Data: 29.03.2020 20:00

Autor: xeerxees

#kryzys #opinia #spostrzezenie

Kina idą do zamknięcia, nawet jak trochę epidemia ustąpi to żaden rodzic nie pójdzie, nie pozwoli dzieciom iść do kina pełnego ludzi, a jak wiadomo bajki i filmy dla nastolatków to bardzo duża część obrotów kina. Wiem że ten wirus nie robi zwykle krzywdy dzieciom ale przez wszechobecną panikę widzę że rodzice już dziś się boją o dzieci.

Data: 01.02.2020 01:06

Autor: Immortal_Emperor

Wchodzę na stronę i czytam wiadomości. Piszą że wirus się rozprzestrzenia, tam że trwa bombardowanie autonomii palestyńskiej, w Syrii wszyscy walczą ze wszystkimi. Ten świat robi się coraz to bardziej popierdolony.

#opinia

Data: 25.09.2019 23:00

Autor: Ijon_Tichy

Pod groźbą kar UE zabroniła ratowania finansowego stoczni przez państwa członkowskie ----> Polska (za PO) posłusznie nie wsparła swoich stoczni, przez co upadła prawdziwa potęga stoczniowa ---> dokładnie w tym samym czasie Niemcy z budżetu państwa dotowali swoje stocznie nie zważając na unijne prawo ----> skutek: Polska została praktycznie wyeliminowana jako rywal, musi odnawiać swój upadły przemysł stoczniowy, a niemieckie stocznie mają się znakomicie, dominują i przynoszą ogromne zyski.

Podaję ten przykład, by zostać lepiej zrozumianym – podobnie widzę całą tę histerię wokół globalnego ocieplenia (które, powtarzam po raz kolejny, uważam za fakt). Jest to jednak fakt wykorzystywany politycznie, i to globalnie. Wokół niego załatwia się też wielki biznes. Wokół tego powstała histeria, wyolbrzymianie, wymuszenia, i rozmaite formy makiawelicznego nacisku, które coraz bardziej narastają, a ich cel analogicznie odzwierciedla przytoczona przeze mnie powyżej anegdota o stoczniach.

Nakłada się limity emisji CO2, ustala "pakiety klimatyczne", a dla dobra planety każe się produkować odkurzacze o mocy maksymalnie 800 Watt oraz energooszczędne żarówki led (specjalnie produkowane tak, aby spaliły się po max 2 latach) itp., jednocześnie bagatelizując fakt, iż Chińczycy zadeklarowali budowę kolejnych kilkudziesięciu elektrowni węglowych, Niemcy, USA zwiększają produkcję prądu z węgla i są gigantycznymi wytwórcami gazów cieplarnianych. To hipokryzja, idiotyzm i gierka dla ogłupiania mas.

#opinia #globalneocieplenie #polityka #kontrowersje