Data: 17.05.2020 10:10

Autor: Gwiazda_Poranna

Widajcie przyjaciele.

Joł joł, zostałem nominowany przez McJanC0V-$$ky do hot12clericChallenge, tutaj mój bit.

Zgadza się, ukradłem ten obrazek. Ale kto by nie ukradł. Patrzcie jaki fajny. Ukraść wypokowi to jak za darmo wziąć. W końcu ten portal to też taka kopia wypoku, który w sumie jest kopią digga.

#polska #rap #policja #strajk

Data: 10.05.2020 11:17

Autor: lisq

#muzyka #rap #hot16challenge2

Nie jestem fanem czelendży, ale nie sposób zamknąć oczy i udawać że nic się nie dzieje kiedy media bombardują że ten nagrał i nominował tamtego. Tak trafiłem na Fokusa https://www.youtube.com/watch?v=q-A_9w_GXf4

Posłuchałem do połowy z szacunku dla gościa na tekstach którego się wychowywałem, druga połowa wyrwała mnie z kapci ;d

Jedno jest faktem, jestem rymo-technikiem

Idę tym tropem, bawię się hip hopem

Polski rap w roku 2020 – co nas zaskoczyło, co rozczarowało?

Data: 19.04.2020 21:44

Autor: pszemek55

trapoffice.pl

W momencie, w którym Quebonafide po raz pierwszy zaprezentował się światu w wersji całkowicie odmienionej, można było już wstępnie stwierdzić, że będziemy mieć do czynienia z czymś wielkim i niezapomnianym. Powrót rapera do image'u sprzed kilkunastu dobrych lat odbił się ogromnym echem w mediach i niejako postawił kropkę nad i w dywagacjach na temat tego, czy Quebo jest gwiazdą muzyki pop.

#rap #rozrywka #muzyka #quebonafide #pro8blem

Czy rap zakończy swoją dominację na listach sprzedaży?

Data: 18.04.2020 15:43

Autor: pszemek55

trapoffice.pl

Polski hip-hop ma za sobą ponad dwudziestoletnią historię składającą się na proces ewolucyjny, który niejednokrotnie okazywał się zaskakujący i pełen zwrotów akcji. Początkowo, jako pełnoprawna muzyka buntu, został przejęty przez młodych chłopaków z polskich blokowisk, którzy wychowywali się w ostatnich latach ustroju komunistycznego w Polsce i w okresie dzikiego kapitalizmu – czuli się zagubieni i porzuceni przez dorosłych, a upust swojej frustracji dawali właśnie poprzez składanie rymów i bitów.

#muzyka #hiphop #rap #kultura

Data: 20.03.2020 14:59

Autor: aborygo

Norbi to pierdolony geniusz i nawet z tym nie handlujcie.

Nie żebym był entuzjastą hitu "Kobiety są gorące", ale nie można nie docenić tego, jak Norbi uczynił z tej letniej piosenki fundament potężnej kariery. No bo zobaczcie – chłopak ma na koncie 1 (słownie: jeden) szlagier. A teraz spójrzcie na festyn dowolnej gminy większej niż 10.000 mieszkańców, albo dni jakiegokolwiek miasta. Na plakacie na pewno zobaczycie uśmiechniętą mordę Norbiego. Dwadzieścia jeden lat, a ten skurwiel dalej potrafi sprzedawać publice jedną i tę samą piosenkę.

Pomyślcie o tym – granie od dwóch dekad w kółko tej samej melodii to nie jest taka bułka z masłem jak mogłoby się wydawać. Wyobraźcie sobie, że wychodzicie na scenę, przed wami godzinny występ, a wy macie w rękawie jeden hit, trwający trzy i pół minuty. Jakich zdolności logistycznych wymaga takie rozłożenie kolejnych bisów, żeby publiczność nie znudziła się, słuchając po raz piąty tego dnia "Kobiety są gorące"?!

Pan Dudziuk wykorzystał swoją szansę od losu w sposób być może najwybitniejszy w historii polskiej muzyki, albo muzyki w ogóle. Otrzymał na pustyni lekko wilgotną ścierkę i wyżymał ją tak, że założył elektrownię wodną na środku Sahary. Nagranie bangera w teorii to jedno, ale to, czy banger chwyci to inna kwestia. "Kobiety są gorące" jako jedyny utwór w dyskografii ostródzianina chwycił, a mimo to do dzisiaj facet trzepie kasę chałturząc po całym kraju. Gdyby Norbi urodził się z jedną ręką i krztyną smykałki do sportu, pewnie regularnie dostawałby oferty walki o mistrzostwo Polski w boksie, jestem w stanie się o to założyć. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby on faktycznie miał choć odrobinę więcej talentu kompozytorskiego czy producenckiego. Pewnie na śniadanie jedlibyśmy przemielone CDki "Samertajm", bo wszystkie zasoby na Ziemi szłyby na tłoczenie płyt Norbiego.

Powiecie może, że jechanie na jednym hicie nie jest takie trudne, ale weźcie Gabriela Fleszara. Kto to, kurwa, jest Gabriel Fleszar? No właśnie. On nagrał kiedyś hit "Kroplą deszczu namaluję cię", który ówcześnie był radiową petardą na poziomie "Kobiet…", i co? I gówno, panie oficerze. Słuch po nim zaginął, a piosenkę ledwo kto pamięta, mimo że jest młodsza. A Norbi jak grał po 10 koncertów w miesiącu, tak gra nadal. Założę się, że Fleszar ze starości spadnie z rowerka, a Norbi przyjedzie i zaśpiewa "Kobiety są gorące" nad jego grobem.

#norbi #muzyka #rap #hiphop #takaprawda

Data: 19.09.2019 23:24

Autor: shadow

ksiazka Kaliego "Krime Story" – zaliczona, kazdy kawalek z plyty Kaliego 'Krime Story' to metafora i streszczenie rozdzialu z jego powiesci o takim samym tytule, zajebiscie to wykminil. Ten kawałek jest o głównym bohaterze wspomnianej powieści.

Powieść wydana przez polskiego rapera, tego się nie spodziewaliście, zajebista jest. Pamiętam jak czytałem ją fragmentami byłej narzeczonej przez telefon, jak jeszcze nie mieszkaliśmy razem, heh wspomnienia :

https://youtu.be/kPGEEC8KcJs

#shadowplays #rap #muzyka

Data: 17.09.2019 00:15

Autor: shadow

https://youtu.be/M1di6J1O6Zs

nawet Tede nawinął kiedyś zwrotę o #17wrzesnia

#shadowplays #rap #muzyka

P.S. był tu taki śmieć, który otwarcie deklarował, że jest komunistą.. co trzeba mieć w głowie.. mam nadzieje gościu, bo nie pamiętam nicka, że kiedyś dostaniesz solidnie po pizdzie (ale tak fest) od kogoś przy wódeczce jak się z tym wychylisz

Data: 18.08.2019 21:05

Autor: FiligranowyGucio

Razproza.pl-Fb

Czarnoskóry raper Zuby: ,,To irytujące kiedy ludzie wykorzystują swój kolor skóry, płeć albo orientację seksualną jako parasol, który chroni ich przed jakąkolwiek formą krytyki. Większość ludzi to nie rasiści, seksiści ani homofoby. Mogą tak po prostu nie zgadzać się z tobą albo uważać cię za kretyna.

Dążysz do równości, czy do specjalnego traktowania? Decyduj".

#przemyslenia #tolerancja #krytyka #rap #ludzie

Data: 17.08.2019 10:30

Autor: Ijon_Tichy

UWAGA! Nadeptywanie na odcisk (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wiem, wiem. "O gustach się nie dyskutuje". Od jakiegoś czasu dojeżdżam jednak do pracy razem z ekipą – około półtora godziny drogi w jedną stronę. Tak się składa, ze wszyscy oprócz mnie są fanami RAP i HIP-HOP. I codziennie jestem zmuszony słuchać tego razem z nimi. Stwierdzić muszę, że:

1) Niektóre kawałki mają ciekawy, zabawny lub moralizatorski tekst i trzeba przyznać, że trzeba mieć swoisty talent, żeby umieć tak "nawijać", choć daleko temu do dobrej poezji. Wiele tekstów stanowią narcystyczne, autobiograficzne wyznania, jest to jedna z głównych narracji. Na drugim miejscu są "dziwki, wóda, koks". Był jeden kawałek niejakiego "Palucha" o internecie i mediach społecznościowych pt. bodajże "ładni smutni ludzie", który miał coś rzeczowego do powiedzenia. Ale na ogół niewiele w tym stylu bystrych spostrzeżeń na temat świata, a moralizatorskie teksty mówią głównie o ciężkim życiu na ulicy, nienawiści i cierpieniu, ale brak wyraźnej diagnozy i przenikliwego, szerszego spojrzenia. O ile zatem istnieją "mądre" teksty, to stanowią one bardzo niewielką część całości.

2) Ten styl nie ma nic wspólnego z muzyką. Podkłady są monotonnie prymitywne i zapętlają się w sposób, który wywołuje irytację i mdłości. Te pętle są jak komar brzęczący ci nad uchem, gdy próbujesz zasnąć. Powtarzalność i totalny brak kreatywności w tym wymiarze budzą irytację i bunt muzykalnej części mózgu.

3) "Wokal" -, to bardzo często darcie ryja, wygardłowywanie wulgarnych wypocin głosem przepitego menela. Nawet jeśli jakiś wokal nie przypomina rzygania, to odstręcza brakiem melodyjności, mechanicznością oraz prymitywną rytmiką. Rytmika jest śmiesznie groteskowa i przypomina tych dzikich, plemiennych murzynów walących w bębenki i Masajów skaczących do góry w tych swoich śmiesznych ludowych strojach.

4) Prymitywny wydźwięk nastręcza skojarzeń z murzyńskimi gettami, plemiennym transem, przestępczością wielkich miast oraz patologią więzienia i recydywy.

5) Zdaję sobie sprawę z tego, że ten styl trafia w potrzeby pewnej grupy społecznej oraz spełnia wymagania estetyczne ludzi, którzy w ogóle nie rozumieją muzyki. Dlatego nie potępiam całkowicie tego stylu, choć wzbudza we mnie co najmniej niesmak, jeśli nie obrzydzenie.

#rap #hiphop #niemuzyka #kicz #murzyni #niepopularnaopinia #kontrowersje #gownowpis

Data: 14.08.2019 21:35

Autor: shadow

Zmień się we wronę, ej! i kracz jak one

albo swoje zdanie miej i skacz w ten ogień

prawda boli, zwłaszcza jak ją sam mówisz,

o sobie.. ty się gubisz, ludzi nie lubisz (wiesz?)

// Warszafski Deszcz to jest niesamowity duet (wiesz?):

https://youtu.be/jhQgCjwgoWI

#shadowplays #rap #muzyka

Data: 03.08.2019 14:01

Autor: RaW

Zostałem ostatnio zatrudniony do produkcji klipu HipHopowego (Rap) i szukam inspiracji.

Twórca nie chce

– bansujących elo ziomków przy mega furach,

– tańczących różowych z dupami i cyckami na zewnątrz,

Jeżeli znacie jakieś ciekawe fabularnie klipy z gatunku rapu, rocka/punka czy nawet jakis pop; to śmialo możecie zostawić w tym wątku ( ͡º ͜ʖ͡º)

Póki co wstępny synopis (skrócony scenariusz mam) szukam dalszych inspiracji (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#pytanie #muzyka #hiphop #rap #rock #punk #pop #filmowanie

Data: 03.03.2019 15:08

Autor: Pancake

Szykuje się duet roku? Tam gdzie Matheo tam zazwyczaj kozak płyta.

Pokładam dużą nadzieję, bo polska scena HH ostatnio to jakaś masakra. Oby tylko nie narzekał w każdym kawałku na newschool (jak chociażby ostry, który tym marudzeniem skreślił dla mnie swoją najnowszą płytę, bo nie pokazał na niej nic poza goryczą), tylko pokazał swoje góralskie skillsy.

https://youtu.be/UZef7aCT_eU

Data: 16.02.2019 18:03

Autor: Gunnar_Tristmann

Wiem, że nie najświeższe ale co tam.

Wyobraźcie sobie, że Peste Noire – black metalowa kapela złożona z anarchonajconalistycznych, rasistowskich degenaratów, wypuściła… rapsy.

https://www.youtube.com/watch?v=_lOdqUmUubM

"MC FAMINE, PESTE NEGRE!"