Data: 12.07.2019 08:41

Autor: Alojz

Duński uniwersytet przeprowadził ciekawe studia, jeśli chodzi o sport a otłuszczenie serca.

Do studiów wybrano grupę osób z nadwagą, ale bez chorób krążenia czy cukrzycy. Grupe podzielono na trzy grupy

1.osoby które tylko biegały

2.osoby wykonujące ćwiczenia z ciężarami

3.grupa, która nie uprawiał żadnego sportu, znaczy się użytkownicy lurker.pl #pdk

Serca wszystkich osób biorących w tych studiach zostały przebadane rezonansem magnetycznym przed i po studiach.

Najlepsze wyniki jeśli chodzi o zmniejszenie zatłuszczenie serca uzyskała grupa machająca ciężarami. Jako jedyni zredukowali poziom tłuszczu we wszystkich regionach serca.

#medycyna #sport #silownia #ciekawostki

Data: 19.05.2019 21:57

Autor: Jezus

Dostałem fioła na punkcie ćwiczeń. Właśnie skończyłem 8 serii na bicepsa, kreatynka, lecę zaraz na 10km marsz. Generalnie od diety i ćwiczeń czuję się coraz młodszy, zdrowszy i … atrakcyjniejszy. Polecam ten styl życia, dopiero się wprowadzam w ten tryb, ale docelowo chcę osiągnąć 5h dziennie pracy nad sobą. Mam 30 lat i jeden z życiowych celów, by w 40stkę nie wkroczyć jako brzuchaty janusz, a wypakowany chad xD

#silownia #sport #stylzycia

Tonal - Trening całego ciała w jednym miejscu. Tak wygląda siłownia XXI wieku

Data: 09.05.2019 11:33

Autor: ziemianin

youtube.com

#sport #silownia #technologia

Źródło

Tonal to pierwszy domowy system fitness, który oferuje spersonalizowane, oparte na nauce szkolenia, które są zazwyczaj zarezerwowane dla profesjonalnych sportowców. Zaawansowana inteligencja monitoruje jakość każdego powtórzenia i mierzy ją w stosunku do każdego powtórzenia. Programy treningowe automatycznie dostosowują się z czasem, gdy stajesz się silniejszy, a postępy w kierunku wybranych celów są zawsze widoczne.

Data: 02.03.2019 20:09

Autor: 2_M_A

Nie do końca #Silownia, ale to najbardziej zblizony tag.

Jakie cwiczenia moge robic w ramach prostego HouseWorkout'u? Nie zależy mi na muskulaturze, kaloryferach, i tak dalej. Moj priorytet to cwiczenia mozliwie ogolnorozwojowe, a w szczegolnosci rozwoj gorsetu miesniowego trzymajacego moj kregoslup w prostej pozycji, z racji czestych bolow krzyza (jestem niewymiarowy) oraz spedzania bardzo duzo czasu w pozycji siedzacej.

Ostatnio sporo sie zapuscilem, ale zaczynam cos pomalu szarpac z przysiadami, pompkami klasycznymi oraz odwrotnymi, do tego jakies brzuszki. W zasadzie nie posiadam jakiegokolwiek sprzetu oprocz 2x hantli po 3kg. Czy warto robic planki? Prosze o odpowiedz.

Data: 13.02.2019 15:01

Autor: Jiren

Chodzicie pod prysznic na swojej siłce? Planuję się znowu zapisać, ale chyba będę chodził wczesnym rankiem i od razu do domu pod swój prysznic, ubrania i tak piorę codziennie. Jakoś obrzydza mnie korzystanie z takich miejsc. Mamy prysznice, sauny, blablabla, ale przez naszą siłkę przewija się pewnie z 500 osób dziennie. Na bank oni tego nie myją co pół godziny.

Ile tam musi być syfu, a klapki nie uchronią przed wszystkim.

Data: 10.02.2019 21:25

Autor: Jiren

Jestem na keto już grubo ponad tydzień czasu (+tydzień przygotowania), co drugi dzień ostro ćwiczę na kreatynie. Waga już mi powinna zlecieć (woda), tak ze 2-3kg. Tymczasem waga ani drgnie, za to rosną obwody mięsni nieznacznie, obwód boilera maleje. Siła też wzrosła (ale to pewnie pamięć mięśniowa). Wiadomo, tydzień to bardzo krótko, ale woda zawsze leci w keto w kilogramach.

Mięśnie wydają się mocno zarysowane w stosunku do tego co były jeszcze miesiąc temu.

dieta, #keto, #siłownia

Data: 04.02.2019 09:49

Autor: Dzikiwaz

Po kontuzji nogi back to bsns. W miarę normalne treningi wpadają.
OHP 80kg x 10.
Klata 107,5 x 11.
Siady na razie spokojnie – 120 x 9 pykło.
Przy MC jak ciągnę koło kolana to mam stracha, że coś pójdzie nie tak i się pobabrze, więc też tylko 150 x 10 wpadło.
Dosyć skromnie wyliczyłem 1RMax, ale też nie chciałem od razu szaleć i się zajechać – chociaż i tak zdychałem parę dni po treningu :D
Na razie lecę pięciodniowym nSuns 5/3/1 z dużą ilością wioseł, żeby w miarę szybko dojść do konkretnych ciężarów. Zobaczymy jak to na lekkiej redukcji pójdzie, chociaż nie powinno być źle.
Potem oczywiście 3/5/1 z jokerami itp.

Data: 01.02.2019 11:21

Autor: false_nine

Panowie, znacie jakieś dobre sposoby na dostarczenie kcal bez zapychania się jedzeniem? Jakieś szejki czy coś. To brzmi dziwnie, wiem, ale muszę jeść więcej niż daję radę a potrzebuję przytyć. Jestem ekto, 193cm, 74kg.

Dodatkowo, jak mam do dyspozycji w domu ławkę regulowaną, sztangę prostą i łamaną oraz sztangielki, to jakie ćwiczenia byście polecili na przedramiona oraz plecy (oprócz martwego ciągu).

W ogóle jeśli macie jakieś rady czy ciekawe rozwiązania to walcie śmiało, chętnie przetestuję albo dowiem się czegoś nowego.