Data: 20.04.2019 19:56

Autor: Orion

Post będzie trochę połączony bo pasuje pod #pomysly ale też #podroze #motocykle #lwg #orioncontent

@Thanos czy jest szansa na moduł dodawania galerii do posta? No niby można dodać więcej fot w komentarzach czy wstawiać z linkiem do innego hostingu ale… ( ͡º ͜ʖ͡º)

Korzystając ze wspaniałej pogody wyskoczyłem za miasto. Ze skromnej przejażdżki zrobił się trip do babci… na grób niestety tylko. Niemniej krajobrazy piękne to i super się jechało (ʘ‿ʘ) a rzepak już zaczyna kwitnąć… kocham ten widok.

M12

Opis

Data: 17.04.2019 21:39

Autor: Immortal_Emperor

Tajemnicza śmierć podróżnika. Ciało przykute do drzewa znaleziono po 2 latach

​W pobliżu Szatury koło Moskwy znaleziono ciało podróżnika, który zaginął ponad dwa lata temu. Szkielet mężczyzny był przykuty do drzewa, a obok niego stał namiot turystyczny.

31-letni Iwan Kliuczariow przez całe swoje życie był poszukiwaczem przygód. Podróżował po Rosji autostopem, jeździł na samotne biwakowanie w lesie na kilka dni, zwiedzał opuszczone budynki i katakumby, a także brał udział w wyprawach uważanych za ekstremalne.

Dwa lata temu mężczyzna nie wrócił z jednej ze swoich wycieczek. Matka nie ustawała w poszukiwaniach. Szczątki udało się odnaleźć 15 kwietnia przy podmoskiewskiej miejscowości Szatura. Szkielet był przykuty do drzewa łańcuchem i kajdankami, a obok stał namiot turystyczny – informuje "Komsomolskaja Prawda".

Według wstępnych ustaleń służb, śmierć mężczyzny nastąpiła ponad rok temu. Nie ustalono jednak, w jaki sposób doszło do zgonu.

Znajomi Kliuczariowa wspominają, że ich przyjaciel mógł zostać zabity przez kogoś, komu chciał pomóc. Był bardzo ufnym człowiekiem, jak dziecko, oszukanie go nie było trudne – mówi kolega mężczyzny w rozmowie z rosyjskimi mediami. Tylko bardzo okrutni ludzie mogliby to zrobić. Sam Wania nie byłby w stanie sprowokować kogoś – dodaje.

Źródła zbliżone do śledztwa powiedziały jednak, że rozważają także przypadkową śmierć. Być może, sam przykuł się do drzewa, a następnie nie był w stanie się uwolnić. W kajdankach była tylko lewa ręka, prawa była wolna. Jego rzeczy osobiste nie zostały skradzione – mówią śledczy.

Źródło: rmf24.pl

#ciekawostki #rosja #podroze

Data: 08.04.2019 13:57

Autor: Immortal_Emperor

Nie ma jak rozbić się w dużym pokoju z nowym namiotem. Przygotowania do mojej wyprawy, jednej z wielu idą pełną parą. Zacząłem uzupełniać sprzęt, dzięki któremu zdobędę nieprzebytą Północ. Na pierwszy cel idzie Norwegia, jednorazowy 4 dniowy wypad w okolice Bergen. Całą moją uwagę skupiam na Szwecji, bo właśnie tu mieszkam. Planuje robić krótkie 3 dniowe wyprawy w teren, oczywiście czysty outdoor. Jestem w trakcie kompletowania i przygotowywania wszystkiego. Gdy zrobi się już cieplej, to znak że można ruszać.

#podroze #skandynawia #outdoor

Data: 03.04.2019 21:27

Autor: RaW

Teheran

Pierwsza myśl mojej Matki: RaW tam cie k███a zabiją!!

A jednak nie zabili ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dziś opowiem Wam co nie co, o Teheranie czyli stolicy Islamskiej Republiki Iranu. 🇮🇷

Po przyjeździe z Isfahanu – pisałem o nim wcześniej przyszło nam spędzić ostatnie dni w stolicy kraju.

Jednak najpierw trzeba przejechać przez pustynię.

pustynia

później ukazał się nam cel podróży

Opis

a w nim życie toczyło się jak zwykle

Opis

Opis

Od razu po przyjeździe umówiliśmy się ze znajomymi Irańczykami (poznanymi na Couchserfingu – czyli totalnie ich nie znaliśmy) by pojechać na najwyższy obiekt w Teheranie – wieżę telewizyjną.

Te góry z tyłu pasmo Elburs (nie mylcie z Elbrus na Kaukazie)

Opis

Opis

Po wycieczce znajomi zabrali nas na Bazar by potem skoczyć zjeść kebsa :) o Irańskim jedzeniu będzie oddzielny wpis (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Bazaar

Opis

no jak to na bazarze bez przypraw (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Opis

Kolejny dzień był zdecydowanie bardziej intensywniejszy. Zaczęliśmy z grubej rury, czy podjechaliśmy pod byłą siedzibę Ambasady USA w Teheranie by zobaczyć słynne murale. Nasi "wczorajsi" znajomi nie byli zbytnio szczęśliwy, że chcemy akurat tam jechać z aparatami oraz, że mamy robić tam zdjęcia i coś nagrywać. No ale cóż… jak coś to mieliśmy do nich numery telefonu by wyciągnęli nas z aresztu 乁(ツ)ㄏNa całe szczęście nie było to potrzebne ( ͡º ͜ʖ͡º).

Ten mural wyraża więcej niż 1000 słów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Opis

Sama sprawa tej ambasady to ciekawostka, do 1979 roku była to normalną placówka, potem ówczesny Szach Iranu podpadł Irańczykom, USA ewakuowała Szacha i placówka została okrzyknięta "siedzibą zła". Trochę więcej mówię o tym w filmie, który podlinkuję na dole.

Potem i my również ewakuowaliśmy się z pod placówki, by pojechać do pałacu Golestan, to tutaj zasiadali Perscy Szachowie.

"mają rozmach skurwysyny" ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

Opis

Selfie w lustrze musi być ( ͡º ͜ʖ͡º)

Opis

Wpadliśmy jeszcze do meczetu "ale nie meczetu". W rzeczywistości jest to grobowiec świętego. Zasada jest trochę inna niż przy meczetach, bo tutaj kobiety muszą ubrać dodatkowo prześcieradło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fachowo nazywa się to czador.

Opis

Po wszystkim pojechaliśmy na Teherański Krupówki. Gdzie każdy jedzie się polansować, zjeść coś dobrego i popalić shishe (czasami z opium (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) ) Technicznie nie jest to już Teheran, a miejsce nie jest konserwatywne.

Opis

Opis

Jeżeli macie ochotę obejrzeć coś więcej o Teheranie to można zobaczyć to tutaj:

https://youtu.be/RTjcnDRBFq0

a jeżeli macie ochotę zostawić suba to też zapraszam (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

https://www.youtube.com/budzetowyluksus

Zostaw również suba pod tagiem!

Opis

#podrozujzraw #teheran #iran #podroze #ciekawostki

Materiał prosto z Teheranu

Data: 01.04.2019 20:53

Autor: RaW

youtu.be

Kolejne ciekawostki z Iranu. Tym razem jesteśmy w mieście Teheran czyli stolicy kraju. Sama stolica dzieli się na konserwatywną i liberalną część. Północna część miasta jest czystsza bardziej nowoczesna i bardziej wolna

Data: 24.03.2019 20:46

Autor: kierowcasolarisa

Diabelski Basen. Kąpielisko na skraju wodospadu Wiktorii w Zimbabwe.

Jak ktoś nie ma pomysłu na wakacje to może kogoś to zaciekawi.

Ciekawe ile już ludzi poleciało w dół.

https://www.youtube.com/watch?v=ldBBeJi6-Fs

Data: 24.03.2019 00:40

Autor: Sillia

Kiedyś przez przypadek trafiłam na ten kanał na yt. A że lubię patrzeć jak inni pracują, to się wkręciłam. Zwłaszcza, że dziewczę ładne, muzyka przyjemna i fajne widoczki. A im dłużej ją oglądam tym bardziej mam wrażenie, że ona potrafi zrobić WSZYSYKO…

https://youtu.be/ZtPMJdru2O0

Kowloon - miasto mroku

Data: 19.03.2019 23:23

Autor: thisismethen

zalajkowane.pl

Kowloon to setki zwartych wieżowców, wąskie przejścia pomiędzy nimi, które nigdy nie widziały promieni słońca, dzieci bawiące się na dachach, królestwo tajemniczych triad, palarnie opium i domy publiczne.

W 1987 roku na tym małym kawałku ziemi o łącznej powierzchni 2,6 ha zamieszkiwało ok. 33 tys. osób!! Ta dzielnica Hongkongu stała się już historią, przy czym potrafiła zachować wzór tego, do jakiego stopnia może sięgać gęstość zaludnienia. Poznajcie niesamowitą historię tego wyjątkowego miejsca.

Data: 19.03.2019 20:57

Autor: Bartek

Ostatnio sobie robie taki challenge, aby każdego dnia odwiedzić jedno miasto-wydupie na mapie polski na mapach google i zrobić z niego pocztówkę xD Dzisiaj byłem we frampolu, w sumie nigdy nie byłem na wschodzie polski i myślałem że to co tam piszą o drewnianych chałupach i kurach na podwórku to nie prawda. Ale jednak prawda xD

#podrozegooglemaps

Pociąg wybrał wolność

Data: 17.03.2019 11:28

Autor: Starszyoborowy

rynek-kolejowy.pl

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na linii kolejowej w Kraju Vysočina, na odcinku linii kolejowej z miejscowości Velké Meziříčí do przystanku Martinice. Spalinowy wagon motorowy pozostawiony bez maszynisty, za to z pasażerami w środku, zjechał 6 kilometrów w dół linii.

Data: 17.03.2019 01:02

Autor: reflex1

Właśnie siedzę w knajpie i spijam piwko i jestem w szoku.

Obok mnie są urodziny jakiejś laski. Obsługa przyniosła zajebisty tort, poszło 100 lat i życzenia. Czyli niby wszystko w normie.

Z tym że potem poszło 20 minut fotek przy torcie z jubilatką i po skończonej sesji obsługa zabrała tort. Po szybkiej rozmowie z obsługą okazało się że to sztuczny tort tylko do fotek.

Kurwa, dokąd ten świat zmierza?

Data: 16.03.2019 15:23

Autor: reflex1

Pozdro Lurki z Etny. Niestety wyżej już wejść nie mogę (jestem na 2500 m), bo nie wyrobię się na autobus powrotny.

Bo jak to we Włoszech, chcą cię naciągnąć na kasę. I wycieczka jest tak zaplanowana ze żeby się wyrobić musisz wziąć kolejkę linową za 30 euro i jeepa za 45 żeby dojść na szczyt i wrócić w wyznaczonym czasie.

Wasze zdrowie.

Data: 14.03.2019 15:15

Autor: reflex1

Fajna ta Wenecja. Takie dziwne miasto bez ulic i samochodów. Z tym ze cały transport uliczny musi odbywać się wózkami rożnej wielkości. Nie wiem czemu nie używają małych elektrycznych pojazdów, albo koni.

I zastanawia mnie też, jak sobie radzą z pożarami?

Bornholm na rowerze

Data: 12.03.2019 14:19

Autor: AvantaR

80dni.pl

Jeśli zastanawialiście się jak wygląda rowerowy raj, to odwiedźcie duńską wyspę Bornholm. Ponad 220 kilometrów dróg rowerowych, wysoka kultura jazdy kierowców i pozytywne nastawienie mieszkańców do miłośników dwóch kółek kusi! :)

Poznajemy przyrodę Puerto Rico: Jaskinia z Oknem i Wodospad

Data: 10.03.2019 08:19

Autor: subox

youtu.be

W drugi dzień jedziemy na plażę, a następnie nad Window Cave, czyli Jaskinię z Oknem. Na koniec dnia odwiedzamy piękny wodospad, a wieczorem duża kolacja w Wendy's, kończąc w cukierni: Krispy Kreme.

Co robić w Hongkongu przez 10h?

Data: 03.03.2019 07:55

Autor: KeWei1991

youtu.be

Kiedy masz 10 godzin na przesiadkę Hongkongu i jedyne co widzisz to ogromne tłumy indonezyjskich kobiet na ulicach, placach i parkach. To mnie zadziwiło i zaciekawiło. Skąd ich tam tyle?

Miasto na pustyni - Jazd, Iran

Data: 01.03.2019 14:33

Autor: RaW

youtu.be

Populacja miasta sięga ponad pół miliona przez co klasyfikuje się do najbardziej suchych zamieszkanych rejonów kraju. Skąpe opady i brak naturalnych cieków wodnych zmusiły mieszkańców do pozyskiwania wody z pobliskich gór za pomocą rozbudowanego systemu podziemnych kanałów.

Zapraszam również na dłuższy wpis na mikroblogu

https://www.lurker.pl/p/8aHBEgLIX

Mosty koło Jabłonkowa na nartach biegowych

Data: 24.02.2019 13:12

Autor: AvantaR

80dni.pl

Co prawda zima powoli się kończy, ale może przyda się na przyszły rok. Artykuł na temat tras biegowych w okolicach Mostów koło Jabłonkowa w Czechach. Ciekawostka – to tu w zasadzie zaczęła się II Wojna Światowa ;)

Turystyka na Krymie rośnie w siłę

Data: 19.02.2019 21:09

Autor: piotre94

podroze.poinformowani.pl

Wydawać by się mogło, że w związku z zawieruchą jaka panuje wokół Krymu niewielu chętnych znajdzie się na wypad w tamte okolice. Prawda okazuje się być jednak nieco inna, a statystyka pokazuje, że Krym cieszy się największą popularnością od lat.

Największy termometr, śpiewające wydmy: trzeci dzień na Pustyni Mojave

Data: 17.02.2019 06:38

Autor: subox

youtu.be

Trzeci dzień naszej podróży po Pustyni Mojave. Zaczynamy od Wulkanu: Amboy Crater, który znajduje się tuż przy: Roy's Motel and Café na drodze Route 66. Następnie zajeżdżamy nad unikalne śpiewające wydmy: Kelso Dunes. Niedaleko od nich znajduje się juz wymarłe miasto kolejowe: Kelso. Jadąc przez środek pustyni zajechaliśmy do Lava Tubes, a na koniec dnia nad Największy Termometr na świecie. Motele tego dnia były tanie więc wzięliśmy pokój ze śniadaniem, a rano podjechaliśmy do bardzo oryginalnego McDonald's, który jest wybudowany jako Stacja Kolejowa.

Zapraszamy do oglądania :-)!

Data: 16.02.2019 00:05

Autor: RaW

czas na mutanta ( ͡º ͜ʖ͡º)

To nie żaden fake brand, po prostu inna nazwa :)

W Wietnamie właśnie 6:05 dzień dobry Lurki. ᕦ(òóˇ)ᕤ

Data: 14.02.2019 09:06

Autor: Kiszony

Kolega RaW uważe że "aktualnie jest ogromna propaganda atakująca dana grupę społeczna"

@RaW, "Co jest zlego w tym, że gościu o innym kolorze skóry czy innej wierzę bedzie mial swój sklep na rogu lub budke z kanapkami? Jakie widzisz zagrożenie? (np takie, agresywna dyskryminacja kobiet, muzułmańskie patrole….. )

Women made to keep low profile

London's 'Muslim Patrol' aims to impose Sharia law in East London

Chwila prawdy z ust muzułmanina "To nie jest Chrześcijański kraj….to jest nasz kraj, jeteś zazdrosna bo go przejmujemy?"

”Aktualnie jest ogromna propaganda atakująca dana grupę społeczna….podobne rzeczy działy sie na Polskich blokowiskach, i dzieja sie do tej pory” (widziałeś płonące auta we Francji czy Szwecji, o strefach „No Go Zones” słyszałeś, mam wklejać więcej przykładów?)

Migrants Torch Over 100 Cars Across Sweden in ‘Coordinated Attacks

GETTING "ESCORTED" OUT OF THE "NO GO ZONE"

„Oczywiście jest problem z drobnymi przestępstwami, w kazdej grupie biedy beda przestępstwa czy to warszawska praga czy osiedle imigrantów”(to też nazywasz „drobnym" przestępstwem, w Polsce to samo?)

Gwałty muzułmańskich gangów-władze i policja nic nie zrobiły w obawie przed oskarżeniami o rasizm

Only Two Men Convicted After 1,200 Sexual Assaults In Cologne

"Co do socjala to wlasnie mieszkam w UK – kraj "benefitow" mam znajomych w Niemczech – i uwierz mi, żeby postarać sie o ten magiczny sociaj trzeba naprawdę pracować albo przejść solidna weryfikację by dostac zasilek na 3mc." (no faktycznie Lol)

How the British Welfare System Favours Muslims

Muzułmanie biorą zasiłki na wszystkie swoje żony.

Wielka Brytania: 67.5 % muzułmanów nie pracuje pasożytując na niemuzułmanach i ich systemie zasiłkowym. Prawie jedna czwarta muzułmanek pobiera dodatkowo zasiłek dla niepełnosprawnych

itd….itd. Słuchaj gościu ja też mieszkałem w UK (ponad 10 lat) i kilka lat w Niemczech. W Bonn i okolicznych miejscowościach byłem ostatni raz 20 lat temu, widzę jak bardzo sytuacja się zmieniła, jak bardzo zamarło życie publiczne, jak bardzo ludzie są sparaliżowani strachem i poprawnością polityczną by nie dostać łatki faszysty czy rasisty, starsi ludzie są odważniejsi i powiedzą ci co naprawdę myślą a nie tylko "po wódce". Ja też miałem kolegów w pracy muzułmanów (największe obiboki zresztą) i co to zmienia gdy to tylko znikomy % tych którzy chcą się w jakiś tam sposób "asymilować" Wielu wierzy że Islam opanuje Europę, nie powiedzą ci jednak tego w twarz (Takijja– przyzwolenie na kłamstwo niewiernemu) Mi mówili, paradoksalnie po alkoholu ci z którymi miałem bliższe relacje w pracy. Pamiętaj że dla nich Koran i Islam będzie zawsze na 1 miejscu, bez względu na wszystko, nie ma logiki w "dobroci" gdy ktoś próbuje ci coś narzucić. Muzułmańskie patrole na ulicach, palenie aut na dzielni?…..proponuje to samo gdzies np w Warszawie w sobotni wieczór( ͡º ͜ʖ͡º)….i z tego się właśnie kurwa ciesze.

Lufthansa pozwała klienta bo zrezygnował z lotu.

Data: 13.02.2019 12:53

Autor: MateuszTeusz

tvn24bis.pl

Lufthansa walczy w sądzie z pasażerem, który zrezygnował z ostatniego etapu swojej podróży, składającej się z dwóch lotów z przesiadką.

Cenniki biletów lotniczych są elastyczne, a ostateczny koszt podróży zależy od wielu czynników (m.in. obłożenia, czasu, który dzieli nas od lotu, polityki linii itp.). W rezultacie, zdarza się, że bilet do miasta, do którego chcemy dotrzeć będzie droższy niż bilet do innego miasta z przesiadką w naszej docelowej destynacji.

Niektórzy pasażerowie wykorzystują ten fakt i kupują bilet łączony, tylko po to by zignorować ostatnią część podróży. Taka praktyka oczywiście nie jest na rękę przewoźnikom.

Podobnie było w przypadku klienta Lufthansy. Pozwany przez przewoźnika mężczyzna kupił bilet w dwie strony z Oslo do Seattle z przesiadką we Frankfurcie. W jedną stronę wykorzystał wszystkie loty, jednak w drodze powrotnej wysiadł we Frankfurcie i zrezygnował z dalszej podróży do Norwegii. Zamiast tego poleciał samolotem, także Lufthansy, do Berlina.

Niemieckie linie lotnicze uznały to za złamanie ich regulaminu i domagają się rekompensaty w wysokości 2112 euro (ponad 9 tys. zł). W grudniu sąd pierwszej instancji w Berlinie odrzucił pozew Lufthansy, ale jak potwierdził CNN przedstawiciel niemieckiej firmy została już złożona apelacja.

Data: 13.02.2019 08:38

Autor: Kiszony

Nie pamiętam kiedy czułem taki dyskomfort. Miasto Bonn, dookoła sami „inżynierzy” i "specyficzni" Niemcy, pełno naklejek "refugees welcome" i Antify……brrr ( ͠° ͟ʖ ͡°)

„The Guardian” przyznaje: Donald Tusk został szefem RE dzięki Angeli Merkel

Data: 10.02.2019 21:42

Autor: ranek1

sonduja.pl

"Dzięki poparciu kanclerz Niemiec Angeli Merkel został wybrany przez 28 państw członkowskich na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej w 2014 r."

Data: 10.02.2019 21:09

Autor: jeminietyje

Jezeli ktos z Was lubi ogladac kontent podrozniczy to jak najbardziej polecam chlopakow! Odkrycie tego weekendu wszystko obejrzalem jednego dnia (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) mega profeska szkoda, ze wyswietlenia nie ida w parze

Budowa drogi w okół ziemi.

Data: 08.02.2019 18:17

Autor: pawelP

youtube.com

Studium przypadku. Okazuje się, że w niektorych miejscach, gdzie jest bardzo trudno, np w cieśninie Beringa, niedaleko bieguna północnego da się wybudować droge i są zainteresowani. Za to w innych miejscach, gdzie wydawałoby się, że jest znacznie łatwiej, np w Ameryce Środkowej, nikt nawet nie planuje budowy połaczenia.

Tak, czy siak, Światowa droga powstaje. Ciekawe, czy dorzyjemy czasów, gdy da się przejechać na Alaskę z Warszawy.

Czy Japonia naprawdę jest taka droga?

Data: 07.02.2019 14:11

Autor: AvantaR

80dni.pl

Tekst ten chodził za mną już od dłuższego czasu, przede wszystkim dlatego, że przed wyjazdem sam spotkałem się z wieloma opiniami, jakoby Japonia była bardzo drogim krajem. A jak jest naprawdę? Jak wyglądało moje zderzenie z cenami w jenach? Czy jest to kraj na Polską kieszeń? Moim zdaniem Japonia nie jest tak droga jak ją malują, powiem więcej – ceny zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie i kształtowały się na poziomie wielu krajów Europejskich. Często nie odbiegały również od wielu polskich miast. Po szczegóły zapraszam do krótkiej serii tekstów o cenach w Japonii.

Będzie opłata za wjazd do Wenecji. Od 2022 wizytę trzeba będzie rezerwować .

Data: 06.02.2019 10:18

Autor: MateuszTeusz

rmf24.pl

Zgodnie z zapowiedziami władze Wenecji wprowadzą opłatę za wstęp do miasta. W tym roku ma ona wynosić 3 euro. Od przyszłego roku, w zależności od terminu, będzie to od 6 do 10 euro. Od 2022 roku konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja wizyty .Opłata zacznie obowiązywać prawdopodobnie od maja, gdy rozporządzenie w tej sprawie zostanie przyjęte przez radę miasta.

Burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro wyjaśnił, przedstawiając projekt rozporządzenia, że w dni powszednie każdy będzie musiał zapłacić 6 euro, 8 euro w dniach zwiększonego napływu turystów, a w okresie jego kulminacji 10 euro. Opłata dotyczyć będzie tych, którzy przyjadą pociągiem, autokarem, samochodem lub przypłyną statkiem.

W ten sposób zarząd miasta postanowił ograniczyć i kontrolować zjawisko przyjazdu turystów tylko na kilka godzin. Stanowią oni większość zwiedzających i są główną przyczyną tłoku nad Canal Grande.

Podróż malowniczym szlakiem Kolei Izerskiej

Data: 05.02.2019 13:08

Autor: iron_idem

youtube.com

Zapraszam na podróż malowniczym szlakiem Kolei Izerskiej do najwyżej położonej stacji kolejowej w Polsce – Jakuszyc. Tylko do tej stacji, gdyż dalszy odcinek szlaku był wyłączony z eksploatacji – Czesi prowadzili prace torowe między Kořenovem a Harrachovem.

Maroko: co warto wiedzieć przed podróżą? 7 przydatnych wskazówek

Data: 04.02.2019 22:13

Autor: soochy

radiozet.pl

Planujesz wycieczkę do Maroka? Sprawdź, jaka waluta obowiązuje, kiedy warto jechać, czy wymagana jest wiza i czy jest bezpiecznie. Dowiedz się też, na co uważać i czego spróbować z lokalnej kuchni.

Wyprawa do najgłębszej jaskini swiata i polski rekord deniwelacji

Data: 04.02.2019 13:48

Autor: Amadek

youtu.be

Chciałbym się z Wami podzielić moim filmem z wyprawy do najgłębszej jaskini świata. Wyprawa miała charakter sportowy i podczas wyprawy ustanowiliśmy rekord polski w deniwelacji jaskiniowej!
Zapraszam też do subskrybowania bo niebawem wrzucę nowe filmy z kolejnych wypraw:)

Data: 04.02.2019 13:46

Autor: RaW

Bylibyście zainteresowani relacja z Wietnamu? ( ͡º ͜ʖ͡º)

pod koniec tygodnia wybieram sie na 2 tygodnie do paru miast, tylko nie wiem czy pisac na mikro czy na główną.

Na biegówki do Ramsau am Dachstein

Data: 03.02.2019 19:22

Autor: AvantaR

80dni.pl

Ramsau am Dachstein to prawdziwa mekka narciarstwa biegowego. Położona na wysokości 1100 metrów nad poziomem morza miejscowść, oferuje 220 kilometrów tras biegowych. A wszystko to w bajecznej scenerii Alp.

Data: 03.02.2019 17:28

Autor: przeczki

dobra mam jeszcze jedną zagwozdkę, dlaczego w rosji nie piszą :) tylko takie coś: ))))))))
i np. rusek pisze: rosja najlepsza)))))))) i daje w chuj tych nawiasów zamiast napisać :)

Prawie zapomniana wioska pod Pekinem - Cuandixia

Data: 03.02.2019 12:16

Autor: KeWei1991

youtu.be

Jestem początkującym Youtuberem, mieszkam w Chinach i czasem coś publikuję. Ostatnio odwiedziłem wioskę pod Pekinem, do której serdecznie Was zapraszam.

Niesamowite ujęcia z drona przedstawiające Filipiny

Data: 03.02.2019 11:53

Autor: Yakobo

instagram.com

Polecam ciekawy profil na instragramie Rafała, który przedstawia przepiękne ujęcia przyrody na Filipinach. Na profilu nie brakuje również zdjęć ukazujących prozę dnia codziennego. Serdecznie zachęcam do odwiedzenia bloga Rafała, każdy zachwycony pięknem Azji pasjonat znajdzie coś dla siebie.

Wejście na Kieżmarski Szczyt przez Wielkie Zacięcie i latająca kamerka

Data: 03.02.2019 10:47

Autor: Krachu

youtube.com

Chcę się z wami podzielić pewną historyjką. Otóż 24 czerwca 2017 r. wybraliśmy się z bratem w celu przejścia Wielkiego Zacięcia na południowej ścianie Kieżmarskiego Szczytu w Tatrach Słowackich. Zabraliśmy ze sobą małą kamerkę (chiński odpowiednik GoPro). W pewnym momencie, już w czasie schodzenia granią ze szczytu, kamerka się odczepiła od uprzeży. Zauważyliśmy to po czasie. Oczywiście możecie sobie wyobrazić, że nie ma sensu szukać czegoś wielkości pudełka od zapałek pomiędzy srilialdami kamieni, półek i półeczek, ścian i ścianek. To jak szukanie igły na boisku piłkarskim. Także nawet nam to na myśl nie przyszło, spisaliśmy ją na straty, a musieliśmy biec na parking, bo już się ściemniało. Wyobraźcie sobie jakie było nasze zdziwienie gdy dwa dni później znalazł ją pewnien słowak, pod południową ścianą Kieżmarskiego Szczytu, pół kilometra pod miejscem w którym się odczepiła. Poza szlakiem, na polu śnieżnym (kamerka była w dodatku biała, bez obudowy) wielkości dwóch boisk piłkarskich. Leżała tam na deszczu (w dzień) i mrozie (w nocy) 2 dni. Jakimś fartem udało mu się nas namierzyć przez fb i ją odesłać. A najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że działa… Na pamiątkę tego dziwnego zbiegu okoliczności złożyłem filmik z tego co na niej było.

Zwiedzanie pustyni Mojave w Kalifornii

Data: 03.02.2019 06:32

Autor: subox

youtube.com

Zaczynamy drugi dzień po ogromnej pustyni Mojave od Pioneertown, czyli sztucznego, westernowego miasta. Następnie zajeżdżamy do serca Ziemi: Giant Rock. Druga część jest artystyczna: muzeum pustynnych śmieci: Noah Purifoy, a na koniec: alternatywna rzeczywistość: Krblin Jihn Kabin.
Zapraszamy do oglądania :-)!

Klaustrofobiczne szaleństwo (część 1) - eksploracja podziemnego miasta

Data: 02.02.2019 23:37

Autor: KawiakJones

youtu.be

Zapraszam do obejrzenia kolejnego odcinka o podziemnym mieście Beit Guvrin w Izraelu.
Ostrzegam, że może być troche klaustrofobicznie:)

Houtouwan – opuszczona wioska opanowana przez naturę

Data: 02.02.2019 23:28

Autor: thisismethen

zalajkowane.pl

Coraz większą popularnością wśród turystów cieszy się opuszczona wioska Houtouwan – jeszcze w latach 90. XX w. mieszkało tu prawie 2000 osób, które w większości zajmowały się rybołówstwem.

Data: 02.02.2019 23:07

Autor: AgentKGB

Прывітанне. Witam was ja i najpiękniejszy prezydent na świecie. Niestety nie widzę bardzo waznych tagów(Białoruś, Baćka, KGB). Czy można dodać? Czy tu zawsze trzeba tagować(w nocy)?

Dawna Stolica Persji - z kamerą w Iranie.

Data: 02.02.2019 18:32

Autor: RaW

youtube.com

*Witam wszystkich lurkerów* – od 2 lat hobbistycznie nagrywam filmy z różnych to moich podróży. Tym razem przerabiam blisko 150 gb materiału z Iranu :) Chciałbym przedstawić Wam i opowiedzieć co nie co o Persepolis.
Jest to stolica starożytnej Persji i zdradzając Wam mały spoiler to:
> Myślicie, że taką stolicę budowali niewolnicy? (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง Otóż nie! Pracownicy byli godnie wynagradzani a kobiety dostawały urlop macierzyński!
*Oczywiście więcej znajdziecie w filmie!*

Oczywiście jeżeli macie jakiekolwiek pytania o Iranie walcie śmiało :) Doradzę i pomogę!

Data: 01.02.2019 12:07

Autor: ZobaczylemInternet

Wybierając się do Chorwacji na wakacje, obowiązkowo musicie poświęcić jeden dzień na wycieczkę do Bośni i Hercegowiny. W ciągu dnia spokojnie odwiedzicie piękne wodospady kravica w których można się orzeźwić w upalny dzień i zjeść coś na miejscu. Niestety jedzenia na miejscu nie polecam, lepiej zabrać ze sobą jakiś owoc a obiad odłożyć na później i pojechać do Mostaru. Na starym rynku wzdłuż rzeki znajdują się restauracje z przepięknym widokiem na zabytkowy most. Warto pozostać do wieczora i przejść się po rynku, ponieważ nocą panuje tam niesamowity klimat. Dla osób bardziej uduchowionych obowiązkowym przystankiem będą Medjugorie które położone są w połowie drogi z wodospadów kravica do Mostaru.

Należy pamiętać aby wyrobić sobie zieloną kartę na pojazd, a jeśli podróżujecie pożyczonym autem, to zabrać ze sobą upoważnienie od właściciela pojazdu.

Zdjęcia nie moje.

Sztuka uliczna Aten

Data: 31.01.2019 14:46

Autor: AvantaR

80dni.pl

Ateny to miasto pełne niezwykłej energii – widać to nie tylko w licznie odwiedzanych knajpach, ale przede wszystkim na murach. Murach niejednokrotnie zdewastowanych i pokrytych grubą warstwą farby. Czasem w przejawie zwykłego wandalizmu, czasem protestu politycznego. Wśród tego całego chaosu na ateńskich ulicach łatwo dostrzec można coś więcej. Głos artystów, których galerią sztuki jest ściana zdewastowanej kamienicy, a odbiorcami ich prac śpieszący do pracy przechodnie, spacerowicze czy turyści. Są to zupełnie inne Ateny, niż te, do których przyzwyczaiły nas katalogi biur podróży.

Data: 29.01.2019 12:40

Autor: ZobaczylemInternet

Dla osób podróżujących po Niemczech, polecam odwiedzić walhalle znajdującą się 10km od Regensburga i 3 km od autostrady nr3 . Budowla znajduje się na szczycie góry, wejście nie zajmuje wiele czasu, dlatego warto zrobić sobie przerwę w podróży i zatrzymać się na odpoczynek wraz ze zwiedzaniem. Zatrzymując się na dłużej w Regensburgu można wykupić sobie rejs po Dunaju wraz ze zwiedzaniem Walhalli.
zdjęcie nie moje

Data: 29.01.2019 12:03

Autor: Bartek

Dzisiaj mijaja 33 lata od tragicznej katastrofy Challengera. Załączam ciekawe nagranie z kontroli lotów. btw, brakuje haszy kosmicznych ( ͡° ʖ̯ ͡°) i filmiku osadzic nie mogę
https://youtu.be/XP2pWLnbq7E

Przyczepą kempingową na Nordkapp: Atrakcje Szwecja i Norwegia

Data: 29.01.2019 10:47

Autor: przyczepymarter

przyczepymarter.pl

Zastanawiasz się gdzie spędzić urlop w okresie wakacyjnym wyjeżdżająć ze swoją rodziną kamperem bądź przyczepą kempingową? Znudziło ci się już Morze Bałtyckie i kempingi w Polsce, a niezbyt dobrze znosisz ekstremalne upały egzotycznych kurortów?! Jeśli tak, to dobrym rozwiązaniem będzie urlop w Skandynawii nad Morzem Północnym. Państwa skandynawskie jeszcze do niedawna nie były brane pod uwagę przy planowaniu wczasów. Teraz zaczyna się to zmieniać. Urlop w tamtych rejonach to doskonała alternatywa dla tych, którzy zamiast bezczynnego leżenia na plaży wolą aktywną formę wypoczynku. Ojczyznę wikingów odwiedza coraz więcej fanów wędkarstwa i caravaningu. Zarówno Norwegia jak i Szwecja oferują możliwość takiego spędzenia czasu.

Ateny – zwiedzanie za darmo

Data: 29.01.2019 10:22

Autor: AvantaR

80dni.pl

Często wydajemy na zwiedzanie furę pieniędzy, nie przekłada się to jednak na nasze zadowolenie. Warto więc spróbować pójść trochę pod prąd i spróbować pozwiedzać praktycznie za darmo. Będąc w Atenach, mimowolnie znajdowałem ciekawe punkty turystyczne, które są dostępne zupełnie za darmo. Może więc warto spróbować alternatyw dla drogiego wejścia na wzgórze akropolskie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak szukać noclegów? Poradnik praktyczny.

Data: 28.01.2019 18:53

Autor: AvantaR

80dni.pl

Zdarzyło mi się nocować na kilku kontynentach, w wielu krajach europejskich. Zasady szukania noclegów zawsze mam podobne. Pomyślałem, że warto się nimi z Wami podzielić. Wiele może wydawać się bardzo oczywistych, ale jak się okazuje po rozmowach z wieloma znajomymi (i nieznajomymi) – to co dla nas jest oczywiste, dla innych już niekoniecznie. Na zachętę dołączam zdjęcie apartamentu w Ramsau am Dachstein, z którego wróciłem dwa dni temu :)

A może macie jakieś swoje przemyślenia lub złote zasady szukania noclegów? :)

Görlitz – miasto zabytek

Data: 28.01.2019 16:07

Autor: AvantaR

80dni.pl

Poznaj Görlitz – jedno z najpiękniejszych miast Niemiec, w którym zachowała się oryginalna tkanka miejska i około 4000 zabytków! Mimo położenia na granicy, jest stosunkowo mało znane wśród turystów. Warto to zmienić, bo miasto jest prawdziwą perłką!

"Szokująco wielu młodych o Holokauście nie wie praktycznie nic"

Data: 28.01.2019 11:59

Autor: UpadlySzczur

tvn24.pl

Dzięki rozliczeniu się ze zbrodniami hitleryzmu Niemcy stały się krajem liberalnym i pokojowym, ale szokująco wielu młodych o Holokauście nie wie praktyczn…

Planowanie wyjazdu do USA - ciekawy poradnik

Data: 28.01.2019 10:18

Autor: Kejrol

szlakiusa.pl

Jestem na etapie planowania wyjazdu, a informację lub potrzebne rzeczy weryfikuję z podobnymi poradnikami. Na kilka wątpliwych pytań, odpowiedział mi właśnie ten poradnik. Śmiało mogę polecić!