Koniec przekrętu OFE

Data: 16.04.2019 15:47

Autor: Harnas

wei.org.pl

OFE jest zupełnie niebywałym i bezczelnym przekrętem – nie tylko w dziejach Polski, ale i świata.

Oto rząd wyłonił kilkanaście prywatnych funduszy, które otrzymały rentę monopolową na pobieranie z pensji każdego pracującego Polaka pod przymusem i groźbą odpowiedzialności karnej 7,3% jego zarobków, potem od czerwca 2011 – było to 2,92%. OFE nie dokonywały tego poboru – pobór i jego koszty oczywiście były po stronie ZUS. ZUS na swój koszt zbierał te pieniądze i jednym przelewem wysyłał je do OFE. Jeśli ktoś nie zapłacił przymusowej „składki” – to był to problem ZUS, nie OFE. Dodatkowo OFE pobierało, za łaskawe odebranie 1 (jednego) przelewu z ZUS…. opłatę w wysokości 10-15%. Dodatkowo za pieniądze otrzymane od rządu (via ZUS) kupowali obligacje Skarbu Państwa, za co pobierali 0,045% wartości zarządzanych aktywów w skali miesiąca. Mało tego za obligacje oczywiście rząd musiał płacić odsetki.

#pieniadze #ofe #gospodarka #polska

Uchwała ws. żydowskich roszczeń nie dopuszczona w Sejmie...sprawa jest delikatna

Data: 12.04.2019 18:40

Autor: Immortal_Emperor

kresy.pl

Wzywamy rząd do przedstawienia USA i Izraelowi bardzo wyraźnego stanowiska Polski, że roszczenia za bezspadkowe mienie ofiar II wojny światowej i Holokaustu są całkowicie bezprawne i bezpodstawne – mówił wicemarszałek Stanisław Tyszka (K’15). Dodał, że Marszałek Sejmu nie dopuścił do rozpatrywania projektu uchwały w tej sprawie, twierdząc, że sprawa jest delikatna i musi zasięgnąć opinii MSZ.

#sejm #ustawa447 #kukiz15 #zydzi #pieniadze

BNP Paribas sugeruje, że Polacy to rasiści

Data: 10.04.2019 13:41

Autor: Immortal_Emperor

rekinfinansow.pl

Bank BNP Paribas Polska w swoim najnowszym video sugeruje, że Polacy to rasiści, a polskie dzieci należy edukować w duchu mult-kulti. Bank promuje także podprogowo ruch Gender i LGBT. BNP Paribas utrwala także inne fałszywe stereotypy np. brak równouprawnienia między kobietami, a mężczyznami.

Kwestia światopoglądu to prywatna sprawa każdego człowieka. Przynajmniej takie jest moje zdanie, dlatego oprócz poruszania kwestii typowo finansowych, nigdy nie narzucam komuś swojego światopoglądu. Niech każdy żyje sobie jak chce, byle nie krzywdził innych i nie narzucał na siłę swoich poglądów.

#bank #pieniadze #lewackalogika #polska

Po co Amerykanom setki tysięcy polskich dokumentów archiwalnych o Holokauście?

Data: 08.04.2019 16:07

Autor: Immortal_Emperor

politykapolska.eu

Na razie próbuje się obciążyć Polskę i Polaków odszkodowaniami za niemiecką zbrodnię Holokaustu, ale za parę lat zapewne znajdą się w USA organizacje, które będą domagać się od Polski odszkodowań za marzec 1968 r.

Znana w Polsce z braku wyczucia dyplomatycznego amerykańska ambasador Georgette Mosbacher domaga się od polskiego Instytutu Pamięci Narodowej archiwów z czasów II wojny światowej. Amerykanie chcą mieć w swoich zbiorach dokumenty dotyczące niemieckiej zbrodni Holokaustu. Chodzi o setki tysiące kopii rocznie, jakie miała by na swój koszt przekazywać strona polska. Nasi informatorzy z IPN twierdzą, że Amerykanie chcą nie tylko kopie, lecz także w niektórych wypadkach oryginały dokumentów. Całość negocjacji objęta jest tajemnicą. Gdyby IPN spełnił oczekiwania strony amerykańskiej, groziłby mu paraliż. Kolejna tura rozmów jest planowana w ciągu dwóch miesięcy – informował „Dziennik Gazeta Prawna”, który ujawnił sprawę.

#polska #pieniadze #zydzi #ustawa447 #historia

ZNP protestował w latach 2013-2015? „Związek wyłamał się z protestów”

Data: 08.04.2019 00:53

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Związek Nauczycielstwa Polskiego utrzymuje, że w latach 2013-2015 protestował razem z oświatową „Solidarnością”. W 2013 roku ZNP jednak wyłamał się ze związkowych protestów i nie uczestniczył w tych organizowanych przez „Solidarność” przed ministerstwem edukacji.

#strajk #neuczyciele #pieniadze

Warszawa - Przejęto kamienicę na osobę nieżyjącą od 1952 roku

Data: 02.04.2019 19:53

Autor: Immortal_Emperor

niezalezna.pl

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej z października zeszłego roku, dotyczącą nieruchomości przy ul. Otwockiej 10 w stolicy. To pierwsza merytoryczna decyzja komisji w sprawie nieruchomości uchylona przez sąd administracyjny.

WSA wylegitymizował dziś decyzję reprywatyzacyjną wydaną na osobę zmarłą… w 1952 r. Skandal to mało powiedziane. Głupota tego orzeczenia poraża. Ciekawe, co na to nasze dumne stowarzyszenia sędziowskie

– skomentował decyzję sądu Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Także działacz miejski Jan Śpiewak, zaangażowany w walkę z mafią reprywatyzacyjną, nie kryje oburzenia wyrokiem. Stwierdził:

Właśnie Wojewódzki Sąd Administracyjny uwalił decyzję odbierającą matce Marka M. kamienicę na Otwockiej. Nie ma i nie było żadnej afery reprywatyzacyjnej, wbijcie to sobie do głowy.

#warszawa #pieniadze #zydzi

Data: 21.03.2019 13:31

Autor: recenzor

Ależ Białek trzęsie tyłkiem przed płaceniem za linki umieszczane na wypoku. Ależ #cebula z niego wychodzi. Ależ go boli, że będzie musiał się podzielić zyskiem z autorami treści umieszczanych na wypoku.

Niezły z niego hipokryta. Błaga o wolność dla portalu manipulującego treściami.

Data: 20.03.2019 22:50

Autor: 12358

Ktoś się orientuje na jakie rabaty, bonusy, mogę liczyć przy większych zakupach elektroniki (sprzet komputerowy+akcesoria) około 15.000/20.000pln ? Jakis bon na zakupy czy coś? Lepiej w sieciówce czy jakimś lokalnym sklepie… ?

Data: 04.03.2019 12:34

Autor: kisiel

5 powodów, dla których nie opłaca się w polskich bukmacherach stawiać zakładów.

  1. Podatek obrotowy 12%, który powoduje, że nie opłaca się grać singlami, bo współczynnik 0.88 drastycznie zaniża kurs.

  2. Brak instytucji nadzorującej polskich bukmacherów (w tym brak polskich bukmacherów z tego co wiem w SBR Rating), trzeba iść do sądu z nimi w razie tego, gdy oszukają graczy.

  3. Zaniżone kursy w skali makro, czyli na te wydarzenia, które są w większości nielegalnych bukmacherów.

  4. Sprzeczne ze sobą punkty w regulaminie bukmachera – są tam takie absurdy, że jak pójdziesz na konkretne wybory, to w teorii nie możesz obstawić tych wyborów, bo masz na nie wpływ.

  5. Znane były wycieki maili – przykładowo przez firmę STS https://niebezpiecznik.pl/post/sts-ujawnil-dane-swoich-klientow-ale-nie-kupi-ksiazek-ani-nie-dofinansuje-domu-dziecka/.

A Wy jak myślicie, opłaca się grać w polskich bukmacherach?

POLSKAPrzekop Mierzei Wiślanej – Fakty i Mity

Data: 22.02.2019 08:02

Autor: Harnas

sejmlog.pl

W debacie społecznej oraz w przekazach medialnych rozgorzała gorąca dyskusja na temat działań związanych z budową przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Emocje części komentujących budzi wpływ inwestycji na środowisko oraz jej zasadność ekonomiczna. Omówmy fakty i pojawiające się w dyskusji mity.

Niskie płace to powód największych frustracji Polaków

Data: 19.02.2019 18:12

Autor: raptor

polsatnews.pl

Niskie płace są najczęstszą przyczyną frustracji Polaków; wskazuje na nie przeciętnie 40 proc. rodaków – wynika z badania "Nastawienie do finansów" przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.Niska pensja częściej przygnębia kobiety niż mężczyzn.

Żydzi mogą być winni Polsce co najmniej 20 bilionów dolarów

Data: 17.02.2019 16:02

Autor: Immortal_Emperor

zmianynaziemi.pl

Najwyższy czas, żeby to Polska zaczęła stawiać żądania Żydom. Skoro oni chcą jakichś odszkodowań, wystawmy im rachunek za ich długi wobec naszego kraju. Sprawę tych długów opisał słynny historyk i historiozof – profesor Feliks Koneczny – w książce „Cywilizacja żydowska”. Według Konecznego dla żydowskich kahałów było „złotym interesem, żeby zapożyczać jak najwięcej u zamożniejszych Polaków; zadłużano się tak, aż strunka nareszcie pękła […]”. W roku 1764 długi organizacji żydowskich wyniosły bajeczną na owe czasy sumę 2,5 miliona ówczesnych złotych, z czego około półtora miliona przypadło na pretensje duchowieństwa (przeważnie Jezuitów, Dominikanów i Franciszkanów), a około 900 tys. złotych polskich na pretensje magnaterii. Takiej sumy doliczono się w 1764 roku. Trzeba jednak pamiętać o ogromnej ilości niezarejestrowanych pożyczek, których udzielała Żydom szlachta wiejska. Według Konecznego suma tych pożyczek, to około miliona ówczesnych złotych. Te pieniądze ostatecznie nigdy nie zostały spłacone.

Data: 15.02.2019 18:04

Autor: nerd

Złożyłem dzisiaj PIT37 przez podatki.gov.pl, po przeanalizowaniu PITu zauważyłem, że wzięli mi 19% podatku. Wh innych źródeł w pierwszym progu podatkowym powinni wziąć 18%. Wie ktoś może dlaczego?

Polskie sieci handlowe wygrywają bitwę z zagraniczną konkurencją

Data: 14.02.2019 10:25

Autor: piotre94

forbes.pl

Polscy przedsiębiorcy okrzepli, odrobili lekcję zadaną przez bardziej doświadczonych konkurentów i przeszli do kontrofensywy. Na każdy Carrefour, Castoramę czy Decathlon pojawiło się jakieś Dino, Mrówka czy Martes Sport. Dziś to oni odbierają klientów

Mąż Magdaleny Ogórek przywłaszczył garnki za 500 tys. zł.

Data: 14.02.2019 10:14

Autor: piotre94

donald.pl

Mąż Magdaleny Ogórek usłyszał od prokuratury zarzuty niegospodarności. Grozi mu 8 lat więzienia. Sprawa dotyczy okresu 2012-2014, kiedy Piotr M. był kanclerzem prywatnej uczelni Via Moda.

Data: 07.02.2019 17:15

Autor: XkemotX

Problem z allegro. Sprzedałem produkt, kupujący wpłacił kasę, wysłałem produkt na adres który podał na swoim profilu Allegro, produkt po 3 dniach wrócił do mnie bo adres był niepoprawny, za wysyłkę paczki zapłaciłem własne 16zł (nie wliczone w produkt), za zwrot musiałem zapłacić znowu 16zł, jeśli chciałbym wysłać paczkę znowu to kosztować będzie mnie to 16zł – numer telefonu podany na profilu kupującego nie istnieje, jego adres istnieje ale to jest blok, a typek nie podał nr mieszkania przez co najprawdopodobniej produkt nie doszedł. Przez to że podany przez niego numer telefonu nie istnieje nie idzie się dodzwonić, napisałem wiadomość na e-mail ale nie dostałem żadnej odpowiedzi przez 24h. Pytanie czy mogę mieć wywalone na głupotę człowieka który zrobił konto czy muszę się martwić że zostanę oskarżony o kradzież czy coś. Produkt kosztował go pieprzone 99zł z darmową dostawą, bo ja za nią zapłaciłem. Teraz jestem kolejne 16zł w plecy i nie widzi mi się znowu płacić 16zł – mogę postawić warunek, że albo oddaje mi 32zł (za teraz i ewentualną wysyłkę potem) albo nici z paczki? Nie mam nawet pojęcia czy się odezwie, nie ma kontaktu z tym gościem.

Data: 07.02.2019 10:37

Autor: RYLU

Lurki, mam pytanie, jeżeli wypłata na koncie nie pojawi się 10 tylko np. 2 dni później to jakie konsekwencje ponosi pracodawca? Pytam czysto teoretycznie bo jestem ciekawy :)

Giełda bitmarket24 kończy działalność!

Data: 06.02.2019 21:51

Autor: bmbcz01

bitmarket24.pl

Z powodu wpisania na listę ostrzeżeń publicznych, giełda została odcięta od tradycyjnego systemu bankowego i nie jest w stanie prowadzić dalej działalności.

Giełda zwraca się do użytkowników z prośbą o wypłacenie wszelkich środków, które znajdują się na rachunkach.

Jeżeli tego nie zrobią, zostaną one zwrócone na ostatnie konto, z którego wpłynęły.

Dymanie klientów przez Inpost

Data: 06.02.2019 20:36

Autor: Mani1

inpost.pl

Dla mnie to czyste kurewstwo, płacisz za dostarczenie paczki do określonego paczkomatu w określonym terminie a oni wysyłają ci paczkę do POP na drugim końcu miasta gdzie leży sobie 2 dni, więc dymaj po nią pomimo zawartej umowy, trać swój cenny czas i kasę na dojazd aby odebrać paczkę, która powinna być w najbliższym paczkomacie.

Nowy cennik Allegro. Największa platforma e-commerce w Polsce znów podnosi ceny.

Data: 06.02.2019 06:51

Autor: piotre94

cashless.pl

Więcej trzeba będzie zapłacić m.in. za wystawienie części i akcesoriów motoryzacyjnych, smartfonów, antyków oraz narzędzi i urządzeń budowlanych.

Rafał Gaweł z wyrokiem za oszustwa, ale dalej wyłudza pieniądze od ludzi

Data: 06.02.2019 01:43

Autor: Immortal_Emperor

facebook.com

Skazany prawomocnym wyrokiem za oszustwa Rafał Gaweł z Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamiast odbywac karę 2-letniego wiezienia, przeprowadza kolejną zbiórke pieniędzy w internecie. Twierdzi, że ktos mu swastyki nabazgrał na biurze i dlatego potrzebuje kasy na monitoring. Jak to się dzieje że ten człowiek jest na wolności?

Twórca giełdy kryptowalut umarł nie pozostawiając hasła do 250 mln dolarów.

Data: 05.02.2019 21:55

Autor: aborygo

purepc.pl

Oficjalny profil giełdy kryptowalut Quadriga CX przekazał informację o śmierci jej założyciela, Geralda Cottena. Zmarł on w wieku 30 lat z powodu powikłań związanych z chorobą Leśniowskiego-Crohna w trakcie odbywania wolontariatu w sierocińcu w Indiach nie pozostawiając klucza…

Przyniósł do sądu 30 kg 1,2 i 5-groszówek. Kasjerka zamknęła okienko.

Data: 04.02.2019 21:40

Autor: Immortal_Emperor

ostrow24.tv

Dwa worki po ok. 15 kilogramów każdy z zawartością monet o nominałach 1,2 i 5 groszy przyniósł dzisiaj do sądu mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Kasjerka na początku odmówiła przyjęcia monet. Pracownicy sądu wezwali policję, która jednak nakazała przyjąć pieniądze w tej formie. 34-letni pan Andrzej odniósł sukces.

Data: 03.02.2019 20:41

Autor: Pangkor

http://live.harleyquinnwidget.com/streamvideo12/watch-as-roma-live-streams-15-4842157.html

1. jak ktos nie ma pomysu na wieczór, dzisiaj mecz milan roma z piatkiem w pierwszym skladzie