Data: 23.08.2020 13:13

Autor: Borok

Przepraszam, będzie radykalnie… Ale strasznie mnie wkurza głupota i brak wyobraźni…

Żeby nie nudzić, przejdę do sedna…

Chciałbym, żeby w Polsce obowiązywało prawo, które nakazuje posiadaczom broni zastrzelić psa ras niebezpiecznych, jeśli jest bez kaganca!!

Wiem, że czemu psa, a nie właściciela… Ale te pieski są łagodne… To jest nagonka…

Psa, bo to jednak pies, a nie człowiek, poza tym jestem pewien, że wtedy nawet największy debil będący właścicielem takiego psa, szybko się nauczy, że wyjście z tym pdem bez kaganca jest nieopłacalne…

Tyle, niech każdy zrozumie jak chce. Mnie wkurwiają ludzie z bulterierami, pitbulami, czy innymi dobermanami, którzy idą z tym psychopsem jakby to był królik…

#gownowpis #psy #spoleczenstwo

Data: 18.08.2020 13:20

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Wujek mi opoiweidział jak miał psa (pamiętam tego burka) i ten pies zawsze miał dosć żarcia i chodził okrągły, ale nie przeszkodziło mu to w zeżarciu jeża. Wściekał się na niego z godzinę bo to jeż i ma kolce ale dał mu radę i rano jak poszedł do niego zobaczył że leży truchło do samej skóry go wyżarł jak jogurt malinowy z kubka.

#psy

Oto psi strażak - to się nazywa pomoc! [Filmik w linku]

Data: 14.08.2020 14:37

Autor: Deadlyo

zpazurem.pl

Pies najlepszym przyjacielem człowieka. To zdanie bezsprzecznie sprawdza się w tym przypadku. Grupa strażaków, która próbowała przewrócić drzewo, nagle dostała niespodziewaną pomoc. Psi bohater złapał za koniec liny i ciągnął ze wszystkich sił!

Strażacy zajmują się nie tylko gaszeniem ognia. Gdy na drodze staje im drzewo, które trzeba powalić, także biorą się do pracy. Nie zawsze jednak akcja przebiega gładko. W tym wypadku ewidentnie było widać, że nie radzą sobie za dobrze. Lina założona wokół drzewa, kilkoro mężczyzn ciągnących ją z całych sił… i nic. Los chciał, że obok przechodził właśnie psiak, który wielką chęcią dołączył się do akcji. Zwykły spacer z właścicielem przerodził się w niespodziewaną misję!

Nie jest to też oczywiście jedyny zwierzak, który pomaga ludziom. Jedno to ogrom pozytywnych emocji, jaki czworonogi wnoszą do naszego życia – kontakt z nimi nazywany jest wręcz „naturalnym antydepresantem” (więcej: KLIK). Drugie to niesienie wsparcia w sytuacjach, które w danym momencie zagrażają życiu. Czy poznałeś już historię 4-letniej Kariny, która zgubiła się w syberyjskim lesie? Przebywała tam aż 11 dni i gdyby nie psiak, który był wraz z nią i finalnie doprowadził do dziewczynki ratowników, nie wiadomo jak by się to wszystko skończyło. Morał z tego chyba taki, że nieważne jak niewielka i wręcz zabawna jest pomoc ze strony czworonogów, warto ją doceniać!

#zwierzeta #strazpozarna #psy #heheszki

Badania: Ludzie mogą zarazić Covidem-19 zwierzęta domowe.

Data: 04.08.2020 11:10

Autor: ShroudInMist

msn.com

Naukowcy z północnych Włoch poddali badaniom 540 psów i 277 kotów, głównie z regionu Lombardia. Zwierzęta pochodziły częściowo z domów, których mieszkańcy przechodzili Covid-19. Badanie wykazało obecność przeciwciał koronawirusowych u 3,4 procent psów i 3,9 procent kotów. Oznacza to, że przeszły one wcześniej infekcję wywołaną Sars-CoV-2. U żadnego ze zwierząt nie wykryto aktywnego wirusa. Testy trwały od marca do maja tego roku.

Badanie włoskich naukowców potwierdza dotychczasowe założenia Instytutu Friedricha Loefflera, że psy i koty nie odgrywają roli w roznoszeniu koronawirusa. Kluczowe jest przekazywanie wirusa z człowieka na człowieka. Nie ma jak dotąd dowodów na to, że infekcja koronawirusem może okazać się śmiertelna dla zwierzęcia. Wirusem mogą zarazić się także niektóre gatunki nietoperzy oraz fretki. Nie stwierdzono za to zachorowań świń czy kur.

#zwierzeta #koty #psy #swinia #nietoperz #covid19 #koronawirus #wlochy #lombardia #nauka

Data: 13.06.2020 15:10

Autor: Ijon_Tichy

Pojechaliśmy z dzieciakami nad jezioro 70km od domu. Rok temu było tutaj super. Czysto, zadbane, kulturka.

W tym roku cała plaża o powierzchni około 100 mkw jwst OBSRANA GÓWNAMI psów. Gówno koło gówna. Setki psich gównien, że trudno by było dostać się do wody.

Co trzeba mieć we łbie, żeby chodzić z psami na plażę i srać nimi gdzie popadnie masowo. Olbrzymia ilość odchodów świadczy o tym, że w ten sposób postępuje wielu ludzi.

Tego typu rzeczy, to jeden z powodów, dla których uważam wielu właścicieli psów za prostaków i świnie bez kultury.

Wypad nad jezioro nieudany, skończyło się na spacerowaniu, zjedzeniu lodów.

#ludzie #wypoczynek #psy #psiarze #chamstwo

Hodowcy owiec dostali psy pasterskie do ochrony stad. Zagrożeniem są wilki

Data: 11.06.2020 08:48

Autor: ziemianin

swiatrolnika.info

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #swiatrolnika #psy #owce #wilki #zwierzeta

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie przekazała właścicielom zwierząt gospodarskich z woj. warmińsko-mazurskiego polskie owczarki podhalańskie do ochrony ich stad przed wilkami. Hodowcy owiec doceniają ten gest.

Hodowcy owiec dostali psy pasterskie do ochrony stad! Zagrożeniem są wilki

A tak wyglądają dorosłe owczarki

Hodowcy owiec wdzięczni za psy

Jak poinformowała rzeczniczka olsztyńskiej RDOŚ Justyna Januszewicz, we wtorek cztery szczeniaki trafiły do trzech hodowców owiec z gmin Reszel, Gołdap i Banie Mazurskie. Kolejne dwa psiaki zostaną dostarczone w środę u właścicieli stad z gmin Orzysz i Ełk.

Zakupione przez RDOŚ ośmiotygodniowe szczenięta pochodzą z hodowli zarejestrowanej w związku kynologicznym. Psy tej rasy mają wrodzony instynkt, który nakazuje im bronić pilnowanego stada owiec przed atakiem wilków. Hodowcy owiec potrzebują właśnie takich stróżów.

Hodowcy owiec dostaną wsparcie w tresurze

Dostawca owczarków, który jest jednocześnie behawiorystą, będzie wspierał grupę, którą stanowią hodowcy owiec w przygotowaniu młodych psów do roli stróża stada. Wyjaśni, jak właściwie opiekować się psem, żywić go oraz w jaki sposób urządzić mu kojec w owczarni i na pastwisku.

Ważne, aby w pierwszym okresie po wprowadzeniu szczeniaka do owiec, kontakt psa z ludźmi był ograniczony do niezbędnego minimum, ponieważ efektywność psa zależy od tego, czy jako szczeniak zaakceptuje stado jako swoją nową rodzinę. Pies nie może stać się domowym pupilem gospodarza

– wyjaśniła Januszewicz.

Warmińscy hodowcy owiec otrzymali wsparcie już wcześniej

Pierwsze cztery owczarki podhalańskie olsztyńska RDOŚ zakupiła w ubiegłym roku. Trafiły wówczas do hodowców z okolic Jezioran, Pasymia i Bań Mazurskich.

Do końca przyszłego roku hodowcy owiec w regionie otrzymają w sumie 16 psów do ochrony swych stad przed wilkami. Będzie to możliwe dzięki projektowi realizowanemu przez RDOŚ w Olsztynie i NFOŚiGW, który służy minimalizowaniu szkód wyrządzanych przez bobry i wilki w regionie.

Na takie działania do 2021 r. przeznaczono w sumie ponad 1,7 mln zł. Poza zakupem psów stróżujących, rolnicy dostają m.in. fladry, czyli sznury z jaskrawymi wstążkami do odstraszania wilków, a także metalową siatkę i słupki do wykonania ogrodzeń i tzw. elektryczne pastuchy.

Jak szacują służby ochrony środowiska, w lasach Warmii i Mazur żyje ok. 140 wilków – głównie w Puszczach Rominckiej, Boreckiej, Piskiej i Napiwodzko-Ramuckiej oraz Lasach Skaliskich i na Wysoczyźnie Elbląskiej.

W minionym roku do RDOŚ zgłoszono 102 szkody wyrządzone w regionie przez te znajdujące się pod ochroną drapieżniki. Odszkodowania wypłacano za zagryzione sztuki bydła, owiec, kóz oraz hodowlanych danieli, jeleni i muflonów. Dlatego hodowcy owiec potrzebują psów-stróżów.

Data: 06.06.2020 15:16

Autor: Forgotten

Greyfriars Bobby – Szkocki hachiko. Pies, który czuwał przez niemal 14 lat przy grobie swego właściciela Johna Graya w Edynburgu. Jego postać została upamiętniona w formie pomnika i płyty, pojawia się także w książkach, filmach, oraz grach komputerowych (między innymi w GTA V, można go spotkać na cmentarzu w Los Santos)

John Gray był ogrodnikiem, który zamieszkał z żoną i synem w Edynburgu. Zmarł na gruźlicę 5 lutego 1858r. (Bobby miał wtedy dwa lata).

Dzień po pogrzebie pies pojawił się przy grobie pana. Opiekun cmentarza początkowo bezskutecznie próbował pozbyć się psa, ale później zaakceptował jego obecność, karmił go, a nawet zapewnił mu schronienie przy grobie Graya.

Bobby pilnował właściciela, aż do swojej śmierci w styczniu 1872r.

Pies został pochowany w bramie cmentarza, niedaleko grobu swego pana.

#ciekawostki #psy

Nie chciała porzucić ukochanego psa. Musi zostać w Wuhanie

Data: 21.02.2020 19:34

Autor: HaHard

rmf24.pl

Przebywająca w chińskim mieście Wuhan, centrum epidemii koronawirusa, młoda Ukrainka nie wzięła udziału w ewakuacji do swojego kraju. Została w Wuhanie, ponieważ nie pozwolono jej zabrać ze sobą ukochanego psa. Historię dziewczyny opisują ukraińskie media. Ewakuacja obywateli Ukrainy z Chin odbyła się w czwartek.

#hahard #ukraina #2019ncov #chiny #wydarzenia #psy

Data: 16.02.2020 07:35

Autor: Ijon_Tichy

Uwaga. Niepopularna opinia.

Szwagier wyjechał z żoną do Kanady i na Kubę na 2 tygodnie i poprosił mnie, żebym na te dwa tygodnie zamieszkał z rodziną u niego w domu i przypilnował dwóch psów. Nie ma problemu.

Konkluzja: NIGDY NIE BĘDĘ MIEĆ PSA.

O ile uważam te stworzenia za wyjątkowe, mądre i przyjacielskie, to opieka nad nimi jest po prostu niefajna, męcząca.

1) Wszędzie psia sierść. Na ubraniach, w pościeli, na meblach, a nawet w jedzeniu! Ohyda. Czesanie nic nie daje, to strata czasu.

2) Musisz je karmić, dawać pić. Kupować, myśleć o tym jak o dziecku. Bawić się z nimi, bo tego potrzebują. Zajmują uwagę, plątają się pod nogami, nawet w kuchni, gdzie otrzepując się rozrzucają sierść i ślinę. Ohyda.

3) Na spacerach zbierają kleszcze. Musisz im grzebać w sierści i wyszukiwać kleszcze, a jak znajdziesz, musisz wyciągać szczypcami. Jeśli przegapisz, kleszcz się opije psiej krwi i pęcznieje jak jakiś obrzydliwy wrzód. A ty się z tym babrasz, żeby wyciągnąć. OHYDA!

4) Musisz co najmniej dwa razy dziennie wyjść na spacer, rano i wieczorem, bo pies musi się załatwić, zrobić kupę, trochę się wybiegać. Nie ważne, czy masz ochotę i jaka jest pogoda.

5) Czujesz się jak niewolnik, bo nie możesz opuścić domu na dłużej. Jeśli nie wrócisz, to pies ci się zesra i nasika na podłogę.

6) Nie pojedziesz na wakacje samemu, żeby porządnie wypocząć. Jeśli nie masz szwagra kamikaze, który przypilnuje ci psów, to za hotel dla dwóch psów zapłacisz 2000 zł za dwa tygodnie, jeśli nie chcesz ich zabrać ze sobą.

7) Musisz je myć, sprzątać po nich, jak wracają brudne od niewiadomo czego ze spaceru. Czasem śmierdzą niewiadomo czym…

8) Pies regularnie budzi cię w nocy. Czasami kilka razy na noc.

Ludzie muszą też jeździć z psami do weterynarza, szczepić, leczyć, badać, kupować akcesoria itp. itd. Wokół osa jest mnóstwo zachodu, pracy, poświęcenia uwagi.

A jakie korzyści? Frazeologizmy: "Jaki fajny piesek. Good boy. Najlepszy przyjaciel człowieka". To wszystko 乁(ツ)

Nawet moje dzieci, które od dawna intensywnie namawiały mnie na psa, teraz nie chcą psa. Wyleczyły się z tego. Uważam, że każda osoba, która rozważa kupno psa, powinna najpierw spędzić takie dwa tygodnie z psem w domu.

Niektórzy lubią zbierać znaczki, inni lubią tańczyć, są i tacy, co lubią łazić po niebezpiecznych jaskiniach, albo mieć psy…. 乁(ツ)

#psy #psiarze #zwierzeta #oswiadczenie #niepopularnaopinia

Apel Kukiza do PiS, nie chodzi o zwalczanie partiokracji, tylko o psy na łańcuchach

Data: 15.01.2020 13:36

Autor: kisiel

wpolityce.pl

Poseł klubu Koalicja Polska PSL-Kukiz‘15 Paweł Kukiz postanowił na Facebooku zaapelować do polityków PiS w sprawie… zakazania trzymania psów na łańcuchu. Polityk powołując się na prawo węgierskie postuluje, aby politycy PiS przygotowali i złożyli projekt ustawy w tej sprawie. Przy okazji tłumaczy, dlaczego nie zrobi tego sam.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju #psy #kukiz

Data: 17.12.2019 20:33

Autor: Melonek

Lubię chodzić z moim psem na spacery i doń mówić i łapać pokemony, jedyna istota na tym świecie, którą lubię i daje mi radość. Szkoda że już ma osiem lat. #psy

USA - Psy i konie po służbie nie będą już zabijane

Data: 07.11.2019 15:17

Autor: ziemianin

tvp.info

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #zwierzeta #teksas #usa #policja #zabijanie #psy #konie

Kongres stanu Teksas zdecydował, że psy i konie policyjne kończące służbę, nie będą już zabijane. Do tej pory prawo stanowe wymagało, by zwierzę, które jest za stare do pracy w policji, zostało sprzedane na aukcji lub uśpione.

USA – Psy i konie po służbie nie będą już zabijane

Jak poinformował „Washington Post”, prawo Teksasu traktowało do tej pory zwierzęta policyjne jako „ruchomość” należącą do służb bezpieczeństwa; w związku z tym tak jak broń ruchomość ta powinna zostać zniszczona, gdy przestaje się nadawać do użytku.

Teraz, dzięki lobbingowi organizacji broniących praw zwierząt oraz stowarzyszenia szeryfów Teksasu, psy i konie będą mogły być adoptowane za darmo przez ich służbowych opiekunów lub „inne wykwalifikowane osoby”.

Policjanci do tej pory starali się „kreatywnie obchodzić przepisy” – informuje gazeta. Szef stowarzyszenia szeryfów i zarazem szeryf hrabstwa Collin Jim Skinner powiedział, że gdy objął tę funkcję, zastał w swojej komendzie dwa stare i schorowane psy, więc by je uratować, formalnie nie pozwolił im pójść na emeryturę, a jedynie „zwolnił je z aktywnych czynności służbowych”.

Departament Policji w Austin po prostu sprzedawał opiekunom psy i konie za symbolicznego dolara.

Jak komentuje dziennik, dotychczasowa praktyka stawiała policjantów przed trudnym wyborem etycznym, ponieważ mogli albo ratować zwierzęta, albo respektować prawo.

Poprzednie przepisy dotyczące psów były tym dziwniejsze, że policyjne komendy organizowały psom, odchodzącym na emeryturę uroczyste odprawy. Wkrótce potem musiały oddać zwierzęta do uśpienia.

W Żurawicy powstaje psia wioska i psi "dom starców" za 3 mln zł. Jest już pierwszych sześć domków

Data: 24.10.2019 11:27

Autor: ziemianin

swiatrolnika.info

#ciekawostki #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #psy #schronisko

Wioska lepsza niż schronisko

"Chcemy, aby psy, zanim po adopcji trafią do nowego domu, nauczyły się, że kanapa służy do spania, a nie do gryzienia, że potrzeby fizjologiczne załatwia się na zewnątrz, a nie w domu. A najważniejsze, że można być szczęśliwym psem, nawet żyjąc w schronisku"

W Żurawicy powstaje psia wioska i psi "dom starców" za 3 mln zł. Jest już pierwszych sześć domków

W Żurawicy koło Przemyśla powstaje „psia wioska” za około 3mln złotych! Sześć domków już powstało zgodnie z projektem "psiej wioski" lek. wet. Radosława Fedaczyńskiego z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Zamiast kojców, psy będą miały swoje domy…

"Sprowadziliśmy sześć szkieletów domków. Znajdują się już one na terenie wioski. Są ocieplone, mają drzwi, okna, podłogę. Teraz będziemy je obudowywać. Tylko od nas zależy to, jak będą piękne"

– mówi lek. wet. Radosław Fedaczyński w rozmowie z Nowiny24.pl

Psi dom starców

"Wioska będzie miejscem szczególnie dla starych i schorowanych psów"

– czytamy na Nowiny24.pl

Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 3 mln złotych. Projekt wspomogło już ponad 600 osób wpłącając na projekt pieniądze.

Krytycy w Internecie wypowiadają się, że jest to kolejny pomysł na dobry biznes. Jak jest w tym przypadku? Chodzi o pieniądze czy dobro zwierząt? Czas pokaże.

Data: 12.10.2019 18:39

Autor: reflex1

Przyszła i królowa parku. Tak jak tego kudłatego psa, jak i tego z tyłu mój maluch już sobie ustawił, tak ta suka robi z nim co chce (podobnie jak z innymi psami). A ma prawie 10 lat.

#psy

Data: 11.10.2019 18:02

Autor: reflex1

Właśnie podjebałem sąsiada za maltretowanie psa. 5cio miesięczny pudełek o wadze jakichś 5 kilo siedzi cały dzień zamknięty na balkonie. Bez jedzenia i bez wody. Wyje niemiłosiernie.

Początkowo próbowałem załatwić to bezpośrednio, ale nie przyniosło skutku.

#psy

Data: 01.10.2019 18:10

Autor: kisiel

https://nczas.com/2019/10/01/znamy-przyczyny-smierci-mezczyzny-pogryzionego-przez-psy-w-jeleniej-gorze/

#psy

Nie lubię czytać tego typu wiadomości, ale, a może i do psiarzy mam dwa słowa (nie wiem, czy tu je pisałem).

Są takie sytuacje, gdzie w mojej opinii niektórzy właściciele psów są debilami nie szanującymi innych ludzi:

– na bramce jest napis informujący o tym, że jest pies, a bramka otwarta i pies chodzi luzem po podwórku i szczeka (bo jak jest w kojcu lub na łańcuchu to pół biedy);

– pies jest luzem, jak przyjeżdża do domu ratownik medyczny, lekarz lub osoba obca

– psa puszcza się luzem nie ucząc go, jak ma się zachować;

– totalnie niedbanie o psa i "szkolenie" zrobione po omacku (bez komend), aby zagryzł każdą osobę która wchodzi do podwórka;

– psa puszcza się po lesie (nie jako psa myśliwego, który jest wyszkolony);

– niedbale zrobione ogrodzenie, że pies może wyjść, albo wyściubić pysk poza nie (jakby szło małe dziecko i chciało psa pogłaskać, to co wtedy);

– pies szczekający jak pojebany po tym, jak właściciel wpuszcza cię na posesję i brak próby uciszenia psa.

Sam jestem człowiekiem, który trochę ponad miarę boi się psów, bo kiedyś mnie ugryzł, jak zbliżyłem się do podwórka sąsiadów (nie wchodząc do niego), była taka sytuacja: sąsiadka idzie a z nią 4 psy w totalnym amoku i szczekają (chyba akurat otwierała bramę), idę sobie wsią i nagle jeden jeb ujebał mnie w nogę. Do dziś mam ślad. Nie raz były takie sytuacje, że musiałem spierdalać przed psem na rowerze, bo mnie gonił.

Wiem, że piszę tu do osób świadomych i jeszcze z 2 pokolenia będą musiały minąć, zanim się to unormuje.

Psy-szczurołapy! Jakie psy nadaja się najlepiej?

Data: 01.10.2019 18:01

Autor: ziemianin

swiatrolnika.info

#codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #zwierzeta #psy #szczury

"Psy-szczurołapy, jak określa się specjale rasy psów na szczury, powinny mieć szereg cech, ułatwiających polowania na gryzonie. Zdawali sobie sprawę z tego faktu już ci hodowcy, którzy przed wiekami rozpoczynali hodowlę takiego psa" – czytamy na psy-pies.com

Psy-szczurołapy! Jakie psy nadaja się najlepiej?

Przede wszystkim, należy uwzględnić fakt, że szczury najchętniej chowają się w norach, jamach w ziemi lub stertach śmieci. Dlatego, pies, który ma skutecznie je unicestwiać, powinien być raczej szczupły i niezbyt okazałych rozmiarów. Właśnie z tego powodu, małe rasy psów na szczury sprawdzają się najlepiej. Musza tez miec silny zacisk szczęk.

wymagany węgierski :)))

Źródło:

Data: 30.09.2019 09:32

Autor: Ijon_Tichy

Cześć. Powiedzcie mi, czy coś ze mną jest nie tak? Za każdym razem, gdy scrolluję lurka, imgur, czy inne tego typu strony i trafiam na zdjęcia, filmy i gif. kotów, psów, to od razu przełączam i nie oglądam, bo z jakiegoś powodu mnie to irytuje. Sam nie wiem dlaczego XD Mam podobne odczucia jak przy czytaniu fanatycznych wpisów wegetarian. Bardzo lubię psy i po wybudowaniu domu planuję kupić, albo ze schroniska wziąć jakiegoś, lecz kiedy widzę jaranie się pasami i kotami w necie, to od razu klika "dalej" bez oglądania. Czy jest tutaj jakiś Freud, lub Jung, który mi to wyjaśni? xD

#gownowpis #koty #psy

Data: 24.09.2019 14:02

Autor: reflex1

Fajnie się mieszka w takim mieście jak Genewa, gdzie ponad 40% mieszkańców to obcokrajowcy.

U mnie w bloku mieszka sporo psów, więc kiedy się spotykamy, to wiadomo, zawsze sobie pogadamy. Rozmowy toczą się oczywiście po francusku, ale psy już opieprzamy w swoich językach. Ja po polsku, jest parka co komendy wydaje po angielsku, jest paru co po portugalsku, jest też hiszpański i bardzo sympatyczne starsze małżeństwo, które krzyczy na swoje psy po niemiecku. I jak krzyknie to swoje „nein, was machst du”, to wszystkie nasze psy stają na baczność.

#psy #emigracja #jezykiobce

Data: 11.08.2019 17:55

Autor: reflex1

Mam wrażenie, że kiedy mój staruszek pies (-11 dni) w końcu zdechnie, to u mnie na dzielni ogłoszą żałobę dzielnicową.

Nie ma dnia żeby ktoś (w większości osoby, które mam wrażenie że widzę pierwszy raz w życiu) się nie spytał o dużego, widząc mnie na spacerze tylko z drugim, młodym psem. To samo ma moja narzeczona.

A jak widzą mnie (lub ją) ze staruszkiem, to wszyscy szczęśliwi z tekstami

„O jak miło widzieć, że jeszcze żyje”.

„O jeszcze jest wśród nas”

„Naprawdę szacunek za to jak się nim zajmujesz”

Itp. Itd.

Nie powiem, jest to bardzo miłe.

#psy #pies #zwierzaczki

Data: 16.07.2019 12:09

Autor: bananaplug

Proszę o trzymanie kciuków za pic related Zeldę. Od wczoraj kuleje na przednią łapę, dzisiaj rentgen, mamy podejrzenie dysplazji stawu łokciowego. Ma 4 lata, więc większość zabiegów korygujących już raczej nie wchodzi w grę. Smutno mi Lurki, nie chce żeby kulała do końca życia (╯︵╰,)

#smutnewiesci #psy #pokazpsa #corgi

Data: 04.07.2019 20:28

Autor: reflex1

No niestety. Prognozy dla mojego psa staruszka nie są dobre.

Nerki powoli odmawiają posłuszeństwa (mimo prowadzonej terapii). Dają mu max miesiąc życia. Z odpowiednikiem naszej dializy, w najbardziej optymistycznej wersji, można przedłużyć o 3 miesiące. Z tym ze wiąże się to z zostawieniem go na 48 godzin w klinice, gdzie stres spowodowany przebywaniem w takim miejscu beze mnie i bez panci, tez będzie miał wpływ na długość życia.

Więc jestem w kropce.

#zalesie #psy

Psy wykształciły specjalne mięśnie wokół oczu, by budzić w nas czułość

Data: 01.07.2019 09:28

Autor: ziemianin

crazynauka.pl

#codziennaprasowka #ciekawostki #pies #psy #natura #czlowiek #nauka

Psy wykształciły specjalne mięśnie wokół oczu, by budzić w nas czułość

Chodzi o mięśnie służące unoszeniu brwi. Psy potrafią to robić w taki sposób, że ich oczy wydają się nam wówczas większe i trochę smutne. Wilki nie posiadły tej zdolności.

Ale po co psom ta umiejętność? Badacze sugerują, że unoszenie brwi wywołuje w nas ciepłe uczucia dzięki temu, że wówczas oczy psa wydają się nam większe, a przez to nieświadomie kojarzą się z oczami dziecka. Co więcej, taki wyraz oczu u ludzi wyraża smutek, co budzi w nas współczucie, przyciąga uwagę i wywołuje chęć opieki. Tak więc to duże, smutne oczy psa wraz z położonymi po sobie klapniętymi uszami pozwoliły temu gatunkowi owinąć nas sobie wokół małego palca 😉

Strażak z Kalifornii przez 20 minut metodą usta-usta reanimował psa z pożaru.

Data: 14.06.2019 16:56

Autor: Filantrop

funzoo.pl

Mężczyzna wszedł do płonącego mieszkania, wynosząc z niego nieprzytomne zwierzę. „Był zupełnie pozbawiony życia” - powiedział później - „Podniosłem go i chciałem jak najszybciej wybiec z mieszkania, bo czas w takich wypadkach jest najważniejszy”. O Andrew Kleinie piszą teraz wszystkie media!

#swiat #strazpozarna #psy #zwierzaczki #zwierzeta #usa

Data: 13.06.2019 18:46

Autor: reflex1

Mój pies (ten starszy) jutro dostaje drugiego strzała anabolika na rozruch mięśni. Po pierwszym widać było sporą poprawę. #lurkokoksy

Z tym ze teraz zamówiłem wizytę do domu, bo jednak dla 16latka to męka się przemieszczać nawet samochodem.

Dodatkowo będzie miał pobieraną krew do analizy (na 17 różnych parametrów).

Cena? Jprdl, 300 chf, z czego połowa to za przyjazd. Ale czego się nie robi dla przyjaciela.

#psy

Pies wpadł do kanału i zaczął się topić. Na ratunek... przypłynęły delfiny.

Data: 29.05.2019 15:03

Autor: oneone1

dobrewiadomosci.net.pl

Gdybyśmy spróbowali żyć w jedności i harmonii ze zwierzętami, świat stałby się o wiele lepszym miejscem. Już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć nasze dzieci, że każde życie ma znaczenie, a każde żywe stworzenie powinno być traktowane z życzliwością. Delfiny słyną z empatii.

#swiat #zwierzaczki #zwierzeta #empatia #psy #czujedobrzeczlowiek

Data: 22.05.2019 17:44

Autor: reflex1

Ej Lurki i Lukrecje potrzebna pomoc.

Schronisko dla zwierząt w Wadowicach Dolnych tonie – w okolicy przerwało wał przeciwpowodziowy i zalało schronisko. Wolontariusze wystosowali dramatyczny apel o pomoc: poszukują łodzi, którą będą mogli ewakuować zwierzęta, szukają też domów tymczasowych i karmy dla zwierząt. Poziom wody jest na tyle wysoki, że mniejsze psy brodzą w niej po szyję.

Pracownicy "Czekadełka" piszą, że sytuacja jest bardzo zła. Nie dość, że magazyny, w których trzymana była karma dla podopiecznych, znalazły się pod wodą, to zagrożone są również zwierzęta. Wolontariusze piszą, że mają pod opieką ponad 40 psów, które natychmiast trzeba było przewieźć w suche miejsce.

Psy na czas obecny sa podobno przetransportowane w suche miejsce, ale brakuje domów zastępczych. wiec gdyby ktoś z naszej malej społeczności pochodził z tamtym rejonów, to ruszcie dupę i pomagajcie, brakuje podobno woderów. A resztę, którzy tam nie mieszkają (jak ja) proszę chociaz o symboliczna wpłatę coby piesy miały co jeść.

FUNDACJA ANIMALS PURA VIDA

Wadowice Dolne 166, 39-308 Wadowice Górne, Polska

numer konta 43 1020 4913 0000 9102 0167 2690

#pomagajzlurkerem #psy #zwierzeta

Aktywistka na rzecz zwierząt oddała swoje psy do schroniska. "Kundli nikt nie chciał"

Data: 21.05.2019 22:00

Autor: Immortal_Emperor

telewizjarepublika.pl

Czy można być aktywistką na rzecz zwierząt i jednocześnie oddać swoje pieski do schroniska? – pyta dziennik "Fakt". Tabloid w swoim najnowszym wydaniu poruszył sprawę hipokryzji posłanki opozycji. "Kandydująca do PE z list Wiosny polityczka ponad dwa lata temu odkryła u siebie alergię na dwie swoje suczki, więc oddała je do azylu. A potem… pod tym samym schroniskiem walczyła o dobro zwierząt!" – czytamy.

#lewackalogika #psy

Data: 12.05.2019 20:53

Autor: Ijon_Tichy

Do ósmego roku życia mieszkałem na wsi. Moja ciocia miała kilka kotów i mieszkała w domu obok. Gdy kotki się kociły, to wujek nalewał do zlewu wodę, topił młode, a potem zakopywał je na polu. Wszyscy na wsi tak robili, gdy nie chcieli mieć wiecej kotów.

Sąsiad zaś, który nazywał się Tadeusz Pakos, był żołnierzem w Jugosławii. Już nie żyje, ale chętnie napiszę z najwyższą pogardą o tym człowieku. Gdy wrócił z "misji" to kupił młodego psa, którego dosłownie torturował. Np. brał go za ogon do góry nogami i z pięści obijał tak długo, aż krew lała się ciurkiem. Pisk bólu i strachu tego zwierzęcia pamiętam do dziś. Pies niejednokrotnie na kopniakach fruwał po wsi, był podnoszony do góry na łańcuchu, aż się zaczynał dusić charczącym głosem.

Rocky był bardzo podobny do tego psa na zamieszczonym przeze mnie zdjęciu, tylko że nie miał obroży a był owinięty tylko łańcuchem wokół szyi – i tak przez całe życie przykuty do ściany.

Ten gorszy od zwierzęcia bydlak nazwał tego psa Rocky, bo jak twierdził, pies potrafi wytrzymać potężne ciosy, jak bohater tego filmu. Pies Rocky całe swoje życie spędził przykuty dwumetrowym łańcucem do ściany. Jadł resztki ze śniadań i obiadów swoich "panów" i okazjonalnie dostawał kilka kopów bez powodu. Nigdy nie był spuszczany z łańcucha. Strasznie smutna historia. MIałem tylko 7-8 lat, ale to było na tyle szokujące, że pamiętam to wyraźnie do dziś.

Szczerze mówiąc, gdybym byl dorosły i bym to zobaczył, to nie spocząłbym, dopóki ci sadyści nie zapłaciliby słono za te czyny – łącznie z więzieniem. O ile nerwy by mi wczesniej nie puściły i nie przypier***ł bym w ryj takim zwyrodnialcom.

Mnie rodzice od zawsze uczyli szacunku do najmniejszego elementu przyrody i karcili słownie, gdy bez powodu skrzywdziłem nawet owada.

#truestory #sadyzm #zwierzeta #koty #psy

Data: 07.05.2019 21:40

Autor: WilkMorski

Kurde Lurki zrąbałem. Moj pies pogryzł się z innym psem. Nie miałem go na smyczy. Przed samym domem :(. Tamtemu naszczęście nic się nie stało a mój ma uszkodzoną powiekę i chyba będzie trzeba szyć.

Dajcie plusa na otuchy :(

#psy #smutek

Data: 09.03.2019 07:50

Autor: Jiren

Uważam, że należałoby wprowadzić nowe prawo. Zakazać posiadania Amstaffów, Pitbulli i wszelkich psów uznanych za rasy agresywne, bojowe, itp. Lista na dole posta. Prawo wprowadzić i nakazać obowiązek sterylizacji obecnych "pupili" w ciągu roku, brak sterylizacji – weterynarz powiadamia służby i do uśpienia. Po 20 latach, gdy ktoś zobaczy na ulicy, konfiskata i uśpienie.

Dodatkowe nakazy:

-prowadzenie psa na smyczy w terenie zabudowanym, bez względu na wielkość psa (oprócz parków dla psów, które funkcjonują w wielu miastach i terenu prywatnego)

-wszystkie psy większe od xx cm, obowiązkowo kaganiec

-zmuszenie policji do realizowania takich zgłoszeń, teraz im się po prostu nie chce

-kary nawet 10 tysięcy za brak smyczy

Dlaczego o tym piszę? Nie może być tak, że jakaś chuda, mała babka prowadzi na smyczy pitbulla, który raczej prowadzi ją, tam gdzie chce. Nie może być tak, że ktoś prowadzi na chodniku obok Ciebie umięśnione bydle wielkości charta i ma luźną smycz. W dodatku ludzie są teraz chamscy i agresywni wobec siebie, nie szanują wolności innych.

Kilka bloków dalej chłopaczek ma pitbulla, wiecie co z nim robi? Wytrenował go do chwytania gałęzi drzewa. Bydle skacze na prawie 2 metry w górę, czepia się gałęzi i wisi jak jakiś gekon czy inna koala. Co, jeśli pies nie posłucha i postanowi upolować Shih Tzu lub jakieś dziecko?

Powinno być zero tolerancji dla tych psów i tylko PiS może to wprowadzić. Mam nadzieję, że ktoś się pochyli po ostatnich medialnych atakach bydlaków. Widać zwiększenie kar w 2018 nie pomogło, bo nie ma kto ich egzekwować.

Miłośnicy bydlaków mają za dużo wolności…

amerykański pit bull terrier[4] [5]

pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin)

buldog amerykański

dog argentyński

pies kanaryjski (Perro de Presa Canario)

tosa inu

rottweiler

akbash dog

anatolian karabash

moskiewski stróżujący

owczarek kaukaski.

Data: 12.02.2019 17:45

Autor: intruder83

W piątek jadę po szczeniaka. Mix labradora z collie. Co jeszcze kupić przed piątkiem? Póki co na liście mam:

Posłanie

Szelki

Obroża przeciw kleszczom

Smycz

Karma

Ciasteczka

Miski

Szczotka

Szampon dla szczeniąt

Zabawki/Gryzaki

Ręczniki papierowe

Jakieś rady?

Ma ktoś pomysł na imię dla suki?

10 prostych sposobów na wytresowanie szczeniaka

Data: 02.02.2019 19:31

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Jeśli kochasz swojego psa, ale jego szczekanie, gryzienie i niewłaściwe zachowania doprowadzają cię do szału, nie musisz do razu panikować! Nie każdego stać na profesjonalny trening szczeniaka. Na szczęście jest wiele rzeczy, których możesz nauczyć go samodzielnie. By upewnić się, że to nie pies jest twoim panem, obejrzyj nasz film i dowiedz się, co robić, a czego nie, trenując swojego zwierzaka.