Data: 07.09.2019 19:38

Autor: LadacznicoOdporny

Ehhh, przełożony jest podobno na mnie wkurzony. Ciekawe czy mi przedłużą umowę :(

Chyba jest zły o to, że miałem czelność czegokolwiek od niego wymagać. Zmarnowałem bezcenne chwile jego życia na pytania o kwestie zawodowe i papierologię. A mógł w tym czasie śmieszkować z koleżankami…

Jebać to wszystko… Mam dosyć :(

Edit: Żaden klient się nie skarżył. Powiedziałbym że nawet zadowoleni ze mnie są. Także raczej chodzi o jakiś osobisty ból tyłka, a nie jakość pracy.

#czujezleczlowiek #pracbaza #januszeszefostwa

Data: 27.08.2019 10:22

Autor: Pierdyliard

Jedz do roboty na 8:00 o 9:30 e-mail. W skrócie

czekamy na nowe wytyczne, projekt zawieszony do czwartku – miłego dnia i do zobaczenia w czwartek ( ͡º ͜ʖ͡º)

No to mam mały weekend w środku tygodnia (。◕‿‿◕。)

#pracbaza

Data: 19.08.2019 16:19

Autor: Sillia

Wierzyciel wysłał do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji. Komornik w odpowiedzi wysłał pismo, że dłużnik zmarł w związku z czym utracił on zdolność procesową. Dlatego też komornik wzywa wierzyciela do uzupełnienia braków formalnych poprzez przywrócenie zdolności procesowej dłużnika. Kumpela, która czytała wezwanie woła do mnie "Dawaj łopatę, jadę na cmentarz przywrócić mu zdolność procesową!".

#heheszki #pracbaza trochę #prawo #silliahere

Data: 16.08.2019 08:31

Autor: Pierdyliard

#dziendobry siedzę w #pracbaza i aż się musiałem odezwać, jeden tęczowy członek zespołu przyszedł umalowany, ubrany w sukienkę i oznajmił ze chce korzystać z damskiej toalety, będzie się tak ubierał do pracy bo już ma dość grać kogoś kim się nie czuje ….

(ツ)

Cześć dziewczyn szepta i są niezadowolone, ciekawe jak rozwiąże tę kwestie „góra”

Cholerne lewusy (╥﹏╥) zaczynam prace o 8 a 8:05 dostałem taką porcje raka na #weekend

#problemypierwszegoswiata

Data: 22.07.2019 08:12

Autor: eax

W minionym tygodniu dostałem z 7 zaproszeń do wzięcia udziału w rekrutacji do różnych firm. 2-3 stanowiska wyglądały naprawdę ciekawie. I co zrobiłem? Za każdą ofertę podziękowałem i z żadnej nie skorzystałem. A dzisiaj przychodzę do pracy i od rana się wkur*iam, że kolejny dzień w tej firmie. Jaki człowiek jest głupi, że się zaczyna przyzwyczajać i mu się nie chce nic zmieniać, a bo to rozmowy, zadania, stres i jak to będzie w cv wyglądać. Swoją drogą ostatni raz poszedłem pracować do korpo. Marnowanie czasu – przez przeszło 3 miesiące napisałem może 10 linii kodu – jeszcze żeby to był jakiś krytyczny kod, gdzie te 10 linii znaczą coś faktycznie. A tak to gówno kod, którego równie dobrze mogłoby nie być. I weź się tu człowieku rozwijaj…

Za jakiś czas będę miał pewnie rozmowę z managerem. I co ściemniać mu, że jest ok, a gdy nadaży się okazja to uciekać, czy powiedzieć co się faktycznie myśli?

#praca #zalesie #pracbaza dorzucam #programowanie bo było coś o kodzie

Data: 13.07.2019 07:25

Autor: Ijon_Tichy

Uwaga Lurki i Lukierki. Wydarzyła się rzecz piękna. Szczerze zachęcam do przeczytania wierzących, ateistów, agnostyków, a także ludzi, którzy starają się toczyć różne inne spory w internecie.

Od dwóch tygodni dojeżdżam codniennie od poniedziałku do piątku od godz: 5:15, 130 km za Wrocław, żeby budować fabrykę. Dojazd zajmuje około 90 minut. Ale opłaca się i to bardzo. Nie mówię o pięniądzach. Dojeżdżam z moim kierownikiem. Facet ma 32 lata. To bardzo fajny człowiek, którego bardzo szanuję i cenię nie tylko za świetny stosunek do pracownika, ale w o góle za bycie fajnym człowiekiem. Jakieś półtora roku temu byliśmy w dalszej delegacji i całą ekipą nocowalismy w jakims hotelu. Wieczorem po pracy całą ekipą do późna gadaliśmy, żartowaliśmy, był jakis browarek. Mój kierownik zaczął ostro atakować Boga i Biblię, dokładnie w taki sam prześmiewczo-jadowity sposób, przy wykorzystaniu dokładnie tych samych oklepanych argumentów, jak tutaj na lurku atakują mnie niektóre osoby za pozytywne pisanie o wierze i chrześcijaństwie. Wywiązała się wobec tego rozmowa, w której pookoło 40 minutach mój kierownik zaniemówił (dosownie zapowietrzył się, posmutniał, zamyślił i obrócił głowę w inna stronę – widok sam w sobie przejmujący), po chwili niezręcznego milczenia stwierdził, że nigdy nie patrzył na to w taki sposób i że przyznaje, że go zagiąłem.

Moim celem nie jest jednak zaginanie kogokolwiek, więc nie okazywałem żadnych znamion triumfu. Uważam, że byloby to obrzydliwe i sprzeczne z prawdziwymi intencjami. ale do rzeczy.

Po długim braku kontaktu znowu tam pracuję i od dwóch tygodni dojeżdżam z nim do pracy codziennie po 3 godziny (licząc trasę w dwie strony) i on sam przypomina naszą dawną rozmowę i mówi, że ona mocno na niego wpłynęła. Dopytuje o sprawy, którymi trochę się interesował, ale był ciekaw mojego punktu widzenia: nie tylko sprawy religijne, ale też o kosmos, o teorie o wszechswiecie, o sprawy filozoficzne, z biologii i ewolucji (mam sporo wiedzy na ten temat – Dawkins to mój konik ;) ). Po dwóch tygodniach takich dojazdów stwierdził, że dzieki mnie uwierzył szczerze w Boga – w chrześcijańskiego Boga. Z wielu spraw nie zdawał sobie sprawy i po prostu przyjmował je tak, jak się je przedstawia – stąd brał się jego wcześniejszy gniew i wręcz nienawiść do chrześcijaństwa.

Zacytuję klasyka, czyli @kosmitolog "w internecie jeszcze nikt nigdy nikogo do niczego nie przekonał"

Dlatego, żeby wyjasnić i przedstawić argumentację chrzescijaństwa i być świadectwem dla drugiego człowieka, konieczna jest zwyczajna rozmowa twarzą w twarz i wymiana myśli z wzajemnym szacunkiem i zdrowym nastawieniem – rozmowę bowiem nie toczy sie po to, by osiągnąć zwycięstwo, tylko po to by się "spotkać" w prawdzie. I ja właśnie spotkałem się w prawdzie z człowiekiem, przed którym rozjaśniłem o co tak na prawde chodzi w Biblii.

Przykro to stwierdzać, ale w społeczeństwie, które uchodzi za chrzescijańskie, w Polsce – według mnie – mniej niż 5% ludzi rozumie biblię, jeszcze mniej rozumie działanie Boga i czepia się skrajności, których też nie rozumie.

Z doświadczenia wiem ponadto, że kolejne 90% ateistów w ogóle nie rozumie teorii ewolucji i Dawkinsowskich "dowodów", jedynie bez namysłu przyjmują poglądy na zasadzie autorytetu. Długa rozmowa i możliwość kulturalnego przedstawienia i przeanalizowania poglądów pomagają wielu ludziom wyjść z ateistycznego zakłamania podobnie, jak z zakłamania fałszywej religii (tak – prawdziwa istnieje).

#nawrocenie #wiara #chrzescijanstwo #ateizm #dobro #praca #pracbaza #filozofia

Data: 12.07.2019 14:04

Autor: Thanos

Po czym poznać, że jestes w głębokiej poopie? na wynikach wyszukiwania google'a są same fioletowe linki ;(((

#pracbaza #zonk #nginx #php

btw. może sa tu jaceś spece od FPM?

zużycie CPU/RAM/IO dysku praktycznie nieruszane, a strona mieli się 20-30 sek. i albo siada całkiem, albo wczytuje opornie. grzebałem w poolach, wszystko mocno podkręcone. nginx takze. hmm… no nie wiem, od rana nad tym siedze. boli mnie juz głowa, a bedzie kaszana, jak klient nie odpali sklepu.. eh, cholerne WOOCOMMERCE ;//

Data: 10.07.2019 15:26

Autor: Pierdyliard

Ponieważ rusek jest w Rosji a ja potrzebuje ruchu to odpowiedziałem na ogłoszenie pomocy budowlanej ( ͡º ͜ʖ͡º) jutro ide pogadać, jak wszystko wypali to będę ładował piach do betoniarki i nosił worki z cementem

#pracbaza

Data: 08.07.2019 16:38

Autor: eax

Kurde nie wiem co robić. Zmieniłem pracę – jestem tutaj już około 3 miesiące, ale jednak nie bardzo mi się podoba. Wszystko odbywa się zbyt wolno, czuje, że się rozleniwiam, tempo pracy jest mega słabe(w porównaniu do poprzedniej pracy), projekt kijowy, jedynie co to kasa w miarę ok. Dostaję cały czas jakieś oferty na Linkedin, ale jedyne co mnie wstrzymuje to to, że nie bardzo lubię zmieniać środowisko i pracę. Po pierwsze bo procedury, po drugie człowiek się zaczyna powoli przyzwyczajać. W poprzedniej pracy, kiedy siadałem do kompa, to po chwili orientowałem się, że jest już 13 i fajnie by było gdyby znowu była 7 – chodziłem z uśmiechem do pracy. Teraz strasznie mi się dłuży i czuje, że trochę marnuje swój czas. ヽ( ͠°෴ °)ノ

#praca #pracbaza

Data: 08.07.2019 06:11

Autor: lilyy

Bożeeeee…

Z soboty na niedzielę, spałam 12h. Całą niedzielę się opieprzałam, nie zrobiłam nic. Poszłam spać po 22, a budzik mnie obudzil po drzemce o 05:40. Wiecie, że dalej jestem zmęczona? Nie wiem, czy to jakieś przesilenie, czy coś. Może pogoda? Ale mam tak co raz częściej, że nie mam sił…

#mikrobloglilyy #eh #ciezkiezycie #pracbaza

Data: 03.07.2019 05:21

Autor: Ijon_Tichy

Od wczoraj na nowo w pracy. Teraz na stałe w firmie, w której od czasu do czasu sobie dorabiałem, już od kilku lat.

Teraz wykonujemy prace na budowie fabryki – układanie przewodów wentylacyjnych w największej fabryce jaką w życiu widziałem, nieopodal Wrocławia. Robota czysta niezbyt męcząca i w bardzo miłej atmosferze. Moim szefem jest mój dobry znajomy, który zawsze dobiera tylko takich pracowników, którzy potrafią nie tylko pracować uczciwie, ale też stworzyć dobrą atmosferę w pracy.

Ekipa za każdym razem skłąda się z ludzi, z którymi można "i do szabli i do szklanki". Na delegacjach wieczory spędzamy na kulturalnym obalaniu nie za dużej ilości browarów i rozmowach, czasami też gramy w jakieś gry. Zawsze jest spokojnie, wesoło i nikt nikomu przykrości nie sprawia. Naprawdę wyjątkowa praca.

Szef płaci uczciwie, całkiem przyzwoicie. No ale najbardziej sobie cenię to, że jest naprawde w porządku człowiekiem. Szanuje pracowników i pilnuje, by każdy czuł się komfortowo w robocie. Wielki szacunek dla niego.

Odkąd u niego sobie dorabiałem, czyli od kilku lat, jestem gotów dawać z siebie 150%, z czystej sympatii do niego i doceniania jego humanitarnego podejścia do pracowników.

#praca #pracbaza #przemyslenia

Data: 01.07.2019 11:10

Autor: Orion

Lurki akcja u mnie w #pracbaza przed chwilą: propozycje na imiona dla kotów, które pomieszkują u nas na magazynie. Dla czarnego zaproponowałem "Złodziej"… po chwili ciszy padło "ale to jest kotka" no to mówię "ok. to niech będzie Nyga"

Reszta firmy:

Opis

Prezes:

Opis

Dyrektorzy:

Opis

Dziewczyna z innego działu, której mąż jest z Senegalu:

Opis

#pojdedopiekla #suchar i pewnie wysublimowane #heheszki

Data: 28.06.2019 16:51

Autor: Lukmar

No i po robocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najblizsze biurka pożegnane, karta do wejscia zdana, status ustawiony na urlop. Przełożony powiedział, żebym wracał nie jak najszybciej, tylko jak odpocznę. I tak zrobię.

Przez najblizsze 2 miesiące w domu będę sporadycznym gościem. Przede mną miesiąc na regatach na morzu północnym, jakieś 2 tygodnie bujania się łajbą po mazurach i jeszcze jeden wyjazd, którego nie chcę zapeszać, ale jak wypali to na pewno będą tu dobre zdjęcia. Jeszcze tylko 3 egzaminy w ten weekend i mogę myśleć tylko o pakowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wakacje #pracbaza

Data: 14.06.2019 22:25

Autor: Gra_Melodia

W końcu piąteczek :D Pochwale się wam jaki jest bilans mojej dzisiejszej pracy xD

  1. Przyszedłem sobie

  2. Wypiłem colę (ahh orzeźwienie )

  3. Posłuchałem radia

  4. Obejrzałem 2 odc. Fineasza i Ferba

  5. Pojeździłem na rowerze :D

  6. Zjadłem kolację ( + zimna cola ahh)

  7. Obejrzałem co tam w domu WB

  8. Fajrant

Że też oni mnie tam jeszcze trzymają( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#heheszki #pracbaza

Polska w światowej czołówce (8) pod względem pozycji kobiet na rynku pracy

Data: 06.06.2019 05:40

Autor: Filantrop

weforum.org

Tegoroczny ranking globalnej firmy PWC analizuje pozycję kobiet m.in. pod względem różnicy zarobków, równych szans czy bezpieczeństwa. Polska wyprzedza m.in. Niemcy, USA czyKanadę. Analiza dotyczy państw OECD więc można uznać, że czołowe miejsca przekładają się na pozycję w światowym rankingu.

#polska #ekonomia #ciekawostki #gospodarka #pracbaza #pieniadze

Data: 04.06.2019 23:03

Autor: lisq

#pracbaza #korpo

Trzymajcie za mnie kciuki lurasy – dzisiaj wypełniłem asessment na NOCnika (gościa od sieci 24/7). Jutro mam dać znać jak się czuję po wypełnieniu testu (czy trudny itp). Ostatni targiet – spodobac sie Uberhauptmannowi – jak to zaliczę (czyt; jak dobrze się sprzedam) to zmieniam zespół z L2 Unix na L2 Network.

Data: 03.06.2019 20:24

Autor: Pierdyliard

#pracbaza niespodziewana nocna zmiana …. Rus zadzwonił właśnie ze trafiła się robota i ludzi potrzeba. Przyjedzie po mnie o 22:00, nie wiem co tym razem wymyślił ale mam się spakować na dwa dni xD a na pytanie co to za robota odpowiedział : przecież dobrze płace

To trzymajcie kciuki abym wrócił :D pewnie gdybym wiedział o jaką cholerę chodzi to został bym w domu a tak… ciekawość jest silniejsza 乁(ツ)

Data: 27.05.2019 12:20

Autor: eax

Ja pierdziele… siedzę na jakimś szkoleniu z firmy i mamy parę zadań do rozwiązania. Jakaś babka, siedzi, prycha, wzdycha, fuczy i klnie pod nosem bo coś jej nie wychodzi – chyba nie chciałbym na codzień z nią pracować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zalesie #pracbaza

Data: 17.05.2019 08:27

Autor: Orion

#japierdole Właśnie usłyszałem w #pracbaza tekst od mojej "koleżanki":

ONA: Wiosna Biedronia dobierze się do dupy ludziom z takimi poglądami jak Twoje.

JA: Akurat dobieranie do dupy mają opanowane, ale w swoich kręgach. Przez takich jak ja Tęczowo zboczone ugrupowania nie będą miały głosu w tym kraju. A ponieważ takich jak ja przybywa jest szansa, że wkrótce ich członkowie będą trzymani w odosobnieniu.

ONA:

Opis

#heheszki #bekazpodludzi #bekazlewactwa

Data: 13.05.2019 14:27

Autor: Orion

Siedzę w #pracbaza i słucham dokumentu "Tylko nie mów nikomu"

Powiem tyle #japierdole

Nie czuje, że podkopuje to moją wiarę w Boga… ale na pewno bierze mnie na mdłości na myśl o instytucji (R)KK

Teraz już wiem, że jako instytucja to nie upadnie… to pierdolnie jak asteroida 65 mln lat temu.

Nie bójmy się tego słowa: BANDYCI, DEGENERACI, ZWYROLE

#przemyslenia

Data: 13.05.2019 13:01

Autor: Pierdyliard

Pierwsza przeprowadzka skończona, teraz pora na obiadek i o 14:30 drugi klient, pierwsza była lekka, kawalerka z parteru na parter a teraz 3 pokoje z trzeciego na drugie :( bez windy… Pora przyjąć tramal na ból pleców, ogarnąć szame i dalej zapierdalać… spokojnego popołudnia wszystkim ( ͡º ͜ʖ͡º)

#pracbaza

Data: 10.05.2019 00:20

Autor: raptor

Ech Lurki, byłem na tych słynnych #juwenalia. Po raz pierwszy od dwóch lat, gdy w latach ubiegłych nie mogłem z przyczyn zawodowych. Poznałem fajny #rozowypasek na moje pytanie co studiuje dowiedziałem się że ma dopiero 18. Mimo to bawiłem się z nią świetnie, mam do niej nr telefonu itp.

Po koncercie mojego wykonawcy postawiłem się zwijać gdyż jutro #pracbaza od rana. Wychodząc poznałem drugi #rozowypasek okazało się że tegoroczna maturzystka i też mam nr, wstępnie jesteśmy umówieni.

Obie dziewczyny pytały co ja studiuje xD

Prawda jest taka że bliżej mi do 30 niz do matury. Może wyglądam młodo a może chciały być miłe.

Jednak ja nie czuje się na tym etapie. Moi rówieśnicy siedzą już w pieluchach. A ja nie chcę z nimi rozmawiać o ząbkowaniu, o kolce dziecięcej i nocnikowaniu.

Chcę się spotykać z przyjaciółmi, spędzać miło czas z płcią przeciwną i robić to na co mam ochotę a nie na tym co muszę.

Lata lecą, uciekają przez palce a ja dalej chciałbym być nastolatkiem. Po pracy żyć beztrosko, bez obowiązków. Nie chce brać ślubu, zakładać rodziny gdyż w tym bym się tylko dusił.

Czemu tak szybko się starzejemy?

Nim się obejrzę moi rówieśnicy ci którzy się pospieszyli będą już chodzić na wywiadówki a ja ciągle wspominam jak nie lubiłem tego słowa w czasach szkolnych.

Czy to ja nie zdążyłem dojrzeć do pewnych spraw, czy może życie zmusza nas byśmy musieli zbyt szybko wydorośleć? Jest mi dobrze tak jak jest i nic chce tego zmieniać.

#przemyslenia

Data: 30.04.2019 08:14

Autor: raptor

Dzień dobry Lurki.

Czy jest tu ktoś kto podobnie jak ja nie ma nie tylko długiego weekendu majowego ale wcale nie ma weekendu?

Jedźcie i pijcie za mnie na grillach, imprezach i wycieczkach gdzie kolwiek będziecie spędzać ten czas.

Pracować musi ktoś, by wolne miał ktoś.

#majowka #weekend #pracbaza

Data: 16.04.2019 09:22

Autor: Orion

Wczoraj pojechałem do rodziców i oznajmiłem, że na piątek biorę urlop. Pierwsze pytanie mojego taty:

"-Jakiś temat do załatwienia, czy boisz się, że ich tam wszystkich zapie*dolisz i musisz odpocząć?

-eeee…

-Tak myślałem. Zmień firmę, albo idź w końcu na swoje a nie pracujesz na tych idiotów"

Nikt Cie lepiej nie zna niż własny rodzic 乁(ツ)

#przemyslenia #pracbaza i chyba też trochę #gorzkiezale

Data: 14.04.2019 12:49

Autor: Pierdyliard

Sytuacja w mojej #pracbaza.

Zwolniłem się jak mówiłem, jutro o 6:30 jadę na przeprowadzkę, zamieniam się w fizycznego na całego :D

W pracy rozstałem się bez problemu i bez kwasów, szef zgodził się na rozwiązanie umowy że skutkiem natychmiastowym – jednak nie ucinam kontaktów definitywnie, w tym tygodniu mam otrzymać propozycje pracy zdalnej,

musiałem to zrobić ponieważ jak bym nie liczył z pensji fizycznego bym się nie utrzymał.

Jestem dobrej myśli, przy odrobinie szczęścia za 6-12miesiecy wrócę do formy i ludzkiego wyglądu.

Data: 13.04.2019 19:58

Autor: Orion

Niedawno w #pracbaza robiliśmy rekrutacje. W ankiecie było pytanie; z jakich mediów społecznościowych/portali korzysta kandydat. Zgadnijcie których od*jebalem jako pierwszych? #pdk ( ͡º ͜ʖ͡º) nie toleruje zainteresowania pedofilskimi portalami.

Data: 11.04.2019 12:19

Autor: Pierdyliard

Teraz mam problem, postanowiłem położyć wypowiedzenie dziś, o 8:30 poszedłem do swojego przełożonego z papierami, o 11 zostałem wezwany do gabinetu i usłyszałem że mam wziąć nowa umowę która może obowiązywać już od poniedziałku i mam iść do domu się zastanowić co dalej….

Zaproponowano mi awans i podwyżkę z 58.000€ na 90.000€ rocznie plus kilka dodatkowych profitów.

#pracbaza

Data: 10.04.2019 18:59

Autor: Pierdyliard

Ponieważ chcę zmienić pracę z siedzącej na fizyczna postanowiłem się zgłosić na przeprowadzkę – ogłoszenie było w sieci. Więc dziś od 9 rano do 18 bylem na robocie.

Kondycji brak, siłę mam ale co z tego skoro organizm odmawia posłuszeństwa. Jednak jak na pierwszy raz nie było źle, przenoszenie gratów z 3 piętra do auta a później na 4, zadyszka co 20 minut pracy, plecy bolą w chuj ale jestem zadowolony :)

Mam silne parcie na zmiany.

Minus to wynagrodzenie, Za 9h pracy dostałem 125€ co prawda w tym była godzina przerwy.

Jutro kończy mi się wolne i wracam do biura, jednak w piątek kładę wypowiedzenie i od poniedziałku idę na przeprowadzki złapać kondycję.

( ͡º ͜ʖ͡º)

#pracbaza #zmiany

Data: 09.04.2019 13:08

Autor: Pierdyliard

Ponieważ wczoraj po Gibonie wpadłem na zajebisty pomysł to postanowiłem go zrealizować.

Kładę w piątek wypowiedzenie w robocie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Nie pamiętam już jak to jest być bezrobotnym, a za miesiąc pójdę na budowę robić! Jak popracuje siedząco jeszcze z 5 lat to zejdę na zawał po 40r życia. Kasa w chuj mniejsza ale mam oszczędności, z głodu nie umrę – najwyżej zamiast 4 pojadę 2 razy w roku na wakacje

#pracbaza #zmiany

Data: 09.04.2019 08:37

Autor: Mishkaa

Siedze w pracy i dzwoni mily Pan zeby zalatwic sprawe i pyta czy dzis juz moze przyjsc. Odpowiadam ze w kazdej chwili od pon do pt. A Pan wielce zdziwiony ze pracujemy bo przeciez wszyscy pobrali "opieke" przez strajk nauczycieli i myslal ze u nas tez sie nie pracuje xD nie wiem czy to wina telewizji ze tak tym ludziom do glowy wbijaja glupoty czy tak daleko zaszlo ze zaraz dojdzie do paraliżu w tym kraju

#nauczyciele #pracbaza

Data: 02.04.2019 18:48

Autor: Albatros

Kurwa po chuj pracodawcy dają umowę zlecenie, bo dziś jestem w elektromarkecie ,chcę wziąć raty jest sprzęt w zamówieniu. I co uznali moją obecną pracę na umowie o pracę i nie dostałem rat, czyli 10 miesięcy pracy poszło się jebać. Mam ochotę dać dupy albo sprzedać nerkę #banki #umowazlecenie #zalesie #gownowpis #pracbaza #praca #albatros #raty

A #pkobp z łaską chcę za każdym razem, kiedy dzwonię na infolinię, żebym wziął pożyczkę