Wielka Brytania: Skrajnie prawicowi ekstremiści rozklejają naklejki z białą supermacją

Data: 04.03.2020 23:04

Autor: Monte

bit.ly

** „OBRZYDLIWE”** skrajnie prawe naklejki przylepione na szkole w York przez białych supremacystów

Biali supremaciści przykleili naklejki propagandowe w szkole podstawowej w Yorku – w ramach kampanii „obrzydliwej”.

Naklejki – promujące rasistowskie poglądy – zostały odkryte w Szkole Podstawowej Scarcroft wczoraj rano, we wtorek. Jeden został umieszczony na tabliczce wejściowej do szkoły.

Wydaje się, że naklejki promują skrajnie prawicową grupę zwaną Hundred Handers.

Cllr Jonny Crawshaw, rodzic i dyrektor szkoły, powiedział, że „nie cierpi dawać tlenu” propagandzie białej grupy supremacistowskiej – ale linia została przekroczona.

Powiedział: „Propagowanie tej żółci w szkole podstawowej jest obrzydliwe.

„Europa widziała już kiedyś takie bzdury o supremacji i wiemy, dokąd to prowadzi.

„Niestety jestem świadomy wielu przypadków rasizmu i przemocy związanej z rasą w mieście w ostatnich miesiącach.

„Nie wiem, kto za tym stoi, ale nie reprezentują mojej społeczności ani mojego miasta.

„Silne społeczności są tolerancyjne i współczujące. York, którego znam, jest otwarty i wita wszystkich ludzi z dowolnej narodowości i pochodzenia. Rasizm i nietolerancja nie są tu mile widziane”.

Powiedział, że naklejki są „całkowicie i całkowicie nie do przyjęcia” i odzwierciedlają rosnącą nietolerancję.

Wezwano policję do szkoły i powiedzieli, że sprawdzają kto umieszcił naklejki.

Mówią, że podobne naklejki pojawiły się w całym mieście w ostatnich miesiącach.

Inny rodzic ze szkoły powiedział, że byli „zszokowani” widokiem skrajnie prawicowych poglądów promowanych w Yorku.

Powiedział: „Byłem bardzo zły, widząc naklejki w szkole ze wszystkich miejsc.

„Miejsce nauki nie powinno być miejscem nienawiści.

„Dzieci to zazwyczaj te, które muszą zaakceptować innych i powinniśmy się od nich uczyć. Przesuwanie rasistowskich poglądów na małe dzieci jest dość obrzydliwe”.

We wtorek rano policjanci zostali wezwani do szkoły po doniesieniach o nalepkach promujących ideologię białej supremacji.

Rzecznik prasowy powiedział: „Funkcjonariusze wzięli udział w sprawdzeniu lokalnego obszaru pod kątem dalszych naklejek i upewnieniu się, czy w tym obszarze może być dostępna telewizja przemysłowa.

„Byliśmy świadomi podobnych naklejek pojawiających się w okolicach Yorku w ostatnich miesiącach, a nasi funkcjonariusze ds. Zapobiegania współpracują z lokalną policją i władzami lokalnymi w celu zidentyfikowania, powstrzymania i w stosownych przypadkach, ścigania osób, które rozpowszechniają ekstremistyczne poglądy w naszej społeczności”.

Namawiali każdego, kto zobaczy podobną naklejkę lub kogoś, kto ją nakleja, aby zgłosił ją policji, dzwoniąc pod numer 101.

Charlie Croft, asystent dyrektora ds. Społeczności w Radzie Miasta York, powiedział: „York jest miastem, które szczyci się włączeniem i gościnnością.

„Miasto jest domem dla ludzi z całego świata, z wieloma różnymi religiami i seksualnością, z których wszyscy sprawiają, że jest to tętniące życiem, przyjazne miasto, które kochamy.

„Nienawiść i dyskryminacja nie mają miejsca w Yorku”.

Prasa postanowiła pikselować naklejki, aby uniknąć rozpowszechniania propagandy skrajnie prawicowej grupy.

#wielkabrytania #ekstremizm #nienawisc

Emoji Ok trafia na listę symboli mowy nienawiści

Data: 29.09.2019 15:38

Autor: itsokay

komputerswiat.pl

Popularne emoji Ok zostało umieszczone na liście symboli mowy nienawiści.

Znalazło się tam za sprawą amerykańskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniu.

Według członków tej organizacji wynika to z faktu, że część osób używa tego symbolu w trakcie szczerego wyrażania białej supremacji.

Na liście ADL jest już ponad 200 wpisów.

#swiat #internet #nienawisc

Data: 03.09.2019 21:23

Autor: Ijon_Tichy

Kończę rozmowę i w ogóle wszelkie dyskusję z wami, bo wylewa się tyle szamba, co z warszawskiej "czajki", łącznie z tekstami: "mógłbym przypierlić ci w ryj"; "spierlaj"; ""ty dzbanie"; "foliarzu"; "debilu" i wiele innych. Choć ja nie prowokowałem podobnymi wpisami. Może pozwoliłem sobie jedynie na ironię w którymś momencie.

Teksty i wpisy będę wrzucać nadal. A komu się nie podoba, proponuję czarną listę. DW; @moderacja @lisq @Thanos @Wilec

#nienawisc #moderacja

Huffington Post: zamachowiec był skrajnie lewicowym eco-nazistą, ale ... to i tak wina Trumpa.

Data: 05.08.2019 18:20

Autor: arti

huffpost.com

Manifest zamieszczony w internecie na krótko przed sobotnią masakrą w supermarkecie Walmart w El Paso wciąż jest badany przez śledczych czy rzeczywistym autorem był zamachowiec.

W treści manifestu skrajnie lewicowy eko-terrorysta obwinia imigrantów o niszczenie środowiska i przyczynianie się do przyśpieszenia zmian klimatycznych, proponując ludobójstwo jako drogę do zrównoważonego rozwoju ekologicznego.

Jednak w dalszej części artykułu kontrowersyjny autor Alexander C. Kaufman przekonuje, że bez względu na wszytko to i tak wina Trump'a i jakichś bliżej nieokreślonych "białych nacjonalistów".

W innej publikacji podkreśla się, miedzy innymi, że zamachowiec był zwolennikiem dochodu podstawowego :

https://www.sebgorka.com/the-el-paso-shooter-admits-he-is-a-progressive-leftist/

#zamach #huffpost #lewica #nienawisc #ekologia #ekoterrozym

Data: 13.07.2019 13:44

Autor: Ijon_Tichy

Chrzescijaństwo spotyka się z nieuzasadnioną nienawiścią i atakiem na całym świecie. Nie dziwi mnie zatem, że moje wpisy również zderzają sie z atakiem.

Przykro to stwierdzać, ale moi rozmówcy rzucili się na mnie i wymusili poszarpaną dyskusję 1 vs 6. Momentami rzucali obelgi. Podjąłem próbę rozmowy niepotrzebnie i wbrew sobie, bo w gruncie rzeczy w internecie nie ma najmniejszego sensu dyskutowanie na takie tematy z "rozentuzjazmowanym tłumem".

Spotykając się z jedną osobą w rozmowie prawdopodobnie dyskusja miałaby szanse powodzenia. Tutaj spotkałem się jedynie z wyzwiskami, kpinami, celowym przekręcaniem moich wypowiedzi lub udawaniem, że się nie rozumie, by prowokować drabinę tekstu do nikąd.

Takie coś w ogóle nie ma sensu. Pozostanę przy dawaniu świadectw oraz cytowaniu i komentowaniu biblii. Komu się nie podoba niech da na czarną listę zamiast wylewać na mnie wiadra pomyj, bo na mnie nie robi wrażenia rzucanie się z jadem na chrzescijanina – to wszystko jest napisane w biblii: "Będą was nienawidzieć z powodu mojego imienia" – dlatego to dobrze świadczy o mojej postawie i z całą pewnością mnie nie zniechęci ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet się na was nie gniewam. Jest mi tylko trochę z waszego powodu przykro – ale to jest uczucie bliżej współczucia.

#dyskusja #brakkultury #nienawisc #wybaczenie