Data: 24.11.2019 11:37

Autor: Kielbasa

#rower #rowery

Hej, mam w całkiem niezłym stanie klasycznego holendra. Jakich korb i supportu szukać do tego? Czy da się tam wrzucić support od górala, na przykład na kwadrat? Pytam, bo jestem troszkę przytłoczony mnogością różnych standardów ect. Wieczorem będę robił pierwsze podejście w celu zdjęcia korb. Mogę wam cyknąć fotkę jak to wygląda.

Data: 08.07.2019 11:36

Autor: ziemianin

#rowery #roweroweswiry #rowerodykodeks #MensHealth

Większość wie, ale . . . warto przypominać

Kodeks rowerowy

Jeżdżąc po mieście, pamiętaj o tych zasadach.

 1. Po chodniku

  Możesz poruszać się nim tylko przy bardzo złych warunkach drogowych, takich jak śnieżyca, ulewa czy gołoledź, albo gdy na jezdni samochody mogą jechać szybciej niż 50 km/h, a chodnik ma szerokość minimum 2 metry.

 2. Na jezdni

  Powinieneś poruszać się przy jej prawej krawędzi, ale nie oznacza to, że masz jechać praktycznie po krawężniku. Jak najbliżej nie znaczy: narażając własne bezpieczeństwo.

 3. Zamiar skrętu

  Pamiętaj, że ręką sygnalizujesz zamiar wykonania skrętu, a nie dopiero jego wykonanie. Działaj z odpowiednim wyprzedzeniem.

 4. Do prawej

  Auta stoją w korku, a przy prawej krawędzi jezdni nie ma miejsca, aby je wyprzedzić? Trudno, zatrzymaj się. Przepisy zabraniają żeglowania środkiem jezdni.


Kiedy można jeździć rowerem po chodniku?

Data: 24.05.2019 21:49

Autor: Thanos

Nie jestem zwolennikiem przymusowej kastracji, ale takich pajaców to bym nie oszczędzał. od dłuższego czasu we Wrocławiu obserwuję (np. wzdłuż całej długości ul. Ślężnej, w różnych miejscach: szczególnie na przewężeniach), że jakiś kabat rozsypuje szkło na ścieżkach rowerowych. Widać na pierwszy rzut oka, że to nie jest, że coś się komuś stłukło, tylko że ktoś perfidnie z rozmysłem posypał nawierzchnię.

mam swoją teorię, że chodzi jakiś pajac wieczorami i w roznych czesciach miasta wali szkłem po ścieżkach. nawet w parkach: cały park do dyspozycji, a szkło leży akurat na ścieżce. pewnie jakiś sfrustrowany własciciel sklepu rowerowego (╯°□°)╯︵ ┻━┻

#wroclaw #rowery

Okradli samotną mamę z trójką dzieci: "Udało Ci się draniu złamać w sumie...

Data: 22.05.2019 22:10

Autor: JestemNaNie

warszawawpigulce.pl

"Jednak poniedziałek nie był łaskawy. Dziękujemy serdecznie złodziejowi lub (na co bardziej stawiam) dowcipnisiowi za kradzież naszych trzech rowerów spod bonina na Chabrach. Udało Ci się draniu złamać w sumie cztery serduszka, dzieci płaczą a ja już nawet ryczeć nie mam siły." - pisze…

#warszawa #kradziesz #zlodziej #kradziej #matka #rowery

Data: 28.04.2019 10:53

Autor: Lurker2019

Wczoraj wskoczyłem na rower,ponad 10 lat nie jeździłem,stałem się panem tuszą, masa krytyczna,oponka zimówka, bojler piwny.itp Tak teraz wziąłem się za moje posiedzenie:).A przedtem ktoś mi zmiótł przed oczami rower,miałem tylko na chwilkę podskoczyć do sklepu,wracałem do roboty piechotą:) i potem wszystkie smaczki rowerzysty,poszły w las,a ja kupiłem lapka i się zasiedziałem na wiele lat.A tak w skrócie to była masakra wczoraj,dziś pada więc znów przed…..

#prosiaki #przegryw #sport #rowery #bojler #lenistwo #nowaszajba

Data: 23.04.2019 15:54

Autor: Anty_Anty

W rowerze po stuknięciu przestał mi łapać przedni hamulec hydrauliczny, tzn raz łapie raz nie , poczytałem i wygląda na to że trzeba go tylko odpowietrzyć. Pytanie czy muszę wymieniać olej? Hamulce mają 3 tyg, jest tam oryginalny olej czy wystarczy sam lejek do odpowietrzania hamulców?

Hamulce shimano SM-BH59-JK

#rowery #rower #mechanika

Data: 10.03.2019 12:54

Autor: Thanos

cóż za wspaniała niedziela. byłem na lokalnym (jednym z najwiekszych) placów/targów we wro i kupiłem sobie rower. używka po taniości, ale mega porządny. ma bagażnik z tyłu i koszyczek z przodu. grube (szerokie) opony, tak że nic nie trzęsie w czasie jazdy. kompletny zestaw błotników. hamulce bębnowe a nie żadne torpedo (można pedałować do tyłu, ustawiając sobie właściwą pozycję na światłach). wygodnie, prosto sie siedzi. ehh, człowiekowi niewiele potrzeba do szczescia :)

przez ostatni rok jeździłem na szosie. ale takiej naprawde kosa-szosie. do tego mocno minimalistycznej (bez błotników ani absolutnie żadnego obciążenia, aby utrzymać jak najmniejszą wagę). rower był leciutki i miał mega twarde, wąskie opony. jedyny plus, że zasuwał jak rakieta. trasę po mieście 6km robiłem w 15 min (licząc światła itd.) – teraz jednak postawiłem na wygodę, po co sie tak spieszyc :)

ide sie zaraz przejechac jeszcze :))

Data: 05.03.2019 22:03

Autor: Anty_Anty

Jaki rower polecacie do jazdy po mieście i poza nim tak aby komfortowo pokonywać 15 km do punktu A w jedną stronę.

Jako dusigrosz będę szukał używki pomiędzy 500 a 1000zł

Wiślana Trasa Rowerowa, Oświęcim-Kraków

Data: 30.01.2019 11:54

Autor: AvantaR

80dni.pl

Moje wrażenia z zeszłorocznej wycieczki Wiślaną Trasą Rowerową z Oświęcimia do Krakowa. MORy ponoć już powstały ( ͡º ͜ʖ͡º)