Kolejny kościół w płomieniach! Paliła się zabytkowa świątynia

Data: 03.08.2020 09:00

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#katolicyzm #przesladowanie

W niedzielę 2 sierpnia po godzinie 21.30 w hiszpańskiej Plasencji wybuchł pożar zabytkowego kościoła San Martin. Miejscowe służby nie wykluczają celowego działania, gdyż ogień prawdopodobnie pojawił się przed świątynią. Trwa szacowanie strat. Kościół San Martín uważany jest za najstarszą parafię w mieście Plasencja. Jest to świątynia zbudowana w XIII wieku, której wnętrze składa się z trzech naw i mieści złocony i polichromowany ołtarz z obrazami Luisa de Moralesa, datowany na 1570 rok.

Manuela Gretkowska wyjeżdża z Polski.

Data: 13.07.2020 15:47

Autor: Boewulf

tokfm.pl

Pisarka Manuela Gretkowska zdecydowała się na wyjazd z Polski. Jak mówiła w rozmowie z TOK FM, od dawna rozmawiała już na ten temat z mężem. – Słupkiem granicznym dla nas były wybory prezydenckie – mówiła pisarka w rozmowie z TOK FM. Jak wyjaśniła, już w momencie opublikowania sondażowych wyników "było wiadome, że one się nie zmienią, tylko mogą być gorsze".

#bekazlewactwa #ofiarapis #rezim #przesladowanie

Data: 02.12.2019 20:33

Autor: Ijon_Tichy

Iran. Scena łamiąca serce: 13-letnia dziewczynka płacze przed więzieniem w Iranie, w którym przebywa jej tata skazany na śmierć za to, że nawrócił się na chrześcijaństwo.

https://www.youtube.com/watch?v=OJYjxIA6acU

"Boże, pomóż mi! Nie widziałem mojego taty od 4 lat. Boże, pozwól mi go zobaczyć. Nie mogę bez niego żyć. Nie zabijajcie mojego taty! Zabijcie mnie zamiast niego… ”, krzyczy bezradna dziewczyna.


Ze „Światowego Indeksu Prześladowań 2016” Organizacji "Open Doors" wynika, że chrześcijanie są najbrutalniej dyskryminowaną grupą religijną na świecie, głównie przez islamskich ekstremistów. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/przerazajaca-skala-przesladowan-chrzescijan-na-swiecie/jhp1fh

Spośród wyznawców wszystkich religii na świecie najbardziej prześladowani są chrześcijanie. Stanowią oni aż 80 proc. osób prześladowanych z powodu wyznawanej wiary. W niektórych regionach skala i charakter nękania przyjmują nawet postać ludobójstwa definiowanego w prawie międzynarodowym – podaje najnowszy raport wykonany na zlecenie brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Raport stwierdza, że „wysoki poziom prześladowań” miał miejsce w 50 krajach, dotykając około 245 milionów chrześcijan. To ponad 10 proc. światowej populacji chrześcijan, wynoszącej około 2,3 miliarda osób.

Read more: http://www.pch24.pl/az-80-proc--przesladowanych-na-swiecie-z-powodu-religii-to-chrzescijanie--brytyjski-minister--przez-polityczna-poprawnosc-zaspalismy,68069,i.html#ixzz66yo6co5g

#islam #przesladowanie #chrzescijanstwo #wojnaidei