The Social Dilemma Movie 2020

Data: 11.09.2020 10:57

Autor: ObjectiveG

imdb.com

Wczoraj zacząłem oglądać dokument, który pojawił się na Netflix "The Social Dilemma". Jest to wywiad z byłymi pracownikami największych korpo od social mediów, czyli Google, Facebook, Instagram, TikTok, przeplatany scenkami, które przedstawiają przykładowe życie człowieka poddanemu kontroli systemów działających na backendzie mediów społecznościowych. Bardzo ciekawie jest przedstawiona wizualizacja jak to wszystko działa na tyłach. Dla tych co czytają regulaminy serwisów, to nic nowego, nie mniej jednak warto posłuchać ludzi, którzy to tworzyli.

#socialmedia #filmy #dokument #nowywspanialyswiat #bigtech #netflix

Cancelling 'Cancel Culture': The rise and fall of the ‘wokerati’ [ENG]

Data: 09.09.2020 17:03

Autor: ObjectiveG

youtube.com

Bardzo ciekawy reportaż ze Sky News Australia. Materiał z końca lipca 2020 ale wydaje mi się, że go tu nie widziałem. Aż nie do wiary, że temat wyszedł ze Sky News, ale widocznie Australisji zarząd nie jest tak uwiązany korporacyjnie.

Przerażające jest jak Komuniści sprawnie wykorzystują współczesny Internet do burzenia tego świata. Sam mam wiele zarzutów to współczesnego systemu, ale biorąc pod uwagę obecne działania, to myśl o tym, że tym ludziom się uda jest mega przerażająca.

#cancelculture #komunizm #skrajnalewica #nowywspanialyswiat