Emoji Ok trafia na listę symboli mowy nienawiści

Data: 29.09.2019 15:38

Autor: itsokay

komputerswiat.pl

Popularne emoji Ok zostało umieszczone na liście symboli mowy nienawiści.

Znalazło się tam za sprawą amerykańskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniu.

Według członków tej organizacji wynika to z faktu, że część osób używa tego symbolu w trakcie szczerego wyrażania białej supremacji.

Na liście ADL jest już ponad 200 wpisów.

#swiat #internet #nienawisc

Data: 03.09.2019 21:23

Autor: Ijon_Tichy

Kończę rozmowę i w ogóle wszelkie dyskusję z wami, bo wylewa się tyle szamba, co z warszawskiej "czajki", łącznie z tekstami: "mógłbym przypierlić ci w ryj"; "spierlaj"; ""ty dzbanie"; "foliarzu"; "debilu" i wiele innych. Choć ja nie prowokowałem podobnymi wpisami. Może pozwoliłem sobie jedynie na ironię w którymś momencie.

Teksty i wpisy będę wrzucać nadal. A komu się nie podoba, proponuję czarną listę. DW; @moderacja @lisq @Thanos @Wilec

#nienawisc #moderacja

Huffington Post: zamachowiec był skrajnie lewicowym eco-nazistą, ale ... to i tak wina Trumpa.

Data: 05.08.2019 18:20

Autor: arti

huffpost.com

Manifest zamieszczony w internecie na krótko przed sobotnią masakrą w supermarkecie Walmart w El Paso wciąż jest badany przez śledczych czy rzeczywistym autorem był zamachowiec.

W treści manifestu skrajnie lewicowy eko-terrorysta obwinia imigrantów o niszczenie środowiska i przyczynianie się do przyśpieszenia zmian klimatycznych, proponując ludobójstwo jako drogę do zrównoważonego rozwoju ekologicznego.

Jednak w dalszej części artykułu kontrowersyjny autor Alexander C. Kaufman przekonuje, że bez względu na wszytko to i tak wina Trump'a i jakichś bliżej nieokreślonych "białych nacjonalistów".

W innej publikacji podkreśla się, miedzy innymi, że zamachowiec był zwolennikiem dochodu podstawowego :

https://www.sebgorka.com/the-el-paso-shooter-admits-he-is-a-progressive-leftist/

#zamach #huffpost #lewica #nienawisc #ekologia #ekoterrozym

Data: 13.07.2019 13:44

Autor: Ijon_Tichy

Chrzescijaństwo spotyka się z nieuzasadnioną nienawiścią i atakiem na całym świecie. Nie dziwi mnie zatem, że moje wpisy również zderzają sie z atakiem.

Przykro to stwierdzać, ale moi rozmówcy rzucili się na mnie i wymusili poszarpaną dyskusję 1 vs 6. Momentami rzucali obelgi. Podjąłem próbę rozmowy niepotrzebnie i wbrew sobie, bo w gruncie rzeczy w internecie nie ma najmniejszego sensu dyskutowanie na takie tematy z "rozentuzjazmowanym tłumem".

Spotykając się z jedną osobą w rozmowie prawdopodobnie dyskusja miałaby szanse powodzenia. Tutaj spotkałem się jedynie z wyzwiskami, kpinami, celowym przekręcaniem moich wypowiedzi lub udawaniem, że się nie rozumie, by prowokować drabinę tekstu do nikąd.

Takie coś w ogóle nie ma sensu. Pozostanę przy dawaniu świadectw oraz cytowaniu i komentowaniu biblii. Komu się nie podoba niech da na czarną listę zamiast wylewać na mnie wiadra pomyj, bo na mnie nie robi wrażenia rzucanie się z jadem na chrzescijanina – to wszystko jest napisane w biblii: "Będą was nienawidzieć z powodu mojego imienia" – dlatego to dobrze świadczy o mojej postawie i z całą pewnością mnie nie zniechęci ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet się na was nie gniewam. Jest mi tylko trochę z waszego powodu przykro – ale to jest uczucie bliżej współczucia.

#dyskusja #brakkultury #nienawisc #wybaczenie