Data: 19.03.2020 19:15

Autor: turtelian

Zeby faktycznie zobaczyc ile osób zgineło z powodu wirusa, trzeba bedzie poczekac rok.

Bo co nam mówi, że dzis we wloszek zgineło 450 osób od wirusa ? w sumie to nic bo być może to osoby były już na wykończeniu i i tak by zmarły za tydzien dwa czy miesiac na jedna z chorób (99% mialo chorobe lub wiele chorob przewlekłych).

W tamtym roku we włoszek zmarło 640 tys osob co daje ponad 1700 dziennie, za rok zobaczymy czy faktycznie liczba ta się zwiększy. Obstawiam, że połowa lub więcej tych przypadków i tak by umarła w ciągu miesiąca. Więc nadmierne ekscytowanie się śmiertelnością we włoszech uważam za nieuzasadnione.

#niepopularnaopinia #koronawirus #epidemia #wlochy #statystyka

Data: 16.02.2020 07:35

Autor: Ijon_Tichy

Uwaga. Niepopularna opinia.

Szwagier wyjechał z żoną do Kanady i na Kubę na 2 tygodnie i poprosił mnie, żebym na te dwa tygodnie zamieszkał z rodziną u niego w domu i przypilnował dwóch psów. Nie ma problemu.

Konkluzja: NIGDY NIE BĘDĘ MIEĆ PSA.

O ile uważam te stworzenia za wyjątkowe, mądre i przyjacielskie, to opieka nad nimi jest po prostu niefajna, męcząca.

1) Wszędzie psia sierść. Na ubraniach, w pościeli, na meblach, a nawet w jedzeniu! Ohyda. Czesanie nic nie daje, to strata czasu.

2) Musisz je karmić, dawać pić. Kupować, myśleć o tym jak o dziecku. Bawić się z nimi, bo tego potrzebują. Zajmują uwagę, plątają się pod nogami, nawet w kuchni, gdzie otrzepując się rozrzucają sierść i ślinę. Ohyda.

3) Na spacerach zbierają kleszcze. Musisz im grzebać w sierści i wyszukiwać kleszcze, a jak znajdziesz, musisz wyciągać szczypcami. Jeśli przegapisz, kleszcz się opije psiej krwi i pęcznieje jak jakiś obrzydliwy wrzód. A ty się z tym babrasz, żeby wyciągnąć. OHYDA!

4) Musisz co najmniej dwa razy dziennie wyjść na spacer, rano i wieczorem, bo pies musi się załatwić, zrobić kupę, trochę się wybiegać. Nie ważne, czy masz ochotę i jaka jest pogoda.

5) Czujesz się jak niewolnik, bo nie możesz opuścić domu na dłużej. Jeśli nie wrócisz, to pies ci się zesra i nasika na podłogę.

6) Nie pojedziesz na wakacje samemu, żeby porządnie wypocząć. Jeśli nie masz szwagra kamikaze, który przypilnuje ci psów, to za hotel dla dwóch psów zapłacisz 2000 zł za dwa tygodnie, jeśli nie chcesz ich zabrać ze sobą.

7) Musisz je myć, sprzątać po nich, jak wracają brudne od niewiadomo czego ze spaceru. Czasem śmierdzą niewiadomo czym…

8) Pies regularnie budzi cię w nocy. Czasami kilka razy na noc.

Ludzie muszą też jeździć z psami do weterynarza, szczepić, leczyć, badać, kupować akcesoria itp. itd. Wokół osa jest mnóstwo zachodu, pracy, poświęcenia uwagi.

A jakie korzyści? Frazeologizmy: "Jaki fajny piesek. Good boy. Najlepszy przyjaciel człowieka". To wszystko 乁(ツ)

Nawet moje dzieci, które od dawna intensywnie namawiały mnie na psa, teraz nie chcą psa. Wyleczyły się z tego. Uważam, że każda osoba, która rozważa kupno psa, powinna najpierw spędzić takie dwa tygodnie z psem w domu.

Niektórzy lubią zbierać znaczki, inni lubią tańczyć, są i tacy, co lubią łazić po niebezpiecznych jaskiniach, albo mieć psy…. 乁(ツ)

#psy #psiarze #zwierzeta #oswiadczenie #niepopularnaopinia

Data: 23.12.2019 01:00

Autor: aborygo

Mój trud skończon, Wiedźmin obejrzany. Motzne 4/10 i plus osobna ocena dla Henryka Cavilla w postaci 9/10. Dodatkowo serduszko za sceny walki, szanuję bardzo. Wspaniałe jest to, że Cavill poprzez swoje epizody pokazał nam czym ta produkcja mogłaby być, gdyby treść odpowiadała tytułowi i materiałowi źródłowemu. Zaskoczony jestem tym, że tam gdzie się obawiałem wyszło to bardzo dobrze, albo przynajmniej znośnie. Tam gdzie byłem pewien, że nie ma prawa się nie udać, wyszło horrendum straszliwe. Zrozumiałem też Tomasza Bagińskiego, który w wywiadach przedpremierowych podkreślał, że nie jest to jego wizja artystyczna, a był to na tyle częsty refren, że zwrócił moją uwagę. Być może za dwadzieścia lat, kiedy powstanie kolejny remake, będzie chciał nam pan Tomasz swobodnie coś poopowiadać, tak jak się teraz bez spiny mówi o Wiedźminie Marka Brodzkiego. A nam co? Nam się szykuje średnio budżetowy serial o czarownicach. Change my mind.

#wiedzmin #netflix #niepopularnaopinia

Data: 03.11.2019 14:21

Autor: Macer

Około Wszystkich Świętych boje sie wchodzic na internet, bo brzydza mnie te wszystkie teksty szydzące z odwiedzania zmarlych. To bardzo smutne, ze ludzie nie potrafią czerpac przyjemnosci ze spotkanoa z rodziną. #niepopularnaopinia

Data: 17.08.2019 10:30

Autor: Ijon_Tichy

UWAGA! Nadeptywanie na odcisk (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wiem, wiem. "O gustach się nie dyskutuje". Od jakiegoś czasu dojeżdżam jednak do pracy razem z ekipą – około półtora godziny drogi w jedną stronę. Tak się składa, ze wszyscy oprócz mnie są fanami RAP i HIP-HOP. I codziennie jestem zmuszony słuchać tego razem z nimi. Stwierdzić muszę, że:

1) Niektóre kawałki mają ciekawy, zabawny lub moralizatorski tekst i trzeba przyznać, że trzeba mieć swoisty talent, żeby umieć tak "nawijać", choć daleko temu do dobrej poezji. Wiele tekstów stanowią narcystyczne, autobiograficzne wyznania, jest to jedna z głównych narracji. Na drugim miejscu są "dziwki, wóda, koks". Był jeden kawałek niejakiego "Palucha" o internecie i mediach społecznościowych pt. bodajże "ładni smutni ludzie", który miał coś rzeczowego do powiedzenia. Ale na ogół niewiele w tym stylu bystrych spostrzeżeń na temat świata, a moralizatorskie teksty mówią głównie o ciężkim życiu na ulicy, nienawiści i cierpieniu, ale brak wyraźnej diagnozy i przenikliwego, szerszego spojrzenia. O ile zatem istnieją "mądre" teksty, to stanowią one bardzo niewielką część całości.

2) Ten styl nie ma nic wspólnego z muzyką. Podkłady są monotonnie prymitywne i zapętlają się w sposób, który wywołuje irytację i mdłości. Te pętle są jak komar brzęczący ci nad uchem, gdy próbujesz zasnąć. Powtarzalność i totalny brak kreatywności w tym wymiarze budzą irytację i bunt muzykalnej części mózgu.

3) "Wokal" -, to bardzo często darcie ryja, wygardłowywanie wulgarnych wypocin głosem przepitego menela. Nawet jeśli jakiś wokal nie przypomina rzygania, to odstręcza brakiem melodyjności, mechanicznością oraz prymitywną rytmiką. Rytmika jest śmiesznie groteskowa i przypomina tych dzikich, plemiennych murzynów walących w bębenki i Masajów skaczących do góry w tych swoich śmiesznych ludowych strojach.

4) Prymitywny wydźwięk nastręcza skojarzeń z murzyńskimi gettami, plemiennym transem, przestępczością wielkich miast oraz patologią więzienia i recydywy.

5) Zdaję sobie sprawę z tego, że ten styl trafia w potrzeby pewnej grupy społecznej oraz spełnia wymagania estetyczne ludzi, którzy w ogóle nie rozumieją muzyki. Dlatego nie potępiam całkowicie tego stylu, choć wzbudza we mnie co najmniej niesmak, jeśli nie obrzydzenie.

#rap #hiphop #niemuzyka #kicz #murzyni #niepopularnaopinia #kontrowersje #gownowpis

Data: 20.07.2019 10:57

Autor: Bethesda_sucks

Przeklejam swój wpis z wykopu na temat polskiego serialu, który jest wyjątkowo niedoceniony.

Obejrzałem w końcu serial "Wiedźmin" i jestem zszokowany. Jeden z najlepszych seriali jakie oglądałem w ostatnich latach, z świetną grą aktorską, przekonującymi postaciami i dobrą fabułą. Żebrowski jest genialny w tej roli, podobnie Zamachowski i właściwie każdy aktor (z takich niechlubnych wyjątków wyróżniała się np. Agata Buzek), do tego nie brak tu naprawdę interesujących i niejednoznacznych bohaterów. Kompletnie nie rozumiem skąd wzięła się obiegowa opinia, że to gówno jakich mało, chyba stąd że Sapkowski tak powiedział w czasach gdy jeszcze brano na poważnie to co on wygadywał. Choreografia walk była co najmniej dobra, lepsza niż w 90% innych produkcji, klimat też był, typowy, polski i zaczynam mieć poważne wątpliwości czy serial #netflix będzie choć w połowie tak dobry jak ten nasz. Jakoś nie widzę, żeby Kanada oddała klimat naszych lasów, podobnie z zamkami i krajobrazami, no i z aktorami. Właśnie ten ostatni element zaskoczył mnie najbardziej, do serialu zatrudniono samą śmietankę aktorską i było cudnie, każdy tutaj wczuł się w rolę. Dodać do tego piękne kobiety i niezłą oprawę muzyczną i mamy jedną z najlepszych polskich produkcji w historii.

A oto opinia Czecha (albo Słowaka) o pseudonimie Cadmus (zamieszczona na RPG Codex), dzięki któremu się przełamałem i obejrzałem serial:

The TV series from potato is awesome, I'm rewatching it for the 4th time now. Gotta re-read the books again before muricans fuck it up like everything else.

Zebrowski is a great Geralt btw. Laugh all you want at shitty effects, yeah it was low budget and Dandellion was miscast, sorta.

Things I liked about the TV series that will be fucked up by muricans for sure:

– low key larping around forests, which is actually what the witcher should be doing

– dandellion is a good friend to geralt instead of a retarded asshole like in the games

– no bombastic action, due to low budget they barely show any monsters. Zebrowski plays really nice with the sword, looks like he has some nondescript combat style, I think it looks great

– very few fights and they are over really quick, no stupid 5mins combat scenes, makes Geralt look properly deadly

– potato aesthetics fit 100% the potato story, I wonder how Netflix will pull off a castle scene when they don't have any fucking castles

Yeah, dragon looked like shit. Yeah, monters were made of paper but I don't hear you fucktards complaining about Fallout 1 using 5 pixels to portray a gun. I can forgive the budget completely.

Didn't watch the movie, heard it was complete shit put together from scenes from the series, so I don't take it into consideration whatsoever.

Zebrowski was 10/10 Geralt. The guy who plays Dandelion (fucking Marigold in czech, it all gets confusing) doesn't look like him but plays him like a nice guy and I think he is very likable. Yen is a bit old but has nice tits as she should.

Netflix gonna fuck it up with explosions and constant battles and fire everywhere and nothing will look potato anymore

O wadach pisał nie będę, bo te wyeksponowano aż nadto (przez co nawet nie raczyłem zerknąć na tę produkcję), ale przytaknę tylko, że długość walk to też wielki plus tej produkcji. Ogólnie cud, miód i orzeszki, 8/10 +znaczek jakości Bethesda_sucks.

Zachęcam do obejrzenia i wyrobienia sobie opinii samemu, może nie spodoba się on wam tak jak mi, ale gwarantuję, że nie będzie to gniot jak większość mówi i pisze.

https://www.youtube.com/watch?v=dqPZNRhIIQ4&list=PLI07qEX7yyuCeAwwTT4IHACsXcmC2q4i8&index=1

#seriale #film #niepopularnaopinia #wiedzmin #bethesdasucks