6,3% dla Konfederacji!

Data: 18.04.2019 17:52

Autor: kisiel

korwin-mikke.pl

W najnowszym badaniu ogólnopolskim Kantar Polska dla “Polityki” wśród zdecydowanych wyborców Konfederacja dostała 6,3% poparcia!

“Główne media, będące na pasku PO i PiS, atakują nas lub zamilczają jak tylko mogą, ale my robimy swoje i rośniemy w siłę, dzień po dniu, tydzień po tygodniu!” – pisze na FB WCz. Jacek Wilk. “Dzięki Waszemu wsparciu przebijamy mury systemu i nie zamierzamy się zatrzymać. Przed nami niezwykle ważne miesiące, zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego i Sejmu RP. Musimy przerwać ten duopol POPiS!” – dodaje poseł.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju

Data: 18.04.2019 13:23

Autor: Alojz

Demokracja w Niemczech

W mieście Essen, dziś w nocy nieznani sprawcy spalili trzy samochody.Wszystkie samochody były " reklamowymi " samochodami Alternatywy dla Niemiec.

Pewnie nie ostatnie takie zdarzenie przed majowymi wyborami do EU parlamentu

#polityka #wszystkooniemczech

Kto wyjaśni dlaczego oni to zrobili? Dlaczego europosłowie PO zagłosowali...

Data: 18.04.2019 11:11

Autor: FiligranowyGucio

niewygodne.info.pl

Via Tego nie zobaczycie w TV Fb

"Parlament Europejski przyjął wczoraj przepisy o uznaniu sprzedaży produktów podwójnej jakości za praktykę nieuczciwą. Innymi słowy na terenie UE zakazana ma być sprzedaż produktów tej samej marki, które w np. Niemczech będą miały inny (lepszy) skład, aniżeli np. w Polsce. Nowe przepisy poparło 474 głosujących. Przeciwko było 163 europosłów, w tym m.in. Lewandowski, Buzek, Szejnfeld, Zdrojewski, Pitera czy Thun und Hohenstein. Kto wyjaśni dlaczego europarlamentarzyści wybrani z list PO zagłosowali przeciwko wprowadzeniu tych zmian?" – pseudopolscy zdrajcy z PO-PSL, jak zwykle się popisali i zagłosowali na korzyść Niemiec – wbrew interesom POLSKI 🇵🇱 ❗️Marzy mi się ustawa, która za zdradę polskiej racji stanu pozwoli na odbieranie polskiego obywatelstwa❗️NIE dla zdrady interesów POLSKI❗️

#polska #eu #polityka

Do wyborów utajniono rozmowy w sprawie ustawy 447 i roszczeń żydowskich

Data: 18.04.2019 04:03

Autor: false_nine

zmianynaziemi.pl

Do wyborów parlamentarnych w Polsce rozmowy w sprawie bezspadkowych roszczeń mają być tajne. Ujawniono własnie tajną notatkę MSZ, z której wynika, że bezspadkowe roszczenia żydowskie, których realizacji pilnuje USA, zostaną zrealizowane przez PiS, ale dopiero po wyborach. Najwyraźniej uznano, że temat ten mógłby zagrozić gwarantowi tych wypłat, czyli obecnej partii rządzącej.

#izrael #polska #roszczeniazydowskie #afera #polityka

Data: 17.04.2019 09:13

Autor: Ijon_Tichy

Zainspirowany wpisem szanowanego przeze mnie kolegi @kosmitolog postanowiłem napisać krótkiego posta.

@kosmitolog, Wiem, że gadanie o spiskach, NWO itp. brzmi na pierwszy rzut oka niedorzecznie i rzeczywiście na zdrowy rozsądek trudno w takie rzeczy uwierzyć. Tym bardziej, ze na świecie jest wielu idiotów, którzy mnożą teorie zupełnie oderwane od rzeczywistości, jak płaskoziemcy, czy np. zwolennicy teorii, która głosi istnienie reptilianów xD

Ja jednak jestem sceptykiem, dlatego trudno mi zaakceptować też oficjalną narrację, która każe mi myśleć, że absolutnie i z całą pewnością nie istnieje nic takiego, jak tajne stowarzyszenia, a nawet jeżeli one istnieją, to są to tylko stowarzyszenia zrzeszające miłośników robienia niewinnych rzeczy w ścisłej tjemnicy i konspiracji…

Dlatego też ze zwyczajnie sceptycznej dociekliwości i ciekawości świata zgłębiłem temat i odkryłem całkiem ciekawe, zaskakujące rzeczy.

Na początek proponuję zapoznać się z panem Adamem Weishauptem.

https://warszawskagazeta.pl/teoria-spisku/item/3913-iluminaci-okultystyczna-sitwa-o-globalnym-obliczu

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Weishaupt

Potem proszę zapoznać się z książkami takimi, jak na przykład:

"Ostoje i plagi masonerii, Wyd. Retro, Lublin 2013";

"Lichwa rak ludzkości. Wyd. Retro, Lublin 2009".

oraz wiele innych, moge podać źródła osobom zainteresowanym. Albo np. chociązby niektóre wykłady dr. Krajskiego.

Wtedy okaże się, że te "teorie spiskowe" nie są żadnymi teoriami, lecz po prostu mowa o PRAKTYCE SPISKOWEJ.

Pozdrawiam ludzi bezkrytycznie akceptujących oficjalny dyskurs i zachęcam do większej dozy sceptycyzmu, ukierunkowanego obustronnie.

#nwo #teoriespiskowe #spisek #polityka #historia #masoneria #iluminaci

Michalkiewicz. Prawdziwe kulisy transformacji ustrojowej w Polsce

Data: 16.04.2019 21:53

Autor: piotre94

youtube.com

Stanisław Michalkiewicz dokonuje wiwisekcji polskiej sceny politycznej, która ukształtowała się w połowie lat 80. Doszło wówczas do walki o wpływy między służbą bezpieczeństwa a wywiadem wojskowym. Tę wojnę wygrał wywiad wojskowy z generałem Kiszczakiem na czele, a potem przygotował, przeprowadził i nadzorował transformację ustrojową w Polsce, czego przygnębiające skutki obserwujemy do dziś. #polska #prl #polityka #historia #michalkiewicz

Data: 16.04.2019 19:37

Autor: Macer

swoją drogą, pis wymyslil dosc oryginalną, przebiegłą strategię wygrania następnych wyborów: partia która wygra, bedzie miala panstwo na krawedzi tak koszmarnej przepasci, uzbieranej z wydatkow socjalnych, fatalnej polityki zagranicznej itd, że nikt tego nie zaryzykuje XD

natomiast oni sobie te wybory wygrają, kraj się będzie walił, tvp bedzie mowic ze to wina wszystkich tylko nie ich, a ich samych to nie bedzie obchodzic, bo utrzymaja posadki urzednicze, stolki w radach nadzorczych, kasę będą dalej zarabiać…

#polityka #bekazpisu

Data: 16.04.2019 06:42

Autor: Ijon_Tichy

Na FB wrzuciłem takie zdjęcie i taki oto post:

"Uwaga. Niepopularna opinia.

To prawda, że nauczyciele zarabiają za mało, ale….

Uważam, że większość nauczycieli źle wykonuje swoje obowiązki. Są ludźmi niekompetentnymi i niezaangażowanymi. Źle wykonują swoją pracę i szkodzą uczniom.

Poza kilkoma wyjątkami w szkole miałem do czynienia niemal wyłącznie z nauczucielami nieudacznikami, miernotami i wyrobnikami bez talentu, którzy nie umieli przekazywać wiedzy i zaszczepić w dzieciach i młodzieży zainteresowania wiedzą, pasją do jakiejś dziedziny wiedzy. Patrzę z perspektywy czasu i ogarnia mnie zażenowanie oraz gniew.

Obojętność nauczycieli przejawiała się do tego stopnia, że pozostawali obojętni nawet na krzywdy moich kolegów, tych słabszych, biedniejszych, których inni gnębili, poniżali, a nawet bili, dlatego ja niejednokrotnie musiałem pełnić rolę obrońcy. Niektórzy nauczyciele nawet przyłączali się do poniżania tych uczniów, którzy byli odtrącani przez rówieśników, co było dla mnie szokiem i sprawiało całkowitą utratę autorytetu nauczycieli.

Kiedy słyszę, że nagle wszyscy nauczyciele spełniają jakąś misję, pracują dla pożytku publicznego i wszyscy wymagają bardzo dużych podwyżek, to chciałbym się im zaśmiać prosto w twarze.

Dopiero na studiach zetknąłem się z nauczaniem mądrym, pełnym pasji i zaangażowania.

Dlatego uważam, że powinien zostać stworzony mądrze zaprojektowany system płac i nagród, który będzie nagradzać nauczycieli dobrze wypełniających swoje obowiązki, a przy okazji nie będzie niesłusznie karać nauczycieli pracujących z tzw. trudną młodzieżą. System, w którym nauczyciele beznadziejni (większość z nich) tracą prawa do karty nauczyciela i różnych profitów. Sądzę, że coś takiego jest do zrobienia. Nie może być tak, że beznadziejny nauczyciel zarabia tyle samo, co nauczyciel potrafiący pracować z młodzieżą.

Ps.

Swoją drogą, ten protest jest zorganizowany pod wybory do parlamentu europejskiego. Prowadzi je grono byłych funkcjonariuszy ORMO i PZPR, np. towarzysz Broniarz, czyli aktywny, cyniczny działacz u boku KOD. Wydumane, astronomiczne żądania i nieprzejednany upór świadczą o złej woli i politycznej gierce.

Żeby nie było. Jestem niechętny każdej partii, która jest w sejmie. Oceniam obiektywnie. Ten protest, jest szkodliwą dla uczniów chamską grą polityczną miernot, które nazywamy nauczycielami."

#strajknauczycieli #facebook #polityka

„Pełzający PiS” wykonał polecenie zagranicy – odwołał ekshumację w Treblince

Data: 15.04.2019 17:55

Autor: kisiel

ekspedyt.org

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, zaplanowana w dniach od 15 do 30 kwietnia 2019 r. ekshumacja polskich ofiar niemieckiego niewolniczego Obozu Pracy dla Polaków w Treblince I nie odbędzie się.

Informację tę podał m.in. portal dorzeczy.pl pisząc przy okazji nieprawdę:

Zgodnie z tradycją żydowską zwłoki są nienaruszalne, więc nie należy przeprowadzać ich ekshumacji. Z tego właśnie względu w 2001 roku Lech Kaczyński, pełniący wówczas funkcję prokuratora generalnego, wstrzymał ekshumacje w Jedwabnem.

Swego czasu Anna Ciałowicz, wybitna znawczyni prawa żydowskiego, udowodniła w opublikowanej ekspertyzie, że ekshumacje według prawa żydowskiego są dozwolone. Ciałowicz stwierdziła jednoznacznie, że zgodnie z prawem żydowskim ekshumacja w Jedwabnem powinna się odbyć.

#newsy #newsyzkraju #polska #polityka

JKM: Broniarza aresztować, ZNP rozwiązać, szkoły sprywatyzować

Data: 15.04.2019 15:37

Autor: kisiel

tvp.info

Prezes ZNP Sławomir Broniarz powinien zostać aresztowany, wtedy będzie zaprowadzony porządek; należy też rozwiązać ZNP – uważa jeden z liderów Konfederacji i prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke. – Rząd jest właścicielem szkół i ma obowiązek reprezentować podatników i rodziców, a nie nauczycieli – podkreślił.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju

Kim Dzong Un zapowiada zadanie "poważnego ciosu" zwolennikom sankcji

Data: 14.04.2019 17:27

Autor: Starszyoborowy

defence24.pl

"Musimy zadać poważny cios wrogim siłom, które chcą nas rzucić na kolana sankcjami, poprzez przeniesienie budowy socjalizmu na wyższy poziom samowystarczalności oparty na własnej sile, technologii i zasobach".

Kim Dzong Un 

#azja #polityka

Data: 14.04.2019 10:03

Autor: Judasz

… i tyle zostało z Gwiazdowskiego ;) W zasadzie liczy się tylko PIS, PO i Wiosna. To jest ciekawe, bo Gazeta.pl jednak jest w stanie wypromować swoją partię, która zdobywa te 7%, tak było z Nowoczesną, ale popadła w niełaskę.

Swoją drogą, jeszcze nie mamy wyborów parlamentarnych i być może PiS będzie dążył do większości konstytucyjnej.

Będzie musiał sięgnąć po nieznane dotychczas pokłady elektoratu, co być może się już dzieje. Do sejmu rusza nowy projekt ustawy, wprowadzający abolicję ZUS dla przedsiębiorców i likwidujący obowiązek składek za siebie. Niby jest to projekt rzecznika przedsiębiorców, ale w PiS nic nie dzieje się bez powodu.

#polityka #wybory

Data: 13.04.2019 00:16

Autor: solo1979

Zastanawiam się nad tym wylurkiem na temat eksplozji tupolewa, gdzie zginął L.Kaczyński.

Bez względu na wybuch czy tą sosenkę połamaną.

Czy Jarek lata od tamtej pory samolotem, czy nie ma potrzeby? Dlatego trzyma lejce na tylnym siedzeniu?

#polityka

Kard. Robert Sarah: Pomoc migrantom nie jest nakazem ewangelicznym.

Data: 12.04.2019 21:35

Autor: Beowulf

pch24.pl

„Współczesne masowe ruchy migracyjnej są nową formą niewolnictwa, z którą Kościół w żadnym wypadku nie może współpracować” – oświadczył kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w wywiadzie dla francuskiego czasopisma „Valeurs Actuelles”. Hierarcha sprzeciwił się przedstawianiu pomocy migrantom jako nakazu ewangelicznego.

#polityka #religia #imigranci

Data: 12.04.2019 21:13

Autor: mosiek

#polityka

Odniosę się do kilku wiadomości z ostatnich dni, a nusz-videlec rozwinie się dyskusja.

 1. Taksówkarze drą ryje, że im źle. To trzeba było szarych ludzi nie oszukiwać, nie wstawiać sobie urządzeń do nabijania impulsów, przestać być bogami na ulicach i obniżyć ceny. Uber jest super i powinien zostać. Zresztą co to za jakieś myślenie żeby zakazać ubera? Normalna DG i niech każdy spierdala od tego co kto chce robić z autem. Jakieś przepisy regulujące możliwość przewożenia ludzi? A spierdalajcie na drzewa banany pompować!

 2. Wynagrodzenie dla nauczycieli: jeszcze jak pomijam czy te podwyżki im się należą, to wypłacenie kasy za czas strajku jest zależne od tego czy zrobili to zgodnie z przepisami. Jeżeli tak – ok, należy się, jeżeli nie – sorry Winnetou. I sprawa zamknięta. Natomiast sprawa powinna być otwarta i surowe kary powinny lecieć, jeżeli nauczyciele są złośliwi/zawistni i w ramach własnego interesu nie chcą komuś tam zaliczyć egzaminów. Przypominam że to nie jest folwark zwierzęcy gdzie każdemu wszystko wolno, tylko instytucja publiczna ze swoimi obowiązkami.

 3. Żydzi i roszczenia – dobrze ktoś napisał, że trzeba mieć do tego podstawę prawną. Takiej nie ma. Skoro nie ma podstawy prawnej – sorry, nic nie dostaniecie. Przypominam, że pomiędzy 45 a 89 Polska podpisała dokumenty i spłaciła wszelkie roszczenia na mocy umów międzynarodowych. Są nawet skany tych umów na necie. Sprawa zamknięta, nie ma o czym mówić.

 4. Nowa Zelandia – zwrot broni (pół)automatycznej – rozumiem, że mogli się "zdenerwować", że zdarzenie w Christchurch miało miejsce itd. ale nie jest to powód żeby rozbrajać cały kraj. Oczywiście za broń należy się kasa ale nie w cenie stanu broni, tylko w cenie zakupu. Jeszcze jak w Polsce dostałby każdy 100 PLN za sztukę, bo przecież wszystko wycenia się jak gówno z przerębla jak tylko jest otwarte i nie zapieczętowane fabrycznie, tak tam jeszcze zwrot kasy może byłby "na poziomie" za sztuki broni. Myślę natomiast, że władza coraz bardziej posuwa się za daleko w regulacjach, również w Nowej Zelandii, czy UE, i to nie obejdzie się bez echa ze strony zwykłych ludzi, którzy myślą chociaż o promil więcej niż przeciętni.

Data: 12.04.2019 17:21

Autor: Judasz

Wydaje mi się, że sprawa WikiLeaks czy Juliana Assange mało już obchodzi opinię publiczną. Każdy wie, że rządy, służby i korporacje mają wiele za paznokciami i każdy ma to też w dupie. Nie możesz wygrać z czymś tak potężnym, bo społeczeństwo zwyczajnie ma inne priorytety i jest też za głupie lub zbyt mądre by zajmować się pierdołami NSA. To ma chyba tylko większą popularność w USA, bo co Polakowi zrobi NSA? Dlatego, gdy widzę newsa o WikiLeaks, olewam temat. Natomiast, jeśli Julian Assange zdradził nazwiska agentów, a o to jest największa afera, to jak najbardziej USA ma prawo go ścigać to skazania na karę śmierci.

#polityka #geopolityka

Data: 12.04.2019 12:06

Autor: Kiszony

10/10/16 – Donald Trump: "I love WikiLeaks!"

https://www.youtube.com/watch?v=mUtT0b0EnSw

11/04/19 – Donald Trump: "I know nothing about WikiLeaks"

https://www.theguardian.com/media/video/2019/apr/11/donald-trump-i-know-nothing-about-wikileaks-video

#polityka

Wojskowy zamach stanu w Sudanie. Prezydent Omar al-Baszir zatrzymany

Data: 11.04.2019 22:25

Autor: piotre94

wiadomosci.radiozet.pl

Prezydent Sudanu Omar Baszir został zatrzymany i będzie przebywał "w bezpiecznym miejscu" – poinformował w czwartek minister obrony tego kraju gen. Awad Mohamed Ahmed ibn Auf. Oświadczył, że krajem przez dwuletni okres przejściowy będzie rządziła rada wojskowa.

#news #swiat #afryka #polityka

Data: 11.04.2019 08:44

Autor: Macer

jak według was może skonczyć sie panowanie pisu?

a.) wyjdą kolejne taśmy i przegraja wybory jak kazdy poprzedni rząd;

b.) zostaną obaleni przez wewnetrzny zamach stanu;

c.) będą rzadzic az polska zostanie zlikwidowana przez wcielenie do IV Rzeszy (UE);

d.) powstanie merytoryczna opozycja ktora ich zaora;

e.) kaczynski umrze i reszta sie pokloci;

f.) przegną w końcu pałę i zostana obaleni przez przyjacielską interwencję wojskowa z zachodu;

g.) rosja nas zaanektuje i ponabija ich na pale.

zapraszam do glosowania jak rowniez wymyslania wlasnych scenariuszy.

#polityka #heheszkipolityczne #bekazpisu

Data: 10.04.2019 21:57

Autor: solo1979

pan Broniarz, zatwardzialy stary kodziarz, realizujacy retoryke niemieckiego stasi, gra o rozpoznawalnosc i poityczne zlote runo. Wiekszosc ludzi nawet go nie znala, ale znaja go teraz wszyscy, od kilku dni. Kapital polityczny sie zbija. Nadchodza wybory, najpierw jedne, pozniej drugie.

Ps.

Szczerze mowiac jeszcze dwa tegodnie temu, zapytalby mnie ktokolwiek, kto to jest Broniarz, to myslalbym najpierw o wsi, a tu popatrz, taka persona….

#polityka

Data: 10.04.2019 20:50

Autor: Ijon_Tichy

Moja ciocia jest nauczycielką w liceum w Kutnie. Jako jedyna że wszystkich nauczycieli w jej szkole nie przyłączyła się do strajku.

Mówi, że uczniowie są dla niej ważniejsi niż polityczna gra towarzysza Broniarza. Mówi, że kocha swoich uczniów, a nie opuszcza się tych których się kocha.

Jest z tego powodu słownie linczowana i poniżana przez pozostałych nauczycieli. A ona tym bardziej utwierdza się w przekonaniu, że postępuje słusznie.

Szacun dla mojej cioci wyklętej i niezłomnej :D

#strajk #szkola #nauczyciele #polityka

Michalkiewicz. Mroczne kulisy kariery politycznej Donalda Tuska

Data: 09.04.2019 21:59

Autor: piotre94

youtube.com

Stanisław Michalkiewicz o Donaldzie Tusku, jego karierze politycznej i politycznych zwierzchnikach. Powstaniu Platformy Obywatelskiej, która w 2007 roku przejęła rządy w Polsce, i starych kiejkutach, spod kurateli których Tuska wyswobodziła Angela Merkel. #polska #polityka #michalkiewicz

Data: 09.04.2019 09:47

Autor: Wolvi666

#polityka #strajk #lotr #praca

 1. Idź do pracy na 6:00, usiądź przy biurku i zacznij bawić się w AutoCad, bo masz obsuwę z własnej winy.

 2. Podchodzi szef o 7:00 i stwierdza, że mam wszystko rzucić i przypilnować 4 dzieciaków(widełki 7-10), bo muszą (ojcowie) jechać na montaż, a nie wezmą dzieci do klienta.

 3. Stwierdź, że nie widzisz problemu, tylko muszę lecieć do domu i będę za 45 minut. Szef stwierdza, że i tak wyjazd o 9

 4. Wrzuć na pendrive'a trylogie Władcy Pierścieni i weź ze sobą białe prześcieradło.

 5. Wróć do roboty, wbij do szefa, weź "zestaw do prezentacji u klienta" (lapek+projektor) zbuduj partyzancką salę kinową i puść Drużynę Pierścieni.

 6. Dzieciaki oglądają jak zaklęte i jest cisza i spokój pierwszy raz od piątku…

 7. Siedź na Lurku, projektuj w AutoCad projekt spiżarni, rzucaj okiem na spokojne dzieciaki i czuj się jak cholerny zaklinacz koni.

Jak dobrze pójdzie to trylogia mi się skończy do czwartku, a miejmy nadzieję, że nie będę musiał im puszczać Star Warsów w przyszłym tygodniu.

Data: 08.04.2019 23:49

Autor: AgentSpecjalnejTroskiFox

Zauważyliście że za każdym razem jak pisy żądzą, to nagle wszyscy strajkują i protestują?

Jakby ktoś coś…

A przy platfusach i reszcie wszystko było takie doskonałe, a ludzie srali kasą…

Zeby nie było pis i wszyscy dotychczasowi to skorumpowana banda UMYŚLNIE szkodząca całej Polsce.

Należy ich wszystkich odsunąć a najlepiej posadzić.

Naprawdę pracujący dla nas wszystkich politycy obniżyli by koszta pracy żeby sciągnąć inwestorów a nie ich odstraszać, z tego właśnie jest kasa a nie z "dajcie nam" i "źli pracodawcy". Im więcej biznesu tym więcej kasiory. A z takimi zusami i resztą nic tu nie będzie.

Musimy zrobić ściepę narodową i …dalej nie pisze bo nie chcę skończyć jak brunon

#pis #polityka

Stany Zjednoczone uznały IRGC za organizację terrorystyczną

Data: 08.04.2019 16:46

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Amerykańskie władze poinformowały, iż Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) zostaje wpisany na listę zagranicznych organizacji terrorystycznych. IRGC jest jedną z dwóch gałęzi irańskich sił zbrojnych. Według tamtejszej konstytucji Korpus odpowiada za obronę rewolucji islamskiej i jej osiągnięć. W szeregach IRGC znajdują się siły lądowe, lotnictwo, marynarka, wywiad oraz jednostki specjalne. #polityka #swiat #usa #iran #islam

Data: 08.04.2019 12:01

Autor: Alojz

Na razie widzę że Kaczyński z PiSem idzie w dobrym kierunku , dla siebie i swojej partii.Pewnie sądaze pójdą w górę.

Strajk nauczycieli , wytraczy wejść na Facebooku Onetu czy wirtualnej Polski by zobaczyć że jest dużo nie przychylnych wpisów, jeśli chodzi o strajk nauczyciel.

Jak będą strajkować do skutku, to jeszcze więcej ludzi zniechęca do siebie, w końcu dziś nie jest rzadkością że oboje rodzice pracują, a co zrobić z dzieckiem gdy musi zostać w domu ?

Propozycje PiS dla rolników , wyśmiewane przez opozycję , też głupia strategia.

Zobaczycie , wybory wygrała PiS z przewagą 8-10%

#polityka #polska

Latarnicy, LGBT, warszawka etc - Międlar niezawodny :-)

Data: 07.04.2019 13:15

Autor: malcolm

wprawo.pl

"Etapami, wszak konsekwentnie „pchając wózek bez kółek”, w Polsce próbuje się zaprowadzić lewackie standardy marksistowskiego Zachodu. Tolerancja zboczeń, kneblowanie ust, kryminalizacja stojących w obronie cywilizacji łacińskiej i własnego narodu. To wszystko dzieje się na naszych oczach i naprawdę trzeba być ślepcem, by tego nie dostrzegać. Z roku na rok, pedalstwo jest coraz bliżej placówek z dziećmi. Ba, do stołecznych szkół już są wprowadzani. A co my na to? Trąbimy, mówimy, alarmujemy. (…)

CDA.pl

wprawo.pl Międlar i Latarnicy

#POLITYKA #CIEKAWOSTKI #NEWSY

Konwencja PiS. Premier zapowiedział „150 tys. złotych bezzwrotnej pożyczki”

Data: 06.04.2019 13:26

Autor: furgonschnitzel

wprost.pl

"Chcemy równości między krajami Unii Europejskiej. Chcemy też równości między wsią i miastem. III RP wyrządziła wielką krzywdę polskiej wsi. Młody rolnik, który przejmuje gospodarstwo, dostanie od państwa 150 tys. złotych bezzwrotnej pożyczki – zapowiedział premier. "

Może mi ktoś wyjaśnić co to jest "bezzwrotna pożyczka"? Tak jak w bankach, ze "teoretycznie" nie oddaje się kapitału, ale odsetki są ustawione na takim poziomie, że zwraca się go niemal dwukrotnie? Pytam bez ironii, bo brzmi to dla mnie trochę jak oksymoron :)

#newsy #polityka #rolnictwo #pis #socjal #polska

NIE dla „kiełbasy wyborczej” za 11 miliardów! Petycja przeciw „trzynastce”

Data: 04.04.2019 21:29

Autor: piotre94

klubjagiellonski.pl

Apelujemy do senatorów o głosowanie przeciwko ustawie o tzw. „trzynastce”! Pomysł wydania 11 miliardów złotych na ordynarną „kiełbasę wyborczą” jasno pokazuje, jakie są dzisiejsze priorytety Prawa i Sprawiedliwości. Wyborcze kalkulacje Jarosława Kaczyńskiego okazały się istotniejsze, niż plan modernizacji Polski Mateusza Morawieckiego. #polska #polityka #wybory

Waldemar Tomaszewski – oficjalnym kandydatem na prezydenta Litwy

Data: 04.04.2019 20:11

Autor: piotre94

awpl.lt

Dzisiaj, 4 kwietnia, Główna Komisja Wyborcza zatwierdziła kandydatury 6 pretendentów – Vytenisa Povilasa Andiukaitisa, Arvydasa Juozaitisa, Gitanasa Nausėdę, Sauliusa Skvernelisa, Ingridy Šimonytė, Waldemara Tomaszewskiego, – ubiegających się o stanowisko prezydenta Litwy. #polityka #polska #litwa

Michalkiewicz: Ukraina to dyrektoriat oligarchów. Prezydent to tylko notariusz

Data: 03.04.2019 21:25

Autor: piotre94

youtube.com

Pierwsza tura wyborów prezydenckich na Ukrainie już za nami. O fotel prezydenta powalczą dwie osoby – obecny prezydent Petro Poroszenko oraz Wołodymyr Zełenski. Ten fakt nie mógł zostać niezauważony przez najlepszy duet w Internecie. Rafał Otoka-Frąckiewicz i Stanisław Michalkiewicz wspólnie zastanowią się, co oznacza wybór Wołodymyra Zełenskiego na prezydenta Ukrainy. Oczywiście, jak to bywa w przypadku mistrza Stanisława Michalkiewicza, dowiecie się, kto tak naprawdę rządzi na Ukrainie i kto za kim stoi. Czy komik może być dobrym prezydentem? Z czyjego polecenia startuje w wyborach? Co dalej z Julią Tymoszenko? Na te pytania odpowiedź poznacie w najnowszym odcinku "W podwójnym nelsonie". #polityka #wybory #ukraina #publicystyka #michalkiewicz

Data: 03.04.2019 15:46

Autor: NakurwiamSalto

Beka z kurwinowców którzy nie pamiętają jak Kurwin rozpierdalał każdy projekt polityczny pączkując w inne ugrupowanie, a teraz jego klakierzy mają zarzuty że Kukiz zabrał im elektorat, a teraz chce to zrobić Gwiazdowski xD SPISEG kurła.

#polityka

Rząd przyjął projekt „ustawy uberowej”. Jazda tylko z licencją

Data: 02.04.2019 21:57

Autor: piotre94

transport-publiczny.pl

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury. – Projekt ustawy zakłada stworzenie jasnych i równych warunków funkcjonowania rynku przewozu osób samochodami osobowymi i taksówkami, opartych na jednakowych zasadach wykonywania zawodu przewoźnika. Nowelizacja wprowadza także pośrednictwo przy przewozie osób, co istotnie powinno przyczynić się do uczciwej konkurencji w branży przewozowej – zapowiedział minister infrastruktur Andrzej Adamczyk. #newsyzkraju #polityka #taxi #uber

Dobromir Sośnierz: Unia wynajduje perpetuum mobile

Data: 01.04.2019 21:17

Autor: piotre94

youtube.com

No i kolejny ambitny plan. Unia wychodzi ze słusznego założenia, że jak wszystkich po kolei wspomoże, to wszyscy będą wspomożeni, wszystkim będzie się żyło lepiej niż przed pomocą. Ostatnio pomagaliśmy pracownikom, to teraz pomożemy przedsiębiorcom. Sypniemy groszem podupadającym biznesmenom, dzięki czemu uratujemy miejsca pracy. No, nie wszystkim oczywiście, tylko tym, którzy dobrze rokują na przyszłość. A kto lepiej wie, który biznes dobrze rokuje na przyszłość niż urzędnicy unijni ? Dzięki temu, że sami nigdy nie prowadzili żadnego interesu, mają obiektywne, nieskażone własnymi doświadczeniami spojrzenie na tę sprawę, które na pewno uwzględnia aspekt płci, praw człowieka i praw osób LGBT.

Konfederacja wyrzucona z Sejmu! Kuchciński nie pozwolił na rozmowę o ustawie 447

Data: 01.04.2019 17:49

Autor: Immortal_Emperor

nczas.com

Polonia w Stanach Zjednoczonych protestowała przeciwko ustawie o zwrocie mienia żydowskiego, pozbawionego spadkobierców. Pikiety odbyły się w kilku miastach, m. in. w Nowym Jorku, Los Angeles i Bostonie. Protesty przeszły niemal bez echa w kraju. Relacje cenzurowały też media społecznościowe. W kraju wsparła je jedynie Konfederacja, ale i ta miała spore kłopoty ze strony władz.

Superwizjer TVN oskarżany o manipulowanie w swoim reportażu o manipulacji

Data: 01.04.2019 16:34

Autor: FiligranowyGucio

sejmlog.pl

Via-Nagroda Złotego Goebbelsa Fb

Gdyby fakt, że TVN robi reportaż obnażający manipulacje, nie był wystarczająco absurdalny, to dorzućmy dwa słowa o tym, czego każdy się spodziewał.

Fakenewsy, clickbaity i manipulacje to szeroko rozumiana prawica, która posiada armię opłacanych trolli i atakuje uchodźców, Unię, Platformę Obywatelską i stację TVN. Jeśli nie macie czasu oglądać całego materiału, to właśnie go streściliśmy.

TVN został też oskarżony przez dziennikarza "Polityki" o podebranie całego tematu i pominięcie niewygodnych wątków. Odchodząc nieco od tego sporu, obejrzeliśmy ich dzieło. Jest gorzej, niż można było przypuszczać. W reportażu pojawia się też znana wam Lemingopedia, której wątek urywa się bez wyjaśnienia, sugerując, że to część wielkiego układu, chociaż jej admin nigdy nie zgodził się na żadne przejęcie. Za materiał odpowiada… Bertold Kittel. Ta informacja niektórym wystarczy. Więcej w artykule.

PS. Surówka z leśnych nazistów już się odnalazła?

Syndrom Kinsey'a

Data: 01.04.2019 11:18

Autor: Beowulf

youtube.com

Ten dokument pokazuje, jak "Raporty Kinsey'a " zostały wykorzystane do zmiany przepisów dotyczących przestępstw seksualnych w Ameryce, w wyniku czego gwałciciele i pedofile otrzymują minimalne wyroki.

Kolejna kwestia objaśnia jakie dane Kinsey zostały wykorzystane jako podwaliny dla edukacji seksualnej – szkolenia nauczycieli, psychologów i księży katolickich z dziedziny ludzkiej seksualności. Co było następstwem i konsekwencją?

Na jakich podstawach tak naprawdę opierały się badania Kinsey'a?

Data: 01.04.2019 11:08

Autor: kosmitolog

O, prezydenta mi w mieście pocięli. Znaczy byłego prezydenta.

http://www.tygodniksiedlecki.com/t50675-b.stylecolorredwojciech.kudelski.zaatakowany.nozem.nowe.faktyb.htm#

EXIT POLL: Komik wygrał pierwszą turę wyborów na Ukrainie

Data: 31.03.2019 21:54

Autor: piotre94

nczas.com

Komik Wołodymyr Zełenski zwyciężył w niedzielę w I turze wyborów prezydenckich na Ukrainie; w drugiej turze zmierzy się z urzędującym szefem państwa Petrem Poroszenką – wskazują wyniki exit poll przeprowadzonego przez główne ukraińskie ośrodki socjologiczne. Zełenski otrzymał 30,4 procent głosów, a Poroszenko – 17,8 procent. Na trzecim miejscu jest była premier Julia Tymoszenko – 14,2 procent.

W USA protesty przeciw ustawie 447. Nie podoba się to Antifie i środowiskom PiS!

Data: 31.03.2019 21:28

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Na niedzielę 31 marca wczesnym popołudniem czasu miejscowego (w Polsce wieczór) w wielu miastach Stanów Zjednoczonych zapowiadany jest wielki Protest Polonii w Ameryce przeciw ustawie 447. Kontrmanifestację już zapowiedziały środowiska lewackie, które określają uczestników protestu jako „nazistów”.

Michalkiewicz: Wenezuela jest przykładem do czego prowadzi dobrobyt socjalizmu

Data: 31.03.2019 21:13

Autor: piotre94

youtube.com

W 2015 r. mieszkańcy Wenezueli zdecydowali, że nie chcą więcej u władzy socjalistów. Prezydent Maduro nie zamierzał jednak składać broni i powołał do życia własny parlament. Od tego czasu Wenezuela jest pogrążona w politycznym i społecznym kryzysie. Kryzys w Wenezueli postanowiły wykorzystać Stany Zjednoczone i Rosja, aby poszerzyć swoje strefy wpływów. Oba mocarstwa mają swoich sojuszników i zdanie na temat "jedynego słusznego" prezydenta Wenezueli. Stanisław Michalkiewicz i Rafał Otoka-Frąckiewicz w programie w "W podwójnym nelsonie" postanowili wspólnie przyjrzeć się sytuacji w Wenezueli. Co czeka świat? Pod czyją strefą wpływów znajdzie się Wenezuela? Czy czeka nas starcie mocarstw? Na te i inne pytania odpowiedź poznacie w najnowszym odcinku "W podwójnym nelsonie".

Michalkiewicz: UE zawstydza Orwella. Jest gorzej niż w książce "Rok 1984"

Data: 31.03.2019 10:49

Autor: piotre94

youtube.com

Stanisław Michalkiewicz wypowiada się na temat Unii Europejskiej, gdzie wprowadzane są kolejne ustawy, które coraz bardziej ograniczają naszą wolność. Pan Stanisław mówi o ustawie ACTA 2, propagowaniu używania kart płatniczych, co ma doprowadzić do wycofania z obiegu gotówki, e-dowodach i wprowadzeniu w samochodach inteligentnych systemów ograniczających prędkość. Unia Europejska wyprzedza wyobrażenia totalitarnego świata, jakie w książce "Rok 1984" przedstawia George Orwell.

Data: 31.03.2019 10:29

Autor: FiligranowyGucio

Od taka sytuacja podczas jednego z programów Tv…

Marchew z Ciemnogrodu

Meysztowicz(Nowoczesna): Jeżeli to ma być chociaż pozór neutralności programu i pańskiej osoby, to nie chciałbym, żeby pan w studio obnosił się ze znakiem, który kojarzy pana z PiS.

Mucha(Prezenter): Co mnie kojarzy?

Meysztowicz: Znaczek, który ma pan w klapie.

Mucha: Flaga Polski kojarzy mnie z PiS?

Meysztowicz: Ale to jest symbol PiS. Zresztą pana pytania są jakby potwierdzeniem tego, że pan do obiektywizmu ma bardzo daleko. (…) Wiemy o co chodzi i nie udawajmy głupa. (…) Ma pan znaczek PiS w klapie.


Polub i sadź z nami Marchew z Ciemnogrodu

https://www.facebook.com/marchewzciemnogrodu/

Data: 30.03.2019 20:31

Autor: m__d

Na tvn leci reportaż o jakiejś guwnostronce z prawackimi fakenewsami. W studiu wśród ekspertów "dziennikarka" z oko.press. Kurtyna.xD

Wałęsa w kosmosie

Data: 30.03.2019 18:11

Autor: piotre94

youtube.com

Skarb narodowy, alfa, omega i gamma polskiej polityki, wyrusza w samotną misję, by uratować ziemię przed inwazją z kosmosu. Sprawa jest najwyższej wagi, więc wymaga odpowiedniego człowieka.

Korwin-Mikke komentuje konwencje POPiS-u

Data: 30.03.2019 17:28

Autor: piotre94

wolnosc24.pl

Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy, w ostrych słowach skomentował kolejne konwencje Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego partie te prześcigają się w obietnicach socjalnych.

Prezydentem Ukrainy zostanie showman? Wszystko na to wskazuje

Data: 30.03.2019 17:20

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Sondaże opublikowane w tygodniu poprzedzającym pierwszą turę wyborów prezydenckich na Ukrainie przewidują zdecydowane zwycięstwo komika Wołodymyra Zełenskiego. Od północy na Ukrainie zaczyna się cisza wyborcza przed niedzielnym głosowaniem.

Data: 30.03.2019 10:14

Autor: Wolvi666

Ha ha ha Schetyna ma eyelinera jaki kek… miej krzywe zęby i urodę Grzesia i pierdolnij sobie eyelinera, aby wyglądać o 10 lat młodziej XD jaki kek

Marek Jakubiak ujawnia: „Kukiz jest dogadany z PiS”

Data: 30.03.2019 09:24

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Jak donoszą media Kukiz’15 ma poważne problem ze zbiórką podpisów pod listami wyborczymi do Parlamentu Europejskiego. Kłopoty Kukiza sprawiły, że Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy rośnie w siłę. Co jeszcze ciekawsze jeden z jej liderów Marek Jakubiak powiedział wprost, że Paweł Kukiz jest już dogadany z PiS.

Data: 28.03.2019 13:50

Autor: mosiek

Lukry, co to był za artykuł że ktoś pisał że depresja poporodowa teraz trwa nawet do 30 roku życia? To było coś o polityce. Kto widział? Poproszę linka!

Data: 28.03.2019 07:42

Autor: solo1979

ACTA2 niezgodne z Polską Konstytucją:

„1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. (…)”

(Przepraszam, że z wykopu, ale takie info warto wrzucać)

Cimoszewicz w końcu wyprowadził się z leśniczówki. Ale w jakim stylu...

Data: 27.03.2019 23:30

Autor: Beowulf

twitter.com

Zabrał ze sobą piec, poszycie budynku gospodarczego, framugi z drzwi i okien, kontakty oraz boazerię. Skąd my to znamy? Te sowieckie geny jednak silne są… Szkoda, że reszty nie podpalił, niczym rasowy kacap.

RPO zawiadamia prokuraturę ws. Międlara

Data: 27.03.2019 20:14

Autor: markoopolo

fakty.interia.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jacka Międlara w związku z opublikowaniem filmu dotyczącego zamachowca z Nowej Zelandii – dowiedział się reporter RMF FM. Według Adama Bodnara, były ksiądz tłumaczył w filmie poglądy sprawcy zamachu, utożsamiał się z nimi, próbując wzbudzić poczucie zagrożenia cywilizacyjnego.

Finlandia: dwa tygodnie przed wyborami ocenzurowano spot partii antyimigranckiej

Data: 27.03.2019 09:01

Autor: Beowulf

fakty.interia.pl

Na dwa tygodnie przed wyborami ocenzurowano spot partii antyimigranckiej. Oficjalnie za: "za sceny przemocy, antydemokratyczne treści i brak poczucia odpowiedzialności za utrzymanie spokoju społecznego".

Jakby ktoś chciał zobaczyć ten antydemokratyczny i przepełniony przemocą materiał, to jest tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=dzCK4tTu2nE

Są angielskie napisy.

Data: 26.03.2019 19:08

Autor: mosiek

Tak w ogóle to uważam, że…

HeheszkiPolityczne jest hashem który nie powinien istnieć.

Bo polityka obecnie to same heheszki.

Albo po prostu żal.

Także sama Polityka powinna wystarczyć.

Oczywiście żarcik.

Data: 26.03.2019 10:49

Autor: mosiek

Tak się zastanawiam: mamy w zasadzie wszystkie potrzeby niższego rzędu zaspokojone. Pytanie powstaje gdzie umieścić mieszkanie i jego posiadanie – czy jako podstawową potrzebę, czy wysoko w piramidzie potrzeb. W końcu można mieszkać z rodzicami albo wynajmować. To pominę. Tak więc czym się ludzie zajmują, że: 1. pęd jest do wyższych potrzeb nawet kosztem niższych 2. janusze nadal rządzą na rynku pracy pomimo że płacą za mało a chcą wykorzystać za dużo 3. podatki nas niszczą bo są za wysokie ale może to właśnie trzeba podnieść ceny usług wyższego rzędu żeby wszystko ruszyło z kopyta, czego nikt nie chce zrobić? 4. Polakom można dociskać śrubę bardzo daleko i głęboko i nie będzie im się chciało pójść obalić rządu, zrobić przewrotu i rewolucji, eksterminować posłów itd., więc akceptują status quo pomimo że jest im źle. 5. skoro rząd i kierunek polityki wielu mądrym ludziom nie odpowiada, to chyba chodzi o taki owczy pęd, stare zasady z PRLu, że robisz, o nic nie pytasz = masz kasę, jak nie to nie 6. u głupich ludzi brak rozróżnienia pomiędzy obecnym stanem a "wydaje mi się", co powoduje że instagramerki karmią się popularnością, a mimo to popełniają najgłupsze błędy jakie można 7. wobec tego co trzeba byłoby zrobić, żeby ludzie zaczęli widzieć więcej prawdy, poprawnych rozwiązań, realnych możliwości, jeżeli zostają w swoich domach i ciągle kiszą się we własnym, wspólnym, rodzinnym sosie?

Uczony postuluje możliwość zmiany wieku. Sposób na ułatwienie pedofilii?

Data: 26.03.2019 09:56

Autor: Beowulf

pch24.pl

Skoro „można zmienić płeć”, można także swobodnie decydować o wieku wpisywanym w dokumentach. Uczony z Finlandii zaproponował nową koncepcję prawną: zdolność ludzi do decydowania o swoim wieku.

Nauczyciele zarabiają za mało, ale Karta Nauczyciela to woda na młyn akcji ZNP

Data: 26.03.2019 07:30

Autor: Harnas

portalsamorzadowy.pl

Jeżeli intencją ZNP i rządu rzeczywiście jest podniesienie poziomu wynagrodzeń nauczycieli przy jednoczesnym podnoszeniu jakości nauczania w Polsce, to podstawową propozycją powinno być uwolnienie pensji i wprowadzenie możliwości premiowania najlepszych pedagogów poprzez uchylenie Karty Nauczyciela – ocenia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) w swoim stanowisku.

Data: 25.03.2019 20:32

Autor: Alojz

Jeżeli miałbym wybierać między PiS i tą całą koalicja europejską to raczej wybrał bym PiS.Nie dlatego że są lepsi od innych tylko jest to tzw mniejsze zło .

Ogólnie Kaczyński to mistrz strategi.

Krzyczeli że będzie kandydował na prezydenta, wystawił Dudę .Potem mówili że pewnie będzie premierem jak wygra , wygrał premierem nie został.

To samo z tym całym 500+ ,opozycja i "eksperci" parę lat temu krzyczeli że nie ma na to kasy a teraz mówią że dodatkowe 500+ na pierwsze dziecko to też byl ich pomysł …albo Kaczyński taki dobry albo opozycja beznadziejna .

Pierwszy raz głosowałem w Polsce w 1995 roku na Korwina, potem dalej na niego i jego partie. Mimo tego że mam dwa obywatelstwa /paszporty to od dobrych 15 lat głosuje tylko w Niemczech, w niemieckich wyborach.

Co mnie najbardziej przeraża, to jak czytam w polskich internetach komentarze ,wyznawców jednej i drugiej partii.Jak ci ludzie dali się podzielić polityką.Szok! Z jedenej strony Kaczyński wszystkiemu winnien i Europa z nas się śmieje a z drugiej c jak Kaczyński wszystko zmienił i teraz cała Europa nam zazdrości

Nie pisałem tego żeby podkreślić jak w Niemczech jest super.Tu też politycy od wyboru do wyborów tylko słuchają co lud ma im do powiedzenia.A po wyborach to i tak robią co chcą.Co efektem jest powstanie AfD z poparciem koło 15%

Data: 25.03.2019 19:18

Autor: mosiek

Generalnie jak ktoś ma problem z właściwym zagłosowaniem w tegorocznych wyborach, to mogę mu ręcznie wytłumaczyć na kogo ma głosować. Zapraszam.

Latający Cyrk €uro-Parlamentona [odc. 2]

Data: 25.03.2019 19:10

Autor: piotre94

youtube.com

W drugim odcinku tym razem coś z sali plenarnej. Rekordowy z wyłapanych dotąd błędów w szacowaniu wyników niezawodną metodą „na oko przewodniczącego” — poprawka niby upada, a po sprawdzeniu przechodzi… 588:69…

Pogadanki o demokracji #1 Czym jest a czym nie jest demokracja?

Data: 24.03.2019 22:44

Autor: Domeniq77

youtube.com

Pierwszy film (robiony live) na temat demokracji. Próba jej zdefiniowania oraz podkreślenia, czym NIE jest. Ukazane jest też kilka jej negatywnych skutków dla społeczeństwa i nie tylko.

Data: 23.03.2019 20:54

Autor: Macer

na wykopie jacyś debili bronią matek, które posylają kilkuletnie dziewczynki na taniec na rurze. to muszą być płatne trole…prawda?

nie wiem dlaczego, ale polskie lewaki potrafią wyrzekac sie wszystkich, doslownie wszystkich, nawet najbardziej podstawowych i oczywistych zahamowań moralnych, byle tylko zrobic na zlosc normalnym ludziom, którzy oburzają się na cokolwiek. szokuje mnie to zwlaszcza po oglądaniu Family Guya, który to jak najbardziej ma lewacką narrację, ale mimo to potrafi nazwać kurestwo kurestwem, jest zdolny do samokrytyki, nie odrzuca wartosci rodzinnych. wychodzi na to, ze polskie neuropejskie lewaki albo wlasnie są oplaconymi trolami, albo są… głupsze i gorsze od swoich mocodawców z zagranicy. w sumie, pamiętając jak to polacy potrafili być gorliwszymi katolikami od papieza, byle tylko zagranico ich pochwalili, to jednak ta druga wersja jest mozliwa. i to jest jeden z powodow, zeby z naszego kraju uciekac – jak oni przejmą władzę, to będzie tam drugi związek radziecki.

Nowa odsłona strony korwin-mikke.pl

Data: 23.03.2019 08:35

Autor: kisiel

korwin-mikke.pl

Dzięki intensywnej współpracy z p. Januszem Korwin-Mikkem i p. Karolem Nagelem, a także dzięki wsparciu od strony redaktorskiej ze strony p. Tomasza Cukiernika udało nam się uruchomić nową wersję portalu.

Nowa wersja posiada wiele udogodnień, m.in. lepszy system komentarzy, a także poprawnie wyświetla się na urządzeniach mobilnych, takich jak telefon/tablet. Do tego od teraz każdy wpis będzie posiadał zdjęcie, tak więc całość będzie dużo bardziej czytelna.

Prosimy nie martwić się tym, że aktualnie brakuje niektórych sekcji strony, takich jak np. Galeria. Portal od teraz będzie posiadał stałe wsparcie programistyczne i będzie regularnie rozwijany. Mamy naprawdę sporo pomysłów, tak więc spodziewajcie się Państwo, że na korwin-mikke.pl będzie działo się coraz więcej!

W związku z powyższym, jeśli tylko ktoś z czytelników ma jakiekolwiek uwagi, pomysły, zauważy błędy w działaniu strony lub po prostu chciałby w jakiś sposób pomóc i przyczynić się do rozwoju portalu, bardzo prosimy o informację na mail: jkmportal@protonmail.com lub w komentarzach. Szukamy też redaktora do jednego z naszych działów. Prosimy o zgłoszenia na mail: newsjkm@gmail.com.

Niemiecki minister: Zmniejszmy fundusze unijne Węgrom, Polsce

Data: 22.03.2019 08:37

Autor: tatarysh

rp.pl

Maas w rozmowie z ZDF stwierdził, że państwa takie jak Rumunia, Węgry czy Polska otrzymują od UE więcej środków, niż wynosi przekazywana przez nie UE składka, a więc ograniczenie unijnych środków przekazywanych tym krajom może być ważnym środkiem nacisku na nie.

Stanisław Michalkiewicz - apel do widzów o wsparcie

Data: 21.03.2019 21:38

Autor: piotre94

youtube.com

Jestem bardzo skrępowany prośbą, jaką do Was kieruję, ale sytuacja jest poważna. Mieszkanie w którym mieszkam nie jest moją własnością. Tak się złożyło, że muszę je szybko wykupić, albo się z niego wyprowadzić. Problem polega na tym, że nie mam pieniędzy, by to mieszkanie wykupić, nawet gdybym sprzedał wszystko, co mam. Wzięcie kredytu w moim wieku (71 lat) jest problematyczne, nawet z zabezpieczeniem hipotecznym. Dlatego ośmielam się zwrócić do Was z prośbą o wsparcie finansowe, dzięki któremu mógłbym uzbierać na wykupienie tego mieszkania. Zdaję sobie sprawę, że to prośba osobliwa, ale znalazłem się w trudnej sytuacji, a na kogóż mogę liczyć, jeśli nie na Was? Jeśli Państwo chcielibyście przyjść mi z pomocą, to prosiłbym o wpłaty do Santander Banku na konto: 27 1500 1272 1112 7004 6660 0000. Bardzo dziękuję.

Izraelski minister apeluje do o niewpuszczanie historyka Davida Irvinga

Data: 21.03.2019 21:16

Autor: lisq

polskieradio24.pl

Minister ds. diaspory i oświaty Izraela Naftali Bennett zaapelował w środę do władz Polski, by nie zezwoliły na przyjazd brytyjskiego negacjonisty Davida Irvinga. Kontrowersyjny historyk planuje na wrzesień dziewięciodniową podróż po Polsce.

Róża Thun szokuje: "Polska jest problemem"

Data: 21.03.2019 17:53

Autor: piotre94

planeta.pl

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein znów startuje w wyborach do europarlamentu. Została „dwójką” w okręgu numer 12 Małopolska/Świętokrzyskie i stoczy morderczy pojedynek z Beatą Szydło.

Wielka Brytania prosi o opóźnienie wyjścia z UE. Media: Narodowe poniżenie

Data: 21.03.2019 17:16

Autor: piotre94

rmf24.pl

Brexit to pierwsza i najważniejsza kwestia rozpoczynającego się dzisiaj po południu szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. Premier Wielkiej Brytanii Theresa May poprosiła o opóźnienie procedury wyjścia z jej kraju z UE do 30 czerwca. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że krótkie opóźnienie jest możliwe, ale pod pewnymi warunkami.

Lurker przeciwko artykułowi 13

Data: 21.03.2019 14:41

Autor: xyz

pledge2019.eu

Dzięki stronie pledge2019.eu/pl możemy darmo połączyć się z politykiem który jeszcze nie złożyli obietnicy głosowania przeciwko artykułowi 13.

Maszyny cenzorskie

Wszystko, co zechcemy opublikować będzie musiało być zatwierdzone przez filtry treści, a te będą popełniać błędy

Kreatywność zostanie zablokowana

Parodie, recenzje filmowe, wideo Let's play, memy i wszystko inne, co powstaje w oparciu o treści chronione prawem autorskim będzie filtrowane

Wielcy gracze stają się coraz więksi

Tylko ogromne platformy internetowe będą w stanie ponieść koszty wdrożenia

Nie dajmy się im zapuszkować!

Fidesz Orbana zawieszony przez EPP

Data: 20.03.2019 19:55

Autor: piotre94

rp.pl

Europejska Partia Ludowa w głosowaniu podjęła decyzję o zawieszeniu węgierskiego Fideszu w prawach członka. W tajnym głosowaniu przeprowadzonym w ramach największej w PE frakcji (należy do niej m.in. PO i PSL) za zawieszeniem Fideszu głosowało 190 europarlamentarzystów, przeciw było trzech.

Architektem edukacji seksualnej był żydowski pedofil - K.Godek

Data: 19.03.2019 15:19

Autor: kisiel

sejmlog.pl

Skąd pomysł edukacji seksualnej?

– Powinniśmy patrzeć na doświadczenie państw, które wprowadzały tego typu rozwiązania. To charakterystyczne sytuacje. Prominentna postać tego ruchu na rzecz wprowadzenia edukacji seksualnej, człowiek, który robił to u siebie i później służył doświadczeniem za granicą, tym, którzy chcieli wprowadzać edukację seksualną do szkół, był kanadyjski wiceminister edukacji Ben Levin

– mówiła Kaja Godek.

– Ten człowiek był architektem edukacji seksualnej. A właściwie dosadnego „instruktażu seksualnego” w szkołach. On to wprowadzał. To było jego wielkim sukcesem. Po paru latach został ujęty przez policję z pornografią dziecięcą

– dodawała.

– Sprawdzono jego działalność w Internecie. Okazało się, że był zalogowane na wielu portalach, gdzie doradzał swoją „wiedzą ekspercką”, co należy robić. Pisał komentarze, w których doradzał matce zgwałcenie swojej córki. Naprawdę to były to były porady posunięte do granic

– wspomniała jedna z liderów Konfederacji Korwin-Braun-Liroy-Narodowcy.

Karta Polskiej Rodziny przedstawiona przez Konfederację

Data: 19.03.2019 12:13

Autor: kisiel

Karta Polskiej Rodziny przedstawiona przez Konfederację – Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy, co o niej myślicie? Dlaczego PiS promuje w TVP INFO gadanie o LGBT+ zamiast zamilczeć ten temat, tak jak JKM-a?

Polska wydała miliony na szczyt bliskowschodni. USA nie zapłaciły ani grosza

Data: 18.03.2019 21:44

Autor: piotre94

wiadomosci.radiozet.pl

Portal RadioZET.pl dotarł do szacunkowych kosztów organizacji szczytu bliskowschodniego, który w połowie lutego odbył się w Warszawie. Pomimo że konferencja była współtworzona przez Polskę i USA, to wszystkie rachunki zapłacił rząd w Warszawie.

Data: 18.03.2019 21:41

Autor: Janusz_Tracz

Tak mnie naszła szybka myśl, co lobby LGBT (gazeta.pl) próbuje osiągnąć w Polsce. Od 30 lat wkręcają nam ten syf, a im mocniej wkręcają, tym ostrzejsza i agresywniejsza reakcja społeczeństwa. Nie ogarniają, że Polacy po prostu nie lubią zboczeńców? Chodziłem do szkoły 15 lat temu i wtedy jedną z gorszych obelg był "pedał". Z tego co słyszałem, nadal tak zostało, chociaż teraz mogą się też wyzywać od "ukraińców" :)

Drużyna Pierścienia czy Gang Olsena?

Data: 18.03.2019 18:16

Autor: FiligranowyGucio

publicystyczny.pl

W 2014 roku Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke zyskała ponad 7% w wyborach do parlamentu UE, wprowadzając tam 4 deputowanych. Później dużo mówiło się zawiązaniu wolnościowo-narodowej koalicji przed wyborami do Sejmu, ale nic z tego nie wyszło. Antysystemowców pozamiatał wówczas Paweł Kukiz, który po sukcesie w wyborach prezydenckich, wciągnął kilku z nich na swoje listy…

Data: 18.03.2019 11:44

Autor: Janusz_Tracz

Odnośnie często pojawiających się komentarzy typu: JKM, Braun, Ruch Narodowy -> Koalicja Patriotów, mam taki oto wymowny obrazek, bo wasi idole nie przebiją nawet 1%.

Marsz przeciw rasizmowi - 17-03-2019 - pyta.pl

Data: 18.03.2019 10:41

Autor: henius

youtube.com

pyta z marszu antyfaszystowskiego 17.03.2019 Występują : Ksenia, Skju, Abdulla „Jaok” Grodzka, młodzież, Tiger, lewaki, dużo policji. Miłego seansu.

Data: 18.03.2019 10:20

Autor: Janusz_Tracz

No to PiS nie będzie miał łatwo. Nie ma forsy na "Piątkę Kaczyńskiego". O ile w tamtym roku pieniądze z luki VAT starczyły nawet do listopada, w tym roku skończyły się już…w lutym. (dane MF). Minister Finansów Czerwińska powiedziała, że zablokuje 500 plus na każde dziecko (bo to zatopi budżet). Szykuje się nam konflikt w PiS i wypierdolenie MF przez własną partię.

Swoją drogą, wiosną protesty nauczycieli, górników, rolników, niepełnosprawnych. W sumie nie ma się co dziwić, bo ceny w sklepach wypierdoliły w kosmos, a wypierdolą znowu i to konkretnie po nowym rozdawnictwie i planach PiS dotyczących likwidacji marek własnych w Lidlach i Biedronkach. Może przedsiębiorcy też mogliby zacząć protestować? Zamiast świni na drogę, rzućmy wielkie bele nadrukowanych PIT 36 L i przelewów do ZUS :)

Data: 17.03.2019 22:56

Autor: Wolvi666

W drodze do domu spotkałem bandę od RAZEM żebrzących o podpisy na listy i co mi tam dałem im podpis, bo mogę i chuj cicho… wiem, że RAZEM to komuniści, ale co tam pocieszni są.

Zacząłem z nimi tak gadać w czasie wpisywania się.

R1( Ziomek 1 z Razem),R2(Paszczur z Razem), J(Ja)

R2: O pamięta Pan pesel na pamięć… niewielu podpisujących pamięta.

J: To chyba się pomyliłem wpisując się na tą listę.

R2: Nie nie nie skąd.

J: No widzę, że parę osób już złapaliście

R1: Tak dobry dzień mamy. – Skończyłem się wpisywać

R2: No to ślicznie. Mamy kolejną osobę popierającą naszą małą rewolucję

J: Nieprawda. Uważam, że macie takie samo prawo startować jak reszta bandy i do tego potrzebna jest duża rewolucja.

R1: Ale jak to? Taka jak w Rosji? Październikowa – uśmiechnął się jak opętany

J: Nie. Francuską, bo jak rewolucjoniści wyrżnęli złodziei i klechów to potem sami się wyrżnęli i nastało cesarstwo i następnie republika i był spokój na 100 lat

Reakcja ziomków z Razem bezcenna ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dobromir Sośnierz: Oj, zabolało ! Kij w feministycznym mrowisku.

Data: 17.03.2019 20:54

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Typowa tzw. g***noburza rozpętana przez feministki po nominacjach na stanowisko szefa Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego, gdzie ich niezawodny radar patriarchatu wykrył nieobecność kobiet wśród kandydatów. Z tej okazji wszystkie czarownice zleciały się na sabat i uradziły napisać kolejną rezolucję, stwierdzającą z ubolewaniem bezskuteczność poprzednich. Tym razem czarownice bardzo się zbulwersowały, chociaż wydawało mi się, że nie powiedziałem niczego nowego. Ale prawie każda kolejna odniosła się do mojej wypowiedzi, trwoniąc cenne sekundy na jałowe słowa potępienia. Co w przypadku pani in 't Veld skończyło się nawet wyłączeniem mikrofonu w trakcie strofowania kolegów z EPL… ;) Co szczególnie ciekawe, za wysmażonym w ten sposób gniotem głosowała cała polska delegacja oprócz posłów partii KORWiN/Wolność i posła Marusika. Czyli cały PiS również, włączając w to nawet przyzwoitego zwykle posła Marka Jurka (wyjątkiem byli w ogóle nieuczestniczący w głosowaniu Krasnodębski, Hoc i Legutko). Nie przeczytali czy nie starczyło odwagi ? Cóż, tak wygląda reformowanie Unii od środka w praktyce. Jak się za długo siedzi w domu wariatów, to się śruby luzują…

Data: 17.03.2019 11:44

Autor: Ijon_Tichy

Kiedy biały zabija muzułmanów, wtedy biali przywódcy solidaryzują się z muzułmanami. A kiedy muzułmanin zabija białych, to muzułmanie solidaryzują się z muzułmanami.

Tak to działa. Obejrzyjcie Django unchained. Ten kiepski film jest świadomym działaniem propagandowym i swego rodzaju ujawnieniem intencji w tej wojnie przeciw białemu człowiekowi i jego kulturze.

Z tego szmatławego, obrzydliwego filmu bije sadystyczna, chora nienawiść do białego człowieka. Ten film nakręca i usprawiedliwia fanatyczny rasizm kolorowych przeciw białym. Ten gniot Quentina Tarankurwy, jest celową robotą na zlecenie panów tego świata.

Im więcej wiem o tym świecie, tym mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że tzw. "globalny spisek", jest faktem. Toczy się wojna cywilizacji, wojna kultur i w ogromnej mierze, a może nawet przede wszystkim, dzieje się to na poziomie ludziej świadomości.

NWO jest faktem.

Premier NZ przebiera się w szmaty w geście solidarności z muzułmanami.

Data: 17.03.2019 08:35

Autor: solo1979

thenews.com.pk

Jakoś nigdy nie widziałem, żeby jakikolwiek przedstawiciel kraju islamskiego założył krzyż w geście solidarności z chrześcijanami. A mieli sporo okazji.

Normalnie turbany z głów!

Data: 16.03.2019 16:55

Autor: Janusz_Tracz

Jak nie lubię PiS, to w pełni popieram słowa Kaczyńskiego: "My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci". Teraz opozycja się czepia, że Kaczyński nie ma dzieci, co z tego.

Ja też nie mam, ale te wytyczne WHO pisane przed pedofili, będące podstawą LGBT+ sprawiają, że nie nóż mi się w kieszeni otwiera, a maczeta. Dość propagandy LGBT, dość bałamucenia dzieci i nastolatków, dość obecności dewiantów w przestrzeni publicznej. Całkowicie popieram słowa JK, jak i nowy kierunek partii. Niech gnoją LGBT, niech je niszczą na każdym poziomie.

Mam znajomego geja i on jest wręcz wkurwiony na to całe LGBT.

Data: 16.03.2019 16:05

Autor: MrHardy

Przychodzi Tusk do wróżki i mówi:

– Opowiedz mi o mojej przyszłości.

– Widzę, że jedziesz odkrytym, długim samochodem, a wokół samochodu setki tysięcy Polaków.

Donald się uśmiecha.

Wróżka komentuje:

– Widzę, że ludzie są bardzo zadowoleni, stoją z flagami, krzyczą radośnie i mają szczęśliwe twarze.

– Kochają mnie… A czy ściskam im ręce?

– Nie

– A dlaczego?

– Trumna jest zamknięta.

Towarzysz Broniarz z ZNP grozi wstrzymaniem promocji uczniów do następnej klasy.

Data: 16.03.2019 15:54

Autor: Beowulf

money.pl

Strajk nauczycieli. Szef ZNP: Ostatnia szansa dla rządu, możliwy paraliż systemu

– Strajk to nie wszystko. Mamy w ręku potężny oręż – zapowiada szef ZNP Sławomir Broniarz.

Data: 16.03.2019 00:17

Autor: rebeliant

Jestem absolutnie przekonany, że zamach w Nowej Zelandii był prowokacją, zostanie wykorzystany jako pretekst do ostatecznego zakneblowania ust mediom i wolności słowa. Myślę, że nie należy traktować tego ataku powierzchownie.

Strajki uczniów w 92 krajach. Nowi hunwejbini?

Data: 15.03.2019 11:27

Autor: Beowulf

pch24.pl

Oenzetowskie agendy wraz ze skrajnie lewicowymi organizacjami i „autorytetami naukowymi” od zmian klimatycznych wykorzystują dzieci i młodzież w ideologicznej walce przeciwko domniemanym zmianom klimatycznym. Na 15 marca zaplanowano strajki w 92 krajach.

Liroy i Bonus RPK składają wspólny projekt w Sejmie

Data: 15.03.2019 07:45

Autor: piotre94

cgm.pl

Jeden z liderów Konfederacji KORWIN Liroy Braun Narodowcy – poseł na Sejm RP – Piotr Liroy-Marzec, złożył projekt ustawy, który ma na celu dopracowanie art. 60kk dotyczący instytucji tzw. „małego świadka koronnego”. Dość skazywania ludzi bez dowodów, same słowa nie wystarczą!

Warszawski ratusz zorganizuje szkolenia medialne za blisko 2 mln zł

Data: 14.03.2019 15:19

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Warszawski ratusz zamierza przeznaczyć 2 mln zł na szkolenie medialne dla kadry kierowniczej. Jak donosi „Super Express”, w programie szkoleń „Lider Zmiany w Samorządzie Warszawskim” znajdą się takie punkty jak: „zarządzanie zmianą”, „zarządzanie czasem” i „trening medialny”. – Tak banalne i oczywiste szkolenia to rozrzutność i omamianie wyborców. Zarządzania czasem uczymy się już w szkole – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info politolog dr Artur Wróblewski.

„Biedroniowi pali się grunt pod nogami”. Zawiadomienie ws. finansowania Wiosny

Data: 14.03.2019 06:49

Autor: piotre94

tvp.info

Wiosna Roberta Biedronia nielegalnie finansuje swoje działania polityczne poprzez wsparcie Instytutu Myśli Demokratycznej, firm prywatnych i z zysków ze sklepu internetowego – twierdzi poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy). Poseł zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie.

Teatr Powszechny wystawi „Mein Kampf”, żeby opluć Marsz Niepodległości.

Data: 13.03.2019 20:45

Autor: Beowulf

wprawo.pl

Teatr Powszechny w Warszawie, który zasłynął antykatolicką, pornograficzną „Klątwą”, szykuje kolejną hucpę. Tym razem „postępowi” artyści postanowili zaatakować Marsz Niepodległości, a do tego celu ma im posłużyć wystawienie sztuki „Mein Kampf”. „Analizując język i narrację Hitlera, zadajemy sobie pytanie o język współczesności i mowę nienawiści” – czytamy w informacji zamieszczonej na stronie teatru.

Sośnierz o Żołnierzach Wyklętych w Parlamencie Europejskim

Data: 13.03.2019 18:44

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Pierwszego marca obchodziliśmy w Polsce Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Byli to żołnierze polskiego podziemia, którzy walczyli najpierw z okupacją nazistowską, a potem przez wiele lat jeszcze po wojnie stawiali opór reżimowi komunistycznemu narzuconemu nam przez Sowietów, i przypłacili to najczęściej życiem. W tym kontekście chciałbym powiedzieć, że jest mi strasznie wstyd, że w naszym parlamencie komunizm ciągle jest traktowany na poważnie. W XXI w., kiedy już dawno po wojnie narodowy socjalizm postawiono poza obiegiem, poza marginesem życia politycznego, komunizm ciągle traktuje się poważnie i przedstawiciele partii komunistycznej siedzą na tej sali i bezwstydnie zasiadają, nie gdzieś jako wyrzutki społeczne tylko jako przedstawiciele dużej grupy politycznej. Takim ludziom nie powinno się podawać ręki, a tymczasem są tutaj normalnie szanowani. To obraża pamięć naszych przodków, którzy z komunistami walczyli. Niektórzy byli ofiarami najbardziej zbrodniczego systemu, najbardziej zbrodniczej ideologii w dziejach ludzkości, jakim jest komunizm.

Korea Północna: Frekwencja w wyborach wyniosła 99,99%

Data: 13.03.2019 16:59

Autor: piotre94

rp.pl

Frekwencja w wyborach w Korei Północnej osiągnęła w tym roku 99,99 procent – pochwaliły się we wtorek państwowe media. Zachodnie agencje zwracają uwagę, że Koreańczycy rzekomo poszli do urn jeszcze liczniej, niż w ostatnim głosowaniu, gdy frekwencja wyniosła tylko 99,97 proc.

Data: 13.03.2019 14:55

Autor: FiligranowyGucio

Historia, o której się nie mówi

"W Polsce, w ciągu ostatnich 27 lat straciliśmy 5 milionów miejsc pracy, 75% sektora przemysłowego, 85% sektora bankowego, co zostało sprzedane w ręce kapitału zagranicznego, za 4,5% do 5% wartości odtworzeniowej i poszło to, za około 400 do 500 milionów dolarów łapówek dla około 1 tysiąca osób"

(prof. Kazimierz Poznański, University of Washington)

Kazimierz Z. Poznański jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle, Stany Zjednoczone. Doktoryzował się na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego praca doktorska ukazała się drukiem w Państwowym Wydawnictwie Naukowym pt. "Innowacje w kapitalizmie". Kilka lat po uzyskaniu doktoratu, w 1980 r., wyjechał na roczne stypendium na Uniwersytet Princeton. Rok później zaczął wykładać ekonomię na Uniwersytecie Cornell, Ithaca, New York. Wyniki badań na tej uczelni zostały włączone do dwóch zbiorowych publikacji Kongresu Stanów Zjednoczonych. To był pierwszy przypadek zaproszenia polskiego ekonomisty do udziału w tej prestiżowej serii. Wykładał na kilku uczelniach, w tym na Uniwersytecie Northwestern, Evanston, Illinois, oraz zdobył kolejne stypendia (m.in. roczne stypendium na Uniwersytecie Stanford, California). Pierwszą amerykańską książkę, zatytułowaną "Technologia i konkurencja: blok sowiecki w gospodarce światowej", opublikował w 1987 r. na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. W 1992 r. wydał pracę zbiorową pt. "Konstruowanie kapitalizmu", jedną z pierwszych publikacji nt. transformacji postkomunistycznej (m.in. z Kołakowskim oraz Kornaiem). W 1997 r. ukazała się jego kolejna książka pt. "Przewlekła transformacja: zmiany instytucjonalne a wzrost gospodarczy w Polsce, 1970 – 1994", nakładem Cambridge University Press. Gotowa do druku jest jego najnowsza książka: "Śladami Poppera: społeczna obojętność i upadek społeczny", podejmująca wątki, które poruszył ostatnio Soros w książce "Kryzys współczesnego kapitalizmu globalnego". Już jako profesor Uniwersytetu Waszyngtońskiego zorganizował kilka corocznych tzw. okrągłych stołów nt. transformacji z udziałem polskich i amerykańskich ekonomistów. Wyniki tych konferencji zebrał w dwóch książkowych edycjach pod swoją redakcją (m.in. "Prywatyzacja oraz stabilizacja w Polsce", wydana przez Kluwer Academic Press, m.in. z rozdziałami Sachsa oraz McKinnona). Od 1996 r. jest współredaktorem głównego amerykańskiego periodyku poświęconego sprawom Europy Wschodniej: "East European Politics and Societies". Wydrukował ponad trzydzieści artykułów w różnych periodykach amerykańskich i brytyjskich.

„Panie Jarosławie, gdzie pana rodzina?”. pyta Scheuring-Wielgus z partii Teraz!

Data: 13.03.2019 09:20

Autor: malcolm

tvp.info

– Jarosław Kaczyński w sobotę zapowiedział, że rodzina jest najważniejsza. No to moje pytanie ode mnie jako matki jest, panie Jarosławie, gdzie jest pana rodzina, jeśli rodzina jest taka ważna? – pytała w trakcie konferencji prasowej Joanna Scheuring-Wielgus z partii Teraz! Słowa posłanki skrytykowali internauci, zwracający uwagę na śmierć brata lidera PiS w katastrofie smoleńskiej.

Upolitycznienie niemieckich sądów? Partie podzieliły miejsca w ...

Data: 12.03.2019 10:58

Autor: FiligranowyGucio

sejmlog.pl

Upolitycznienie niemieckich sądów? Partie podzieliły miejsca w Federalnym Trybunale Sprawiedliwości

W najbliższy czwartek odbędzie się głosowanie Komisji Wyborczej Sędziów nad nowym składem sędziowskim Federalnego Trybunału Sprawiedliwości, czyli najwyższej instancji sądownictwa karnego i cywilnego w Republice Federalnej Niemiec. Media naszych sąsiadów zwracają uwagę, że głosowanie ma charakter czysto kurtuazyjny, ponieważ partie już dawno podzieliły miejsca między sobą.

Jak to wygląda w praktyce? Wolfgang Janisch na łamach „Sueddeutche Zeitung” odsłania kulisy tego procesu. Poszukiwanie kandydatów do Federalnego Trybunału Sprawiedliwości zaczyna się pół roku przed wyborami na wezwanie federalnego ministra sprawiedliwości, który czeka na zgłaszanie propozycji. W praktyce to politycy wyszukują sędziów, którzy będą decydować o kierunku orzecznictwa Federalnego Trybunału Sprawiedliwości. Pluralizm takiego rozwiązania polega właśnie na wcześniejszym umówieniu między partiami składu sędziowskiego.

Niepolityczni sędziowie odpadają na starcie

Jak pisze autor, takie rozwiązanie ma też jedną, bardzo ważną wadę. Z miejsca, w wyścigu do jednej z najważniejszych instytucji w kraju odpadają sędziowie, którzy nie chcą zabiegać o przychylność żadnej z partii. Największe szanse na nominację mają bowiem tacy, którzy pozostają w bliskich relacjach z którymś z obozów politycznych. Do czwartku SPD, Zieloni, Lewica ustalą między sobą swoich kandydatów, a FDP i chadecy – swoich. Głosowanie jest więc kurtuazyjną formalnością.

Co ciekawe, niemal identycznie wygląda w Niemczech proces wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał Konstytucyjny złożony jest z dwóch izb liczących po osiem osób. Pierwszą izbą Senatu kieruje członek CDU a orzeka po trzech kandydatów – CDU, SPD i po jednym przedstawicielu FDP oraz Zielonych, drugą izbą – przedstawiciel proponowany przez SPD, pełniący jednocześnie funkcję całego TK a orzeka po czterech sędziów nominowanych przez SPD oraz CDU/CSU.

Głos sprawiedliwości czy polityków?

W tym kontekście warto przypomnieć wyrok Federalnego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie wyroku sądu w Krakowie, który uznał, że niemiecka telewizja ZDF musi przeprosić na swojej stronie internetowej za użycie zwrotu „polskie obozy zagłady”. Zdaniem niemieckiego Trybunału, taki wyrok nie może być egzekwowany w RFN, gdyż byłoby to „oczywistym naruszeniem fundamentalnego prawa wolności opinii oraz mediów”.

Co i komu wolno?

Wątpliwości budzi także kwestia zaangażowania oraz sprzeciwu niemieckiego wymiaru sprawiedliwości wobec zmian forsowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że zarzuty o „upolitycznienie” i łamanie praworządności były powodem uruchomienia Art. 7. traktatu o Unii Europejskiej przez Komisję Europejską, z czym – mimo ewidentnego podobieństwa – nie spotkała się Republika Federalna Niemiec.

Netanjahu mówi wprost: „Izrael to państwo narodowe Żydów i tylko ich”

Data: 12.03.2019 06:55

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Izrael nie jest państwem wszystkich swoich obywateli – oświadczył izraelski premier Benjamin Netanjahu. Odnosząc się do Arabów zamieszkujących Izrael, podkreślił, że jest to „państwo narodowe Żydów”.

Pan Pompeo nie żartował – S. Michalkiewicz w telewizji Republika

Data: 11.03.2019 23:32

Autor: rebeliant

youtube.com

Redaktor Stanisław Michalkiewicz będący gościem pana R. Gromadzkiego w telewizji republika opowiada o współczesnych zagrożeniach wolności, w tym o: rewolucji komunistycznej, skandalicznych wyrokach sądu oraz nadchodzącej okupacji żydowskiej.

Liderka CDU odpowiada Macronowi: Nie dla "europejskiego superpaństwa"

Data: 11.03.2019 17:19

Autor: piotre94

rmf24.pl

​Liderka niemieckiego CDU Annegret Kramp-Karrenbauer sprzeciwia się budowie europejskiego superpaństwa. "Odnowa Europy nie powiedzie się bez państw narodowych, to one tworzą demokratyczną praworządność i tożsamość" – zaznaczyła następczyni Angeli Merkel, odpowiadając na apel prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Wielki „Marsz Suwerenności” 1 maja w Warszawie [WIDEO]

Data: 11.03.2019 17:07

Autor: piotre94

medianarodowe.com

1 maja w Warszawie odbędzie się wielki „Marsz Suwerenności” organizowany przez Młodzież Wszechpolską, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i Konfederację.

Data: 11.03.2019 11:56

Autor: kosmitolog

Podoba mi się, idę włączyć drukarkę. Wieczorem może mnie przez chwilę nie być na lurku, też się wybieracie na spacerek? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Data: 11.03.2019 09:45

Autor: Kiszony

Spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi mówi" "Nawet jeśli Kapitol Stanów Zjednoczonych upadnie, to w dalszym ciągu będziemy wysyłali wsparcie (miliony$) dla Izraela."

https://twitter.com/mtracey/status/1102985099367366657

Uroczystości rozszerzenia NATO w Wesołej

Data: 10.03.2019 21:18

Autor: piotre94

tvn24.pl

NATO pozostaje gwarantem bezpieczeństwa, a kraje regionu wnoszą wkład w zdolności sojuszu – mówili w niedzielę w Warszawie premierzy Polski, Czech, Węgier i Słowacji, którzy z ministrami obrony krajów V4 wzięli udział w uroczystościach z okazji rocznicy rozszerzenia NATO.

Asad poinformował o blokadzie gospodarczej Syrii

Data: 10.03.2019 21:15

Autor: piotre94

pl.sputniknews.com

Prezydent Syrii Baszar Asad podczas spotkania z asystentem ministra spraw zagranicznych Chin, Chen Xiaodongiem powiedział, że wojna przeciwko Syrii jest obecnie prowadzona głównie w formie sankcji gospodarczych i blokady – informuje agencja SANA.

Data: 10.03.2019 17:47

Autor: Wolvi666

Właśnie obejrzałem sobie ostatnich Avengersów przed Marvelówną i mam zagwozdkę…

Jeżeli Thanos ubiłby 50% populacji Ziemi, to w mediach byłby większy ból dupy o te 8.5 mln Żydów czy o 3.75 mld gojów ( ͡º ͜ʖ͡º)

dr Sławomir Mentzen "Podatki dla firm rosną, a ludzie tego nie widzą"

Data: 10.03.2019 14:05

Autor: piotre94

youtube.com

Michał Murgrabia rozmawia z dr Sławomirem Mentzenem wiceprezesem partii KORWiN, na temat braku skuteczności działań koalicjantów Zjednoczonej Prawicy w spełnianiu swoich obietnic wyborczych. Poddaje także w wątpliwość sens wchodzenie w koalicje z Prawem i Sprawiedliwością jakiejkolwiek inicjatywy prawicowej. Odpowiada także na wątpliwości dotyczące legalności rejestracji partii KORWiN i przewlekających się w związku z tym procesów sądowych.

Data: 10.03.2019 13:51

Autor: Run

Z OKAZJI DNIA MĘŻCZYZNY!

POZDRAWIAM WAS PANOWIE!

POZDRAWIAMY SIEBIE!

ŻYCZYMY SOBIE WIELU SUKCESÓW, ZDROWIA ORAZ SŁUCHANIA PŁACZU KOBIET POKONANYCH RYWALI, GDY ICH NAMIOTY GORZEJĄ A KOBIETY I DOBYTEK PRZECHODZĄ NA NASZĄ WŁASNOŚĆ! HA, HA!

Z OKAZJI DNIA MĘŻCZYZNY!

POZDRAWIAM WAS!

https://www.youtube.com/watch?v=IaXzcTrY0Vg

Data: 10.03.2019 10:37

Autor: Alojz

W Korei północnej dziś wybory do parlamentu. Wszyscy myślą, że tam zacofanie i ciemnogród, a nie: wybory odbędą się systemie jeden okręg wyborczy, jedno miejsce do parlamentu. Nie jak w Polsce, że się wchodzi się z listy partyjnej nawet z drugiego czy trzeciego miejsca. W Korei wchodzi do sejmu ten, co wygra w okręgu wyborczym. Nikt inny,tylko on i tylko on może kandydować do parlamentu: jest tylko jeden kandydat w jednym okręgu wyborczym. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Data: 10.03.2019 01:45

Autor: lisq

głosowanie.

Kto już dziś wie na kogo odda głos i dlaczego?

tak se myślę- najpopularniesze pobudki "żeby dojebać tym drugim", "bo dajo". i chyba tyle.

Zastanawialiście się kiedyś nad taką charakterystyką poszczególnych ugrupowań? np PIS -> socjalizm. Wiosna -> lgbt?. PSL -> w sumie nikt nie wie po chuj, ale są xD

Data: 10.03.2019 00:13

Autor: lachiarma

SYMULATOR WYBORCZY

Zapraszam do wzięcia udziału w takiej politycznej zabawie, symulatorze systemu dwupartyjnego lub drugiej tury. Zasady są proste – konfrontujecie ze sobą dwa ugrupowania (np. KE i Konfederację) i decydujecie – gdybyście mieli TYLKO te dwa ugrupowania, na kogo wolelibyście oddać głos. Trzeba wybrać pomiędzy jedną z dwóch opcji, właśnie chodzi o to, żeby też przemyśleć wybór między dżumą a cholerą, ale spokojnie, tutaj trzeba dokonać wyboru, ale w prawdziwym życiu nie trzeba wtedy na wybory iść ;-)

Zainspirowało mnie to, że widzę możliwość powolnego formowania się w Polsce systemu dwublokowego lub dwuipółblokowego, gdzie mamy dwie wielkie koalicje i trzecią siłę, a reszta siedzi pod progiem. Osobiście wolę system wielopartyjny, ale w taką zabawę też polecam się pobawić.

No i też nie jest to jakieś abstrakcyjne, bo zanosi się na to, że w wyborach do Senatu będziecie mieli do wyboru zapewne 2 lub 3 kandydatów, w porywach do 4-5, bo opozycja parlamentarna raczej się szykuje do wystawiania tylko jednego kandydata na okręg.

Instrukcja obsługi banalna, najlepiej wkleić do painta, pokolorować według przypisanych ugrupowaniom kolorów i wrzucić

Swoje diagramy pokazujcie w komentarzach, zaraz ja zamieszczę swój :^)

"Messi mówi, że Polska to faszystowski kraj". Prof. Śpiewak: Fake? I co z tego?

Data: 09.03.2019 16:31

Autor: Beowulf

dorzeczy.pl

– Nawet Messi mówi, że Polska to faszystowski kraj – stwierdził w wywiadzie dla „Polityki” prof. Paweł Śpiewak. Dzisiaj odniósł się do tych słów w Radiu Zet. Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego nie widzi jednak problemu w tym, że posłużył się zmyśloną wypowiedzią. – Dobrze, to był fake. Co z tego? (…) Burza trwa dwa dni, czy jeden i się kończy – stwierdził.

Premier May: Wielka Brytania może nigdy nie opuścić UE

Data: 08.03.2019 17:04

Autor: piotre94

wiadomosci.dziennik.pl

W. Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej, jeśli w przyszłym tygodniu parlament odrzuci porozumienie w sprawie brexitu, wynegocjowane z Brukselą – ostrzegła w piątek premier Theresa May.

"Jeśli Fidesz znajdzie się poza EPL, o czymś nowym będzie rozmawiać w Polsce"

Data: 08.03.2019 17:00

Autor: piotre94

fakty.interia.pl

Premier Węgier Viktor Orban nie wykluczył w piątek, że Fidesz znajdzie się poza Europejską Partią Ludową, i zapowiedział, że jeśli do tego dojdzie, rozpocznie rozmowy przede wszystkim w Polsce. Mówił o tym w Radiu Kossuth.

Dulkiewicz w „Die Welt”: PiS pogłębia podziały wśród Polaków

Data: 07.03.2019 22:39

Autor: piotre94

dw.com

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zarzuca PiS pogłębianie podziałów w polskim społeczeństwie i zapowiada, że będzie kontynuowała przyjazną wobec uchodźców politykę swego poprzednika, Pawła Adamowicza.

Data: 07.03.2019 16:20

Autor: Kiszony

Wszędzie sami antysemici, w USA, Europie, prawica, lewica…..nie dobrze się robi od tej propagandy.

https://www.youtube.com/watch?v=ZsNq3nTg70A

Hipokryzja - słownikowa definicja

Data: 07.03.2019 14:28

Autor: lambda

voteleavetakecontrol.org

Skopiowałem jeden z komentarzy wyborczej dla potomności (mam nadzieję, że autor się nie obrazi). Podkreślam, że nie mam wyrobionego zdania na temat długoterminowych efektów Brexitu dla GB.

"Podczas negocjacji umowy brexitowej sir James Dyson przekonywał, by wyjść z Unii Europejskiej bez żadnej umowy, bo wtedy ?oni przyjdą do nas?? wlasnie zdezerterował.

Kilka tygodni przed brexitem zarząd jego firmy ogłosił, że przenosi siedzibę główną z Wiltshire do Singapuru. Miliarder osobiście nie miał odwagi pojawić się na konferencji prasowej.

Dyson nie jest jedyny i dołączył do licznych już zwolenników brexitu, których publiczne deklaracje nieszczególnie idą w parze z decyzjami. Nigel Farage, jedna z najlepiej znanych twarzy kampanii na rzecz wyjścia z UE, zadbał o to, by dwoje jego dzieci miało niemieckie ? a zatem unijne ? paszporty. Nigel Lawson, były przewodniczący kampanii Vote Leave, złożył podanie o kartę francuskiego rezydenta.

Jacob Rees-Mogg to jeden z najtwardszych brexitowców, a jednocześnie współzałożyciel, pracownik i posiadacz 15 proc. udziałów w funduszu Somerset Capital Management, który przestrzegał swoich udziałowców przed "twardym brexitem" oraz przeniósł część aktywów do Dublina. John Redwood również publicznie przekonuje do brexitu, ale jako szef strategów jednego z banków inwestycyjnych zalecał tym, którzy mają pieniądze, by wycofali je z Wielkiej Brytanii."

Morawiecki w przypływie szczerości: 500 plus jest na kredyt

Data: 06.03.2019 18:56

Autor: raptor

polityka.pl

Podczas spotkania w Bydgoszczy z sympatykami i członkami PiS wicepremier wypowiada się bez ogródek o sztandarowym programie rządu PiS.

Kaczyński lubi cudze kieszenie

Data: 06.03.2019 18:29

Autor: piotre94

prokapitalizm.pl

James Cook powiedział: "Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili". Dzisiaj jest gorzej. Politycy dają ludziom pieniądze, które im wcześniej zabrali

Marek Jakubiak dołącza do Konfederacji

Data: 06.03.2019 12:46

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka dołącza do Konfederacji Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy. Jakubiak wskazał, że głównym celem Konfederacji jest "wolna, niezależna, silna i bogata Polska".

„The Guardian”: Donald Tusk został szefem Rady Europejskiej dzięki Merkel

Data: 06.03.2019 01:25

Autor: ranek1

kolik.pl

Brytyjczycy piszą, że Tusk po katastrofie smoleńskiej przez kolejne lata był przez wielu ludzi w Polsce obwiniany za tę tragedię. Dzięki poparciu kanclerz Niemiec Angeli Merkel został wybrany przez 28 państw członkowskich na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej w 2014 r., stanowisku na którym pełni się rolę pośrednika w znajdowaniu kompromisu

Ukraińcy chcą komika na prezydenta. Zełenski wyraźnym liderem kolejnego sondażu

Data: 05.03.2019 19:25

Autor: piotre94

tvn24.pl

Komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski pozostaje najwyżej notowanym kandydatem w zaplanowanych na 31 marca wyborach prezydenta Ukrainy. W kolejnym sondażu wyraźnie wyprzedza urzędującego szefa państwa Petra Poroszenkę oraz byłą premier Julię Tymoszenko.

Janusz Korwin-Mikke o naukach płynących z Wenezueli: Z rynny pod deszcz

Data: 05.03.2019 19:19

Autor: piotre94

se.pl

Oderwijmy się od polskiej piaskownicy – i zajmijmy przez chwilę Wenezuelą. Ludzie pytają mnie o ocenę. Otóż ocena jest jednoznaczna: JE Mikołaj Maduro to typ spod BARDZO ciemno-czerwonej Gwiazdy. Jego teoria to wyjątkowo głupia wersja komunizmu – a praktyka, to już tylko rezultat.

Sędzia wzięła L4, by jechać do Danii i rozmawiać na temat "praworządności"?

Data: 05.03.2019 18:31

Autor: malcolm

tvp.info

Sędzia Monika Frąckowiak z Poznania niezgodnie z przeznaczeniem wykorzystała zaświadczenie lekarskie po to, by w grudniu 2018 r. z przedstawicielami stowarzyszenia sędziowskiego „Iustitia” wyjechać do Danii. Sędziowie spotkali się z duńskimi kolegami i rozmawiali m.in. na temat stanu „praworządności” w Polsce oraz systemu sądownictwa w Danii. Sędzi Frąckowiak w styczniu zarzucono popełnienie łącznie 172 deliktów dyscyplinarnych, polegających na „rażącej i oczywistej obrazie przepisów prawa procesowego związanej z przekroczeniem ustawowych terminów do sporządzania uzasadnień, doprowadzeniem do przewlekłości postępowania w sprawach cywilnych oraz spowodowaniem nieważności postępowania na skutek rażących błędów proceduralnych”.

Data: 04.03.2019 23:34

Autor: Alojz

Ręce opadają jak.sie czyta takie teksty do takiego zdjecia.Przeciez dziś w parę sekund można sprawdzić źródło zdjęcia ?!

https://mobile.twitter.com/PolishEmbassyUS/status/1102358628177195013

Data: 04.03.2019 22:54

Autor: Jiren

Jeśli wygra PiS (chociaż bardzo ich nie lubię, łącznie z TVP), niech się wezmą za Gazeta.pl – skala antypolskich tekstów poraża, oni wręcz zieją nienawiścią do Polaków. TVN może zostać, ale gówno.pl przegina pałę.