Praca zdalna, zdalne zwalnianie pracowników za pomocą e-maila

Data: 19.04.2020 19:38

Autor: xeerxees

bankier.pl

#rynekpracownika #kryzys

" Zgodnie z zasadami wyrażonymi w kodeksie pracy stosunek pracy może zostać rozwiązany pisemnie. Jednakże zgodnie z kodeksem cywilnym można złożyć oświadczenie woli w postaci elektronicznej w taki sposób, żeby osoba ta mogła zapoznać się z jego treścią (odczytać)."

USA: Krwawa strzelanina w browarze

Data: 01.03.2020 08:36

Autor: xeerxees

wgospodarce.pl

#zamach #gospodarka #rynekpracownika #usa

Sprawcą strzelaniny był 51-letni mężczyzna, pracownik firmy piwowarskiej Molson Coors, w której zatrudnionych jest ponad 1000 osób. Zastrzelił on pięciu swoich kolegów z pracy, po czym popełnił samobójstwo. Władze nie podały jeszcze szczegółów strzelaniny, ani też motywu działania napastnika. Według mediów Molson Coors, firma z 160-letnią historią, przechodzi obecnie restrukturyzację, a napastnik został w środę zwolniony z pracy.

Data: 02.12.2019 09:44

Autor: raptor

Nigdy nie dajcie sobą pomiatać!

Nie ma takiej ceny za którą można sprzedać swoją godność. Chyba że jest się patusem żyjącym na socjalu, wtedy twoja godność jest warta 500 zł.

Mój pociąg jak to pociąg wyłapał opóźnienie. Nic wielkiego i nie ma tu żadnego zaskoczenia, standard w PKP.

Jeżdżę pociągiem gdyż pracodawca wymaga biletu do rozliczenia delegacji, a za paliwo mi pieniędzy nie zwróci.

Aby być w porządku dzwonię do miejsca docelowego podróży informując o opóźnieniu oraz podając czym jest spowodowane. W odpowiedzi od nieznanego mi człowieka słyszę podniesiony ton głosu, prawie krzyk i rzucanie mięsem xD

Niestety gość nie wie na kogo trafił.

Dałem mu się dokończyć zdanie i stanowczo acz spokojnie rzekłem:

"Szanowny panie, serdecznie dziękuję za rozmowę. Informuje pana że ze względu na jej przebieg nie pojawię się na umówionym miejscu gdyż udaję się do sądu pracy. O powyższym poinformuje mojego bezpośredniego przełożonego.

Stronom zainteresowanym udostępnie rowniez nagranie naszej rozmowy, a panu radzę sie zapoznać z pojęciem mobbing." Po tym zakończyłem połączenie.

Gość już kilka razy do mnie wydzwaniał ale nie odbieram. W kawiarni na dworcu popijam na spokojnie kawę i myślę co z tym fantem zrobić. Rozmowy faktycznie nagrywam jednak gościa chciałem tylko nastraszyć z całym tym sądem itp. a później się pojawić jakby nigdy nic. Teraz myślę nad jego podwładnymi i czuję się w obowiązku nagłośnić jego podejście do pracowników. Tępić takich jak on.

#pracbaza #mobbing #rynekpracownika

Data: 23.09.2019 21:36

Autor: Czlowiek_pizza

Dam pracę kurwa

Jesteśmy międzynarodowa firmą, która jest liderem rynku itd.

Szukamy człowieka bez szacunku do siebie, który będzie zapierdalać na naszego kochanego szefa i jego bękarty (każde z inną szmatą).

Jako lider branży, możemy zaoferować najniższą krajową, na umowę o gówno, oraz zajebiście ważny wpis do portfolio!!!

Nie zwlekaj chuju, ślij cv (tylko ze zdjęciem – jebac polskie prawo i twoje kompetencje, jak masz krzywy ryj to się pośmiejemy i cie nie zatrudnimy xd).

Szczęśliwca zaprosimy na rozmowę, ale zatrudnimy największego kmiotka, który będzie najtańszy.

Wpis inspirowany ofertami pracy na olx

#takaprawda #oswiadczenie #zalesie #gorzkiezale #praca #pracbaza #polska #rynekpracownika