Data: 13.05.2019 10:21

Autor: FiligranowyGucio

Rośnij w siłę Fb

Granice naszego umysłu wyznaczają granice naszych możliwości.

Gdy zaczynamy sobie stawiać „granice” tego co możemy zrobić i na co nas stać, zaczynamy podświadomie sabotować sami siebie. Obraz nas samych, który tworzymy w naszej głowie zaczyna wyznaczać granicę naszych potencjalnych możliwości. Pamiętaj „realne” do wykonania jest względne. Nie ma ustalonej granicy. Każdy ma inne limity i jakieś ograniczenia, ale każdy z nas może starać się przesuwać swoje granice.

Gdzie jesteś teraz? Czy to wszystko na co Cię stać? Jak wiele jeszcze możesz osiągnąć?

Bądź na bieżąco z codzienną dawką inspiracji i motywacji.

Sprawdź 👉 www.rosnijwsile.pl

i Rośnij w siłę!

#rozwojosobisty #psychologia

Problem ze szczęściem - imho fantastyczny tekst [eng]

Data: 04.05.2019 17:37

Autor: szymon

athenaeumreview.org

A new science of happiness has blossomed. Observing that wealth has not made people happier, some economists have proposed that Western nations should focus on happiness rather than growth. Psychologists, too, have offered formulas for well-being. Jonathan Haidt’s ideas about the sources of happiness, Mihalyi Csikszentmihalyi’s concept of ‘flow’ and Richard Easterlin’s famous paradox (that even though at a given point of time greater income correlates with greater happiness, it does not follow that over time as a society gets richer its people get happier), have offered real insights. More often, we get truisms presented as great scientific discoveries. How can we separate the hype from the wisdom?

#rozwoj #rozwojosobisty #hackernews #linkiszymona

Data: 28.03.2019 22:13

Autor: Anty_Anty

Moja róża nie chce odżyć ( ͠° ͟ʖ ͡°)

Dostanie więcej miłości (。◕‿‿◕。)

Juro będzie wielki pichcenie, ciasto drożdżowe i może cebularze (ง ° ͜ ʖ °)ง

Kurcze ciężko to tagować.

Data: 01.03.2019 19:44

Autor: Kiszony

Ostatnie 10 lat mego życia to prawdziwa karuzela, wygrałem życie ale…..chciałbym „wytłumić” duszę i zaadaptować medytację, jest ktoś doświadczony w temacie, z przydatnymi radami na początek?

Data: 28.02.2019 18:49

Autor: Kiszony

"Potwierdzam, ze to znachor, wiedzmin, szeptuch, zielarz, znachor i szaman numer jeden tutaj. Nie mozemy go stracic"

https://www.lurker.pl/p/L_9gEm0CG ….Panowie i Panie czemu nic nie piszecie?….chuj tam niech "znachor" sobie pisze, nie szukam poklasku na siłe…..lecz jak mam być "beką" ze „znachorstwem” w tym co logiczne, to pierdole, wole skupić sie na sobie i na najbliższych.

Data: 16.02.2019 16:49

Autor: Kiszony

Wiem tylko, że najpierw musisz się wkurzyć. Musisz powiedzieć "Jestem wściekły jak diabli! Jestem człowiekiem, do cholery! Moje życie ma wartość!"

"…..siedzimy w domu i powoli świat, w którym żyjemy, maleje, a wszystko, co mówimy, brzmi: "Proszę, zostawcie przynajmniej nas samych w naszych salonach. Pozwól mi mieć mój toster, mój telewizor i moją antenę satelitarną, a ja nic nie powiem. Po prostu zostaw nas w spokoju…."

..urywek z filmu Network (1976)

Data: 15.02.2019 00:13

Autor: Jiren

Osobiście, nie oglądam telewizji od dobrych 10 lat. Nie mam żadnego pakietu i anteny. Nie znam programów, celebrytów, TVNu czy TVP, nie znam polskich aktorów. Jest mi z tym całkiem dobrze. Jedyny telewizor służy mi jako monitor do kompa.

Zmiany dokonam może za rok, może za dwa i będzie to monitor 8k z rodziałką 5000x…. lub imac pro, telewizja to szmelc.

Gdy wpadam do rodziców na kawę, zawsze lecą jakieś pierdoły z TVN, seriale paradokumentalne lub programy rozrywkowe, czasem gadają coś o celebrytach, przytakuję tylko i myślę sobie "co wy pierdolicie?". Na stwierdzenie, że oglądają głupoty, już dawno przestali reagować lub reagowali ze złością. Aktualnie próbuję się uniezależnić od oglądania seriali i filmów. Obciąłem TWD, Magicans i inne seriale, nie odpuszczę tylko Vikings na wiosnę. Filmy całkowicie odciąłem. Próbuję zmienić priorytety, tak by rozrywką był rozwój osobisty. Jeśli będę miał kiedyś żonę, od razu jej powiem, że "w moim domu telewizji nigdy nie będzie, wybieraj

Data: 11.02.2019 15:30

Autor: Jiren

"Pamięć o tym, że wkrótce umrę, stanowi dla mnie najważniejszą pomoc przy dokonywaniu poważnych życiowych wyborów. Ponieważ prawie wszystko – oczekiwania otoczenia, cała duma i cały strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy bledną w obliczu śmierci, pozostawiając tylko to, co jest naprawdę ważne. Pamięć o tym, że umrzesz, to najlepszy znany mi sposób na uniknięcie pułapki myślenia, że masz cokolwiek do stracenia. Jesteś już całkiem nagi. Nie ma zatem żadnego powodu, by nie podążać za głosem serca." – Steve Jobs

Sam pod wpływem tego cytatu mam na pulpicie telefonu widget odmierzający pozostałe dni mojego życia (do średniej wieku mężczyzn w Polsce) :D

Data: 11.02.2019 15:23

Autor: Kiszony

„Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na to życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia będąc sterowanym przez innych. Nie pozwól by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą kim tak naprawdę chcesz zostać. Wszystko inne ma wartość drugorzędną”. – Steve Jobs

Oto dlaczego „samorozwoj” to ściema

Data: 04.02.2019 05:03

Autor: soochy

newsweek.pl

W kulturze przyspieszenia należy pędzić przed siebie zamiast zapuszczać korzenie, jak to kiedyś trafnie wyraził pewien filozof. Jeśli jesteś w ruchu, możesz się swobodnie przemieszczać – jesteś mobilny, wydajny, zmienny. Można biegać, tańczyć i poruszać się we wszystkich kierunkach, w zależności od tego, co jest wymagane. Natomiast jeśli zamiast tego zapuścisz korzenie, zostaniesz unieruchomiony, na stałe wrastając w jedno określone miejsce.