Data: 20.04.2019 13:36

Autor: reflex1

19.05 Helweci zadecydują poprzez referendum czy Szwajcaria przyjmie europejską dyrektywę na temat broni. Z tym ze Szwajcaria wynegocjowała pare wyjątków. Broń służbowa (która dostajesz po odbyciu służby wojskowe) nie będzie objęta tą dyrektywą oraz nie trzeba będzie należeć do klubów sportowych/strzeleckich jak w innych państwach. Tutaj wystarczy udowodnić ze strzela się regularnie (w praktyce oznacza to pokazanie papierka ze strzelnicy, nawet jak chodzisz tam tylko raz do roku).

I niestety wszystkie znaki pokazują ze Helweci przyjmą tę dyrektywę. Wszystkie partie, z wyjątkiem UDC/SVP są za. I według ostatnich sondaży jakieś 65% społeczeństwa, bo w przypadku nie przyjęcia Szwajcaria automatycznie wylatuje z Schengen/Dublin chyba ze wszystkie państwa członkowskie UE zgodzą się na wyjątek dla Szwajcarii, ale to jest raczej nie możliwe bo UE i tak jest już wkurzona na CH, bo ta nie chce przyjąć tzw umowy ramowej opisującej relacje UE-CH. I bardzo dobrze ze nie chce, bo jest do dupy.

#szwajcaria #swissinfo #bron #prawo

Robert Biedroń pobił matkę? „Akta tej sprawy zginęły z sądu”

Data: 17.04.2019 18:34

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Na stronie internetowej se.pl pojawiła się zapowiedź tekstu, który dotyczy tej sprawy.

„Nie chcę do tego wracać, to był straszny czas… nasz dom przypominał wtedy piekło. Robiłam wtedy, co musiałam, żeby chronić siebie, Roberta i resztę naszej rodziny przed mężem” – powiedziała gazecie Helena Biedroń.

Z kolei lider Wiosny w rozmowie z „Super Expressem” zaznaczył, że nie przyznaje się do winy. – Zawsze kochałem i kocham moją mamę i nigdy bym jej nie skrzywdził. To najważniejsza osoba w moim życiu – powiedział Biedroń.

#news #polska #prawo #pobicie #biedron #lewackalogika

Data: 17.04.2019 16:01

Autor: FakeMMR

#prawo #regulamin #prawaautorskie #muzyka

Takie pytanko, że @Thanos pomoże.Nie znam się na tym.

A chodzi, o to, że youtube napisało, że zablokowało mi zarabianie na filmach, na których była muzyka, podobno ich twórcy(jakimiś programami) mnie wykryli i zgłosili roszczenia do youtube.

No i takie pytanko, bo ja i tak na niczym w youtube nie zarabiam i nie planuje na razie.W takim razie czy mogę sobie używać w filmach/streamach dowolnej muzyki i niech blokują zarabianie?Czy mogą też wideo usunąć, albo pociągnąć do sądu?

Data: 17.04.2019 15:31

Autor: reflex1

Szwajcarski federalny sąd administracyjny odrzucił odwołanie pewnej Francuzki o nieprzyznanie jej prawa pobytu w #szwajcaria mimo ze wyszła za mąż za Szwajcara.

Prawa pobytu nie przyznał jej kanton gdzie mieszka jej mąż na podstawie doniesień służb specjalnych o radykalizacji jej męża oraz o wspólnym pobycie w państwie islamskim.

Kobieta została wydalona z terenu Szwajcarii i dodatkowo dostała 10letni zakaz wjazdu.

Teraz laska może się jeszcze odwołać do Sądu Najwyższego.

#swissinfo #prawo #isis #islam

Data: 12.04.2019 15:28

Autor: FiligranowyGucio

WIADOMOŚCI

Kukiz’15 składa w Sejmie projekt uchwały ws. restytucji mienia żydowskiego

https://wprawo.pl/2019/04/11/kukiz15-sklada-w-sejmie-projekt-uchwaly-ws-restytucji-mienia-zydowskiego/?fbclid=IwAR1gmHG7bOAkpMudGk2N3VoOPngy1VxUzyDEOFhStTtMZ_7skQLWlZYup4Y #kukiz #prawo #447

Data: 11.04.2019 13:24

Autor: Immortal_Emperor

W jakim my kraju żyjemy? Już bardziej psychiki tego dewianta nie da się skrzywić. (╯°□°)╯︵ ┻━┻

Sąd odrzucił wniosek o areszt wobec transseksualisty Rafalali, oskarżonego o kradzież i pobicie mężczyzny, któremu miał świadczyć usługi seksualne. Jak informuje „Magazyn śledczy Anity Gargas”, sędzia Grzegorz Danilewicz uznał, że Rafalala „jest w trakcie kuracji farmakologicznej i pobyt w areszcie może źle wpłynąć na jego psychikę”.

#lewackalogika #prawo

Data: 10.04.2019 20:37

Autor: Alojz

W Austrii takie ACTA2 mają wejść w życie, od 2020 roku. Platformy mające 100 000 użytkowników i więcej lub 500 000 euro dochodu będą zmuszone rejestrować swoich użytkowników z prawdziwym imieniem i nazwiskiem wraz z adresem.

Wprawdzie dalej będzie można się udzielać na forach w Austrii pod pseudonimem np @Thanos, ale władze będą miały dostęp do imienia , nazwiska i adresu delikwenta.

#internet #prawo #austria

Data: 09.04.2019 19:03

Autor: reflex1

W Sylwestra pewna 21 letnia laska z Genewy bawiła się na placu w Wiedniu kiedy poczuła łapy 20 letniego uchodźcy z Afganistanu na swoim tyłku. Długo nie myśląc odwróciła się i walnęła mu pięścią prosto w nos. Koleś skończył na izbie przyjęć w szpitalu. I miał jeszcze czelność oskarżyć ją o uszkodzenie ciała.

Dzisiaj sąd wiedeński oczyścił ją z zarzutów twierdząc ze w tej sytuacj zadziałała prawidłowo.

#szwajcaria #swissinfo #austria #uchodzcy #prawo

Data: 07.04.2019 12:22

Autor: Alojz

Koniec zeszłego roku , Marvin H. ( 20 lat ), zabiera z warsztatu ojca BMW. Wraz z dwoma osobami pędzi z BMW z prędkością 180 km/h ( poza autostradą).

Nagle widzi fotoradar ,zjeżdża na lewy pas i uderza w najdjezdzajacego Opla.

W wyniku uderzenia opel zaczyna się palić , w płomieniach ginie matka z dwójką dzieci, także dwóch pasażerów w BMW umiera.Marvin H. przeżywa , z niegroźnymi obrażeniami.

Teraz prasa podała jaką kara go czeka. Jako że jest młodociany to dostanie prawdopodonie socjalne godziny do odpracowania w jakimś szpitalu czy domu starców.

Powagą , żaden żart.Informacja z dużych niemieckich dzienników internetowych.

. A potem się wszyscy dziwią dlaczego w akcie desperacji Niemcy wybierają AfD , które między innymi chce ogólnie zaostrzyć kary więzienia.

#wszystkooniemczech #prawo

Napad na bank w Katowicach. Policja publikuje nagranie z monitoringu.

Data: 20.03.2019 11:41

Autor: dedik

infokatowice.pl

Trwa poszukiwanie sprawców napadu – dwóch mężczyzn weszło do placówki bankowej, przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali pracowników, od których zażądali wydania pieniędzy. Po kradzieży napastnicy uciekli.

Data: 20.03.2019 10:51

Autor: artyq

JakLINK polski system opieki zdrowotnej reaguje na zgłoszenie ponad 20 ciężkich NOP po szczepieniu. Proponuję włączyć na 13:49 i wysłuchać relacji zainteresowanych stron. Bardzo ciekawa dyskusja na poziomie komisji sejmowej.

Niedługo ma się pojawić przetłumaczona wersja całego nagrania.

ACTA 2: Komu służą artykuły 11 i 13? – podcast

Data: 14.03.2019 18:44

Autor: siefca

randomseed.pl

Dyrektywa w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym to dyrektywa Unii Europejskiej, która ma na celu tzw. harmonizację aspektów prawa autorskiego w ramach rynku cyfrowego Unii Europejskiej. Przyjrzyjmy się, kto skorzysta na proponowanych zapisach, a kto straci; a także na czym dokładnie polegają kontrowersyjne artykuły 11 i 13, które przez przeciwników zmian nazywane bywają ACTA 2.

Alledrogo i podróbki

Data: 12.03.2019 14:30

Autor: itknight

allegro.pl

Tutaj jakiś azjata otwiera taki powerbank :-)

https://youtu.be/hEKMwQId6aI?t=119

Na aukcji jest ponad 40 kupujących. Ktoś powie że "cena taka niska to trzeba oczekiwać całe nic", ale ja mówię że nie każdy musi się znać, natomiast każdy powinien brać odpowiedzialność za to czym handluje. Wypadki oczywiście się zdarzają, ale nie uporczywie.

Osobiście naciąłem się dwa razy na karty pamięci (raz tanie, drugi raz drogie) w obu przypadkach jak się zrobił "dym", to wystarczyło zamknąć firmę i otworzyć od nowa – taki tam resecik i nic nie zdziałasz. Bo przecież nikt się nie będzie szarpać za 20-60 złotych i jeździć po kraju po sądach.

Wystarczy chwila poszperania i można na pęczki takich ofert znaleźć. Allegro nic sobie z tego nie robi dopóki nie zbierze się jakaś masa krytyczna – czyli setki poszkodowanych, którzy się zorientują że są poszkodowani. Nic to, że żeby się zebrała setka rozumiejących temat, to trzeba sprzedać tysiące, czasem dziesiątki nawet tysięcy trefnego produktu. To się zwyczajnie takim oszustom (vel sprzedawcom) kalkuluje.

Czy to na prawdę musi tak wyglądać z handlem przez internet? Jest jakaś niemoc absolutna.

lurkerefekt ;-)

1,5 roku w zawieszeniu za wyłudzanie 341 mln zł! Tak działa sąd w Warszawie

Data: 12.03.2019 02:29

Autor: Immortal_Emperor

niewygodne.info.pl

18-letni chłopak, który na drukarce atramentowej wyprodukował kilkanaście sztuk 20-złotówek dostał 3 lata bezwzględnej odsiadki w pace. Pięciu biznesmenów-cwaniaków (wśród nich był także radca prawny), którzy metodą "na reaktywowaną przedwojenną spółkę" próbowali dokonać mega-szwindla i wyłudzić od Skarbu Państwa odszkodowanie w wysokości 341 milionów złotych, dostali od 1,5 do 2 lat więzienia… w ZAWIESZENIU! Czasami totalnie nie rozumiem decyzji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Ta sprawa się do tego kwalifikuje.

Data: 08.03.2019 12:10

Autor: xyz

Dostałem "Przedsądowe wezwanie do zapłaty" z aledrogo.pl. Na kwotę 25,89 – zakupiłem przedmiot i płatność nie przeszła z jakiegoś powodu / nie zapłaciłem bo mi umknęło.

Jak może się odbyć rozprawa w sądzie na 25,89zł jeżeli im nie zapłacę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dziennikarz skazany na 3 miesiące ograniczenia wolności za napisanie prawdy

Data: 03.03.2019 08:00

Autor: Bethesda_sucks

tysol.pl

Marcin Rola, redaktor naczelny internetowej telewizji wRealu24, został skazany nieprawomocnym wyrokiem na trzy miesiące prac społecznych, zapłatę 10 tys. złotych na PCK oraz 500 złotych nawiązki dla pokrzywdzonej.

Sąd uznał, że Rola zniesławił pokrzywdzoną (na podstawie słynnego już art. 212 kodeksu karnego), chociaż dziennikarz nie wymienił jej z imienia i nazwiska, a jedynie przedstawił swoją opinię na temat osób biorących udział w marszu nazywając je m.in. „feminazistkami”.

Dożywocie za prowadzenie bez prawka i po alko

Data: 02.03.2019 07:34

Autor: Severh

wiadomosci.wp.pl

Pijany i bez prawa jazdy spowodował tragiczny wypadek. Sąd potraktował go jak mordercę. Słusznie – orzekł Federalny Trybunał Sprawiedliwości.

Może i u nas warto by zaostrzyć przepisy dla takich delikwentów

Dlaczego warto zabijać morderców.

Data: 24.02.2019 19:20

Autor: Macieko

gf24.pl

Dyskusja stara jak świat. Ostatnio zrobiono kolejne badania mówiące o tym, że kara śmierci odstrasza potencjalnych morderców. Z drugiej strony są sądowe pomyłki jak z Panem Tomaszem Komendą.

Data: 16.02.2019 09:36

Autor: lisq

jak skutecznie zgłosić kanał na youtube udostępniający filmy chronione prawem autorskim?

https://www.youtube.com/watch?v=zG7EiZYjTOA

https://www.youtube.com/watch?v=oNOTcWbRVBI

nie żebym był jakimś nawiedzonym bojownikiem ZAIKSu xD

po prostu niesamowicie mnie drażni jak ktoś tak bezczelnie uprawia piractwo.

wśród opcji zgłoszeń znalazłem tylko "narusza MOJE prawa autorskie"

Data: 14.02.2019 16:01

Autor: beduin51

Ewolucja czy moze rewolucja w Polskiej Policji. Od wielu lat słychać donośne głosy obywateli ,że wszystkie interwencje powinne być nagrywane jak w USA. Teraz w rou 2019 staje się to standardem w policji drogowej i prewencyjnej. Jednak czy ma to sens?

https://www.youtube.com/watch?v=FhlMVYCsds4

Data: 11.02.2019 20:05

Autor: Midorfidka

Mam umowę zlecenie do 5 kwietnia, ale chcę ją rozwiązać z końcem lutego. Wypłacą mi hajs za przepracowany luty czy mogą robić problemy w stylu: masz umowę pracuj do kwietnia, bo inaczej ci nie zapłacimy?

5 lat za strzelanie do budynków……………………………………………………………………………………………………………………

Data: 09.02.2019 22:29

Autor: mikroblog

wykop.pl

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Będzie obowiązkowy rejestr dronów. Właściciel będzie identyfikowany przez chip.

Data: 08.02.2019 11:15

Autor: Ottis

money.pl

Nowe przepisy będą na każdego producenta nakładać obowiązek, aby zaszyć w nim mikroprocesor, który będzie wysyłać sygnał z informacją, co to za dron i do kogo należy. Bruksela chce nakłonić producenci dronów do wprowadzenia technologii pozwalających namierzać drony.

Kara więzienia za zabijanie karpii na stoisku rybnym

Data: 07.02.2019 15:00

Autor: djavulen

tvn24.pl

xDDD Kara więzienia za zabicie karpii bez ogłuszenia? Co to za absurd, może jeszcze niech zakażą jeść mięsa, co spowoduje niezbilansowaną dietę niezawierającą wszystkich aminokwasów egzogennych i Polacy będą jeszcze większymi pokrakami niż są teraz xD Przepraszam za ironię, ale sprawa jest żałosna, sądy powinny rozliczać poważne sprawy a nie bawić się w takie rzeczy

Wykorzystał seksualnie kilkumiesięczną córeczkę. Wyrok: 6 lat więzienia

Data: 06.02.2019 22:40

Autor: markoopolo

rmf24.pl

Tomasz W. został skazany m.in. za to, że między czerwcem a grudniem 2017 roku przemocą doprowadził swoją kilkumiesięczną córkę do obcowania płciowego. Zdarzenie to utrwalił na zdjęciu, które przechowywał w swoim telefonie komórkowym.

Dokładny czas popełnienia przestępstwa nie został ustalony – wiadomo jednak, że dziewczynka mogła mieć w tamtym momencie najwyżej pół roku.

34-latka oskarżono również o to, że w szatni na terenie pływalni w Wieliczce nagrywał treści pornograficznie z udziałem nieletnich. Kolejny zarzut dotyczył posiadania dostępu do kilkudziesięciu zdjęć i filmów pornograficznych z udziałem małoletnich.

Data: 05.02.2019 12:51

Autor: Alojz

W Niemczech obywatele walczą nie od dziś o ochronę swojej prywatnej sfery.

Dziś kolejne małe zwycięstwo jeśli chodzi o ochronę danych osobowych. W trzech niemieckich landach policja używa mobilnych drogowych skanerów które odczytują numery rejestracyjne przejeżdżających pojazdów i automatycznie porównują w bazie Dannych z pojazdami osób np. poszukiwanych.

Jednemu z obywateli nie spodobał się taki pomysł i oddal sprawę do sądu konstytucyjnego w Karlsruhe.Dzis zapadł wyrok który uznał takie skanowanie pojazdów częściowo niezgodne z konstytucją. Chodzi o to ze urządzenia notują czas, miejsce i kierunek jazdy pojazdów. Dane te wprawdzie są po sprawdzeniu kasowane jednak to nie przekonało sadu konstytucyjnego.

aktualnie to beta hash mojego autorskiego hashu o Niemczech

Dyrektor ma sprawdzać, czy nauczyciel naprawdę choruje!

Data: 04.02.2019 14:38

Autor: tatarysh

pomorska.pl

Do każdego 15-tego dnia miesiąca mamy przekazywać do ZUS-u sprawozdanie – wyjaśnia dyrektor. – Do pisma dołączono specjalny formularz, w którym należy napisać kto jest lub był na zwolnieniu i w związku z tym otrzymuje zasiłek chorobowy, zasiłek opiekuńczy lub świadczenie rehabilitacyjne. Należy też podać, kiedy została przeprowadzona kontrola i jak ona wypadła.

Sauna i solarium w bydgoskim sądzie. Tylko dla sędziów

Data: 04.02.2019 14:09

Autor: Immortal_Emperor

rp.pl

Gdańska prokuratura sprawdza, czy doszło do nieprawidłowości w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Bydgoszczy. Za państwowe pieniądze w budynku sądu powstały m.in. sauna i solarium – informuje Radio Gdańsk.

Agresywny atak na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP

Data: 03.02.2019 07:14

Autor: Linuksiarz

tvp.info

Późnym wieczorem Magdalena Ogórek została zaatakowana przez grupę demonstrantów przed siedzibą TVP Info. Była obrażana przez manifestantów, którzy starali się zablokować jej wyjazd. Protestujący krzyczeli do niej m.in. „Wstyd i hańba”, „Kłamczucha”. Kartki z podobnymi napisami nakleili też na auto. „Proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania za brak stanowczej reakcji policji wobec tej dziczy, która zaatakowała Panią przed budynkiem TVP Info – napisał na Twitterze w nocy z soboty na niedzielę do dziennikarki szef MSWiA Joachim Brudziński. Poleciłem analizę materiałów operacyjnych – dodał.

Telefony od telemarketerów już nie na cenzurowanym

Data: 31.01.2019 09:20

Autor: Zodiac

bezprawnik.pl

Sąd stwierdził, że telemarketerzy mogą wykonywać telefony, które mają na celu tylko uzyskanie zgody na przedstawienie oferty w przyszłości (nawet jeśli konsument nie wyraził uprzednio zgody na taki telefon). Zdaniem sądu nie jest to marketing bezpośredni.

( ͠° ͟ʖ ͡°)

Skandal - Sąd umorzył sprawę urzędniczki skarbówki za prowokację z żarówką

Data: 31.01.2019 01:55

Autor: Immortal_Emperor

nczas.com

Sąd w Bartoszycach umorzył dzisiaj postępowanie w sprawie urzędniczki skarbówki, która została obwiniona o jazdę samochodem bez należytego oświetlenia. Był to efekt głośnej prowokacji kontrolerek skarbówki wobec mechanika, który nie wystawił paragonu za wymianę żarówki w aucie.