Skowroński, Cejrowski - Studio Dziki Zachód 15.06.2020 r. (audio)

Data: 19.06.2020 12:10

Autor: ziemianin

mixcloud.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #cejrowski #wojciechcejrowski #radiownet #krzysztofskowronski #rozmowy

Podróżnik odpowiada na krytykę jego ocen sytuacji epidemicznej na świecie; Tak samo jak osoby, które są przerażone koronawirusem, chcę dojść do prawdy na temat epidemii.

Skowroński, Cejrowski – Studio Dziki Zachód 15.06.2020 r. (audio)

Wojciech Cejrowski po wizycie w Gdańsku ocenia, że zasada dystansu społecznego na plaży nie ma sensu, gdyż silny wiatr i tak przywieje wirusa. Komentuje niegodną, jego zdaniem postawę delegacji pod przewodnictwem prezydent Aleksandry Dulkiewicz skłądającej wieńce przy grobie zamordowanego Pawła Adamowicza. Wskazuje, że dla osoby niewierzącej składanie kwiatów przy grobie nie ma sensu.

Gospodarz „Studia Dziki Zachód” krytykuje niesprawiedliwość rozwiązania funkcjonującego w Polsce, zgodnie z którym rolnicy są zwolnieni z podatku dochodowego. Przywołuje obserwację jednego ze swoich sąsiadów, który zwrócił uwagę, że skoro większość chorych na COVID-19 już wyzdrowiało, to szczepionka nie jest potrzebna. Podróżnik mówi, że swoją krytykę oficjalnych danych nt. pandemii przedstawia z wrodzonej podejrzliwości.

Tak samo jak osoby, które są przerażone koronawirusem, chcę dojść do prawdy na temat epidemii.

Rozmówca Krzysztofa Skowrońskiego stwierdza, że w USA koronawirus rozprzestrzenił się tak samo w stanach o zróżnicowanym charakterze wprowadzonych obostrzeń. Przechodząc do tematu wyborów prezydenckich, Wojciech Cejrowski przyznaje, że utracił sympatię do wszystkich kandydatów. Wyraża przekonanie, że jeszcze przed I turą Szymon Hołownia poprze Rafała Trzaskowskiego i wycofa się z udziału w wyborach w obawie przed nagłą utratą popularności.

Elektorat Hołowni i tak nie zagłosuje na Andrzeja Dudę.

Wojciech Cejrowski z zadowoleniem przyjął deklarację prezydenta, który stanowczo sprzeciwił się roszczeniom żydowskim wobec Polski. Komentuje również ogłoszenie przez Andrzej Dudę planu antykryzysowego, którego głównym elementem ma być bon turystyczny. Wskazuje, że będzie on uzależniony od środków unijnych, a njwiększa ich część przypadnie krajom najmocniej poszkodowanych przez epidemię.

Tworzenie planów na bazie tego, że nie wiemy, ile dostaniemy, jest nieroztropne. Przewiduję że dostaniemy niewiele.

Zdaniem podróżnika nie jest potrzebne emitowanie obligacji na poziomie ogólnounijnym:

Wolę, żeby okradł mnie polski rząd, a nie brukselski.

Jak dodaje gospodarz „Studia Dziki Zachód”:

Gdybym pisał nową polską konstytucję, zakazałbym państwu zadłużania się.

Wojciech Cejrowski zwraca uwagę, że należy przyjrzeć się sytuacji w Chinach, czy przy okazji pandemii koronawirusa nie podejmują kolejnych działań mających zaszkodzić Zachodowi.

Poruszony zostaje również temat wyborów korespondencyjnych. Rozmówca Krzysztofa Skowrońskiego zwraca uwagę, że w takim systemie bardzo łatwo jest wybory sfałszować; nie jest możliwe zapewnienie, że każdy kto chciał oddał głos zgodnie ze swoimi preferencjami.

W odniesieniu do zamieszek w USA Wojciech Cejrowski mówi, że są to „lokalne burdy bandytów”, zorganizowane przez Antifę.

Ameryka maluje portrety człowiekowi który 8 lat przebywał w więzieniu i się nie zresocjalizował.

Data: 20.08.2019 20:49

Autor: Ijon_Tichy

Kiedyś z ciekawości poszedłem do teatru nowoczesnego, choć całkowicie daleko mi do takiej zdezintegrowanej estetyki i kiczu. Obejrzałem i nie musiałem natychmiast wykrzyczeć tym aktorom, że nie podoba mi się to co robią, że to kicz i banał. Poznałem, zrozumiałem i odszedłem.

Innym razem, będąc na spacerze z kolegą na studiach, przechodziłem we wsi obok jakiejś kaplicy i usłyszeliśmy śpiew. Z ciekawości weszliśmy do środka i okazało się że starsze panie ze wsi zebrały się na kółko różańcowe. Jest mi to całkowicie obce i nie kupuję tej katolickiej praktyki i formy, ale z szacunkiem usiadłem i przez jakiś czas obserwowałem, żeby poznać czyjś świat, kogoś rzeczywistość. I wcale nie czułem potrzeby wykrzyczeć im, że to dewocja, zabobon i w ogóle nie kupuję tego.

Można? Można.

W ten sposób "zasmakowałem" bardzo różnorodne światopoglądy, czyjeś sposoby rozumienia świata. Gdybym podchodził z uprzedzeniem, to nigdy bym nie zrozumiał, o co tym ludziom chodzi i trwałbym w takim narcystycznym przekonaniu o własnej nieomylności. Dzięki takiej postawie – obserwacji uczestniczącej, szacunku i szczerości – miałem możliwość poczuć świat czyimś spojrzeniem i uszanować je, nawet jeśli się nie czułem komfortowo w innej rzeczywistości.

Ale to może skrzywienie z racji mojego wykształcenia i konieczności praktyki we wcielaniu się w różne środowiska, również w czasie pisania pracy magisterskiej, która głównie opierała się o obserwację uczestniczącą, fenomenologię, badanie tekstów itp. Kiedyś o tym napiszę szerzej.

#rozmowy #polemika #rigcz #lurker #wspomnienia