Data: 20.08.2019 12:07

Autor: turtelian

elo lureczki ja juz w polsce, wczoraj wieczorem wrocilem z slonecznej #slowenia pora na podsumowanko jak zwykle.

Pieszo pokonalem powyzej 89733 kroki co daje jakies 64 kilometry z kawałkiem. Wynik nie jest mega imponujacy jak na 5 dni, ale to jest spowodowane tym że na słowenie pojechałem autem. Mężne clio pokonało około 2500km spalajac 110litrow co daje spalanie na poziomie 4,4l.

Slowenie polecam serdecznie każdemu kraj jest naprawdę piękny, głównie poprzez swoją przyrode. Alpy, pełno zieleni i adriatyk w 1 małym państewku. Jest naprawdę różnorodnie, a atrakcje są naprawdę imponujące najmilej wspominam jezioro bled, jaskinie w postojnej oraz mala miescine o nazwie ptuj.

Miasta i miasteczka są również różnorodne, niektóre jak koper trąca typowym śródziemnomorskim klimatem, a taki północny maribor to już bardziej 'alpejskie' klimaty.

Minusy widzę dwa: ciężko o typowo lokalne produkty jedzenie, nie jest tanio bym powiedzial typowo zachodniopeuropejskie ceny.

Mimo to było warto, polecam każdemu serdecznie !

A na zdjęciu najprzyjemniejsza część powrotu, zdrapywanie państwa z mojej mapy zdrapki :)

#turteliancontent #podroze

Data: 18.08.2019 00:02

Autor: turtelian

Lureczki koncze na dzis ten ciezki ale owocny dzien :) bylem dzis w alpach, najzajebistszych jaskiniach w europie i nad morzem :) tutej foto z jaskini postojna. Gdyby nie cyrki przed wejsciem i nadmiar turystow to 10/10 bez wachania. #slowenia #podroze #turteliancontent

Wiecej foto z dzis powrzucam na insta, zeby wam tu nie spamowac, wiec dla chetnych

Instagram.com/turtelian