Data: 19.09.2019 23:24

Autor: shadow

ksiazka Kaliego "Krime Story" – zaliczona, kazdy kawalek z plyty Kaliego 'Krime Story' to metafora i streszczenie rozdzialu z jego powiesci o takim samym tytule, zajebiscie to wykminil. Ten kawałek jest o głównym bohaterze wspomnianej powieści.

Powieść wydana przez polskiego rapera, tego się nie spodziewaliście, zajebista jest. Pamiętam jak czytałem ją fragmentami byłej narzeczonej przez telefon, jak jeszcze nie mieszkaliśmy razem, heh wspomnienia :

https://youtu.be/kPGEEC8KcJs

#shadowplays #rap #muzyka

Data: 17.09.2019 00:15

Autor: shadow

https://youtu.be/M1di6J1O6Zs

nawet Tede nawinął kiedyś zwrotę o #17wrzesnia

#shadowplays #rap #muzyka

P.S. był tu taki śmieć, który otwarcie deklarował, że jest komunistą.. co trzeba mieć w głowie.. mam nadzieje gościu, bo nie pamiętam nicka, że kiedyś dostaniesz solidnie po pizdzie (ale tak fest) od kogoś przy wódeczce jak się z tym wychylisz

Data: 18.08.2019 21:05

Autor: FiligranowyGucio

Razproza.pl-Fb

Czarnoskóry raper Zuby: ,,To irytujące kiedy ludzie wykorzystują swój kolor skóry, płeć albo orientację seksualną jako parasol, który chroni ich przed jakąkolwiek formą krytyki. Większość ludzi to nie rasiści, seksiści ani homofoby. Mogą tak po prostu nie zgadzać się z tobą albo uważać cię za kretyna.

Dążysz do równości, czy do specjalnego traktowania? Decyduj".

#przemyslenia #tolerancja #krytyka #rap #ludzie

Data: 17.08.2019 10:30

Autor: Ijon_Tichy

UWAGA! Nadeptywanie na odcisk (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wiem, wiem. "O gustach się nie dyskutuje". Od jakiegoś czasu dojeżdżam jednak do pracy razem z ekipą – około półtora godziny drogi w jedną stronę. Tak się składa, ze wszyscy oprócz mnie są fanami RAP i HIP-HOP. I codziennie jestem zmuszony słuchać tego razem z nimi. Stwierdzić muszę, że:

1) Niektóre kawałki mają ciekawy, zabawny lub moralizatorski tekst i trzeba przyznać, że trzeba mieć swoisty talent, żeby umieć tak "nawijać", choć daleko temu do dobrej poezji. Wiele tekstów stanowią narcystyczne, autobiograficzne wyznania, jest to jedna z głównych narracji. Na drugim miejscu są "dziwki, wóda, koks". Był jeden kawałek niejakiego "Palucha" o internecie i mediach społecznościowych pt. bodajże "ładni smutni ludzie", który miał coś rzeczowego do powiedzenia. Ale na ogół niewiele w tym stylu bystrych spostrzeżeń na temat świata, a moralizatorskie teksty mówią głównie o ciężkim życiu na ulicy, nienawiści i cierpieniu, ale brak wyraźnej diagnozy i przenikliwego, szerszego spojrzenia. O ile zatem istnieją "mądre" teksty, to stanowią one bardzo niewielką część całości.

2) Ten styl nie ma nic wspólnego z muzyką. Podkłady są monotonnie prymitywne i zapętlają się w sposób, który wywołuje irytację i mdłości. Te pętle są jak komar brzęczący ci nad uchem, gdy próbujesz zasnąć. Powtarzalność i totalny brak kreatywności w tym wymiarze budzą irytację i bunt muzykalnej części mózgu.

3) "Wokal" -, to bardzo często darcie ryja, wygardłowywanie wulgarnych wypocin głosem przepitego menela. Nawet jeśli jakiś wokal nie przypomina rzygania, to odstręcza brakiem melodyjności, mechanicznością oraz prymitywną rytmiką. Rytmika jest śmiesznie groteskowa i przypomina tych dzikich, plemiennych murzynów walących w bębenki i Masajów skaczących do góry w tych swoich śmiesznych ludowych strojach.

4) Prymitywny wydźwięk nastręcza skojarzeń z murzyńskimi gettami, plemiennym transem, przestępczością wielkich miast oraz patologią więzienia i recydywy.

5) Zdaję sobie sprawę z tego, że ten styl trafia w potrzeby pewnej grupy społecznej oraz spełnia wymagania estetyczne ludzi, którzy w ogóle nie rozumieją muzyki. Dlatego nie potępiam całkowicie tego stylu, choć wzbudza we mnie co najmniej niesmak, jeśli nie obrzydzenie.

#rap #hiphop #niemuzyka #kicz #murzyni #niepopularnaopinia #kontrowersje #gownowpis

Data: 14.08.2019 21:35

Autor: shadow

Zmień się we wronę, ej! i kracz jak one

albo swoje zdanie miej i skacz w ten ogień

prawda boli, zwłaszcza jak ją sam mówisz,

o sobie.. ty się gubisz, ludzi nie lubisz (wiesz?)

// Warszafski Deszcz to jest niesamowity duet (wiesz?):

https://youtu.be/jhQgCjwgoWI

#shadowplays #rap #muzyka

Data: 03.08.2019 14:01

Autor: RaW

Zostałem ostatnio zatrudniony do produkcji klipu HipHopowego (Rap) i szukam inspiracji.

Twórca nie chce

– bansujących elo ziomków przy mega furach,

– tańczących różowych z dupami i cyckami na zewnątrz,

Jeżeli znacie jakieś ciekawe fabularnie klipy z gatunku rapu, rocka/punka czy nawet jakis pop; to śmialo możecie zostawić w tym wątku ( ͡º ͜ʖ͡º)

Póki co wstępny synopis (skrócony scenariusz mam) szukam dalszych inspiracji (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#pytanie #muzyka #hiphop #rap #rock #punk #pop #filmowanie

Data: 03.03.2019 15:08

Autor: Pancake

Szykuje się duet roku? Tam gdzie Matheo tam zazwyczaj kozak płyta.

Pokładam dużą nadzieję, bo polska scena HH ostatnio to jakaś masakra. Oby tylko nie narzekał w każdym kawałku na newschool (jak chociażby ostry, który tym marudzeniem skreślił dla mnie swoją najnowszą płytę, bo nie pokazał na niej nic poza goryczą), tylko pokazał swoje góralskie skillsy.

https://youtu.be/UZef7aCT_eU

Data: 16.02.2019 18:03

Autor: Gunnar_Tristmann

Wiem, że nie najświeższe ale co tam.

Wyobraźcie sobie, że Peste Noire – black metalowa kapela złożona z anarchonajconalistycznych, rasistowskich degenaratów, wypuściła… rapsy.

https://www.youtube.com/watch?v=_lOdqUmUubM

"MC FAMINE, PESTE NEGRE!"