Data: 03.07.2020 15:10

Autor: R20_swap

#niewiemjaktootagowac

Nie chce się żalić, ale szkoda mi starszych internetów, mimo, że dotarłem już na sam ich konieć(2011r)

Zastanawiam się czy do czegoś mi jeszcze potrzebne konto na tym wykopie w ogóle. Teraz jak nie ma jakieś kwantowej czarnej dziury, albo polityki to nic się nie może przedostać. Kiedyś pamiętam były ciekawostki ze świata. Dziś nie ma bo to wbrew #oziebienieklimatu Kiedyś było jechanie po rządzie za złe ustawy. Dziś nie bo to lewicowe, albo POwskie. Kiedyś było promowanie Linux i Open source, dziś nie bo tylko Apple i Microsoft. Kiedyś było jechanie po UE, dziś nie bo ruski agent.

Tam jest już taka antylogika, że więcej w głowie mają świnie z chlewa?

#bekazwykopu #bekazpodludzi #oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #lurker

Data: 25.06.2020 13:15

Autor: czlowiek_charakterny

Tak się zacząłem zastanawiac – mamy rok 2020, jest niezbyt ciekawie – kiedy epoka tego woke spierdolenia i politpoprawności w koncu minie?

Kiedy zostanie przekroczona ta cienka granica i nawet najbardziej zindoktrynowane NPCty zaczną się buntować przeciwko (((mainstreamowym mediom)))?

Kiedy wszystkie eko-komuchy i tym podobne odpady narodowych scen politycznych zostaną usunięte z ONZ/WHO/UE?

Kiedy ludzie uswiadomią sobie, że nie ma sensu truć sobie nawzajem dupę (jestem weganinem! jestem gejem! jestem non-binary demigender, obczaj moje zaimki trzecioosobowe!)?

Kiedy tu wpisz nazwę mniejszości etnicznej, rasowej, etc przestaną być traktowani niczym złote cielce za samo ich istnienie?

Kiedy sztuka przestanie przypominać obłąkańcze darcie ryja przez jakies niezbyt urodziwe lochy z nadwagą?

Kiedy sygnalizacja cnoty zacznie być znów synoninem hipokryzji i frajerstwa?

Kiedy wyjdzie na to, że biały kolor skóry jednak nie jest wyznacznikiem faszyzmu, narodowego socjalizmu i totalniactwa?

Kiedy psychuszki w końcu zaczną przyjmować pacjentów? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#lewactwo #rewolucjakulturowa #marksizmkulturowy #niewiemjaktootagowac

Przeklęty diament Indii. Jego historia jest krwawa, naznaczona śmiercią i intrygami.

Data: 13.06.2020 13:56

Autor: czarna_mamba

weekend.gazeta.pl

Według legendy kto był w posiadaniu diamentu Koh-I-Noor, trzymał w rękach cały świat. Choć klejnot nie jest największym spośród znanych, jego niezwykła historia uczyniła go jednym z najsłynniejszych.

Na pierwszy rzut oka diament Koh-I-Noor nie wyróżnia się na tle innych klejnotów. Stracił ponad połowę swojej początkowej wagi, a liczne rabunki, których był przedmiotem, oraz bitwy, których był świadkiem, odbiły się na jego wyglądzie w postaci skaz i pęknięć. Jego sława nie wynika jednak z wielkości czy wartości, ale z niezwykłej historii – za jej sprawą nosi przydomek "przeklęty". Zanim diament trafił do Tower of London, gdzie obecnie można go oglądać na wystawie, przez kilka stuleci był jednym z najbardziej znanych skarbów w Indiach.

Pierwszym właścicielem diamentu Koh-I-Noor miał być Bóg Słońca, Surya, który nosił kamień na szyi. Według legendy nazywał się on wtedy Syamantaka i miał, jak na niebiański diament przystało, magiczne moce. W rękach szlachetnego człowieka przyczyniał się do jego bogactwa. Jeśli jednak jego właścicielem była osoba o nieczystych zamiarach, przynosił jej śmierć.

Tyle, jeśli chodzi o legendę. Historycy nie mają pewności, skąd wziął się diament ani kto był jego pierwszym właścicielem. Najwcześniejsze wzmianki na jego temat pojawiły się jeszcze w XIV wieku, choć potem słuch o nim zaginął na ponad 200 lat.

#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #niewiemjaktootagowac

Warszawa: Protest (pożytecznych idiotów) przed ambasadą USA. Krzyczeli "I can't breathe" (wideo)

Data: 04.06.2020 19:28

Autor: ziemianin

tvn24.pl

#niewiemjaktootagowac #idioci #antifa #georgefloyd #Warszawa #Polska #BlackLivesMatter #protest #USA #ambasadausa #GeorgetteMosbacher #rasizm #policja #demonstracje #kraj #aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #pozyteczniidioci

Protest przed ambasadą USA w Warszawie dla George'a Floyda

Kilkaset osób zebrało się w Alejach Ujazdowskich w geście solidarności z protestującymi w USA po śmierci George'a Floyda. – Trzymają banery i skandują hasła, takie jak "Black Lives Matter" czy "I can't breathe" – opowiadał nasz reporter.

Warszawa: Protest (pożytecznych idiotów) przed ambasadą USA. Krzyczeli "I can't breathe" (wideo)

Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter, który oszacował, że przed ambasadą zebrało się kilkaset osób. – Stoją od strony Alej Ujazdowskich, na chodnikach, po obu stronach ulicy. W większości to osoby młode. Krzyczą głównie "Black Lives Matter" i "I can't breathe" – opowiadał.

Oprócz skandowania haseł nawiązujących do śmierci Afroamerykanina George'a Floyda, uczestnicy manifestacji trzymali w rękach banery. – A na nich napisy takie, jak "Stop z agresją policji", "Razem przeciwko rasizmowi", "No freedom til we're equal" czy "Racism is temporary" – wymieniał Szmelter. – Protest odbywa się pod eskortą policji. Funkcjonariusze pilnują porządku, aby protestujący nie wdzierali się na jezdnię w alejach – mówił.

Po godzinie 15 protest się zakończył. – Jeden z uczestników podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił do udziału w kolejnym proteście w sobotę – relacjonował nasz reporter.

Tomasz Oleszczuk z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji przekazał, że protest przebiegał bez interwencji. – Zgromadzenie było wcześniej zgłoszone. Wszystko odbywało się spokojnie, zgodnie z prawem – zaznaczył policjant.

Nie mogli złożyć zniczy przed ambasadą

Jeszcze we wtorek policja odprawiała osoby, które przed ambasadą USA chciały złożyć znicze upamiętniające George'a Floyda. – Pilnujący ambasady policjant mówił, że ambasada sobie tego nie życzy, że miasto na to nie pozwoliło – mówił "Gazecie Stołecznej" Konrad Wiślicz-Węgrowski, rzecznik prasowy warszawskiego oddziału partii Razem.

Dzień później ambasador USA Georgette Mosbacher przeprosiła za tę sytuację. "Bardzo przepraszam każdego, kto chciał złożyć kwiaty i znicze ku pamięci George'a Floyda przy naszej Ambasadzie i zostało mu to uniemożliwione. Nastąpiło nieporozumienie. Jestem ogromnie wdzięczna za gesty solidarności i wsparcia upamiętniające George'a" – napisała na Twitterze. Zaznaczyła przy tym, że ambasada jest bardzo wdzięczna za okazane wsparcie. "Staramy się skontaktować osobami, które nie mogły złożyć kwiatów i zniczy pod Ambasadą, aby przeprosić" – dodała Mosbacher w kolejnym wpisie.

"Policjanci zabezpieczający placówki dyplomatyczne na terenie Warszawy zawsze mają na uwadze szczególne uwarunkowania dotyczące bezpieczeństwa tych obiektów, które podlegają szczególnej ochronie. Należy uszanować prośbę ich przedstawicieli o niepozostawianiu żadnych przedmiotów przy ogrodzeniu takiego obiektu. Reakcja policjantów wynikała wyłącznie z prośby przedstawiciela ambasady" – wyjaśniał rzecznik KSP Sylwester Marczak w oświadczeniu przesłanym naszej redakcji.

Protesty w USA

W środę wieczorem setki tysiące ludzi w wielu amerykańskich miastach dziewiątą noc z rzędu protestowało przeciwko brutalności policji. Zgromadzenia miały w większości pokojowy charakter, chociaż odbyły się mimo ogłoszonej w wielu miejscach godziny policyjnej.

Tak było na przykład w Nowym Jorku, gdzie protestowało tysiące osób. Wiele z nich nie podporządkowało się obowiązującej w mieście od ósmej wieczorem do piątej rano godzinie policyjnej i zostali aresztowani przez siły porządkowe.

Przez Waszyngton też przeszło w środę kilka antyrasistowskich i antypolicyjnych marszów. Nie doszło do poważnych incydentów ani aktów wandalizm. Spokojnie przebiegały także protesty w Minneapolis, w którym w czwartek rozpoczną się uroczystości i nabożeństwa żałobne poświęcone pamięci Floyda.

Data: 11.05.2020 17:29

Autor: aborygo

Zamiast umacniać się we wspólnym braku szacunku do Wypoku i serwerowni Michaua Białka to Wy się tu kłócicie i jakieś celebryckie odejścia robicie, bo… ktoś nie dotrzymał słowa w internecie? XD.

Z drugiej strony Lurker to jednak duży i poważny portal skoro ma swoje własne afery, a użytkowników jest tylu, że mogą się dzielić na frakcje.

#niewiemjaktootagowac #lurker

O szkoleniu policji dot. wchodzenia do domów z asystą, monitorowania zdrowia, raportowania (video)

Data: 05.05.2020 22:46

Autor: ziemianin

youtube.com

#aktualnosci #codziennaprasowka #informacje #wiadomosci #Covid19 #szczepienia #policja #skandal #fakenews #zydzi #teoriespiskowe #niewiemjaktootagowac #oszolomy

#Fakenews or not ??


Marcin Van udostępnił video, w którym przedstawia wstrząsające informację uzyskane od swojego kolegi- wyższej rangi oficera policji. Twierdzi, że szkolenie dotyczyło wprowadzenia w nowe przepisy, które są obecnie i te które są planowane. Opowiada o przeprowadzonym szkoleniu dla policji mimo braku ustaw. Podczas wydarzenia omawiano jak policja ma wchodzić do domów bez względu na to czy są w nim osoby czy nie. Policja będzie to robić w towarzystwie sanitariusza lub lekarza. Wymienia, że będą mogli ocenić nasz stan zdrowia, pobrać próbki czy nas zaszczepić, sprawdzić stan sanitarny budynku i ocenić ile może w nim przebywać osób robiąc raporty o domownikach. O planowanej epidemii na jesień. O pracownikach policji, którzy nie znają języka polskiego. Oraz wiele innych informacji.

O szkoleniu policji dot. wchodzenia do domów z asystą, monitorowania zdrowia, raportowania (video)

Data: 17.03.2020 16:28

Autor: turtelian

Aporpo tego że niby teraz nagle wszystko mozna zalatwic w urzedach zdalnie….

Gowno prawda gup w krakowie, dzisiaj. Nie obsluguja petentów, dowiedzialem sie że meilowo nie, telefonicznie nie. Ale jest skrzynka i trzeba odpowiednie pisma tam wrzucic. Przyjezdzam, nie widze zadnej skrzynki, pytam "ochrtoniarza" gdzie ta krzynka bo mam pismo do wrzucenia.

Odpowiedz:……

"skrzynka jest czynna w godzinach pracy urzedu, pozniej chowamy ja do srodka " xDDDDDDDDDDDDDDDD skrzynka pocztowa czynna w godiznahc pracy urzedu xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

PS nie wiem czy skrzynka ma przerwe sniadaniową, ze śmiechu zapomniałem dopytać xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

#polska #urzadpracy #niewiemjaktootagowac #koronawirus #patologia

Data: 03.02.2020 17:18

Autor: Pelikan

Moim marzeniem jest mieszkać i zestarzeć się w takim domu, nad oceanem/ morzem (tylko nie bałtyckim :) ) w małym miasteczku. Wychodzić na taras w deszczowy, pochmurny dzień i czuć chłodny, morski powiew wiatru. Wieczorami żegnać na nim dzień siedząc w ciepłym fotelu z kubkiem grzańca i pogrywać na starej gitarze. Latem chodzić popływać a zimą morsować. Mieć łódkę aby pływać na ryby w jesienne dni. Spotykać się z grupką znajomych z miasteczka i przesiadywać nad wodą przy rozpalonym ognisku popijając piwo.

Marzenie do zrealizowania, ale do końca roku muszę pracować i mieszkać w Polsce. Przyszły rok przywita mnie bez żadnych zobowiązań i w końcu będę mógł ruszyć w świat :)

#niewiemjaktootagowac

Data: 19.01.2020 15:41

Autor: turtelian

Lureczki firma blankmonk z okazji wospu postanowila zlamac umowe zawarta z klientami , i sprzedac dostepny tylko tu : https://wspieram.to/zewcthulhuRPG?pokaz_projekt=1&active_tab=aktualizacje#a7345 produkt na aukcji dla wospu, co lamie jego eksluzywnosci i limitowalnosc. Do tego na swoim fanpejdzu gdy ich sie o tym informowalo, koment znikal bez slowa w 3 sekundy(i to przechylilo szale goryczy, przeprosiny i wytlumaczenie sie mi by wystarczylo). Czyli chyba wiedza co odpierdalaja ;) w zwiazku z tym dla zasady postanowilem poprosic ich o zwrot pieniedzy za moje wsparcie. Pewnie splyunbie na mnie fala hejtu bo jak to tak klocic sie jak pieniadz idzie na bombelki, ale w PL sie nic nie zmieni jak bedziemy sie dawac ruchać w dupę nawet jesli idea jest szczytna. W stanach pewnie by się dostało pare ładnych tysięcy odszkodowania jak nie milionów ;)

PS: mojej paczki dalej nie skompletowali i czekam na dolanie elementów xD więc nie zdążyli obsłużyć eksluzywnych klientów i już sprzedają te eksluzywne eksljuziwy xD

A wy co uważacie o takim zachowaniu zarówno moim jak i ich ?

https://allegro.pl/uzytkownik/BlackMonkGames?bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-1-1127

#ciekawostki #blackmonk #oszukujo #niewiemjaktootagowac #turtelianapojebao

Data: 08.01.2020 21:14

Autor: Deadlyo

  • Znów te pierdolone ciemności, jakby nie mogli naprawić tych lamp – westchnął jubiler idąc przez zaciemniony park.

Znów ta sama trasa, najpierw przez ulicę do pobliskiego parku, przez park i na przystanek autobusowy.

Cholerna trasa – pomyślał drugi raz, choć znał ją przez lata to za każdym budziła w nim strach, pamiętał park, biegał po nim za dzieciaka, zna każdy zakamarek.

Podczas dziecinnych zabaw bawili się w parku i straszyli wzajemnie, w końcu stał w pobliżu kościoła a ten obok cmentarza.

Pamięta te opowieści o duchach, zmorach i trupach – uśmiechnął się pod nosem

– Jak mogliśmy być tak głupi, wierzyć w bajki o duchach – znów lekko się zaśmiał.

Już zaczynał widzieć światło wiaty przystankowej, podróż 20 minut i w domu, rozsiądzie się, otworzy piwo i włączy telewizor.

Tyle z relaksu ma człowiek w wieku 35 lat, wszyscy znajomi wyjechali już dawno temu, nagle poznikali.

Zupełnie jak Piotrek wiele lat temu, pamiętał jego pożegnanie, skończyli zabawę w parku, rozeszli się i następnego dnia Piotrka nie było, mówiono że wyjechał z rodzicami, ale kto by tam doszukiwał się prawdy.

Ostatni zakręt, widział już rozbite szyby wiaty.

– Eh, do domu a jutro znów, dobrze że przynajmniej blisko.

Wiatr przestał już wiać i w całym parku zapadła grobowa cisza – przynajmniej nie jest zimno – pomyślał – jeden plus tej cholernej wiosny – w tle dało usłyszeć się tykanie, lecz było w nim coś dziwnego – znów komuś samochód odpalić nie chce i terkocze – ironicznie zaśmiał się.

Wiatr znów zawiał, tym razem strącając mu kapelusz z głowy – i karma wraca – westchnął.

Lecz ten podmuch wiatru nie był naturalny, poczuł go tylko na plecach, od kiedy wiatr wieje tylko na jedną stronę – pomyślał.

Podnosząc kapelusz zauważył niezbyt wysoką postać tuż przy wyjściu z parku, tym razem terkotanie dało się słyszeć mocniej i dobiegało od strony tego czegoś – co to kurwa jest? Kogoś się żarty trzymają.

Udając, że nie jest wystraszony podniósł kapelusz i założył go na głowę a postać jak stała tak rozpłynęła się w powietrzu – co to kurwa było?

Pośpiesznym krokiem z nieregularnym oddechem jubiler poszedł w kierunku przystanku, wtedy wszystko zaczęło czernieć, obraz mu się rozmazał – co jest? -powtórzył.

Wtedy dotarł do niego ból głowy, ktoś go znokautował ciosem w tył głowy.

Pierdolony – pomyślał, po czym upadł na ziemię niczym trup, walizka, którą trzymał upadła obok, a kapelusz zabrał wiatr.

! #opowiadanie #cotusieodpierdala #niewiemjaktootagowac

! Tak mnie coś naszło :D na taki mini coś

Influencerki są gorsze od "madek". Restaurator nie wytrzymał i pokazał, jak żebrzą u niego o obiady

Data: 01.07.2019 23:27

Autor: Mimo

natemat.pl

Sława, darmówki i tysiące obserwujących. Wiele młodych osób marzy o "zawodzie" influencera. Problem w tym, że standard życia części internetowych celebrytów jest tylko złudzeniem, na które dajemy się nabrać. Niektóre instagramerki potrafią sępić o stosunkowo niedrogie rzeczy i usługi w zamian za foto i wideorelację.

"Dej, mam horom curke" – ta dobrze znana sentencja odnosząca się do "madek", czyli matek domagających się darmowych fantów na stronach aukcyjnych, może być z powodzeniem parafrazowana w stosunku do samozwańczych gwiazd Instagrama – "Dej, jestem influencerką".

#influencers #madka #madki #niewiemjaktootagowac #bekazpodludzi

Data: 20.06.2019 00:23

Autor: BlaziuBlaz

@Thanos po pierwsze: czy jest jakaś skrzynka składania wniosków?

Po drugie: może zamiast likwidować główną zrobić z niej stronę dla najważniejszych wiadomości, informacji. Reszta aktywności wszelakiej skupiała by się na mikroblogu pod siecią tagów.

Ja zwykle najpierw sprawdzam na stronie głównej co się dzieje na Ziemi, czy nadal stoi, a później przechodzę do właściwej strefy lurkera – mikrobloga:]

Niech mikroblog będzie wolną strefą do wymiany ciekawymi treściami, linkami pod odpowiednimi tagami bo, według mnie do tego się to wszystko sprowadza.

Najważniejsze newsy = mała ich ilość.

#niewiemjaktootagowac #skargiiwnioski

Data: 18.05.2019 15:47

Autor: turtelian

dobra lurki, jaki ze post o maroko https://www.lurker.pl/p/gspcmgpn_ niezbyt wam przypadl do gustu to nie robie kontynuacji o wycieczkach po tym kraju.

Teraz pytanko do was : Co wolicie następne : Ateny , Ukraina-podole (pewnie bym to zrobil w kilku krotszych postach dzieląc na miejscowosci),Paryż(bez zdjec i mniej aktualny bo z przed lat, ale tam sie malo zmienia) czy moze abym zamknął papę i przestał męczyć bułe :D

Dajcie znać w komentarzach.

#turteliancontent #podroze #lurker #niewiemjaktootagowac

Data: 11.05.2019 06:53

Autor: BlaziuBlaz

@Thanos nie wiem czy to błąd czy tak ma być, ale kiedy z pierwszej strony mikrobloga przeszedłem do drugiej po czym dałem wstecz w przeglądarce (chrome) to cofnęło mnie do wcześniej otwartej strony (postu, który czytałem), a nie z powrotem do pierwszej strony mikrobloga, która była wcześniej oglądana. Jeśli to celowy zabieg to przepraszam za zawracanie dupy:]

#niewiemjaktootagowac #pomoctechniczna ?