Imigranci mają szybciej uzyskiwać zezwolenia na pracę w Polsce

Data: 13.01.2020 12:03

Autor: false_nine

wolnemedia.net

Rządzący już w tym roku chcą przyspieszyć procedurę, dzięki której imigranci mogą otrzymywać zezwolenia na podejmowanie pracy w naszym kraju. zmiana będzie polegać przede wszystkim na przerzuceniu obowiązków z Marszałka Województwa, odpowiadającego dotychczas za wydawanie takich dokumentów, na Powiatowe Urzędy Pracy.

#polska #imigranci #praca #rynekpracy

Luka na rynku pracy się pogłębia, wydłuży się lista deficytowych zawodów

Data: 05.01.2020 01:37

Autor: false_nine

forsal.pl

Perspektywę pracodawcy na najbliższe lata wyznaczy pogłębiająca się luka na rynku pracy. Niekorzystna sytuacja demograficzna, emigracja do krajów oferujących lepsze zarobki i mniejsze zainteresowanie polskim rynkiem ze strony cudzoziemców (zwłaszcza z Ukrainy) może skutkować ogromnym deficytem kadr.

#polska #praca #rynekpracy #ekonomia #informacje

Zła praca – polska specjalność

Data: 27.12.2019 10:27

Autor: false_nine

rynekpracy.org

Bardzo sugestywnie ujął to Rafał Hirsh, który napisał, że „średni dochód wśród 10% najlepiej zarabiających Polaków w 2014 wynosił 10,6 euro za godzinę. Z kolei średni dochód wśród 10% najgorzej zarabiających Duńczyków to 17,1 euro za godzinę. Czyli najsłabiej zarabiający Duńczycy dostają średnio 61% więcej niż najlepiej zarabiający Polacy.”

#polska #rynekpracy #zarobki #panstwozdykty

Oferty pracy z podanymi zarobkami? Jest już ustawa nakazująca ujawnianie zarobków!

Data: 17.12.2019 18:23

Autor: false_nine

antyweb.pl

Jak donosi wczorajszy Money.pl, posłowie opozycji złożyli już gotowy projekt ustawy wprowadzającej obowiązek podawania przez potencjalnych pracodawców w ofertach pracy proponowanego wynagrodzenia. Projekt nie jest nowy, próbowano go uchwalać na wiosnę, zdobył nawet poparcie ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej, ale nie został uchwalony przez zbliżające się wówczas wybory. Teraz temat wraca i jest spora szansa na jego przepchnięcie, a jego zapisy mogłyby wejść w życie już 30 lipca 2020 roku.

#polska #praca #rynekpracy #zarobki #ofertypracy