Data: 27.06.2020 21:42

Autor: LadacznicoOdporny

Gdybym wygrał ogromną fortunę, to sporą część przeznaczyłbym na to by stworzyć nowe państwo. Przeznaczone dla inteligentnych ludzi. Islam byłby w nim ideologią zbrodniczą i zakazaną, tak samo jak socjalizm. Profilaktycznie nie wpuszczałnym tam czarnych, o ile nie okazaliby czegokolwiek co czyniłoby ich wartościowym gościem (np. dyplomu ukończenia jakiegoś sensownego kierunku w Europie). Docelowo miałoby być azylem dla białych ludzi, którzy to są jedną z najmniej licznych pośród wszystkich ras ludzi. Dla większej zabawy utworzyłbym je w Afryce. Miałoby tęczę w fladze po to by symbolizować biblijny sojusz z Bogiem i wkurwiać lewaków. Byłoby to zabawne gdyby nienawidzili mojego kraju, a zarazem nosili jego flagę.

Obawiam się że ktoś by zaczął zrzucać tam "demokrację", ale pomarzyć zawsze można ;)

Gdybym miał dwie fortuny to sfinansowałbym też państwo dla czarnuchów. Tak dla równowagi i żeby rasiści się ode mnie odczepili. Byłby to też ciekawy eksperyment.

#rozkmina #bezsensuwpis #chybagownowpis #panstwo #marzenia #wcalenierasizm

Elektrownia atomowa w 2033 roku, rozpoczęcie prac w 2026 - tempo inwestycji powalające

Data: 15.06.2020 21:13

Autor: xeerxees

money.pl

#bekazpisu #rezim #panstwo #energetyka #atom

To że musimy wybudować el. atomową jest pewne już od dawna, już mieliśmy kilka spółek państwowych, kilku prezesów – "krewni królika" zarobili swoje, zarządy wzięły pieniądze i odprawy a elektrowni nie ma nadal, czy teraz się uda?

"– Pierwszy reaktor powinien zacząć działać w 2033 r., a w 2040 r. w kraju powinno działać sześć bloków jądrowych. Budujemy w Polsce zeroemisyjny system energetyczny, którego atom będzie ważną częścią – podkreślał Kurtyka.

(…)

Program Polskiej Energetyki Jądrowej ze stycznia 2014 r. zakładał, że uruchomienie pierwszego bloku jądrowego nastąpi w 2024 roku. Już rok później PGE, inwestor pierwszej polskiej elektrowni jądrowej informowała, że pierwszy blok jądrowy ruszy w roku 2029."

Wolny, globalny rynek może stać się przeszłością

Data: 22.05.2020 10:54

Autor: Starszyoborowy

wnp.pl

Olbrzymi wzrost roli państwa, w pewnych obszarach liberalizacja i nasilający się protekcjonizm jako narzędzie rywalizacji globalnych potęg gospodarczych.

Państwo, przewiduje dyrektor PIE, przejmie inicjatywę od osłabionych kryzysem firm. To ukształtuje nowe modele gospodarcze.

Liberalizm – tak. Tam, gdzie "poluzowanie cugli" pomoże odbudować zniszczone przez wirusa branże.

Globalną gospodarkę zdominuje walka gigantów o dominację. Protekcjonizm utrwali się jako powszechny trend.

#gospodarka #rynek #panstwo

Data: 15.09.2019 21:46

Autor: arti

O najmniej istotne tematy ludzie kłócą się najbardziej – i z czego to wynika…? Jako, że w czasie ostatniej burzliwej dyskusji przywołano jednego ze starożytnych filozofów to zupełnie poza tamtym tematem wrzucam grafikę jak Platon postrzegał rodzaje władzy państwowej, co opisał w dialogu "Państwo" jednej z najlepszych książek jakie w życiu czytałem i każdemu polecam, bo choć prawdą jest, że "Amicus Plato, sed magis amica veritas" to jednak nikt tak jak Platon nie uczy myśleć. Dzieło to zmieniło znacznie moje spojrzenie na świat i mam takie wrażenie , że nikt w praktyce nie uczy racjonalnego myślenia jak własnie Platon.

Platon "Państwo" – polecam !

#filozofia #Platon #panstwo #wladza #ustroje