Niemcy: Lewicowi ekstremiści zaczną zabijać?

Data: 23.06.2020 14:23

Autor: ziemianin

jungefreiheit.de

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #pozyteczniidioci #antyfaszysci #antyfaszyzm #ekstremizm #lewica #lewicowyekstremizm #Niemcy #skrajnalewica #wspolczesnalewica

Federalny Urząd Ochrony Konstytucji w Niemczech coraz poważniej obawia się zachowania lewicowych ekstremistów. Nie wyklucza on nawet, że zaczną oni mordować swoich przeciwników politycznych, bo ludzkie życie ma wśród nich mocno tracić na wartości. Ogółem w ubiegłym roku odnotowano o 40 procent więcej przestępstw skrajnej lewicy niż miało to miejsce przed dwoma laty.

Niemcy: Lewicowi ekstremiści zaczną zabijać?

Niemieckie służby specjalne nie mają szczególnych wątpliwości, że tamtejsza skrajnie lewicowa scena nie tylko rośnie w siłę, lecz radykalizuje się jeszcze bardziej. Niektóre z grup anarchistów i komunistów tworzą nawet swoje własne grupy terrorystyczne, wśród których rośnie akceptacja już nie jedynie dla poważnych uszkodzeń ciała u przeciwników politycznych, ale nawet dla ich zabijania.

Między innymi z tego powodu lewicowi ekstremiści mają ewoluować z organizacji masowych zamieszek do zrzeszania się w niewielkich grupach. To właśnie one mają być odpowiedzialne za coraz częstsze napady, których celem są zresztą już nie tylko „prawicowi ekstremiści” i policjanci, ale także przedstawiciele innych społeczności. Wśród nich ofiarami stają się chociażby osoby pracujące w branży nieruchomości.

Dane opublikowane przez niemiecki Federalny Urząd Ochrony Konstytucji wskazują na rosnącą liczbę przestępstw, za które odpowiedzialna jest skrajna lewica. W 2019 r. w porównaniu do 2018 r. wzrosła ona o blisko 40 proc., osiągając poziom blisko 6,5 tys. takich przypadków. Tendencja jest niepokojąca zwłaszcza w przypadku podpaleń i niszczenia mienia. Odnotowano natomiast tylko dwie próby zabójstwa.

#WTF ONZ w obronie Antify?

Data: 20.06.2020 21:45

Autor: ziemianin

twitter.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #antifa #antyfaszyzm #antyrasizm #murzyni #radaprawczlowieka #onz #rasizm #skrajnalewica #stanyzjednoczone #usa #walkazrasizmem #narody zjednoczone #UnitedNations

Organizacja Narodów Zjednoczonych postanowiła dołożyć swoje trzy grosze do działań podejmowanych przez kolejne państwa wobec Antify. ONZ jest więc niezadowolone z faktu, że chociażby Stany Zjednoczone poczyniły starania w kierunku uznania „antyfaszystów” za organizację terrorystyczną, która w ostatnim czasie jest współodpowiedzialna za zamieszki i zniszczenia w tym kraju.

#WTF ONZ w obronie Antify?

„Eksperci ONZ od praw człowieka wyrazili ogromne zaniepokojenie wobec niedawnego oświadczenia Prokuratora Generalnego USA określającego Antifę i inne aktywności antyfaszystowskie jako terroryzm” – napisało na Twitterze oficjalne konto ONZ w szwajcarskiej Genewie. Organizacja uważa, że podobne działania są wymierzone w wolność ekspresji i pokojowych zgromadzeń w Ameryce.

Pod koniec maja amerykański prezydent Donald Trump oświadczył, że zamierza doprowadzić do wpisania Antify na listę organizacji terrorystycznych. Zdaniem tamtejszej prawicy jest ona odpowiedzialna za zamieszki i grabieże towarzyszące protestom po śmierci niejakiego George’a Floyda.

Jednocześnie Rada Praw Człowieka ONZ zapowiedziała wczoraj, że zamierza zintensyfikować działania skierowane w „rasizm systemowy”. Zaapelowała ona między innymi o utworzenie międzynarodowego zespołu, którego celem byłoby przygotowanie raportu na temat wspomnianego zjawiska, aby w ten sposób zbadać problem przemocy wobec Afrykańczyków na całym świecie.

Młodzi Francuzi zbudowali nowy krzyż na miejscu zniszczonego przez skrajnie lewicowych ekstremistów.

Data: 24.05.2020 15:25

Autor: Monte

streamable.com

Francja: Młodzi Francuscy nacjonaliści zbudowali nowy krzyż na miejscu zniszczonego przez skrajnie lewicowych ekstremistów.

🏳️‍🌈 Jak informowałem w piątek, skrajnie lewicowi aktywiści zaatakowali i zniszczyli krzyż Mont Saint Loup.

👌🏻 Ale młodzi nacjonaliści zebrali się i wspięli na górę, aby wznieść gigantyczny krzyż, nowy krzyż.

📌 Oto krótki film z ich akcji.

☀️ Dobrej niedzieli dla was wszystkich.

#francja #chrzescijanstwo #katolicyzm #skrajnalewica #prawica