Data: 07.05.2020 11:02

Autor: Macer

Planując oczko wodne o powierzchni do 30 mkw – zgodnie z art. 30 ust. 1 Ustawy o Prawie Budowlanym – nie musimy występować o pozwolenie na budowę. Wystarczy jeżeli właściwemu organowi administracji architektoniczno – budowlanej zgłosimy taki zamiar wraz z dokładnym opisem rodzaju inwestycji oraz planowanym terminem jej realizacji. Do dokumentacji należy dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością. Jeżeli właściwy organ nie zgłosi sprzeciwu do naszego zawiadomienia do prac możemy przystąpić 22-go dnia od daty złożenia zgłoszenia.

No to całe szczęście, że nie trzeba mieć pozwolenia na budowę, dzięki temu procedura jest tak prosta i szybka XD

#polska #biurokracja #ogrodnictwo

Data: 23.04.2020 01:16

Autor: Macer

jak tam lurki produktywnoc w czasie kwarantanny? u mnie 40 stron analizy literatury napisane od konca lutego, potem jeszcze 6 raportu. zainstalowany po tygodniowej walce Abaqus na linuksie. odkad zrobilo sie cieplo ruszyly w domu prace rolnicze. piekna pogoda, caly dzien na dworze. rozoralismy z rodzicami ziemie pod warzywa, postawiony tunel, w nim pomidory, papryka, sałata. kupione i posadzone kilkanascie drzewek owocowych. wczoraj i dzis znalazlem w garazach 3 pompy do studni – jak jedna sie psula to kupowalismy nastepna, najstarsza z 2006 najmlodsza z 2013 – okazalo sie ze wszysktie jednak dzialają, skompletowalem osprzet i jutro podlaczam do szpica zeby miec wode do podlewania. w planach na najblizsze dni kupic baniaki na wode do zbierania deszczowki kiedy bedzie padalo. nasz domek musi byc wybitnie zadowolony z wirusa. a jeszcze dostalem wyplate stypendium i mam kase na swoje wydatki, wiekszosc z niej oszczedze bo mam siedziec w domu przynajmniej do konca czerwca, wiec kiedy juz bede musial sie przeprowadzic z powrotem do UK bede mial jakis zapas.

#ogrodnictwo #wirus #kwarantannanarodowa

Data: 06.07.2019 01:43

Autor: Moody

Może ktoś pamięta moje posty z wiosny kiedy chwaliłem się rosnącymi krzaczkami papryki. Nadeszła w końcu chwila zbiorów. Jeśli ktoś się zastanawia nad zasadzeniem papryki w przyszłym roku – gorąco polecam.

Posiadam na ten moment odmiane jalapeno classic i chocolate cherry, obie wymagają absolutnie minimum uwagi, jedynie podlewać w miare regularnie. Wystarczy nawet mała doniczka 3 litrowa, jeden krzak dla testów trzymam we właśnie takiej donicy. Rośnie praktycznie równo z tymi które urzędują w ziemi.

Nie mogę się doczekać jutra żeby ich spróbować ( ͡^ ͜ʖ ͡^ )

#ogrod #ogrodnictwo #papryka #hobby

Data: 29.04.2019 11:39

Autor: Moody

Papryki które zasadziłem na początku lutego zaczynają puszczać kwiaty. W majówkę przesadzam je do ogrodu.

Powiem szczerze że nie myślałem że hodowla roślinek jest tak prosta. Kryzys wystąpił tylko wtedy jak przesadziłem je do większych doniczek, sporo korzeni wtedy pourywałem i wyglądało na to że już się nie pozbierają, wszystkie oklapły z zmieniły barwę na brązową. Jednak po 2 dniach intensywnego podlewania wszystkie wstały. A, i jeszcze raz na początku tego miesiąca zapomniałem je schować do domu (przez dzień siedzą na balkonie). Troszkę je wtedy przemroziło, parę liści odpadło a na niektórych pojawiły się brązowe plamki. Jednak nie licząc tych incydentów które niejako wynikły z mojej winy to bezproblemowo rosną, polecam wszystkim spróbować bo to naprawdę fajne uczucie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#hobby #papryka #ogrodnictwo

Data: 21.03.2019 13:36

Autor: Moody

Miesiąc temu zasiałem papryczki. Pięknie rosną, jutro przesadzam je do większych doniczek (ʘ‿ʘ)

Nawet umiem rozróżnić która jest która. Chocolate cherry mają szersze, bardziej woskowate liście od Jalapeno. Tak jakby ktoś kiedyś pytał c: