Sztywny Pal Azji – Wodzirej > rock jak najbardziej do tańca

Data: 28.06.2020 10:10

Autor: ziemianin

youtube.com

#muzyka #music #muzykapolska #polskamuzyka #promo #polska #rock #SztywnyPalAzji #wodzirej #muzykadotanca #muzycy

Sztywny Pal Azji – Wodzirej > rock jak najbardziej do tańca

Wodzirej -- to słowo coś nam mówi. To teraz tytuł nowego utworu grupy Sztywny Pal Azji, którą pewnie teraz pamiętają tylko fani polskiego rocka lat 80-tych. Zespół jest jednak cały czas aktywny i nagrał naszym zdaniem całkiem taneczny kawałek o nazwie „Wodzirej”. Więcej o grupie i o samym tytule -- niżej.

Sztywny Pal Azji to zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku. Były przeboje, a potem dość długa -- przynajmniej wydawniczo -- przerwa. Teraz grupa powraca z utworem „Wodzirej”.

Piosenka została zainspirowana filmem Feliksa Falka „Wodzirej” oraz utworem „Korowód” Marka Grechuty. Grupa proponuje kawałek o bujanych tanecznym feelingu, dlatego bez dłuższego zastanowienia możemy go Wam polecić.

Sztywny Pal Azji -- historia.

Od czasu powstania grupy minęło wiele lat i zapewne nowe pokolenia DJ’ów i … wodzirejów nie muszą jej znać. Sztywny Pal Azji to zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku. Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo.

Twórczość grupy, m.in. jej największe hity, czyli „Wieża radości, wieża samotności” oraz „Nasze Reggae”, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie.

Debiutancka płyta zespołu pt. „Europa i Azja” (1987 r.) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na wysokich pozycjach słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

„Wieża radości, wieża samotności” znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana przez słuchaczy za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów).

W 2017 roku premierę miała płyta pt. „Szara”, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród fanów i słuchaczy. W marcu 2020 roku zespół wypuścił utwór pt. „Kurara”.

Data: 19.05.2020 07:28

Autor: BlaziuBlaz

Trochę to @FiligranowyGucio był tym zapalnikiem ale ostatnio myślałem i gadałem o tym zespole z kolegą. Nie słuchałem ich od lat.

#elektrycznegitary – Czekamy

#polskamuzyka #muzyka

https://www.youtube.com/watch?v=rvqGaLmkCrg

Tekst:

Na ławce pod krzakiem w rowie przy drodze

pod ścianą szaletu oparci na czole

pod płotem w zapachu smoły i benzyny

na zmiętej koszuli nad ranem siedzimy

z pełnymi spodniami w tramwaju uśpieni

bez głosu pod sklepem bez ruchu wgapieni

na deszczu pod barem we śnie pod schodami

na ziemi pod stołem z pełnymi ustami

bez włosów i zębów z ciemnymi twarzami

bełkocząc do innych machając rękami

bez głów i bez trzewi w kawałkach po lesie

w wagonach i wozach gdziekolwiek nas niesie

czekamy czekamy

zamgleni zaćmieni przez noc przemyceni

psując się w środku na zewnątrz więdniemy

z pustymi głowami od lat niewyspani

źli pomarszczeni skrzywieni i mali

pod płotem w zapachu smoły i benzyny

na zmiętej koszuli nad ranem siedzimy

na ławce pod krzakiem w rowie przy drodze

pod ścianą szaletu oparci na czole

z pełnymi spodniami w tramwaju uśpieni

bez głosu pod sklepem bez ruchu wgapieni

na ziemi pod stołem z pełnymi ustami

na deszczu pod barem we śnie pod schodami

czekamy czekamy

Coś o Polskim społeczeństwie

Data: 10.04.2020 13:22

Autor: Mr_Brader

Dobrze, że era wiocha.pl się skończyła, nawet nie wiem czy nie było tam kilku boomerów a społeczniaków tam od grona. Beka mam z tych co ciągle wykrzykują "Rozstrzelać patusów" "Beka z wieśniaków" a sami nimi są tak naprawdę XD tak samo jest z ludźmi, którzy na metalowców wołają "Brudasy" to są po prostu podludzie, którzy nie mają pojęcia o jakiejś kulturze a udzielają się w tym. Hip-hop to nie dresiarstwo,narkotyki czy inne pierdoły co społeczniaki wymyślili. Powoli zdycha era społeczniaków a wchodzą boomerzy, chociaż zoomerzy też nie lepsi. Osoby, które nie słuchają rapu a znają całą kulture hip-hop to wiedzą doskonale, że to nie żadne narkotyki,dresiarstwo i inne pierdoły. Jedyna jaka grupa ludzi mnie wkurza to kibole i pseudo-słuchacze rapu, to oni tak naprawdę są patusami w większości % pseudo kibiców tak jest, ale nie piszę, że wszyscy kibice klubów w Polsce są tacy. To tyle na temat o Polskim społeczeństwie, w którym są prawie sami idioci, których wymieniłem, słuchaj zarówno blues'a, rock, metal jak i rap ale niestety, będziesz słuchał tego starszego rapu to powiedzą, że jesteś patus mimo to, że jesteś naprawdę mądry i potrafisz spostrzegać ludzi.

#bekazpodludzi #spolecznosc #polska #polskamuzyka

Łukasz Łyczkowski – rynek muzyczny jest brutalny (wywiad)

Data: 24.08.2019 14:16

Autor: Roszp

youtu.be

Łukasz Łyczkowski, finalista Voice of Poland to bardzo szczery rozmówca, dlatego też chciałem przeprowadzić z nim wywiad.

Rozmawialiśmy nie tylko o brutalnym rynku muzycznym, ustawionych listach radiowych, kolesiostwie na rynku, czy crowdfoundingu. Zadałem Łukaszowi kilka niewygodnych pytań – między innymi o to, dlaczego 5 Rano (zespół, w którym jest wokalistą) nagrała tak mało płyt?

#muzyka #rock #polskamuzyka