Data: 02.05.2019 14:37

Autor: Judasz

Dlaczego w Polsce nie jest idealnie, a niektórzy powiedzą, że źle? Polecam kroniki PRL, wypowiedzi tych ludzi. Większość to ciemnota i mentalność urzędnicza zwykłych ludzi. Dzisiaj ci ludzie mają po 50-60 lat i prawa wyborcze, jest ich też dużo.

Błędem Polski była pełna demokracja. Należało od razu wprowadzić cenzus wieku, wybierani mogli być jedynie 40 latkowie i co 5 lat wzrost cenzusu do max 60 lat. Stare dziady oblazły instytucje państwowe niczym szarańcza.

To między innymi dlatego, w Polsce rządzi papier, na wszystko trzeba mieć świstek i pieczątkę. Dopiero od tamtego roku nie musisz robić papierowych faktur. Przez 3 dekady poszły na to miliony ton papieru i miliony roboczo godzin.

#prl #polska

Michalkiewicz. Prawdziwe kulisy transformacji ustrojowej w Polsce

Data: 16.04.2019 21:53

Autor: piotre94

youtube.com

Stanisław Michalkiewicz dokonuje wiwisekcji polskiej sceny politycznej, która ukształtowała się w połowie lat 80. Doszło wówczas do walki o wpływy między służbą bezpieczeństwa a wywiadem wojskowym. Tę wojnę wygrał wywiad wojskowy z generałem Kiszczakiem na czele, a potem przygotował, przeprowadził i nadzorował transformację ustrojową w Polsce, czego przygnębiające skutki obserwujemy do dziś. #polska #prl #polityka #historia #michalkiewicz