Data: 05.09.2019 22:46

Autor: Alojz

Lato 2017 Berlin, Wietnamczyk Trinh Xuan Thanh oczekuje na berlińskim lotnisku, na przylot swoje kochanki z Wietnamu.Trinh Xuan Thanh rok wcześniej ucieka z Wietnamu, gdzie grozi mu proces o korupcję.Wraz z rodziną przebywa w Niemczech, gdzie czeka na rozpatrzenie wniosku o Azyl. Wietnamskie władze na własną rękę wytropily go w Niemczech, prosząc niemieckie władze o wydanie uciekiniera. Niemieckie władze od odmawiają tłumacząc się tym, że rozpatrzenie wniosku o Azyl nie zostało zakończone.Wietnamczycy postanawiają na własną rękę sprowadzić Trinh Xuan Thanh do " domu ".

Wietnamski wywiad dowiaduje się o tym że Trinh Xuan Thanh ma kochankę w Wietnamie którą chce sprowadzić do Niemiec.Wietnczycy wiedzą że kochanka przyleci do Paryża, gdzie przesiądzie się do samolotu do Berlina. Wietamscy agenci wykupują bilety do wszystkich trzech maszyn które będą lecieć w tym dniu do Berlina.Dopiero w drugiej maszynie zostaje rozpoznana kochanka Trinh Xuan Thanh. Od tego czasu jest pod ciągłą obserwacja.

Trinh Xuan Thanh odbiera ja z lotniska, razem spędzają parę dni w Berlinie, mieszkając w jednym z hoteli.Trinh Xuan Thanh powiedział żonie, że przez park dni będzie przesłuchiwany w sprawie wniosku o azyl i przez ten czas musi mieszkać w ośrodku dla uchodźców.

Wietnamski wywiad obserwuje parę kochanów, szukając godnego momentu do porwania. Taka sytuacja zdarza się kiedy para wraca ze spaceru w jednym z parków w centrum miasta. Na przejściu dla pieszych, zatrzymuje się koło nich WV transporter, wietnamscy agenci wyskakują z samochodu wciągając parę do auta. Cała akcja trwa kilka sekund. Jeden z kierowców widząc całe zdarzenie, robi zdjęcie samochodu.Auto jest na czeskich tablicach rejestracyjnych.Wietnamski wywiad wynajmuje w Pradze kilka samochodów, którymi para była obserwowana. Samochody zostały wynajęte od wietnamskiego handlarza samochodów w Czechach na tzw gębę, bez papierów i przelewów bankowych.

Kochanka Trinh Xuan Thanh w towarzystwie dwóch agentów wraca następnego dnia samolotem do Wietnamu.Sam Trinh Xuan Thanh jest przez parę dni przetrzymywany w ambasadzie Wietnamu w Berlinie. Następnie w konwoju składających się z paru samochodów zostaje wywieziony w kierunku Czech.

W tym samym czasie jeden z ministrów rządu wietnamskiego przebywa w Paryżu,proponuje swojemu koledze w rządzie Słowackim, spotkanie robocze w Brateslawie.Slowacy godzą się, gdy spotkanie trwa, do hotelu, gdzie przybywa delegacja Wietnamczyków przybywa samochód w którym znajduje się Trinh Xuan Thanh.Podczas spotkania z władzami Słowacji, Wietnamczycy proszą o przysługę stronę słowacką, Wietnamczycy chcą by Słowacy ich maszyna rządowa przetransportowali ich do Moskwy. Slowacy z słowiańską gościnnością proponują że gości przetransportują nie do Moskwy ale do samego Hanoi.Wietnamczycy odmawiają ,wiedzą że formalności związane z przelotem przez pół świata może trwać wiele godzin,wybieraj lot do Moskwy. Slowackim celnikom na lotnisku wydaje się dziwne że jeden z członków delegacji ma paszport z wizą, która nie ma pieczątki przylotu do UE, a sam właściciel paszportu wydaje się być pijany.Mimo to nie reagują ,Trinh Xuan Thanh wsiada do samolotu lecącego do Moskwy.Rok później telewizja wietamska pokazuje materiał filmowy z procesu Trinh Xuan Thanh że stolicy wietamu.

A skąd o tym wszystkim wiadomo? Kierowca który brał udział w porwniu został złapany przez Niemców.W czasie całej akcji używał swojego prywatnego smartphona,w jednym z wynajetych samochodów był GPS.A przy porwaniu pary kochanków ,kochance Trinh Xuan Thanh wypada z kieszenie smartphone. Ale kluczowym dowodem sprawie jest zdjęcie zrobione przez jednego z kierowców w Berlinie, to dzięki niemu można było namierzyć auta w Czechach i dzięki GPS prześledzić cała trasę Trinh Xuan Thanh.


#wszystkooniemczech mój autorski tag o Niemczech.


#wietnam #sluzbyspecjalne #berlin

Data: 05.09.2019 05:27

Autor: Alojz

Dwa tygodnie temu w Berlinie,w jeden z parków ,godzina 11:55. Do 40 letniego mężczyzny, idącego przez park podjeżdża mężczyzna na rowerze,oddaje jeden strzał,ofiara pada na ziemię, sprawca podchodzi do ofiary i z bliskiej odległości oddaje dwa strzały w głowę ,ofiara ginie na miejscu. Sprawca wsiada na rower i ucieka.Ofiara to Gruzin, Zelimkhan Khangoshvili,który od paru lat przebywa w Niemczech.Zelimkhan Khangoshvili walczył w drugiej wojnie czeczeńskiej po stronie separatystów.Juz raz przeprowadzono na niego ,nieudany zamach w Gruzji.Rosyjskie służby specjalne, co chwila informowały niemiecki rząd że mają na swoim terytorium groźnego islamskiego terrorystę.Gruzin starał się o azyl w Niemczech.

Sprawca zostaje zatrzymany, niedaleko zdarzenia, dwóch nastolatków widzi moment w którym sprawca wyrzuca broń,policja odnajduje ją.

Numer paszportu sprawcy, jest bardzo podobny do numeru paszportów rosyjskich agentów, adres zamieszkania podany na wniosku wizowym ( wniosek wizowy wpłynął do ambasady Francji w Moskwie) ma błędny adres z St.Petersburga, nie ma takiego domu na tej ulicy.

Sprawca podaje nazwę hotelu w Paryżu w którym miał przebywać po wylądowaniu we Francji.W owym hotelu nikt go nie widział.

Niemiecka policja publikuje zdjęcie podejrzanego, z prośbą o jakiekolwiek informacje na jego temat.


#wszystkooniemczech najlepszy tag o wszystkim co związane z Niemcami.Tylko na lurker.pl ;)


#berlin #rosja #sluzbyspecjalne #zamach