Data: 09.06.2019 13:38

Autor: lisq

Zainspirowany postem @Alojz trochę rozpisałem się o swojej wizji #sluzbazdrowia oraz dostępu do #narkotyki przez obywateli.

Jestem też za powszechnym dostępem do narkotyków i w razie problemów zdrowotnych, jeśli testy wykażą że problemy ze zdrowiem miały przyczynę w prochach, wyłączać takich ludzi z ubezpieczenia społecznego, bo dlaczego mam łożyć na leczenie kogoś kto zepsuł sobie zdrowie na własne życzenie?

Oczywiście, za dostępem i legalizacją powinna iść kampania społeczna we wszystkich mediach i powinno być tłuczone od małego w szkołach… Ale jak pomyślę se jak wygląda poziom polskiego szkolnictwa to już widzę miałyby wyglądać lekcje "Zapobieganie Następstwom Zażywania Środków Psychoaktywnych"- kolejne wychowanie do życia w rodzinie, gdzie grało się w karty, byle cicho XD.

Dotowane także powinny być ośrodki terapii uzależnień i prowadzony rejestr osób które zakończyły pomyślnie terapię – im zakazać kupna prochów. Natomiast czarny rynek powinien być penealizowany z całą surowością, kary po 15 lat najmniej za "bieganie" i dożywocie za produkcję. Nowoutworzone Ministerstwo ds Środków Psychoaktywnych powinno w ciągu 24h od zgłoszenia nowego "dopalacza" wciągać szajs na listę substancji zakazanych i ścigać producentów po tym czasie z surowością jak wyżej.

Jeśli nadal to czytasz, to także do listy "osób wyłączonych z ubezpieczenia zdrowotnego" wciągnąłbym palaczy, alkoholików a przedewszystkim grubasów. Lekarz pierwszego kontaktu po stwierdzeniu BMI wskazującego na za mały wzrost #pdk powininen kierować do dietetyka w trybie pilnym i w razie nie stawienia się na wizytę/ nie stosowania się do zaleceń lekarza – wyłączać z ubezpieczenia.

Oczywiście, nic nie jest czarnobiałe i można być #ulanakurwa przez chociażby niedoczynność tarczycy, ale o tym zaświadczałby endokrynolog, a w sprawach niejasnych orzekałby sąd wspierany przez grupę lekarzy ekspertów.

Tak, w takim kraju chciałbym żyć. Gdzie państwo z jednej strony nie wpierdala się w to w jaki sposób niszczę swoje zdrowie, ale z drugiej strony gdzie opieka medyczna jest przywilejem, a nie gwarancją.

Data: 09.06.2019 12:34

Autor: Alojz

Przeglądałem sondaże z ostatnich 10 lat w sprawie eutanazji w Niemczech.

Prawie zawsze wynik pokazuje że około 70% mieszkańców Niemiec , chce by w przypadku ciężkiej śmiertelnej choroby ,lekarz pomógł im w samobójstwie.

W Holandii , Belgii i Szwajcarii prawo pozwala na eutanazję na życzenie.

Niemcy często udają się do tych krajów w przypadku śmiertelnej choroby by skorzystać z eutanazji na życzenie

Mała statystka z Holandii jak eutanazja na życzenie wygląda w liczbach.Dane z przed paru lat.

W ciągu roku:

645 osób poprosiło o eutanazję

162 osoby otrzymały eutanazję na życzenie

300 osobą odrzucono wniosek o eutanazję

124 osoby zmarły przed rozpatrzeniem wniosku

59 wycofały wniosek o eutanazję

Sam w przypadku ciężkiej choroby chciałbym skorzystać z eutanazji na życzenie , a wy jak myślicie , powinno prawo zostać złagodzone w tym temacie ?

#wszystkooniemczech

#medycyna

#sluzbazdrowia #prawo #europa

Data: 01.06.2019 22:01

Autor: Alojz

W niemieckich domach pracuje około 200 000 opiekunek osób starszych,są głównie kobiety z Polski i Rumunii.

Około 75% ich podopiecznych są to osoby z demencją

I taka mała uwaga, jeśli chodzi o korzyści dla Polski bycia w Unii europejskiej.

Jeżeli by te kobiety z dnia na dzień wróciły do swoich krajów to Niemcy miały by nie lada problem by zagwarantować tym ludziom opiekę medyczną, i nie mam tu na myśli kosztów, a personalu czy miejsc w domach starców, których brakuje

Właśnie czytasz 200 post w moim autorskim tagu #wszystkooniemczech

#sluzbazdrowia

#praca

#zdrowie

praca

#wszystkooniemczech

Służba zdrowia umiera. Jak w Albanii. Nawet w prywatnych sieciach są już kolejki

Data: 31.05.2019 21:33

Autor: tabulazara

tokfm.pl

Jeśli są takie miejsca w Polsce, gdzie kobieta musi jechać 50 km, żeby skorzystać z pomocy ginekologa, to odpowiedzialnością państwa jest, żeby tę mapę uzupełnić i finansowo zachęcić lekarzy, żeby byli w danym miejscu - powiedział Krzysztof Kwiatkowski, szef Najwyższej Izby Kontroli.

#polska #sluzbazdrowia #nfz #zdrowie #medycyna

Data: 06.05.2019 11:40

Autor: lisq

Siema lurasy.

Dzisiaj trochę o #sluzbazdrowia w naszym pięknym kraju. Kto nie ma na czarno #narzekanie -> to jest najlepsza okazja żeby już mieć ;)

W czym rzecz kochani.

Otóż coraz więcej grup zawodowych strajkuje. Odniosę się do strajku lekarzy który miał miejsce już stosunkowo dawno i do pewnej delikatnej rozbieżności.

Na materiałach pro-strajkowych lekarz przedstawiany jest jako ledwie wiążący koniec z końcem człowiek który poświęcił pół życia na kształcenie się a drugie na przyjmowanie pacjentów w godzinach pracy i poza nimi.

Dlaczego kurwa zatem jak potrzebuję od wielkiego dzwona skorzystać z porady najzwyklejszego lekarza rodzinnego i dostać jebane skierowanie do specjalisty i L4 które należą mi się jak psowi micha, dowiaduję się że "owszem, doktor przyjmie, ale za dwa dni, po 16tej"?

Jakim prawem TO JA mam iść pod gabinet i PROSIĆ SIĘ pani w dupę jebanej doktor czy ŁASKAWIE mnie przyjmie, BO MAM problem zdrowotny?

Jakim prawem ja, o kulach, otwarwszy drzwi z jak zawsze grzecznym "dzień dobry, przepraszam…" dostaję w mordę tekstem "nie widzi pan że jestem zajęta? No ja tego dzisiaj naprawdę nie skończę" od wypoczętej, zadbanej kobiety w średnim wieku na której biurku w oczy rzucają mi się klucze do samochodu marki premium?

Gdzie jest jakieś poczucie przyzwoitości zawodowej tych ludzi którzy zachowują się jakby byli jebanymi hydraulikami, a nierzadko od nich zależy czyjeś życie?

Jak LEKARZ może powiedzieć do pacjenta, (nie bezpośrednio) "czego, zajęta jestem?". Nie wymagam żeby wchodzono mi w dupę "bo płacę składki", ale kurwa odrobina ludzkiej przyzwoitości, "przepraszam, ale" naprawdę nie boli. Wymagam za to żeby lekarz czuł się że jest kimś od ratowania zycia i zdrowia i nie czekał do gongu żeby zamknąć gabinet w chuj i mieć wyjebane na ludzi czekających na MOŻLIWOŚĆ POPROSZENIA o przyjęcie.

Kojarzy mi się scena z komedii Bareji gdzie bohater zapisywał się na rezerwową listę oczekujących do oczekiwania na przydział mieszkania xDDDDD

Niech już to jebane pokolenie myślące w komunistycznych kategoraich wymrze w chuj, bo tak to Czwartej RP nie zbudujemy.

I słowem zakończenia, w najbliższych wyborach oddaję głos na partię która będzie mieć w programie reformę służby zdrowia, choćby to byl Biedroń.