Macierewicz: „Przyczyną katastrofy smoleńskiej był wybuch”.

Data: 31.07.2020 12:45

Autor: 2_M_A

msn.com

Antoni Macierewicz: „Sejm poznał prawdziwy przebieg największej tragedii jaka spadła na Polskę po 1945 r., w tym przekrój symulacji na bazie wnikliwych badań naukowych z ośrodków w Polsce, USA i innych państw NATO” Jednocześnie na Twitterze udostępnił link do filmu z symulacją ostatnich minut lotu Tu-154 w Smoleńsku: link

Jak podano w materiale na szczątkach samolotu znaleziono ślady trotylu, heksogenu i pentrytu. O tym, że w Tupolewie doszło do eksplozji, świadczą – z jednej strony charakter zniszczeń samolotu i rozrzucenie jego fragmentów, z drugiej – obrażenia ofiar. Do takich obrażeń ofiar nie mogło dojść tylko na skutek zderzenia samolotu z ziemią. Na wybuch wskazuje również charakter zniszczeń lewego skrzydła Tu-154M. Tuż po wybuchu na lewym skrzydle miało dojść do drugiej eksplozji w centropłacie samolotu, w pobliżu tzw. salonki generalskiej.

W materiale przygotowanym przez Antoniego Macierewicza i jego współpracowników pojawiły się też zarzuty pod adresem rosyjskich śledczych, którzy badali przyczyny katastrofy, że starali się ukryć dowody na wybuchy w Tupolewie.

#tupolew #smolensk #macierewicz #komisjasmolenska #wybuch #polska #usa #nato

„Prezydent będzie gdzieś leciał i wszystko się zmieni”.-Komorowski o Kaczyńskim.

Data: 10.04.2020 12:26

Autor: malcolm

tvp.info

#komorowski #platformaobywatelska #zamach #smolensk

" Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent gdzieś poleci i to się wszystko zmieni – powiedział 29 kwietnia 2009 r. w wywiadzie dla RMF Bronisław Komorowski. Wypowiedź ta była wielokrotnie przypominana, gdy rok później prezydent Lech Kaczyński poleciał na obchody zbrodni katyńskiej i zginął w Smoleńsku."

Data: 09.10.2019 13:18

Autor: Macer

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/andrzej-stankiewicz-smolensk-zniknal-we-mgle-razem-z-macierewiczem/w1jdc57

jak myślicie, lurki, czy w smoleńsku był zamach? moim zdaniem, mimo ze raport komisji rządowej brzmi dosc prawdopodobnie, to nie ma takich "przypadków", że na terenie kraju z przeciwnego obozu politycznego rozbija się samolot z 96 osobami z najwyzszych kregow wladzy, w tym najwyzsi generalowie. chociaz nie wiem, czy ruskie naprawde potrzebowali by do czegokolwiek takiej katastrofy – szpiegow u nas mają, kogo trzeba dadzą radę przekupić, a w zasadzie nie ma u nas tak naprawde czego szukac. niby wisieli nam pare miliardow za przesyl gazu i tydzien po wypadku im ten dlug umorzono, ale to troche mala kwota zeby ryzykowac miedzynarodowy skandal.

smutne, ze kiedy juz pis zrobil z tego teatrzyk i formę kultu, to temat zostal kompletnie osmieszony i nigdy sie prawdy nie dowiemy. #polityka #smolensk