Data: 31.03.2020 18:46

Autor: Fallen

Błagam Lurki powiedzcie, że się mylę ale chyba tych z rządu już całkiem pokurwiło. Czy to oznacza, że idąc z żoną muszę zachować odstęp 2 m tylko po to żeby po powrocie do domu, usiąść, włączyć netflixa a potem iść do tego samego łóżka? TO KURWA JAKIŚ ŻART? #koronawirus #pis #pytanie

Data: 25.03.2020 19:19

Autor: Alojz

Niemcami rządzą wirolodzy, to oni doradzają Merkel i innym polityką w Niemczech, w kwestii kwarantanny, i dalszego działania jeśli chodzi o #koronawirus

Fachowcy pierwszej klasy,znani nie tylko w Niemczech, ale i na świecie.Tylko że oni patrzą na problem pod kątem "Jak spowodować by wirus rozprzestrzeniał się jak najwolniej " Ale brak pytań o gospodarkę i jak to będzie wyglądać finansowe i społecznie dla państwa.Bankructwa zwykłych obywateli,bezrobocie,brak kasy na służbę zdrowia itd

Jak już pisałem na nocnej, Niemcy mogą sobie pozwolić na wzrost zachorowań w granicach 40 000 nowych chorych dziennie,powyżej tej liczby będą sceny jak z włoskich szpitali.

Czyli w trzy miesiące zachoruje na ten wirus 4 miliony Niemców,pozostanie jeszcze koło 75 milionów które nie zachorowały na niego. Naukowcy sami mówią że w tym roku raczej nie ma szansy na szczepionkę, czas jest za krótki na testy.

Jak długo wytrzyma gospodarka ? Dziś dwóch znajomych żony, dowiedziało się że ich firma skraca czas pracy, co oznacza dla pracowników: 60% " gołej " pensji w zamian za to są dalej zatrudnieni.

Żadna gospodarka nie wytrzyma przez pół rocznej kwarantanny i "Home Office"

Jak myślicie, za trzy ,cztery miesiące kwarantanny, pierwsze rządy zdecydują się na powrót do normalnego zycia mimo tego że umrze więcej osób niż w czasie kwarantanny?

#pytanie #gospodarka

Data: 20.03.2020 16:42

Autor: Alojz

Przed trzynastoma dniami w Niemczech było ponad 800 zakażonych na #koronawirus Jako że Niemcy mają dwa razy więcej mieszkańców niż Polska,można powiedzieć że Niemcy były w takim samym momencie jak Polska teraz, 411 zakażonych.

Teraz w Niemczech jest, według oficjalnych źródeł 15 000 według międzynarodowy 16 000.

Czyli jeżeli w Polsce 2 kwietnia będzie 8 000 chorych, będzie to dobrym wynikiem,porównując to z Niemcami.

Dobrze to liczę ?

#pytanie

Data: 16.03.2020 20:32

Autor: false_nine

@Thanos wiem, że jesteś zajęty, ale chciałbym tylko zapytać czy możliwe będzie wprowadzenie obsługi formatów wideo jak MP4, a także możliwość wgrywania (chociaż czasowo z opcją samousunięcia) gifów tak do 50mb. To by bardzo pomogło uploaderom. Da się coś takiego kiedyś wprowadzić?

#pytanie

Data: 10.03.2020 20:19

Autor: PanDomestos

Złożyłem reklamację w wranglerze, konkretnie moje spodnie oddałem na gwarancję, nie minęło jeszcze dwa lata i spodnie pękły w rozkroku. Tanie nie były i jakość ciuchów wranglera zeszła na psy, już bardziej polecam croppa, jakość podobna lub w croppie nieco lepsza i tańsze jest wszystko. Można nawet nabyć spodnie za 40 zł w tym sklepie. Wracając do sprawy, reklamację złożyłem jakoś 3,5 tygodnia temu. Po 2 tygodniach dostałem sms-a, że odmawiają mi gwarancji i że wysłali listownie pocztą podany powód odmowy. Ile czasu oni mają na dostarczenie mi informacji odmowy? Listu do dzisiaj nie dostałem a mają mojego emaila i yelefon i mogli sms-owo napisać powód odmowy i mailowo. Do dzisiaj nie znam powodu.

#pytanie #pytaniedoeksperta #reklamacja #gwarancja #prawo #prawokonsumenckie #handel #januszebiznesu #biznes #polska

Data: 10.03.2020 20:18

Autor: PanDomestos

Kumpel pracuje we firmie i dostał propozycję pracy w innej firmie. W tej starej najpierw powiedzieli mu, że porobi tydzień i podpiszą rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Teraz robią mu pod górkę i stwierdzili jednak, że ma miesiąc wypowiedzenia. Czy da się jeszcze jakość inaczej odejść od starej pracy w szybszym terminie? Z nowego zakładu ciągle trują mu tyłek telefonami.

#pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #prawo #januszebiznesu #polska #biznes

Data: 07.03.2020 12:37

Autor: hellboy

Gdy zobaczyłem tę okrągłą sumkę wypłacaną po śmierci z przyczyn naturalnych aż mi łzy wzruszenia do oczu napłynęły. :-D

PS znacie jakieś dobre ubezpieczenia dla osób prowadzących JDG w IT? Takie w razie ewentualnego pobytu w szpitalu lub choroby przewlekłej, która by uniemożliwiła świadczenie usług.

#heheszki oraz #pytanie

Data: 05.03.2020 09:51

Autor: Alojz

Takie pytanko o poranku.

Czy przeszkadzało by wam, czytanie książki ( kryminał,biografia itd ) autora który ma skrajne poglądy niż wasze, np jesteście osoba o prawicowy poglądach, a autor książki jest skrajnym lewakiem

#ksiazki #pytanie

Data: 04.03.2020 08:35

Autor: ruy_lopez

lucky strike podrozaly od lata o 2 zl -> do 17,5 pln

dobrze ze rzucilem, juz by mnie po prostu teraz nie bylo stac i chyba krzywa laffera zostala przekroczona

pamieta ktos jakie ceny fajek byly w latach ok. 2007-2010? pewnia z 5zl mniej a juz wtedy ludzie pewnie narzekali ze zdzierstwo straszne

#pytanie #papierosy

Data: 04.03.2020 03:55

Autor: Monte

Wykop idzie w stronę degeneracji Reddita za kilka lat bedziemy tam czytać takie rzeczy jak na reddicie, a co się dzieje na reddicie podałem przykłady tutaj:

https://www.lurker.pl/p/b88wHrHf9

Idea założyciela jak dobrze zrozumiałem @Thanos a oraz @lisq a polegają na tym, żeby stworzyć Lurker takim wykopem ale w latach swojej świetności, ja doskonale pamiętam taki wykop, wychodząc z wykopu zawsze wychodziłem stamtąd z nową wiedzą zawsze się czegoś nowego ciekawego dowiedziałem.

Nie zgadzam sie z tezą, że wykop stał się taki jaki dzisiaj jest przez przegryw i patostreamy – to spłycanie problemu:

Pierwszym większym upadkiem wykopu to było branie kobiety na ważne stanowisko, której szybko brakło atencji i o aferze zbożowej każdy złyszał, głowa wykopu wprowadziła pierwszy większy patologiczny degeneracyjny content, który co prawda rozsławił wykop ale prowadzi to do tego czym stał się reddit.

Jeżeli ktoś sie inetresował polityką/aferami/moderacją to wie kto przypina czasem te patologiczne rzeczy z mirko na główną, usuwał nielewoskrętne znaleziska, banował ręcznie niechcianych użytkowników którzy za bardzo lubią prawicę (#pdk), później degeneracja szła coraz mocniej i wkrótce nie będzie się tam dało wejść i wyjść bez dostania nowotworu.

Przechodząc do meritum sprawy:

-Administracja oraz moderacja powinna świecieć przykładem, a to nie trudne jak mamy takiego dzika i chada @Thanos a ( ͡º ͜ʖ͡º)

-Moderacja nie może tak agresywnie moderować i usuwać niechcianych treści, bo będzie to tworzyło konflikty i zły PR, to do nas użytkowników należy, aby stworzyć takie lurkerowe okno overtona – rama w któryej będą znajdować się rzeczy akceptowalne i plusowane/pożądane z minusowaniem treści patologicznych znajduących się poza oknem overtona rzeczy nieakceptowalnych, a gdzie te okno będzie się znajdywało również zależy od nas i czy będziemy bronić by było tam gdzie chcemy.

Jakie da nam to korzyści? Ludzie którzy tworzą patologiczny content zostaną zminusowani i sami odejdą z tego serwisu z powrotem na wykopy, dobry content będzie nagradzany i pożądany to zwabi różnież takich użytkowników, którzy szukają takiego contentu w internecie. Kolejna korzyść tzw "normik" coś postuje szybko wyczuje co ma wrzucać by dostać plusy by sie przyjęło, a czego unikać by nie zostać zminusowanym i będzie tworzyć content porządany, wkrótce również sam załapie takie myślenie i ta lurkerowa rodzinka się będzie powiększać.

A administracji zostawmy to by tworzyli nowe funkcjonalności i dbali by się ten serwis rozwijał i był na topce rozwiązań technologicznych (。◕‿‿◕。)

Zgadzacie się z tym pomysłem? Zapraszam do dyskusji pod wpisem.

#lurker #pytanie #lurkeroweoknoovertona

Data: 23.02.2020 13:47

Autor: Alojz

Wasze zdanie, powinna eutanazja być dozwolona, czy zabroniona ?

Osobiście powiem że Tak, powinna być ostra procedura ,dwóch niezależnych psychiatrów sprawdza czy osoba która chce eutanazji jest zdrowa na umyśle. Kolejnym priorytetem powinna być ciężka lub śmiertelna choroba pacjenta.

I czas od podjęcia decyzji do eutanazji powinien wynosić ,powiedzmy sześć tygodni. Do tego opieka psychologa.

Podczas nauki zawodu pielęgniarza, w szkole (Niemcy) puszczali nam film, na temat eutanazji w Holandii. Pacjent miał raka krtani i gardła,czyli praktycznie całą szyja w raku.Rak był nie wyleczalny, dwa różne szpitale potwierdziły diagnozę.I facet wybrał eutanazję.Byla właśnie pokazana cała procedura, rozmowa z psychiatrami ,psychologami,lekarzem który informował go jak będą wyglądały jego ostatnie miesiące życia,i w jakim stopniu może medycyna złagodzić jego cierpienia.

Na końcu zdecydował się na eutanazję,pożegnalny wieczór z rodziną a potem w samotności ( tak wybrał ) zastrzyk podany przez lekarza.Ale o ile dobrze pamiętam, gościu musiał nacisnąć sam nacisnąć guzik na na urządzeniu który wstrzykuje ten śmiertelną miksturę. tego nie jestem pewien

#pytanie #medycyna

Data: 22.02.2020 10:17

Autor: Alojz

Mam taki dylemat.

Mój syn jest w pierwszej klasie podstawówki ( Niemcy) jest drobnej budowy ciała i parę centymetrów mniejszy od średniej w klasie.

Ostatnio na przerwie jeden z większych kolegów popychał mojego syna ,raz ,drugi,trzeci …syn mówił żeby przestał.Nic nie pomogło.Wiec syn mu sprzedał kopa w brzuch z półobrotu. Poszkodowany wylądował w szpitalu,po godzinie go zwolniono do domu.Podejrzewam że był na wydechu jak dostał skopa

I jak reagować?

Z jednej strony powinien się postawić jak ktoś go atakuje z drugiej jak kogoś uszkodzi ,będzie też nie fajnie …

#pytanie

Data: 18.02.2020 09:47

Autor: Ijon_Tichy

Lurker kocha, lurker radzi, lurker nigdy cię nie zdradzi!

A więc, ostatnio laptop mi trochę zamula. czy polecicie mi jakieś sprawdzone, darmowe programy, które mogłyby skutecznie uwolnić moją pamięć ram, obciążenie dysku, procka, czy coś? Nie znam się, więc pytam :/

#pytanie #komputery #pytanielaika

Data: 18.02.2020 08:49

Autor: Fallen

Cześć Lurki,

Szukam sensownej odpowiedzi na jedno pytanie: Co z zarażonymi korna wirusem u których wykryto infekcję np. na początku stycznia w Europie i przeżyli do teraz? W sensie: dalej są chorzy czy ich organizm zwalczył tego wirusa jak klasyczną grypę? Nie wiele mówi się o tych przypadkach…

#pytanie #koronawirus #chiny

Data: 14.02.2020 21:16

Autor: R20_swap

Czasem słucham takiego dr medycyny X i jeszcze jednego X , Mówią wiele ciekawych faktów o szczepionkach, o historii szczepionek i o historii medycyny.

Fakt nigdzie tego nie sprawdzałem – czy mówią prawdę.Ale są dr, medycyny, gdy idę do lekarza też nie sprawdzam czy mówi prawdę, a jestem w jego rękach. Wielu ludzi nawet nie przeczyta ulotki poważnych medykamentów, a jedynie zobaczy na karteczkę od lekarza ile czego ma wziąć.

W każdym razie są w internecie ludzie którzy uporczywie twierdzą, że to co wygadują ci ludzie to tylko zwykłe kłamstwa.

I tak mnie właśnie zastanawia, skoro ci ludzie robią tyle złego, to czy brakuje chociaż jednej osoby w tym ponad 30milionowym kraju? I brakuję tych prawdziwych lekarzy dochodzących prawdy i pozywających takich fałszywych doktorów medycyny? I czy brakuje w końcu pracowników firm farmaceutycznych zabezpieczających interesy?

I nigdy chyba nie widziałem i nie słyszałem jakiegoś komentarza typu: a nie tu się pan pomylił, tu było tak, a nie tak. Czy coś w tym stylu.

#pytaniedoexpera #pytanie #lekarze #oszusci #medycyna #leczenie #dr #lekarz #choroby #zdrowie

Data: 28.01.2020 17:27

Autor: R20_swap

Ma ktoś z was niepotrzebny klucz win7?

Mogę dać komuś do win8 nie 8.1 tylko 8 miałem 3 nawet, ale został jeden, bo ten system miał same błędy kiedy powstał i uznałem, że nigdy nie będzie mi potrzebny.

#pytanie #rozdajo

Data: 27.01.2020 13:06

Autor: Fallen

Może głupie pytanie Lurki ale… jaka jest szansa, że paczucha z elektroniką z aliexpress będzie "zainfekowana" koronawirusem? #pytanie

słabo to wygląda: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0oKIKJlc-zeNZGFBVEN0-O-58daoCDaKicXwC10cjFWgCZqTPgavseTfI#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Data: 26.01.2020 23:51

Autor: R20_swap

#pytanie #gry #pc #pcmasterrace #komputery

Naprawdę te benchmarki nie kłamią i #gra5 ma wiecej fps na win10 niż na win7/8?

Jeśli tak to czym jest to uzasadnione?

Do directx miały gry wydajniej chodzić, ale gdy wydano directx12 to nie było jeszcze gier na niego(robionych pod niego)

Fanatycy win10 przekonywali wtedy, że będzie szybciej, ale trzeba poczekać na nowe gry LOL.( ͡º ͜ʖ͡º)

Data: 23.01.2020 12:54

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukierki.

Ostatnio, w dyskusji na temat męskości wymieniłem się spostrzeżeniami z kolegą @raptor i przyszło mi na myśl pytanie – czy czytaliście książkę Josepha Conrada pt.: "Lord Jim"?

Uważam, że ta książka jest absolutnym arcydziełem. To dzieło obowiązkowe dla każdego mężczyzny. Nikt nie pożałuje straconego czasu, który będzie wykorzystany na przeczytanie tej książki.

#lurker #pytanie #ksiazki

Data: 21.01.2020 19:22

Autor: R20_swap

@Thanos

A dużo to roboty żeby włączyć…..?

No bo ja często zmieniam systemy, takie hobby, jeden klei kolejki, drugi robi realne modele pociągów, a inny bawi się OS/am PCi.

( ͡° ʖ̯ ͡°)

A za każdym razem muszę 2 razy klikać tą politykę prywatności i tak nawet nie wiem czego to dotyczy, wiem tylko, że miała powstać wtyczka do automatyzacji akceptacji tego #nwo shit/u

#pytanie #administracja #lurker #shitposting

Data: 19.01.2020 11:01

Autor: Lukmar

Miałem na dysku Google duży folder, który był udostępniany innym poprzez link. Usunąłem go, ale zobaczyłem komunikat że będzie dalej dostępny dla współpracowników i nadal zajmuje mi miejsce na dysku mimo tego że nie widzę samego folderu. Wiecie jak się go pozbyć zupełnie i zwolnić miejsce?

#google #informatyka #pytanie

Data: 17.01.2020 18:47

Autor: R20_swap

Ej, a do czego jest matematyka w informatyce. skoro mają np. Komputer stacjonarny który spełnia wymagania x aplikacji na min, to odpalisz ją nawet na średnich, a laptop nawet jak spełnia te najwyższe wymagania, to nie wiadomo czy pograsz na minimalnych, albo fps będzie tak podły, że szkoda wzroku.

Niby wiadomo itd. No ale dlaczego tak się gedzieje, że karta np. 1GHZ nie ma tego 1GHZ w praktyce i czemu narząd ochrony konsumentów się z ym do tej pory nie uporał?

#pytanie #prawo #przestepczosc #komputery #matematyka #hardware

Data: 17.01.2020 17:46

Autor: Alojz

Krótkie pytanie

Jak coś wrzucam, jeśli chodzi o wpisy z Niemiec.

To potrzebujecie linków do tej informacji,czasami są to dwa czy trzy, jak uzupełniam wiadomość, czy wierzycie mi jak bratu ;)

Często są to newsy z telewizji bądź radia, więc do newsa będę musiał szukać pasującego linka w necie.

Na dole dam odpowiedzi, dajcie plusy przy odpowiedzi która wam pasuje

#wszystkooniemczech

#pytanie

Data: 17.01.2020 17:19

Autor: Ijon_Tichy

Nie ma opcji wiadomości prywatnych, więc piszę tutaj.

Szanowny kolego @Monte ! Przypomnij mi proszę, jak się nazywał ten program, który mi proponowałeś do układania pianina? Bo mam dzisiaj trochę czasu i pomyślałem, że przepisze to pianino i może ułożę ciąg dalszy, jeśli nie padnę do nocy.

#pytanie #prywata #pw

Data: 12.01.2020 19:15

Autor: Alojz

Bylibyście w stanie, 24 godziny mówić w tzw twarz, to co w danym momencie myślicie o tej/ innej osobie.Do tego szczere odpowiedzi na pytania.

Czy to w domu czy to w pracy, czy wśród 1znajomych.

Czy raczej oznaczało by to katastrofę dla was jak i w pracy i w domu ?

#pytanie

Data: 04.01.2020 22:49

Autor: R20_swap

jak to jest, że na str, producenta lapucha nie ma sterów do win10 < A programy typu drviver pack i tak zainstalują jakieś??

no tak można wejść nawet na strone producenta sterownika i też nie ma LOL??

( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przykład np. intel 620 HD graphics na cpu i5 7200 u

#informatyka #pytanie

Data: 04.01.2020 21:28

Autor: Monte

Widzę, że tu wojna ekologiczna coraz mocniej się rozkręca, tak więc mam pytanie, które zadałem neuropie i dostałem tylko jedną odpowiedź "sortowanie śmieci".

Jak wy dbacie o środowisko?

Ja mam zagazowanego gruza, dzięki czemu produkuje mniej emisji i dzięki temu moge pozwolić sobie na widlasty silnik z dużą pojemnością i nadal cieszyć się z ekologicznej jazdy.

W swoim życiu posadziłem kilka hektarów lasów

Żyje blisko natury i ekologicznie, produkując swoją żywność w miarę możliwości, mmmm swojska kiębaska i młode ziemniaczki <3

#ekologia #pytanie #lurker

Data: 29.12.2019 21:18

Autor: R20_swap

Hej, Nie wiem czy to dobry pomysł, czasem zbyt długo w pozycji stojącej i mdleje, czasami za szybko wstanę i znowu się schylam bo czarno w oczach… dolegliwości zwykle najgorsze są rano, wieczorem rzadko albo o wiele mniejsze.

Myślałem o tym żeby oddać krew i mieć za darmo full badania, ale trochę się boje, że zasłabnę i boję się pozbyć tyle krwi, nie ufam medycynie, nie wiem czy to takie bez znaczenia dla zdrowia.

No i czy np. faktycznie będę miał te full badania, czy np jakieś raki, niedobory, tarczyce etc czy by wykazało?

#pytanie #medycyna

Data: 22.12.2019 13:48

Autor: R20_swap

Jak to jest, że będąc ustawiony do słońca pod tym samy kątem co w lato, to nigdy na skórze nie odczuje takiej jego temperatury/ogrzewania? Wykluczam wilgotność powietrza, bo dni są różne, a kiedyś zimą muusiałbym trafić na na taki dzień… Słońce w zimę jest nieżej co prawda, ale nie znika zupełnie, więc można drobrać wielę takich samych kątów padania promieni co w lato. Tak przy zachodzie to nawet nie ma kątów, tylko świeci na wprost twarzy

#slonce #pytanie #fizyka

Data: 19.12.2019 20:01

Autor: Ijon_Tichy

Siema. Pytanko mam moi drodzy.

Trzy dni temu spadłem z niewielkiej wysokości z drabiny i odruchowo podparłem się dłonią lewej ręki, przez co podczas upadku ręka w łokciu mi się za mocno zgięła w tę niewłaściwą stronę. Ból okropny, aż słabo mi się zrobiło.

Ręka bardzo mnie bolała, ale złamana nie jest. Po trzech dniach, nawet ból trochę ustąpił i mogę proste czynności wykonywać. Od trzech dni smaruję maściami, robię okłady.

Dziś wziąłem gorącą kąpiel i nie wiem, czy to od tego, ale nagle pojawił mi się potężny krwiak na łokciu i połowie ramienia.

Żona mdleje, bo to nie jest na jej nerwy xD

A ja pytam, czy się martwić, czy to normalne, że po 3 daniach od wypadku pojawia się wielki krwiak?

Ps.

Gdybym wziął i umar, to wiedzcie, że spędziłem z wami fajny czas, przepraszam jeśli komuś na odcisk nadepnąłem.

Ps. Ps. @Melonek zrób to ku mej pamięci i bądź szczęśliwy, przełam lęki i chwytaj dzień. Twoje istnienie jest ważne i piękne, no matter what!


Non omnis moriar.

#pytanie #medycyna #wypadki

Data: 16.12.2019 14:59

Autor: PanDomestos

Czy radeon rx570 pójdzie na tej płycie głównej ? Dostałem prezent, że tak powiem, tę kartę graficzną. Chcę zmienić na tę płytę główną swoją starą płytę. Mam kupione niedawno 4 kostkim ram ddr2 po 4gb jedna i szkoda mi pieniędzy na razie na kupno innych ramów. Na starej płycie procek amd 6 rdzeniowy mi nie działa.

Pytam tu, bo debile na wykopie wyśmieją mnie od antyków.

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-n68c-gs4-fx-705811/

#pytanie #pytaniedolurkow #komputery #technologia #informatyka #gry

Data: 13.12.2019 18:31

Autor: wujaszek_muhammad

witajcie, miałem średnią 2 z groszem i nauczycielka wystawiła proponowaną 2, dostałem 1 z kartkówki i średnia wynosi 1.92 (czyli powyżej 1.75 więc ciągle 2). Niestety był jeden sprawdzian z którego dostałem 1 (osobom którym dała proponowaną 1 każe poprawić ten sprawdzian) Stąd moje pytanie, może na koniec semestru wystawić mi 1?

#szkola #kiciochpyta #pytanie #gorzkiezale

Data: 09.12.2019 03:01

Autor: LadacznicoOdporny

Lurki moje drogie :)

Mam do Was pytanko. Czy dwie opony to dobry pomysł na prezent gwiazdkowy, czy zbyt nietypowe? Na pewno będzie problem z upchnięciem tego pod choinką :p

Mój tata jeździ latem na oponach które mają 21 lat. Tak, to nie pomyłka. Gumy pochodzą z października 1998 roku. Co najlepsze, on jest z nich zadowolony. Kiedyś nie było celowego postarzania produktu i takie opony faktycznie wciąż dają radę. No, może na deszczu, zamiast dawać rady dają dupy. Ale jak na taki wiek to są czymś zaskakującym.

Ale ze względów bezpieczeństwa myślę, że wymiana nie zaszkodzi. Bo nawet jeśli guma jeszcze się jako tako trzyma, to nie wiem kiedy opona się rozpadnie ze starości podczas jazdy. Problem w tym, że skoro ojciec jest z nich zadowolony, to czy doceni taki prezent?

Co o tym myślicie?

#prezent #swieta #opony #pytanie

Data: 08.12.2019 19:53

Autor: Alojz

Próbowałem zobaczyć na Netflixie film "The Irishman" po pół godzinie wyłączyłem,nudy

Teraz oglądam "Marriage Story", to samo 25 minut filmu za mną i czuję się jak na lekcji matematyki w szkole średniej, nudy i czekam na dzwonek kończący moje menczarnie.

Oba filmy krytyka chwali pod niebiosa.

Oglądał ktoś te filmy?

Czy jest coś ze mną nie tak? Muszę szukać pomocy ?!?!

#filmy #netflix #pytanie

Data: 08.12.2019 01:58

Autor: NightShock

Właśnie zamknąłem pewien etap w swojej muzycznej przygodzie.. odsubskrybowałem wszystkie śledzone pod fora na pewnym forum, powoli nie mam czasu na przeglądanie wątków jeden po drugim.

Stąd pytanie, jak szukacie nowej muzyki? Czy korzystacie z jakichś stron?

Spotify odpada bo po prostu jest niewygodne..

#muzyka #pytanie

Data: 05.12.2019 12:08

Autor: Monte

Chciałbym zacząć pisać o atakach na białych farmerów, tylko jest problem, że zdjęcia są bardzo brutalne, przypomina mi to trochę UPA, a mamyXXI wiek… Tagować to jakoś gore czy jakos oznaczac +18? Czy nie zamieszczać takich newsów?

#pytanie

Data: 04.12.2019 14:40

Autor: Deadlyo

Lurki, powiedzcie mi, dzwoniła do mnie dziś kobieta z numeru: 570 979 199

Podobno mBank, z ofertą żeby przenieść do nich konto + kredyt.

Ale dziwi mnie miejsce spotkania, podobno nie mogę dostać tej oferty w zwykłym banku i najbliższy oddział jest w Gliwiach (jestem z Katowic) i kobieta przyjedzie do mnie i w jakiejś kawiarni umowę podpiszemy.

Niby mBank, bo wiedzą, że składałem u nich wniosek, znała mój numer, adres mailowy.

Jakiś scam i próba oszustwa czy jednak legit.

Ktoś ma konto w tym banku i może mi wyjaśnić czy takie rzeczy zdarzały się wcześniej?

#banki #mbank #pytanie #finanse

Data: 03.12.2019 17:57

Autor: Deadlyo

Jakieś opinie na temat Alior Bank?

Dostałem od nich ciekawego SMS i z tego co tam piszą chętnie bym zmienił bank na nich.

Aktualnie mam milenium, wkurza mnie ten bank i od 2 tygodni szukam czegoś innego.

A w Alior mam wzięty fotel dla graczy na raty (700zł niby nie dużo, ale lepiej mi go spłacić w 4 raty niż na jeden raz dać tyle kasy)

W millenium mam drugi kredyt na 9 000zł (jeszcze zostało z niewypału biznesowego) i Alior napisał, że na raty 0% może mi przenieść konsolidacyjnie ten kredyt i odzyskają odsetki, które w millenium już zapłaciłem.

Więc ciekawi mnie ten bank, bo wcześniej nie brałem go pod uwagę.

Ktoś ma jakieś opinie?

Głównie zależy mi na BLIK i blokowaniu karty tymczasowo w aplikacji albo telefonicznie (bezpieczeństwo)

#banki #pytanie

Data: 03.12.2019 16:44

Autor: R20_New

Doradzi ktoś coś?

Biorę się za instalację gentoo.

Najgorzej nie lubię partycjonowania, dla mnie to jest dramat..

Da się jakoś to obejść i zainstalować go na jednej partycji?(Mam ogólnie 2 partycje z systemem debian i ubuntu) reszta to wolne miejsce. I chciałbym utworzyć 1 partycje dla gentoo. Ale w poradnikachzawszę jest sda1/sda2/sda3 tylko że jak zrobie partycje na tej partycji to mam coś w stylu np sda4p1 sda2p2 sda3p3…… a cfdiski nie iwdzą takich partycji i nie mągę utworzyć partycji rozruchu, linux, home…….. jprdl///

#linux #pytanie #pomoc

Data: 22.11.2019 20:29

Autor: rebul4

Pany! Opony zimówki, które mają po 7-8mm bieżnika ale jako, że są stare to guma stwardniała, z boku popękała i nie trzymają się dobrze drogi.

Są jakieś Januszowe metody kowalstwa żeby przywrócić starej stwardniałej gumie swoje właściwości przyczepności? :D

Zdjęcie dla uwagi

#opony #pytanie

Data: 19.11.2019 16:53

Autor: LadacznicoOdporny

Mam #pytanie.

Czy jest sens założyć 15 letnie #opony zimówki na tył? Na przód by poszły nówki.

Zastanawiam się czy taka muzealna opona jest cokolwiek warta. Tata mi mówi, że da radę. Ja podejrzewam, że niemal równie dobrze mógłbym założyć oponę z plastiku.

Jakie są Wasze opinie w tym temacie?

Data: 16.11.2019 17:22

Autor: R20_New

Czy to normalne, że jak renderuje w kdenlive to mam normalne zużycie na trzech wątkach, a jeden cały czas na 100% ?

CPU i5 7200u Laptop HP/ – 2 rdzenie 4 wątki

System manjaro, ale w debianach/ubuntach tak samo było.

#Linux #Pytanie #kdenlive

Jednak się rozmyśliłem, instalacja archa nie ma większego sensu, a jest uporczywe etc.. Jedynie instalacja Gentoo mogłaby jakoś znacznie poprawić wydajność z tego co widzę, ale nie chce mi się aż tak bawić.. (-‸ლ)

Data: 14.11.2019 22:46

Autor: Deadlyo

Jakieś ciekawe gry?

Aktualnie jak maniak gram w 2 tytuły:

  1. Fallout 76 (nudzi mi się już ta gra jak cholera)

  2. Sniper ghost warrior 2 i 3

Sniper podoba mi się, ze względu na szukanie miejscówki i walkę na daleki dystans.

Myślałem o pobraniu War Thunder

Ma ktoś jakieś fajne gierki, najlepiej jakby były w 3D ale jak jest jakaś extra w 2D to nie pogardzę.

Mam wieśka 3 a gothica nie lubię za bardzo.

Wyscigi też średnio, chyba, że jakieś fajne, najlepiej coś w multi, aby można sprzedawać / wymieniać itemy między graczami coś jak w Fo76

#pcmasterrace #gry #steam #origin #pytanie

Data: 10.11.2019 15:27

Autor: R20

Jak to jest, że na wszystkich debianach i pochodnych występuje tearing na integrze i nvidia, a w Manjaro nawet LiveUSB nie było czegoś takiego?

#Linux #Intel #Nvidia #Pytanie #Informatyka #komputery #Debian #Manjaro

I jeszcze jedno pytanie z boku, niedawno w manjaro dodałem, żeby aktualizował też z repozytorium archa i program do aktualizacji pokazał mi, że są nowe aktualizacje, więc wybrałem.zrobiłem, a po resecie już się nie uruchomił.To było z miesiąc temu.

Data: 09.11.2019 11:29

Autor: R20

Hej murki, mam pytanie jeśli ktoś wie. Jak to jest z powerBankiem?Wiadomo, że nie istnieją baterie które trzymają stałe napięcie, ani akumulatory, a mimo to będąc już dosyć rozładowane dalej ładują….

No i teraz pytam jakie najmniejsze napięcie może być do ładowania telefonu? Wydawało mi się, dla telefonu z ładowarką 5V musi być około 5V bo jeśli będzie mniej to przetwornica w telefonie nie zadziała.

A teraz do czego zmierzam,,

Mam 3 lampki orodowe z panelami foto…… wczoraj jak przystawiłem latarkę lad to miałem 2,54 V. No i chciałem je złączyć równolegle i żeby mi ładowały(jakiś stary telefon)A ja bym sobie przylutował kabelki przy(tam gdzie się wkłada akumulatorek)

5V albo 3,7 i idąc do szopki raz na x czas, kiedy jest już ciemno, a potrzebuję tylko coś zobaczyć(ew. napić się piwa i tupnąć w samotności chwilkę) to miałbym free oświetlenie led np. i bez kupowania baterii etd??

#elektronika #pytanie

Data: 06.11.2019 22:32

Autor: Emil18

Może wy coś doradzicie

Mam 190cm wzrostu i ważę 60kg

Anoreksji nie mam bo wiem, że jestem dużo za chudy.

Jedzenia nie unikam, jak robię się głodny to jem.

Co w takim wypadku robić?

Może są jakieś środki na powiekszenie apetytu, czy coś?

Jakie tagi dać, bo nie mam za bardzo pomysłów?

#lekarz #pytanie

Data: 04.11.2019 22:07

Autor: turtelian

jak rozpoznac zlamanie xD? nie wiem gdzie mialbyum zlamac sama koncowke w palca, ale spuchla boli i promieniuje bol. do tego nie ma ropy w srpdlku bo probowalem przebijac xD

jakies protipy od jakiegos medyka lurkowego ?

#pytanie #lekarz

Data: 03.11.2019 21:23

Autor: Lukmar

Głupie pytanie początkującego użytkownika Linuxa: Jak odpalę sobie aplikację okienkową z terminala to żeby robić w nim potem cokolwiek innego to muszę otwierać kolejną kartę/okno terminala? Po uruchomieniu aplikacji znika mi początek wiersza z userem. Mogę przez to rozumieć że od teraz polecenia wydaję wewnątrz aplikacji? Czy to przez to że uruchamiam aplikacje po prostu wpisując jej nazwę? Powinienem dodać jakąś komendę?

#linux #pomocy #pytanie

Data: 03.11.2019 18:49

Autor: Ijon_Tichy

Lureczki moje drogie. Kupiłem sobie na allegro grę Myst IV Revelation z 2005 r. i niestety nie działa ona na Windows 10, bo jest za stara. Jestem komputerowym laikiem, więc próbowałem po prostu robić tryb zgodności, włączać directplay, uruchamiać narzędzie naprawcze – nic nie pomogło. Czy istnieje jakiś emulator, prosty w obsłudze, lekki, który umożliwi mi uruchomienie tej gry?

#pytanie #laik #komputery

Data: 03.11.2019 05:03

Autor: Alojz

Mieliście w życiu parę decyzji, które rozstrzygniecie na "nie" i z perspektywy czasu uważacie to za błąd ?

#pytanie

U mnie było to że 20 lat temu nie zostałem w Holandii,miałem pracę, szef załatwił mieszkanie (lepsze) i możliwość awansu w pracy. Powiedziałem nie ..

Narzeczona i moja matka naciskały żebym wrócił …

Data: 31.10.2019 02:18

Autor: Deadlyo

Jakiś program do "antyminimalizowania" gier?

Mam dwa monitory, na jednym leci gra a na drugim YouTUbe z muzyką i jak staram się zmienić muzyke na drugim muzykę to mi na pierwszym monitorze minimalizuje grę

Monitor 1 działa na GTX 1070Ti

Monitor 2 na Intel HDGraphic

Moje mobo obsługuje możliwość uruchomienia obu GPU jednocześnie

Ale strasznie denerwuje mnie minimalizowanie gry, podczas korzystania z drugiego monitora.

Najlepiej jak program działałby na zasadzie :

Klikam jakiś klawisz i mogę myszką przejechać między ekranami, bez tego siedzę na jednym monitorze, nie minimalizuje gier i programów w FullScreen

#pcmasterrace #komputery #pytanie

Data: 25.10.2019 20:34

Autor: hellboy

W związku z piątkiem takie luźne pytanie:

jaki tekst epitafium chętnie widzielibyście na swoim nagrobku?

Jedno z ładniejszych z jakim się spotkałem to następujący wiersz Mary Elizabeth Frye (polskie przekłady również są niezłe):

Do not stand at my grave and weep

I am not there. I do not sleep.

I am a thousand winds that blow.

I am the diamond glints on snow.

I am the sunlight on ripened grain.

I am the gentle autumn rain.

When you awaken in the morning's hush

I am the swift uplifting rush

Of quiet birds in circled flight.

I am the soft stars that shine at night.

Do not stand at my grave and cry;

I am not there. I did not die.

#pytanie #zapytajlurkow #poezja

Data: 25.10.2019 17:10

Autor: BlaziuBlaz

Co sądzicie o miłości od pierwszego wejrzenia? Dlaczego źle widziane jest wyznanie tego pięknego faktu prawie obcej osobie prosto z mostu? Jak to jest, że czasem trafiamy na taką osobę przez którą tracimy rozum – mam na myśli (przez jej) sposób bycia, aurę, wrażenie które sprawia, zachowanie, mimikę, to jaka jest, wygląd przy tym schodzi na drugi plan. Nic nie wiesz, ale patrzysz, słuchasz i jesteś rozjebany.

#pytanie #dyskusja

Data: 23.10.2019 11:58

Autor: Thorns

Czy ktoś wie w jakiej technologii jest zrobiony sekundnik wyświetlający się na podłodze w kółku na linii rzutów osobistych? Oglądamy właśnie mecz koszykówki i mnie to zaintrygowało.

#nba #pytanie

Data: 22.10.2019 12:25

Autor: turtelian

lurki zna sie kots na podatkach ? bo wusmie daje matce pieniazki do reki ktore ona mi przelewa na konto, bo aby nie bylo oplat musze zrobic obrot. I pytanie czy US sie dojebie czy sie nie dojebie i czy takie wytlumaczenie im wystarczy xD bo wsumie to chyba ja powinienem zglaszac darowizne i matka xD takie perpetum mobile kurwa jego mać xD

#podatki #urzadskarbowy #pytanie

w punktac zeby bylo mniej zawile:

1.wyplacam z bankomatu

2.daje matce do reki

  1. robi mi przelew

Data: 20.10.2019 17:28

Autor: Ijon_Tichy

Siema. Jakieś 20 lat temu grałem w tę grę: "Zeus pan Olimpu" i pamiętam, że dostarczała mi nie lada frajdy. Wtedy miałem naprawdę niezłą zabawię przez wiele, wiele godzin. Zagrałbym w końcu po wielu latach w jakąś grę, która jest dobrze dopracowana. Mam wobec powyższego pytanka:

1) Czy w dzisiejszych czasach istnieje jakaś gra strategiczna, która ma sens, w której dużo zależy od gracza, a nie od zaprogramowanych przez twórców rzeczy, albo od tego, czy płacisz kasę za upgrade?

2) Czy na aplikację na telefon coś sensownego istnieje? Bo z tych rzeczy, które widziałem, to same proste gierki, w których mało zależy od gracza i większość zależy od tego, czy płacisz kasę, albo od tego, jak gra cię poprowadzi i nie czujesz swojego wpływu na losy rozgrywki.

#gry #grystrategiczne #pytanie #googleplay #smartfony

Data: 17.10.2019 01:17

Autor: Deadlyo

Szukam czegoś nietypowego na Win10

Na androida była kiedyś nakładka, która po kliknięciu wyświetlała kilka ikon w niej przypisanych.

Czy jest coś podobnego na Win10?

Na przykład po najechaniu pokazuje ikony przypisane do danej?

Najeżdżam na ikonę "Gry" i wyświetla mi wszystkie gry, które tam przypisałem, tak aby nie zawalały miejsca

#pcmasterrace #komputery #pytanie

Data: 12.10.2019 20:37

Autor: Alojz

Pech, on ma pecha, ci to mają pecha, pechowa rodzina itd

Czy pech, waszym zdaniem to coś realnego czy raczej wymówka, czy droga ma skróty by sobie wytłumaczyć niepowodzenia?

W sumie znamy ludzi którzy idą przez życie i faktycznie, mają powodzenie w życiu ,pieniądze nie wkładając w to dużo pracy. Nie chodzi mi o osoby mega inteligentne.

A z drugiej strony osoby którzy mają w życiu zawsze pod górkę …

Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

#dyskusja #pytanie

Data: 10.10.2019 17:40

Autor: Deadlyo

Ma ktoś może te biurko?

Wie jak glębokie są szuflady?

https://allegro.pl/oferta/biurko-loft-skandynawskie-komputerowe-3-szuflady-8418913883?msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

#pytanie #meble #biurko

Data: 09.10.2019 10:43

Autor: Alojz

Jak pisałem, jest mama u mnie, chce jej z netu jakiś polskie filmy, seriale puścić.

Jakiś straming polskiej telewizji byłby super, ale pewnie poza granicami kraju to już lipa

Co jest oprócz Ipla ?!

Na YouTube jest trochę filmów, ale ciężko coś znaleźć

Możecie mnie czymś poratować ? Może przegapiłem jakas stronkę czy aplikacje ?!

#pytanie #telewizja #emigracja

Data: 08.10.2019 12:51

Autor: BlaziuBlaz

Ej co się dzieje z YT? Od wczoraj, kiedy słucham w tle playlisty na losowym odtwarzaniu często puszcza ten sam kawałek w kółko. Zarówno na telefonie jak i PC. Dodatkowo na telefonie nie przewijał na następny, kiedy przewijałem tylko też odtwarzał od nowa ten sam. Win 7 – Chrome, Android – Brave.

#pytanie #youtube #komputery #problem

Data: 01.10.2019 17:06

Autor: Kiszony

Kupiłem!…..w zestawie z 2 dodatkowymi bateriami, plecakiem, filtrami ND, solidną kartą i 2 ładowarkami, licząc obecnie ten zestaw to nieco ponad 10k, przelatane 10 godzin ale zaliczył wpadkę o czym pisałem już w tym poście. Kumpel chciał go dać na olx i nie mogłem do tego dopuścić, więc złożył propozycje i poszedł mi na rękę rozkładając płatność na 12 miesięcy, całość ostatecznie jednak za 5k, ale uważam że warte ryzyka Testowałem i wszystko trybi, ale wiadomo….korozja może postępować, choć to nie była to słona woda i serwis był dobry, więc kto wie? Dlatego zastanawiam się jak mogę się jeszcze zabezpieczyć/wyciągnąć ewentualną wilgoć?…..może stworzyć środowisko w którym ta wilgoć (jak i z obecnej pory po przyszłych lotach) będzie pod kontrolą, może te małe woreczki większą ilość, te co są w butach w kartonie? Ktoś z was zna się na elektronice, bądź lata jakimś dronem? …wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane,…Lurkowi bracia i siostry( ͡º ͜ʖ͡º)

#chwalesie #dron #pytanie

Data: 30.09.2019 16:36

Autor: Ijon_Tichy

Siema Lurki i Lukierki. Poratujcie radą. Próbuję obejrzeć film na fili.cc, ale mam bezprzewodowy internet, który w trakcie beznadziejnej ulewy po prostu jest za wolny i film mi się zacina. Chciałbym go zatem ściągnąć na dysk i obejrzeć offline. Czy są jakieś proste i skuteczne metody ściągania filmów na dysk?

#internet #download #virtuallifehack #pytanie

Data: 29.09.2019 22:02

Autor: Czlowiek_pizza

Hej

Tak sobie gram w wiedźmina i myślę sobie, że zawsze miałem bujną wyobraźnie

Czy da się pisać książki, jeśli powiedzmy nie jestem jakimś polonistą? Błędów ortograficznych nie robię, bo praktycznie po za krótkimi notatkami nie piszę długopisem, wszystko robię na komputerze, a jak wiadomo ten błędy podkreślia ( ͡º ͜ʖ͡º)

Natomiast błędy stylistyczne, językowe i interpunkcyjne to już inna bajka

Przypuśćmy, że napisałem fajną książkę, ale od błędów jest nieczytelna xD

Jest opcja by dać ją do jakiegoś wydawnictwa, co to ją sobie poprawi i wyda, a mi będzie płacił % od sprzedanego egzemplarza?

#pytanie #pytania #ksiazki #praca #pracbaza #biznes

Data: 29.09.2019 17:02

Autor: Czlowiek_pizza

Kurcze jest taka sprawa

Jak siedzę w tym swoim telkomie, a wcześniej robiłem w innych firmach, to jasno widziałem, że kierownicy w nich to takie parobki jak ja, z tym że ich praca była 10x wygodniejsza i 10 lżejsza, a nawet 10x lepiej płatna. Normalnym jest, że młody menedżer ma ok 3msc czasu na wdrożenie, a co za tym idzie, przeciętny człowiek jest w stanie się tego nauczyć i robić to samo.

Jako, że nie chcę być do końca życia parobkiem, wystartowałbym do jakiejś firmy na stanowisko menedżerskie z marszu, tylko w każdej firmie, nawet jakimś podrzędnym sieciowym obuwniczym wymagają, bym już był wcześniej menedżerem. Więc mam taki wniosek, żeby nakłamać w CV i zrobić sobie jakieś fałszywe referencje xD

Prawda jest taka, że raczej nikt tego i tak dokładnie nie sprawdzi, a w nowej pracy jako „nowy kierownik” wcale więcej i tak ogarniać nie będę od kogoś z ulicy. Jedno jest pewne, już nikt mną poniewierać nie będzie, chyba że sama dyrekcja firmy, ale to wtedy jest jakieś 5% kadry, a nie 90% w przypadku szeregowego pracownika.

Pytanie tylko, czy to nie jest karalne, takie oszukiwanie w cv i podrabianie świadectwa pracy, oraz czy inna firma jest w stanie to jakoś dokładnie zweryfikować. Opcja jest taka, żeby założyć firmę na jakiegoś członka rodziny, tam zostać kierownikiem i firmę zamknąć xD

Doświadczenie to kurcze mam, bo w sumie mieć go za bardzo nie trzeba. Widziałem co robią kierownicy, to samo co ich podrzędy parobek, też wypełniają tabelki w excelu i odpowiadają za realizacje wymysłów firmy, z tym że oni tego sami nie robią, tylko poganiają pracowników i ich pilnują, a pensja jest zdecydowanie większa. Kurcze jak czytam ogłoszenia o pracę i te punkty w wymaganiach, to tak na prawdę robię to samo co oni wymagają, tylko że brakuje mi jednego punktu jakim jest „doświadczenie na kierowniczym stanowisku min. rok”

Co o tym myślicie?

#praca #pracbaza #pytania #pytanie

Data: 24.09.2019 02:27

Autor: Monte

A co jak by tak w przyszłości jak lurker będzie duży to usunąć gorące? Zdecentralizowac wpisy by nie były wyścigiem o kontrowersje czy inne głupawe gry zaplusuj a ostatnia cyfra pokaże ile promili alkoholu we krwi będzie mieć dziś Twój stary. Jak by wpisy były bardziej rozbite i polegające na obserwowanych ludziach i tagach to by ludzie czytali to co uznają za wartościowe a nie klikają plusy bo jest już coś zaplusowane…

To wymaga wymyślenia czegoś nowego. Co o tym myślicie?

#lurker #pytanie

Data: 20.09.2019 17:16

Autor: shadow

jest taka sytuacja.. kolega nie ma siana i chce mu zamowic browary na chate i oplacic zamowienie kartą przez neta z tym ze na pizzaportal i pyszne.pl nie mozna zamawiac alko, jest jakis sposob?

szybko, bo mi sie kolega odwodni zaraz i zejdzie :)

#pytanie #shitposting

Data: 19.09.2019 15:58

Autor: skurwodaktyl

Lurki, poważna sprawa – szukam pracy w Warszawie. Mam dziury w życiorysie, kilka prac w doświadczeniu zawodowym, po pół roku czy kilka miesięcy, z ostatniej dostałem wypowiedzenie, bo nie zdałem kilku testów.

Branża? Logistyka, spedycja, praca biurowa na istniejących danych lub programach z bazami danych. Moje wyszkolenie wojskowe też może coś ugrać, choć wątpię. Warszawa. Wymagań zarobkowych nie mam wielkich, od 2500 netto.

#pytanie #praca #warszawa #szukaniepracy

Data: 14.09.2019 10:34

Autor: Major_Bialkov

Mam #pytanie Czy ktoś z Was próbował tego legalnego suszu konopnego z CBD o zawartości THC poniżej 0.2%?

Jakie to ma działanie, bo spodziewałbym się że nijakie ale jak tak słucham naganiaczy to twierdzą że jakieś rozluźniające itd. Podobno haju po tym nie ma ale ja nawet po zwyczajnej nie odlatuję ani nie śmieje się jak pojebany.

Wydawało mi się że trzeba mieć jakąś recepte czy coś ale patrzę na allegro a tu aukcji od cholery i że 100% legit.

Gdyby to faktycznie pomagało się rozluźnić to było by to coś dla mnie, zamiast wieczornego browarka.

#marihuana #cbd #narkotykizawszespoko #pytaniedoeksperta

Data: 09.09.2019 22:10

Autor: LadacznicoOdporny

Jako użytkownicy widzimy tylko posty które zaakceptujecie i te od "zaufanych" użytkowników. Można założyć że największe kancerogeny są ukryte przed naszym wzrokiem.

Więc mam takie pytania do #moderacja:

Były tu już ataki trolli? Przed czym udało się Wam nas uchronić? Były jakieś próby spamu, CP, wyłudzeń?

Opowiedzcie conieco o tym jak to z Waszej strony wygląda :)

#lurker #pytanie #trolle

Data: 07.09.2019 17:28

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukierki.

Pytanko. Nie wiem, jakie są do końca konsekwencje dodania kogoś na czarną listę. Nigdy nikogo i na żadnym portalu nie dawałem na #czarnalista Jak się dowiem, czy ktoś, kogo dam na czarną nie kłamie i nie manipuluje pod moimi wpisami, albo nie łapie za widły i pochodnie, nie rozpala stosu i nie poluje na mnie? Czy jestem całkowicie bezradny wobec działań takich osób? Rozumiem, że widoczność ich postów i komentarzy dla mnie znika. Czy moje posty są widoczne dla osób z czarnej listy?

Bo mam zamiar dać na czarno kilka kroków nr, ale chcę wiedzieć, jakie dokładnie są tego skutki.

Może to "głupie pytanie", ale do tej pory nie byłem zainteresowany szczegółami narzędzia "czarną lista".

#lurker #pytanie #czarnalista

Data: 06.09.2019 23:56

Autor: Alojz

Dobra, panowie i panie, pytanie i proszę o minutę szczerosci.

Czy jesteś zadowolony z treści jakie się pojawiają na lurker peel ? Ogólnie, czego brakuje,czego jest za dużo.

I ogólnie co myślisz o klimacie, na portalu

#lurker #pytanie

Data: 04.09.2019 23:53

Autor: Alojz

Ciekawe studia na temat temat szczęścia.Przez 75 lat śledzono życie 268 studentów Harvardu. Głównym celem tego studium, było znalezienie odpowiedzi co sprawia że jesteśmy szczęśliwi.

Automatycznie szukając odpowiedzi na pytanie, co sprawia że jesteśmy szczęśliwi w życiu, znajdujemy odpowiedzi: co sprawia że jesteśmy nieszczęśliwi.Sa trzy czynniki które poniekąd dają prawie 100% gwarancję że będziemy nieszczęśliwi w życiu : śmierć swojego dziecka,śmierć żony i zła dobrana partnerka.

Co do szczęścia to z całej grupy studentów tylko 25% wiodło szczęśliwe życie.

Bogactwo nie odgrywało znaczącej roli, jeśli chodzi o szczęście.Do bogactwa człowiek się szybko przyzwyczaja i po krótkim czasie, bogactwo jest tak ekscytujące, jak ciepła woda w łazience.

Nie przydluzajac wywodu, szczęście , według tego studium, jest dobry związek nie tylko z żoną ale np z przyjacielem.

Czyli innymi słowy :bardzo rzadko można być szczęśliwym samemu.

Studium jeszcze trwa,będzie zakończone jak umrze ostatni uczestnik badań

A co dla was znaczy być szczęśliwym ?

#pytanie

Data: 03.09.2019 21:05

Autor: PanDomestos

Szukam ekspertów węgierskich.

Ktoś miał styczność z węgrami ? Z nimi lub z ich krajem ?

Bo mam pytanie, to nasi przyjaciele w końcu czy nie ? W polskich mediach można nasłuchać się pierdół, jacy to z nich przyjaciele polscy. Dodawane są też znaleziska z węgrami, że za II wojny nie zdecydowali się mordować polaków pod dyktandem niemców itd. Mogło być tak. Lecz jednak w dzisiejszych czasach nie widzę tej przyjaźni.

Byłem w Belgradzie i węgierska para zaczepiła mnie. Szukali hotelu. Słabo u nich z angielskim. W końcu pomogłem znaleźć im ten hotel. Powiedziałem im, że jestem z Polski. Węgierka mi odpowiedziała tylko ,,aha''. Nosz ku*wa.

Zeszłym roku jeździłem stopem po węgrzech, już nie mówiąc, że kijowo jeździ się stopem po tym kraju to wzięli mnie młodzi węgrzy na stopa. Jeszcze chcieli kasę na paliwo. Nawet nie wiedzieli, gdzie Polska jest na mapie….

Jak byłem w Sofiok to kupowałem piwo od jednego węgra. Znał tę słynne powiedzenie polak-więgier. Któregoś dnia byłem u niego, przez przypadek zdrapałem strupa sobie i krew mi poleciała, że było widać wyraźnie. Ten więgier nawet nic mi nie powiedział o tym, sam zauważyłem po chwili.

Mój znajomy jeździł stopem po Słowacji i zabrał go taksówkarz z węgierskiej mniejszości. Na początku nic nie powiedział, jak wysadził kolegę to dopiero wtedy upomniał się o kasę, mimo, że kolega jest polakiem i taksówkarz wiedział o tym. Słowacki taksówkarz także zawiózł stopem kolegę, ale kasy nic nie wziął i nie chciał.

Nie utożsamiam się z lewicowymi poglądami, ani prawicowymi. Pisze o swoich doświadczeniach związanych z podróżami moimi.

#podroze #wegry #europa #wakacje #pytanie #pytaniedoeksperta #polska

Data: 31.08.2019 04:35

Autor: Cpp17

Hej. Mam prośbę. Stańcie przed lustrem (wiem – spore wyzwanie) i powiedzcie mi, czy linia między górnymi jedynkami pokrywa się wam z linią między dolnymi jedynkami?

Teoretycznie powinno być to wycentrowane. Ja chyba zawsze miałem lekko krzywo i nie przeszkadzało mi to. Zęby poza tym były idealne, wszystkie 32, dentystka się nachwalić nie mogła ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale teraz coś się spierdzieliło i dolne przednie zęby naciskają mi na górne podczas przeżuwania. Mogę jeść, ale wymaga to celowego namewrowania żuchwą lekko w bok / do tyłu, żeby przód nie ocierał.

Dziwne. Nic mnie nie boli, nie dostałem w mordę. Fakt, żułem dużo gumy, może jakieś mięśnie rozbudowałem czy coś? xD Jak tam u was?

#zeby #zdrowie #pytanie

Data: 22.08.2019 14:04

Autor: Watcher

Pływał ktoś na 470tkach? Mam opcje trenowania pływania regatowego i nie wiem czy chcę w to iść, wcześniej pływałem amatorsko/regatowo na optykach i omegach, oraz parę razy na Conrad 54 "Tornado" jako załogant.

Ma ktoś jakieś doświadczenie w pływaniu na podobnych jednostkach? Trochę się trapezu cykam xD.

https://youtu.be/N_aEaApIAX0

#zeglarstwo #pytanie #pytaniedoeksperta

Data: 17.08.2019 17:25

Autor: Alojz

Taka mała uwaga z mojej strony,jeśli chodzi o cycki ,NSFW i tak dalej.

Jeżeli jestem gdzieś na mieście i oglądam lurkera.pl na smartfonie, to nie chce żeby pokazywało mi się pani z prawie całymi cyckami na wierzchu,ale która nie podchodzi pod opcje +18 czy pani w w majtkach ale z wypiętym tyłkiem.

Więc moja propozycja ,by dodać osobną opcje oprócz +18 czy NSFW

Na przykład pod nazwę :erotyka, w ogólnym tego słowa znaczeniu ,od ładnej pani, do pani z gołymi cyckami na wierzchu.Po prostu pakować wszystko pod tą opcję.Chcesz to oglądać ,spoko ,nie chcesz ogólnie takiej erotyki dajesz w ustawieniach żeby ci pokazywało dopiero po kliknięciu na post,tak jak to działa w +18

Co wy myślicie o takiej opcji ?!

#lurker #pytanie

Data: 17.08.2019 07:55

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lureczki i Lukierki.

Chcę kupić sobie telefon i zastanawiam się, czy ma sens próba sprzedaży tego telefonu, którego używam teraz, skoro mam pęknięty dól ekranu – w wyniku upadku powstała niewielka "pajęczynka". Telefon jest w pełni sprawny, a "pajęczynka" nie przeszkadza prawie wcale w użytkowaniu. Wartość nowego modelu to około 700 zł, używany, opchnąłbym za 300, no ale ta pajęczynka… Myślicie, że ktoś to kupi, choćby na części? Nie wiem, czy w ogóle podejmować próbę sprzedaży, czy dać telefon dzieciom do zabawy, żeby sobie nim trochę porzucały o podłogę.

#telefony #handel #pytanie #januszebiznesu

Data: 16.08.2019 18:27

Autor: Czlowiek_pizza

Na lurkerze jest tyle skryptów, że przy braku neta, a raczej lejku 64kbps strona prawie wgl nie działa. Szkoda, bo wykop (jest na tyle prymitywny, że prawie wgl skryptów) , lub jego apka mobilna tak (wszystko jest na tel i pobiera tylko tekst). Dałoby radę zrobić jakąś apke, lub stronę w wersji light?

Edit: dobra jak zrobiłem że strony apke mobilna i chrome ma stronę zapisaną w cache to jakoś działa xD

#pytanie #lurker @thanos

Data: 16.08.2019 10:35

Autor: Ijon_Tichy

Cześć Lurki i Lukierki.

Co wam wiadomo na temat technologii 5G? Ponoć ma przyspieszyć prędkość przesyłu danych około 100 razy. Pojawiają się głosy wątpliwości, które mówią, że 5G nie zostało przetestowane pod kątem długotrwałego wpływu na przyrodę i człowieka. Ktoś ma jakąś rozsądną wiedze na ten temat?

#5g #internet #pytanie

Data: 16.08.2019 00:53

Autor: LadacznicoOdporny

Lukry i Lukrecje moje drogie.

Muszę Wam zadać jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie:

Co byście mi poradzili? Co byście poradzili samemu sobie 5 lat temu? Albo 20 lat temu? Jaką macie radę dla drugiego człowieka?

Dzisiaj #rozkmina była. Oglądałem z ziomkiem prastary mix youtuba. I doszliśmy do wniosku, że musieliśmy być niezłymi debilami, że nam się to podobało w gimbazie. Ale docelowy wniosek był taki, że zawsze jak spojrzysz w swój żywot chociaż 5 lat wstecz, to możesz stwierdzić, że byłeś debilem. Oczywiście, w odniesieniu do wiedzy którą obecnie posiadasz. No chyba, że ktoś się totalnie nie rozwija, to taki ktoś może dostrzec co najwyżej "kiedyś to byo hurr!".

I tak sobie myślę, że nie bardzo mam jak spytać siebie samego z przyszłości o radę, to może Was zapytam. W końcu każdy z nas ma jakiś kawał życia i doświadczeń za sobą.

Lvl 25. Absolwent fizjoterapii (no prawie, magisterkę trzeba jeszcze sklecić). Robię sobie w zawodzie powolutku. Pracę lubię. Najbliższe główne cele poza magisterką to zadbać o zdrowie, przypomnieć sobie jak to się samochodem jeździło i kupić jakiś pierwszy wóz, aby ułatwić sobie życie (głównie zawodowe). Mam też sporo innych, bardziej odległych, a nawet nierealnych celów. Ale marzenia też są potrzebne ;) Stopniowo poprawiam sobie kondycję, ponieważ studia i kłopoty zdrowotne zamieniły mnie we wrak człowieka. Ale czuję, że wszystko jest już na dobrej drodze. Teraz trzeba jakoś skutecznie tę drogę przebrnąć ;)

To jakie macie dla mnie rady? Z resztą, nawet jeśli nie wiecie sami co mi doradzić, to napiszcie co sami sobie byście powiedzieli 10 lat temu? Na pewno macie jakieś historie, które zostałyby odmienione przez odrobinę wiedzy z przyszłości.

Na pewno znajdzie się też kilka osób z levelem 20 i mniej. Może ta ja Wam mogę coś podpowiedzieć?

Więc podpowiadajcie, pytajcie, temat rozkręcajcie ;)

#rada #pytanie #doswiadczeniewlasne #lurkilurkom

Data: 14.08.2019 05:58

Autor: Alojz

Halo halo

Jakiej opcji nie powinno zabraknąć waszym zdaniem w nowej wersji lurker ?

Według mnie powinna być opcaja wrzucenia kogoś na czarną listę tak że,osoba na tej liście nie widzi twoich postów i co za tym idzie nie może komentować twoich wpisow, i oczywiście vice versa

#lurker #pytanie

Data: 12.08.2019 10:25

Autor: BlaziuBlaz

Wiecie o czym myślę już od jakiegoś czasu? Żeby zrobić jakąś prostą mini gierkę typu tower defence bo je lubię, a trudno mi znaleźć w pełni zadowalającą lub nieszablonową. I tutaj pytanie nooba: czy tworzenie czegoś takiego w ogólnodostępnych edytorach ma sens? Nie chcę uczyć się "pisania gier" i liczę na to, że w tych czasach możliwości takich edytorów są dosyć rozwinięte żeby laik sklecił jakąś grę 2D. Muzykę, dźwięki, grafiki i klatki animacji wolałbym podłożyć swoje. Czego mogę się spodziewać? Jakie możliwości na w miarę dowolne, ale proste budowanie są w takich edytorach?

Pytam bo prościej uzyskać wyjaśnienie sytuacji od mądrzejszych niż testować po kolei każdy program.

#pytanie #gry #programowanie ? #tworzeniegier #programy