Biali aktorzy nie będą już podkładać głosów pod inne niż białe postacie w "Simpsonach"

Data: 28.06.2020 01:39

Autor: deux

tvn24.pl

Amerykańska kreskówka "Simpsonowie" nie będzie już zatrudniała białych aktorów do podkładania głosów pod postacie z innych grup etnicznych. O swojej decyzji poinformowali producenci serialu. – Wszyscy wspólnie podjęliśmy decyzję. Wszyscy się na to zgodziliśmy. Wszyscy czujemy, że to właściwe – powiedział związany z serialem od lat aktor Hank Azaria.

#blm #bekazlewactwa #blacklivesmatter #blacklivesbullshit #swiat #usa #seriale

Data: 07.05.2020 22:07

Autor: Immortal_Emperor

Ostatnio ciągle gdzieś słyszę o serialu "Król tygrysów". Podobno stał się on bardzo popularny, przez swoją kontrowersyjność i pojebane postacie w nim występujące. Przyznam że nie widziałem żadnego odcinak, ale coś czuje że może mi się spodobać. Idę oglądać.

https://www.cda.pl/video/496481060?wersja=1080p

#seriale

Data: 06.05.2020 19:59

Autor: BlaziuBlaz

Ktoś tutaj ostatnio polecał serial. Dwa razy nawet.

Albo jestem ślepy albo usunął posty, bo nie mogę teraz znaleźć, a cofnąłem się aż o 7 (!) podstron lurkowych i szukałem pod tagami #serial #seriale.

Więc proszę o odpowiedź: co to był za serial?

Dark coś tam?

Data: 06.05.2020 04:09

Autor: aborygo

Wyczekiwałem miesiącami na ekranizację Dukajowej "Starości Aksolotla", bo choć książka świetnie się zaczyna to z czasem idzie się w niej pogubić i liczyłem, że język filmu lepiej ukazałby technikalia, których opisy w książkach sci -fi staram się zwyczajowo przeskakiwać bez wchodzenia w szczegóły. Liczyłem też, że taki kameralny projekcik da Tomaszowi Bagińskiemu miejsce na rozwinięcie skrzydeł, którego Netflix poskąpił mu był przy Wiedźminie, robiąc z tego generyczne fantasy o czarodziejkach.

Wracając do Into the Night, bo o tym mini serialu mowa, znów mam wrażenie, że CV Bagińskiego zostało zgubione, a Legendy z serii robionej dla Allegro, po upewnieniu się, że to taki polski ebay zostały wzięte za reklamówki produktów tam sprzedawanych. I tak dostajemy serial postapo, któremu wciska się w scenariusz jakieś altleftowe gówno z repertuaru wrażliwych społecznie sojarzy, którzy w razie prawdziwej apokalipsy będą pierwszymi do piachu. Serio, śmieszy mnie te anglosaskie męczenie buły o inkluzywność, będące tak naprawdę obarczeniem całego świata winą za ich własny rasizm, mizogenię i purytańskie sekciarstwo. Bo tak, mimo że serial ma sercem być europejski i zdarza mu się nabijać z USA, to za scenariuszowe ramy odpowiada człowiek wydawcy amerykańskiego (Jason George).

I nie chodzi o to, że przesadnie chcę narzekać, bo całość ogląda się znośnie, mimo oparcia perypetii bohaterów o serię mini – questów, nie dotykając w ogóle dylematów poruszonych w prozie Dukaja. Chodzi o to, że chciałbym, aby Tomaszowi Bagińskiemu w końcu pozwolono opowiadać widowiskowo napisane historie. Zamiast tego pan Tomek pewnie zdziera, na planach Netflixowych produkcji, kolejne pary obłoconych butów, nosząc w zębach gotowe scenariusze, z których tak naprawdę nikt nie chce skorzystać.

#netflix #baginski #intothenight #filmy #seriale

Ponad 554%. O tyle wzrosła popularność gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i książek Andrzeja Sapkowskiego

Data: 17.02.2020 11:29

Autor: ziemianin

venturebeat.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #wiedzmin #sapkowski #netflix #filmy #seriale #gry

Wielokrotnie podkreślano, że na sukcesie serialu Wiedźmin korzysta nie tylko Netflix, ale również CD Projekt RED i Andrzej Sapkowski. Dopiero dokładne cyfry pokazują jednak, o jak dużych korzyściach tu mowa.

Ponad 554%. O tyle wzrosła popularność gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i książek Andrzeja Sapkowskiego

Wiedźmin 3: Dziki Gon popularniejszy o 554%

Z raportu opublikowanego przez analityków z NPD wynika, iż Wiedźmin 3: Dziki Gon cieszy się obecnie wielkim wzięciem na rynku amerykańskim. Biorąc pod uwagę grudzień 2019 oraz grudzień 2018 należy mówić o wzroście sprzedaży (fizycznej, bez uwzględniania cyfrowej) o imponujące 554%. Wielką zasługę ma w tym Nintendo Switch, ale i bez tej platformy wynik w ujęciu rok do roku jest znacznie wyższy – o 63%.

Kilka pozytywnych wieści dla polskiego producenta pojawiało się już wcześniej. Chociażby te, że gra pobiła rekord popularności na Steam dopiero niedawno, 4,5 roku po premierze.

Książki Andrzeja Sapkowskiego również na topie

To samo źródło podaje, iż Amerykanie rzucili się również na książki Andrzeja Sapkowskiego. W tym przypadku, również uwzględniając rynek amerykański i wspomniany czas, wzrost sprzedaży jest jeszcze bardziej imponujący. Sięgnął aż 562%.

I tu zaskakiwać może jedynie skala sukcesu, bo nie sam jego fakt. Już wcześniej informowano, że twórczość polskiego autora zaczęła budzić większe zainteresowanie niż od dawana będące na topie powieści Stephena Kinga czy J.K. Rowling.

To tylko i aż dane z rynku amerykańskiego

Tonujący nastroje mogą powiedzieć, iż są to dane wyłącznie z jednego rynku. Innie jednak skontrują, iż mowa o jednym ze zdecydowanie najważniejszych, bo i najbogatszych rynków. Wszyscy zgadzają się już co do tego, że sprawcą wszystkiego jest Wiedźmin od Netflix. Okazał się on największym zeszłorocznym hitem tej platformy w wielu krajach, w tym w Polsce. CD Projekt RED i Andrzej Sapkowski czerpią teraz większe profity na wielu rynkach. Nawet jeśli gdzieś liczby nie są tak imponujące jak w USA, nikt raczej nie narzeka.

Jaskier i Yennefer vs. polskie eliksiry

Data: 25.01.2020 21:52

Autor: ziemianin

youtube.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #trunki #wodka #alkohol #wiedzmin #seriale #filmy #aktorzy

„Moc kwasu” – sok z ogórków kiszonych, „ciepły ekstrakt” – barszcz, „wściekłego wilka” – wódkę z sokiem malinowym i tabasco czy „specjał babuni” – wiśniową nalewkę

Aktorzy serialu Wiedźmin – Joey Batey (Jaskier) i Anya Chalotra (Yennefer) próbują polskich trunków.

Jaskier i Yennefer vs. polskie eliksiry

Premiera serialu „Nowy papież": Dwóch papieży w Watykanie

Data: 10.01.2020 19:09

Autor: ziemianin

rp.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #aktualnosci #filmy #seriale #theyoungpope #thenewpope #hbo

„Nowy papież", sequel serialu „Młody papież", będzie miał w sieci premierę 10 stycznia, a stacjonarnie 13 stycznia.

Premiera serialu „Nowy papież": Dwóch papieży w Watykanie

Nowy papież (2020) oficjalny zwiastun

„Młody papież", dla niektórych kontrowersyjny, to najlepszy serial ostatnich lat.

Paolo Sorrentino, mistrz wizualnych arcydzieł („Wielkie piękno"), dodał gęstą metafizyczną i dworską intrygę, przedstawiając losy fikcyjnego Piusa XIII, pierwszego Amerykanina w Watykanie, najmłodszego papieża w historii.

Kreację stworzył Jude Law. Zagrał Lenny'ego Balardo, dziecko hipisowskiej pary, która oddała go do katolickiej szkoły, gdzie matkowała mu siostra Mary (Diane Keaton).

Na koniec pierwszej serii HBO Pius XIII przypłaca spotkanie z wiernymi, wśród których zobaczył rodziców, śpiączką. Jest punktem wyjścia „Nowego papieża", w którym Watykanem zaczyna rządy Brytyjczyk Jan Paweł III (John Malkovich). Pius XIII był ekstrawagancki, a jego następca jest nonszalancki. Jego motto brzmi: „Każdy na świecie musi usłyszeć o papieżu. To nie próżność, to konieczność".

– W drugiej serii dowiemy się więcej o Piusie XIII, a jego wybudzenie ze śpiączki dla miliarda katolików będzie niczym zmartwychwstanie – powiedział „Variety" Sorrentino. – Historie obu papieży będę się rozwijać równolegle i uzupełniać. Pierwsza część koncentrowała się na sprawach duchowych, druga powiązana jest ze współczesnością, problemem islamizmu i fanatyzmu, także chrześcijan.

Prasa katolicka ostro krytykowała pierwszy serial, oficjalny organ Watykanu „L'Osservatore Romano" wypowiedział się dopiero rok po premierze, ironizując, że wszyscy oczekiwali błogosławieństwa lub ekskomuniki. Gazeta, wytykając aurę groteski, uznała, że film wyraża uznanie dla trudnej posługi ludzi Kościoła. Jak skomentuje teraz role Sharon Stone i Marylina Mansona?

Data: 24.12.2019 16:57

Autor: Thanos

Ależ super serial wlasnie skonczylem ogladac. "CARNIVAL ROW". bardzo dobry kryminał, rozgrywający się w fantastycznym świecie, gdzie obok ludzi występują takze inne nacje, tzw. pokurcze: a zaliczają się do nich "elfy" ze skrzydłami (czyli kino w sam raz na święta, huehue (。◕‿‿◕。) ), "minotaury" czy "centaury". swietny klimat. głowną role leci Orlando Bloom, gość ma mega talent, robi robote.

#seriale #CarnivalRow

(dostępny na Amazon Prime oraz 3filmy[dot]com ( ͡º ͜ʖ͡º) )

Data: 21.12.2019 10:12

Autor: Ijon_Tichy

Po trzech odcinkach stwierdzam, że Geralt wyszedł bardzo fajnie i nie irytuje mnie.

Yannefer, nawet po "operacji plastycznej" jest po prostu przeciętna, a przecież wg. książki miała to być kobieta wyjątkowego wdzięku i głębi charakteru i urody.

Triss Merigold jest w nowym Wiedźminie po prostu paskudna. Brzydka. A spodziewałem się laski, na którą miło się patrzy.

W ogóle dużej mierze występuje angielski typ urody (nie wiem, czy wiecie o co mi chodzi), który uważam za bardzo brzydki.

Pierwszy odcinek był naprawdę zachęcający, ale kolejne dwa, to mało porywająca, ciągnąca się bez werwy fabuła. Przeciętniactwo.

Nie wspomnę o murzynach wpychanych na siłę, gdzie się da xD Czekam na pedalstwo, bo w końcu to netfliks.

#oswiadczenie #wiedzmin #seriale

Wiedźmina od Netflix obejrzysz dokładnie tak jak lubisz

Data: 06.12.2019 12:06

Autor: ziemianin

benchmark.pl

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #aktualnosci #kultura #filmy #seriale #wiedzmin #lektor #napisy #dubbing

"Na co dzień milczący, dzisiaj ma Wam ważną kwestię do przekazania. Kwestię po polsku.

Głosu użyczył: Michał Żebrowski (Geralt), Justyna Kowalska (Yennefer) , Marcin Franc (Jaskier), Natalia Smagacka (Ciri).

Wiedźmin z polskim dubbingiem lub lektorem tylko na Netflix 20 grudnia."

Wiedźmin zasili katalog Netflix już za dwa tygodnie (20 grudnia). Przedstawiciele serwisu oficjalnie potwierdzili, że trafi do niego w trzech wersjach, dzięki czemu każdy z nas obejrzy go dokładnie tak jak lubi.

Wiedźmina od Netflix obejrzysz dokładnie tak jak lubisz

Wiedźmin od Netflix to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali na horyzoncie. Producenci są tego świadomi i dlatego też postanowili zadbać, by każdy, kto będzie chciał poznać tę opowieść, mógł zrobić to w taki sposób, w jaki lubi. Co to tak konkretnie oznacza? Ano to, że przynajmniej pierwszy sezon będzie dostępny w trzech wersjach: z napisami, z lektorem oraz z dubbingiem!

Serial Wiedźmin od Netlifx w 3 wersjach – zobacz najnowszy spot

Dobrze słyszeliście! Michał Żebrowski jako Geralt w serialu Wiedźmin od Netflix

O ile napisy i lektor to już właściwie standard, to dubbing jest miłym dodatkiem. Szczególnie, że Geralt z Rivii przemówi głosem… Michała Żebrowskiego – aktora, który wcielał się w Białego Wilka w filmie i serialu Wiedźmin z 2001 i 2002 roku! Oprócz niego w projekt wytwórni Netflix zaangażowali się między innymi: Justyna Kowalska (którą usłyszymy w roli Yennefer), Natalia Smagacka (jako Ciri) oraz Marcin Franc (jako Jaskier).

Wiedźmin od Netflix tuż, tuż – premiera serialu za dwa tygodnie

Serial Wiedźmin trafi do katalogu Netflix już 20 grudnia. Konkretnie zadebiutuje wówczas osiem odcinków składających się na pierwszy sezon. Już teraz wiemy, że na tym się nie skończy – producenci potwierdzili drugi sezon, a showrunnerce nie brakuje pomysłów na znacznie więcej.

Data: 30.11.2019 20:34

Autor: Deadlyo

Kurła ale mam dylemat.

Zapomniałem nazwy filmu, który poleciła mi moja już była.

Nie pisaliśmy jakieś kilka lat a naszła mnie ochota obejrzeć ten film ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I nie wiem czy szukać jej profilu i specjalnie pisać w tym temacie czy olać temat (・へ・)

#gorzkiezale #filmy #seriale

Data: 26.11.2019 04:51

Autor: Nietzsche

Jestem starym fanem 3 pierwszych sezonów The Vampire Diaries i The Originals xD

Jednak to co zrobili z Legacies, to profanacja uniwersum. Szmira wszech czasów. Smoki, mumie, gargulce i inne śmieszne rzeczy w gównianym CGI. To było mroczne uniwersum z … wampirami, wiedźmami, wilkami i ludźmi. Krew lała się strumieniami, wyrywano serca, robiono czarną magię. To co jest teraz, to bezkrwawe gówno dla rozpuszczonych amerykańskich nastolatków, z elementami lgbt, pełne multi-kulti do bólu. Ktoś zmiksował Vampire Diaries+Supernatural+Harry Potter… ja pierdolę ;( ;/

Starzy aktorzy nie chcą grać w tym nawet gościnnie, jak widać, zachowali resztę rigczu. W ostatnim odcinku była jednak gościnnie Freya z The Originals. Oglądam to tak od niechcenia, przy okazji np. sprzątania podłogi, ale te 5 minut Freyi było lepsze niż ostatnie 2 sezony tego serialu :D

#seriale

HBO potwierdza prequel „Gry o tron” „Dom smoka”

Data: 31.10.2019 13:21

Autor: ziemianin

rollingstone.com

#ciekawostki #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #filmy #seriale #hbo

HBO nagra nową serię prequelu do „Gry o tron” ​​o historii dynastii Targaryenów, poinformowano na stronie internetowej stacji telewizyjnej. Wcześniej gazeta „Hollywood Reporter” poinformowała, że HBO nie będzie kontynuować zdjęć do prequelu serialu według scenariusza Jane Goldman o pierwszej bitwie ludzi z Białymi Wędrowcami.

HBO potwierdza prequel „Gry o tron” „Dom smoka”

„HBO zamówiła dziesięć odcinków serialu «House of the Dragon», prequelu stworzonego przez George’a Martina i Ryana Condala” – czytamy w oświadczeniu.

Serial będzie oparty na serii książek „Pieśń lodu i ognia” George’a Martina, akcja toczy się 300 lat przed „Grą o tron” i opowiada historię jednego z wielkich domów Westeros – dynastii Targaryen.

Odcinek pilotażowy, a także kilka innych odcinków, nakręci Miguel Sapochnik, który nakręcił dwa odcinki piątego sezonu „Gry o tron”, a także dwa ostatnie odcinki szóstego sezonu, z których jeden – „Bitwa bękartów” – przyniósł reżyserowi nagrodę Emmy dla najlepszego reżysera serialu dramatycznego w 2016 roku.

Serial telewizyjny „Gra o tron” został nakręcony w cyklu fantasy „Pieśń lodu i ognia”. Akcja powieści i serialu rozgrywa się na dwóch fikcyjnych kontynentach, gdzie szereg arystokratycznych rodów walczy o dominację nad siedmioma królestwami Westeros, podczas gdy całej ludzkości grozi zagłada z powodu inwazji nadprzyrodzonych sił.

Czy ten serial będzie hitem? Nowy zwiastun serialu The Mandalorian

Data: 30.10.2019 00:14

Autor: ziemianin

youtube.com

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #starwars #Mandalorian #Disneyplus #filmy #seriale

The Mandalorian, opowiadający o jednym z najlepszych łowców nagród, otrzymał już dwa sezony, z czego pierwszy zadebiutuje 12 listopada wraz ze startem serwisu Disney+. Akcja serialu rozgrywa się pomiędzy epizodami VI i VII, więc już po upadku Imperium, ale przed narodzinami Najwyższego Porządku. W roli głównej występuje Pedro Pascal, a budżet całego sezonu miał wynieść 100 milionów dolarów. To oznacza, że średnio odcinek kosztował 12,5 mln dolarów.

Czy ten serial będzie hitem? Nowy zwiastun serialu The Mandalorian

Data: 05.10.2019 10:28

Autor: Bethesda_sucks

https://nczas.com/2018/08/13/za-postepowym-szalenstwem-nie-nadazysz-ma-zagrac-nietoperza-lesbijke-ale-sie-nie-nadaje-bo-chociaz-jest-lesbijka-to-jest-za-malo-lesbijska/

Ja: Lewactwo nie jest w stanie wyprodukować większego gówna niż Wiedźmin od Netflixa.

Lewactwo/LGBTFAGS: Challenge accepted.

Już sam trailer pokazuje, że nowy serial o Batwoman będzie skierowany do największych debili, dla których nie ma znaczenia fabuła czy inteligentnie zarysowane postacie, a jedynie kolor skóry/płeć/orientacja seksualna bohaterów i ideologiczna papka serwowana w ilościach przekraczających wszelkie normy.

pedalstwo – check

nadreprezentacja murzynów – check

związki międzyrasowe – check

debilny feminizm – check

niszczenie kanonu – check

Scena w której ta pedałka odkrywa "batcave" jest po prostu kuriozalna i obraża inteligencję szympansa. Jakiś murzyn (pewnie zrobią z niego wynalazcę, choć jak wiadomo reprezentacja murzynów wśród naukowców/wynalazców jest śladowa) "pilnuje" posiadłości Wayne'a, pozwala jej wejść do tajemnej komnaty i ją przejąć, bo z jakiegoś powodu Batman opuścił Gotham City (czyt. lewactwo go usunęło by zrobić miejsce pedałce). Właściwie jedynym zabezpieczeniem jest murzyn z pistoletem :D. Główny czarny charakter to oczywiście również baba i mamy uwierzyć, że tak drobne kobiety są w stanie poradzić sobie w walce z gladiatorami, choć w rzeczywistości byle zgłodniały i wyczerpany fizycznie menel pokonałby je w walce wręcz.

P.S.

Polecam przewinąć do 2:47 i potem przeczytać mój następny komentarz, w którym cytuję jednego z użytkowników RPG Codex.

#seriale #netflix #batman #bekazlewactwa #lgbtfags #komiks #dc #bekazfeministek

Data: 02.10.2019 00:14

Autor: Lukmar

Sons Of Anarchy. Serial o kalifornijskim gangu motocyklowym.

Mam z nim taki trochę love-hate relationship. Z jednej strony trzyma genialny klimat zachodnich stanów późnych lat '90. Ma bardzo dużo ciekawie napisanych postaci, w tym dużo takich których najpierw nienawidzisz, a potem uwielbiasz i odwrotnie. Są intrygi, jest sporo humoru, zwrotów akcji, a także strzelanin i jak to w takich środowiskach bywa, używania brutalnych rozwiązań. I niestety z czasem scenarzyści zaczęli stawiać przede wszystkim na to ostatnie. Od mniej więcej czwartego sezonu bohaterom serialu pieprzy się absolutnie wszystko, co tylko może się spieprzyć. Prowadzi to do eskalacji agresji i wchodzenia na coraz to wyższe poziomy brutalności. Ostatecznie dochodzimy do sytuacji, w której każdy kolejny odcinek tylko coraz bardziej wkurwia widza. Przynajmniej ja tak miałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale ja nie o tym chciałem. To co jest absolutnie największym plusem tego serialu to przekurwagenialny soundtrack. Piosenki idealnie wpasowują się raz, że w klimat, a dwa, w emocje bohaterów na ekranie. No.. Bo tak w ogóle to chciałem tylko wrzucić ten numer:

Ryan Horne – Terrible Tommy

#muzyka #rock #seriale #soa #netflix #motocykle #audycjalukmara

TWÓRCY „MAKING A MURDERER” MIELI RACJĘ? WIĘZIEŃ PRZYZNAŁ SIĘ DO MORDERSTWA PRZYPISYWANEGO AVERY'EMU

Data: 24.09.2019 19:21

Autor: Kamien23

wprost.pl

Twórcy serialu dokumentalnego „Making a Murderer” mogą wreszcie wykrzyknąć: „a nie mówiliśmy?!”. W poniedziałek 23 września do zbrodni opisanej w szokującym programie Netfliksa przyznał się pochodzący z Wisconsin mężczyzna, odsiadujący obecnie wyrok za inne zabójstwo.

#seriale #netflix #wydarzenia #usa

Data: 06.09.2019 16:25

Autor: Luciferek

Własnie oglądam The Walking Dead. I jest tam taka postać która mnie ciekawiła od samego początku ale nie wiedziałem dlaczego…teraz ogarnąłem że ma badzo podobny do aktora głosowego Trevora i nawet wygląda podobnie do Trevora…okazało się że to byłten pan :3

#seriale

Data: 03.09.2019 21:03

Autor: Thanos

Ale to jest/była kozacka seria (cała trylogia + krótki spin-off). Im dalej, tym słabiej, ale i tak nieźle trzyma poziom. Fajnie, że to nakręcili. IMO lepsze niż Rzym (Rzym też spoczko, ale mniej intryg i mniej krwi ;P )

Szkoda, ze ten aktor już nie żyje. Miał talent.

#spartakus #seriale

Data: 31.08.2019 14:21

Autor: lisq

Obejrzałem wczoraj do końca pierwszy sezon #seriale Dark produkcji #Netflix'owej.

Szczerze nie polecam osobom szukającym popkornowej rozrywki po ciężkim dniu pracy xD

Fabuła rozgrywa się w małym niemieckim miasteczku Winden, w trzech czasach (1953, 1986 oraz 2019) i przeplata wątek kryminalno- science fiction (porwania dzieci, znajdywanie ich okalecznonych zwłok, podróże w czasie) z wątkiem obyczajowym (zależności pomiędzy członakmi poszczególnych rodzin).

Aktorzy grają bardzo dobrze w mojej opinii, scenerie oddają każdy detal z prezentowanych czasów, a scenariusz musiał pisać ktoś na mocnych prochach, bo po obejrzeniu ostatniego odcinka miałem ochotę powtórzyć seans w formie maratonu xD.

Tak zagmawanej historii nie widziałem już dawno i przyznam że bardzo mnie to wciągnęło, mimo że pierwsze sześć odcinków stawia więcej pytań niż odpowiedzi i chwilami człowiek się męczy oglądając.

Także, jeśli kogoś interesują pojęcia takie jak doskonale ukazany determinizm przyczynowo-skutkowy, tunele czasoprzestrzenne luźno oparte o koncept mostu Einsteina-Rosena, to gwarantuję +- 10h mocnego rycia bani ;]

Dla osób po seansie: powstała także wiki opisująca postaci i wydarzenia z serialu. Nie ukrywam że zawarte tam informacje nadają sens niektórym niejasnym scenom i sam spędziłem wczoraj dobre półtorej godziny wgryzając się w charakterystykę postaci :D

Data: 26.08.2019 13:22

Autor: Luciferek

Po seansie The Walking Dead chciałbym rozpocząć dyskusję, fajnie będzie jak wypowie się jak najwięcej osó :3

Jakie miejsce według was byłoby najbezpieczniejsze w trakcie takiej epidemii?

Moim zdaniem góry. Zombie nie miałyby szans wdrapać się na wyższe półki skalne. Albo wyspa.

#thewalkingdead #seriale #zombie

Data: 22.08.2019 02:27

Autor: BlaziuBlaz

Przybysze – Fremvandrern/Beforeigners.

Jakiś nowy serial. Interesujący, ale nie rewelacyjny.

W Norwegii wyławiają z morza ludzi, którzy przenieśli się z przeszłości.

Jest na fili;]

https://www.filmweb.pl/serial/Przybysze-2019-810043/titles

#seriale

Dlaczego bohaterowie seriali i filmów o zombie, unikają używania słowa „zombie”?

Data: 10.08.2019 13:08

Autor: Kamien23

porcjawiedzy.pl

Serial „Żywe trupy” pokazuje zmagania grupki ludzi w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez „szwendaczy”. „The Last of Us” to gra komputerowa, w której dwójka ludzi stara się przeżyć w świecie pełnym „zainfekowanych”. Podobną nazwę otrzymują ożywione trupy z filmu „28 dni później”. Wspólną cechą tych dzieł jest fakt, że ich bohaterowie jak ognia unikają słowa „zombie”, mimo iż potwory, z którymi się zmagają, wyglądają dokładnie jak zombie. Dlaczego?

#ciekawostki #seriale #filmy #gry #zombie

Data: 06.08.2019 15:28

Autor: mortadella

Jesse Custer is back! Czwarty sezon Preacher się zaczął i od razu dwa odcinki z grubej rury. Wszyscy ulubieńcy w komplecie – Jesse, Tulip, Cass, Arseface, Here Starr i Saint of Killers.

Kto nie miał okazji się zaznajomić z serialem jeszcze – polecam!

#seriale #preacher

Showrunnerka Wiedźmina Netflixa komentuje „słowiańskiego ducha”

Data: 04.08.2019 12:30

Autor: JuliaMay

gry-online.pl

Lauren S. Hissrich, czyli showrunnerka netfliksowego serialu The Witcher, poruszyła na Twitterze wątek słowiańskiej tożsamości omawianego Wiedźmina. Odniosła się także do kwestii ras i narodowości aktorów biorących udział w pracach nad omawianą produkcją. Jednym z poruszonych wątków była sprawa dość kontrowersyjna w naszym kraju – tzw. „słowiański duch” Wiedźmina. Odnosząc się do tej kwestii, twórczyni przy okazji skomentowała także problematykę rasy i narodowości w świecie fantasy.

#netflix #wiedzmin #gry #seriale

Data: 26.07.2019 19:06

Autor: mortadella

"The Boys" – nowy serial na Amazonie. Obejrzałem 1 ep. własnie i polecam, jak ktoś lubi takie lekko odmóżdżające. Erick Kripke to stworzył, ten od "Supernatural", "Revolution" i "paru" innych. Seth Rogen też miał swój udział w tworzeniu, a to gwarantuje, że bedzie sporo absurdu i czystego debilizmu, w sam raz do łyknięcia przez weekend (co właśnie planuję).

#seriale, #superbohaterowie, #absurdy

Data: 20.07.2019 10:57

Autor: Bethesda_sucks

Przeklejam swój wpis z wykopu na temat polskiego serialu, który jest wyjątkowo niedoceniony.

Obejrzałem w końcu serial "Wiedźmin" i jestem zszokowany. Jeden z najlepszych seriali jakie oglądałem w ostatnich latach, z świetną grą aktorską, przekonującymi postaciami i dobrą fabułą. Żebrowski jest genialny w tej roli, podobnie Zamachowski i właściwie każdy aktor (z takich niechlubnych wyjątków wyróżniała się np. Agata Buzek), do tego nie brak tu naprawdę interesujących i niejednoznacznych bohaterów. Kompletnie nie rozumiem skąd wzięła się obiegowa opinia, że to gówno jakich mało, chyba stąd że Sapkowski tak powiedział w czasach gdy jeszcze brano na poważnie to co on wygadywał. Choreografia walk była co najmniej dobra, lepsza niż w 90% innych produkcji, klimat też był, typowy, polski i zaczynam mieć poważne wątpliwości czy serial #netflix będzie choć w połowie tak dobry jak ten nasz. Jakoś nie widzę, żeby Kanada oddała klimat naszych lasów, podobnie z zamkami i krajobrazami, no i z aktorami. Właśnie ten ostatni element zaskoczył mnie najbardziej, do serialu zatrudniono samą śmietankę aktorską i było cudnie, każdy tutaj wczuł się w rolę. Dodać do tego piękne kobiety i niezłą oprawę muzyczną i mamy jedną z najlepszych polskich produkcji w historii.

A oto opinia Czecha (albo Słowaka) o pseudonimie Cadmus (zamieszczona na RPG Codex), dzięki któremu się przełamałem i obejrzałem serial:

The TV series from potato is awesome, I'm rewatching it for the 4th time now. Gotta re-read the books again before muricans fuck it up like everything else.

Zebrowski is a great Geralt btw. Laugh all you want at shitty effects, yeah it was low budget and Dandellion was miscast, sorta.

Things I liked about the TV series that will be fucked up by muricans for sure:

– low key larping around forests, which is actually what the witcher should be doing

– dandellion is a good friend to geralt instead of a retarded asshole like in the games

– no bombastic action, due to low budget they barely show any monsters. Zebrowski plays really nice with the sword, looks like he has some nondescript combat style, I think it looks great

– very few fights and they are over really quick, no stupid 5mins combat scenes, makes Geralt look properly deadly

– potato aesthetics fit 100% the potato story, I wonder how Netflix will pull off a castle scene when they don't have any fucking castles

Yeah, dragon looked like shit. Yeah, monters were made of paper but I don't hear you fucktards complaining about Fallout 1 using 5 pixels to portray a gun. I can forgive the budget completely.

Didn't watch the movie, heard it was complete shit put together from scenes from the series, so I don't take it into consideration whatsoever.

Zebrowski was 10/10 Geralt. The guy who plays Dandelion (fucking Marigold in czech, it all gets confusing) doesn't look like him but plays him like a nice guy and I think he is very likable. Yen is a bit old but has nice tits as she should.

Netflix gonna fuck it up with explosions and constant battles and fire everywhere and nothing will look potato anymore

O wadach pisał nie będę, bo te wyeksponowano aż nadto (przez co nawet nie raczyłem zerknąć na tę produkcję), ale przytaknę tylko, że długość walk to też wielki plus tej produkcji. Ogólnie cud, miód i orzeszki, 8/10 +znaczek jakości Bethesda_sucks.

Zachęcam do obejrzenia i wyrobienia sobie opinii samemu, może nie spodoba się on wam tak jak mi, ale gwarantuję, że nie będzie to gniot jak większość mówi i pisze.

https://www.youtube.com/watch?v=dqPZNRhIIQ4&list=PLI07qEX7yyuCeAwwTT4IHACsXcmC2q4i8&index=1

#seriale #film #niepopularnaopinia #wiedzmin #bethesdasucks

Data: 10.07.2019 01:42

Autor: LadacznicoOdporny

@BlaziuBlaz, #seriale #mampomysla #realityshow

Proponuję takie reality show:

Z oczywistych względów musiałoby się zakończyć zaraz po emisji, ale nic nie szkodzi ;)

"Tytuł obojętny, byle tęczowy i chwytliwy"

Zasady: W jednym środowisku umieszczamy np. 12 gejów. Mówimy im, że w całej grupie jest jeden hetero, który tylko podszywa się pod homosia. Grupa co tydzień eliminuje jednego zawodnika. Za zadanie oczywiście mają trafić w tego hetero. Jako motywację mówimy, że na koniec Ci którzy poprawnie typowali w głosowaniach zostaną dodatkowo wynagrodzeni. Głosowanie raz na tydzień, więc karuzela spedalenia kręci się 3 miesiące. Dodatkowo główna wygrana leci do superpedała, który dotrwa do samego końca jako najbardziej pedalski z pedalskich. Nie wykluczam też nagród od publiczności. Oczywiście wszelkie analne interakcje itp. są dozwolone.

Za kulisami:

Łapię na ulicy randomowego gościa. Mówię, że jest kasa do zarobienia. Musi tylko być hetero i wytrzymać 3 miesiące wśród gejów, udając jednego z nich.

Powyższe powtarzam 11 razy.

Finalnie mam 12 hetero udających gejów i rywalizujących o to kto wyjdzie na większego pedała – profit.

Oglądałbym jak pojebion xD

Data: 22.06.2019 20:59

Autor: hellboy

Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji oglądać serialu Danger 5 to szczerze polecam ten stan zmienić. Wybitne dzieło historiograficzne klasy A+, które każdy pasjonat okresu II Wojny Światowej oraz lat 50. ubiegłego wieku powinien znać.

Tu playlista: https://www.youtube.com/watch?v=BZ87XSGBG9w&list=PLBzWu3UkucTYoBQS1-XW7b0_YEs9OrHKf&index=1

Znajomość angielskiego wymagana.

#seriale #historia #2wojnaswiatowa #heheszki

Data: 22.06.2019 19:17

Autor: arti

jakie polecacie filmy na netflixie, bo wiedzę, że większość to chłam

Moje propozycje to:

– The 100 ale tylko 2 pierwsze sezony bo potem poziom fabuły się obniża, a narasta promocja LGBTXYZ

– Punisher

– The Rain – początkowo myślałem, że będzie kiepski, ale na koniec nie mogę się doczekać 3 sezonu

Co polecacie ?

#filmy #seriale #rozrywka

Data: 16.06.2019 23:32

Autor: bananaplug

Właśnie skończyłem oglądać całe Breaking Bad, od piątku leciałem od połowy S4, właśnie skończyłem S5. I moim zdaniem całe S5 było niepotrzebne. Nie że mam specjalny jakiś ból dupy o zakończenie, tylko po prostu koniec wątku z Fringiem, był o wiele bardziej soczysty niż cokolwiek co się zdarzyło w S5, który się w dodatku niemiłosiernie przeciągał.

A i strasznie żal mi Mike'a, szczególnie że też jestem na bierząco z Better Call Saul, i to przez Saula zdecydowałem się obejrzeć BB. Przynajmniej dali mu zakończenie na poziomie.

#seriale #breakingbad

Rosjanie nakręcili "PRAWDZIWY" serial o CZARNOBYLU. Premiera jeszcze w tym roku.

Data: 03.06.2019 18:36

Autor: rabin_ktory_mowi_tak

film.org.pl

Wygląda na to, że epoka tzw. zimnej wojny tak naprawdę nie skończyła się wraz z rozpadem bloku wschodniego. Na szczęście jednak zmieniła (chyba) swój charakter. Rywalizację militarną zastąpiono więc starciem na poziomie kulturalnym. Dowodem takiego stanu rzeczy jest informacja, jaką…

#film #seriale #czarnobyl #energetykajadrowa #ciekawostki #nauka

Data: 23.05.2019 17:49

Autor: reflex1

31.05 będzie miała premiera mini serialu "Good omens" na podstawie ksiazki Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana (który jest producentem serialu). Już nie mogę się doczekać.

Dobry omen to parodia słynnego cyklu filmów – Omen. Według Przistoynych i akuratnych profecyj Agnes Nutter – jedynej wiedźmy, która naprawdę wie coś o przyszłości, koniec świata ma nastąpić w najbliższą sobotę zaraz po kolacji. Zgodnie z biblijnymi opisami rozpocznie się wtedy wojna między siłami Nieba i Piekła, gwiazdy zaczną spadać z nieba, a woda zamarznie. I to właśnie jest główny kłopot Crowleya (agenta służb Piekła) i Azirafala (anioła o antykwarycznych zamiłowaniach) – gdyż im naprawdę podoba się na Ziemi. Ponad wszystko najważniejsze jest, by uśmiercić Antychrysta; kłopot w tym, że Antychryst ma dopiero jedenaście lat, kocha swego piekielnego psa i jest miłym chłopcem, z którego rodzice mogą być dumni…

#seriale

https://www.youtube.com/watch?v=-5Ka2J-5a5A

https://www.youtube.com/watch?v=ERM-OjqVpv0

https://www.youtube.com/watch?v=hUJoR4vlIIs

Nie, HBO nie zrobi sequelu, którego chcieliby fani "Gry o tron"

Data: 22.05.2019 14:37

Autor: ziemianin

businessinsider.com.pl

#Graotron #GOT #HBO #seriale #telewizja

[UWAGA SPOILERY]

Chodzi o serial, który pokazałby przygody Aryi Stark. Arya w ostatnim odcinku ostatniego sezonu "GoT" opuszcza Westeros na pokładzie statku i zmierza w nieznane – sprawdzić, co jest "na zachód od Westeros". Część fanów zwracała uwagę, że sposób zakończenia jej historii w "GoT" stwarza doskonałą okazję do tego, by pociągnąć jej wątek dalej. Tak się jednak nie stanie. Casey Bloys, szef ds. ramówki w HBO, w rozmowie z magazynem "Hollywood Reporter", rozwiał nadzieje części widzów.

George R.R. Martin zabrał głos na temat finału „Gry o Tron

Data: 21.05.2019 18:43

Autor: Immortal_Emperor

dobretytuly.com

George R.R. Martin na swoim blogu opublikował emocjonalny post w sprawie finału „Gry o Tron”. Pisze w nim o planach na przyszłość, a także o tym, kiedy w końcu możemy spodziewać się kolejnych książek z serii, jakiej będą objętości i losy i o których bohaterach będziemy mogli jeszcze przeczytać

#graotron #got #seriale

Data: 13.05.2019 13:57

Autor: Pancake

Jestem tak wkurwiony na ten serial, że aż nie chce mi sie juz go oglądać. Czuje jakis dziwny smutek. Tyle lat oglądania, żeby zakończyć to co bylo tak piekne, tak beznadziejnie.

Niech juz Jon zajebie te Danke. Brana na tron 7 Królestw i elo. Taki bedzie finał tego spierdolenia xD

#got #graotron #seriale #zalesie

Data: 18.04.2019 12:38

Autor: Immortal_Emperor

Nie żyje Mya-Lecia Naylor. 16-letnia aktorka miała zagrać w Wiedźminie

Mya-Lecia Naylor umarła 7 kwietnia, w wieku 16 lat. Nie podano przyczyny jej śmierci.

Aktorka występowała w takich serialach jak "Absolutnie fantastyczne", "Millie Inbetween" i filmie "Atlas Chmur". Mya-Lecia Naylor miała również występować w przygotowywanym aktualnie serialu Wiedźmin od Netflix. Aktorka prawdopodobnie miała wcielić się w młodą Triss Merigold.

#wiedzmin #seriale #netflix

Data: 02.04.2019 00:27

Autor: reflex1

Właśnie skończyłem z kumplem (nie znający polskiego) oglądać 1 odcinek 1983.

Dla mnie to był 2 raz, ale ze koleganie rozumie polskiego, to oglądaliśmy po angielsku, z napisami po francusku (on frankofon).

I powiem Wam Lurki ze jakbym oglądał inny serial. Mam wrażenie ze polscy aktorzy grają i recytują dialogi na podstawie scenariusza kiepsko przetłumaczonego z eng na pl.

#seriale

Data: 20.03.2019 23:12

Autor: reflex1

Gdzie teraz Lurki oglądacie seriale? Bo widzę ze nasze kino spadło z rowerka, a alltube wprowadził jakaś płatną filmoteka.pl

A VOD TVP cały czas twierdzi ze mam adblocka, chociaz u nich nie mam.

Data: 20.03.2019 19:07

Autor: reflex1

Jako ze w Szwajcarii zmienił się sposób naliczania abonamentu telewizyjnego i teraz każdy płaci tyle samo (do 01.2019 była tańsza opcja radio/internet i droższa z TV) to wziąłem w końcu TV boxa.

I wykupiłem netfixa. I z ciekawości sprawdziłem ceny w PL. Toż to jakaś masakra. Tutaj w CH podstawowa to 12 chf, w PL 34 zł. Czyli w CH to jakieś 40 minut przy minimalnej stawce godzinowej, a w PL jakieś 2,5 h

Standard to 17 chf i 43 zł w PL, a premium

22 chf i 54 zł w PL. Masakra.

Data: 12.03.2019 10:10

Autor: Thanos

Czołem Lureczki! :) w przerwach od kodzenia apki mobilnej (nadal uważam, że bedzie w tym tygodniu! :P ) oglądam po latach serial Californication (jestem na III sezonie). ostatni raz widziałem go ponad 10 lat temu. byłem wtedy maleńką dzidzią (smark lvl 20+). byłem nieszczesliwie zakochany, a ten serial pomógł mi stanąć na nogi. chciałem być takim Hankiem, odbić się od emocjonalnego dna i zacząć wszystko na nowo. zupełnie wszystko.

dziś, po wielu latach widzę, jak ten serial zwichrował mi psyche (dość mocno się na mnie odbił, na szczescie udało mi się wyjść na prostą). zrobiłem zestawienie na szybko, co sądziłem kiedyś, a co uważam teraz


kiedyś: nie ma łatwej miłości

dziś: miłość jest tylko łatwa. jeśli nie jest łatwa, nie jest miłością


kiedyś: miłość wymaga dużo analiz, planów, rozmów, obietnic i zapewnień

dziś: miłość jest w sercu, nie w umyśle


kiedyś: najwięcej fanu daje uprawienia seksu z nowo poznanymi laskami

dziś: najwięcej fanu daje seks z dobrze poznaną laską


kiedyś: w seksie chodzi o orgazm

dziś: w seksie chodzi o miłość


kiedyś: alkohol i używki sprawią, że życie jest kolorowe, dodają smaczku

dziś: nie ma człowieka, którego alko i używki utrzymałyby przy sterach


kiedyś: otwarte (luźne) związki to przejaw dojrzałości, wyższy poziom relacji

dziś: skupianie się na wiecej niż jednej kobiecie zawsze osłabia relacje (chwytanie wielu srok za ogon). z żadną nie jest się na 100%


kiedyś: za seks płaci się tylko prostytutkom

dziś: za seks płaci się za każdym razem. nie pieniędzmi: każda głębsza relacja mocno angażuje (koszt emocjonalny)


kiedyś: "Hank? Kocham go, ale boję się, że miłość nie wystarczy"

dziś: miłość w pełni wystarczy


kiedyś: można praktykować ONS-y bez ograniczeń (facet czy kobieta)

dziś: jeśli jest się osobą wrażliwą, nie można.


kiedyś: połączenie z drugą osobą buduje sie przez lata

dziś: connection zdobywa się od razu, w jednej chwili: po jednej wspólnej nocy, po jednym przytuleniu, po jednym spojrzeniu


tyle wystarczy. moim zdaniem serial jest świetny, ale nie dla osób, które dopiero poszukują drogi życiowej. mogą (tak jak ja) przyjąć w siebie za duży ładunek negatywnej energii i błednych przekonań, kojarząc miłość z czymś… nierealnym, za czym się goni przez wieki i nie można złapać, co koniec końców powoduje cierpienie. Hank i Karen się męczą przeokrutnie. nie potrafią zaakceptować swojej miłości. tak jak wiele osób.

zawsze chciałem być Hankiem. widziałem w nim ratunek, ideał do naśladowania, fantastyczne szaleństwo i pełnię życia. dziś widzę, jakim smutnym był człowiekiem. nie umiał zrozumieć prawdy, zaakceptować siebie.

liczyła się tylko Karen.

~ siadam do kodzenia, dobrego dnia!! <3

Raz Dwa Trzy – Czy te oczy mogą kłamać?

Bardzo ładna bitwa kosmiczna z ostatniego odcinka Orville :)

Data: 05.03.2019 16:21

Autor: Entand

youtube.com

Każdy Star Trek musi swoje "The Best of Both Worlds", nawet ten nieoficjalny. W tym wypadku twórca serialu Seth MacFarlane, studio Fox i przede wszystkim firma od efektów – FuseFX stanęli na rozmach, jeśli o chodzi o rozmach wykraczający telewizyjne standardy :)

Data: 04.03.2019 21:13

Autor: Thanos

Po roku przerwy oglądam jeszcze raz.. Nadal trzyma poziom, to mi sie chyba nigdy nie znudzi

Szkoda, że zamkneli produkcje, choć pod koniec mam wrazenie już troche na siłe robili

https://www.cda.pl/video/19938787d

jest jeszcze Paradise PD tych samych twórców (b. podobna konwencja), ale jednak już nie to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Data: 04.03.2019 18:46

Autor: Jiren

Legacies – profanacja Vampire Diaries i The Originals. Profanacja nazwiska Mikelson. Głupi serialek dla odmóżdżonych nastolatek i fanów lgbt, którym cisną na lewo i prawo, a ostatnio zaczęli czepiać się białych mężczyzn.

Problemy Vampire Diaries – tragiczna miłość, mroczne zachowania, mordowanie ludzi, przyjaźń, braterstwo, przeciwnicy z charakterem

Problemy The Originals – szaleństwo Klausa, mord, brutalna przemoc, przemiana, psychologia nieśmiertelności, królowanie nad miastem, mroczni przeciwnicy

Problemy Legacies – "tatuś mnie nie kocha, bardziej kocha Hope", "przespałam się z nim, ale nie chciałam", "zakochałam się w niej", "biali lubią rodzinne vany", pierdolnięte bliźniaczki, co odcinek nowy przeciwnik na strzała dla Klausa ( w dodatku z dupy, mumie, smoki, węże, jednorożce, co jest kurwa mać^^)

Wiedźmin – kolejne postacie obsadzone w serialu Netflixa

Data: 03.03.2019 18:12

Autor: MrHardy

naekranie.pl

Wiedźmin to serial Netflixa oparty na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Jego promocja jeszcze się nie rozpoczęła, ale dzięki informacjom w sieci poznajemy kolejnych aktorów.

Wiedźmin wciąż jest otoczony tajemnicą. Dostaliśmy główną obsadę, ale poboczne postacie nie zostały oficjalnie ujawnione. Innych aktorów poznajemy dzięki różnym wyciekom.

Tak też dowiadujemy się, że Gaia Mondadori ma zagrać Pavettę Fionę Elen, wnuczkę królowej Adali i córkę królowej Calanthe i króla Roegnera. Jest ona matką Ciri. Potwierdzenie udziału aktorki pochodzi z CV na stronie agencji reprezentującej aktorkę. Tam też można zobaczyć jej zdjęcie.

Lucas Englander ma natomiast zagrać Chireadana. Potwierdzenie także pochodzi z oficjalnej strony aktora. Jest to postać elfa, która pojawia się w opowiadaniu Ostatnie życzenie.

Wiedźmin – premiera ma odbyć się jeszcze w 2019 roku.

Data: 02.03.2019 22:48

Autor: Ostry_Burrito

Kto mi powie – czemu Netflix na Chrome się tnie, i czemu na Explorerze napisy wyświetlają sie na górze?

Edit:

Na Chrome napisy są normalnie (ale się tnie), a na Explorerze się nie tnie, ale teksty są na górze.

Próbowałem zainstalować jakąś apkę ze sklepu Microsoft, ale tylko się wyświetlił komunikat, że aplikacja zostanie zainstalowana automatycznie i nic sie nie zadziało.

Kolejny spin-off "The Walking Dead" nadchodzi

Data: 01.03.2019 23:01

Autor: MrHardy

filmweb.pl

Stacja AMC wierzy, że widzowie nie mają dość żywych trupów. Właśnie ogłoszono, że w przygotowaniu jest kolejny spin-off serialu "The Walking Dead".

Szefowie stacji odmówili jednak udzielenia jakichkolwiek szczegółów na temat projektu. Nie wiemy więc, w jaki sposób będzie łączył się z serialem-matką, kto za nim stoi, jak nosi tytuł i kiedy zobaczymy pierwszy odcinek.

"The Walking Dead" liczy już dziewięć sezonów i doczekał się spin-offu w postaci "Fear the Walking Dead". W planach jest też cykl filmów pełnometrażowych. W ich obsadzie znajdzie się Andrew Lincoln, który odszedł z samego serialu.

Data: 01.03.2019 02:34

Autor: Raven

Ile może być prawdy w tym, że po jakimś czasie dzieci urodzone w czasie epidemii (w The Walking Dead) będą odporne na chorobę? Dosyć ciekawa teoria zakończenia serialu (ʘ‿ʘ)

Mercedes i Ferrari odmówiły udziału w nowej produkcji Netflixa o Formule 1

Data: 25.02.2019 18:50

Autor: MrHardy

swiatwyscigow.pl

Twórcy nowej serii Netflixa mającego na celu pokazać Formułę 1 od kulis, są zawiedzeni postawą dwóch najlepszych zespołów minionego sezonu, które nie wykazały chęci współpracy przy tworzeniu mini serialu.

Oryginalny tytuł „Formula 1: Drive to Survive” w Polsce będzie dostępny pod nazwą „Formuła 1: Jazda o życie”, serial będzie składać się z 10 odcinków, a premiera zaplanowana jest na 8 marca, kiedy to zostaną wyemitowane wszystkie odcinki. Niestety fani Formuły 1 na całym świecie, nie zobaczą w nim walki o tytuł mistrza świata między Lewisem Hamiltonem i Sebastianem Vettelem.

Brak Lewisa Hamilton, największej gwiazdy F1 oraz dwóch najlepszych zespołów jest sporym ciosem dla właścicieli F1 – Liberty Media. To właśnie oni byli pomysłodawcą stworzenia takiej produkcji, aby rozwinąć swoje działania na rynku Amerykańskim. Dodatkowo szef do spraw komercyjnych Formuły 1 Sean Bratches, jest wymieniony jak producent wykonawczy tego dzieła.

Z kolei producent wykonawczy Netflixa Paul Martin, powiedział, że dwójka ekip, które nie chciały współpracować, zachowały się nie fair wobec fanów F1: „Mercedes i Ferrari chciały działać na innych zasadach w stosunku do pozostałych zespołów, a my, jako producenci oraz Netflix, jako platforma nadawcza nie czuliśmy się z tym dobrze".

„To miało być na zasadzie wszystko albo nic i jeśli te warunki były wystarczająco dobre dla ośmiu innych zespołów, to powinny być wystarczająco dobre także dla Mercedesa i Ferrari. Uważam, że zrobili lekką przykrość fanom sportu, nie biorąc udziału. Mieliśmy szczęście, że zespoły takie jak Red Bull, Renault, Haas i inni dali nam wspaniały dostęp [do kulis] i obnażyli ich dusze”.

Podczas gdy zespół Ferrari nie komentuje swojej decyzji, Mercedes wystosował oświadczenie, w którym usprawiedliwia swój brak zaangażowania: „Byliśmy zachwyceni widząc, że ubiegłoroczna, fascynująca, całoroczna bitwa o mistrzostwo pomiędzy Ferrari i Mercedesem, pomogła zwiększyć ogólną oglądalność F1 na świecie o 10 procent oraz sprawiła, że sport ten najszybciej rozwija się w świecie mediów społecznościowych. Konkurowanie o mistrzostwo świata to biznes pochłaniający wszystko, wymaga od każdego zespołu skupienia, a przede wszystkim zależy nam na wydajności przy podejmowaniu każdej decyzji”.

Netflix praktycznie pomija w swojej produkcji wątek walki Hamiltona o piątą koronę mistrzowską. Cała seria skupia się na szeregu sub-fabuł sportowych jak rywalizacja Daniela Ricciardo z Maxem Verstappenem oraz na niespodziewanej decyzji Australijczyka o przejściu do zespołu Renault. W serialu będziemy mogli przyjrzeć się, jak Fernando Alonso wyraża obawy, wobec swojego zespołu podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii, Clarie Williams, która zastanawia się czy jest właściwą osobą do kierowania zespołem Williamsa oraz telefonującego Gunthera Steinera do Gene'a Haasa po Grand Prix Australii, który mówi mu, że: „Mogliśmy wyglądać jak gwiazdy rocka, ale teraz wyglądamy jak grupa p*ch klaunów".

https://www.youtube.com/watch?v=U-h3romMMYE

Saul Rubinek - aktor, o którym byśmy nie usłyszeli gdyby nie Polacy katolicy

Data: 25.02.2019 18:32

Autor: Bethesda_sucks

pl.wikipedia.org

Sobowtór Makłowicza – Saul Rubinek to kanadyjski aktor, który zasłynął m.in. genialną rolą kupca bez skrupułów w serialu Star Trek: The Next Generation (odc. 22 trzeciego sezonu). Co jednak ciekawsze najprawdopodobniej nigdy by się nie narodził gdyby nie katolicka, polska rodzina rolników, która ukrywała jego rodziców (polskich Żydów) przez 2,5 roku w trakcie II wojny światowej. Ci Żydzi nie zapomnieli o okazanej dobroci (to mało powiedziane, bo Polacy narażali swoje życie) i przesyłali im pieniądze z Kanady. Jak widać takich przypadków jest naprawdę wiele, ale zwyczajnie o nich nie słyszymy. Pytanie brzmi ile znanych (i nieznanych) osobistości pochodzenia żydowskiego żyje dzięki Polakom, ale fakt ten jest przemilczany dla uzyskania korzyści czy chęci przerzucenia własnego tchórzostwa na Polaków?

Data: 24.02.2019 13:17

Autor: Raven

Dobra, skończyłem 4 sezon Breaking Bad, i muszę powiedzieć to, co wszyscy mówią – trzeba przetrwać pierwsze odcinki. Sezon 3, moim zdaniem najsłabszy. Ten odcinek z muchą… po co to, oni sami chyba się naćpali przed pisaniem scenariusza do tego. Sezon 4 niszczy, a zwłaszcza jego końcówka. Ale czuje mały zawód, bo sezon 4 jest wręcz idealnym zwieńczeniem serialu. Takim, że już nie masz ochoty myśleć o 5, ale niestety przede mną jeszcze jeden sezon i kompletnie nie wiem czego się spodziewać.

Scenarzyści serialu Władca Pierścieni zamknięci na klucz

Data: 21.02.2019 15:01

Autor: damian28102000

gr4cze.pl

Amazon Studios pilnuje by jakikolwiek szczegół ich nadchodzącego serialu fantasy opartym na twórczości J.R.R. Tolkiena, nie ujrzał światła dziennego.

Data: 19.02.2019 21:10

Autor: eXtermi14

Ma ktoś godny polecenia serial o wampirach? Pamiętniki wampirów czy Buffy: Postrach wampirów nie wchodzi w grę. Nie chcę jakiegoś bzdetnego romansidła typu Zmierzch tylko coś w stylu Hellsinga. Castlevania wygląda ciekawie ale ma mało odcinków… jeszcze nie zacząłem oglądać ale wiem, że zaraz skończę :P

Data: 17.02.2019 14:33

Autor: Raven

Wczoraj w nocy z nudów obejrzałem pierwszy sezon Breaking Bad. Podchodząc z wielkiem zapałem (miałem już dwa podejścia do serialu, ale odpadłem) po bardzo pozytywnych opiniach stwierdzam, że pierwszy sezon jest nudny jak flaki z olejem. Pierwszy odcinek jest spoko, a później akcja jakoś ginie. Mam nadzieję, że dalej jest lepiej.

Data: 14.02.2019 23:14

Autor: JakovKarnic

Oglądał ktoś 1983? Jak wam się podobało?

Ja widziałem i o ile pomysł zajebisty, to wykonanie średnie. Dziwię się, bo kasa była, aktorzy byli, pomysł był, fabuła była, a film to trochę kupa.

Chyba ktoś naprawdę miał racje, mówiąc że dialogi były najpierw tłumaczone na angielski, potem poprawiane, a następnie znowu tłumaczone na polski. To chyba najmocniejsza wada tego serialu. Ale już o tym wiele ludzi pisało.

Drugą, jest pokazanie bogatej Polski. No kruci, o ile rozumiem założenia filmu, to nadal fajnym byłoby pokazanie, że totalitaryzm to tylko fasada. Brakowało mi pokazania tego syfu. Nie było go widać. Bardzo fajnie jest natomiast pokazane silne struktury państwa, pomieszczenia strutur rządowych wyglądają okazale. Wydaje mi się, że dla całej otoczki fimowej, byłoby przyjąć, że akcja filmu ma miejsce w roku 2013, a nie 2003. Wtedy to fajnie by wyglądało, bo wtedy to zacofanie byłoby widoczne. Silne państwo, silna fasada, a z tyłu bieda.

No ale tutaj byłyby problemy z fabułą.

Jak Netflix zepsuł globalny rynek na przykładzie Star Treka

Data: 12.02.2019 18:18

Autor: Bethesda_sucks

treknews.net

W latach 2012-2014 siedem sezonów TNG wraz z 5 pojedynczymi płytami (odcinki dwuczęściowe podzielono na prezentacje fabularne) wydano na Blu-Ray, z ponad 50 godzinami dodatków. Remastering pozostaje absolutnie zadziwiającym osiągnięciem w annałach telewizji i każdy, kto ogląda nowe wersje odcinków, może tylko podziwiać włożony wkład i uzyskany efekt. Wszyscy zaangażowani w CBS Digital i innych studiach, którzy wzięli udział w projekcie, zasługują na serdeczny aplauz fanów z całego świata. Przynajmniej ze strony fanów, którzy doceniają i rozumieją, ile pracy wykonano.

Niestety, w tym samym czasie gwałtownie wzrosła popularność usług transmisji strumieniowej, a popularność mediów fizycznych zaczęła spadać. Sprzedaż dysków fizycznych spadła o 10% rocznie, młodsze pokolenie uważało, że umieszczanie dysków w maszynach było zbyt dwudziestowieczne, a nawet lojalna baza fanów Trek zadawała sobie pytanie: "dlaczego muszę kupić TNG JESZCZE PONOWNIE?" Kupiłem Taśmy VHS, Laserdiscs i DVD, więc czy naprawdę potrzebuję Blu-ray …? Nie mam nawet odtwarzacza Blu-ray. Czy i tak nie będzie to na Netflix? "Jak najbardziej uzasadniony wysoki koszt edycji Blu-ray również nie pomagał w sprzedaży.

W rezultacie wielki wysiłek włożony w odnowienie serialu i nowo stworzone efekty specjalne i dodatki nie przyniósł oczekwianych rezultatów. Sprzedaż płyt nie dorównała prognozom i z każdym miesiącem stawała się bardziej rozczarowująca ponieważ coraz więcej osób zaczęło korzystać ze streamingu, gdzie Star Trek był już powszechnie dostępny. Oczywiście, zremasterowane epizody TNG po cichu zastąpiły oryginalne wersje, ale obecnie niewielu ludzi zauważa, że HD wygląda świetnie.

Zarówno Deep Space Nine, jak i Voyager wymagałyby co najmniej tyle samo czasu, siły roboczej i pieniędzy, ale żaden z programów nie był tak popularny jak TNG czy TOS. Jak więc można oczekiwać, że CBS wyłoży co najmniej 20 milionów dolarów na serię, aby zmodernizować je do HD?

Data: 10.02.2019 21:41

Autor: kopi_luwak

Odkrylem dobry serial na Netflixie (o które ostatnio coraz ciężej btw) nazywa się "Colony" calkiem mi przypadl do gustu. Serial jest o utopii, jaka zosta stworzona po najeździe ziemi przez kosmitów, jest ruch oporu i walka z okupantami. Calkiem zgrabnie poprowadzona narracja. Polecam!

Data: 06.02.2019 23:04

Autor: maszkara

Właśnie skończyłam oglądać Russian Doll. Normalnie chyba oceniłabym na 6, bo motyw pętli czasu już jest trochę oklepany, ale kurcze mam jakąś słabość do Natashy Lyonne (ʘ‿ʘ) Sam serial jest dosyć przyjemny, lekko wchodzi, ze specyficznym klimatem. Trochę długo się rozkręca (2 pierwsze odcinki, takie se). Z pozytywów to jeszcze można wspomnieć o ścieżce dźwiękowej:)

Data: 06.02.2019 02:34

Autor: Immortal_Emperor

Dla jednych Korona Królów to gówno a dla innych spoko serial. Ja należe do tych drugch. Podono miała być to polską Grą O Tron, ale ja się z tym całkowicie nie zgadzam. Jako że grałem w Wiedzmina 3 i bardzo przypadł mi do gustu, ze względu na swój unikalny słowiański klimat. Korona Królów bardzo przypomina Wieśka, i czasami czuć nawet spore podobieństwo, zwłaszcza jeżeli chodzi o muzykę, a także średniowieczne realia.

Data: 05.02.2019 23:00

Autor: Tepel_van_Duiwel

Fajnie  że można dawać minusy na mirko. Wkurwia trochę że nie zapamiętuje mi segregowania po najnowszych komentarzach po wejście na mirko ponownie. Layout też jest średni, dziwnie mruga przy postowaniu itp. Pole edycji komentarza jest trochę za wysoko. Wszystko można poprawić, rzymam kciuki.

No i nie mogę dodać tego wpisu bez hasha, a muszę go wybrać w nieintuicyjny sposób z długiej listy.

Dlaczego seriale paradokumentalne królują w Telewizji?

Data: 03.02.2019 18:17

Autor: MarnujeCzas

marnujeczas.pl

W samej telewizji Polsat seriale paradokumentalne trwają łącznie 7 godzin! Jeżeli nie wierzycie to sprawdźcie zwykły poniedziałek – “Dzień, który zmienił moje życie”, “Dlaczego ja?”, “Gliniarze”, “Trudne sprawy”, potem znowu “Dlaczego ja?”, “Na ratunek 112” i “Gliniarze”! Na TVN jest to samo – 7 godzin dziennie. Póki koszt produkcji tego typu serialu jest tak niski, będą powstawały nowe produkcje. Czy coś jest w stanie odmienić ten trend?

Data: 31.01.2019 17:09

Autor: henius

Polećcie coś z netflix bo jak przeglądam listę to same lewacke wysrywy o uciśnionych murzynach, gejach, transach. Jest tam coś jeszcze normalnego?