Atak sabotażowy na saudyjskie tankowce

Data: 13.05.2019 19:34

Autor: Starszyoborowy

niezalezna.pl

Dwa saudyjskie tankowce zostały poważnie uszkodzone podczas "ataku sabotażowego" u wybrzeży miasta Al-Fudżajra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – poinformował dzisiaj minister energetyki Arabii Saudyjskiej Chalid al-Falih.

#morze #ropa

Data: 06.05.2019 21:07

Autor: bmbcz01

Jeszcze w zeszłym tygodniu dorzucałem kasę do moich pozycji na ropie, żeby uniknąć złapania margin call'a (czyli zamknięcia pozycji przez to, że straty wyrównają lub przekraczają depozyt zabezpieczający przy handlu z dźwignią). Dzisiaj wstając rano ropa była jakieś 2% na czerwonym, ale w ciągu dnia poszła w górę o 3%, co sprawiło, że już nie jedna a dwie z moich czterech pozycji na ropie świecą się na zielono a straty się zmniejszają.

W najbliższych dniach spodziewam się niewielkich spadków na tym walorze, ale wierzę, że ropa jest obecnie tanio, więc tego nie zamykam twardo swoje pozycje utrzymuję.

Inwestując z wykorzystaniem dźwigni finansowej (nie mówię tu o dużych dźwigniach i jednosesyjnym tradingu), należy pamiętać, żeby zawsze mieć pod ręką kapitał, który pozwoli nam utrzymać pozycję w przypadku, w którym dany walor pójdzie w przeciwną nam stronę, zachowując jednak rozsądek i zimną głowę oraz pamiętając, że nie jesteśmy nieomylni i czasem lepiej uciąć straty.

Ktoś spostrzegawczy zaraz powie "ale bmbcz, pisałeś kiedyś, że nie wykorzystujesz dźwigni finansowej. Jesteś oszut i kłamca". Nooo to było takie uproszczenie. Dźwigni nie wykorzystuję, żeby zwiększyć swoje pozycje ponad to co mam, ale czasem je wykorzystuję, żeby wejść w jakieś pozycje w odpowiednich wielkościach, trzymając jednak część kapitału niezaangażowaną, co pozwala mi na utrzymanie elastyczności pomimo poczynionych nieplanowanych inwestycji.

#inwestycje #gielda #ropa