Data: 21.03.2020 09:39

Autor: raptor

Lurki pomocy!

Siedze w #pracbaza w godzinę czasu ogarnąłem wszystko co było na dziś a było nie wiele.

Kawa wypita, meemy i twarzoksiązka przejrzane, giełda dziś nieczynna, a moja firma którą prowadzę po godzinach z powodu wirusa nie może funkcjonować.

Co ja mam robić cały dzień??

#problemypierwszegoswiata

Data: 11.03.2020 20:35

Autor: reflex1

Właśnie dostałem maila od szefa, ze w związku z nowymi dekretami kantonu Genewa w związku z koroną jest bardzo prawdopodobne ze nasza firma przejdzie na tzw bezrobocie techniczne. Niby luz, ale ja nie lubię siedzieć na chacie i dodatkowo wypłata to tylko 80%.

#koronawirus #pracbaza #emigracja

Data: 10.03.2020 20:18

Autor: PanDomestos

Kumpel pracuje we firmie i dostał propozycję pracy w innej firmie. W tej starej najpierw powiedzieli mu, że porobi tydzień i podpiszą rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Teraz robią mu pod górkę i stwierdzili jednak, że ma miesiąc wypowiedzenia. Czy da się jeszcze jakość inaczej odejść od starej pracy w szybszym terminie? Z nowego zakładu ciągle trują mu tyłek telefonami.

#pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #prawo #januszebiznesu #polska #biznes

Data: 06.02.2020 12:50

Autor: raptor

Obok mojej #pracbaza powstał sklepik z pieczywem lojalnej piekarni. Wyskoczyłem tam dziś po zakup drugiego śniadania. Za ladą #ladnapani w dodatku bardzo miła dla klientów. Gdybym prowadził swój biznes w którym bym potrzebował kogoś do obsługi klienta to była by właśnie taką osoba.

Po wyborze asortymentu okazuje się że nie można płacić kartą, a ja nie zabrałem z sobą portfela.

Na szczęście miła pani stwierdziła że sprzeda mi na "zeszyt" oraz powiedziała że pracuje do 16 (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Idę za chwilę oddać jej należność oraz zapytać jakie ma plany po godzinie 16.

Może mój sen się spełni jeszcze dziś (ʘ‿ʘ)

Data: 06.02.2020 10:08

Autor: raptor

Ech miałem dziś w nocy taki piękny sen. Śnił mi się seks z piękną nieznajomą, a gdy już miałem dochodzić to zadzwonił budzik ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pozdrawiam z #pracbaza jednak myślami nadal jestem przy śnie.

Data: 14.01.2020 20:48

Autor: raptor

#przegryw to stan umysłu i nic po za tym.

Można tłumaczyć swoje spierdolenie niskim wzrostem, nie wyjściową mordą, brakiem kasy itp. ale o to czy ktoś jest przegrywem w największym stopniu decyduje jego umysł i sposób myślenia.

Dziś w #pracbaza znajomy pochwalił się że w końcu w weekend poruchal. Od słowa do słowa i okazało się że był na roksie i zapłacił jej 100 zł.

Odpowiedziałem że też w weekend miałem te całe seksy gdyż wyskoczyłem z domu i poznałem nową koleżankę, po czym wylądowaliśmy u niej na chacie.

Na co on zapytał całkiem normalne jak o coś oczywistego:

"a ile jej po wszystkim zapłaciłeś?" ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

Data: 14.01.2020 20:44

Autor: raptor

Nowa koleżanka w #pracbaza

Dziś spokojnie, dowiedziałem się jednak od kilku źródeł że wypytuje o mnie, próbuje obrabiać mi dupę itp. chyba planuje zemstę i poszukuje sojuszników.

Na szczęście z marnym skutkiem.

Chyba jutro przydziele jej nowe zadania do realizacji ( ͡º ͜ʖ͡º)

Data: 13.01.2020 15:47

Autor: raptor

Od dziś w #pracbaza nowa koleżanka.

Przez ostatnie lata zajmowała moje stanowisko gdzieś w Polsce.

Teraz zdegustowana przyszła do mojego miasta. Z opowieści wiem że gdy zajmowała stanowisko kierownicze to lubiła innych gnoić, pod każdym pretekstem uwalala innym premię itp. ale karma wraca ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dziś z rana na dzień dobry przydzielilem jej zadania na co ona rozszczeniowo że przecież jest kobietą i jest słabsza, to za dużo i bla bla bla. Odpowiedziałem że mamy równouprawnienie, a ja nie uważam aby kobiety były słabsze od mężczyzn w końcu są nam równe a ja to zrobiłem na dowód tego że nie jestem szowinistą. Na koniec zagroziłem że odpiszę niewykonanie polecenia. Będzie miała ze mną ciężko (ʘ‿ʘ)

Data: 07.01.2020 14:18

Autor: vundo_

wyrzucili mnie z biura, powiedzieli że remont przeprowadzajo i dostałem miejscówkę w jakiejś kanciapie bez okien na końcu korytarza (zabrałem ze sobą torbę, płaszcz, jeden fotel i swojego kwiatuszka w doniczce)

#pracbaza #zalesie

Data: 02.01.2020 18:25

Autor: vundo_

Czasami to mam ochotę iść do kierownika, podejść do jego biurka, walnąć pięścią w blat i powiedzieć:

japierdole, Krzysiek weź się do roboty. Mieliście podpisać umowy z kooperantami i dać mi materiały przed świętami. Nic nie robisz i tylko pieniądze bierzesz.

Imię zmienione.

#pracbaza

Data: 27.12.2019 08:55

Autor: vundo_

Dzień dobry, dzisiaj #pracbaza zamknięta ale ja mam klucze i sobie otworzyłem żeby samotnie popracować. W domu przez chociaż sekundę nie zrobiłbym nic produktywnego, a w pracy nadrobię zaległości albo chociaż wykażę się inicjatywą i zaangażowaniem co pewnie zaprocentuje lojalnym potraktowaniem mnie.

#dziendobry

Data: 24.12.2019 11:10

Autor: raptor

Uwielbiam takie dni jak dziś w #pracbaza

Obecni są jednynie moi podwładni, nikogo z przełożonych. Do pracy tyle co nic praktycznie i jedynie świadomość utraty czasu na bezczynności trochę zaburza mój spokój.

Data: 19.12.2019 11:15

Autor: raptor

Jaki jest wasz stosunek do Wigilii firmowych?

Właśnie trwa, Raptor za chwilę wystąpi na środek i powie kilka słów jaki to był wspaniały rok, jak mi się wspaniale pracowało oraz ile to osiągnęliśmy.

Poprę to kilkoma statystykami życząc wszystkim zdrowia, ciepła, coś tam rodzinnych i pozostanie mi życzyć smacznego.

Najgorzej będzie tuż przed poczęstunkiem gdy będzie się trzeba dzielić opłatkiem, nigdy tego nie lubiłem.

#pracbaza #wigilia

Data: 02.12.2019 09:44

Autor: raptor

Nigdy nie dajcie sobą pomiatać!

Nie ma takiej ceny za którą można sprzedać swoją godność. Chyba że jest się patusem żyjącym na socjalu, wtedy twoja godność jest warta 500 zł.

Mój pociąg jak to pociąg wyłapał opóźnienie. Nic wielkiego i nie ma tu żadnego zaskoczenia, standard w PKP.

Jeżdżę pociągiem gdyż pracodawca wymaga biletu do rozliczenia delegacji, a za paliwo mi pieniędzy nie zwróci.

Aby być w porządku dzwonię do miejsca docelowego podróży informując o opóźnieniu oraz podając czym jest spowodowane. W odpowiedzi od nieznanego mi człowieka słyszę podniesiony ton głosu, prawie krzyk i rzucanie mięsem xD

Niestety gość nie wie na kogo trafił.

Dałem mu się dokończyć zdanie i stanowczo acz spokojnie rzekłem:

"Szanowny panie, serdecznie dziękuję za rozmowę. Informuje pana że ze względu na jej przebieg nie pojawię się na umówionym miejscu gdyż udaję się do sądu pracy. O powyższym poinformuje mojego bezpośredniego przełożonego.

Stronom zainteresowanym udostępnie rowniez nagranie naszej rozmowy, a panu radzę sie zapoznać z pojęciem mobbing." Po tym zakończyłem połączenie.

Gość już kilka razy do mnie wydzwaniał ale nie odbieram. W kawiarni na dworcu popijam na spokojnie kawę i myślę co z tym fantem zrobić. Rozmowy faktycznie nagrywam jednak gościa chciałem tylko nastraszyć z całym tym sądem itp. a później się pojawić jakby nigdy nic. Teraz myślę nad jego podwładnymi i czuję się w obowiązku nagłośnić jego podejście do pracowników. Tępić takich jak on.

#pracbaza #mobbing #rynekpracownika

Data: 02.12.2019 05:03

Autor: raptor

Jadę pociągiem w delegację służbową.

Nie ma jeszcze 5 rano a już do mojego przedziału wsiadła jakaś #madka z gowniakami. Czy dla podróżujących na biletach rodzinnych nie powinno być osobnych przedziałów? Dlaczego intercity wzorem Pendolino nie ma stref ciszy? Chętnie bym dopłacił te parę złotych za święty spokój.

#pracbaza #podrozeraptora

Data: 28.11.2019 13:01

Autor: vundo_

Dostałem de facto podwyżkę ( ͡º ͜ʖ͡º), ale na konto będzie wpływać tyle samo. Byłem zatrudniony jako student na zleceniu, ale ponieważ skończyłem 26 lat (yay) to trzeba było mnie ubezpieczyć i żebym dostawał ciągle tyle samo, podwyższyli mi kwotę brutto.

W skrócie, moją podwyżkę wziął sobie ZUS.

#pracbaza

Data: 26.11.2019 10:25

Autor: raptor

Post z cyklu #przemysleniazdupy

Jakiś czas temu pisałem o nawale obowiązków a więc teraz trochę opiszę o tym w co się wpakowałem oraz o własnych refleksjach. Jak kogoś przynudza to nie czytać xD

Jest sierpień, dostaje pewną pozornie atrakcyjną propozycję związaną z moja działalnością gospodarczą, którą prowadzę po godzinach pracy na etacie. Rozmowa nie była jakoś wiążąca więc zapominam o niej gdzieś z tyłu głowy.

Wrzesień i urlop za granicą, zgodnie z zasadą odcinam się od całego świata aby wypocząć. Laptop zostawiam w domu, polska karta sim nieaktywna i niech się dzieje wola nieba. Połowa września, powrót z urlopu, na mailu wiadomość "szanowny panie, w związku z nieudaną próbą kontaktu telefonicznego piszę do pana w sprawie naszej rozmowy z sierpnia odnośnie tego i tego".

Aj na śmierć zapomniałem. Ale ze Raptor jest słowny i konsekwentny to zasiadam od razu do projektu, na szczęście jeszcze przed terminem.

Październik i nawał obowiązków zarówno tych na etacie (po co mi był ten awans, wrrr) oraz tych z firmą własną (na co mi tyle zleceń wrrr V2). Kosztem czasu własnego, pracoholizm mocno.

Listopad i myśli typu " po co mi to było", "gdybym wiedział że to tyle roboty to bym się za to nie zabierał nawet Janusz.jpg". Spinam poślady i zasuwam dla idei i w imię zasad, pozbawiony jednak wszelkiej motywacji ku temu, uświadamiam sobie że robię to tylko dla pieniędzy które są relatywnie wysokie ale wcale mi niezbędne. Koniec listopada widać metę na horyzoncie, do końca tygodnia się z tym ogarne i zakończe temat sporo przed czasem, jest dobrze.

Wnioski i refleksje są oczywiste. O ile nigdy nie miałem postanowień noworocznych tak teraz już wiem, aby nie brać za dużo obowiązków na głowę. Dać sobie na wstrzymanie i więcej korzystać z życia. Nadal jednak mam świadomość że w końcu będę musiał zrezygnować albo z etatu albo z dzielności, gdyż łącze te dwie rzeczy jedynie dla pieniędzy których mam wystarczająco. Jednak obie te rzeczy lubię, na początek zacznę od zachowania zdrowego umiaru który gdzieś w pogoni za pieniędzmi zagubiłem.

#pracbaza #pracoholizm #wyscigszczurow

Data: 14.11.2019 22:08

Autor: raptor

Chyba padłem ofiarą pracoholizmu i własnych ambicji.

Dopiero wróciłem po całym dniu do domu.

Jutro do #pracbaza na 7 rano a teraz zabieram się za rzeczy związane z moją firmą, jakby sam etat mi nie wystarczył.

W takich chwilach zastanawiam się po co mi to wszystko xD

Możliwe że spowodowane jest to tym że dorastałem w biedzie i w przeciwieństwie do rówieśników nie miałem modnych ciuchów, telefonów komórkowych i innych gadżetów a o wycieczkach szkolnych mogłem pomarzyć. Dość szybko nauczyłem się robić pieniądze i przez to dziś ślepo za nimi dążę.

#przemyslenia

Data: 06.11.2019 17:20

Autor: raptor

Wezwałem dziś na dywanik jednego z podwładnych. Trochę nabroił chłopak więc odbyłem z nim rozmowę dyscyplinująca. Ogółem było sztywno i nie miło ale z kulturą.

A ten na koniec mi jeszcze podziękował i życzył miłego dnia ( ಠ_ಠ)

Ja wiem że to proste sztuczki z psychologii społecznej, że mogłem go ukarać surowiej np pozbawieniem premii podstawowej przez jakiś czas itp. ale takie akcje nie zdarzają się zbyt często aby usłyszeć podziękowanie od kogoś kogo się opierdoliło stąd moje zaskoczenie. A jak wy reagujcie w takich sytuacjach? Też dziekujecie z uśmiechem na twarzy a w myślach złorzeczycie?

#pracbaza

Data: 05.11.2019 13:14

Autor: Lukmar

Hehehe. Coś mi nie pasowało w mojej wypłacie za październik. Troche podrążyłem w HR i okazało sie że policzyli mnie wg innej stawki niz się umawialiśmy. Zaproponowali że w ramach wyrówniania w listopadzie podniosą mi stawkę o tyle, o ile zaniżyli w październiku. Wszystko spoko gdyby nie to, że według tego jak sie u nas dzieli miesiące, listopad jest o 7 dni roboczych krótszy od października ( ͡° ͜ʖ ͡°) Byłbym jakies 1,5 dniówki w plecy. Zwróciłem im na to uwagę i dostanę normalne wyrównanie wynoszące dokładnie tyle ile brakowało w październikowej wypłacie. I oczywiście od teraz będą liczyć wg stawki, na którą byliśmy umówieni.

Warto drążyć i przeliczać czy nikt Cie przypadkiem nie robi w bambuko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #korpo

Data: 05.11.2019 08:42

Autor: raptor

Jak podchodzicie to okresowych szkoleń w #pracbaza?

Ja traktuje to jako zło konieczne, dziś jeden z takich dni. Dzień ziewania i znudzenia kij wie po z którego i tak nic nie wynika ani nie dowiem się nic czego bym już nie wiedział

Data: 31.10.2019 17:28

Autor: false_nine

Noo byłem na rozmowie kwalifikacyjnej dziś. Mały startup, fajny, konkretna wizja i bardzo fajne osoby. Dużo możliwości rozwoju. W ramach testu do końca przyszłego tygodnia mam wykonać grafikę marketingową, szukają pracowników kreatywnych, od grafiki i innych tego typu rzeczy (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Życzcie mi powodzenia :)

#lurker #pracbaza #oswiadczenie #takietam

Data: 30.10.2019 22:30

Autor: raptor

Jutro ostatni dzień pracy i do wtorku wolne ( ͡º ͜ʖ͡º)

Aż sam nie wiem co będę robił biorąc pod uwagę nadchodzące święta.

1 listopada wybiorę się wieczorem na cmentarz, zapale znicze na grobach żołnierzy i tyle.

Znajomym w tym okresie szkoda truć skoro będą zajęci spotkaniami z rodziną.

#pracbaza

Data: 15.10.2019 00:04

Autor: raptor

Zastanawia was kto głosuje na PiS?

Jesteście w większości ludźmi wykształconymi i inteligentnymi, czytacie i śledzicie interesujące was portale a wasi znajomi mają w większości poglądy zbliżone do waszych.

Jednak w mojej #pracbaza myślę że jakiejś 70% głosowało na jedynie słuszną partie.

Na porządku dziennym są wypowiedzi typu "czemu PiS ma tak niskie poparcie, dali ludziom 500zl i tylko 40% na nich głosuje" albo też "będziemy dzięki nim 4 tysiące zarabiać" inne przykłady to krytykowanie opozycji "to za rządów PO banki wcisnęły mi kredyt frankowy, teraz rządzi PiS i banki już nie oszukują na frankach".

W tym kraju już nie będzie dobrze, główną rozrywką społeczeństwa jest oglądanie TV a następnie to samo społeczeństwo powtarza zasłyszane tam frazesy by uchodzić za mądrych i oczytanych. A co najgorsze ślepo wierzą w to co zasłyszane bo przecież wiadomości zawsze mówią prawdę.

#polityka

Data: 11.10.2019 21:30

Autor: Deadlyo

Ale dziś energii mam (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Pobiłem rekord w swojej pracy dziś, wykonałem 170% zadań

Szefostwo zadowolone, walnęli mi premią 1050zł (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Piosenka

Dziś będzie jak w piosence

I feel like a million bucks, the truth is,

I'm about a bill away from broke as fuck,

But i got a little weed, so imma roll it up,

'Cuz Funny got a funny feeling that can change his luck.

Yeah, coming up, throwing up, West Coast banging,

Maryjane, light it up, no complaining,

Six shooters spraying, that's what I'm saying,

No more shots, taking bottles to the brain man.

#pracbaza #piwo #narkotyki #premia

Data: 10.10.2019 14:25

Autor: Lukmar

Macie tak czasem że pierwsze 4-5h po przyjściu do pracy jestescie mega produktywni, a potem już 2h przed wyjściem wiecie, że nic więcej sensownego tego dnia nie zrobicie bo zużyliscie cały dzisiejszy potencjał?

Bardzo często nie jestem w stanie się skupić na kodzeniu dłużej niż te 4-5h w ciągu dnia. Jak sobie z tym radzicie?

#pracbaza #koncentracja #produktywnosc #informatyka

Data: 09.10.2019 21:48

Autor: Czlowiek_pizza

Obecnie jestem pełnoprawnym śmieciem. Zarabiam tyle by nie zdechnąć, ale na tyle mało by żyć. Matka, którą się zajmuje mnie nie szanuje, nie stać mnie by się od niej wyprowadzić, bo na wynajęcie mieszkania, które nie jest ruderą 30lat po remoncie to wraz z utrzymaniem auta, to jakieś 3500zł miesięcznie, a tyle w moim mieście zarobi przedstawiciel handlowy, lub jakiś gość z 20letnim doświadczeniem. Praca jaka jest, to gówna niszczące psychikę, a staż pracy w tych firmach mogę sobie wsadzić w dupę, bo nigdzie wyżej nie podskoczę pracując tam. I mowa tu o pracy w banku czy telkomie. Co mi po doświadczeniu, skoro te dośwaidczenie to klepanie dzień w dzień tego samego i tańczenie na chuju ku uciesze klientów i kierownictwa. A to wszystko za 1900zł po doliczeniu premii motywacyjnej xD

#praca #pracbaza #zalesie #gorzkiezale

Data: 29.09.2019 22:02

Autor: Czlowiek_pizza

Hej

Tak sobie gram w wiedźmina i myślę sobie, że zawsze miałem bujną wyobraźnie

Czy da się pisać książki, jeśli powiedzmy nie jestem jakimś polonistą? Błędów ortograficznych nie robię, bo praktycznie po za krótkimi notatkami nie piszę długopisem, wszystko robię na komputerze, a jak wiadomo ten błędy podkreślia ( ͡º ͜ʖ͡º)

Natomiast błędy stylistyczne, językowe i interpunkcyjne to już inna bajka

Przypuśćmy, że napisałem fajną książkę, ale od błędów jest nieczytelna xD

Jest opcja by dać ją do jakiegoś wydawnictwa, co to ją sobie poprawi i wyda, a mi będzie płacił % od sprzedanego egzemplarza?

#pytanie #pytania #ksiazki #praca #pracbaza #biznes

Data: 29.09.2019 17:02

Autor: Czlowiek_pizza

Kurcze jest taka sprawa

Jak siedzę w tym swoim telkomie, a wcześniej robiłem w innych firmach, to jasno widziałem, że kierownicy w nich to takie parobki jak ja, z tym że ich praca była 10x wygodniejsza i 10 lżejsza, a nawet 10x lepiej płatna. Normalnym jest, że młody menedżer ma ok 3msc czasu na wdrożenie, a co za tym idzie, przeciętny człowiek jest w stanie się tego nauczyć i robić to samo.

Jako, że nie chcę być do końca życia parobkiem, wystartowałbym do jakiejś firmy na stanowisko menedżerskie z marszu, tylko w każdej firmie, nawet jakimś podrzędnym sieciowym obuwniczym wymagają, bym już był wcześniej menedżerem. Więc mam taki wniosek, żeby nakłamać w CV i zrobić sobie jakieś fałszywe referencje xD

Prawda jest taka, że raczej nikt tego i tak dokładnie nie sprawdzi, a w nowej pracy jako „nowy kierownik” wcale więcej i tak ogarniać nie będę od kogoś z ulicy. Jedno jest pewne, już nikt mną poniewierać nie będzie, chyba że sama dyrekcja firmy, ale to wtedy jest jakieś 5% kadry, a nie 90% w przypadku szeregowego pracownika.

Pytanie tylko, czy to nie jest karalne, takie oszukiwanie w cv i podrabianie świadectwa pracy, oraz czy inna firma jest w stanie to jakoś dokładnie zweryfikować. Opcja jest taka, żeby założyć firmę na jakiegoś członka rodziny, tam zostać kierownikiem i firmę zamknąć xD

Doświadczenie to kurcze mam, bo w sumie mieć go za bardzo nie trzeba. Widziałem co robią kierownicy, to samo co ich podrzędy parobek, też wypełniają tabelki w excelu i odpowiadają za realizacje wymysłów firmy, z tym że oni tego sami nie robią, tylko poganiają pracowników i ich pilnują, a pensja jest zdecydowanie większa. Kurcze jak czytam ogłoszenia o pracę i te punkty w wymaganiach, to tak na prawdę robię to samo co oni wymagają, tylko że brakuje mi jednego punktu jakim jest „doświadczenie na kierowniczym stanowisku min. rok”

Co o tym myślicie?

#praca #pracbaza #pytania #pytanie

Data: 26.09.2019 11:12

Autor: Czlowiek_pizza

Przyszedł do mnie janusz lat ok. 60 z ryjem, że ma nadpłatę na koncie i ja mu mam ją przelać na jego konto, albo wydać z kasy, bo on nam tego kurwa nie daruje, bo my jesteśmy złodzieje jebane i naciagamy ludzi

Myślę sobie chuj tam, może miał jakieś numery firmowe i jakieś kłopoty, że go system wyjebał na miliony, a typek ma zdezaktywowany numer i 5,38 powtarzam kurwa 5,38 (nie chciało by mi się dupy z domu po to ruszać) nadpłaty xD

Nawet nie miałem opcji, żeby mu to wypłacić, bo przy takiej kwocie nie podstawia się takie okienko.

Więc mówię mu, że jak sprawa wygląda, i że musi do centrali po prostu list wysłać

A typek, że go to pierdoli i on bez hajsu nie wyjdzie, a jak nie mogę mu przelać, to z własnej kieszeni niech mu dam.

Ja do niego, że jest chyba nie poważny

A ten mi jebną w jape z tekstem, że mam mu nie pyskowac itp. xD

Kierownik się wkurwił, wzięliśmy typa i zamknelismy salon, dzwonimy na pały, a z nimi pogotowie przyjechało do mojej przeciętnej wargi i zabrali janusza xD

Zjebani ci ludzie jacyś

#opowiesciztelkomu

#takaprawda #oswiadczenie #zalesie #gorzkiezale #praca #pracbaza

Data: 23.09.2019 21:36

Autor: Czlowiek_pizza

Dam pracę kurwa

Jesteśmy międzynarodowa firmą, która jest liderem rynku itd.

Szukamy człowieka bez szacunku do siebie, który będzie zapierdalać na naszego kochanego szefa i jego bękarty (każde z inną szmatą).

Jako lider branży, możemy zaoferować najniższą krajową, na umowę o gówno, oraz zajebiście ważny wpis do portfolio!!!

Nie zwlekaj chuju, ślij cv (tylko ze zdjęciem – jebac polskie prawo i twoje kompetencje, jak masz krzywy ryj to się pośmiejemy i cie nie zatrudnimy xd).

Szczęśliwca zaprosimy na rozmowę, ale zatrudnimy największego kmiotka, który będzie najtańszy.

Wpis inspirowany ofertami pracy na olx

#takaprawda #oswiadczenie #zalesie #gorzkiezale #praca #pracbaza #polska #rynekpracownika

Data: 07.09.2019 19:38

Autor: LadacznicoOdporny

Ehhh, przełożony jest podobno na mnie wkurzony. Ciekawe czy mi przedłużą umowę :(

Chyba jest zły o to, że miałem czelność czegokolwiek od niego wymagać. Zmarnowałem bezcenne chwile jego życia na pytania o kwestie zawodowe i papierologię. A mógł w tym czasie śmieszkować z koleżankami…

Jebać to wszystko… Mam dosyć :(

Edit: Żaden klient się nie skarżył. Powiedziałbym że nawet zadowoleni ze mnie są. Także raczej chodzi o jakiś osobisty ból tyłka, a nie jakość pracy.

#czujezleczlowiek #pracbaza #januszeszefostwa

Data: 19.08.2019 16:19

Autor: Sillia

Wierzyciel wysłał do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji. Komornik w odpowiedzi wysłał pismo, że dłużnik zmarł w związku z czym utracił on zdolność procesową. Dlatego też komornik wzywa wierzyciela do uzupełnienia braków formalnych poprzez przywrócenie zdolności procesowej dłużnika. Kumpela, która czytała wezwanie woła do mnie "Dawaj łopatę, jadę na cmentarz przywrócić mu zdolność procesową!".

#heheszki #pracbaza trochę #prawo #silliahere

Data: 22.07.2019 08:12

Autor: eax

W minionym tygodniu dostałem z 7 zaproszeń do wzięcia udziału w rekrutacji do różnych firm. 2-3 stanowiska wyglądały naprawdę ciekawie. I co zrobiłem? Za każdą ofertę podziękowałem i z żadnej nie skorzystałem. A dzisiaj przychodzę do pracy i od rana się wkur*iam, że kolejny dzień w tej firmie. Jaki człowiek jest głupi, że się zaczyna przyzwyczajać i mu się nie chce nic zmieniać, a bo to rozmowy, zadania, stres i jak to będzie w cv wyglądać. Swoją drogą ostatni raz poszedłem pracować do korpo. Marnowanie czasu – przez przeszło 3 miesiące napisałem może 10 linii kodu – jeszcze żeby to był jakiś krytyczny kod, gdzie te 10 linii znaczą coś faktycznie. A tak to gówno kod, którego równie dobrze mogłoby nie być. I weź się tu człowieku rozwijaj…

Za jakiś czas będę miał pewnie rozmowę z managerem. I co ściemniać mu, że jest ok, a gdy nadaży się okazja to uciekać, czy powiedzieć co się faktycznie myśli?

#praca #zalesie #pracbaza dorzucam #programowanie bo było coś o kodzie

Data: 13.07.2019 07:25

Autor: Ijon_Tichy

Uwaga Lurki i Lukierki. Wydarzyła się rzecz piękna. Szczerze zachęcam do przeczytania wierzących, ateistów, agnostyków, a także ludzi, którzy starają się toczyć różne inne spory w internecie.

Od dwóch tygodni dojeżdżam codniennie od poniedziałku do piątku od godz: 5:15, 130 km za Wrocław, żeby budować fabrykę. Dojazd zajmuje około 90 minut. Ale opłaca się i to bardzo. Nie mówię o pięniądzach. Dojeżdżam z moim kierownikiem. Facet ma 32 lata. To bardzo fajny człowiek, którego bardzo szanuję i cenię nie tylko za świetny stosunek do pracownika, ale w o góle za bycie fajnym człowiekiem. Jakieś półtora roku temu byliśmy w dalszej delegacji i całą ekipą nocowalismy w jakims hotelu. Wieczorem po pracy całą ekipą do późna gadaliśmy, żartowaliśmy, był jakis browarek. Mój kierownik zaczął ostro atakować Boga i Biblię, dokładnie w taki sam prześmiewczo-jadowity sposób, przy wykorzystaniu dokładnie tych samych oklepanych argumentów, jak tutaj na lurku atakują mnie niektóre osoby za pozytywne pisanie o wierze i chrześcijaństwie. Wywiązała się wobec tego rozmowa, w której pookoło 40 minutach mój kierownik zaniemówił (dosownie zapowietrzył się, posmutniał, zamyślił i obrócił głowę w inna stronę – widok sam w sobie przejmujący), po chwili niezręcznego milczenia stwierdził, że nigdy nie patrzył na to w taki sposób i że przyznaje, że go zagiąłem.

Moim celem nie jest jednak zaginanie kogokolwiek, więc nie okazywałem żadnych znamion triumfu. Uważam, że byloby to obrzydliwe i sprzeczne z prawdziwymi intencjami. ale do rzeczy.

Po długim braku kontaktu znowu tam pracuję i od dwóch tygodni dojeżdżam z nim do pracy codziennie po 3 godziny (licząc trasę w dwie strony) i on sam przypomina naszą dawną rozmowę i mówi, że ona mocno na niego wpłynęła. Dopytuje o sprawy, którymi trochę się interesował, ale był ciekaw mojego punktu widzenia: nie tylko sprawy religijne, ale też o kosmos, o teorie o wszechswiecie, o sprawy filozoficzne, z biologii i ewolucji (mam sporo wiedzy na ten temat – Dawkins to mój konik ;) ). Po dwóch tygodniach takich dojazdów stwierdził, że dzieki mnie uwierzył szczerze w Boga – w chrześcijańskiego Boga. Z wielu spraw nie zdawał sobie sprawy i po prostu przyjmował je tak, jak się je przedstawia – stąd brał się jego wcześniejszy gniew i wręcz nienawiść do chrześcijaństwa.

Zacytuję klasyka, czyli @kosmitolog "w internecie jeszcze nikt nigdy nikogo do niczego nie przekonał"

Dlatego, żeby wyjasnić i przedstawić argumentację chrzescijaństwa i być świadectwem dla drugiego człowieka, konieczna jest zwyczajna rozmowa twarzą w twarz i wymiana myśli z wzajemnym szacunkiem i zdrowym nastawieniem – rozmowę bowiem nie toczy sie po to, by osiągnąć zwycięstwo, tylko po to by się "spotkać" w prawdzie. I ja właśnie spotkałem się w prawdzie z człowiekiem, przed którym rozjaśniłem o co tak na prawde chodzi w Biblii.

Przykro to stwierdzać, ale w społeczeństwie, które uchodzi za chrzescijańskie, w Polsce – według mnie – mniej niż 5% ludzi rozumie biblię, jeszcze mniej rozumie działanie Boga i czepia się skrajności, których też nie rozumie.

Z doświadczenia wiem ponadto, że kolejne 90% ateistów w ogóle nie rozumie teorii ewolucji i Dawkinsowskich "dowodów", jedynie bez namysłu przyjmują poglądy na zasadzie autorytetu. Długa rozmowa i możliwość kulturalnego przedstawienia i przeanalizowania poglądów pomagają wielu ludziom wyjść z ateistycznego zakłamania podobnie, jak z zakłamania fałszywej religii (tak – prawdziwa istnieje).

#nawrocenie #wiara #chrzescijanstwo #ateizm #dobro #praca #pracbaza #filozofia

Data: 12.07.2019 14:04

Autor: Thanos

Po czym poznać, że jestes w głębokiej poopie? na wynikach wyszukiwania google'a są same fioletowe linki ;(((

#pracbaza #zonk #nginx #php

btw. może sa tu jaceś spece od FPM?

zużycie CPU/RAM/IO dysku praktycznie nieruszane, a strona mieli się 20-30 sek. i albo siada całkiem, albo wczytuje opornie. grzebałem w poolach, wszystko mocno podkręcone. nginx takze. hmm… no nie wiem, od rana nad tym siedze. boli mnie juz głowa, a bedzie kaszana, jak klient nie odpali sklepu.. eh, cholerne WOOCOMMERCE ;//

Data: 08.07.2019 16:38

Autor: eax

Kurde nie wiem co robić. Zmieniłem pracę – jestem tutaj już około 3 miesiące, ale jednak nie bardzo mi się podoba. Wszystko odbywa się zbyt wolno, czuje, że się rozleniwiam, tempo pracy jest mega słabe(w porównaniu do poprzedniej pracy), projekt kijowy, jedynie co to kasa w miarę ok. Dostaję cały czas jakieś oferty na Linkedin, ale jedyne co mnie wstrzymuje to to, że nie bardzo lubię zmieniać środowisko i pracę. Po pierwsze bo procedury, po drugie człowiek się zaczyna powoli przyzwyczajać. W poprzedniej pracy, kiedy siadałem do kompa, to po chwili orientowałem się, że jest już 13 i fajnie by było gdyby znowu była 7 – chodziłem z uśmiechem do pracy. Teraz strasznie mi się dłuży i czuje, że trochę marnuje swój czas. ヽ( ͠°෴ °)ノ

#praca #pracbaza

Data: 03.07.2019 05:21

Autor: Ijon_Tichy

Od wczoraj na nowo w pracy. Teraz na stałe w firmie, w której od czasu do czasu sobie dorabiałem, już od kilku lat.

Teraz wykonujemy prace na budowie fabryki – układanie przewodów wentylacyjnych w największej fabryce jaką w życiu widziałem, nieopodal Wrocławia. Robota czysta niezbyt męcząca i w bardzo miłej atmosferze. Moim szefem jest mój dobry znajomy, który zawsze dobiera tylko takich pracowników, którzy potrafią nie tylko pracować uczciwie, ale też stworzyć dobrą atmosferę w pracy.

Ekipa za każdym razem skłąda się z ludzi, z którymi można "i do szabli i do szklanki". Na delegacjach wieczory spędzamy na kulturalnym obalaniu nie za dużej ilości browarów i rozmowach, czasami też gramy w jakieś gry. Zawsze jest spokojnie, wesoło i nikt nikomu przykrości nie sprawia. Naprawdę wyjątkowa praca.

Szef płaci uczciwie, całkiem przyzwoicie. No ale najbardziej sobie cenię to, że jest naprawde w porządku człowiekiem. Szanuje pracowników i pilnuje, by każdy czuł się komfortowo w robocie. Wielki szacunek dla niego.

Odkąd u niego sobie dorabiałem, czyli od kilku lat, jestem gotów dawać z siebie 150%, z czystej sympatii do niego i doceniania jego humanitarnego podejścia do pracowników.

#praca #pracbaza #przemyslenia

Data: 28.06.2019 16:51

Autor: Lukmar

No i po robocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najblizsze biurka pożegnane, karta do wejscia zdana, status ustawiony na urlop. Przełożony powiedział, żebym wracał nie jak najszybciej, tylko jak odpocznę. I tak zrobię.

Przez najblizsze 2 miesiące w domu będę sporadycznym gościem. Przede mną miesiąc na regatach na morzu północnym, jakieś 2 tygodnie bujania się łajbą po mazurach i jeszcze jeden wyjazd, którego nie chcę zapeszać, ale jak wypali to na pewno będą tu dobre zdjęcia. Jeszcze tylko 3 egzaminy w ten weekend i mogę myśleć tylko o pakowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wakacje #pracbaza

Data: 14.06.2019 22:25

Autor: Gra_Melodia

W końcu piąteczek :D Pochwale się wam jaki jest bilans mojej dzisiejszej pracy xD

  1. Przyszedłem sobie

  2. Wypiłem colę (ahh orzeźwienie )

  3. Posłuchałem radia

  4. Obejrzałem 2 odc. Fineasza i Ferba

  5. Pojeździłem na rowerze :D

  6. Zjadłem kolację ( + zimna cola ahh)

  7. Obejrzałem co tam w domu WB

  8. Fajrant

Że też oni mnie tam jeszcze trzymają( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#heheszki #pracbaza

Polska w światowej czołówce (8) pod względem pozycji kobiet na rynku pracy

Data: 06.06.2019 05:40

Autor: Filantrop

weforum.org

Tegoroczny ranking globalnej firmy PWC analizuje pozycję kobiet m.in. pod względem różnicy zarobków, równych szans czy bezpieczeństwa. Polska wyprzedza m.in. Niemcy, USA czyKanadę. Analiza dotyczy państw OECD więc można uznać, że czołowe miejsca przekładają się na pozycję w światowym rankingu.

#polska #ekonomia #ciekawostki #gospodarka #pracbaza #pieniadze

Data: 04.06.2019 23:03

Autor: lisq

#pracbaza #korpo

Trzymajcie za mnie kciuki lurasy – dzisiaj wypełniłem asessment na NOCnika (gościa od sieci 24/7). Jutro mam dać znać jak się czuję po wypełnieniu testu (czy trudny itp). Ostatni targiet – spodobac sie Uberhauptmannowi – jak to zaliczę (czyt; jak dobrze się sprzedam) to zmieniam zespół z L2 Unix na L2 Network.

Data: 27.05.2019 12:20

Autor: eax

Ja pierdziele… siedzę na jakimś szkoleniu z firmy i mamy parę zadań do rozwiązania. Jakaś babka, siedzi, prycha, wzdycha, fuczy i klnie pod nosem bo coś jej nie wychodzi – chyba nie chciałbym na codzień z nią pracować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie #pracbaza

Data: 10.05.2019 00:20

Autor: raptor

Ech Lurki, byłem na tych słynnych #juwenalia. Po raz pierwszy od dwóch lat, gdy w latach ubiegłych nie mogłem z przyczyn zawodowych. Poznałem fajny #rozowypasek na moje pytanie co studiuje dowiedziałem się że ma dopiero 18. Mimo to bawiłem się z nią świetnie, mam do niej nr telefonu itp.

Po koncercie mojego wykonawcy postawiłem się zwijać gdyż jutro #pracbaza od rana. Wychodząc poznałem drugi #rozowypasek okazało się że tegoroczna maturzystka i też mam nr, wstępnie jesteśmy umówieni.

Obie dziewczyny pytały co ja studiuje xD

Prawda jest taka że bliżej mi do 30 niz do matury. Może wyglądam młodo a może chciały być miłe.

Jednak ja nie czuje się na tym etapie. Moi rówieśnicy siedzą już w pieluchach. A ja nie chcę z nimi rozmawiać o ząbkowaniu, o kolce dziecięcej i nocnikowaniu.

Chcę się spotykać z przyjaciółmi, spędzać miło czas z płcią przeciwną i robić to na co mam ochotę a nie na tym co muszę.

Lata lecą, uciekają przez palce a ja dalej chciałbym być nastolatkiem. Po pracy żyć beztrosko, bez obowiązków. Nie chce brać ślubu, zakładać rodziny gdyż w tym bym się tylko dusił.

Czemu tak szybko się starzejemy?

Nim się obejrzę moi rówieśnicy ci którzy się pospieszyli będą już chodzić na wywiadówki a ja ciągle wspominam jak nie lubiłem tego słowa w czasach szkolnych.

Czy to ja nie zdążyłem dojrzeć do pewnych spraw, czy może życie zmusza nas byśmy musieli zbyt szybko wydorośleć? Jest mi dobrze tak jak jest i nic chce tego zmieniać.

#przemyslenia

Data: 30.04.2019 08:14

Autor: raptor

Dzień dobry Lurki.

Czy jest tu ktoś kto podobnie jak ja nie ma nie tylko długiego weekendu majowego ale wcale nie ma weekendu?

Jedźcie i pijcie za mnie na grillach, imprezach i wycieczkach gdzie kolwiek będziecie spędzać ten czas.

Pracować musi ktoś, by wolne miał ktoś.

#majowka #weekend #pracbaza

Data: 09.04.2019 08:37

Autor: Mishkaa

Siedze w pracy i dzwoni mily Pan zeby zalatwic sprawe i pyta czy dzis juz moze przyjsc. Odpowiadam ze w kazdej chwili od pon do pt. A Pan wielce zdziwiony ze pracujemy bo przeciez wszyscy pobrali "opieke" przez strajk nauczycieli i myslal ze u nas tez sie nie pracuje xD nie wiem czy to wina telewizji ze tak tym ludziom do glowy wbijaja glupoty czy tak daleko zaszlo ze zaraz dojdzie do paraliżu w tym kraju

#nauczyciele #pracbaza

Data: 02.04.2019 18:48

Autor: Albatros

Kurwa po chuj pracodawcy dają umowę zlecenie, bo dziś jestem w elektromarkecie ,chcę wziąć raty jest sprzęt w zamówieniu. I co uznali moją obecną pracę na umowie o pracę i nie dostałem rat, czyli 10 miesięcy pracy poszło się jebać. Mam ochotę dać dupy albo sprzedać nerkę #banki #umowazlecenie #zalesie #gownowpis #pracbaza #praca #albatros #raty

A #pkobp z łaską chcę za każdym razem, kiedy dzwonię na infolinię, żebym wziął pożyczkę