Ochłodzenie postępuje - wykres odwróconego kija hokejowego.

Data: 03.03.2020 23:29

Autor: malcolm

#ocieplenieklimatu #oziebienieklimatu

Liczby są bezwzględne : jutro szykuje się kolejny, chłodny dzień, z lokalnymi przymrozkami. A np 22 lata temu, w 1998 roku było 15-20 stopni na plusie w naszym kraju i świeciło pięknie słonko. . (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Jak żyć?

Końcówka lutego 1990 roku

Data: 25.02.2020 11:13

Autor: malcolm

wiadomosci.wp.pl

#ocieplenieklimatu #oziebienieklimatu #lewactwo #platformaobywatelska

"Trzecia dekada wspomnianego roku przeszła do historii polskiej meteorologii jako festiwal prawdziwych anomalii pogodowych. Było bowiem niewiarygodnie ciepło jak na tę porę roku. Powiedzenie "luty – okuj ciepłe buty", należało włożyć między bajki," pisała prasa .

I pomyśleć że wtedy jeszcze nikt nie wpadł że można hajs trzepać na niczym. Kombinowano z atomem i walką z energią jądrową, dezodrantami innymi bajerami. Plastik był proeco bo ratował drzewa i naturalna choinka była obciachem bo przecież sztuczna to dbanie o planetę ;-)

Ochłodzenie klimatu postępuje - wyraźne braki CO2

Data: 11.02.2020 08:22

Autor: malcolm

regiony.tvp.pl

#klimat #ocieplenieklimatu #oziebienieklimatuklimat

Dziś typowy dzień zimowy – deszcz ze śniegiem, gołoledź. Ale czy tak zawsze było? Jeszcze w 2002 roku 11 luty był pięknym słonecznym dniem o temperaturach od 7 do 12 stopni na plusie. Co prawda potem temperatury mocno spadły – 11 luty 2012 od -26 do nawet – 33 w kraju ale widać że okresowość i amplituda zmierza ku ochłodzeniu. Czy zamarzniemy ? :-) Może to wynik zaniku dziury ozonowej? W końcu np 25 lutego 1990 roku w Makowie Podhalańskim było +22 stopnie. A już w styczniu 2017 roku było -39 stopni ! w Puściźnie. Jak widać wyraźnie na przestrzeni ostatnich 30 lat jest zimniej, deszczowiej i ogólnie do d…. :-))))

19 stycznia w 2007 było +10 a w 2006 -25

Data: 19.01.2020 23:51

Autor: malcolm

#ocieplenieklimatu

Dziś było ok +4. To niewątpliwy dowód na ocieplenie klimatu i zmiany spowodowane rosnącym śladem węglowym. Jaki byłby świat bez CO2? Czy jest w stanie ktoś sobie go wyobrazić? Na pewno by nie było roślin – bez CO2 nie występują. :-)

W Australii aresztowano ponad 180 osób podejrzanych o wywołanie pożarów

Data: 08.01.2020 09:23

Autor: malcolm

tvp.info

#klimat #co2 #ocieplenieklimatu

183 osoby zostały aresztowane w związku z pożarami buszów, które od kilku miesięcy trawią Australię. Niektórym z podejrzanych grozi nawet kara 25 lat pozbawienia wolności. Niektórzy politycy i komentatorzy twierdzą, że to właśnie czynnik ludzki, a nie zmiany klimatu odpowiadają za katastrofę.

Data: 03.01.2020 23:58

Autor: R20_swap

Może teraz kiedy jest problem klimatyczny w Australii to świat na poważnie pomyśli o problemie klimatycznym?

( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zawszę mnie irytuje, to, że tylko z osobami z realu mogę się podzielić pewnym spostrzeżeniem.W internetach jest to wyśmiewanie i wyciszane na siłę.Ale ja i wiele osób dostrzega pewną zależność ocieplania klimatu wraz ze stosunkiem ogrzewania słońca – otóż dziś wystarczy wyjść z samego rana(przed chemtrailsem) na słońce i nawet kiedy w powietrzu jest bardzo zimno, będąc wystawionym bezpośrednio na słońce ciężko wytrzymać( ͡° ʖ̯ ͡°)

Według mnie za ocieplenie odpowiedzialne jest bezpośrednio słońce po tych przykrych obserwacjach i pewnie nie mamy na to wpływu, ale zmykanie ust i głupie pomysły rządu światowego na pewno w niczym nie pomogą( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ocieplenieklimatu #przemyslenia

Atak zimy w Rosji. Niemal 95 proc. terytorium kraju znalazło się pod śniegiem. Polsat

Data: 25.11.2019 22:01

Autor: R20_New

polsatnews.pl

Miejscami zaspy mają kilka metrów wysokości, a temperatura w niektórych rejonach spada poniżej 50 stopni mrozu. Szczyt zimy jednak dopiero nadejdzie.

W Tatrach zima. Na Kasprowym Wierchu 33 cm śniegu

W Tatrach zima. Na Kasprowym Wierchu 33 cm śniegu

"Wolne od białego puchu są tylko podnóża Kaukazu oraz czarnomorskie i kaspijskie wybrzeża. Najwięcej śniegu na obszarach nizinnych leży w środkowej i wschodniej Syberii. Pokrywa ma tam grubość powyżej pół metra, ale zaspy sięgają nawet kilku metrów" – informuje portal twojapogoda.pl

#ocieplenieklimatu #rosja

IMGW: Ostrzeżenia przed upałem 34 st. na zachodzie kraju

Data: 24.06.2019 13:17

Autor: JanuszNosacz

portalspozywczy.pl

IMGW ostrzega przed upałami sięgającymi 34 st. na Opolszczyźnie, większej części Dolnego Śląska oraz w południowej części Pomorza Zachodniego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałami do 32 st. obowiązuje w południowych powiatach woj. dolnośląskiego.

Oba ostrzeżenia obowiązują od wtorku 25 czerwca od godz. 12.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, aby w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić – jeśli nie ma takiej potrzeby – z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Podczas upałów nie można zostawiać dzieci w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu – przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy – należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999. Bez opieki w autach nie powinno się zostawiać również zwierząt.

#imgw #pogoda #zmianyklimatu #ocieplenieklimatu #upal #koniecswiata