Ponad 1300 aplikacji na Androida omija ograniczenia i wykrada dane

Data: 11.07.2019 17:46

Autor: ziemianin

ithardware.pl

#codziennaprasowka #wiadomosci #android #prywatnosc #dane #imei #metadane

Nazwy 1325 aplikacji na Androida, które zbierały dane osobowe bez pozwolenia ujawnione zostaną w sierpniu. Wśród nich jest m.in. Health Samsunga.

Ponad 1300 aplikacji na Androida omija ograniczenia i wykrada dane

Wydawać by się mogło, że odmowa na dostęp do prywatnych danych w systemie Android faktycznie działa i zapewnia kontrolę nad informacjami. Nie do końca. Badacze odkryli, że ponad 1000 aplikacji jest w stanie obejść restrykcje i uzyskać dostęp do lokalizacji użytkownika oraz innych informacji. International Computer Science Institute (ICSI) odnalazło aż 1350 aplikacji w sklepie Google Play, które zbierają informacje z telefonów, nawet jeśli użytkownicy odmówili im dostępu. Odkrycie zaprezentowano podczas PrivacyCon, konferencji na temat bezpieczeństwa organizowanej przez Federalną Komisję Handlu. Analitycy przyjrzeli się 88000 aplikacjom na Androida, sprawdzając ich dostęp do danych, kiedy nie mają do nich uprawnień. Badania ujawniły, że ponad 1300 aplikacji posiada możliwość wydobywania lokalizacji zapisanej w metadanych zdjęć oraz z połączeń Wi-Fi.

Data: 09.07.2019 19:21

Autor: Monte

@Thanos Jest taka opcja, której bardzo mi brakowało na wykopie czyli czarnolistowanie osób tak by osoba zaczarnolistowana/zablokowana nie mógła widzieć moich wpisów czy profilu, żebym był u niego schowany.

U somsiada jest teraz tak, że jakiś nazwijmy go mirek ma inne poglądy niż jeden nazwijmy go psychopata i każdy wpis mirka jest przez tego psychola stalkowany do kilku lat wstecz – wycinane coś z kontekstu i wstawianie by go wyśmiać wraz z circlejerkiem z tzw patologii (tzn "neuropą"). I tak dzień w dzień.

Jak by była opcja, że ten Mirek może dodać psychopate do czarnej listy/zablokować go tak by ten psychopata widział kłódkę na profilu mirka i żeby był schowany każdy post nawet te przyszłe dla psychopaty.

Co prawda mógłby wejść na jego profil niezalogowany i stalkować wpisy, ale poprostu takie coś mogło by zapobiec takim sytuacjom, zanim by powstały. Bo by się nie narażał osobom niezrównoważonym psychicznie, zapobiegło by też doxxingowi ze strony takich osób. Oczyściło by to też lurker na przyszłość z takiego szamba.

#propozycje #lurker #prywatnosc

Szef Amazonu twierdzi, że Arabia Saudyjska zhackowała mu iPhona

Data: 01.04.2019 21:06

Autor: piotre94

niebezpiecznik.pl

Jeff Bezos, założyciel Amazonu w sobotę oświadczył, że rząd Arabii Saudyjskiej włamał się na jego iPhona i miał dostęp do jego prywatnych danych. To dość odważne i poważne w skutkach stwierdzenie jest poparte kilkutygodniową analizą telefonu szefa Amazonu.

Data: 07.02.2019 20:17

Autor: raptor

Używam od lat ublock origin oraz nano adblocker.

Mam wgrane wiele filtrów jednak ostatnio na twarzoksiążce znów widzę tego typu syf.

Lurki pomóżcie jak je ukryć.

Przewodnik po paranoicznej prywatności w internecie

Data: 07.02.2019 16:35

Autor: potyon

theprivacyguide1.github.io

Stawmy czoło globalnej inwigilacji! Poradnik przedstawia porady oraz konfigurację narzędzi, pozwalających uzyskać jak największy stopień anonimowości w internecie.

Dodatkowy link, który może zaintersować: https://privacytools.io/

NSA rozdawało przezroczyste nakładki na kamerę ( ͠° ͟ʖ ͡°)

Data: 04.02.2019 13:48

Autor: potyon

twitter.com

Osłonki na kamerę internetową rozdawane przez NSA, pierwotnie mające chronić przed szpiegowaniem, tak naprawdę prześwitywały, dając możliwość podglądania użytkowników komputera.