BAFTA - Nowe zasady nagród w kategorii gier - 10% postaci musi być LGBTQ+

Data: 17.07.2020 09:23

Autor: ziemianin

oneangrygamer.net

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #absurdypolitycznejpoprawnosci #BAFTA #BestBritishGame #lgbt #mniejszosc #nagrody #gry #gaming #rasizm #rownosc #zasady #regulamin #bafta #nagrody

BAFTA Best British Game określiła warunki przyznawania nagród w kategorii gier. Jeden wielki absurd . . .

BAFTA – Nowe zasady nagród w kategorii gier – 10% postaci musi być LGBTQ+

Nagrody BAFTA przede wszystkim kojarzą się z kinem, choć od kilku lat przyznawane są również nagrody w kategorii gier. Wraz ze zmianami związanymi z wprowadzeniem pilotażowych nagród BAFTA Best British Game, zmieniono regulamin przyznawania wyróżnień oraz na fali obecnych wydarzeń, wprowadzono wymagania dotyczące zgłaszania gier w tej kategorii. Zmiany te wzorowane są na tym, co obecnie dzieje się w środowisku filmowym i niosą ze sobą tak duży pokład absurdu, że prawdopodobnie wszystko umrze śmiercią naturalną – producenci raczej nie będą chcieli dostosowywać swoich produkcji, by mieć szansę na wygraną.

Od teraz, aby być branym pod uwagę, producenci muszą tworzyć gry opowiadające m.in. o grupach niedostatecznie reprezentowanych, dodatkowo jeden z głównych bohaterów musi wywodzić się z takiej grupy. Ilość mężczyzn i kobiet ma być równa. To jednak nie wszystko, bo mamy tu nawet konkretne wskazania ilościowe:

10% postaci ma być LGBTQ+

20% postaci ma należeć do grup niedostatecznie reprezentowanych

7% ma być głuchoniemych lub niepełnosprawnych

Jeśli gry mają być formą sztuki, która z założenia nie powinna podlegać ograniczeniom, to jak można nazwać takie obostrzenia? Różnorodność oczywiście nie musi być zła, ale takie sztuczne wymogi już tak. Wyobraźcie sobie w tym momencie takiego Wiedźmina 3 – gdyby powstał w Wielkiej Brytanii, nie miałby nawet szans na nagrodę BAFTA Best British Game, mimo że jest grą (subiektywnie) wybitną. Mimo że są tam elementy homoseksualne, to według kryteriów jest ich za mało, a do grup niedostatecznie reprezentowanych można by zaliczyć co najwyżej elfy. Co również ciekawe, te same wymagania ilościowe dotyczą zespołu tworzącego daną produkcję i tymi kryteriami powinien się kierować deweloper, dobierając pracowników.

Data: 09.05.2019 06:50

Autor: Ijon_Tichy

Taka oto refleksja do porannej kawy.

Regulamin jest zmieniany z względu na powszechnie znane okoliczności. Słuszne działanie, jednak mam nadzieję, że to nie zabrnie za daleko.

Mi na przykład nie podobają się posty zmartwychwstałego @judasz, który stworzył konto @Jezus Uważam, że to działalność prymitywna, jednak nie chciałbym bana, czy ostrzeżeń dla użytkownika, który po prostu wyraża siebie najlepiej, jak potrafi. Rozumiem, że przecież nie kazdy potrafi wyrażać swoje poglądy w wysublimowany i strawny sposób. Nie chciałbym ostrzeżeń, czy bana dla takiego osobnika, bo to by przypominało gniew na trzyletnie dziecko, że rozsypuje piasek z piaskownicy.

Podobnie nie chciałbym bana, czy ostrzeżeń dla siebie dlatego, że być może obrażam niekiedy uczucia osoób LGBT, gdy opisuję ich chorobę i wyrażam swoją odrazę do praktyk i szkodliwej działalności. Mogę też niestety urażać uczucia gorliwych katolików, gdy piszę o pogańskich składowych ich religii. Tymczasem ja po prostu dzielę się swoją wiedzą przy porannej kawie. To wszystko.

Cenzura niszczy wszelką wymianę myśli.

Przykład: na reddit r/polska regulamin wykasza całkowicie wszelkie posty i użytkowników, którzy nie pasują do ideoligii gender-LGBTzbok-multikulti. tam jakakolwiek wymiana poglądów nie jest możliwa, ponieważ cenzurowane jest wszystko, co nie pasuje do antykultury.

Zatem apeluję o powściągliwość. niech lurek pozostanie oazą wolności w tym zlewaczałym internecie anno domini 2019.

@Thanos #lurker #cenzura #regulamin #moderacja

Data: 17.04.2019 16:01

Autor: FakeMMR

#prawo #regulamin #prawaautorskie #muzyka

Takie pytanko, że @Thanos pomoże.Nie znam się na tym.

A chodzi, o to, że youtube napisało, że zablokowało mi zarabianie na filmach, na których była muzyka, podobno ich twórcy(jakimiś programami) mnie wykryli i zgłosili roszczenia do youtube.

No i takie pytanko, bo ja i tak na niczym w youtube nie zarabiam i nie planuje na razie.W takim razie czy mogę sobie używać w filmach/streamach dowolnej muzyki i niech blokują zarabianie?Czy mogą też wideo usunąć, albo pociągnąć do sądu?