Data: 09.07.2020 14:57

Autor: Starszyoborowy

Porządkując piwnice znalazłem w niej coś takiego. Niestety wszystkie napisy są w jakims skomplikowanym zagranicznym języku. Jedyne co zrozumiałem to data 2007 rok, więc jest to pewnie już przeterminowane.

Teraz pytanie do znawców- co to jest? I czy można to użyć jako dodatek do betonu w celu zwiększenia jego wodoodporności?

#pytanie

Data: 05.07.2020 17:03

Autor: befree

Załóżmy, że powstanie na Lurkerze jakieś znalezisko. Załóżmy, że wykopie to 10 osób. Zakopie 20. Załóżmy, że ta dwudziestka to lewicowy kolektyw z Discorda. Załóżmy, że te wszystkie konta które to zakopały mam zablokowane. Czy wtedy widzę znalezisko i nie ma znaczenia fakt, że Ci ludzie to zakopali skoro mam ich zablokowanych czy mimo wszystko mogą mi namieszać na głównej? Jak to działa na Lurkerze?

#lurker #pytanie

Data: 03.07.2020 18:39

Autor: Monte

Doszły do mnie słuchy, że w tubie propagandowej dla zmylenia przeciwnika nazywana wykop.pl – neuropki są usuwani z czarnych list automatycznie.

W sensie, że pomimo że propagandysta był od X lat na czarnej liście – nagle z niej zniknął i pokazuje się jego agitacja na mikroblogu i jego znaleziska. Sam nie mam konta na tym szambie, jak u was to wygląda?

Widać że wybory idą XD

#pytanie #wykop #propaganda

Data: 01.07.2020 17:33

Autor: PanDomestos

Jak Wrangler zbywa się klientów, którzy reklamują produkty?

Kupiłem zeszłym roku spodnie wranglera za 220 zł. Nie wytrzymały roku! Kupiłem w styczniu 2019 roku i w styczniu 2020 oddałem je na reklamacje. Nie dawno otrzymałem odpowiedź, że to było naturalne zużycie materiału Co robić? Poproszę o jakieś rady 乁(ツ)ㄏ.

@BlaziuBlaz Wołam Ciebie. https://www.lurker.pl/p/tyYWMfIz2

#pytanie #pytaniedolurkow #prawo #polska #biznes #handel #poznan #pomocy #lurker

Data: 28.06.2020 22:21

Autor: turtelian

lurki jakis sensonsowny kreator cv darmowy(tych z gugla mam dosc wchodze wypelniam a pzoniej plac 20 zl xD), albo ktos by moze swoje podeslal mi jak ma ladne xD

Czas odswierzyc cv bo moje juz trąci myszką :D

#pytanie

Data: 15.06.2020 12:28

Autor: Deadlyo

Lurki, CV tylko w wersji PDF?

Czy można zrobić w wersji PNG?

Bo znalazłem fajne zagraniczne CV i są o wiele lepsze niż te nasze ściany tekstu

Ale nie wiem czy wypada wysyłać obrazek, bo w PDF i tak raczej nic nie zmieniają tylko drukują od razu więc chyba bez różnicy to jest

#praca #pytanie

Data: 13.06.2020 07:33

Autor: Ijon_Tichy

Mój telefon ma trzy tryby zużycia baterii: 1) normalny (wszystko działa na full, nawet aplikacje w tle); 2) oszczędny (niektóre aplikacje w tle się wyłączają, ekran jest nieznacznie mniej jasny); 3) ultra oszczędny (działa tylko 6 wybranych aplikacji, ekran jest mocno przyciemniony, nie ma tapety i wygaszacza, a wszystko w tle jest wyłączone).

Od mniej więcej roku czasu mój telefon działał w trybie pośrednim, czyli oszczędnym, dzięki któremu moja bateria miała się zużywać nieco wolniej. Mój telefon naładowany rano na 100%, używany w ciągu dnia od czasu do czasu, działał zazwyczaj mniej więcej do wieczora.

A teraz zagwozdka – jakiś tydzień temu wyłączyłem tryb oszczędny, telefon działa w trybie normalnym i okazuje się, że moja bateria działa WYRAŹNIE DŁUŻEJ. 乁(ツ)ㄏ da bum tsssss…..

Nie ma to większego znaczenia, ale bardzo mnie to dziwi, więc wrzucam jako ciekawostkę zadając pytanie – co może być przyczyną takiego fenomenu?

#pytanie #ciekawostka #telefony

Data: 10.06.2020 19:39

Autor: Monte

Jak pobrać muzykę z CDA? Muzyka której słucham jest tylko na CDA, yt, spotify pustka (ciekawe dlaczego XD) chciałbym sobie słuchać w gruzie ale nie chce włączać za kazdym razem CDA więc chcialbym bezpośrednio na tel (od razu backup zrobię kek)

#pytanie #cda #muzyka

Data: 09.06.2020 21:35

Autor: Monte

Chciałbym zwołać lurkerową komisję ds. informacyjnych – czyli otwieram discorda i chciałbym kilku ludzi do pomocy.

Na czym by to polegało? Każdy z nas ma swoje ulubione źródło informacyjne, więc razem moglibyśmy wrzucać newsy na discord – weryfikować je a następnie wrzucać (ewentualnie tłumaczyć) na lurker. Czasem chciałbym wrzucić newsy na lurker ale nie mając dostępu do pc z telefonu jest bardzo źle, a jak ktoś ma dostęp do pc to mógłby wrzucić i vice versa gdybym to ja miał dostęp.

Możemy razem stworzyć konto informacyjne i zrobić spory iciekawy ruch na głównej (tam jest mnóstwo nowych osób, które nie korzystają z mirko)

Kto jest chętny to niech upvotuje komentarz pod tym postem "jestem chętny".

#lurker #informacje #pytanie

Data: 07.06.2020 20:02

Autor: Ijon_Tichy

Chciałbym obejrzeć jakiś dobry, nowy film na poziomie. Żeby miał przesłanie, żeby wciągał, żeby nie był kręcony w tym stylu kamerą z ręki (w sensie, że operator bezustannie rusza kamerą – strasznie mnie to irytuje i męczy, a często ostatnio taki sposób kamerowania jest wykorzystywany w filmach). I przede wszystkim, żeby ne było tej namolnej i wszędzie wpychanej propagandy lewactwa. Żeby na siłę nie wciskali gejów w fabułę, albo jakiejś innej lewicowej propagandy i prania mózgów.

Żeby była to po prostu piękna opowieść na temat i na poziomie. :( Dawno nie oglądałem czegoś takiego. Ostatnio to była komedia "About time" z 2011 r. Film wspaniały.

Przychodzi wam na myśl jakiś dobry tytuł?

#film #sztuka #pytanie

Data: 07.06.2020 19:58

Autor: tonyy94

Czy ten paradoks dotyczy też moralności?

Czy z powodu tego paradoksu (paradoksu moralności, który może działać na takiej samej zasadzie) nie powinno się zakazać parad równości?

#pytanie

Data: 07.06.2020 12:16

Autor: CommodoreCunt

Cześć i czołem, kluski z rosołem. To ja jestem ślepy, czy nie ma tu wyszukiwarki? ( ͡º ͜ʖ͡º).

A tak to spoko, podoba mi się – troszkę kameralnie, ale po czystkach etnicznych wsi wчkoь przez szwadrony zbrodniarza Białkova, rozważam emigrację.

#pytanie #dziendobry

Data: 04.06.2020 12:42

Autor: ziemianin

#pytanie #pytania #watpliwosci #teoriespiskowe

Kilkanaście pytań odnośnie dziwnej śmierci Floyda

Dlaczego zdjęcie z tyłu pokazuje, że mężczyzna na drodze nie jest skuty kajdankami, a wideo z przodu pokazuje, że jest skuty kajdankami?

Dlaczego samochód policyjny w nagraniu wideo z restauracji różni się od samochodu za Floydem (różne numery samochodów)?

Dlaczego samochód policyjny ma pozamiejską tablicę rejestracyjną z napisem „Police”?

Dlaczego Derek ma zupełnie inną odznakę policyjną, niż jego partner?

Dlaczego nie jest dziwne, że obaj oficerowie Tou Thao i Derek Chauvin byli wcześniej badani pod kątem nadmiernego użycia siły i nie zostali oskarżeni?

Czy jakikolwiek policjant jest na tyle głupi, aby dusić człowieka przez 8 minut w otoczeniu ludzi i nie przejmować się, że jest nagrywany na wideo?

Czy to możliwe, że kuzyni i narzeczony zmarłego nie płaczą podczas wywiadów?

Dlaczego oficer klęczący wydawał się zupełnie zimny i spokojny, jakby pozował do kamery?

Czy nie wydaje się dziwne, że Floyd i oficer, który go dusił, pracowali razem na tej samej zmianie w The New Rodeo Club, oficer przez 17 lat (obaj zostali zwolnieni przez wirusa Covid)?

Dlaczego sąsiedzi tego oficera twierdzą, że nie wiedzieli, że był policjantem i że nigdy nie widzieli go w mundurze?

Dlaczego wideo nadzoru sklepu pokazuje, jak Floyd chodzi cicho i posłusznie z oficerem i nie opiera się aresztowaniu, podczas gdy oficer delikatnie pozwala mu usiąść na chodniku, a kilku oficerów cicho z nim rozmawia? 

Dlaczego pracownicy EMT (w mundurach policyjnych, w tym kamizelkach kuloodpornych) rzucili nieprzytomnego George'a na nosze? Nie w ten sposób przeszkoleni ratownicy podnoszą osobę z możliwym urazem szyi.

Dlaczego szef policji zwrócił uwagę, że ci, którzy podżegali do zamieszek i podpalaczy, nie pochodzili z Minnesoty?

Data: 03.06.2020 11:10

Autor: Forgotten

Aktywnych użytkowników jest dosłownie garstka, zapytam wprost. Co was tutaj trzyma? Nie przeszkadza wam znikoma aktywność na Lurker?

U mnie największy procent to potrzeba dzielenia się różnymi rzeczami z ludźmi. Wiedzą, filmikami, przemyśleniami, artami, pytaniami itp. Reszta to sentyment.

#lurker #pytanie

Data: 01.06.2020 13:26

Autor: Forgotten

Jaki czynnik wpływa na to, że cześć ludzi znacznie atrakcyjniej i trafniej posługuje się językiem? Czy to jedynie przez czytanie książek, wykształcenie czy inteligencję? Przyznaje się, że ja jedynie sprawdzę możliwe synonimy oklepanego słowa jeśli najdzie mnie ochota.

Dbacie o swoją retorykę?

#pytanie #retoryka #jezykpolski

Data: 29.05.2020 08:45

Autor: Ijon_Tichy

W odpowiedzi na request @Monte chcę umieścić wpis na temat "Protokołów Mędrców Syjonu".

Jest to bardzo ciekawy temat, historia totalnie, wręcz wyśmienicie ugruntowana w faktach, lecz jej przyjęcie od odbiorcy wymaga odpowiednich zasobów wiedzy, a ode mnie wmaga obszernego opisu, a przecież na portalu typu Lurek niewielu ludziom chce się czytać rozległe wpisy.

Czytałem protokoły kilka razy, więc wiem, że opracowanie tego bedzie mnie kosztować sporo cennego czasu.

Dlatego chęć przedstawienia tego arcyciekawego tematu walczy we mnie ze świadomością tego, że być może jedna osoba to przeczyta w całości. Kalkulując – nie jest to zachęcające, ale zrobię to.

Pytanie brzmi: czy mam to opracować w formie jednego wpisu, czy podzielić na porcje i wrzucać od czasu do czasu?

Edit: Do wpisu załączyłem bardzo, ale to bardzo adekwatny obraz.

#pytanie #nwo #spisek #rzadswiatowy #globalizacja #syjonizm #marksizmkulturowy #marksizmt

Data: 22.05.2020 17:03

Autor: Gwiazda_Poranna

Pytanie do naszych kochanych prawaków:

@nme, @SzAcH, @Ijon_Tichy, @aborygo, @psyfox, @Starszyoborowy, @Monte

Jako jeden z pierwszych pisałem na Lurku o filmie Latkowskiego. Wspomniałem o nim kilka dni przed premierą, pytając się co o nim sądzicie. Byłem ciekaw tego filmu, i sam chciałem go jeszcze wtedy promować.

https://www.lurker.pl/p/jtQOtD6l1

Dlaczego więc, wyżej wymienieni użytkownicy zakopywali znalezisko na temat pedofilii wśród celebrytów? Wielu z nich zakopuje także info o pedofilii w kościele. Czy to kryptopedofile, i wspólnie tworzą jakąś szajkę?

Ja rozumiem że można być katolem i obrażać się na prawdę o kościele, ale żeby zakopywać news o pedofilii wśród celebrytów, to już jest coś nie tak.

#lurker #pytanie #pedofilia #bekazprawakow

Widzę was.

Data: 20.05.2020 14:22

Autor: 12358

Tak sobie myśle, czy dobrym pomysłem byłoby podzielenie mikro na dwie sekcje, jedna od shitposting, czyli memy, wysrywy, polityczno-ideologiczne kłótnie niskiej jakości, wyzwiska, gdzie nie bedziemy się przejmować niczym, gdzie @zakowskijan72 nie bedzie zwracał uwagi na literówki i błędy, a druga quality content, czyli nauka, kultura, historia, a wszystko zweryfikowane, żadnego foliarsta, a jak autorskie posty/przemyślenia to takie przy których czytający nie będzie odczuwał żenady tylko dumę, że należy do tej bardziej lotnej części społeczeństwa internautów. (?) #pytanie #lurker #spolecznosc

Data: 16.05.2020 12:41

Autor: Gwiazda_Poranna

Poważne pytanie przed wyborami.

Wielu z was to prawacy, pewnie kompromiracja to wasz wybór. Jak więc wiążecie fakty, że z jednej strony konfa do sejmu weszła na hasłach wolności gospodarczej i kapitalizmu, a kandydat konfy jest najbardziej socjalistycznym i lewackogospodarczym kandydatem w tych wyborach?

-popiera rozdawnictwo 500 plus i chce nawet rozszerzać ten program, https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1050421045482668032

-chce centralnie sterowanej gospodarki planowanej,

https://www.donald.pl/artykuly/PbUSmxoR/bosak-trzeba-nieco-spowolnic-tworzenie-nowych-miejsc-pracy

-chce podatków progresywnych,

https://www.donald.pl/artykuly/EVd5xdrC/bosak-jak-zandberg-uwazam-ze-podatki-powinny-byc-progresywne

-uważa że zakaz pracy w niedziele to forma kapitalizmu (obrazek niżej),

-poparł w sejmie dodatek dla emerytów zwany trzynastą emeryturą,

-wspólnie z kolegami ten kandydat opracował program wg którego chociażby rozbudowę podatków, w tym także od nieruchomości.

https://www.tvp.info/46839633/bosak-popelnil-wieksze-i-grozniejsze-przestepstwo-niz-pochwalanie-rabunku-i-kradziezy-mocne-slowa-korwinmikkego

Pomyślcie jaki byłby kwik, i jak by został zwyzywany od komuchów inny kandydat głoszący tak bardzo marksistowskie i komunistyczne postulaty.

#polityka #wybory #polska #pytanie

Data: 13.05.2020 19:13

Autor: LurkerPolska

#pytanie

Mam pytanie, jak najlepiej ustawić OBS, aby transmisja była płynna podczas przesyłania obrazu z telefonu na laptopa.

Laptop ma 4 GB ram i procesor AMD A4-5000 bodajże, nie mam teraz jak sprawdzić. Mam 5 Mbit/s uploadu.

Data: 07.05.2020 12:38

Autor: BlaziuBlaz

Jak to jest, że w Polo u mnie sprzedają piwo w butelkach zwrotnych, płacę kaucję ale nie przyjmują ich na wymianę( ͠° ͟ʖ ͡°)

Zastanawiam się czy pisać do nich w tej sprawie lub pytać rzecznika praw konsumenta.

#pytanie

Data: 05.05.2020 11:59

Autor: solo1979

Do aktywistow LGBT.

Mnie i pewnie wiekszości użytkowników lurker, naprawdę nie interesuje z kim sypiacie i co robicie w swoich czterech kątach.

Nie rozumiem natomiast po co z tym przychodzicie na portal?

Wykopu juz nie da sie bardziej spieprzyć?

#lgbt

#pytanie

Data: 04.05.2020 19:27

Autor: Lepralikon

Mam dziwne "pragniene" lizania kartek papieru. Wygląda to tak jak brzmi. ( ͡º ͜ʖ͡º)Kiedy coś piszę rysuję (nieważnego) to często się nie mogę powstrzymać. "Smak" kartki na języku wydaje mi się jakiś taki słodki, może mleczny XD. Gdy robię na papierze coś ważnego, to często mam przy sobie dodatkową kartkę do tejże czynności.

Pytanie: to jakaś choroba, zaburzenie? Ma ktoś coś takiego też (spotkałem jedną osobę która przykładała papier do ust ale jeszcze nikogo kto by robił to samo co ja :) )

#pytanie #dziwnewne

Data: 03.05.2020 14:46

Autor: PanDomestos

Lurki, mam dylemat. Mam u siebie w garażu opla astrę f, rocznik 92 i jeszcze zarejestrowaną na czarnych tablicach. Silnik 1.4 benzyna, ostatnio pojechałem tym autem do blacharza i powiedział, że koszt naprawy podłóhg, nadkoli i progót to 2500 zł. Wszysyko mocno przegnite, bo mój ojciec to wieczny bałaganiarz i przez kilka nie potrafił zabepieczyć tego samochodu przed korozją. Niezgodził się również na naprawy tego auta, teraz ma to auto gdzieś i powiedział mi wyraźnie, że mogę zrobić z nim co za chce. Auto to kiedyś było intesywnie używane przez mojego ojca. Auto to ma hak do przyczepki, było nim wożone drewno, kiedyś na budowę naszego domu były nim wożone cementy itp. Tak trochę mi szkoda tego auta, tyle rzeczy nim się porobiło i miałby iść w zapomnienie. Zastanawiam się nad jego renowacją i nawet zastanawiam się nad zamontowaniem w nim wspomagania kierownicy, bo on tego niema. Auto przez całe użytkowanie było mało awaryjne. Ostatno nie używany w ogóle. Mieszkam z rodzicami w jednym dużym domu jednorodzinnym, mamy jeszcze dwa auta i tymi jeżdże, ostatnio zastanwiałem się nad kupnem jakiegoś nwego auta, bo z rodzicami potem jest wojna o samochody a mój ojciec jest coraz bardziej niedołężny i często zdarza mu się pozabierać kluczyki od wszzystkich aut, bo zapomni odłożyć, gdzie powinien itd. Ubiera kurtke i ta ma inne klucze i potem nie mam czym wyjechać, jak on gdzieś wyjedzie. To auto to klasyk, kumpel jeden chciał ode mnie kupić i stwierdził, że renowacja mi się nie opłaca ,,bo to nie jest mercedes i niema bogtego wyposażenia''. Ja widzę, że maluchy tez niby gówna były a teraz to kultowe auta i ich wartość rośnie a nie maleje, to samo duże fiaty, polonezy itd. Co myślicie o tym? Opłaca się naprawiać, przywrócić mu dawny blask? Może kiedyś ode mnie kupi jakiś kolekcjoner starych aut ?

#pytaniedolurkow #pytanie #motoryzacja #samochody #mechanika #pytaniedoeksperta

Data: 02.05.2020 21:31

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

Przepraszam Was Lurki! Nie moge z Wami dyskutowac tyle ile bym chciał. Na razie wybatożylem babe żeby sie do roboty wzięła. Ja sam wykańczam dom i z tego powodu nie mogę poświecić Wam tyle uwagi ile potrzebujecie. Syn sie tylko opierdziela i mam podejrzenia,że moze to być początek lewackiej ideologii w jego glowie. Jak doprowadzic do porzadku krnąbrne dziecię? Jaką karę proponujecie? Fizyczną czy raczej psychiczną przemoc?

#pytanie #wychowanie #konserwatyzm

Data: 02.05.2020 15:32

Autor: LadacznicoOdporny

#motoryzacja #pytanie #rdza #progi

Jak diagnosta nie przepuści auta to dostaje się jakiś czas na naprawę czy jak to wygląda?

Poprzedni właściciel zamaskował przeżarte progi. Chciałem zabezpieczyć auto od spodu i po przejechaniu szczotką oprócz kurzu spadło mi też kilka cm progu.

Przegląd za kilka dni i muszę wiedzieć jak to rozegrać. Myślę że dam progi do wymiany, bo w tym przypadku już za późno na konserwację. Chociaż i tak zabezpieczyłem co się dało.

Auto mechanicznie sprawne. Ruda to jedyny poważny problem.

Data: 29.04.2020 15:08

Autor: Ijon_Tichy

Chyba jedno z moich pierwszych pytań dotyczących technologii internetowych.

Otóż mój telefon traci pełen zasięg. Włącza się najpierw na 3g, a potem na jeszcze słabszy internet, aż w końcu internet jest bardzo słaby i nic nie pomaga. Dopiero gdy wyłączę i włączę telefon, to wraca mi LTE i jest lepiej.

Mam programy czyszczące pamięć i dbam o "higienę" telefonu. Więc o co chodzi?

#telefony #internet #lurker #pytanie

Data: 28.04.2020 21:22

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

Szanuję Was Lurki i zlego slowa powiedzieć nie mogę. To tyle w kwestii wstepu do wpisu.

Chcialem podzielic sie z Wami czego sie dzisiaj dowiedzialem i mam nadzieje ze kolejne dni pozwola mi Was lepiej poznac,zrozumiec i zaczac myslec podobnie.

Czego sie nauczyłem

– przed wpisem zrob wstep tlumaczacy co masz na mysli i kogo chcesz albo nie chcesz obrazic

– nie wypowiadamy sie źle o katolilach,lub w sposob ktory moze sugerowac taki zamiar

– uzytkownicy namawiaja i tagują #mowcochcesz ale pod warunkiem ze jest to cos co chcą uslyszeć

– na lurkerze szanujemy prawo szariatu

– konserwaryzm – jest mile widziany

– jezeli nie jestes konserwatysta licz sie z tym ze bedziesz hejtowany

– mozna namawiac do publikowania prywatnych wizerunkow ale pisac o publikowaniu social media juz nie bo twoj post zostanie usuniety

– nie generalizujemy o Polsce i Polakach

– o innych mozemy generalizowac

Czego jeszcze nie wiem

– o jakich opcjach politycznych mozemy pisac źle a o ktorych dobrze (poza konserwami)

– w jaki sposob tworzyc konta do masowego minusowania z identycznymi nickami ktore juz istnieją

– Czy mozna zwracac uwage innym uzytkownikom lurkera bez sciagania na siebie gniewu calej "spolecznosci"

Bede wdzieczny za Wasza pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. Dziekuje i zycze milego wieczoru! Dobranoc.

#lurker #pytanie #pytaniedolurkow #pytaniedoeksperta

Data: 28.04.2020 19:10

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

Mam powazne pytanie. Czy taka manipulacja jest tutaj na porzadku dziennym? Tworzenie fejk kont tylko do minusowania lub inne tego typu kwiatki?

To standardowa procedura moderacji? Stare chlopy dostaly zabawke w postaci "wladzy" i szaleją? Co z Wami jest nie tak? Nie rozumiem tych szczeniackich praktyk. Nie chcecie pomóc, wytlumaczyć to wystarczy zbanować bez powodu i po kłopocie.

#moderacja #lurker #pytanie

Data: 28.04.2020 15:56

Autor: Ich_Mag_Kaesekuchen

Poswiecilem chwilke aby przyjrzeć sie plusujacym ten wpis. Wiem już wszystko i powiem Wam,że szanuje Was jako ludzi i Wasze poglady.

Pytanie mam. Czy wiecie jaka jest roznica miedzy prawem a nakazem? Czy zdajecie sobie sprawe ze Wy w Polsce macie prawo byc konserwatywni? Dlaczego majac prawo do bycia kimkolwiek staracie sie odebrac prawa innym ludziom do zycia w ich sposob. Dlaczego macie taki zaped do nakazow i zakazów?

#konserwatyzm #pytanie

Data: 28.04.2020 13:20

Autor: skurwodaktyl

Lurki, czy ktoś wie jak wyglądały kwestie wyposażenie amerykańskich żołnierzy podczas wojny w Wietnamie? Oglądam dokument na Netflixie, zawsze ta wojna mnie bardziej interesowała, niż Druga Wojna Światowa. Widzę mnogość wyposażenia, z resztą trafiłem na stronę gdzie jest to wyszczególnione.

Co oni dostawali, gdy wyjeżdżali do Wietnamu? Czy wszystko zależało od roku w którym wyjeżdżali?

#pytanie #pytaniedolurkow #pytaniedoeksperta #wojsko #historia

Data: 23.04.2020 20:01

Autor: czlowiek_charakterny

Elo mam pytanie może głupie może mądre nie wiem (raczej to pierwsze) 乁(ツ)

Cytując regulamin:

W szczególności zakazane jest: shitpostowanie, trollowanie[…]

Jak rozumiane jest "shitpostowanie"? Chodzi o shitposty w stylu 4hena, czyli gas the k`kes race war now? Czy może wszyscy którzy postują na #shitposting powinni dostać bana na dziąsło? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Jeśli idzie o trollowanie – okej, raczej nie wolno zalewać mikro nieotagowanymi hentajami i innym śmieciem, ale co z takimi, o, pierdami?

Pod żadnym pozorem nie nawołuje do banów ani nazimoderowania. Regulamin jest w miarę jasny i przejrzysty poza tymi maleńkimi aspektami.

#lurker #pytanie i może #lurkeroweoknoovertona

Data: 21.04.2020 00:51

Autor: wolny_kangur

Siema. Właśnie przybyłem z tego śmietnika zwanym wykopem i chciałem się przywitać. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Oraz pytanie. Co to znaczy "Utwórz strima, aby podpiąć do niego tag (subskrybować)"? Nie ogarniam xD

Po kliknięciu w menu w górnym prawej sekcji coś się ciągle ładuje bez końca. Ocb?

#pytanie

Data: 15.04.2020 14:43

Autor: PanDomestos

Czy ktoś też nie może zalogować się na wikop.ru? Cały czas nie mogę wejść na swoje konto, nadal jest tam komunikat, że chce mój nr telefonu. To było któreś konto raz z rzędu (tak samo się nazywa, jak to tutaj) , bo wcześniej podostawałem bany np. ,,multikonto'' bo wspomniałem o zbożu. Dzisiaj zauważyłem, że nawet skasowali moje inne konto na permie xD. Nwm, czy haker sam zmienił emaila, czy ja kiedyś specjalnie zakładałem emaila na to konto. Fakt, że nie da rady założyć następnego konta na ten sam email. Kolejnego emaila nie chce mi się zakładać.

#pytanie #wykop #moderacjawykopu #bekazwykopu #technologia

Data: 06.04.2020 09:21

Autor: Fallen

Lurki pomoc potrzebna! ( ͡° ͜ʖ ͡°) U moich rodziców rozwaliła się kaseta od suwnicy w drzwiach balkonowych… miała prawo po 20 latach… na aledrogo są różne podobne i pytanie czy przypasują? Oryginał (Roto) wygląda jak ten na zdjęciu. W komentarzach dorzucam jeszcze 2 foty.

#pytanie #pytaniedolurkow

Data: 05.04.2020 23:15

Autor: LadacznicoOdporny

#pcmasterrace #chlodzenie #pytanie

Sytuacja jest taka, że chłodzenie procesora wyrzuca powietrze do góry, tak było najlepiej gdy nie było GPU.

Ale teraz GPU weszło. I mam dylemat. Na ten moment chłodzenie zasysa ciepłe powietrze od karty i może nim ogrzewać procesor. Plusy są takie że w ten sposób chłodzi jednocześnie kartę, a ciepłe powietrze jest pchane do góry.

Minus jest taki że procesor jest chłodzony cieplejszym powietrzem niż zazwyczaj.

Jak myślicie? Odwrócić radiator, tak aby zasysał powietrze z góry i pchał je w dół czy pozostawić po staremu?

I tak myślę go zdjąć aby pastę wymienić.

Dla uzupełnienia: W obudowie mam jeszcze dwa wentylatory z przodu i jeden z tyłu. Pchają powietrze z przodu na tył obudowy. Mogę dołożyć jeszcze dwa u góry.

Data: 01.04.2020 21:55

Autor: PanDomestos

Tak się składa, że dzbany w moim mieście mimo kwarantanny ściągają opłatę za parkowanie. Mam napisane, że w ciągu 7 dni muszę dokonać wpłaty za brak biletu. Mandat wystawiony został 26 marca. Na paragonie jest napisane, że liczy się data dokonania przelewu. Jeśli np. dzisiaj zrobiłbym przelew i zaksięguje dopiero jutro, to co wtedy będzie się liczyć? Data tego przelewu, czy data dostarczenia tych pieniędzy?

#pytanie #pytaniedoeksperta #motoryzacja #prawo

Data: 31.03.2020 18:46

Autor: Fallen

Błagam Lurki powiedzcie, że się mylę ale chyba tych z rządu już całkiem pokurwiło. Czy to oznacza, że idąc z żoną muszę zachować odstęp 2 m tylko po to żeby po powrocie do domu, usiąść, włączyć netflixa a potem iść do tego samego łóżka? TO KURWA JAKIŚ ŻART? #koronawirus #pis #pytanie

Data: 10.03.2020 20:19

Autor: PanDomestos

Złożyłem reklamację w wranglerze, konkretnie moje spodnie oddałem na gwarancję, nie minęło jeszcze dwa lata i spodnie pękły w rozkroku. Tanie nie były i jakość ciuchów wranglera zeszła na psy, już bardziej polecam croppa, jakość podobna lub w croppie nieco lepsza i tańsze jest wszystko. Można nawet nabyć spodnie za 40 zł w tym sklepie. Wracając do sprawy, reklamację złożyłem jakoś 3,5 tygodnia temu. Po 2 tygodniach dostałem sms-a, że odmawiają mi gwarancji i że wysłali listownie pocztą podany powód odmowy. Ile czasu oni mają na dostarczenie mi informacji odmowy? Listu do dzisiaj nie dostałem a mają mojego emaila i yelefon i mogli sms-owo napisać powód odmowy i mailowo. Do dzisiaj nie znam powodu.

#pytanie #pytaniedoeksperta #reklamacja #gwarancja #prawo #prawokonsumenckie #handel #januszebiznesu #biznes #polska

Data: 10.03.2020 20:18

Autor: PanDomestos

Kumpel pracuje we firmie i dostał propozycję pracy w innej firmie. W tej starej najpierw powiedzieli mu, że porobi tydzień i podpiszą rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Teraz robią mu pod górkę i stwierdzili jednak, że ma miesiąc wypowiedzenia. Czy da się jeszcze jakość inaczej odejść od starej pracy w szybszym terminie? Z nowego zakładu ciągle trują mu tyłek telefonami.

#pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #prawo #januszebiznesu #polska #biznes

Data: 07.03.2020 12:37

Autor: hellboy

Gdy zobaczyłem tę okrągłą sumkę wypłacaną po śmierci z przyczyn naturalnych aż mi łzy wzruszenia do oczu napłynęły. :-D

PS znacie jakieś dobre ubezpieczenia dla osób prowadzących JDG w IT? Takie w razie ewentualnego pobytu w szpitalu lub choroby przewlekłej, która by uniemożliwiła świadczenie usług.

#heheszki oraz #pytanie

Data: 04.03.2020 08:35

Autor: ruy_lopez

lucky strike podrozaly od lata o 2 zl -> do 17,5 pln

dobrze ze rzucilem, juz by mnie po prostu teraz nie bylo stac i chyba krzywa laffera zostala przekroczona

pamieta ktos jakie ceny fajek byly w latach ok. 2007-2010? pewnia z 5zl mniej a juz wtedy ludzie pewnie narzekali ze zdzierstwo straszne

#pytanie #papierosy

Data: 04.03.2020 03:55

Autor: Monte

Wykop idzie w stronę degeneracji Reddita za kilka lat bedziemy tam czytać takie rzeczy jak na reddicie, a co się dzieje na reddicie podałem przykłady tutaj:

https://www.lurker.pl/p/b88wHrHf9

Idea założyciela jak dobrze zrozumiałem @Thanos a oraz @lisq a polegają na tym, żeby stworzyć Lurker takim wykopem ale w latach swojej świetności, ja doskonale pamiętam taki wykop, wychodząc z wykopu zawsze wychodziłem stamtąd z nową wiedzą zawsze się czegoś nowego ciekawego dowiedziałem.

Nie zgadzam sie z tezą, że wykop stał się taki jaki dzisiaj jest przez przegryw i patostreamy – to spłycanie problemu:

Pierwszym większym upadkiem wykopu to było branie kobiety na ważne stanowisko, której szybko brakło atencji i o aferze zbożowej każdy złyszał, głowa wykopu wprowadziła pierwszy większy patologiczny degeneracyjny content, który co prawda rozsławił wykop ale prowadzi to do tego czym stał się reddit.

Jeżeli ktoś sie inetresował polityką/aferami/moderacją to wie kto przypina czasem te patologiczne rzeczy z mirko na główną, usuwał nielewoskrętne znaleziska, banował ręcznie niechcianych użytkowników którzy za bardzo lubią prawicę (#pdk), później degeneracja szła coraz mocniej i wkrótce nie będzie się tam dało wejść i wyjść bez dostania nowotworu.

Przechodząc do meritum sprawy:

-Administracja oraz moderacja powinna świecieć przykładem, a to nie trudne jak mamy takiego dzika i chada @Thanos a ( ͡º ͜ʖ͡º)

-Moderacja nie może tak agresywnie moderować i usuwać niechcianych treści, bo będzie to tworzyło konflikty i zły PR, to do nas użytkowników należy, aby stworzyć takie lurkerowe okno overtona – rama w któryej będą znajdować się rzeczy akceptowalne i plusowane/pożądane z minusowaniem treści patologicznych znajduących się poza oknem overtona rzeczy nieakceptowalnych, a gdzie te okno będzie się znajdywało również zależy od nas i czy będziemy bronić by było tam gdzie chcemy.

Jakie da nam to korzyści? Ludzie którzy tworzą patologiczny content zostaną zminusowani i sami odejdą z tego serwisu z powrotem na wykopy, dobry content będzie nagradzany i pożądany to zwabi różnież takich użytkowników, którzy szukają takiego contentu w internecie. Kolejna korzyść tzw "normik" coś postuje szybko wyczuje co ma wrzucać by dostać plusy by sie przyjęło, a czego unikać by nie zostać zminusowanym i będzie tworzyć content porządany, wkrótce również sam załapie takie myślenie i ta lurkerowa rodzinka się będzie powiększać.

A administracji zostawmy to by tworzyli nowe funkcjonalności i dbali by się ten serwis rozwijał i był na topce rozwiązań technologicznych (。◕‿‿◕。)

Zgadzacie się z tym pomysłem? Zapraszam do dyskusji pod wpisem.

#lurker #pytanie #lurkeroweoknoovertona

Data: 18.02.2020 09:47

Autor: Ijon_Tichy

Lurker kocha, lurker radzi, lurker nigdy cię nie zdradzi!

A więc, ostatnio laptop mi trochę zamula. czy polecicie mi jakieś sprawdzone, darmowe programy, które mogłyby skutecznie uwolnić moją pamięć ram, obciążenie dysku, procka, czy coś? Nie znam się, więc pytam :/

#pytanie #komputery #pytanielaika

Data: 18.02.2020 08:49

Autor: Fallen

Cześć Lurki,

Szukam sensownej odpowiedzi na jedno pytanie: Co z zarażonymi korna wirusem u których wykryto infekcję np. na początku stycznia w Europie i przeżyli do teraz? W sensie: dalej są chorzy czy ich organizm zwalczył tego wirusa jak klasyczną grypę? Nie wiele mówi się o tych przypadkach…

#pytanie #koronawirus #chiny

Data: 14.02.2020 21:16

Autor: R20_swap

Czasem słucham takiego dr medycyny X i jeszcze jednego X , Mówią wiele ciekawych faktów o szczepionkach, o historii szczepionek i o historii medycyny.

Fakt nigdzie tego nie sprawdzałem – czy mówią prawdę.Ale są dr, medycyny, gdy idę do lekarza też nie sprawdzam czy mówi prawdę, a jestem w jego rękach. Wielu ludzi nawet nie przeczyta ulotki poważnych medykamentów, a jedynie zobaczy na karteczkę od lekarza ile czego ma wziąć.

W każdym razie są w internecie ludzie którzy uporczywie twierdzą, że to co wygadują ci ludzie to tylko zwykłe kłamstwa.

I tak mnie właśnie zastanawia, skoro ci ludzie robią tyle złego, to czy brakuje chociaż jednej osoby w tym ponad 30milionowym kraju? I brakuję tych prawdziwych lekarzy dochodzących prawdy i pozywających takich fałszywych doktorów medycyny? I czy brakuje w końcu pracowników firm farmaceutycznych zabezpieczających interesy?

I nigdy chyba nie widziałem i nie słyszałem jakiegoś komentarza typu: a nie tu się pan pomylił, tu było tak, a nie tak. Czy coś w tym stylu.

#pytaniedoexpera #pytanie #lekarze #oszusci #medycyna #leczenie #dr #lekarz #choroby #zdrowie

Data: 28.01.2020 17:27

Autor: R20_swap

Ma ktoś z was niepotrzebny klucz win7?

Mogę dać komuś do win8 nie 8.1 tylko 8 miałem 3 nawet, ale został jeden, bo ten system miał same błędy kiedy powstał i uznałem, że nigdy nie będzie mi potrzebny.

#pytanie #rozdajo

Data: 27.01.2020 13:06

Autor: Fallen

Może głupie pytanie Lurki ale… jaka jest szansa, że paczucha z elektroniką z aliexpress będzie "zainfekowana" koronawirusem? #pytanie

słabo to wygląda: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0oKIKJlc-zeNZGFBVEN0-O-58daoCDaKicXwC10cjFWgCZqTPgavseTfI#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Data: 26.01.2020 23:51

Autor: R20_swap

#pytanie #gry #pc #pcmasterrace #komputery

Naprawdę te benchmarki nie kłamią i #gra5 ma wiecej fps na win10 niż na win7/8?

Jeśli tak to czym jest to uzasadnione?

Do directx miały gry wydajniej chodzić, ale gdy wydano directx12 to nie było jeszcze gier na niego(robionych pod niego)

Fanatycy win10 przekonywali wtedy, że będzie szybciej, ale trzeba poczekać na nowe gry LOL.( ͡º ͜ʖ͡º)

Data: 23.01.2020 12:54

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukierki.

Ostatnio, w dyskusji na temat męskości wymieniłem się spostrzeżeniami z kolegą @raptor i przyszło mi na myśl pytanie – czy czytaliście książkę Josepha Conrada pt.: "Lord Jim"?

Uważam, że ta książka jest absolutnym arcydziełem. To dzieło obowiązkowe dla każdego mężczyzny. Nikt nie pożałuje straconego czasu, który będzie wykorzystany na przeczytanie tej książki.

#lurker #pytanie #ksiazki

Data: 21.01.2020 19:22

Autor: R20_swap

@Thanos

A dużo to roboty żeby włączyć…..?

No bo ja często zmieniam systemy, takie hobby, jeden klei kolejki, drugi robi realne modele pociągów, a inny bawi się OS/am PCi.

( ͡° ʖ̯ ͡°)

A za każdym razem muszę 2 razy klikać tą politykę prywatności i tak nawet nie wiem czego to dotyczy, wiem tylko, że miała powstać wtyczka do automatyzacji akceptacji tego #nwo shit/u

#pytanie #administracja #lurker #shitposting

Data: 19.01.2020 11:01

Autor: Lukmar

Miałem na dysku Google duży folder, który był udostępniany innym poprzez link. Usunąłem go, ale zobaczyłem komunikat że będzie dalej dostępny dla współpracowników i nadal zajmuje mi miejsce na dysku mimo tego że nie widzę samego folderu. Wiecie jak się go pozbyć zupełnie i zwolnić miejsce?

#google #informatyka #pytanie

Data: 17.01.2020 18:47

Autor: R20_swap

Ej, a do czego jest matematyka w informatyce. skoro mają np. Komputer stacjonarny który spełnia wymagania x aplikacji na min, to odpalisz ją nawet na średnich, a laptop nawet jak spełnia te najwyższe wymagania, to nie wiadomo czy pograsz na minimalnych, albo fps będzie tak podły, że szkoda wzroku.

Niby wiadomo itd. No ale dlaczego tak się gedzieje, że karta np. 1GHZ nie ma tego 1GHZ w praktyce i czemu narząd ochrony konsumentów się z ym do tej pory nie uporał?

#pytanie #prawo #przestepczosc #komputery #matematyka #hardware

Data: 17.01.2020 17:19

Autor: Ijon_Tichy

Nie ma opcji wiadomości prywatnych, więc piszę tutaj.

Szanowny kolego @Monte ! Przypomnij mi proszę, jak się nazywał ten program, który mi proponowałeś do układania pianina? Bo mam dzisiaj trochę czasu i pomyślałem, że przepisze to pianino i może ułożę ciąg dalszy, jeśli nie padnę do nocy.

#pytanie #prywata #pw

Data: 04.01.2020 22:49

Autor: R20_swap

jak to jest, że na str, producenta lapucha nie ma sterów do win10 < A programy typu drviver pack i tak zainstalują jakieś??

no tak można wejść nawet na strone producenta sterownika i też nie ma LOL??

( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przykład np. intel 620 HD graphics na cpu i5 7200 u

#informatyka #pytanie

Data: 04.01.2020 21:28

Autor: Monte

Widzę, że tu wojna ekologiczna coraz mocniej się rozkręca, tak więc mam pytanie, które zadałem neuropie i dostałem tylko jedną odpowiedź "sortowanie śmieci".

Jak wy dbacie o środowisko?

Ja mam zagazowanego gruza, dzięki czemu produkuje mniej emisji i dzięki temu moge pozwolić sobie na widlasty silnik z dużą pojemnością i nadal cieszyć się z ekologicznej jazdy.

W swoim życiu posadziłem kilka hektarów lasów

Żyje blisko natury i ekologicznie, produkując swoją żywność w miarę możliwości, mmmm swojska kiębaska i młode ziemniaczki <3

#ekologia #pytanie #lurker

Data: 29.12.2019 21:18

Autor: R20_swap

Hej, Nie wiem czy to dobry pomysł, czasem zbyt długo w pozycji stojącej i mdleje, czasami za szybko wstanę i znowu się schylam bo czarno w oczach… dolegliwości zwykle najgorsze są rano, wieczorem rzadko albo o wiele mniejsze.

Myślałem o tym żeby oddać krew i mieć za darmo full badania, ale trochę się boje, że zasłabnę i boję się pozbyć tyle krwi, nie ufam medycynie, nie wiem czy to takie bez znaczenia dla zdrowia.

No i czy np. faktycznie będę miał te full badania, czy np jakieś raki, niedobory, tarczyce etc czy by wykazało?

#pytanie #medycyna

Data: 22.12.2019 13:48

Autor: R20_swap

Jak to jest, że będąc ustawiony do słońca pod tym samy kątem co w lato, to nigdy na skórze nie odczuje takiej jego temperatury/ogrzewania? Wykluczam wilgotność powietrza, bo dni są różne, a kiedyś zimą muusiałbym trafić na na taki dzień… Słońce w zimę jest nieżej co prawda, ale nie znika zupełnie, więc można drobrać wielę takich samych kątów padania promieni co w lato. Tak przy zachodzie to nawet nie ma kątów, tylko świeci na wprost twarzy

#slonce #pytanie #fizyka

Data: 19.12.2019 20:01

Autor: Ijon_Tichy

Siema. Pytanko mam moi drodzy.

Trzy dni temu spadłem z niewielkiej wysokości z drabiny i odruchowo podparłem się dłonią lewej ręki, przez co podczas upadku ręka w łokciu mi się za mocno zgięła w tę niewłaściwą stronę. Ból okropny, aż słabo mi się zrobiło.

Ręka bardzo mnie bolała, ale złamana nie jest. Po trzech dniach, nawet ból trochę ustąpił i mogę proste czynności wykonywać. Od trzech dni smaruję maściami, robię okłady.

Dziś wziąłem gorącą kąpiel i nie wiem, czy to od tego, ale nagle pojawił mi się potężny krwiak na łokciu i połowie ramienia.

Żona mdleje, bo to nie jest na jej nerwy xD

A ja pytam, czy się martwić, czy to normalne, że po 3 daniach od wypadku pojawia się wielki krwiak?

Ps.

Gdybym wziął i umar, to wiedzcie, że spędziłem z wami fajny czas, przepraszam jeśli komuś na odcisk nadepnąłem.

Ps. Ps. @Melonek zrób to ku mej pamięci i bądź szczęśliwy, przełam lęki i chwytaj dzień. Twoje istnienie jest ważne i piękne, no matter what!


Non omnis moriar.

#pytanie #medycyna #wypadki

Data: 16.12.2019 14:59

Autor: PanDomestos

Czy radeon rx570 pójdzie na tej płycie głównej ? Dostałem prezent, że tak powiem, tę kartę graficzną. Chcę zmienić na tę płytę główną swoją starą płytę. Mam kupione niedawno 4 kostkim ram ddr2 po 4gb jedna i szkoda mi pieniędzy na razie na kupno innych ramów. Na starej płycie procek amd 6 rdzeniowy mi nie działa.

Pytam tu, bo debile na wykopie wyśmieją mnie od antyków.

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-n68c-gs4-fx-705811/

#pytanie #pytaniedolurkow #komputery #technologia #informatyka #gry

Data: 13.12.2019 18:31

Autor: wujaszek_muhammad

witajcie, miałem średnią 2 z groszem i nauczycielka wystawiła proponowaną 2, dostałem 1 z kartkówki i średnia wynosi 1.92 (czyli powyżej 1.75 więc ciągle 2). Niestety był jeden sprawdzian z którego dostałem 1 (osobom którym dała proponowaną 1 każe poprawić ten sprawdzian) Stąd moje pytanie, może na koniec semestru wystawić mi 1?

#szkola #kiciochpyta #pytanie #gorzkiezale

Data: 09.12.2019 03:01

Autor: LadacznicoOdporny

Lurki moje drogie :)

Mam do Was pytanko. Czy dwie opony to dobry pomysł na prezent gwiazdkowy, czy zbyt nietypowe? Na pewno będzie problem z upchnięciem tego pod choinką :p

Mój tata jeździ latem na oponach które mają 21 lat. Tak, to nie pomyłka. Gumy pochodzą z października 1998 roku. Co najlepsze, on jest z nich zadowolony. Kiedyś nie było celowego postarzania produktu i takie opony faktycznie wciąż dają radę. No, może na deszczu, zamiast dawać rady dają dupy. Ale jak na taki wiek to są czymś zaskakującym.

Ale ze względów bezpieczeństwa myślę, że wymiana nie zaszkodzi. Bo nawet jeśli guma jeszcze się jako tako trzyma, to nie wiem kiedy opona się rozpadnie ze starości podczas jazdy. Problem w tym, że skoro ojciec jest z nich zadowolony, to czy doceni taki prezent?

Co o tym myślicie?

#prezent #swieta #opony #pytanie

Data: 08.12.2019 01:58

Autor: NightShock

Właśnie zamknąłem pewien etap w swojej muzycznej przygodzie.. odsubskrybowałem wszystkie śledzone pod fora na pewnym forum, powoli nie mam czasu na przeglądanie wątków jeden po drugim.

Stąd pytanie, jak szukacie nowej muzyki? Czy korzystacie z jakichś stron?

Spotify odpada bo po prostu jest niewygodne..

#muzyka #pytanie

Data: 05.12.2019 12:08

Autor: Monte

Chciałbym zacząć pisać o atakach na białych farmerów, tylko jest problem, że zdjęcia są bardzo brutalne, przypomina mi to trochę UPA, a mamyXXI wiek… Tagować to jakoś gore czy jakos oznaczac +18? Czy nie zamieszczać takich newsów?

#pytanie

Data: 04.12.2019 14:40

Autor: Deadlyo

Lurki, powiedzcie mi, dzwoniła do mnie dziś kobieta z numeru: 570 979 199

Podobno mBank, z ofertą żeby przenieść do nich konto + kredyt.

Ale dziwi mnie miejsce spotkania, podobno nie mogę dostać tej oferty w zwykłym banku i najbliższy oddział jest w Gliwiach (jestem z Katowic) i kobieta przyjedzie do mnie i w jakiejś kawiarni umowę podpiszemy.

Niby mBank, bo wiedzą, że składałem u nich wniosek, znała mój numer, adres mailowy.

Jakiś scam i próba oszustwa czy jednak legit.

Ktoś ma konto w tym banku i może mi wyjaśnić czy takie rzeczy zdarzały się wcześniej?

#banki #mbank #pytanie #finanse

Data: 03.12.2019 17:57

Autor: Deadlyo

Jakieś opinie na temat Alior Bank?

Dostałem od nich ciekawego SMS i z tego co tam piszą chętnie bym zmienił bank na nich.

Aktualnie mam milenium, wkurza mnie ten bank i od 2 tygodni szukam czegoś innego.

A w Alior mam wzięty fotel dla graczy na raty (700zł niby nie dużo, ale lepiej mi go spłacić w 4 raty niż na jeden raz dać tyle kasy)

W millenium mam drugi kredyt na 9 000zł (jeszcze zostało z niewypału biznesowego) i Alior napisał, że na raty 0% może mi przenieść konsolidacyjnie ten kredyt i odzyskają odsetki, które w millenium już zapłaciłem.

Więc ciekawi mnie ten bank, bo wcześniej nie brałem go pod uwagę.

Ktoś ma jakieś opinie?

Głównie zależy mi na BLIK i blokowaniu karty tymczasowo w aplikacji albo telefonicznie (bezpieczeństwo)

#banki #pytanie

Data: 03.12.2019 16:44

Autor: R20_New

Doradzi ktoś coś?

Biorę się za instalację gentoo.

Najgorzej nie lubię partycjonowania, dla mnie to jest dramat..

Da się jakoś to obejść i zainstalować go na jednej partycji?(Mam ogólnie 2 partycje z systemem debian i ubuntu) reszta to wolne miejsce. I chciałbym utworzyć 1 partycje dla gentoo. Ale w poradnikachzawszę jest sda1/sda2/sda3 tylko że jak zrobie partycje na tej partycji to mam coś w stylu np sda4p1 sda2p2 sda3p3…… a cfdiski nie iwdzą takich partycji i nie mągę utworzyć partycji rozruchu, linux, home…….. jprdl///

#linux #pytanie #pomoc

Data: 22.11.2019 20:29

Autor: rebul4

Pany! Opony zimówki, które mają po 7-8mm bieżnika ale jako, że są stare to guma stwardniała, z boku popękała i nie trzymają się dobrze drogi.

Są jakieś Januszowe metody kowalstwa żeby przywrócić starej stwardniałej gumie swoje właściwości przyczepności? :D

Zdjęcie dla uwagi

#opony #pytanie

Data: 19.11.2019 16:53

Autor: LadacznicoOdporny

Mam #pytanie.

Czy jest sens założyć 15 letnie #opony zimówki na tył? Na przód by poszły nówki.

Zastanawiam się czy taka muzealna opona jest cokolwiek warta. Tata mi mówi, że da radę. Ja podejrzewam, że niemal równie dobrze mógłbym założyć oponę z plastiku.

Jakie są Wasze opinie w tym temacie?

Data: 16.11.2019 17:22

Autor: R20_New

Czy to normalne, że jak renderuje w kdenlive to mam normalne zużycie na trzech wątkach, a jeden cały czas na 100% ?

CPU i5 7200u Laptop HP/ – 2 rdzenie 4 wątki

System manjaro, ale w debianach/ubuntach tak samo było.

#Linux #Pytanie #kdenlive

Jednak się rozmyśliłem, instalacja archa nie ma większego sensu, a jest uporczywe etc.. Jedynie instalacja Gentoo mogłaby jakoś znacznie poprawić wydajność z tego co widzę, ale nie chce mi się aż tak bawić.. (-‸ლ)

Data: 14.11.2019 22:46

Autor: Deadlyo

Jakieś ciekawe gry?

Aktualnie jak maniak gram w 2 tytuły:

  1. Fallout 76 (nudzi mi się już ta gra jak cholera)

  2. Sniper ghost warrior 2 i 3

Sniper podoba mi się, ze względu na szukanie miejscówki i walkę na daleki dystans.

Myślałem o pobraniu War Thunder

Ma ktoś jakieś fajne gierki, najlepiej jakby były w 3D ale jak jest jakaś extra w 2D to nie pogardzę.

Mam wieśka 3 a gothica nie lubię za bardzo.

Wyscigi też średnio, chyba, że jakieś fajne, najlepiej coś w multi, aby można sprzedawać / wymieniać itemy między graczami coś jak w Fo76

#pcmasterrace #gry #steam #origin #pytanie

Data: 10.11.2019 15:27

Autor: R20

Jak to jest, że na wszystkich debianach i pochodnych występuje tearing na integrze i nvidia, a w Manjaro nawet LiveUSB nie było czegoś takiego?

#Linux #Intel #Nvidia #Pytanie #Informatyka #komputery #Debian #Manjaro

I jeszcze jedno pytanie z boku, niedawno w manjaro dodałem, żeby aktualizował też z repozytorium archa i program do aktualizacji pokazał mi, że są nowe aktualizacje, więc wybrałem.zrobiłem, a po resecie już się nie uruchomił.To było z miesiąc temu.

Data: 09.11.2019 11:29

Autor: R20

Hej murki, mam pytanie jeśli ktoś wie. Jak to jest z powerBankiem?Wiadomo, że nie istnieją baterie które trzymają stałe napięcie, ani akumulatory, a mimo to będąc już dosyć rozładowane dalej ładują….

No i teraz pytam jakie najmniejsze napięcie może być do ładowania telefonu? Wydawało mi się, dla telefonu z ładowarką 5V musi być około 5V bo jeśli będzie mniej to przetwornica w telefonie nie zadziała.

A teraz do czego zmierzam,,

Mam 3 lampki orodowe z panelami foto…… wczoraj jak przystawiłem latarkę lad to miałem 2,54 V. No i chciałem je złączyć równolegle i żeby mi ładowały(jakiś stary telefon)A ja bym sobie przylutował kabelki przy(tam gdzie się wkłada akumulatorek)

5V albo 3,7 i idąc do szopki raz na x czas, kiedy jest już ciemno, a potrzebuję tylko coś zobaczyć(ew. napić się piwa i tupnąć w samotności chwilkę) to miałbym free oświetlenie led np. i bez kupowania baterii etd??

#elektronika #pytanie

Data: 06.11.2019 22:32

Autor: Emil18

Może wy coś doradzicie

Mam 190cm wzrostu i ważę 60kg

Anoreksji nie mam bo wiem, że jestem dużo za chudy.

Jedzenia nie unikam, jak robię się głodny to jem.

Co w takim wypadku robić?

Może są jakieś środki na powiekszenie apetytu, czy coś?

Jakie tagi dać, bo nie mam za bardzo pomysłów?

#lekarz #pytanie

Data: 04.11.2019 22:07

Autor: turtelian

jak rozpoznac zlamanie xD? nie wiem gdzie mialbyum zlamac sama koncowke w palca, ale spuchla boli i promieniuje bol. do tego nie ma ropy w srpdlku bo probowalem przebijac xD

jakies protipy od jakiegos medyka lurkowego ?

#pytanie #lekarz

Data: 03.11.2019 21:23

Autor: Lukmar

Głupie pytanie początkującego użytkownika Linuxa: Jak odpalę sobie aplikację okienkową z terminala to żeby robić w nim potem cokolwiek innego to muszę otwierać kolejną kartę/okno terminala? Po uruchomieniu aplikacji znika mi początek wiersza z userem. Mogę przez to rozumieć że od teraz polecenia wydaję wewnątrz aplikacji? Czy to przez to że uruchamiam aplikacje po prostu wpisując jej nazwę? Powinienem dodać jakąś komendę?

#linux #pomocy #pytanie

Data: 03.11.2019 18:49

Autor: Ijon_Tichy

Lureczki moje drogie. Kupiłem sobie na allegro grę Myst IV Revelation z 2005 r. i niestety nie działa ona na Windows 10, bo jest za stara. Jestem komputerowym laikiem, więc próbowałem po prostu robić tryb zgodności, włączać directplay, uruchamiać narzędzie naprawcze – nic nie pomogło. Czy istnieje jakiś emulator, prosty w obsłudze, lekki, który umożliwi mi uruchomienie tej gry?

#pytanie #laik #komputery

Data: 31.10.2019 02:18

Autor: Deadlyo

Jakiś program do "antyminimalizowania" gier?

Mam dwa monitory, na jednym leci gra a na drugim YouTUbe z muzyką i jak staram się zmienić muzyke na drugim muzykę to mi na pierwszym monitorze minimalizuje grę

Monitor 1 działa na GTX 1070Ti

Monitor 2 na Intel HDGraphic

Moje mobo obsługuje możliwość uruchomienia obu GPU jednocześnie

Ale strasznie denerwuje mnie minimalizowanie gry, podczas korzystania z drugiego monitora.

Najlepiej jak program działałby na zasadzie :

Klikam jakiś klawisz i mogę myszką przejechać między ekranami, bez tego siedzę na jednym monitorze, nie minimalizuje gier i programów w FullScreen

#pcmasterrace #komputery #pytanie

Data: 25.10.2019 20:34

Autor: hellboy

W związku z piątkiem takie luźne pytanie:

jaki tekst epitafium chętnie widzielibyście na swoim nagrobku?

Jedno z ładniejszych z jakim się spotkałem to następujący wiersz Mary Elizabeth Frye (polskie przekłady również są niezłe):

Do not stand at my grave and weep

I am not there. I do not sleep.

I am a thousand winds that blow.

I am the diamond glints on snow.

I am the sunlight on ripened grain.

I am the gentle autumn rain.

When you awaken in the morning's hush

I am the swift uplifting rush

Of quiet birds in circled flight.

I am the soft stars that shine at night.

Do not stand at my grave and cry;

I am not there. I did not die.

#pytanie #zapytajlurkow #poezja

Data: 25.10.2019 17:10

Autor: BlaziuBlaz

Co sądzicie o miłości od pierwszego wejrzenia? Dlaczego źle widziane jest wyznanie tego pięknego faktu prawie obcej osobie prosto z mostu? Jak to jest, że czasem trafiamy na taką osobę przez którą tracimy rozum – mam na myśli (przez jej) sposób bycia, aurę, wrażenie które sprawia, zachowanie, mimikę, to jaka jest, wygląd przy tym schodzi na drugi plan. Nic nie wiesz, ale patrzysz, słuchasz i jesteś rozjebany.

#pytanie #dyskusja

Data: 23.10.2019 11:58

Autor: Thorns

Czy ktoś wie w jakiej technologii jest zrobiony sekundnik wyświetlający się na podłodze w kółku na linii rzutów osobistych? Oglądamy właśnie mecz koszykówki i mnie to zaintrygowało.

#nba #pytanie

Data: 22.10.2019 12:25

Autor: turtelian

lurki zna sie kots na podatkach ? bo wusmie daje matce pieniazki do reki ktore ona mi przelewa na konto, bo aby nie bylo oplat musze zrobic obrot. I pytanie czy US sie dojebie czy sie nie dojebie i czy takie wytlumaczenie im wystarczy xD bo wsumie to chyba ja powinienem zglaszac darowizne i matka xD takie perpetum mobile kurwa jego mać xD

#podatki #urzadskarbowy #pytanie

w punktac zeby bylo mniej zawile:

1.wyplacam z bankomatu

2.daje matce do reki

  1. robi mi przelew

Data: 20.10.2019 17:28

Autor: Ijon_Tichy

Siema. Jakieś 20 lat temu grałem w tę grę: "Zeus pan Olimpu" i pamiętam, że dostarczała mi nie lada frajdy. Wtedy miałem naprawdę niezłą zabawię przez wiele, wiele godzin. Zagrałbym w końcu po wielu latach w jakąś grę, która jest dobrze dopracowana. Mam wobec powyższego pytanka:

1) Czy w dzisiejszych czasach istnieje jakaś gra strategiczna, która ma sens, w której dużo zależy od gracza, a nie od zaprogramowanych przez twórców rzeczy, albo od tego, czy płacisz kasę za upgrade?

2) Czy na aplikację na telefon coś sensownego istnieje? Bo z tych rzeczy, które widziałem, to same proste gierki, w których mało zależy od gracza i większość zależy od tego, czy płacisz kasę, albo od tego, jak gra cię poprowadzi i nie czujesz swojego wpływu na losy rozgrywki.

#gry #grystrategiczne #pytanie #googleplay #smartfony

Data: 17.10.2019 01:17

Autor: Deadlyo

Szukam czegoś nietypowego na Win10

Na androida była kiedyś nakładka, która po kliknięciu wyświetlała kilka ikon w niej przypisanych.

Czy jest coś podobnego na Win10?

Na przykład po najechaniu pokazuje ikony przypisane do danej?

Najeżdżam na ikonę "Gry" i wyświetla mi wszystkie gry, które tam przypisałem, tak aby nie zawalały miejsca

#pcmasterrace #komputery #pytanie

Data: 10.10.2019 17:40

Autor: Deadlyo

Ma ktoś może te biurko?

Wie jak glębokie są szuflady?

https://allegro.pl/oferta/biurko-loft-skandynawskie-komputerowe-3-szuflady-8418913883?msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

#pytanie #meble #biurko

Data: 08.10.2019 12:51

Autor: BlaziuBlaz

Ej co się dzieje z YT? Od wczoraj, kiedy słucham w tle playlisty na losowym odtwarzaniu często puszcza ten sam kawałek w kółko. Zarówno na telefonie jak i PC. Dodatkowo na telefonie nie przewijał na następny, kiedy przewijałem tylko też odtwarzał od nowa ten sam. Win 7 – Chrome, Android – Brave.

#pytanie #youtube #komputery #problem

Data: 01.10.2019 17:06

Autor: Kiszony

Kupiłem!…..w zestawie z 2 dodatkowymi bateriami, plecakiem, filtrami ND, solidną kartą i 2 ładowarkami, licząc obecnie ten zestaw to nieco ponad 10k, przelatane 10 godzin ale zaliczył wpadkę o czym pisałem już w tym poście. Kumpel chciał go dać na olx i nie mogłem do tego dopuścić, więc złożył propozycje i poszedł mi na rękę rozkładając płatność na 12 miesięcy, całość ostatecznie jednak za 5k, ale uważam że warte ryzyka Testowałem i wszystko trybi, ale wiadomo….korozja może postępować, choć to nie była to słona woda i serwis był dobry, więc kto wie? Dlatego zastanawiam się jak mogę się jeszcze zabezpieczyć/wyciągnąć ewentualną wilgoć?…..może stworzyć środowisko w którym ta wilgoć (jak i z obecnej pory po przyszłych lotach) będzie pod kontrolą, może te małe woreczki większą ilość, te co są w butach w kartonie? Ktoś z was zna się na elektronice, bądź lata jakimś dronem? …wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane,…Lurkowi bracia i siostry( ͡º ͜ʖ͡º)

#chwalesie #dron #pytanie

Data: 30.09.2019 16:36

Autor: Ijon_Tichy

Siema Lurki i Lukierki. Poratujcie radą. Próbuję obejrzeć film na fili.cc, ale mam bezprzewodowy internet, który w trakcie beznadziejnej ulewy po prostu jest za wolny i film mi się zacina. Chciałbym go zatem ściągnąć na dysk i obejrzeć offline. Czy są jakieś proste i skuteczne metody ściągania filmów na dysk?

#internet #download #virtuallifehack #pytanie

Data: 29.09.2019 22:02

Autor: Czlowiek_pizza

Hej

Tak sobie gram w wiedźmina i myślę sobie, że zawsze miałem bujną wyobraźnie

Czy da się pisać książki, jeśli powiedzmy nie jestem jakimś polonistą? Błędów ortograficznych nie robię, bo praktycznie po za krótkimi notatkami nie piszę długopisem, wszystko robię na komputerze, a jak wiadomo ten błędy podkreślia ( ͡º ͜ʖ͡º)

Natomiast błędy stylistyczne, językowe i interpunkcyjne to już inna bajka

Przypuśćmy, że napisałem fajną książkę, ale od błędów jest nieczytelna xD

Jest opcja by dać ją do jakiegoś wydawnictwa, co to ją sobie poprawi i wyda, a mi będzie płacił % od sprzedanego egzemplarza?

#pytanie #pytania #ksiazki #praca #pracbaza #biznes

Data: 29.09.2019 17:02

Autor: Czlowiek_pizza

Kurcze jest taka sprawa

Jak siedzę w tym swoim telkomie, a wcześniej robiłem w innych firmach, to jasno widziałem, że kierownicy w nich to takie parobki jak ja, z tym że ich praca była 10x wygodniejsza i 10 lżejsza, a nawet 10x lepiej płatna. Normalnym jest, że młody menedżer ma ok 3msc czasu na wdrożenie, a co za tym idzie, przeciętny człowiek jest w stanie się tego nauczyć i robić to samo.

Jako, że nie chcę być do końca życia parobkiem, wystartowałbym do jakiejś firmy na stanowisko menedżerskie z marszu, tylko w każdej firmie, nawet jakimś podrzędnym sieciowym obuwniczym wymagają, bym już był wcześniej menedżerem. Więc mam taki wniosek, żeby nakłamać w CV i zrobić sobie jakieś fałszywe referencje xD

Prawda jest taka, że raczej nikt tego i tak dokładnie nie sprawdzi, a w nowej pracy jako „nowy kierownik” wcale więcej i tak ogarniać nie będę od kogoś z ulicy. Jedno jest pewne, już nikt mną poniewierać nie będzie, chyba że sama dyrekcja firmy, ale to wtedy jest jakieś 5% kadry, a nie 90% w przypadku szeregowego pracownika.

Pytanie tylko, czy to nie jest karalne, takie oszukiwanie w cv i podrabianie świadectwa pracy, oraz czy inna firma jest w stanie to jakoś dokładnie zweryfikować. Opcja jest taka, żeby założyć firmę na jakiegoś członka rodziny, tam zostać kierownikiem i firmę zamknąć xD

Doświadczenie to kurcze mam, bo w sumie mieć go za bardzo nie trzeba. Widziałem co robią kierownicy, to samo co ich podrzędy parobek, też wypełniają tabelki w excelu i odpowiadają za realizacje wymysłów firmy, z tym że oni tego sami nie robią, tylko poganiają pracowników i ich pilnują, a pensja jest zdecydowanie większa. Kurcze jak czytam ogłoszenia o pracę i te punkty w wymaganiach, to tak na prawdę robię to samo co oni wymagają, tylko że brakuje mi jednego punktu jakim jest „doświadczenie na kierowniczym stanowisku min. rok”

Co o tym myślicie?

#praca #pracbaza #pytania #pytanie