Data: 24.10.2019 10:31

Autor: Lukmar

Wpadłem na pomysł. Przekonajcie mnie że to nie ma sensu.

Przed 30ką (i to tak trochę przed; załóżmy że w przeciągu 5 lat) chcę przejechac z dziewczyną własnym samochodem z Europy do Ameryki Południowej. Trasa chyba w miare oczywista: Rosja – cieśn. Beringa – Alaska – Kanada – USA – Meksyk i dalej na południe. Myślę że taki trip zająłby około 3 miesięcy (po 1 miesiąc na kontynent). Budżet zupełnie w ciemno strzelam że powinien się zmieścić w 20k na miesiąc – razem 60k.

Co może pójść nie tak:

Największy problem to chyba to, że mechanice znam się tyle co przeciętny użytkownik samochodu. No może ciut lepiej. Jeżeli chodzi o "dzikie" kraje to mam doświadczenie w podróżowaniu po Azji Centralnej, Kaukazie i Bałkanach. Po rosyjsku się dogadam, gorzej, że ani ja, ani moja dziewczyna, nie znamy hiszpańskiego (jeszcze!). Myślę że mimo wszystko trzeba będzie znaleźć ekipę na drugi samochód. A, no i nie patrzyłem jeszcze jak przekroczyć cieśninę Beringa.

Dobra, przekonajcie mnie że to bez sensu i się nie uda, a jak nie to zaczynam odkładać kasę, albo rozkręcać jakiś biznes na boku.

#podroze #nodebilno #roadtrip #offroad #rosja #alaska #kanada #amerykapoludniowa #tripzycia

Data: 28.07.2019 12:19

Autor: Thanos

Coś pozytywnego przy niedzieli: chłopak buduje dla swojej sparaliżowanej dziewczyny (od pasa w dół: laska jeździ na wózku, ma niesprawne nogi) "wózek" iście #offroad-owy, na który składają się dwa elektryczne #fatbike'i oraz metalowe łączenie. całkiem nieźle śmiga (prędkość: do 32kmph, zasięg na jednym ładowaniu: max 35km).

filmik jak jej go daje: https://www.youtube.com/watch?v=H3_mVryqXpU (Prezent-niespodzianka),

a tutaj, jak go robi: https://www.youtube.com/watch?v=V6kJOXr3HzA (akcja w stylu DIY)

super to wyglada. Ehh. taki facet to złoto. a uśmiech dziewczyny – bezcenny. coś pięknego <3