Data: 06.07.2019 01:43

Autor: Moody

Może ktoś pamięta moje posty z wiosny kiedy chwaliłem się rosnącymi krzaczkami papryki. Nadeszła w końcu chwila zbiorów. Jeśli ktoś się zastanawia nad zasadzeniem papryki w przyszłym roku – gorąco polecam.

Posiadam na ten moment odmiane jalapeno classic i chocolate cherry, obie wymagają absolutnie minimum uwagi, jedynie podlewać w miare regularnie. Wystarczy nawet mała doniczka 3 litrowa, jeden krzak dla testów trzymam we właśnie takiej donicy. Rośnie praktycznie równo z tymi które urzędują w ziemi.

Nie mogę się doczekać jutra żeby ich spróbować ( ͡^ ͜ʖ ͡^ )

#ogrod #ogrodnictwo #papryka #hobby

Data: 29.04.2019 11:39

Autor: Moody

Papryki które zasadziłem na początku lutego zaczynają puszczać kwiaty. W majówkę przesadzam je do ogrodu.

Powiem szczerze że nie myślałem że hodowla roślinek jest tak prosta. Kryzys wystąpił tylko wtedy jak przesadziłem je do większych doniczek, sporo korzeni wtedy pourywałem i wyglądało na to że już się nie pozbierają, wszystkie oklapły z zmieniły barwę na brązową. Jednak po 2 dniach intensywnego podlewania wszystkie wstały. A, i jeszcze raz na początku tego miesiąca zapomniałem je schować do domu (przez dzień siedzą na balkonie). Troszkę je wtedy przemroziło, parę liści odpadło a na niektórych pojawiły się brązowe plamki. Jednak nie licząc tych incydentów które niejako wynikły z mojej winy to bezproblemowo rosną, polecam wszystkim spróbować bo to naprawdę fajne uczucie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#hobby #papryka #ogrodnictwo

Data: 21.03.2019 13:36

Autor: Moody

Miesiąc temu zasiałem papryczki. Pięknie rosną, jutro przesadzam je do większych doniczek (ʘ‿ʘ)

Nawet umiem rozróżnić która jest która. Chocolate cherry mają szersze, bardziej woskowate liście od Jalapeno. Tak jakby ktoś kiedyś pytał c: