Płaczemy po katedrze. Ale czy ona jeszcze cokolwiek dla kogoś naprawdę znaczy?

Data: 16.04.2019 22:48

Autor: Macer

konserwatyzm.pl

Komentarz nt pożaru. trudny do interpretacji, nie jestem pewien, czy wszystko rozumiem. może wam się uda.

„Faktycznie, świat współczesny – choć jego istotą jest zmiana, unicestwienie bądź przeformatowanie przeszłości wciąż cofa się w trwodze przed bezpowrotną utratą, jeśli dzieje się ona nagle i szybko. A przecież anihilacja zachodzi przez cały czas – codziennie widzimy kościoły zamieniane w knajpy, hotele, burzone albo oddawane tym, którzy jeszcze mają siłę wierzyć w swoich bogów. Także cała kultura materialna odchodzącego świata – jest niczym niż tylko atrakcją, której przykro, że może nie zobaczymy, ale tak naprawdę nie ma już znaczyć niczego.”

#paryz #notredame #konserwatyzm #religia

Data: 16.04.2019 21:23

Autor: Alojz

Obejrzałem sobie na YouTube wiadomości TVP , i jakoś nie mogę zrozumieć tego lamentu że we Francji jest coraz mniej katolików.

Trzeba przyznać że kościół katolicki nie jest za bardzo atrakcyjny szczególnie dla młodych ludzi i skoro Francuzi tak wybrali to raczej dobrze im z tym.

Antykoncepcja, aborcja , eutanazja ,seks przed małżeński to tematy z którymi nie radzi sobie kościół katolicki

#francja #religia

Kard. Robert Sarah: Pomoc migrantom nie jest nakazem ewangelicznym.

Data: 12.04.2019 21:35

Autor: Beowulf

pch24.pl

„Współczesne masowe ruchy migracyjnej są nową formą niewolnictwa, z którą Kościół w żadnym wypadku nie może współpracować” – oświadczył kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w wywiadzie dla francuskiego czasopisma „Valeurs Actuelles”. Hierarcha sprzeciwił się przedstawianiu pomocy migrantom jako nakazu ewangelicznego.

#polityka #religia #imigranci

Data: 08.04.2019 13:20

Autor: Alojz

A w Berlinie dwóch bandytów pobiło bezdomnego. Jeden z napastników zadał bezdomnemu parę ciosów nożem.A o co poszło ? Prawdopodonie bezdomny został zaatakowany, bo był chrześcijaninem i wierzy w innego Boga niż napastnicy.

Na YouTube pojawiło się nagranie z ataku, słuchać epitety ze strony napastników, cytuje "R#chamy twojego Boga "

https://youtu.be/rX8nwGWoD9g

Dodam link do artykułu , żeby nie było że informacja z dupy:

https://www.berliner-zeitung.de/berlin/polizei/messerattacke-auf-u-bahnhof-ist-hass-auf-christen-das-tatmotiv--32337412

#wszystkooniemczech #religia

Data: 28.03.2019 18:18

Autor: RickyLafleur

Słowo Boże na dzisiaj ;)

Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie!

Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca.

Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata.

Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki. 1list Jana 2/15-17

Senyszyn: „Sutannowi pedofile mają swojego patrona Jana Pawła II”

Data: 27.03.2019 18:11

Autor: ranek1

kolik.pl

Do komentujących sprawę przypadków pedofilii dołączyła niegdyś czołowa posłanka SLD Joanna Senyszyn ostro krytykując działania księży i biskupów. Na jej koncie na twitterze widzimy bardzo dużo wpisów dotyczących Kościoła.

Data: 26.03.2019 18:41

Autor: RickyLafleur

Słowo Boże na dzisiaj ;)

Zbliżali się do Niego wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi». Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: «Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: "Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła". Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

Data: 24.03.2019 17:11

Autor: 12358

Ciekawe czy tylko picie w koranie jest zabronione… bo jeśli tak, to są inne sposoby: halal galeretka na spirytusie (to byłoby jedzenie), albo wacik i w pupe. Szach mat allah!

Data: 24.03.2019 15:33

Autor: RickyLafleur

Słowo Boże na niedzielę ;)

Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach i łaskawy we wszystkich swoich dziełach.

Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają, wszystkich wzywających Go szczerze.

Spełnia wolę tych, którzy się Go boją, usłyszy ich wołanie i przyjdzie im z pomocą.

Pan strzeże wszystkich, którzy Go miłują, a wytępi wszystkich występnych.

Niech usta moje głoszą chwałę Pana, by wszelkie ciało wielbiło Jego święte imię na zawsze i na wieki

Ks. Psalmów 145/ 17-21

Organizacja LGBT domaga się usunięcia pro-chrześcijańskiej aplikacji

Data: 24.03.2019 09:18

Autor: dj_universe

dobreprogramy.pl

Organizacja Truth Wins Out (TWO), zajmująca się głównie walką o prawa osób homoseksualnych, zażądała od Google usunięcia pro-chrześcijańskiej aplikacji Living Hope Ministries ze Sklepu Play. Aktywiści uważają, że aplikacja przedstawia homoseksualizm w złym świetle.

Data: 21.03.2019 21:20

Autor: Janusz_Tracz

Do dupy te protesty, gdy budują jakiś meczet. Po prostu rzucanie świńskich łbów jest nieskuteczne. Zaraz przyjeżdża imam 99 poziomu, odprawia voodoo i ziemia jest już czysta.

Data: 21.03.2019 18:57

Autor: RickyLafleur

Słowo Boże na dzisiaj ;)

Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Ew. Mateusza 10/34-39

Data: 19.03.2019 18:37

Autor: RickyLafleur

Słowo Boże na dzisiaj :)

Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja Jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę». Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» Odpowiedział mu Jezus: «Ja Jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Ew. Jana 14/1-9

Data: 17.03.2019 17:50

Autor: Janusz_Tracz

Już tak nie gadajmy o tych muzułmanach, inwazji, multi kulti. To jest problem zachodu. My nie mamy imigrantów. W Polakach jest niechęć do multi kulti, lewactwa, lgbt. Jest silny konserwatyzm. Muzułmanie mieliby tutaj ogromny problem w codziennej egzystencji. W zasadzie to jesteśmy bastionem. Powiecie, że w Warszawie i dużych miastach widać czarnych. Owszem! Widać, ale to są czarni wyselekcjonowani, którzy w Polsce studiują. Nie siedzicie za granicą, to nie wiecie, ale ja mam często biznesowe kontakty z muslimami czy czarnymi, Polska dla nich to atrakcyjny kierunek edukacyjny.

Teraz anegdotka o żabie, żeby ugotować żywą żabę, musisz ją gotować bardzo powoli, by nie wyskoczyła.

Tak było ze społeczeństwami zachodu, gotowali ich przez dobre 60 lat. W Polsce chcieli wprowadzić to samo na przestrzeni 10 lat. To musiało się skończyć odwrotną reakcją społeczeństwa.

[ENG] Grób Ebby Akerlund wciąż dewastowany przez nielegalnego migranta

Data: 17.03.2019 17:46

Autor: lisq

northcrane.com

W ciągu ostatniego roku, grób jedenastoletniej ofiary terrorysty ISIS został zniszczony około 30 razy.

Sprawcę ujętego na gorącym uczynku wypuszczono po godzinie przesłuchania.

Data: 17.03.2019 17:25

Autor: Immortal_Emperor

Ebba Akerlund to 11-letnia ofiara, która została przejechana przez ciężarówkę, którą kierował muzułmanin, jeden z żołnierzy ISIS, to o tej dziewczynce pisał zamachowiec z Nowej Zelandii w swoim manifeście. W ciągu ostatniego roku jej grób został zdewastowany 30 razy. Na google grafika są dostępne zdjęcia jej rozerwanego na pół ciała, z wyrwanymi obiema nogami, bardzo drastyczne ale dobitnie pokazuje to z jakim okrucieństwem działają muzułmańscy terroryści.

Data: 15.03.2019 16:04

Autor: RickyLafleur

Smucą mnie doniesienia o tak licznych ofiarach terrorysty. Nie zgłębiałem się i nie wiem jaki był motyw, ale nigdy nie można usprawiedliwiać zabijania ludzi. Mimo, że byli innego wyznania niż moje nie życzę żadnemu z ludzi (nie ważne jakiego są wyznania) śmierci. Niech spoczywają w pokoju.

Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.

Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski. Ew. Mateusza 5/38-48

Data: 15.03.2019 10:55

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

To politycy do tego doprowadzają usiłując zmieszać wodę z ogniem islamu. Tak to się będzie zawsze kończyć i zaczynać.

Polityków powinno się zamykać w kamieniołomach, aż znajdą się tacy którzy nie działają rozmyślnie na szkodę społeczeństw.

Społeczeństwa powinny być względnie homogeniczne. Inaczej ciągle będą jakieś tragedie. To polityków wina.

TECHNIKI MANIPULACJI STOSOWANE PRZEZ KSIĘŻY

Data: 13.03.2019 18:36

Autor: FiligranowyGucio

templeofwolf.eu

Uwagi wstępne

Przygotowujący się do kapłaństwa klerycy przez dwa lata studiują w seminarium psychologię. Brzmi to poważnie, jednak jestem pewien, że większość psychologów na głos wyśmiałaby program i treści przedstawiane na tym wykładzie. Z pewnością nie mogliby się nadziwić, dlaczego w seminarium psychologia najwyraźniej zatrzymała się na etapie Freuda i behawiorystów; dlaczego stanowi przedziwny amalgamat dawnych, dziś już nieaktualnych ustaleń naukowych i bzdur rodem z Tomasza z Akwinu.

Błędem byłoby jednak sądzić, że skoro tak wygląda wykład, to marni z księży psychologowie. Być może ich wiedza nie ma wielkiej wartości poznawczej, ale ma ogromną wartość PRAKTYCZNĄ. Oprócz bowiem wykładu wielu księży amatorsko interesuje się psychologią, ale pojętą na sposób czysto użytkowy, psychologią, która ma być bronią w kontaktach z ludźmi świeckimi czy to w szkole, czy w kancelarii, czy w konfesjonale. Swoje doświadczenia przekazują kolegom. Co więcej, ogromną poczytnością cieszy się w seminarium lektura „Erystyki” Schopenhauera. Jest to nieoficjalnie niemal obowiązkowa lektura każdego adepta teologii. (Cóż się dziwić, skoro twierdzenia teologiczne da się uargumentować chyba tylko z pomocą takich chwytów, jakie tam przedstawiono). Tak powstał zadziwiający arsenał, który nastawiony jest raczej na zadawanie duchowych ran, niż ich leczenie.

Arsenał, który zamierzam tutaj bez ogródek odsłonić.

Skopanie dziecka

A pamiętasz, jak mama uczyła cię paciorka odmawiać? Pamiętasz, jak szedłeś tutaj, z babcią za rękę tu, do kościółka, przy szopce klękałeś, rączki składałeś… A pamiętasz, jak do mszy świętej służyłeś?… A pamiętasz, jak kolędy śpiewałeś… I SPÓJRZ TERAZ NA SIEBIE!

OPIS METODY

W skrócie, ksiądz wykorzystuje fakt, iż ciągle jeszcze większość ludzi w naszym kraju otrzymała mniej lub bardziej katolickie wychowanie. Sięga więc do najświętszego i najintymniejszego sanktuarium ludzkich wspomnień, to jest do dzieciństwa i brutalnie wykorzystuje je, żeby obezwładnić intelektualnie rozmówcę. Przywołuje katolickie epizody z dziecięcego życia rozmówcy, uderza w miłość do rodziców, szczególnie, kiedy ci już nie żyją i dodatkowo trąca strunę żalu po stracie. Jest to wyjątkowo bezwstydna i niegodziwa metoda, ale szeroko stosowana.

KIEDY JEST STOSOWANA

Do tej metody tłumnie uciekają się zwłaszcza wieloletni proboszczowie, którzy znają swoich parafian, niektórych od dziecka. Szczególnie chętnie stosują ją wtedy, gdy wiedzą, że dany człowiek pochodzi z bardzo pobożnej rodziny. Nie jest to jednak reguła – może z tej metody korzystać i młody wikary, aczkolwiek ryzykuje, że w jego ustach tego typu słowa zabrzmią nieco komicznie.

Na próby zastosowania takiej metody szczególnie narażeni są ci, którzy w dorosłym życiu odeszli od ścisłego związku z kościołem, ale okoliczności typu ślub, chrzest czy bycie świadkiem zmuszają ich do pobrania odpowiedniego papierka w kancelarii parafii macierzystej.

JAK SIĘ BRONIĆ

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że istotą magii dzieciństwa nie jest paciorek, kościółek czy szopka, ale miłość i opieka zaznana od rodziców. Zrobili dla Ciebie to, co uważali za najlepsze w danym momencie. Gdyby byli Żydami, zaprowadziliby Cię do synagogi, gdyby byli ateistami zabraliby Cię w góry albo do lasu, gdyby byli członkami plemienia Crow, nauczyliby Cię rytuału Pogoni za Głosem. Nie to jest istotne i nie to konstytuuje szczęśliwość dzieciństwa. Wręcz przeciwnie, wielu rodziców właśnie przez swój katolicyzm zmienia życie swoich dzieci w piekło.

Po drugie, w rozmowie należałoby na przykładowe zdania odpowiedzieć: Tak, pamiętam. Cieszę się, że od tak wczesnych lat mogłem zobaczyć, jak wiele zła i obłudy jest w instytucji kościoła. Albo: Tak, pamiętam. Pamiętam też, jak ksiądz się wydzierał na ministrantów o byle głupstwo. Albo: Tak, pamiętam. No cóż, mądrzeje się z wiekiem.

To tylko przykłady, mające pokazać kierunek, w jakim należy iść w odpowiedzi – zależnie od okoliczności te odpowiedzi będą oczywiście wyglądały inaczej. Ważna jest pewność, z jaką się odpowie: „Tak, pamiętam!”. Już to wytrąci duchownemu broń z ręki, gdyż jej skuteczność polega na wzbudzeniu niepewności i rozmiękczeniu rozmówcy.

Oglądactwo dusz

Widzę w tobie głębokie zranienia… Widzę, że głęboko to starasz się ukrywać, ale sumienie, tak, sumienie się cichutko odzywa!… Widzę, że jesteś bardzo skrzywdzony (poraniony, zagubiony)… Widzę w tobie pychę (zarozumialstwo, wiele nienawiści), ale pamiętaj! Oby ci się noga nie powinęła, jak będziesz tak wysoko głowę nosił.

OPIS METODY

Jedna z najpowszechniej stosowanych metod. Ksiądz używa kluczowego słowa: „widzę” i dodaje mniej lub bardziej poetyckie określenia rzekomego złego stanu psychicznego rozmówcy. Człowiek poddany tej metodzie momentalnie czuje się nagi, przeniknięty do szpiku kości wzrokiem księdza, czuje się, jakby wszystko o nim wiedziano, wszystkie najpaskudniejsze rzeczy. To uczucie, nawet zupełnie nieświadome i słabe jest w stanie podważyć fundament jakiejkolwiek pozytywnej samooceny zwłaszcza, jeśli kapłanowi uda się utrafić w jakieś rzeczywiste wady czy problemy psychiczne rozmówcy. Taki człowiek jest na łasce i niełasce duchownego, który zyskuje tym samym ogromną władzę psychiczną. Człowiek ten, jeśli się nie obroni przed tym chwytem podświadomie zacznie czuć do księdza respekt, prawdopodobnie okaże posłuszeństwo jego zaleceniom a jeśli tego nie zrobi, odczuje wyrzuty sumienia.

KIEDY JEST STOSOWANA

Używa się jej najczęściej wobec ludzi młodych, kandydatów do bierzmowania na przykład. Nie skąpią jej różnej maści duszpasterze oazowi, neokatechumenalni, Odnowy w Duchu Świętym, Kościoła Domowego i tym podobnych organizacji. Często można jej doświadczyć podczas spowiedzi czy indywidualnych rozmów / skrutyniów itd. Wynika to z podatności młodych ludzi na sugestie. Duchowny stosuje tę metodę, gdy pragnie w jakiś sposób podporządkować sobie osobę, uczynić ją posłuszną.

JAK SIĘ BRONIĆ

Skuteczną obroną jest wiedza. Może sobie pan ksiądz powtarzać i do końca świata, że „widzi”. Ja też wiele rzeczy widzę po pijanemu proszę księdza. Żaden duchowny nie posiada żadnej nadzwyczajnej „mocy” czy „asystencji Ducha Świętego” którą to mocą (bardzo mroczną najwyraźniej) mógłby sięgać do głębin psychiki człowieka, którego ma przed sobą. Wiem to, bo sam byłem duchownym. Jedyne, czym dysponuje ksiądz to widok zewnętrznej strony twojego ciała i ubrania. Nawet twojego żołądka ksiądz nie widzi w momencie, jak z tobą rozmawia, więc jak może widzieć twoje myśli? NIE MOŻE.

Jak ksiądz takie rzeczy widzi, to trzeba brać mniej LSD. Mniej chlać. Widzi ksiądz? Ciekawe. Jestem pod wrażeniem. To jest dopiero pycha twierdzić, że się widzi więcej, niż Bóg dał normalnie człowiekowi widzieć.

Odpowiadaj spokojnie. To niełatwe, jeśli duchowny utrafi przez przypadek w coś rzeczywistego w tobie. Ale wspomnij kogoś, kto cię kocha, kto zawsze widzi w tobie dobro i piękno. Jeśli masz psa, wspomnij psa. Wspomnij jego mądre oczy, którymi się w ciebie wpatruje. I powiedz sobie: tylko Ty masz prawo widzieć.

UWAGI DODATKOWE

Skuteczność tej metody tkwi nie tyle w niej samej, co w konkretnym kapłanie, który się nią para: jego umiejętnościom aktorskim, modulacji głosu, tworzenia odpowiedniej atmosfery. Zadziwiające jest, że BARDZO WIELU duchownych różnych wyznań dzięki tej prostej sztuczce zyskało miano wielkich mistrzów życia duchowego. O takich duchownych zaczynają krążyć opowieści typu: „Bardzo mi pomógł!”; „Moje życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni!”; „Rozmowa z nim wstrząsnęła mną / odmieniła moje życie”. Nic dziwnego: ksiądz wmawia wiernemu, że ma problem, więc tak naprawdę sam go tworzy. A twórca najlepiej wie, jak usunąć dzieło.

Szantaż eschatologiczny

Bóg cię ukarze! Pójdziesz do piekła! Gorzko pożałujesz swojej pychy, gdy nago staniesz przez Bogiem!

OPIS METODY

Broń ta jest odpowiednikiem czołgu Pzkpfw I z armii pancernej III Rzeszy: już w momencie wybuchu wojny był stanowczo przestarzały, jednak z braku czegoś lepszego wciąż go używano.

Lata świetności tej metody przypadały na schyłek średniowiecza, jednak i dziś zdarza się, że któryś ksiądz, zwłaszcza starszej daty, po nią sięga.

Polega, najkrócej mówiąc, na zagrożeniu wiernemu wiekuistą karą po śmierci albo gniewem bożym w życiu doczesnym.

KIEDY JEST STOSOWANA

Dzisiaj rzadko się to zdarza, jeśli już, to wobec ludzi starszych, zwłaszcza w środowisku wiejskim. Często uwagi tego typu są kierowane pod czyimś adresem przy świadkach. Wówczas głównym powodem skuteczności tej metody jest ostracyzm społeczny.

JAK SIĘ BRONIĆ

Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza. Odsyłam do innego mojego artykułu: „Czy istnieje piekło” w dziale „Religia naturalna”.

Szantaż demonologiczny

…To wiedz, że Szatan się tobą interesuje…”

OPIS METODY

Metoda ta przeżywa dzisiaj wprost spektakularny renesans. Wydawało się, że postęp nauki i edukacji wygnał tę ponure bzdury tam, gdzie ich miejsce: na śmietnik wstydliwej historii. Okazuje się jednak, że tak naprawdę ludzie niewiele się zmienili od XVI czy XVII wieku, gdy płonęły stosy z domniemanymi konkubinami Lucyfera, gdy ofiarami rzekomego masowego opętania padł ten czy tamten żeński klasztor.

Polega na postraszeniu ludzi diabłem / demonami / siłami nieczystymi / Szatanem / Lucyferem / Belzebubem / opętaniem / nawiedzeniem domu / itp. itd.

Źródła ponadczasowej skuteczności tej metody należy upatrywać w tym, że ludzie kochają sensacje. Skoro już nie muszą wybierać się z cienką dzidą do mrocznego lasu w poszukiwaniu pożywienia, szukają przypływu adrenaliny w horrorach i wierze w demony, opętania, przywiązane do łóżka, rzygające baby. Gdyby było inaczej, telewizje nie kręciłyby kolejnych odcinków „Łowców duchów”, nie mieliby co robić dziarskie drużyny nieustraszonych „badaczy zjawisk paranormalnych”.

KIEDY JEST STOSOWANA

Lubują się w niej rekolekcjoniści, kaznodzieje, misjonarze itp. Wielu księży dzięki tej metodzie zyskało renomę znakomitych spowiedników. Dzisiaj bodaj w każdej niemal parafii można się natknąć na tzw. nabożeństwa Modlitwy o Uzdrowienie. Jest to miękka forma tych samych bzdur, którymi swego czasu zasłynął pewien kapłan na youtube.

JAK SIĘ BRONIĆ

Jak najserdeczniej polecam samemu wziąć pergamin, pióro, wykaligrafować nań uroczyście, że oddajecie duszę Szatanowi na wieczyste użytkowanie, następnie podpisać własną krwią. Zobaczymy, co się stanie.

Ja tak zrobiłem. Napisałem, że oddaję swoją duszę, jeśli coś takiego istnieje, a jak nie to po prostu siebie całego – że oddaję się Fenrirowi, Wielkiemu Wilkowi, Który Skrada Się W Ciemnościach Śmierci. Podpisałem własną krwią, w dwóch egzemplarzach, urzędowo, jeden dla mnie, drugi dla Fenrira. Zgodnie z naukami księży stosujących metodę szantażu demonologicznego powinienem lewitować, bełkotać w języku akadyjskim wspak, wymiotować gwoździami i reagować na widok krzyża jak sód z wodą i dostawać padaczki w obecności Przenajświętszej Relikwii Skarpetki Jana Pawła II.

Tym, którzy nie pragną aż tak mocnych wrażeń i jednocześnie nie wykluczają istnienia jakiś bytów niewidzialnych, mogących reagować z widzialną rzeczywistością polecam dokonać drobnego przemyślenia. Rozejrzyjcie się wokół siebie. Czy świat jest czarno – biały? Czy jasne jest w nim od A do Ż kto jest dobry, a kto zły, co jest właściwe, a co nie? Czy nie jest raczej tak, że życie jest pełne barw i jeśli chcielibyśmy je spolaryzować do poziomu czerni i bieli skazani jesteśmy na niepowodzenie?

Skoro świat widzialny jest tak skomplikowany, o ileż bardziej skomplikowany powinien być domniemany świat niewidzialny. Naprawdę, BARDZO MAŁO PRAWDOPODOBNE jest, żeby taki świat wyglądał jak gra w szachy: tu czarne, tu białe, a wszystkie pola kwadratowe. Tu aniołowie, tu demony i wiekuista walka na polach Pelennoru.

Następna część „Metod manipulacji” już wkrótce! Howgh!

Data: 12.03.2019 17:36

Autor: RickyLafleur

Słowo Boże na dziś ;)

Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę.

Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię.

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.

Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.

Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity.

Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim

po najdłuższe czasy. Ks. Psalmów 23/1-6

Data: 11.03.2019 17:33

Autor: RickyLafleur

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.

Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.

W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię.

Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego.

Nie był on światłością, lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.

Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi.

Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał.

Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli.

Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.

A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.

Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali – łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczy.

Data: 10.03.2019 11:29

Autor: RickyLafleur

Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło.

Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele Rozradowali się przed Tobą, Jak się radują we żniwa, jak się weselą przy podziale łupu.

Bo złamałeś jego ciężkie jarzmo i drążek na jego ramieniu, pręt jego ciemięzcy jak w dniu porażki Madianitów.

Bo każdy but pieszego żołnierza, każdy płaszcz zbroczony krwią, Pójdą na spalenie, na pastwę ognia.

Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza.

Nazwano Go imieniem:

Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,

Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju

Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem,

które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki.

Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona Ks. Izajasza 9/1-6

Rodzimowierstwo- alternatywa dla katosceptyków, ale wierzących i patriotów.

Data: 10.03.2019 07:10

Autor: Run

pl.wikipedia.org

Słuszna inicjatywa, poglądy, dodatkowy plus za kultywowanie tradycji i odtwórstwo historzyczne. Choć jako katolik, paliłbym na stosie,.. no ale mamy nowe czasy,.. ech,.. ;-)

W sumie zawsze to jednak jakaś polska wiara i bogowie, a nie wiara w ateizm i media x-D

Data: 09.03.2019 12:22

Autor: Kiszony

Wbijania do głowy ciąg dalszy…"Papież Franciszek mówi, że jest grzechem dla chrześcijan bycie antysemitą."

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6786803/Pope-Francis-warns-anti-Semitism-sweeping-wave-depraved-hatred.html

"Papież Franciszek potępił antysemityzm i ogłosił, że jest częścią fali "zdeprawowanej nienawiści" obejmującej wiele krajów na całym świecie, nakłania wszystkich do zachowania czujności."

…..co następne, biblia jest antysemicka?…a nie czekaj:

https://www.premier.org.uk/News/UK/Jewish-groups-say-Bible-needs-anti-Semitism-warnings

Data: 08.03.2019 16:11

Autor: RickyLafleur

Słowo Boże na dzisiaj ;)

A Jezus widząc lud, wstąpił na górę; a gdy usiadł, przystąpili do niego uczniowie jego.

A otworzywszy usta swe, uczył je, mówiąc:

Błogosławieni ubodzy w duchu; albowiem ich jest królestwo niebieskie.

Błogosławieni, którzy się smęcą; albowiem pocieszeni będą.

Błogosławieni cisi; albowiem oni odziedziczą ziemię.

Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości; albowiem oni nasyceni będą.

Błogosławieni miłosierni: albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Błogosławieni czystego serca; albowiem oni Boga oglądają.

Błogosławieni pokój czyniący; albowiem oni synami Bożymi nazwani będą.

Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości; albowiem ich jest królestwo niebieskie.

Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć będą, i prześladować was, i mówić wszystko złe przeciwko wam, kłamając dla mnie.

Radujcie się, i weselcie się; albowiem zapłata wasza obfita jest w niebiesiech; tak bowiem prześladowali proroki, którzy byli przed wam Ew. Mateusza 5/1-12

Data: 07.03.2019 19:51

Autor: RickyLafleur

Słowo Boże na dzisiaj ;)

8 Lecz ja bym się zwrócił do Boga,

Bogu przedstawiłbym sprawę.

9 On czyni niezmierne dziwy,

a cudów Jego bez liku:

10 On udziela glebie deszczu,

posyła wody na powierzchnię ziemi,

11 wysoko podnosi zgnębionych,

smutni się szczęściem weselą.

12 Udaremnia zamysły przebiegłych:

dzieło ich rąk – nieskuteczne;

13 chytrzy złapani, choć sprytni –

daremne knowania podstępnych.

14 Za dnia popadają w ciemność,

w południe macają jak w nocy.

15 Sierotę ratuje od miecza,

biedaka – z przemocy mocarza,

16 ubogi się karmi nadzieją,

bo nieprawość zamyka swe usta.

17 Szczęśliwy, kogo Bóg karci,

więc nie odrzucaj nagan Wszechmocnego.

18 On zrani, On także uleczy,

skaleczy – i ręką swą własną uzdrowi.

19 Od sześciu3 nieszczęść uwolni,

w siedmiu – zło ciebie nie dotknie;

20 w nędzy wykupi od śmierci,

na wojnie od miecza wybawi.

Ks Hioba 5/8-20

Chciałbym uniknąć konfrontacji z ludźmi, którzy negują każdy fragment. Ostatnio próbowałem, ale to do niczego nie prowadzi dlatego kieruje je tylko do ludzi wierzących w Chrystusa oraz tych którzy są ciekawi Biblii. Codziennie będę wklejał ciekawe fragmenty ze starego oraz nowego testamentu. Na negujące komentarze każdy fragment, jak to robi pewien pan nie będę odpowiadał ;)

Data: 06.03.2019 17:09

Autor: Jiren

Religia – swoją drogą, nawiązując do poprzedniego wpisu. Bóg w religii katolickiej, czy też Jezus, nigdy nie nakazywał postu. To po prostu tradycja, nawiązująca do 40 dniowego postu Jezusa na pustyni. Tradycja była tak bardzo na rękę średniowiecznym włodarzom i biskupom – pasibrzuchom, że weszła do kanonu jako dogmat. Dzięki czemu, chłopi się nie buntowali, bo teoretycznie w tym jednym okresie w roku, jedli to co ich panowie – strączkowe gówno w cebulo. Wszyscy byli równi. Dzisiaj ludzie są mądrzejsi i jeśli ktoś ma większe IQ niż przeciętna, uznaje post za coś, co ośmiesza religię czy też stwórcę. Bóg nie może karać za wpierdalanie kiełbasy ;)

Zresztą już w Ewangelii św. Tomasza (apokryf)

Rzekł im Jezus: „Jeśli pościcie, sprowadzacie na siebie grzechy, a jeśli

się modlicie, będziecie skazani, jeśli dajecie jałmużnę, popełniacie zło wobec swoich duchów.

Jeśli wychodzicie do jakiegoś kraju, i jeśli wędrujecie po (jego) terenie, to jeśli przyjmują

was, jedzcie, co przed wami położą, uzdrawiajcie chorych, którzy są wśród nich. Bowiem to,

co, wejdzie do waszych ust, nie zanieczyści was, ale raczej to, co wychodzi z waszych ust

jest tym, co was zanieczyści”.

Dziewczynka zgwałcona przez setkę dżihadystów jest w ciąży. Przeżyła piekło

Data: 05.03.2019 20:14

Autor: Immortal_Emperor

mocnefakty.com

W 2014 roku z irackiej wioski w regionie Sinjar porwano między innymi 10-letnią Marwę Khedr. Mężczyzn pogrzebano żywcem, a kobiety zostały zabrane do Rakki w Syrii.

Data: 04.03.2019 06:21

Autor: RickyLafleur

Gdzieś widziałem, że ktoś wrzucił fragment Biblii więc i ja chciałbym wstawić dla mnie osobiście najlepszy fragment Biblii. @miltonek nie dołuj się tak, będzie dobrze ;)

1I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową,

bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły,

i morza już nie ma.

2 I Miasto Święte – Jeruzalem Nowe

ujrzałem zstępujące z nieba od Boga,

przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.

3 I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu:

«Oto przybytek Boga z ludźmi:

i zamieszka wraz z nimi,

i będą oni Jego ludem,

a On będzie "BOGIEM Z NIMI"2.

4 I otrze z ich oczu wszelką łzę,

a śmierci już odtąd nie będzie.

Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu

już [odtąd] nie będzie,

bo pierwsze rzeczy przeminęły».

5 I rzekł Zasiadający na tronie:

«Oto czynię wszystko nowe».

I mówi:

«Napisz:

Słowa te wiarygodne są i prawdziwe».

6 I rzekł mi:

«Stało się.

Jam Alfa i Omega,

Początek i Koniec.

Ja pragnącemu

dam darmo pić ze źródła wody życia.

7 Zwycięzca to odziedziczy

i będę Bogiem dla niego,

a on dla mnie będzie synem3.

8 A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców:

udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką.

To jest śmierć druga».

Ap. Jana 21/1-8

Zagrożenia w życiu duchowym

Data: 28.02.2019 13:05

Autor: Paker

ostrzegamy.online

Życie duchowe istnieje, niezależnie od tego czy ktoś wierzy czy nie, jesteśmy istotami duchowymi, żyjącymi w ciele materialnym. Świnia nigdy, nie zachwyci się widokiem gwiazdzistego nieba, i to nas różni od zwierząt

Rekompozycja czyli ludzki kompost.

Data: 27.02.2019 09:11

Autor: Beowulf

pch24.pl

W stanie Waszyngton trwają prace nad projektem oferującym alternatywną wobec tradycyjnego pogrzebu i kremacji metodę „pochówku”. Rekompozycja, bo tak nazywałaby się nowa metoda, zakłada rozkład ciała w glebie, traktowanej następnie jako kompost. Tworzony obecnie projekt ustawy w tej sprawie nadzoruje senator Demokratów Jamie Pedersen. Jeśli metoda ta znajdzie uznanie w oczach prawodawców, stan Waszyngton będzie pierwszym, który obok standardowego pochówku i kremacji zaoferuje możliwość kompostowania ludzkich szczątków.

Kompostowanie ludzi to nie tylko praktyczna alternatywa dla pochówku. Jest to przecież swoisty akt ekoreligijny. Jego zwolennicy otwarcie promują go jako wyraz sprawiedliwości społecznej i ekologicznego zapału. Wpisuje się to w panteistyczny światopogląd, w którym wszystko sprowadza się do materii w ciągłej przemianie.

Data: 20.02.2019 22:22

Autor: Lukmar

Dzisiaj pierwszy raz w życiu zetknąłem się twarzą w twarz z umierającym człowiekiem. Mam 23 lata i mowa o mojej babci.

Babcia jest w podeszłym wieku, po wielu przewlekłych chorobach i od paru miesięcy ma nawracające zapalenie płuc. Od kilku tygodni leży w szpitalu. Dziś koło 15 mama zadzwoniła do mnie żebym przyjechał jak najszybciej do szpitala bo babcia chce się pożegnać. Jasnym punktem tej historii jest to, że w przeciągu nieco ponad pół godziny udało się zebrać całą najbliższą rodzinę (wszystkich potomków babci z małżonkami – ok. 10 osób) – wszyscy mieszkamy w jednym mieście. Przez kolejne 3 godziny na zmianę czuwaliśmy przy łóżku babci. Nie wiem czy powinienem i chyba nie umiem opisać tego jak to wyglądało. Babcia nie była już w stanie mówić. To przychodziło falami. Momenty względnego spokoju, kiedy leżała z przymkniętymi oczami i chłonęła naszą obecność były poprzeplatane fazami agonalnego wznoszenia powykręcanych artretyzmem rąk do góry. Witaniem się z Bogiem. "Idę na górę." Pamiętam, że gdzieś przeczytałem, że nie ma nic bardziej intymnego niż śmierć. Dzisiaj zobaczyłem, że to prawda. W ostatnich momentach jesteś tylko Ty i to co widzisz po drugiej stronie. Skrajna bezradność i taka.. nagość okazywanych uczyć.

Mimo to mam wrażenie, że babcia cieszyła się, że wszyscy byliśmy przy niej. Przynajmniej w tych momentach świadomości..

Najgorsze jest to, że życie musi toczyć się dalej. Nie mogę przestać o tym myśleć, a piętrzą się przede mną zadania jakie muszę wykonać do końca tygodnia. Świat nie chce zwolnić nawet na chwilę.

Z drugiej strony, już nie chcę mi się rozpisywać o szczegółach, ale przez ostatnich kilkanaście lat stan zdrowia babci był taki, że każdy dzień był walką z samą sobą. Mimo tego zawsze była uśmiechnięta i pełna miłości do rodziny. Taką chcę ją zapamiętać. W każdym razie od dłuższego czasu wszyscy widzieliśmy, że w pewien sposób nie mogła się doczekać aż będzie mogła się udać na wieczny odpoczynek. Dlatego tak naprawdę nie umiem do końca się martwić. Wiem, że tak jej będzie lepiej.

Sorry za tak długi emocjonalny wysryw, ale cały czas kołacze mi się to wszystko po głowie i muszę to gdzieś z siebie wyrzucić. Zastanawiałem się do jakiego hasha to dać. Nie jestem zbyt religijny i nie jestem w stanie uwierzyć w żadną wyższa siłę. Ale babcia jest, dlatego myślę że #religia będzie odpowiedni. Jak ktoś umie i chce to może się za nią pomodlić, na pewno będzie jej miło. Może nawet ja sam spróbuję.

Plot twist: ostatecznie nie umarła, ale była naprawdę blisko. Po obchodzie poczuła się lepiej. Lekarze dają jej maks kilka tygodni.

PS kurwa ale mi to zryło banię, że wypisuję takie rzeczy w internecie, no ale cóż. Chyba teraz mi lepiej,

Data: 18.02.2019 01:40

Autor: kopi_luwak

Napisałem komentarz pod jednym ze znalezisk, ale temat wydał mi się na tyle ciekawy że zamieszczam go także tutaj. Zapraszam do dyskusji

Czy w współczesnych czasach można wierzyć tak naprawdę w Boga i modlić się do niego? Powiedźmy że Bóg się nam się jakoś ujawnia w ograniczonym zakresie. Rozumiem w średniowieczu, niepojęte dla danej osoby wzbudziłoby to potrzebę modlitwy wobec tego bytu. Ale współcześnie? Czy znając teorię symulacji i widząc postęp technologiczny bylibyśmy się w stanie modlić do naszego stwórcy jeśli nie wymagałby od nas tego siłą?

Są bite, poniżane i wykorzystywane. Dramat dziewczynek zmuszanych do ślubów

Data: 17.02.2019 18:42

Autor: Immortal_Emperor

mocnefakty.com

Jedną z żon proroka Mahometa była A'isza, którą poślubił, kiedy miała 6 lat. Małżeństwo mogło jednak zostać skonsumowane dopiero gdy dziewczynka skończyła 9 lat, czyli po ucieczce proroka z Mekki do Medyny. Czy takie śluby są nadal tolerowane?

Data: 13.02.2019 13:46

Autor: Jiren

https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/upadek-kosciola-w-irlandii,908745.html?fbclid=IwAR2X7Vd1eXuvNUOJlZQoCSzMqyvjIWSzonEFwAs5CxBaY75vg6GOSmbsDFo

Czyli o tym, czym kościół w Irlandii był i być może w Polsce jest. Film dokumentalny 40 minut, rzuca złe światło na św. Jana Pawła II. Polecam oglądać by mieć szerszą wiedzę na temat kościoła. Nie, by zrobić z Was ateistów, po prostu by wiedzieć.

Bez żadnych uprzedzeń.

To nie tylko o pedofili… przykładowo Dom Matek z Nieślubnymi Dziećmi. Przewinęło się przez takie domy 35 tysięcy matek.

W jednym domu wrzucono do szamba 700 dzieci. Zginęło w tych domach od 8-10 tysięcy dzieci. Kościół wiedział. Sam te domy prowadził

Ksiądz napadł wiernych i został skazany. Do dziś miga się od kary .

Data: 13.02.2019 13:10

Autor: MateuszTeusz

pikio.pl

Ksiądz Andrzej A., proboszcz sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej w województwie dolnośląskim, napadł na wiernych, którzy przyszli do kościoła. Duchowny zaatakował człowieka, który wszedł na teren miejsca kultu z małym psem na smyczy. Już sama napaść budzi wielkie kontrowersje. Co więcej, ksiądz użył paralizatora w „obronie” przez nieuzbrojonymi turystami. Na szczęście, z korzyścią dla poszkodowanych, całe zdarzenie zostało nagrane przez parafialny monitoring.

Rozstrzygnięcie sporu pomiędzy księdzem, Andrzejem A., a poszkodowanym Danielem Z., skończyło się oczywiście w sądzie. Wyrok zapadł w maju 2018 roku, proboszcz został skazany na wykonywanie prac społecznych przez 10 miesięcy. Choć od uprawomocnienia orzeczenia sądu minęło już kilka miesięcy, proboszcz nie zamierza nic z tym robić.

Upadek wiarygodności Kościół Katolicki w Irlandii

Data: 13.02.2019 12:03

Autor: JakovKarnic

tvn24.pl

Pomimo, że TVN, to polecam. Nie ma tu antyklerykalizmu. Mało tego, pokazuje współczesny KK w Irlandii w dobrym świetle (wypowiedź księdza, który mówi, że KK i Irlandii nie ma żadnej taryfy ulgowej), jednak na skutek afery pedofilskiej i afery z odbieraniem dzieci, nie jest on w stanie odzyskać zaufania. Na dodatek hierarchia straciła jakikolwiek posłuch u ludzi, co przejawiało się tym, że KK nie wypowiadał się na temat legalizacji małżeństw jednopłciowych czy aborcji.

Niemcy - Nielegalny imigrant z Afganistanu skazany na dożywocie

Data: 12.02.2019 22:28

Autor: Immortal_Emperor

mocnefakty.com

Nielegalny imigrant, Afgańczyk Ahmad S. zabił Niemkę, która była jego dziewczyną. Powodem było między innymi to, że nie chciała przejść na islam. Sąd Rejonowy we Flensburgu uznał go za winnego i skazał na dożywocie.

Kościół katolicki - jedna z największych organizacji charytatywnych na świecie

Data: 12.02.2019 17:11

Autor: Tomm16

usa.inquirer.net

Kościół prowadzi około 5.5 tys. szpitali, 18 tys. przychodni, 16 tys. domów dla ludzi starszych i niepełnosprawnych. Caritas wydał miliardy dolarów na pomoc dla ubogiej ludności. Ale pomoc to nie tylko pieniądze, tysiące ludzi opiekuje się osobami starszymi, chorymi, sierotami, trędowatymi.

Data: 10.02.2019 14:09

Autor: Jiren

Wczoraj oglądałem pierwszy raz film Kler. Jestem ateistą, ale uważam, że film jest mocno przejaskrawiony by oddać problemy nieistotne z punktu widzenia statystyk. Tylko pedofilia, związek pozamałżeński i machlojki finansowe. To ma zwiększyć odsetek niewierzących? Żadnych rozterek filozoficznych na temat sensu wiary, treści zawartych w Biblii, itp. Tanie szukanie sensacji i poklasku antyklerykałów. Pedofilia w kościele to temat marginalny, jedynie napompowany do granic absurdu przez lewicowe szczekaczki. Żadnej głębszej myśli, np. księdza tracącego wiarę.

Ksiądz pije piwo w pociągu i wyzywa osobę która zrobiła mu zdjęcie.

Data: 10.02.2019 13:27

Autor: MateuszTeusz

wiadomosci.wp.pl

Ksiądz Roman Kneblewski został przyłapany na tym, że pije piwo w pociągu. Oburzony wierny zrobił mu zdjęcie i wysłał do kurii. – Piwo było smaczne. Zdjęcie zrobiło ludzkie zero – mówi duchowny.

Ks. Kneblewski opublikował filmik na Youtube, na którym nalewa sobie pełną szklankę piwa. – Dzisiaj parę słów na temat picia alkoholu. Sprowokowało mnie do tego pewne zdarzenie, które miało miejsce kilka dni temu. Jechałem pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy. Zjadłem coś w Warsie i potem wypiłem piwo. Bardzo smaczne, niefiltrowane, rzemieślnicze. Ktoś mi zrobił nieproszony z ukrycia zdjęcie – mówi duchowny i pokazuje swoje zdjęcie z pociągu.

Duchowny wyjaśnia, że taką fotografię wraz z opisem przesłała do kurii anonimowa osoba. – Pisało to ludzkie zero bez twarzy imienia i nazwiska – mówi ksiądz. "Witam, w załączeniu foto księdza. Roman Kneblewski, kontrowersyjny kapłan, na którego donosy już były nawet do papieża. W tej chwili modli się w I klasie PKP Intercity z brewiarza, ale z całą pewnością zionie jeszcze piwem ubrany w sutannę. Nie wygląda to właściwie względem głoszonych wartości" – brzmi donos.

– No i co z tego? Przecież to nie jest żadne przestępstwo. Przestępstwem jest zrobienie mi zdjęcia bez mojej wiedzy. Czy wypada księdzu wypić piwo w miejscu publicznym? Sam alkohol absolutnie nie jest złą rzeczą. Jest dla ludzi, żeby umiejętnie z nich korzystać. Największe autorytety moralne piły napoje alkoholowe. Sam Pan Jezus nie przemieniał wina w wodę, a wodę w wino. Można się domyślać, że weselnicy byli w Kanie na rauszu – przekonuje ks. Kneblewski. I dodaje: – Sam Ojciec Święty wypija kieliszek wina do obiadu na trawienie czy kieliszek polskiej wódki. Ale czy ktoś go widział pijanym?

U abduli po staremu - dekapitacja 6-latka w Arabii Saudyjskiej.

Data: 09.02.2019 11:41

Autor: kosmitolog

mirror.co.uk

Islam w formie: odkroili dzieciakowi łepetynę kawałkiem szkła, ponieważ jego matka była muzułmanką, ale najwyraźniej nie taką jak trzeba.

Transformacja judaizmu biblijnego w talmudyczny.

Data: 08.02.2019 21:02

Autor: Beowulf

youtube.com

Skąd się wziął talmud? Ile ma wspólnego z Torą? Kim byli faryzeusze i saduceusze? Czym się różni talmud babiloński od jerozolimskiego? Polecam przewinąć do 6:30 i pominąć Mossakowskiego, który jak zwykle nie ma nic sensownego do powiedzenia…

Jan Paweł II kazał Ratzingerowi zatuszować sprawę nadużyć seksualnych

Data: 08.02.2019 12:41

Autor: szafa

newsweek.pl

Papież Franciszek podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu zasugerował, że Jan Paweł II wiedział o nadużyciach seksualnych i ekonomicznych w kontemplacyjnym zakonie sióstr ze wspólnoty św. Jana we Francji. Dowody miał mu pokazać Joseph Ratzinger, papież Polak – według słów Franciszka – nakazał mu jednak odłożenie sprawy do archiwum.

Kontrowersyjne słowa papieża Franciszka

Data: 07.02.2019 18:51

Autor: JakovKarnic

youtube.com

"Daj to do archiwum, wygrała druga partia" – miał powiedzieć Jan Paweł II do swojego ówczesnego sekretarza Josepha Ratzingera, kiedy ten przedstawił mu dokumentację dotyczącą pedofilskiego skandalu.

Tutaj wrzucam oryginalne nagranie, a tutaj artykuły na ten temat.

https://www.catholicworldreport.com/2019/02/05/full-text-of-pope-francis-in-flight-press-conference-from-abu-dhabi/

https://spainsnews.com/marcial-maciel-the-vatican-concealed-the-pedophilia-of-the-founder-of-the-legionaries-of-christ-for-63-years-society/

https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,7861,franciszek-o-tym-co-stalo-sie-kiedy-kard-ratzinger-przedstawil-janowi-pawlowi-ii-dowody-naduzyc-seksualnych.html

https://oko.press/papiez-franciszek-jan-pawel-ii-nakazal-ratzingerowi-zataic-sprawe-pedofila-degollado/

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24438334,jan-pawel-ii-zatail-sprawe-pedofila-degollado-tak-sugeruje.html

Poprzednie znalezisko usunąłem, ponieważ źródło było słabe, więc nie ma mowy o duplikacie.

Papież przyznał że istnieje problem wykorzystywania zakonnic.

Data: 06.02.2019 13:35

Autor: MateuszTeusz

fakt.pl

Papież Franciszek przyznał, że istnieje problem wykorzystywania zakonnic przez księży. Ten haniebny proceder został wcześniej opisany w miesięczniku "Women Church World". Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu w drodze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Rzymu papież zapewnił, że trwają prace, by rozwiązać ten problem.

Ujawnione przez miesięcznik informacje są szokujące! Wynika z nich, że niektóre siostry zakonne pod presją duchowych dokonywały aborcji, a inne w tajemnicy rodziły dzieci, które nigdy nie poznały swoich prawdziwych ojców – księży i biskupów.

– To prawda, to jest problem Kościoła. Maltretowanie kobiet jest problemem – oświadczył Franciszek.

Żydzi chcą odbudować świątynie,czekają na swojego Mesjasza,dla nas Antychrysta?

Data: 05.02.2019 14:47

Autor: Kiszony

youtube.com

Oni serio w to wierzą– Żydzi chcą odbudować świątynie…i rządzić światem? – najnowsza analiza

Benjamin Netanyahu już jakiś czas temu dostał nakaz by przyspieszyć przyjście żydowskiego Mesjasza

Żyd mówi to co wielu w Izraelu „Mesjasz będzie sędzią, nadejdzie wkrótce, to będzie Żyd, to nie będzie Jezus”

Czerwona jałówka urodzona kilka miesięcy temu w Izraelu symbolem rozpoczęcia apokalipsy. Wg przepowiedni jest ona potrzebna do złożenia ofiary w miejscu w którym powstanie z powrotem 3 świątynia.

Plany budowy trzeciej świątyni żydowskiej w Jerozolimie

Zakopali dziecko żywcem bo zapomniało cytatu z Biblii

Data: 04.02.2019 16:32

Autor: MateuszTeusz

se.pl

Para fanatyków religijnych z USA zgotowała piekło na Ziemi 7-latkowi! Chłopiec był bity i został pogrzebany żywcem, bo zapomniał wersetu z Biblii. Gdy Ethan wyznał, że nie pamięta wersetów, opiekunowie wraz z 15-letnim synem Damianem wymierzyli mu sto razów, a potem zakopali go żywcem w głębokim śniegu.

Ulica należy do klanu. Arabscy gangsterzy opanowali miasta Niemiec

Data: 01.02.2019 14:02

Autor: Immortal_Emperor

polskatimes.pl

Kilka miesięcy temu informacje o niesłychanym rozmiarze zorganizowanej przestępczości nagle opanowały niemieckie media. Arabskie klany sprawują władzę nad całymi dzielnicami wielu miast, trudnią się prostytucją, handlem narkotykami, wymuszeniami, kradzieżami i zabójstwami! Policja jest bezradna! Bandyci śmieją się w twarz!

Data: 01.02.2019 09:26

Autor: CzerstwaBulka

Skoro Maryja jest krolowa polszy , to czemu tam jest taka chujnia ?

NIE UWIERZE , ZE NAM SPRZYJA
JEZUS , MARYJA !

Proponuje koronacje Szatana Lucypera na krola p0lski , jakby dal kazdemu po rolleju to byloby juz o wiele lepiej .

Niemcy: Pan Ufuk od 2012 roku jest bezrobotny i pobiera 1100 euro zasiłku mies.

Data: 31.01.2019 18:09

Autor: Immortal_Emperor

bild.de

Ufuk brał zasiłek chorobowy, a był 6 miesięcy na plaży w Tajlandii. Jest alfonsem, mieszka z prostytutką, ma 3 samochody i jeździ 6-7 razy na rok na zagraniczne wakacje. Grzywna 3000 euro za fikcyjne zaświadczenia. Ufuk to tureckie imię.

Młodzi imigranci nie chcą pracować w Europie. Wolą żyć z zasiłków

Data: 29.01.2019 14:50

Autor: Immortal_Emperor

pch24.pl

Plan bogatych państw europejskich, by imigrantami załatać dziurę w rynku pracy legł w gruzach. Nowi mieszkańcy Europy Zachodniej nie tylko nie chcą uczyć się i pracować, ale oczekują też pomocy i utrzymywania ich przez administrację państw, w których osiedli.

Buty Nike "obrażają muzułmanów". Powstała petycja, żeby wycofać je ze sklepów

Data: 29.01.2019 14:47

Autor: Immortal_Emperor

noizz.pl

Problemem jest dla nich to, że fragment odwróconego logotypu wygląda podobnie do słowa Allah napisanego w języku arabskim. Firma wystosowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Mapa religii w Niemczech(2011)

Data: 28.01.2019 16:06

Autor: NiesmiesznyJa

reddit.com

Mapa z 2011 r. przedstawiająca Niemieckiego powiaty i wyznania ich mieszkańców.

Fioletowy i jasnofioletowy-Zdecydowana przewaga/przewaga protestantów.
Żółty i jasnożółty-Zdecydowana przewaga/przewaga katolików.
Zielony i jasnozielony-Zdecydowana przewaga/przewaga ateistów.

Nadwyżka mężczyzn nieodwracalnie zaburzy strukturę demograficzną Polski

Data: 28.01.2019 11:49

Autor: Glamker

youtube.com

Ekspert ds. migracji Joanna Teglund o zagrożeniach jakie niesie ze sobą nadwyżka mężczyzn wśród imigrantów oraz o tym jak przygotowuje się Polki do rodzenia dzieci obcokrajowcom a nie Polakom.