 265. administrator

 266. admin

 267. Lurker

 268. militarysta_amator

 269. lurker_pl

 270. wykop

 271. m____________________________b

 272. sperma

 273. erised

 274. moderacja

 275. Krunch

 276. kamilek

 277. hhes

 278. CzerstwaBulka

 279. konar

 280. ngage

 281. Qkarda

 282. GNULinux

 283. Szuwax

 284. Emes22

 285. azna

 286. Bolec

 287. eXtermi14

 288. Cotton

 289. Reddml

 290. fantomas

 291. furgonschnitzel

 292. cuberut

 293. spasiva

 294. Oskarek89

 295. SzubiDubiDu

 296. bebeto1985

 297. thecarrotcake

 298. Taginapraw

 299. Bartholomew

 300. plasterek


Userzy nadal istniejący w bazie:

 1. Thanos

 2. amz74135

 3. Lipathor

 4. tick

 5. demens

 6. vistafan12

 7. 77LatBedeNiedojrzaly

 8. combinio

 9. krulwypoku_IgB6

 10. prdn

 11. Kubeusz

 12. Devcio

 13. PanTragedii

 14. Xiggi01

 15. Syrenamen

 16. Ja_tu_tylko_komentuje

 17. pngpl

 18. eMKa

 19. kisiel

 20. slenderman

 21. iHierro

 22. duzy_rogal_18

 23. frex

 24. SamiecOmega

 25. wirujacykeks

 26. itsFlorainn

 27. cewonudi

 28. Andrejrooo

 29. m__b

 30. damian

 31. SayWhat

 32. Slaju

 33. AndrzejCieWidzi

 34. BOOTanick

 35. vaskrate

 36. JaNormik

 37. Huan

 38. Aw4m

 39. Kingkris

 40. hypothermi

 41. Nazwa_uzytkownika

 42. Bulbazar

 43. kijwoku

 44. digitaloc

 45. jmesyy

 46. Core

 47. halko

 48. Eziush

 49. Incel_Baleron_3Ghz

 50. donmaslanoz14

 51. Plecha

 52. GilbertoZCali

 53. Vandzior

 54. Nmd

 55. mahakamski_drwal

 56. lacuna

 57. Senoy

 58. cocaine01

 59. wogx

 60. Kjerownik

 61. Quazu

 62. sowa705

 63. schreder

 64. Wolvi666

 65. jttnm

 66. czuczupikczu

 67. nazwa

 68. fawcio

 69. OGujJasny

 70. kluska

 71. kaczka

 72. Alien07

 73. orchee

 74. matmal

 75. miluvzkittenz

 76. FazaBaza

 77. Sztuka

 78. kurdelebele123

 79. PieszyEasyRider

 80. Lau

 81. interpolacja_liniowa

 82. Jezus_Chrystus

 83. siux

 84. Vegann

 85. Wyrwishmat

 86. Xlime

 87. Gloock

 88. woleamige

 89. Hiszpan_Jan

 90. Balbezaur

 91. Skullex

 92. Jahcob

 93. Leo_Messi

 94. o7092329

 95. jamnig

 96. a__s

 97. zacxar

 98. Deadmau5

 99. Gimpovski

 100. alsephina

 101. NorskArisk

 102. Siktorek

 103. ZmOoReK

 104. AndrzejSzczecin

 105. Borsuk

 106. UjecPaulek

 107. Siurczek

 108. Trzywjednym

 109. Wisteru

 110. Fkys

 111. SzpiegBialkova

 112. eintorwdo

 113. dokch

 114. m_b

 115. borysszyc

 116. xamizo

 117. TheSzymek

 118. glasn0st

 119. gerwant2k

 120. Raum

 121. Perkusista008

 122. B____S

 123. UgiBugi

 124. M_Szopen_TM

 125. Axim

 126. RedDigg

 127. eerk

 128. wazok

 129. FiK

 130. stuod2

 131. CzlowiekZaKierownica

 132. cpt_Kirk

 133. katf

 134. noczesc

 135. Frostx

 136. KurzegoStara

 137. test123

 138. unweek

 139. szlafmyca

 140. Instruktor_Seksu

 141. Stanley89

 142. Marcin

 143. Trzyzet

 144. KubaxW

 145. meehow

 146. NiesmiesznyJa

 147. Mehel

 148. rago

 149. Ostry_Burrito

 150. Mandarlin

 151. Yuuichi

 152. Tehorous

 153. Wilec

 154. Kejrol

 155. terefere

 156. rnickson

 157. niapatro

 158. Schnurke

 159. tmtm

 160. NadiaSanEscobar

 161. kaszlak

 162. Fraulein

 163. alienv

 164. wysuszony

 165. dildo_vaggins

 166. testujesobie

 167. Hunter_ka

 168. lurkertester

 169. testowyuser

 170. browarrek

 171. Feelfree

 172. aeon

 173. Bartek

 174. Grzybek

 175. Miltonek

 176. lachiarma

 177. kmicolo

 178. Raspajpi

 179. top_czipsy

 180. Kiruuj

 181. michau

 182. eax

 183. frizlee

 184. Mishkaa

 185. Homa

 186. druidzik

 187. squez3r

 188. GonzoPeach

 189. Redaktor_Fuzyjny

 190. Korczaszko

 191. matixrr

 192. sfermentowany

 193. LuckySeven

 194. GeneralSpaghetto

 195. Szwadron

 196. ProsiakZnadJeziorWarmii

 197. marcus

 198. Tr8025

 199. Admiral_Awesome

 200. SamZach

 201. Selbo

 202. Ozzy

 203. Rusathagu

 204. Dhjd

 205. Czokowoko

 206. Reverterez

 207. volfes

 208. wojdor

 209. dirtypaw

 210. Maciek

 211. Johnny_Cash

 212. jeruzat

 213. PanBorsuk69

 214. GrowEatAndTrip

 215. Shisan

 216. Wiatrow

 217. Doomynjik

 218. Edek

 219. boogi77

 220. 1z3stu

 221. kolejny_lurkerowy_janusz

 222. Snowdrop

 223. Zielonka696969

 224. Berry

 225. KasparHauser

 226. Bohun

 227. proboszcz

 228. Zodiac

 229. Pan_Smiechowy

 230. partycjaD

 231. maniak713

 232. Phaxi

 233. kbryla

 234. kubernetes

 235. Klejnot_Nilu

 236. AnotherOther

 237. NieZnaszGo

 238. Skull_Pain

 239. Morit

 240. DCMBS

 241. Immortal_Emperor

 242. JanekKrystianek

 243. hawajska

 244. RETROWIRUS

 245. brickson

 246. Czytelnik

 247. Pierdyliard

 248. Fejk

 249. ukazuyr

 250. Milka

 251. administrator

 252. admin

 253. Lurker

 254. militarysta_amator

 255. lurker_pl

 256. wykop

 257. m____________________________b

 258. sperma

 259. moderacja

 260. erised

 261. Krunch

 262. hhes

 263. CzerstwaBulka

 264. konar

 265. ngage

 266. GNULinux

 267. Szuwax

 268. Emes22

 269. majster_klepka

 270. Bolec

 271. eXtermi14

 272. Reddml

 273. Cotton

 274. fantomas

 275. furgonschnitzel

 276. cuberut

 277. spasiva

 278. Oskarek89

 279. SzubiDubiDu

 280. bebeto1985

 281. thecarrotcake

 282. Taginapraw

 283. kamilek

 284. Bartholomew

 285. plasterek

 286. m3ch4

 287. De_Damianu

 288. Oscuro

 289. krasnij

 290. MPTH

 291. Glamker

 292. false_nine

 293. xneqx

 294. MrSknerus

 295. TotalCozac

 296. Seba

 297. Rewolucjonista_przegrywu

 298. xandra

 299. Petty94

 300. Piasqun

#lurker #spolecznosc

Data: 24.04.2019 18:31

Autor: JurnyJudasz

Hej!

Co u Was Lurki i Lurkerki? Bo u mnie jako,że szukanie Pracy "motzno" to mam takie pytanie, byłem dziś na rozmowie w sieci z sklepów z zegarkami( dosyć znana sieć sklepów należąca do grupy sklepów). Ale wymagany jest tam pewien ścisły dress-code czyli białe koszule z długimi rękawami, spodnie czarne eleganckie lub ciemne jeansowe, i buty również ciemne eleganckie. Znajomych kilku mi wspomniało,że jak pracodawca dany ubiór wymaga w pełni to musi go zapewnić, a inni mówią,że nie musi jak nie jest to stanowisko które dodatkowo regulują przepisy bhp, a na internecie nie potrafię tego znaleźć czy moglibyście mi pomóc, doradzić? Nadmienię,że takich ubrań po prostu nie mam, stawiam na t-shirty luźne z nadrukami i spodnie wygodne dresowe.

#spolecznosc #offtopic #pytania #praca #prawo

Data: 20.04.2019 20:40

Autor: WilkMorski

No cóż święta w pracy, zdala od rodziny. Nie jest to łatwe przeżycie dla człowieka i trudna do oswojenia myśl, że wszyscy świętują kiedy ty pracujesz…. Na szczęście mamy telewizje, która zajmuje trochę zmysły i zabiera w inne odległe miejsca daleko od problemów.

Zdjęcie poglądowe.

… Wiecie co leci w TV…

Polowanie na czerwony październik(ಠ‸ಠ)

#spolecznosc #praca #swieta

Facebook rozpoczyna współpracę z "niezależnym" weryfikatorem informacji

Data: 03.04.2019 10:49

Autor: furgonschnitzel

wpolityce.pl

"Dzisiaj ogłaszamy uruchomienie naszego programu weryfikacji informacji w Polsce we współpracy z Agence France Presse (AFP), która posiada certyfikat International Fact-Checking Network. AFP zacznie oceniać rzetelność i prawdziwość treści na Facebooku począwszy od tego miesiąca."

"Niezależny" francuski weryfikator xD Rzetelność gwarantowana.

#facebook #media #fakenews #cenzura

Data: 01.04.2019 11:53

Autor: Raven

Jak ja uwielbiam te porównania, pacz jak kola czyści rdze, to zobacz co robi z twojim rzołondkiem.

A zobaczcie, jak sól i/lub woda koroduje metale! Co robi z waszym ciałem?! xD

Instrukcja obsług do drona Forever TF1 Pixel

Data: 28.03.2019 16:43

Autor: lisq

we.tl

Powiem Wam Lurki że dawno nikt mnie tak pozytywnie nie zaskoczył jak firma Forever.

Kupiłem na OLX jakiś czas temu takiego drona, ale brakowało mi do niego instrukcji.

Nigdzie na necie nie mogłem jej znaleźć, nawet wykopki nie byli za bardzo w stanie pomóc, aż dzisiaj z głupot napisałem maila do sprzedawcy, który przekierował mnie do producenta/ importera, czyli firmy Teletorium.

Efekt? Mam instrukcję obsługi i co więcej mogę się nią z Wami podzielić :)

Data: 27.03.2019 11:10

Autor: RaW

Zna ktoś jakieś sklepy/firmy które robią nadruki na koszulkach, bluzach? I poleca lub nie poleca i ostrzega (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Data: 22.03.2019 20:16

Autor: kisiel

Dobrze, że mnie nie było podczas tego CP, po pierwsze ZAWSZE powinien być jakiś mod na straży przy tak dużym portalu – umówcie między sobą to. Po drugie nie powinno być tak łatwego dodawania zdjęć w ogóle, jeżeli chodzi o wpisy na mikroblogu. Po trzecie można pomyśleć o tym, aby było tak jak na chujni, że najpierw admin czyta wpis, a potem się on pojawia.

Data: 22.03.2019 20:10

Autor: RickyLafleur

Takie treści powinny być surowo karane, nie tylko w internecie tylko realnym życiu. Kogo w ogóle może takie coś podniecać? Przecież to były dzieci, cholera mógłby być moimi córkami… Obrzydliwe

Data: 22.03.2019 01:49

Autor: Raven

Mój współlokator przyszedł pijany i siedzi sobie w korytarzu i go poczęstowałem cukierkiem (takie od Oshee z magnezem). I tak siedzi 5, 10 minut i nic, no to podchodzę i pytam się co się dzieje, czemu nie idzie do siebie. A on do mnie, "przecież mi kurwa cukierka dałeś, to co mam teraz zrobić" . To mu mówię już przez łzy w oczach (ze śmiechu) no to sokaj*, a on na to "a, sokać, no tak, zapomniałem" xD

Zrobił mi dzień, a to dopiero pierwsza xD

*tak, ssij, sokaj to taka moja gwara ( ͡º ͜ʖ͡º)

Data: 21.03.2019 12:43

Autor: RaW

Zachciało mi się kupić jakiś czytnik ebooków.

Jedyne co wiem, że wyglądają jak tablet -tyle wiem o czytnikach ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Co polecacie dla nowicjusza?

Data: 20.03.2019 20:59

Autor: UpadlySzczurr

W różnych krajach jest akcja rysowania na murach oraz budynkach rządowych symboli (czarne słońce) oraz graffiti popierających Brentona Tarranta w imię walki z multikulturalizmem. Co o tym sądzicie, dla mnie to już lekka przesada, ale może macie inne zdanie?

Graffiti wykonane w Australii

Data: 19.03.2019 20:16

Autor: Raven

Ceny biletów do kina, kawy w kawiarniach czy wielu noclegów w Polsce to jest jakiś kurwa żart. Ceny wyższe nie raz niż w Niemczech. We Włoszech za kawę płacisz 1-2 euro i za średnią stawkę godzinową kupisz na spokojnie parę kaw. A kupcie w Polsce za średnią stawkę godzinową kawy xD

Data: 17.03.2019 18:26

Autor: Raven

Dobra, faje, bo zmiękliście xD

Termin 31 marca – ostatecznie, wpisujcie sobie w kalendarz. Chodzi oczywiście o akcję z Wykopem ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak nie, to ja się zrzekam organizacji xD

Data: 14.03.2019 16:38

Autor: lisq

Jedna z niewielu osób której obserwowanie na instagramie sprawia że częściej się uśmiecham :)


Moja chrześnica bardzo kocha Tadelę, moją kotkę, i zawsze wyczekuje spotkania z nią. Postanowiłam wymyślić im wspólną historyjkę i spisać na kilkunastu stronach. Zadaniem Matyldy było stworzyć okładkę oraz podyktować mi opis na tył książki – co prawda zawiera mały spoiler, ale umówmy się, kto z nas nie wie, że Harry Potter w końcu wygra z Voldemortem.

"Wielkie szczęście małej Tadeli" to krótka opowiastka o przyjaźni między dziewczynką a kotem, zawierająca drobne elementy edukacyjne na temat opieki nad osieroconymi kociętami. Ocena Matyldy po przeczytaniu: "ale słodka!".

Afera z matką gdzie weszli pracownicy CBBP to bait xD

Data: 14.03.2019 15:46

Autor: lisq

facebook.com

Oficjalne oświadczenie firmy CBBP dotyczące medialnej afery, którą wytoczyła nieuczciwa lokatora ze swoim Partnerem – przeciwko Właścicielom I Administratorowi ❗️❗️❗️

Pani Laura dzisiaj podjęła decyzje o opuszczeniu zajmowanego lokalu i wezwała pracowników z Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Mimo, że jest z ojcem swojego dziecka, nie miał on ochoty zająć stanowiska w tym dramacie, co więcej pomagał jej się pakować.

Historia samotnej matki została zmyślona na potrzeby rozprawy sądowej oraz podsycenia całej sytuacji – pokrzywdzonej ofiary losu z dzieckiem na rękach.

W zajmowanym lokalu znajdowały się osobiste rzeczy oraz przybory „mężczyzny” – można tylko domniemać kogo.

Obecnie lokal zajmuje tylko jeden lokator.

Ojciec dziecka w dniu wczorajszym spakował xboxa i w chwili obecnej mieszka rzekomo z matką i bratem.

Nie Nam oceniać co kierowało ludźmi, którzy są odpowiedzialni za własne dziecko i ojcem który wysyła własnego syna do ośrodka.

Czyżby to kolejny punkt istniejącego cyrku ?

Czy ojcu dziecka nie powinno być wstyd ?

Ku przestrodze!

Działając w obronie prawa własności❗️

Czas najwyższy zmienić ten kraj. Czas zmienić myślenie.

Nie ma co czekać na mannę z nieba, nic samo nie przyjdzie .

Chcąc mieszkać w Pałacu – zarób na niego, chcąc żyć w dostatku – zapracuj na to! Nie masz prawa żyć na cudzy koszt i sam jesteś odpowiedzialny za własne życie. Nikt inny.

Data: 12.03.2019 13:45

Autor: RaW

Chciałem nagrać swoje podsumowanie 5 lat na emigracji. Plusy i minusy oraz refleksje.

Zastanawiam się czy jak słuchacie podcastów lub "gadanych" filmów to w tle "bełkotu" jest muzyka czy nie? Albo czy wolicie tło muzyczne czy też nie? Drugie pytanie: szybciej obejrzeli byście np. 3 filmy po 10 minut czy jeden długi 30 minutowy?

Data: 11.03.2019 18:27

Autor: lisq

@Raven, odnośnie akcji Bukakke planowanej pierwotnie na 15 marca – mam lepszy pomysł.

Jeśli faktycznie chcesz koordynować odejście, to proponuję "na pełnej kurwie".

top_czipsy nakręcił aferę odnośnie problemów z RODO na wykopie, skutkiem tego jest wpis,z którego wynika że trochę im zejdzie z produkowaniem tego pliku – a przecież nie pracują na darmo :P

Dajmy chłopakom (i dziewczynie) zarobić!

Data: 10.03.2019 00:24

Autor: Raven

@2_M_A akcję usuwania kont na Vikop.ru ustawiam na piątek, 15 marca, chętnych proszę o plusowanie lub pisanie komentarzy ( ͡º ͜ʖ͡º) Trochę mam zapieprz i nie ogarniam niczego od tygodnia (albo ogarniam wszystko, bo mam zapieprz) xD

Data: 08.03.2019 17:26

Autor: aborygo

Jest na lukrze taki jegomość, @Jiren. Facet pudruje swoje fobie społeczne starą paletą zaschniętej erudycji, która przy konfrontacji z dyskutantem, sypie się w proch i kończy zazwyczaj jednostronnym zbanowaniem tego kto w ogóle śmie śmieć wątpić w prawdy życiowe Jirena. A jakie to są prawdy? Dla przykładu:

 1. Pisze szkolne rozprawki jaki cudze dzieci przeszkadzają mu w wykwintnych restauracjach, gdzie tak naprawdę stołuje się w stołówce Tesco porcjami na wagę podanymi na plastikowych talerzach.

 2. Opisuje plusy życia na poziomie, będąc koneserem drogich samochodów i życia luksusowego, gdy tak naprawdę mieszkając w jakiejś melinie prowadzi nocną krucjatę z porno – sąsiadem, który widocznie rozregulowuje mu metabolizm, bo…

 3. Co jest chyba jego konikiem na Lukrze, zaczyna prowadzić publicznie dietę keto, gdzie wczytując się we wpisy tego żywieniowego neofity można odczytać jak bardzo nieszczęśliwy jest ze swojego ciała.

Był tu taki wcześniej anime-gej z kotem w obrazku, ale go zbanowano za smęcenie. @Jiren to jeszcze gorszy przykład przegrywu, bo nie akceptujący swojego stanu i szukający poklasku dla swoich pseudo-erudycyjnych uwag podszytych agresją. Dla mnie mizantrop. Nie polecam użytkownika.

Data: 08.03.2019 17:20

Autor: 2_M_A

Nieopatrznie podmieniłem dokument Word nie w tą stronę co trzeba, tj nową wersję na starą, zamiast starą na nową. Różnica w tekście to 1 strona A4, ale i tak to na tyle sporo, że wolę tego nie pisac od nowa. Czy istnieje możliwość odzyskania oryginalnej nowej wersji? Wołam wszystkich IT Geeków!!!

Data: 08.03.2019 16:57

Autor: Kiszony

@szamanhunter, nie jade po kimś kto da mi przepis na ogórki – akurat lubie ale w dziale kuchnia a nie medycyna

Kup sobie okulary szeryfie ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://www.lurker.pl/p/v-1_K0mKf

Data: 08.03.2019 15:17

Autor: aeon

Kręćcie te swoje gównoburze i afery na hashu Afera bo nie wszyscy chcą widzieć ten spam, a nie mam zamiaru czarnolistować połowy lurko

Data: 08.03.2019 14:48

Autor: Jiren

MÓJ OSTATNI POST W DZIEDZINIE SZAMAŃSTWA, WIĘCEJ DRĄŻYŁ NIE BĘDĘ

@Kiszony – pozornie nie szkodzi (blablabla, bo jest czarna lista). Nie o to chodzi, gość ma wiedzę zerową, żadnego wykształcenia medycznego (nie wiem czy ma nawet średnie), czyta blogi altmed/pubmed, gdzie wielu jest szamanów, magików i specjalistów od diet, czyszczenia czakr, blablabla. Później zdaje relacje w 10-20 postach na dobę.

W czym problem, skoro mamy czarną listę?

Mamy SEO, wszystkie posty indeksują się w Google, później zdesperowany, chory człowiek szuka pomocy i co mu wyskakuje?

Post Kiszonego o tym, że sok z buraka leczy, dżem z chili zwalcza raka, a witamina C ładowana łopatami leczy hemofilię.

Więc dobrze, że pojawia się hejt, bo może taki chory człowiek zobaczy, że pseudonaukowy artykuł ma pierdyliard minusów i komentarze o szamaństwie.

Data: 08.03.2019 14:04

Autor: Pancake

@Kiszony i jego hejterzy. To może autorski hash #KiszonaMedycyna? Strasznie niefajnie przegląda się lurka odkąd prowadzicie te swoje bezsensowne wojenki….

Data: 08.03.2019 13:56

Autor: Pancake

@MrHardy, @Jiren, @szamanhunter

jaki macie problem z @Kiszony? Każdy ma prawo do swojego zdania i swojego podejścia do sprawy. Gościu pisze merytoryczne posty a wy sie zachowujecie jak jakieś dzieci w piaskownicy. Dodajcie go na czarną listę i nie będziecie widzieć jego wpisów.

Póki co manipulujecie jak lewica na w. Gardzę.

Data: 06.03.2019 15:09

Autor: JakovKarnic

Trzy tygodnie temu dodałem znalezisko, post na głównej. Po paru godzinach zobaczyłem, że tytuł zmieniono, wiec zacząłem kręcić Małysza. @Thanos powiedział, że nic się nie stało i znalezisko dostanie powrotem starą nazwę.

I jak się skończyło? Administracja skłamała i nie zmieniła tytułu na oryginalny, chociaż w swojej odpowiedzi napisała że już zmieniają. Ehh, do Thanosa nie mam pretensji, bo to pewnie jakiś błąd, ale czy mógłby mi powiedzieć, który to moderator był taki mądry.

https://www.lurker.pl/p/LhgwX7Rw7

https://www.lurker.pl/p/9lnroQuj8

Data: 05.03.2019 15:16

Autor: MateuszTeusz

Chciałem się tylko przywitać "Cześć", ostatnio mam tyle pracy że z niczym się nie wyrabiam, nawet nie mam czasu żeby iść na siłownię i to mnie bardzo boli ehhh ale jeszcze trochę i będę miał więcej wolnego i na pewno będę częściej tu zaglądał. Nie zapominajcie o mnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Data: 05.03.2019 08:30

Autor: Miko74j

Kolejny BAN na wykopie.

Srodowisko LGBT zakopalo ten filmik kolegi wiec ja go dodalem pod inna nazwa i innymi tagagi. Napisali ze manipuluje i uzywam zlych tagow. Moje taki to Byla #kultura, #pizzagate i #4konserwy

Dodatkowo zablokowali link ktory prowadzil do transmisji z biegu na 60m Swobody. Inne znalezisko kierowalo do artykulu :/

Jebac tych modow z wykopu. mam nadzieje ze jak najszybciej ten serwis zdechnie bo promuja na sile LGBT

Data: 03.03.2019 15:03

Autor: drewniany

Czym więcej kobiet tym lepiej dla społeczeństwa. Co prawda trzeba je utrzymywać, ale kiedy jest ich mało faceci są sfrustrowani, tracą czas, zdrowie i nerwy na uganianie się za wybrednymi paniusiami, więcej chorują, są zadłużeni i mimo że, więcej pracują, robią to mniej efektywnie. Kiedy jest ich dużo, siła robocza ma wsparcie. Kobiety w kraju to jak sprężarka w aucie, co prawda zabiera odrobinę mocy silnika, ale umożliwia mu znaczne podniesienie mocy, wielokrotnie przewyższające straty.

Według tej logiki Polska to dymiący diesel wolnossący, ma dużo wysokoenergetycznego paliwa, jednak nie wykorzystuje w pełni jego mocy przez wadliwą konstrukcję i niedostatek powietrza.

A taki obraz tych którzy uważają że, tak właśnie powinno być:

Data: 03.03.2019 04:30

Autor: lisq

Brzmi trochę naciąganie, ale dawno nie czytałem nic tak pozytywnego (ʘ‿ʘ). Zapraszam do zaparzenia herbaty i życzę miłej lektury mojego koślawego tłumaczenia lurki!

źródło

Ktoś na reddicie zarzucił temat: czy kiedykolwiek wziąłeś autostopowicza?

Jedna z odpowiedzi:

Za każdy razem kiedy kogoś widzę, zatrzymuję się. Ostatnimi laty jednak przestalem, bo przeprowadziłem się do dużego miasta i tak dalej, no i moja dziewczyna nie pochwalała tego.

Przydarzyło mi się jednak coś, co sprawiło że wróciłem do starych nawyków.

Jeśli mogę: ta historia nie ma prawie nic wspólnego z autostopowiczostwem, oprócz tego że dzieje się na drodze.

W ciągu ostatniego roku trzykrotnie miałem awarię samochodu w trasie: guma na autostradzie, kilka przepalonych bezpieczników i brak paliwa. Wszystkie zdarzyły się kiedy prowadziłem pożyczone auta, co samo w sobie było dołujące, lecz dobijało także z praktycznego punktu widzenia, bo co z tego że w swoim samochodzie wożę rzeczy typu lewarek, bezpieczniki i wiem tyle żeby nie parkować na stromym zboczu przodem do spadu mając mniej niż galon paliwa w zbiorniku?

W każdym razie, za każdym razem kiedy to się działo byłem rozczarowany faktem że nikt nie kwapił się z pomocą. Mijały godziny gdy stałem na poboczach patrząc jak mijają mnie lawety w oczekiwaniu na pomoc drogową. Cztery stacje benzynowe na których prosiłem o wypożyczenie kanistra odmówiły "dla mojego bezpieczeństwa", jednocześnie oferując mi gówniany jednogalonowy kanisterek bez korka za 15 dolarów.

Za kazdym razem kląłem pod nosem że ten kraj schodzi na psy.

Zgadnij kto za każdym razem mi pomógł? Imigranci. Meksykanie. Żaden z nich nie mówił po angielsku, ale jednen z nich miał na mnie szczególny wpływ.

To on zatrzymał się wraz z całą sześcioosobową rodziną na pokładzie by pomóc.

Czekałem na poboczu już czwartą godzinę. Wielki jeep, guma z tyłu- miałem zapasówkę, ale nie miałem podnośnika.

Wywiesiłem nawet tabliczki "POTRZEBNY PODNOŚNIK, ZAPŁACĘ". Nie ma szans. Miałem się już poddać i po prostu złapać stopa, gdy zatrzymuje się furgonetka i wysiada jakiś gość.

Ocenia sytuację i woła najmłodszą córkę która mówi po angielsku. Przekazuje przez nią że ma podnośnik, ale jest za mały dla jeepa i będzie go trzeba czymś podłozyć.

Wyciąga z samochodu piłę i odcina kawałek powalonego tuż obok drogi drzewa. podłożyliśmy podnośnik, auto w górę i do rzeczy.

Zacząłem odkręcać koło i, wierzcie albo nie, zepsulem mu klucz do kół. To był jeden z tych składanych, a ja nie bylem wystarczająco ostrożny i ukręciłem nasadkę. Super.

Gość niewzruszony, wziął nasadkę i wysłał żonę do sklepu po nową. Wróciła po 15 minutach, cali spoceni kończymy robotę (durna kłoda zaczęła się poddawać), ale udało się. Obaj byliśmi umorusani, więc żona polewała wodę z dużej butli żebyśmy mogli chociaż obmyć ręce.

Próbwałem gościowi dać 20 dolarów, ale nie chciał ich przyjąć, dałem więc te pieniądze jego żonie tak dyskretnie jak tylko mogłem.

Obdziękowałem ich z góry na dół i zapytałem małą gdzie mieszkają, myśląc że może wyślę im jakiś drobiazg za to że byli tak niesamowici dla mnie. Opowidzała że w Meksyku. Przyjechali tutaj żeby mamusia i tatuś mogli zbierać brzoskwinie przez kilka tygodni, potem zbiorą wiśnie i wracają do siebie. Zapytała czy jadłem obiad, a gdy odpałem że nie poczęstowała mnie tamale, najlepszym tamale jakie kiedykolwiek jadłem.

Gwoli wyjaśnienia: rodzina która niewątpliwie jest biedniejsza niż Ty, ja czy ktokolwiek na tym odcinku drogi, pracując sezonowo gdzie czas to pieniądz poświęca godzine lub dwie pomagając zupełnie obcemu gościowi na poboczu, podczas gdy lawety po prostu mnie mijały. Wow.

Ale to jescze nie koniec. Podziękowałem im raz jeszcze i wracam do samochodu żeby odpakować i zjeść tamale bo umieram z głodu i co znajduję w środku? Mój pieprzony 20 dolarowy banknot!. Odwracam się i biegnę do furgonetki, a facet opuszcza szybę. Spogląda na pieniądze w mojej ręce i kręci głową pokazując że nie chce. Jedyne co mogę z siebie wydusić to "por favor, por favor" wyciągając ręce przed siebie.

Gość uśmiecha się i kręci głową i, starając się skupić ze wszystkich sił mówi do mnie po angielsku: "Dzisiaj Ty… jutro ja".

Zasunął szybę i odejchał a jego córka pomachała mi na dowidzenia.

Wsiadłem do samochodu i jedząc naljepsze tamale pod słońcem po prostu rozpłakałem się jak mała dziewczynka.To był ciężki rok i nic nie szło po mojej myśli. Ta sytuacja była taką odmianą że po prostu nie mógłem sobie z tym inaczej poradzić.

Przez następnych pięć miesięcy zmieniłem kilka opon, podrzuciłem kilka osób na stację benzynową, raz nawet zboczyłem ze swojej trasy na 50 mil zeby podrzucić dziewczynę na lotnisko. Nie przyjmuję pieniędzy. Za każdym razem na końcu mówię tylko "dzisiaj Ty, jutro ja".

Data: 02.03.2019 18:21

Autor: Emil18

UWAGA

Dziś się wybrałem na billard z D Z I E W C Z Y N Ą

A potem poszliśmy na pizzę, i spacerowaliśmy po rynku i ogrodach przy Pałacu Branickich

I chce powtórzyć spotkanie (。◕‿‿◕。)

@Paula_pi możesz być ze mnie dumna

Data: 01.03.2019 11:22

Autor: RaW

Z takich małych moich osiągnięć jest to, że od 2 lat mam 3 dniowy weekend (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Pracuje od poniedziałku do czwartku (mimo to wyrabiam 39 godzin w tygodniu)

Data: 27.02.2019 22:07

Autor: lisq

Pożałujcie mnie trochę lurki.

Macie też tak że coś robicie cały dzień a efekt rozczarowuje Was tak srogo że jedyna myśl w głowie to "kolejny zmarnowany dzień"? :C

Data: 25.02.2019 09:07

Autor: Lurker2019

Witam jak tam po nocnej,ja spałem drugą mam zmianę ( ͡º ͜ʖ͡º) po 3 tygodniach nocek cieszę się że widzę słońce rano,i jest trochę ciepło,marzę o temperaturach powyżej 10 stopni i powyżej 15,i tak wyżej i wyżej aż będę spał jak w raju…..

Gdzie znaleźć?

Data: 24.02.2019 11:04

Autor: Cao

Lurki, pytanie całkowicie poważne: Gdzie można znaleźć dziewczynę która nie ma w ogóle żadnego życia po za internetem i grami?

Zna ktoś z was kogoś takiego, albo wiecie chociaż gdzie szukać?

Król Belgii Leopold II – jeden z największych zbrodniarzy w historii,

Data: 20.02.2019 09:24

Autor: malcolm

marucha.wordpress.com

Odcinał ręce, stopy i genitalia. “Zamordowali jednemu córkę i kazali mu zjeść jej szczątki”. Wybił połowę populacji Konga. Zarządzając państwem ponad 70-krotnie większym od Belgii doprowadził do jednego z największych ludobójstw w historii ludzkości. Jego pomnik stoi przed parlamentem UE.

Data: 19.02.2019 16:11

Autor: aborygo

Z wykop.pl: "@psychoultras: Wykop to miejsce cenzurowane przez administratorów/moderatorów dla użytkowników."

Chciałem dać plusa pod tym komentarzem na wypoku ale nie mogłem bo mam rocznego bana, ohhh wait… ( ͡º ͜ʖ͡º)

Data: 18.02.2019 15:09

Autor: 2_M_A

Szansa nikła, ale zapytać można: Ma ktoś poratować invite'em do http://www.trancetraffic.com/ ? W razie potrzeby mogę pokazać moje ratio z mega niszowego prywatnego trackera jako dowód, że nie jestem pijawką.

Restauracja doprasza się o dobre opinie, a jak ktoś krytykuje, dostaje groźby

Data: 17.02.2019 10:31

Autor: piotre94

bezprawnik.pl

Restauracja Polonez Rymań postanowiła wyżebrać nieco dobrych opinii na Google i posłużyła się w tym celu ludzką solidarnością. Sprawę zdemaskowali internauci, którzy szybko się zorientowali, że to jedna, wielka ściema.

Data: 15.02.2019 11:16

Autor: 2_M_A

 1. W jaki sposob znalezliscie sie na tym serwisie? 2. Jakie dzialania proponujecie, aby bylo nas wiecej?

Zaczne od siebie: 1. Skleilem perma na pewnym forum lewacko-terrorystycznym za mema o Owsiaku i Adamowiczu. Jakis czas pozniej na glownej pojawila sie informacja o alternatywie z bardzo duza iloscia glosow. Sprawdzilem, zalozylem konto, i zostalem. 2. Wymiana banerow na jakis sensownych forach ogolnotematycznych, co by przyciagnac zroznicowane community (kobiety i mezczyzni o roznych zainteresowaniach), pozycjonowanie strony. Jak tak dalej pojdzie, ostanie sie nas 20 chlopa podziwiajacych zdjecia malych prosiaczkow na mikroblogu (・へ・).

Data: 14.02.2019 11:15

Autor: unnamed_soldier

Dałem kwiaty swojej żonie wczoraj a nie dzisiaj, ponieważ wczoraj były jeszcze te ładniejsze. Wczoraj dostała je jako jedna z niewielu, dzisiaj dostałaby gorszy sort jako jedna z wielu. Ale jestem dżentelmen co ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

Data: 12.02.2019 13:18

Autor: RYLU

Cześć lurasy, trochę mnie nie było bo dużo na głowie i nie miałem nawet czasu, myślę, że dalej tak będzie przez jakiś czas ale będę zerkał i plusowal co jakiś czas :D na weekendy będę robił chyba relacje jak poprzedniego wieczoru, bo mi się spodobało hehe narazicho miski :*

Data: 11.02.2019 09:18

Autor: 2_M_A

Z racji tego, że dużo pracuję przed kompem i po godzinach w zasadzie też sporo spędzam przy biurku w pozycji siedzącej, poszukuję odpowiedniego fotela. Najbardziej zależy mi na ergonomiczności i wysokim oparciu, z racji tego, że jestem dosyć niewymiarowy. Nie chcę inwestować grubej kasy, bo nie wiem jak długo będę z owego fotela korzystał, bo w perspektywie zmiana miasta/ wylot za granicę. Budżet to 300-400 ziko. Najlepiej nie przez tych złodziei z allegro, ale jestem otwarty na propozycje. Dziękuję z góry. Edit: Nie oczekuję fajerwerków, ale jestem pewien, że idzie coś w tej cenie jednak znaleźć.

Data: 10.02.2019 23:15

Autor: MateuszTeusz

Czekają mnie teraz dwa ciężkie tygodnie w pracy, nawet do domu nie będę wracał bo praktycznie codziennie będę w innym mieście więc szkoda czasu na powrót no i firma płaci za nocleg więc po co ( ͡º ͜ʖ͡º) Najważniejsze że później będę miał cały tydzień wolnego i szykują się małe wakacje (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Reddit przyjął 150 mln dolarów od Chińskiego Tencent, użytkownicy protestują.

Data: 09.02.2019 20:04

Autor: raptor

reddit.com

Reddit otrzymał inwestycję na 150 milionów dolarów od chińskiego giganta technologicznego Tencent. Tencent znane jest między innymi z posiadania 40% udziałów w Epic Games, bycia firmą-matką dla Riot Games, a także praktyk związanych z cenzurą niewygodnych treści.

Użytkownicy w ramach protestu i obaw przed cenzurą na portalu publikują na głównej stronie materiały związane z łamaniem praw człowieka przez Chiny.

Data: 09.02.2019 13:12

Autor: lisq

"Nie mogę tymczasować małych kociąt i szczeniąt, bo pracuję, a one wymagają częstego karmienia". Wiecie, gdzie zostało zrobione to zdjęcie? W pokoju nauczycielskim. Czasami po prostu warto zapytać w pracy, czy istnieje możliwość wstawienia transportera do pokoju socjalnego i wychodzenia do kociąt czy szczeniąt co 2 godziny na dosłownie 5 minut na małą kontrolę bądź karmienie i pomoc w wypróżnieniu. Dużym ułatwieniem zadania będzie wyposażenie się w mokre chusteczki oraz termos, w którym przechowasz wodę w odpowiedniej temperaturze do szybkiego przygotowania mleka. Oczywiście nie we wszystkich zawodach taka akcja jest możliwa, ale jeśli już okaże się, że logistyka na to pozwala, warto także zapewnić współpracowników, iż psie i kocie oseski nie alergizują – dopóki nie wylizują własnej sierści i nie roznoszą swoich włosów po pomieszczeniu, nie ma czego się obawiać. Dlatego też, zanim z góry założysz niepowodzenie akcji – zapytaj! Nawet najtwardszy kierownik mięknie na widok kociąt mieszczących się w dłoni 😻

Czuję dobrze gdy pomyślę że są takie Frytusie wśród nas :)

Data: 09.02.2019 10:08

Autor: 12358

Dzień Dobry! Widzę, że nocna przeszła krokiem Kwaśniewskiego w Charkowie, do rannej bez ekscesów… czy się mylę? Ten z wczorajszej nocy spełnił swoje groźby?

Data: 08.02.2019 22:25

Autor: Emil18

Kolega nie mógł dziś wyjechać ze szkolnego parkingu bo wjechał jednym kołem w dziurę, a wszędzie był lód

To mu podłożyłem swoje łańcuchy pod koła i wyjechał (ʘ‿ʘ)

Data: 08.02.2019 21:14

Autor: Lukmar

Prowadzę sobie arkusz w excelu, w którym zapisuję sobie wszystkie swoje przychody i wydatki. Własnie się zorientowałem, że ostatni raz kiedy musiałem go skorygować o jakąś zagubioną kwotę był ponad miesiąc temu. Co do grosza wiem ile pieniędzy przepierdalam na głupoty. To juz coś.

Zawiadomienia ws. Euroweek. "Przykładał ją sobie do krocza"

Data: 08.02.2019 17:16

Autor: Wojtas

wykop.pl

Do Prokuratury Rejonowej w Bystrzycy Kłodzkiej trafiły cztery zawiadomienia związane z kontrowersyjnymi warsztatami "Euroweek", w czasie których mogło dojść do molestowania nastolatków przez wolontariuszy o ciemnej karnacji. Czy doszło – ma zbadać prokuratura.

Administracja zmienia tytuły postów

Data: 08.02.2019 14:08

Autor: JakovKarnic

lurker.pl

Wczoraj dodałem wpis dotyczący słów papieża Franciszka. Nazywało się "Jan Paweł II chronił pedofilów według słów papieża Franciszka". Dzisiaj zobaczyłem, że tytuł to "Kontrowersyjne słowa papieża Franciszka".

Jest to jawna cenzura i wpychanie mi słów, których nie wypowiedziałem. Mam nadzieje, że każdy wyniesie się ponad podziały polityczne i sprzeciwi się ograniczeniu wolności słowa.

Nie pozwólmy, żeby ten portal stał się drugim wykopem, gdzie administracja manipuluje i narzuca swoje poglądy polityczne.

Data: 08.02.2019 11:59

Autor: kot_reakcjonisty

O gurła, lukierki, co mnie się śniło. To nie pasta, pierwszy raz miałem taki żeżuncyjny sen.

Mianowicie śniłem o tym że zostałem okrutnie zeswatany, ba.. Zaproszony na moje własne wesele, wstaje sobie rano i się okazuje jakoś że dzisiaj mój ślub i to z kobitą którą znam tylko z widzenia xD

Pamiętam że we śnie rozważałem czy by nie spierdolić przed tą żenadą do lasu, ale jakoś zdjęła mnie litość do przyszłej małżonki.

Ona z wyglądu 6-7/10, we śnie znałem ją tylko z widzenia.. I to takiego bez "dzień doby", gdyby charakter się zgadzał to byłoby fajnie, tylko sobie wyobraźcie jakie to uczucie dla 33 letniego prawiczka, nieśmiałego w te balety nawiązywać z dnia na dzień tak intensywną relacje z kimś kogo się kompletnie nie zna xD

Potem pamiętam już tylko jakieś przygotowania, ważenie kompotu itp, więc uczucie zbliżającej się żenady było znośne, bo inne zajęcia odwracały moją uwagę. Dalej sen się urwał, albo go wyparłem z pamięci.

Ja nie życzę więcej takich koszmarów.

Data: 08.02.2019 04:49

Autor: Thanos

wspaniała to była noc, nie zapomnę jej nigdy (。◕‿‿◕。)

blokada pedofilska wdrożona. dziekuje, dobranoc… ledwo żyje… ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

MINUS JEST TYLKO TAKI, ŻE CI PEDOFILE LEKKO MNIE SPOWOLNILI.. JESTEM 2 DNI W PLECY Z ROBOTĄ <smuteczek>

ehhhh… nadrobimy! ;P

POZDRO!!!! :D