Parlament UE przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce

Data: 17.09.2020 13:30

Autor: malcolm

tvp.info

#polska #praworzadnosc #eurokolchoz #polityka

Parlament Europejski przyjął rezolucję, zgodnie z którą w Polsce dochodzi do ciągłego pogarszania się stanu praworządności w Polsce. Europosłowie PO i Lewicy opowiedzieli się za nią, przeciwko głosowali natomiast parlamentarzyści PiS. PSL wstrzymał się od głosu.

Rezolucję poparli europosłowie PO: Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Jerzy Buzek, Jarosław Duda, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hübner, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Janina Ochojska, Jan Olbrycht i Radosław Sikorski. Poparli ją również europosłowie Lewicy: Marek Belka, Marek Balt, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller.

Premier Holandii powiedział, że Unię Europejską można stworzyć na nowo bez Polski i Węgier (audio)

Data: 14.09.2020 18:12

Autor: ziemianin

d3ctxlq1ktw2nl.cloudfront.net

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #debata #praworzadnosc #LGBT #ParlamentEuropejski #UniaEuropejska #polska

Dr Zbigniew Kuźmiuk krytycznie odnosi się do ponownej debaty nt. stanu praworządności w Polsce odbywającej się na forum UE i dodaje, że została ona zainspirowana przez polską opozycję.

Premier Holandii powiedział, że Unię Europejską można stworzyć na nowo bez Polski i Węgier (audio)

Europoseł PiS, dr Zbigniew Kuźmiuk ocenia, że sytuacja w Polsce na forum UE porównywana jest do wydarzeń, które dzieją się na Białorusi. Dodaje, że europosłowie z Prawa i Sprawiedliwości namawiają zwolenników rezolucji ws. naruszenia praworządności przez Warszawę, aby odwiedzili nasz kraj i na własne oczy zobaczyły, czy naprawdę dochodzi do sytuacji ze sformułowanych przez nich zarzutów.

Brak demokracji, opozycja w defensywie, nad opozycją znęca się policja polityczna i tak dalej. Teraz doszła jeszcze bardzo mocna rzecz, czyli strefy wolne od LGBT, choć wiemy, że jest to typowy fake news, bo jeden z aktywistów tego ruchu wiesza tego rodzaju tabliczki na nazwach miejscowości, które przyjmują uchwały dotyczące ochrony rodziny.

Rozmówca Krzysztofa Skowrońskiego wskazuje, że unijne rezolucje przygotowywane są z inspiracji polskiej opozycji, szargają reputację kraju i osłabiają naszą pozycję w UE. Dodaje, że premier Holandii oświadczył nawet, że Unię Europejską można stworzyć na nowo, bez Polski i Węgier.

Powiedzmy sobie otwartym tekstem. Ona (rezolucja-przyp. red.) psuje opinię Polski i osłabia naszą pozycję […] To jest szarganie naszej dobrej opinii. Opozycja z jakiś powodów uparła się, że tą strategię ulica i zagranica będzie realizować do końca […] Europejska lewica chwyciła wiatr w żagle i teraz Polska i Węgry są na cenzurowanym. Pan Rutte, premier Holandii był uprzejmy ponoć powiedzieć, że Unię Europejską można stworzyć na nowo od początku, bez Polski i Węgier.

Izrael: Tysiące manifestantów przed rezydencją Netanjahu

Data: 07.09.2020 14:33

Autor: malcolm

tvp.info

#izrael #prawaczlowieka #praworzadnosc

Tysiące osób protestowało w sobotę przeciwko premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu przed jego rezydencją w Jerozolimie. Szef izraelskiego gabinetu wzywany był do rezygnacji z urzędu ze względu na ciążące na nim zarzuty korupcyjne.Protestujący trzymali transparenty z napisami „Rewolucja” i „Obywatele piszą konstytucję”. Skandowano „Mamy cię dość” i apelowano o dymisję.

rzędu. Grozi mu do 10 lat więzienia, jeśli zostanie skazany za korupcję i do 3 lat za defraudację i nadużycie zaufania.

Antyrządowe demonstracje w Jerozolimie odbywają się co kilka lub kilkanaście dni. Policja nierzadko używa armatek wodnych i dokonuje aresztowań.

Mińsk to to nie jest ani Łukaszenko więc pałować mogą a sądy mogą działać jak chcą bo to w końcu premier.

Policja zwróciła banery „Śmierć wrogom Ojczyzny” oraz „Życie i śmierć dla narodu”

Data: 01.07.2020 19:34

Autor: malcolm

wprawo.pl

#policja #praworzadnosc #narodowcy

1 listopada 2018 roku, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, kilkanaście minut po marszu niepodległości we Wrocławiu, kilkunastu funkcjonariuszy policji zabrało dwa banery: jeden z napisem: „Śmierć wrogom Ojczyzny”; drugi z hasłem narodowych radykałów: „Życie i śmierć dla narodu” z krzyżem celtyckim i falangą. Po 19 miesiącach „odsiadki” wróciły do rąk właściciela, gdyż wrocławska prokuratura, w oparciu o opinię biegłych nie dopatrzyła się znamion „rasizmu”, „ksenofobii” i tzw. „mowy nienawiści”.

Zdecydowana akcja francuskiej policji

Data: 18.06.2020 22:45

Autor: malcolm

youtu.be

#protesty #francja #praworzadnosc

Francuska policja zdecydowanie poradziła sobie z protestującą lekarką. (biała, wykształcona, pracuje , do tego w służbie zdrowia i walczy z epidemią ) nie to co plądrujący sklepy, palący samochody i domy, czy nawalający się z AK47 w centrum Dijon handlarze prochów.

Data: 18.06.2020 10:40

Autor: malcolm

#francja #konstytucja #praworzadnosc #platformaobywatelska

W czasie protestów służby zdrowia we Francji policja brutlanie spacyfikowała demonstrantów (są filmy jak kobiety-lekarki za włosy policja targa etc), aresztowano kilkadziesiąt osób. W tym czasie trwały porachunki gangów w Dijon – palenie miasta, starcia z użyciem broni automatycznej. Wkroczyły oddziały specjalne, gangi się z nimi starły i ? Aresztowano 4 osoby (jak się okazało nie związane z gangami ;-)

To są standardy UE których my nie przestrzegamy i stąd problem z praworządnością u nas. Jak to powiedział J.Lewandowski u nas gorzej niż w Aleppo w Syrii.