Data: 17.10.2019 14:14

Autor: false_nine

Cały temat o edukacji seksualnej wałkowany w mediach jest w pewnym sensie podobny do tematu nagrody Nobla dla Pani Olgi Tokarczuk.

W przypadku Nobla kwestia nie dotyczy tego, czy ona zasłużyła na nagrodę swoja twórczością, ale tego, że mogła go dostać ponieważ szkalowała Polaków i przypisywała im mordowanie żydów. Ogólnie twórczość szkalująca Polaków jest ostatnio mocno nagradzana (chociażby film "Ida").

W przypadku edukacji seksualnej problemem nie jest to, że dzieci się będzie uczyć jak się zabezpieczać, ale fakt, że prawdopodobnie dorzucono by do tego propagowanie dewiacji oraz homoseksualizmu i feminizmu. I tego boją się ludzie z prawej strony barykady.

Ja swojej opinii nie wyrażam, po prostu tak to rozumiem. A gdzie leży prawda? No najpewniej gdzieś.

#opinia #spoleczenstwo #edukacja #nobel

Data: 13.10.2019 11:54

Autor: false_nine

Ludzie znowu się burzą z powodu tego, że #chrome blokuje nową wersję #ublock. Sugerują przesiadkę na #firefox lub #brave, a fakt jest taki, że pod kątem wydajności przeglądarka #google jest po prostu najlepsza. I nie mówię tu tylko o responsywności, gdyż to tylko jeden z aspektów. Ja mam stale przypięte 5 stron + kolejne 5 otwierana na bieżąco + ok. 20 dodatków do przeglądarki i ok. 400 zakładek.

Niestety, ale za wygodę się płaci i nie da się tego ominąć, gdyby FF zdobył taką popularność jak Chrome to stałoby się z nimi dokładnie to samo. Chrome jest najpopularniejszy nie bez powodu, #takaprawda.

#technologia #przegladarki #opinia #takietam

Data: 28.09.2019 03:27

Autor: false_nine

Obejrzałem Annabelle wraca do domu. Niestety przeciętność. Dużo oklepanych schematów i "sprawdzonych" trików typu duch wyskakujący w ciemności. Manipulacja głośnością, że jak zamknęła się szkatułka to hukło że aż podskoczyłem. Natomiast był to raczej efekt zbyt dużej głośności aniżeli realnie przerażającej sceny. Gra aktorska średnia, postacie widzą ducha, zaraz potem grają jak gdyby nic się nie stało.

Słabiutko, spodziewałem się znacznie więcej.

#nocna #annabelle #horrory #opinia

Data: 25.09.2019 23:00

Autor: Ijon_Tichy

Pod groźbą kar UE zabroniła ratowania finansowego stoczni przez państwa członkowskie ----> Polska (za PO) posłusznie nie wsparła swoich stoczni, przez co upadła prawdziwa potęga stoczniowa ---> dokładnie w tym samym czasie Niemcy z budżetu państwa dotowali swoje stocznie nie zważając na unijne prawo ----> skutek: Polska została praktycznie wyeliminowana jako rywal, musi odnawiać swój upadły przemysł stoczniowy, a niemieckie stocznie mają się znakomicie, dominują i przynoszą ogromne zyski.

Podaję ten przykład, by zostać lepiej zrozumianym – podobnie widzę całą tę histerię wokół globalnego ocieplenia (które, powtarzam po raz kolejny, uważam za fakt). Jest to jednak fakt wykorzystywany politycznie, i to globalnie. Wokół niego załatwia się też wielki biznes. Wokół tego powstała histeria, wyolbrzymianie, wymuszenia, i rozmaite formy makiawelicznego nacisku, które coraz bardziej narastają, a ich cel analogicznie odzwierciedla przytoczona przeze mnie powyżej anegdota o stoczniach.

Nakłada się limity emisji CO2, ustala "pakiety klimatyczne", a dla dobra planety każe się produkować odkurzacze o mocy maksymalnie 800 Watt oraz energooszczędne żarówki led (specjalnie produkowane tak, aby spaliły się po max 2 latach) itp., jednocześnie bagatelizując fakt, iż Chińczycy zadeklarowali budowę kolejnych kilkudziesięciu elektrowni węglowych, Niemcy, USA zwiększają produkcję prądu z węgla i są gigantycznymi wytwórcami gazów cieplarnianych. To hipokryzja, idiotyzm i gierka dla ogłupiania mas.

#opinia #globalneocieplenie #polityka #kontrowersje

Data: 22.09.2019 14:21

Autor: false_nine

@Thanos jeśli chodzi o twoje podejście do V2 to popełniasz pewien mały błąd.

Próbujesz zadowolić wszystkich. A to nie jest możliwe.

Zamiast pokazywać zmiany i pytać o opinie, po prostu wprowadź V2 i po jakiś 2 tygodniach zapytaj się o opinie, a dopiero potem wprowadzaj poprawki. Ludzie szybko się przyzwyczajają i nie lubią zbyt wielu zmian.

Jak adminowałem wiki była podobna sytuacja. Jak pytałem ludzi o zmianę layoutu to zawsze było "teraz jest dobrze". To zmieniłem taktykę. Powymieniałem wszystkie moduły, a po 4 tygodniach zapytałem jak się korzysta z wiki.

Od tamtego momentu minął dobrze ponad rok, adminowanie z oddalem w inne, dobre ręce, a wszystkie moje zmiany pozostały do dziś.

#lurker #opinia #v2

Data: 20.09.2019 15:26

Autor: false_nine

#v2 zajebista, niebo lepsza niż #v1. Po wprowadzeniu poprawek i białej wersji porównywalnej np. z Twitterem, Lurker ma przed sobą przyszłość.

Może kolory wersji ciemnej są nieco za ciemne. Może z czasem uda się zrobić jakiś konfigurator.

@Thanos bujaj się z poprawkami, póki co znakomita robota.

#lurker #v2 #opinia

Data: 22.08.2019 00:07

Autor: false_nine

Posty @Alojz na temat Niemiec i imigrantów, od pewnego czasu skłaniały mnie do wniosku, że Niemcy tak naprawdę wiedzieli czy się skończy ta cała podmiana populacji. Ja tam nigdy nie wierzyłem w tę całą ideę, mieszania ras, multikulturalizmu i tego typu rzeczy.

Być może ktoś uznał, że jest to mniejsze zło? Obecni Niemcy w końcu wymrą (tendencja wiadoma od dawna już), do tego czasu będą pracować na 'nowych Niemców' czyli śniadych, którzy za 2-3 pokolenia już będą "prawdziwymi Niemcami" (czymkolwiek ten twór już wówczas nie będzie).

Niemców mi nie szkoda, nie jestem oryginalny, ale jest w tym procesie coś smutnego jednak. Oby Polski nigdy nie spotkał podobny los.

Mała uwaga: Jak oglądam czasem filmiki gdzie muzułmańskie dzieci leją niemieckie, to od razu widać, kto jest przystosowany do przemocy, a kto nie jest w ogóle. Widać Europejczycy tak mocno przeżyli dwie wojny światowe, że odmówili jakiejkolwiek walki. Problem w tym, że inni nie zamierzają iść w tę samą stronę, wręcz przeciwnie, oni do walki są bardzo dobrze przygotowani w sensie społecznym. Jak to się może skończyć? Chyba każdy widzi.

#opinia #f9blog

Data: 20.08.2019 19:16

Autor: false_nine

Ja również chciałbym się odnieść do dyskusji o NSFW, do której to nawiązywał pod spodem @Alojz. Faktycznie tych NSFW jest za dużo. Gdybym miał wybierać, lepiej by było bez tego na portalu.

Także trzeba to jakoś rozwiązać żeby nie zawalało mikrobloga, ale w grę wchodzi chyba tylko zabronienie tej treści? Sam nie wiem. Z zewnątrz taka ilość tego typu treści wręcz odstrasza i wygląda niespecjalnie, powiedziałbym, że to utrudnia Lurkerowi pozyskiwanie nowych userów, szczerze.

Chyba, że NSFW byłoby widoczne TYLKO pod konkretnym tagiem (po wejściu na niego), a normalnie byłoby niewidoczne.

W każdym razie zgadzam się z Alojzem.

#opinia #lurker

Data: 14.06.2019 18:20

Autor: false_nine

Panowie i Panie, jeśli NSFW komuś przeszkadza to przecież można dać to na CL? Prawdę mówiąc w dobie w pełni działających czarnych list nie wierzę, że wciąż się pojawiają tematy typu "tego chyba nie powinno tu być". Dodaj na czarną i nie będzie.

Jaki odbiór Lurker ma z zewnątrz z uwagi na NSFW to już inna bajka. Można wyłaączyć widoczność NSFW dla niezalogowanych.

Tyle ode mnie, pzdr

#lurker #opinia

Data: 13.06.2019 22:37

Autor: false_nine

No jako że Polska się zadłuża to trzeba wymyślać coraz to nowe uzasadnienia podwyżek i kolejnych podatków. W zimie jest smog, w lecie susze i brak wody. Każdy pretekst jest dobry żeby podwyższyć opłaty za wodę :)

Pozdrawiam was.

#opinia #informacje

Data: 15.04.2019 23:13

Autor: false_nine

Na świecie panuje głód, wojny, powszechne skurwysyństwo i wszędobylskie próżniactwo, a ludzie zamiast próbować naprawiać świat i siebie samych ubolewają nad kawałkiem drewna we Francji wybudowanym przez innych ludzi w poprzednich wiekach,

Ja się kurwa chyba urodziłem 300 lat za wcześnie albo 300 lat za późno.

#francja #opinia #cośtamcośtam