Badania: Skrócenie czasu spędzanego przed ekranem zmniejsza ryzyko śmierci.

Data: 07.08.2020 12:53

Autor: ShroudInMist

msn.com

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Glasgow objęło prawie 500 000 uczestników w wieku 37-73 w okresie 12 lat między 2006 a 2018 rokiem. Naukowcy stwierdzili, że dorośli powinni minimalizować czas tej ekspozycji na ekrany. Ograniczenie oglądania telewizji do dwóch godzin dziennie, mogłoby zapobiec lub opóźnić potencjalnie 5,62% wszystkich zgonów i 7,97% zgonów spowodowanych chorobami układu krążenia.

W badaniu uwzględniono nie tylko tradycyjny ekran telewizyjny, liczyło się również oglądanie filmów na telefonie komórkowym. Badaniem kierował dr Hamish Foster z Instytutu Zdrowia i Dobrostanu Uniwersytetu w Glasgow. Powiedział, że najnowsze badania potwierdziły dowody na to, że zbyt długie oglądanie telewizji – a bardziej ogólnie siedzący tryb życia – może prowadzić do złego stanu zdrowia. Dodał, że niezdrowe podjadanie i niższy status społeczno-ekonomiczny są powiązane zarówno z czasem spędzanym w telewizji, jak i złym stanem zdrowia.

#badania #nauka #zdrowie #glasgow #hamishfoster #telewizor #smartphone #smartfon

Stało się. Huawei sprzedaje globalnie więcej smartfonów niż Samsung.

Data: 30.07.2020 16:43

Autor: 2_M_A

msn.com

Chiński producent, co prawda nie ma wstępu do Stanów Zjednoczonych, a jego rozwój na Starym Kontynencie został utrudniony (chociaż firma i tak sobie radzi mimo przeciwności), ale jest hegemonem na swoim rynku macierzystym. W przypadku Huaweia aż 70 proc. sprzedaży realizowanej jest w Chinach, a to wystarcza, by w skali świata dominować.

Jak podaje firma analityczna Canalys, spadek sprzedaży Huaweia spadł poza Chinami o 27 proc. (rok do roku), co daje całkowitą sprzedaż 55,8 mln sprzedanych sztuk. Samsung, a więc dotychczasowy lider, jest w jeszcze gorszej sytuacji. Koreański gigant sprzedał w minionym kwartale 53,7 mln telefonów komórkowych, co stanowi 30-procentowy spadek w porównaniu do analogicznego okresu rok temu.

Trudno liczyć na to, że ten trend się utrzyma, gdy ludzkość wyjdzie z kryzysu. Huawei mimo to ma dziś powody do świętowania — pierwszy raz od blisko dekady na pierwszym miejscu w takim zestawieniu znalazła się inna firma niż Apple lub Samsung.

#samsung #apple #huawei #smartfony #smartphone #smartfon #chiny #usa #korea #europa