„Nowa Solidarność może wywrócić Platformę”, „Platformy już nie ma”.

Data: 15.09.2020 13:51

Autor: Borok

wpolityce.pl

Koniec, drogie pelikany! Koniec nawijania makaronu na uszy o powstającym nowym ruchu społecznym, który będzie wsparciem dla PO. „Nowa Solidarność” to na dziś jedyna alternatywa dla Platformy dająca jakąkolwiek nadzieję na zmianę władzy w 2023 r. Taki przekaz mają czołowe pióra „Gazety Wyborczej”. Najwierniejsi sympatycy partii Budki i najbardziej oddani czytelnicy „GW” (a to w dużej mierze pokrywające się zbiory), mogą przecierać oczy ze zdumienia.

#po #ko #polityka #bekazlewactwa

„Dni Budki są policzone”. Bunt w Platformie

Data: 24.08.2020 15:23

Autor: malcolm

tvp.info

#po #polityka #platformaobywatelska

Politycy PO spierają się o podwyżki, luksusowy hotel i przywództwo w partii. Młodzi walczą o wpływy, a media donoszą, że na najbliższym posiedzeniu klubu KO może dojść do pierwszej próby sił i wyborów nowych władz klubowych. – Chętnych do objęcia sterów jest wielu. To nie tylko Schetyna .

– Kryzys przywództwa w PO trwa od dnia, gdy Donald Tusk pożegnał się z partią i wyjechał do Brukseli. Schetyna na jakiś czas przejął to przywództwo, ale w związku z wieloma porażkami nie utrzymał poparcia.

Zamiast podwyżek - dymisja Budki?

Data: 18.08.2020 10:31

Autor: Borok

niezalezna.pl

Opozycja też się sypie, to osobny rozdział…

– Konieczne są nowe wybory całego kierownictwa i kolegium klubu. Od czterech miesięcy nie spotkało się prezydium klubu. Klub jest źle prowadzony, nie ma pomysłu, planu, strategicznych rozwiązań. (…) Nie ma innego wyjścia dla Koalicji Obywatelskiej niż natychmiastowa dymisja szefa klubu Borysa Budki – ocenił poseł KO Tomasz Zimoch. Wyraził też żal, że Budka w sytuacji, która wywiązała się po głosowaniu nad zmianami podwyższającymi wynagrodzenia, nie przeprosił.

Klasyk w po, statek tonie, szczury zaczynają snuć plany reorganizacji

#polska #polityka #po

Data: 17.08.2020 10:57

Autor: malcolm

#polityka #po #uw #nowoczesna

PO, Budka , Schetyna krytykują PO za to że zdyscyplinowanie zagłosowali za ustawą o podwyżce uposażeń posłów, ministrów oraz mega podwyżce subwencji dla partii. Grzmią że to skandal i brak przywoitości. Co za czasy – największym wrogiem dla PO powoli staje się PO. Można się pośmiać ale rysuje się scenariusz UW->PO – PO powstała na krytyce UW i patologii – potem oczywiście towarzysze przeskoczyli na nową platforma. Nowoczesną zabił brak zdecydwanej walki z PO i musiała PO ich wchłonąć – nic to im nie dało – nowa strategia "trzaskowski bis"?

"Polityczne samobójstwo”. Schetyna grzmi na władze PO i mówi o braku przyzwoitości

Data: 17.08.2020 10:53

Autor: malcolm

tvp.info

#schetyna #po #platformaobywatelska #koalicjaobywatelska

„To gorzej niż zbrodnia, to błąd”. Jestem zdumiony, że nie byliśmy w stanie w racjonalny, przyzwoity sposób na to zareagować – krytykuje władze Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Były przewodniczący w TVN24 pytany był o przyjętą w piątek przez Sejm ustawę o podwyżkach m.in. dla parlamentarzystów, którą poparła większość posłów Koalicji Obywatelskiej. Zdaniem Schetyny to „polityczne samobójstwo”.

PO zdelegalizuje PO? :D

Szef PO: Rekomenduję senatorom odrzucenie ustawy o podwyżkach

Data: 17.08.2020 10:50

Autor: malcolm

tvp.info

#po #platformaobywatelska #koalicjaobywatelska #budka #polityka

"Będę rekomendował senatorom odrzucenie ustawy o podwyżkach w całości – oznajmił przewodniczący PO Borys Budka. Polityk stwierdził, że przy piątkowym głosowaniu nad ustawą w Sejmie posłowie Platformy kierowali się „zdrowym rozsądkiem”, ale „te rozwiązania nie spodobały się opinii publicznej”. "

W piątek zgodnie głosowali za, a w poniedziałek zgodnie przeciw? PO w praktyce :D

Senator PO z zarzutami korupcyjnymi jest szefem komisji!

Data: 12.08.2020 22:27

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#po #platformaobywatelska #korupcja #senat

Stanisław Gawłowski z PO, na którym ciążą zarzuty korupcyjne i przeciwko któremu toczy się postępowanie sądowe, został dzisiaj wybrany na przewodniczącego senackiej Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu. Oburzenia tym faktem nie kryją przedstawiciele PiS, którzy zadeklarowali, że wystąpią z tego organu. – To, co dziś obserwujemy, jest przygotowane pod pana Gawłowskiego, aby mógł on pełnić jakąś reprezentatywną funkcję – powiedział nam senator PiS Marek Martynowski.

Przewodnicząca młodzieżówki PO zakażona koronawirusem. „Jestem mocno osłabiona”.

Data: 07.08.2020 16:51

Autor: ShroudInMist

msn.com

Wczoraj otrzymałam pozytywny wynik na obecność SARS-Cov-2 – powiedziała w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Milena Kowalska, przewodnicząca Młodych Demokratów – młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. Zapewniła, że w samoizolacji pozostaje od poniedziałku. – Wtedy pojawiły się pierwsze objawy – przekazała.

Przyznała, że jest mocno osłabiona. – Straciłam węch i smak, mam trochę podwyższoną gorączkę, do ok. 39 stopni. Nie mam duszności, jestem w stanie funkcjonować. Nie jest źle – oceniła.

~~

No szkoda, szkoda.

#po #mlodziezowkapo #mlodzidemokraci #milenakowalska #covid19 #koronawirus #polityka

Nowy ruch Trzaskowskiego? Czarzasty: To są jakieś jaja

Data: 29.07.2020 09:03

Autor: malcolm

tvp.info

#sld #po #platformaobywatelska #trzaskowski #polityka

"Wielki ruch społeczny Rafała Trzaskowskiego nie przyjdzie; nic z tego nie będzie, nie ma do tego siły – powiedział wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. – Mówią media: „to jest ruch na miarę Solidarności”. Jak ja to słyszę to myślę sobie: to są jakieś jaja po prostu – ocenił szef SLD."

Faktycznie jaja – ale co mają robić? Palikot, Petru a nawet Hołownia nie wypalili – skoro się nowej PO nie da zbudować i obecną PO nową platformą jak UW uratować to może jakieś pączkowanie-mutowanie tego co jest? Trzaskowski jako "bolek bis"?

daliśmy na Platformę 600 tys. euro. W tle Kulczyk i rosyjskie pieniądze

Data: 30.06.2020 17:10

Autor: malcolm

niezalezna.pl

#po #platformaobywatelska #trzaskowski #tusk #polityka

Jak twierdzi informator "GP", prokuratorzy weryfikują m.in. zeznania biznesmena z branży węglowej Marcina W. Utrzymuje on, że jego interesy z Rosjanami i spółką CIECH miała zabezpieczać za 600 tys. euro ekipa rządowa z PO.

– W. zeznał, że pieniądze te z biura wspólnika W., Marka Falenty, odebrał jako pośrednik Michał Tusk – ujawnia informator „GP”.

Wpadka Kidawy-Błońskiej - "Kaczyńskiemu zależy tylko na Polsce."

Data: 04.02.2020 18:04

Autor: MaX

dorzeczy.pl

Małgorzata Kidawa-Błońska wypowiadała się dla stacji TVN. Kandydatka na prezydenta miała skomentować obecną sytuację w Polsce. Jednak z ust polityk padły zaskakujące słowa. – Jak wiemy, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie – mówiła Kidawa-Błońska. – Jemu zależy tylko na Polsce – stwierdziła.

#debata #pis #po #polityka #wybory #4konserwy

Kidawa-Błońska poleciałaby do Izraela.

Data: 22.01.2020 16:22

Autor: malcolm

tvp.info

#po #platformaobywatelska #wyboryprezydenckie

"– To, że przez lata jesteśmy z boku głównego stołu polityki zagranicznej, powoduje, że Rosja z większą śmiałością buduje swoją narrację. Musimy dać temu silny odpór. Tak, poleciałabym do Jerozolimy. Nawet gdybym oficjalnie nie miała głosu, to zawsze można rozmawiać z ludźmi czy dziennikarzami. Będąc tam, można dawać świadectwo. Nie mamy nic do ukrycia, jesteśmy dumni z tego, co robiliśmy. Oczywiście były sytuacje, o których chcielibyśmy wszyscy zapomnieć, ale jako kraj jesteśmy dumni z tego, co robiliśmy – mówiła w Polsat News Kidawa-Błońska."

Data: 16.12.2019 12:59

Autor: FiligranowyGucio

Politywatory_FB

Największe miejskie przedsiębiorstwo ciepłownicze w całej #UE sprzedali Francuzom. Krótka historia prywatyzacji SPEC.

#SPEC było największą miejską firmą zajmującą się energetyką cieplną w całej Unii Europejskiej. Spółka ta zarządzała jednym z największych na świecie systemów ciepłowniczych o długości 1700 kilometrów, ogrzewała 19 tys. obiektów i zaspokajała 80 proc. potrzeb cieplnych Warszawy. Co ważne – SPEC zmodernizowała większą część infrastruktury ciepłowniczej w Warszawie (ponosząc spore nakłady inwestycyjne). Dzięki temu jednak jakość świadczonych usług stała na bardzo wysokim poziomie (praktycznie brak awarii i przerw w dostawie ciepła), a ceny dla odbiorców ciepła należały do jednych z najniższych w naszym kraju. W 2009 roku SPEC osiągnął blisko 1,3 mld zł przychodów ze sprzedaży, a zysk na czysto tej spółki wyniósł 36 mln zł.

Do 2011 roku była to spółka miejska, a więc kontrolowana przez władze Miasta Stołecznego Warszawy. Niestety #HannaGronkiewiczWaltz z jakiegoś powodu uznała, że SPEC – jako doskonale działające przedsiębiorstwo miejskie, będące jednocześnie monopolistą na rynku warszawskim – musi być sprywatyzowane.

Na mocy podpisanej pod koniec lipca 2011 roku umowy prywatyzacyjnej, 85 proc. akcji SPEC została odkupiona przez francuski koncern energetyczny Dalkia. Kwotę transakcji ustalono na 1,44 mld zł. Umowa między miastem a inwestorem była warunkowa. Wymagała zgody Rady Warszawy oraz Komisji Europejskiej. Z tym jednak nie było problemu – zdominowana przez polityków #PO Rada Miasta Warszawy taką zgodę udzieliła, a Komisja Europejska równie ochoczo dała "zielone światło" na realizację tej transakcji.

Warto odnotować, że w momencie zakupu SPEC spora część akcjonariatu Dalkii należała de facto do władz Francji. Właścicielami Grupy Dalkia były bowiem dwa przedsiębiorstwa: EDF (Electricité de France) – 34 proc. oraz Veolia Environnement – 66 proc. EDF była pod kontrolą rządu Francji. Z Veolia Environnement sytuacja była nieco bardziej skomplikowana ponieważ akcjonariat był bardziej rozdrobniony. Niemniej sporą jego część stanowiły firmy kontrolowane przez francuskie państwo.

Stąd już prosty wniosek, że prywatyzacja SPEC była sprzedażą polskiego przedsiębiorstwa w ręce spółki, w której znaczącą rolę odgrywały francuskie władze państwowe. Czy to nadal klasyczna forma prywatyzacja?

Co ciekawe – zebrano nawet 151 tys. podpisów Warszawiaków pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w/s prywatyzacji SPEC-u. Aby referendum mogło się odbyć konieczne było poparcie co najmniej 10 procent uprawnionych do głosowania w Warszawie, czyli ponad 130 tys. osób. Wniosek o referendum został przez władze Warszawy przyjęty i oddany do specjalnej komisji weryfikacyjnej, która miała zbadać czy złożone pod nim podpisy są prawidłowe. Co się okazało? Po blisko miesiącu intensywnych prac komisja ta stwierdziła, że ok. 40 tys. złożonych podpisów jest nieważnych i cały wniosek o przeprowadzenie miejskiego referendum można wyrzucić do śmieci.

Mówiąc obrazowo – Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z warszawskimi radnymi PO sprzedali kurę znoszącą złote jaja. Kierując się wyłącznie doraźną korzyścią finansową sprywatyzowali przynoszącego spore zyski miejskiego monopolistę. Czy oni naprawdę musieli wyprzedawać wszystko co było cenne i opłacalne?!

#TuJestSejm #PlatformaObywatelska

#warszawa #polska #europa

Źródło:

https://niewygodne.info.pl/…/04165-Czy-prywatyzacja-SPEC-by…

Data: 12.09.2019 22:05

Autor: ziemianin

#polityka #polska #po #pis #wtf

Oto jeden z powodów, dla którego PO nie wygra najbliższych wyborów [krótko]

To jest dobre!

Platforma chciała ujawnić majątek Morawieckich (chodziło o jego żonę). Kaczyński zgodził się na taki ruch, pod warunkiem, że ujawnione zostaną majątki współmałżonków wszystkich parlamentarzystów. Doszło do głosowania: PiS – za, PO – wstrzymała się od głosu.

Wystąpienie Tuska w Warszawie - 5 cytatów z wystąpienia

Data: 03.05.2019 21:37

Autor: Mimo

natemat.pl

Jedni powiedzą, że było to genialne wystąpienie. Inni będą twierdzić inaczej. Jedno jest pewne: szef Rady Europejskiej ma talent do wygłaszania zdań, które zapadają w pamięć. Tak było podczas przesłuchania przed komisją ds. Amber Gold, tak było też w piątek w Auditorium Maximum w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Oto 5 cytatów, które – naszym zdaniem – najbardziej zapadną w pamięć.

#polityka #po #pis #tusk

Pożar katedry w Yorku

Data: 16.04.2019 00:36

Autor: Macer

bbc.com

Już kiedyś zdarzył się podobny pożar. W katedrę w Yorku trafil piorun, spalila sie spora czesc dachu. budynek odrestaurowano w 4 lata. ale to byly inne czasy i inny kaliber skomplikowania projektu, nie jestem pewien czy paryską się w ciągu naszego życia odbudować.

#francja #paryż #pożar