Totalbet okradł graczy, w tle setki tysięcy zł

Data: 19.04.2019 15:37

Autor: kisiel

interplay.pl

21 października 2018 odbyła się pierwsza tura wyborów samorządowych. W wielu miastach do końca nie było wiadomo, czy odbędzie się druga tura wyborów i kto zostanie prezydentem. Dobre prognozy posiadali jednak twórcy portalu lokalnapolityka.pl, którzy prawidłowo przewidzieli wynik wyborów na kuponach postawionych w TOTALbet.pl. Wygrali kilkaset tysięcy złotych. TOTALbet zdecydował o zamknięciu kont graczy i anulowaniu wygranych ze względu na złamanie regulaminu.

Łukasz Pawłowski, szef portalu lokalnapolityka.pl, zgłosił się więc do portalu „Rzeczpospolita”. Poinformował, że on i jego współpracownicy traktowali hazard jako zabawę: „Robiliśmy to po godzinach i obstawialiśmy niewysokie stawki, kilkanaście albo kilkadziesiąt złotych. Naszą uwagę przykuła oferta Totalbet.pl, bo można było tam obstawiać, w jakich miastach dojdzie do drugiej tury”.

W sporządzaniu prognoz twórcy portalu posiłkowali się sondażami Instytutu Badań Samorządowych, którego szefem również jest Łukasz Pawłowski.

Pracownicy lokalnejpolityki.pl zdecydowali się na grę w TOTALbet, ponieważ firma oferowała wyjątkowo atrakcyjne kursy. Za trafne wskazanie, że w Warszawie nie będzie drugiej tury wyborów, TOTALbet płacił 15-krotność wpłaconej stawki (kurs 15.00 oznacza, że np. za wpłaconą złotówkę wygramy 13,20 zł po potrąceniu 12% podatku). Łukasz Pawłowski zdecydował się na postawienie zakładu wielokrotnego, który zawiera kilka zdarzeń – w jego przypadku 7 miast. Stawka wynosiła 15 zł, a wygrana z tego kuponu – ok. 150 tysięcy zł. Gracze szacują, że łączne wygrane osób pracujących w portalu wyniosły od 500 do 700 tys. zł. Dokładna kwota nie jest znana, ponieważ TOTALbet zablokował ich konta.

#zakladybukmacherskie #polska #newsy #newsyzkraju

6,3% dla Konfederacji!

Data: 18.04.2019 17:52

Autor: kisiel

korwin-mikke.pl

W najnowszym badaniu ogólnopolskim Kantar Polska dla “Polityki” wśród zdecydowanych wyborców Konfederacja dostała 6,3% poparcia!

“Główne media, będące na pasku PO i PiS, atakują nas lub zamilczają jak tylko mogą, ale my robimy swoje i rośniemy w siłę, dzień po dniu, tydzień po tygodniu!” – pisze na FB WCz. Jacek Wilk. “Dzięki Waszemu wsparciu przebijamy mury systemu i nie zamierzamy się zatrzymać. Przed nami niezwykle ważne miesiące, zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego i Sejmu RP. Musimy przerwać ten duopol POPiS!” – dodaje poseł.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju

„Pełzający PiS” wykonał polecenie zagranicy – odwołał ekshumację w Treblince

Data: 15.04.2019 17:55

Autor: kisiel

ekspedyt.org

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, zaplanowana w dniach od 15 do 30 kwietnia 2019 r. ekshumacja polskich ofiar niemieckiego niewolniczego Obozu Pracy dla Polaków w Treblince I nie odbędzie się.

Informację tę podał m.in. portal dorzeczy.pl pisząc przy okazji nieprawdę:

Zgodnie z tradycją żydowską zwłoki są nienaruszalne, więc nie należy przeprowadzać ich ekshumacji. Z tego właśnie względu w 2001 roku Lech Kaczyński, pełniący wówczas funkcję prokuratora generalnego, wstrzymał ekshumacje w Jedwabnem.

Swego czasu Anna Ciałowicz, wybitna znawczyni prawa żydowskiego, udowodniła w opublikowanej ekspertyzie, że ekshumacje według prawa żydowskiego są dozwolone. Ciałowicz stwierdziła jednoznacznie, że zgodnie z prawem żydowskim ekshumacja w Jedwabnem powinna się odbyć.

#newsy #newsyzkraju #polska #polityka

JKM: Broniarza aresztować, ZNP rozwiązać, szkoły sprywatyzować

Data: 15.04.2019 15:37

Autor: kisiel

tvp.info

Prezes ZNP Sławomir Broniarz powinien zostać aresztowany, wtedy będzie zaprowadzony porządek; należy też rozwiązać ZNP – uważa jeden z liderów Konfederacji i prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke. – Rząd jest właścicielem szkół i ma obowiązek reprezentować podatników i rodziców, a nie nauczycieli – podkreślił.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju

TOPR informuje: Google zablokowało aplikację "Ratunek"

Data: 14.04.2019 16:40

Autor: kisiel

gazetakrakowska.pl

"Informujemy, że Google zablokowało aplikację "Ratunek" w swoim sklepie Google Play. Powodem jest zmiana polityki mająca na celu rzekomą poprawę bezpieczeństwa" – poinformowało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na swoim Facebooku.

TOPR zaznacza jednak, że w tej chwili trwają prace nad aplikacją spełniającą wymogi Google. "Poinformujemy jak tylko pojawi się ona w sklepie. Aplikacje Ratunek, które zostały już pobrane działają prawidłowo" – czytamy na stronie.

#newsy #newsyzkraju #polska

Rolnicy protestowali w stolicy, minister ich nie przyjął

Data: 03.04.2019 21:13

Autor: piotre94

tvnwarszawa.tvn24.pl

Rolnicy wspierani przez taksówkarzy od rana protestowali w stolicy. O 11.30 ruszyli z placu Zawiszy w stronę ronda Dmowskiego. Później przeszli przed Sejm i dalej przed Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Chcieli tam zostawić pismo do ministra, nie zostali jednak wpuszczeni do środka. Protest zakończył się przed godziną 17. #newsyzkraju #rolnictwo #protest #agrounia #warszawa

Rząd przyjął projekt „ustawy uberowej”. Jazda tylko z licencją

Data: 02.04.2019 21:57

Autor: piotre94

transport-publiczny.pl

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury. – Projekt ustawy zakłada stworzenie jasnych i równych warunków funkcjonowania rynku przewozu osób samochodami osobowymi i taksówkami, opartych na jednakowych zasadach wykonywania zawodu przewoźnika. Nowelizacja wprowadza także pośrednictwo przy przewozie osób, co istotnie powinno przyczynić się do uczciwej konkurencji w branży przewozowej – zapowiedział minister infrastruktur Andrzej Adamczyk. #newsyzkraju #polityka #taxi #uber

Skandal ws. GetBack – główny podejrzany nielegalnie wychodził na wolność

Data: 01.04.2019 20:55

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Business Insider Polska informuje o skandalu ws. afery GetBack. Jeden z głównych podejrzanych nielegalnie wychodził na wolność – jednak prokuratura i służba więzienna zaprzecza całej sprawie.

Data: 01.04.2019 17:50

Autor: Raven

Były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski został zaatakowany nożem. Rana jest poważna, jest po operacji. Osoba która go zaatakowała gadała coś o kamienicach (ten miał nie jeden przekręt z tym, więc widać karma wraca). Zaczyna się kręcenie i darcie mordy "stop spirali nienawiści" xD

Nie popieram rzecz jasna ataku na kogokolwiek, bo takich ludzi to się zamykać powinno, ale jak słyszę o spirali nienawiści, to mnie nosi xD A może Ci ludzie właśnie nie stosowali mowy nienawiści, byli potulni, spokojni ale w końcu wybuchli?

Podziękujmy ekologom! Puszcza ginie na naszych oczach.

Data: 31.03.2019 21:42

Autor: piotre94

swiatrolnika.info

Eksperci ostrzegali! Histeria pseudo ekologów, którzy doprowadzili do zablokowania leczniczej dla puszczy wycinki, odgradzającej sektory zdrowych drzew od chorych, zakończy się tragicznie!

Kradzież auta konwojenta z 900 tysiącami złotych. Samochód spłonął

Data: 30.03.2019 14:39

Autor: piotre94

o2.pl

W piątek wieczorem konwojent jednej z firm ochroniarskich zgłosił policji uprowadzenie samochodu, w którym miał przewozić blisko milion złotych. Gdy mężczyzna zatrzymał się na chwilę na postój, auto znikło. Znalazło się niebawem kilka ulic dalej.

Data: 28.03.2019 15:57

Autor: FiligranowyGucio

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę czasopism zakwalifikowanych do finansowania w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych”. Znajduje się na niej rocznik „Zagłada Żydów. Studia i materiały” wydawany przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów. A oto skład redakcji tego rocznika: Dariusz Libionka, Barbara Engelking, Jan Grabowski, Jacek Leociak, Alina Skibińska. Ostatnio mogliśmy podziwiać występy tych osób na antypolskiej konferencji w Paryżu. Teraz ich działalność wesprze resort ministra Gowina.

https://wprawo.pl/2019/03/28/skandal-ministerstwo-nauki-dofinansuje-czasopismo-wydawane-przez-engelking-i-grabowskiego/?fbclid=IwAR1CYpa7czCyOO0qri43KjuWest8ZB9inF0A9O7_oEzIVhC4kcsOAFR69Ho

PiS podlizuje się UE w sprawie ACTA 2!

Data: 28.03.2019 11:29

Autor: kisiel

polskieradio24.pl

Rzecznika rządu Joanna Kopcińska zapowiedziała, że polskie władze wdrażając nową dyrektywę Parlamentu Europejskiego o prawie autorskim, będą starały się ograniczyć jej negatywny wpływ na mniejszych twórców.

Joanna Kopcińska mówiła w TVP Info, że rządzący opowiadają się za ochroną praw autorskich, ale jednocześnie są za tym, żeby "nie było cenzury w internecie". Rzeczniczka rządu zwracała też uwagę na możliwe niekorzystne konsekwencje regulacji przyjętych przez Parlament Europejski. Zapowiedziała, że Polska nowe przepisy będzie próbowała "w jakiś sposób – z racji tego, że nie są zbyt precyzyjne – naprawiać i przekonywać, że jednak nie należy karać mniejszych" twórców.

Wniosek: PiS wdroży w Polsce dyrektywę ACTA 2, aby się podlizać UE!

Były polityk Janusz P. oskarżony przez prokuraturę! Chodzi o przestępstwo…

Data: 27.03.2019 21:47

Autor: ranek1

kolik.pl

Znany wszystkim Janusz P. były szef Partii Twój Ruch ma problemy. Jak informuje RMF FM dawnego szefa znanej wszystkim partii politycznej czekają problemy. Prokuratura wydała akt oskarżenia wobec biznesmena.

Policja pokazuje film i dementuje fakenews Gazety Wyborczej

Data: 27.03.2019 19:35

Autor: ranek1

kolik.pl

Na nagraniu widzimy, że pomnik posiada niewielkie ślady po uderzeniach kołami hulajnogi. Materiał z którego zbudowano pomnik wydaje się być porysowany. Według doniesień policji jednak nie nastąpiło żadne uszkodzenie pomnika.

W stolicy Narodowy Marsz Życia

Data: 24.03.2019 16:47

Autor: kisiel

fakty.interia.pl

Narodowy Marsz Życia wyruszył w niedzielę z placu Zamkowego w Warszawie. Postulaty uczestników to m.in. prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wsparcie dla naturalnej rodziny oraz prawo rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci.

Partner Biedronia: Każdy homofob zostanie ukarany, z więzieniem włącznie

Data: 24.03.2019 13:15

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

– Wprowadzimy takie przepisy, że każdy homofob, który żeruje na najniższych instynktach i zagraża bezpieczeństwu osób LGBT, zostanie ukarany, z więzieniem włącznie. Niezależny sąd i niezależna prokuratura będą mogły wszczynać postępowania karne przeciwko homofobom – powiedział Krzysztof Śmiszek, prywatnie partner Roberta Biedronia i „jedynka” z list Wiosny w okręgu dolnośląsko-opolskim.

Zapłaciła za wysoki podatek, a skarbówka nie chce oddać pieniędzy

Data: 21.03.2019 17:47

Autor: piotre94

superbiz.se.pl

Kobieta zapłaciła 2 mln zł podatku od zasądzonych jej pieniędzy. Gdy okazało się, że za dużo dostała, więc za dużo zapłaciła, zażądała zwrotu. Fiskus i sądy odmówiły jej wypłaty pieniędzy.

Egzekucja komornicza w Ursusie!

Data: 21.03.2019 17:20

Autor: piotre94

topagrar.pl

Niestety potwierdza się informacja o kłopotach finansowych polskiego producenta ciągników, firmy Ursus. Komornik sądowy zajął ruchomości, chcąc w ten sposób wyegzekwować spłatę ponad 10 mln. zł zadłużenia.

Zabójca prezydenta Gdańska będzie poddany obserwacji sądowo–psychiatrycznej

Data: 21.03.2019 17:14

Autor: piotre94

nczas.com

Stefan W., zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zostanie poddany obserwacji sądowo–psychiatrycznej przez cztery tygodnie – orzekł w czwartek Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrując wniosek prokuratury w tej sprawie.

Profanacja w Katowicach! Zdewastowano krzyż i figurę Jezusa

Data: 21.03.2019 17:10

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Kolejna profanacja w Katowicach. Wandale obrzucili kamieniami figurę Jezusa na krzyżu przed kościołem w katowickiej Koszutce. Figura popękała w wielu miejscach.

Napad na bank w Katowicach

Data: 20.03.2019 19:58

Autor: piotre94

tvn24.pl

Weszli do banku jak klienci – w dzień, drzwi były otwarte. Ale mieli kaptury na głowach, zamaskowane twarze i w rękach przedmioty, przypominające broń. Sterroryzowali pracowników, zażądali pieniędzy, zabrali je i uciekli. Policja publikuje monitoring z napadu.

SU LO zachęcał dziewczyny do noszenia spódnic. Za karę zajęcia o tolerancji

Data: 20.03.2019 10:51

Autor: kisiel

nczas.com

Akcja samorządu uczniowskiego II LO im. Dąbrówki w Gnieźnie wywołała medialną burzę. Z okazji Dnia Kobiet zachęcano uczennice do przyjścia do szkoły w spódnicach lub sukienkach, co miało gwarantować zwolnienie z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych tego dnia. Posypały się słowa krytyki. Teraz odbędą się „zajęcia o tolerancji” i spotkanie z prawnikiem.

II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie 5 marca zamieściło na swoim profilu na Facebooku zapowiedź akcji z okazji Dnia Kobiet. Na ten dzień zaplanowano m.in. konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę z każdej klasy oraz najsympatyczniejszą kobietę pracującą w szkole. Samorząd poinformował również, że każda dziewczyna, która przyjdzie w spódnicy lub sukience, zostanie zwolniona z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.

Ten ostatni pomysł wywołał falę krytyki. Mimo że podobną akcję przeprowadzono z okazji Dnia Chłopaka, kiedy to uczniowie, którzy założyli krawaty i marynarki, byli zwolnieni z niezapowiedzianych form sprawdzenia wiedzy. Teraz jednak uznano, że akcja ta jest uprzedmiotowieniem kobiet.

Ponadto na szkolnym profilu pojawiły się także krytyczne głosy odnoszące się do reakcji szkoły. Po fali nieprzychylnych komentarzy placówka postanowiła bowiem zorganizować zajęcia na temat tolerancji.

„Wpis miał na celu motywować społeczność uczniowską do integracji, zabawy i życzliwości wobec siebie. Większość szkół w Polsce organizuje podobne akcje. Także w Gnieźnie takie akcje odbyły się w wielu szkołach. Warto też dodać, że z okazji wcześniejszego Dnia Chłopca, podobny happening był zorganizowany w Dąbrówce i chłopcy, którzy założyli krawaty i marynarki byli symbolicznie zwalniani z odpowiedzi i kartkówek” – oświadczyło LO.

26 mln zł – tyle ma kosztować portal o PPK

Data: 19.03.2019 22:40

Autor: piotre94

fintek.pl

26 mln zł to szacunkowy koszt prowadzenia portalu o Pracowniczych Planach Kapitałowych, na którego prowadzenie będą się zrzucać instytucje uprawnione do prowadzenia PPK. Wpisowe to 700 tysięcy złotych, a w każdym kolejnym roku 0,05% wartości aktywów. Wychodzi na to, że będzie to najlepiej dokapitalizowany portal finansowy o emeryturach w Polsce.

Likwidacja marek własnych doprowadzi do drastycznego wzrostu cen

Data: 19.03.2019 22:19

Autor: piotre94

portalspozywczy.pl

Audyt sklepów dyskontowych wykazał spore różnice w cenach regularnych 10 popularnych produktów marek narodowych i własnych. Gdyby nagle zniknęły z rynku te drugie, to np. żel pod prysznic zdrożałby aż o 165%, czekolada – o 107%, a sok jabłkowy – o 68%. Najmniejsze wahania dotyczyłyby cukru – 10%, a także mleka – 16%. Oszacowano też, że ewentualne ograniczania mogłyby objąć aż 52% żywności, 35% art. kosmetycznych i 44% towarów z obszaru chemii gospodarczej.

Warszawski Protest Rodziców przeciwko deklaracji LGBT

Data: 18.03.2019 19:54

Autor: Immortal_Emperor

wpolityce.pl

W poniedziałek pod stołecznym ratuszem zebrali się uczestnicy „Warszawskiego Protestu Rodziców”. „Tak dla rodziny! Nie dla destrukcji!” – skandowało kilkaset osób. Manifestacja była wyrazem sprzeciwu wobec deklaracji LGBT+.

Fanatycy faszyzmu zatrzymani. W ich mieszkaniach znaleziono siekiery i miecze

Data: 18.03.2019 07:33

Autor: furgonschnitzel

rmf24.pl

Pomijając już to kim byli i czy rzeczywiście coś propagowali co zakazane, czy nie. Fragment:

"Okazało się też, że przestępcy byli uzbrojeni po zęby – policjanci odnaleźli u nich cały zestaw niebezpiecznych narzędzi, n.in. noże, tasaki, siekiery a nawet miecze."

Kurła, mam w domu dwa tasaki – duży do porcjowania mięsa i mały – precyzyjny do drobnej siekaniny. Noże – cały komplet, od dużych do chleba i tzw. "szefa kuchni" po malutkie do warzyw. Siekierka niewielka też się znajdzie, przy mieszkaniu coś się robi to często łatwiej coś siekierką machnąć niż bawić się nożem/tasakiem/piłką. Ręka do góry kto ma podobny zestaw.

No, to jesteście uzbrojeni po zęby. Pora zakazać tak strasznych przedmiotów a w kuchni pracować tylko plastikowym scyzorykiem.

LGBT i metody TVN od kuchni. Widać intencje dziennikarek - kulisy nagrania

Data: 17.03.2019 19:54

Autor: ranek1

kolik.pl

Intencje dziennikarek są bardzo jasne. Zobaczcie jak zadawały pytania. Na końcu nie wytrzymały. Atak nastąpił po tym, gdy otwarcie skrytykowała warszawską Deklarację LGBT+.

Franczyzobiorcy Żabki wygrali wszystkie procesy z PiP

Data: 17.03.2019 10:44

Autor: piotre94

wirtualnemedia.pl

W prawie 150 sprawach sądowych wytoczonych przez Państwową Inspekcję Pracy orzeczono, że sklepy Żabka prowadzone przez franczyzobiorców mogą być czynne w niedziele z zakazem handlu, ponieważ mają status placówek pocztowych.

Mieszkowskiego zapytali o adopcję dzieci przez homoseksualistów.

Data: 16.03.2019 20:48

Autor: Kalafior

m.niezalezna.pl

Paweł Rabiej udzielił wczoraj wywiadu, w którym mówił m.in. o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. I zrobiło się głośno. Głos zabrał nawet Rafał Trzaskowski. Do sprawy odniósł się poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski. Ocenił, że popiera adopcję przez pary jednopłciowe.

Komedia! Biedroń zazdrościł Tuskowi i też pokazał list od dziecka

Data: 16.03.2019 20:26

Autor: ranek1

kolik.pl

Przed kilkoma dniami Donald Tusk na swoim Instagramie opublikował list jaki otrzymał od 6 letniej Sophie. Prawdopodobnie zazdrościł tego Robert Biedroń. Postanowił szybko działać i kilka dni później pokazał list jaki rzekomo otrzymał od 10-letniego Maksa.

Rabiej zapowiada: Najpierw związki partnerskie, potem adopcja dzieci

Data: 15.03.2019 20:53

Autor: Immortal_Emperor

dorzeczy.pl

Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – uważa wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej.

Sondaż: Większość Polaków przeciwna karcie LGBT

Data: 15.03.2019 13:47

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Polacy nie chcą karty LGBT – pisze „Super Express” i publikuje wyniki sondażu IBRIS. Zdecydowana większość respondentów, bo aż 67,3 proc., uważa, że uczyć o seksie swoje dzieci powinni przede wszystkim rodzice. 54,6 proc. badanych nie popiera wprowadzenia elementów karty LGBT w szkołach.

CBA zatrzymało wydawcę czasopism „Wprost” i „Do Rzeczy”

Data: 14.03.2019 17:06

Autor: piotre94

nczas.com

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne cztery osoby w sprawie wyłudzeń blisko 29 mln zł z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych – dowiedziała się PAP. Według nieoficjalnych informacji PAP, jednym z zatrzymanych jest Michał L., wydawca czasopism „Wprost” i „Do Rzeczy”.

Kolejna działaczka pro-life uniewinniona. Prawda o aborcji znów wygrała

Data: 14.03.2019 16:55

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Sąd Okręgowy w Kielcach potwierdził prawo do pokazywania prawdy o aborcji. Działaczka Fundacji Pro Prawo do Życia, której postawione zostały zarzuty w związku z prezentowaniem zdjęć dzieci zabitych przed narodzeniem, została uniewinniona. Przed sądem reprezentowali ją prawnicy Instytutu Ordo Iuris.

Czy palenie opon podczas protestu rolników zwieksza smog?

Data: 14.03.2019 10:21

Autor: MaX

youtu.be

Reporterka zapytała lidera Agro Unia czy nie przeszkadza mu, że palenie opon podczas Protestu Rolników zwiększyło smog. Nic lepszego dziś nie zobaczycie (tylko 10 sek)

„2 tys. osób straciło 600 mln zł”. CBA zatrzymało pracowników Alior Banku

Data: 13.03.2019 17:05

Autor: piotre94

tvp.info

Na polecenie łódzkiej prokuratury agenci poznańskiej delegatury CBA zatrzymali nad ranem 12 osób – wśród nich byłych i obecnych pracowników Alior Banku – podejrzanych o stworzenie piramidy finansowej – dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info. Przez ten przestępczy proceder ponad 2 tys. osób straciło ok. 600 mln zł. „Występujemy jako strona poszkodowana” – komentują przedstawiciele Alior Banku.

8 osób zatrzymali policjanci po rolniczym proteście na Placu Zawiszy w Warszawie

Data: 13.03.2019 16:47

Autor: piotre94

rmf24.pl

Na razie trwają przesłuchania tych osób. Wiadomo, że potem policja skieruje do sądu wnioski o ukaranie protestujących. Konkretne decyzje jeszcze nie zapadły, natomiast może chodzić m.in. o udział w niezgłoszonym zgromadzeniu, bezprawne blokowanie drogi, czy inne wykroczenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zofia Czerwińska nie żyje. Aktorka miała 85 lat

Data: 13.03.2019 13:38

Autor: kisiel

film.wp.pl

Informację o śmierci aktorki podał Mariusz Szczygieł. Dziennikarz zamieścił na Facebooku wzruszający wpis, w którym czytamy m.in.:

"Na pogrzebie ma być śpiewana "My way"… A urna, pamiętaj Mariuszek, ma być różowa, bo do twarzy mi w różowym. Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie!" – pisze autor zbioru reportaży "Nie ma".

Adam Bielan: Prezes ZNP razem ze Schetyną chcą obalić rząd PiS

Data: 11.03.2019 22:56

Autor: ranek1

kolik.pl

Dodał również, że „Pan Broniarz, kontaktując się z Grzegorzem Schetyną, organizuje strajk po to, aby obalić nasz rząd i znowu dopuścić Platformę do władzy”.

BIG: w ciągu roku niespłacone w terminie długi Polaków wzrosły o niemal 7 mld zł

Data: 11.03.2019 17:29

Autor: piotre94

bankier.pl

Na koniec 2018 roku 2,78 mln Polaków nie radziło sobie z terminową spłatą zobowiązań kredytowych i pozakredytowych. Wartość ich zaległych długów wyniosła 74 mld zł – o 6,8 mld zł więcej niż rok wcześniej – wynika z ogólnopolskiego raportu przygotowanego przez Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor.

Polskie państwo pomaga masowo ściągać tanią siłę roboczą z Wietnamu

Data: 10.03.2019 21:12

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Portal wGospodarce.pl, który sympatyzuje z rządzącą obecnie partią PiS przyznał, że Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) współorganizuje wizyty w Wietnamie przedsiębiorcom, którzy ściągają stamtąd siłę roboczą.

Zmiany w L4: ZUS szacuje koszty krótszego chorobowego

Data: 09.03.2019 14:11

Autor: piotre94

polskatimes.pl

33 dni L4 – za taki czas, według dotychczasowych przepisów pracodawcy muszą zapłacić choremu pracownikowi, który nie ma ukończonych 50 lat. Jednak firmy zatrudniające do 10 osób chciałyby ten okres skrócić, a ministerstwo pracy ma wystosować do ZUS-u wniosek, by sprawdził koszty nowego rozwiązania. Prawo powinno być zróżnicowane dla dużych i małych firm – powiedział rzecznik MŚP – Adam Abramowicz.

Polomarket wycofał ze sprzedaży partię buraczków. Znaleziono szkło

Data: 09.03.2019 14:04

Autor: piotre94

tvn24bis.pl

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży w sklepach sieci Polomarket partii buraczków tartych. "W produkcie jest możliwa obecność szkła, co wiąże się z ryzykiem zranienia przewodu pokarmowego" – czytamy w komunikacie.

Kolejny dziennikarz wyleciał z Polskiego Radia: „Zapytałem ministerstwo”

Data: 09.03.2019 09:03

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Dziennikarz Polskiego Radia Marcin Dobski został wyrzucony z pracy za… wysłanie maila do resortu z pytaniem o finansowanie fundacji Jazz Jamboree.

Data: 08.03.2019 16:20

Autor: Immortal_Emperor

Odnaleziono 3-letnią Amelkę i jej matkę

Policja odnalazła 3-letnią Amelkę i jej matkę Natalię. Do przejęcia kobiety i dziecka doszło w asyście policji w okolicy Środy Wielkopolskiej. Matka i dziecko czują się dobrze – są zdrowe, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dwóch sprawców, w tym ojciec dziecka, zostało zatrzymanych.

Radni i burmistrz Jasła starają się o budowę McDonalds'a w ich mieście

Data: 07.03.2019 19:34

Autor: piotre94

jaslo4u.pl

Temat powstania w Jaśle restauracji fast food wraca jak bumerang. Na ostatniej sesji burmistrz Pabian dał zielone światło, że znalazł się inwestor, z którym trwają obecnie rozmowy. Nie wyjaśniona została kwestia ewentualnej lokalizacji tego przedsięwzięcia. – Są to tak naprawdę decyzje biznesowe McDonalds'a i oni po analizach takie decyzje podejmują. Czy one będą pozytywne, nie jestem w stanie na tę chwilę odpowiedzieć. Takie rozmowy trwają – skwitował włodarz miasta.

Gazeta.pl kupuje i zamyka magazyn erotyczny. Ostatni "Twój Weekend" bez seksizmu

Data: 07.03.2019 19:24

Autor: piotre94

media2.pl

Od piątku (8 marca 2019 roku) w kioskach oraz na stronie internetowej Twojweekend.pl dostępny będzie ostatni w historii numer najbardziej znanego polskiego pisma erotycznego "Twój Weekend" – tym razem jako zupełne przeciwieństwo tego, czym magazyn był przez ostatnie 27 lat.

Lamborghini Urus w Dorohusku. Ukrainiec próbował wywieźć je z Polski

Data: 07.03.2019 18:18

Autor: piotre94

lublin112.pl

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwane auto marki Lamborghini Urus o szacunkowej wartości 1,4 mln zł. Jest to najdroższy pojazd, który udało się odzyskać funkcjonariuszom straży granicznej.

Obława na 170 świń, które uciekły z przewróconej ciężarówki

Data: 06.03.2019 23:09

Autor: piotre94

polsatnews.pl

Policjanci i mieszkańcy łapali 170 świń, które po wypadku samochodu przewożącego zwierzęta, rozbiegły się po drodze krajowej nr 11 w Jastrowiu (wielkopolskie). Trasa była zablokowana przez ok. 15 minut. Wszystkie zwierzęta udało się schwytać.

Wyprowadzili pięć miliardów złotych z Polski. Rozbity polsko-wietnamski gang

Data: 06.03.2019 18:01

Autor: piotre94

polsatnews.pl

Funkcjonariusze ABW zatrzymali kolejnych trzech członków polsko-wietnamskiej grupy zajmującej się "praniem brudnych pieniędzy" – poinformował w środę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że grupa ta wyprowadziła z polskiego systemu bankowego ponad 5 mld zł.

Rusza proces Zbigniewa S. - chodzi o wyprowadzenie 42 mln złotych

Data: 06.03.2019 14:29

Autor: kisiel

wiadomosci.radiozet.pl

Zbigniew S. – kontrowersyjny przedsiębiorca, który ujawnił akta śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce, został oskarżony o wyprowadzenie 42 mln złotych ze spółki Viamot – podaje Onet. W środę sprawą zajmie się krakowski sąd.

Kto przypomni prorocze słowa Zbigniewa S. po wyborach?

Żona Kulczyka uczy jak dochodzić do majątku. Uciekła z nowym ....

Data: 05.03.2019 19:31

Autor: Kalafior

nczas.com

Grażyna Kulczyk – miliarderka, która rozwiodła się z Janem Kulczykiem w 2005 roku dostając sporą część majątku – otwiera w Szwajcarii muzeum. Poucza przy tym jak prowadzić biznes, by się wzbogacić. Muzeum pierwotnie miało powstać w Warszawie, ale miasto nie zgodziło się łożyć 7 milionów złotych na utrzymanie placówki. Coż za wspaniały pomysł na biznes – brać z kieszeni Warszawiaków grube miliony…

Kilkuset imigrantów przebywa nielegalnie w Polsce. Rozbito szajkę

Data: 05.03.2019 19:13

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Nawet pół tysiąca imigrantów z Pakistanu, Syrii, Algierii i Iraku przebywała nielegalnie w Polsce. CBŚP rozbiła grupę przestępczą zajmującą się legalizacją pobytu cudzoziemców w naszym kraju.

"Rz": Budżet państwa ratuje cmentarz żydowski za 100 mln zł

Data: 05.03.2019 15:02

Autor: Immortal_Emperor

dorzeczy.pl

Z budżetu państwa przeznaczono 100 mln zł na ratowanie największego żydowskiego cmentarza w Polsce. Są już pierwsze efekty – informuje "Rzeczpospolita".

ABW zatrzymała ekoterrorystę. Miał dokonać w Polsce zamachu!

Data: 04.03.2019 22:36

Autor: piotre94

swiatrolnika.info

Hasło zatrzymanego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ekoterrorysty było "zielone", miało chronić ziemię, a on sam chciał dokonać aktu terroru, by chronić planetę.

Katastrofa MIG-29. Pilot się katapultował

Data: 04.03.2019 14:20

Autor: Raven

fakty.interia.pl

W okolicach Węgrowa w województwie mazowieckim doszło do katastrofy wojskowego samolotu Mig-29. Pilot zdołał się katapultować. Rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak powiedział w rozmowie z radiem RDC, że pilot zdążył się katapultować.

Samolot Mig-29 rozbił się w lesie. Na miejscu są już pierwsze jednostki straży pożarnej.

Data: 03.03.2019 22:53

Autor: Anty_Anty

Czekam na jutrzejszy dzień z niecierpliwością

https://dziennikbaltycki.pl/wybory-w-gdansku-3032019-grzegorz-braun-na-wieczorze-wyborczym-olbrzymi-sukces-mimo-manipulacji-zapowiedzial-liczne-skargi/ar/13933959

Data: 03.03.2019 21:53

Autor: Anty_Anty

Gdańsk ładnie odpierdala urny takie że można uchlać wieku, brak oficjalnych sondaży ale nagle w czasie wyborów robią i wychodzi że Dulkiewicz wygrywa, policja każe usunąć nagranie z lokalu wyborczego.

Najlepsze że ten sondaż zaprzecza wszystkiemu co działo się przez ostatni tydzień.

Generalnie wynik pokrywa się z pierwszym sondażem gazety, 8 godzin później sondaż wyglądał odwrotnie a teraz znów obrócił się o 180 stopni.

Zastanawia mnie czy ludzie faktycznie w moim Gdańsku są tak tępi czy może uznano że fałszowanie wyborów jest mniejszym ryzykiem niż dojście Brauna do władzy.

Sierp i młot na szkolnym plakacie. Podstawówka wydała oświadczenie

Data: 02.03.2019 14:34

Autor: Immortal_Emperor

niezalezna.pl

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Pyskowicach (woj. śląskie) zorganizowano akcję pod hasłem „TyDzień Tolerancji”. Niektóre plakaty, które pojawiły się na wystawie, wywołały oburzenie. Na ekspozycji można było zobaczyć m.in. symbol sierpa i młota. Po fali krytyki, jaka spadła na podstawówkę, szkoła przeprosiła.

Wystawę przygotowali uczniowie. Niektóre ekspozycje pokazywały, jak wygląda m.in. miłość, przyjaźń, religia oraz wolność. Pojawiły się jednak też hasła ideologiczne, tęczowe flagi i napis "LGBT."

Na zdjęciach opublikowanych przez szkołę, na jednym z plakatów widoczny jest również symbol komunizmu – sierp i młot.

Prokurator z Warszawy żądał seksu za umorzenia spraw - jest wyrok

Data: 26.02.2019 15:47

Autor: piotre94

rp.pl

W poniedziałek Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy skazał na osiem lat więzienia Konrada P. Uznano, że mężczyzna jest winny wykorzystania seksualnego kobiet, które przesłuchiwał jako prokurator.

Data: 25.02.2019 20:53

Autor: Anty_Anty

Fajna ta wyborcza bo sondaż Eski trójmiasto pokazuje te wyniki całkowicie na odwrót

Braun LICZBA GŁOSÓW: 2394

Dulkiewicz LICZBA GŁOSÓW: 654

Skiba LICZBA GŁOSÓW: 57

http://trojmiasto.eska.pl/poznaj-miasto/wybory-na-prezydenta-gdanska-coraz-blizej-kogo-poparlibyscie-dzisiaj-glosowanie-lista-kandydatow/14768/1

Dulkiewicz oczywiście nie chce debaty z Braunem ale mu doradza.

MEN: W szkołach nie ma miejsca na ideologię LGBT

Data: 25.02.2019 20:07

Autor: Immortal_Emperor

wpolityce.pl

Jest reakcja Ministerstwa Edukacji Narodowej na niepokojące plany prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który w podpisanej przez siebie tzw. Karcie LGBT ( Deklaracja „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+”) zawarł zamysł zainstalowania w szkołach przedstawicieli-indoktrynatorów dedykowanych wsparciu osób LGBT.

[bantustan] Kamieniołom na terenach naszpikowanych rudami uranu ...

Data: 24.02.2019 14:21

Autor: iron_idem

nettg.pl

"Doświadczenie mówi, że potem nie powstanie piękne jezioro, lecz dół, do którego zwożone są śmieci, czyli nietoksyczne odpady z huty z Niemiec, jak to ma miejsce w innej gminie. Poza tym z rozpoznania złoża wiemy, że w tym samym miejscu są rudy uranu. Czy jest sens wydobywać skaleń, żeby robić promieniujące płytki łazienkowe?"

Data: 23.02.2019 15:00

Autor: Anty_Anty

https://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/pracownik-biurowy-konsultant-wideokonferencji-ogl62290888.html#r…@camhouse.pl

Webkamerki w gdańsku czy polowanie na dziewczyny?

Gość niby jest na FB, firma i social założone w tym miesiącu adres z ogłoszenia nie zgadza się z tym co jest z NIP.

Sąd obniżył wyrok za handel kobietami szefowi kapeli KOD Konradowi M.

Data: 21.02.2019 21:41

Autor: piotre94

prawy.pl

Sąd Apelacyjny w Krakowie zmniejszył karę pozbawienia wolności muzykowi, szefowi kapeli KOD Konradowi M. z 6 lat 6 miesięcy do 4 lat 6 miesięcy, który zajmował się handlem kobietami, zmuszaniem ich do prostytucji, sutenerstwem i działaniem w zorganizowanej grupie przestępczej. A w latach 2004-2006 zwerbował blisko 100 kobiet i zmuszała je do uprawiania nierządu we Włoszech i Grecji.

Czas na bojkot Izraelskich produktów! Oto popularne w Polsce marki Izraelskie

Data: 21.02.2019 13:27

Autor: false_nine

nczas.com

Stało się. Bezczelne wypowiedzi Izraela połączone z miernością i uległością rządu w Warszawie wywołały w Polakach potrzebę wzięcia spraw we własne ręce. Rozpoczęto właśnie akcję bojkotu izraelskich marek. Lewactwo lada moment ogłosi, że jesteśmy jak III Rzesza.

Agora przejmuje Eurozet. Podpisano przedwstępną umowę

Data: 20.02.2019 19:08

Autor: piotre94

tvp.info

SFS Ventures i Agora zawarły przedwstępną i przyrzeczoną umowę zakupu 100 proc. udziałów Eurozet, na mocy której Agora przejęła 40 proc. udziałów Eurozet za 130,75 mln zł – podała Agora w komunikacie.

Jacek Bartosiak odchodzi ze spółki budującej Centralny Port Komunikacyjny

Data: 20.02.2019 18:49

Autor: piotre94

nczas.com

Prezes spółki celowej do realizacji CPK Jacek Bartosiak z dniem 19 lutego, z przyczyn osobistych, zrezygnował z funkcji prezesa spółki Centralny Port Komunikacyjny – poinformowała spółka w przesłanym PAP komunikacie.

Przekop Mierzei Wiślanej staje się faktem – wycięto drzewa

Data: 20.02.2019 18:48

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Jerzy Krefft poinformował wysłannika Polskiej Agencji Prasowej o zakończeniu prac wycinkowych na planowanej trasie kanału – „Wycinka jest zakończona. Wszystkie drzewa, które miały być wycięte, zostały wycięte”.

Zwyrodnialec mordujący jeże w Zielonej Górze skazany na zaledwie 1.5 roku

Data: 20.02.2019 18:28

Autor: harry_tybet

gazetalubuska.pl

Śmieć, który mordował w bestialski sposób bezbronne jeże w Zielonej Górze dostał tylko półtora roku w więzieniu. Na dodatek nie będzie pracował więc kto będzie płacił za tego gnoja? Tak, proszę Pana/Pani! My!!! Co za skandal!!!

Misja Jana Karskiego w USA. Dlaczego Zachód zignorował zagładę Żydów?

Data: 19.02.2019 22:12

Autor: MaX

dzieje.pl

Pod koniec 1942 r. przebywający z misją w Londynie Jan Karski przekazał Brytyjczykom i Amerykanom raport o zagładzie Żydów w Polsce. Mimo spotkania z prezydentem USA, Zachód pozostał głuchy na apele kuriera. Odmówiono nawet zrzucenia ulotek informujących Niemców o Holokauście.

Pianista Polańskiego - żydzi mieli pretensje do rodaków z USA o brak działania

Data: 19.02.2019 21:49

Autor: MaX

streamable.com

https://streamable.com/0lfg4

Amerykańscy żydzi doskonale wiedzieli o losie rodaków jednak mieli ich głęboko w dupie. Polacy uratowali ich najwięcej, a groziła im i ich rodzinom za to śmierć na miejscu. Fragment filmu.

Ekolodzy skarżą do KE przekop Mierzei Wiślanej

Data: 19.02.2019 21:26

Autor: piotre94

rmf24.pl

Jest skarga do Komisji Europejskiej w sprawie rozpoczęcia prac nad przekopem Mierzei Wiślanej. Jak dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa, złożyło ją stowarzyszenie ekologiczne EKO-UNIA. Przypomnijmy w piątek wojewoda pomorski wydał pozwolenie na rozpoczęcia prac. Tego samego dnia ruszyła wycinka drzew w miejscu budowy przyszłego kanału żeglugowego.

Były prezes i członkowie zarządu PKP Cargo zatrzymani

Data: 19.02.2019 21:23

Autor: piotre94

rynek-kolejowy.pl

Jak podaje IAR, na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie, zostali dziś zatrzymani były prezes oraz członkowie zarządu PKP Cargo. Mają im zostać postawione zarzuty niegospodarności przy zakupie czeskiego przewoźnika AWT.

Miał 2,5 promila we krwi. Policjanci zatrzymali go, gdy zmieniał uszkodzone koło

Data: 19.02.2019 21:21

Autor: piotre94

kronikatygodnia.pl

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 29-letni mieszkaniec Biłgoraja. Mężczyzna mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu wsiadł za kierownicę skody. Zatrzymał się, by zmienić uszkodzone na krawężniku koło. Policjanci uniemożliwili mu dalszą podróż.

TVP wreszcie odważył się powiedzieć kilku słów prawdy o żydowskiej kolaboracji.

Data: 19.02.2019 19:03

Autor: MaX

streamable.com

To jeden z najważniejszych materiałów wyprodukowanych przez @tvp_info.

Wreszcie bez politycznej poprawności o Judenratach, o kolaboracji Żydów z nazistami w zagładzie nie tylko własnego narodu…

https://streamable.com/bnghq

Poniżej świadectwo Emanuela Ringelbluma

Polski Ursus podarował specjalnie przygotowany pojazd dla niewidomych w Rwandzie

Data: 19.02.2019 11:39

Autor: Monte

ursus.com

19 Lipca 2018 w Laskach k. Warszawy odbyło się oficjalne przekazanie specjalnie przygotowanego auta terenowego dla Sióstr Franciszkanek. To wspólny projekt URSUS Pietrucha International, BGK, Prologus i Polska Agencja Inwestycji i Handlu – PAIH. Auto zostało zakupione i dostarczone do fabryki URSUS w Lublinie i tu przystosowane do warunków jakie panują w Rwandzie w Afryce.

Śp. Prof. Wolniewicz o syjonistycznym mechanizmie tzw. "podstawiania Polski".

Data: 18.02.2019 14:00

Autor: MaX

youtu.be

Właśnie z tym mamy do czynienia w przypadku Jankesów i syjonistów z Izraela.

Prościej się nie da tego wyjaśnić. Warto podawać dalej.

Im więcej Polaków to zrozumie,tym lepiej dla przyszłości Polski.

2 minutowy fragmencik wykładu z 2009 roku

https://youtu.be/ROp4H0yayhk

Wrocław. Zwłoki noworodka w worku foliowym. Policja bada sprawę

Data: 17.02.2019 15:37

Autor: piotre94

wiadomosci.radiozet.pl

Zwłoki noworodka znaleziono na jednej z ulic wrocławskiej dzielnicy Fabryczna. Na razie Sprawę badają prokuratura i policja. Według nieoficjalnych doniesień, znajdowały się w worku foliowym.

Morawiecki przemówił: Sprawa zwrotu mienia jest całkowicie uregulowana

Data: 17.02.2019 11:17

Autor: ton

rmf24.pl

"To my mamy prawo żądać odszkodowań" – długo wyczekiwane stanowisko szefa rządu. Teraz piłeczka po stronie naszych "przyjaciół", którzy na pewno nie odpuszczą, a grę rozpisują sobie na dekady.

Sąd: Sklep Topaz w Radzyniu Podlaskim może handlować w niedziele

Data: 17.02.2019 07:56

Autor: piotre94

dlahandlu.pl

Sklep na stacji paliw Topaz w Radzyniu Podlaskim zgodnie z prawem może być otwarty dla klientów w każdą niedzielę. Uprawomocnił się wyrok Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim, z dnia 8 listopada 2018 r., w którym Sąd stwierdził, iż ww. placówka nie jest objęta zakazem działalności handlowej w niedzielę.

NIE dla żydowskich roszczeń – petycja do polskiego rządu

Data: 15.02.2019 20:26

Autor: Immortal_Emperor

podpiszapel.pl

Na stronie internetowej podpiszapel.pl została utworzona specjalna petycja skierowana do Ministra Spraw Wewnętrznych Jacka Czaputowicza. Celem tej petycji jest przeciwstawienie się przez polskie władze roszczeniom żydowskim spowodowane amerykańską ustawą 447 przegłosowaną przez Izbę Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

„Bar u Grażyny na Deptaku” robi furorę. Wszystko przez paragony na tablicy

Data: 14.02.2019 09:40

Autor: Major_Bialkov

popularne.pl

„Bar u Grażyny na Deptaku”, który mieści się w Białej Podlaskiej, nie bez powodu robi w mediach prawdziwą furorę. Okazuje się bowiem, że właścicielka lokalu w dość nietypowy sposób postanowiła pomóc biednym i głodnym osobom. Pomysł był strzałem w dziesiątkę, bo do akcji przyłącza się coraz więcej osób!

Data: 14.02.2019 00:30

Autor: Immortal_Emperor

Według Andrei Mitchell, reporterki NBC News, "Żydzi w powstaniu w getcie warszawskim walczyli przeciwko reżimowi polskiemu i nazistowskiemu". Tak wygląda relacja z warszawskiego szczyt w sprawie Iranu w amerykańskich mediach.

https://www.lurker.pl/p/A35E8aH3N

Zderzenie aut na A1, jedna osoba nie żyje. Jeden z kierowców jechał pod prąd.

Data: 13.02.2019 13:03

Autor: MateuszTeusz

wiadomosci.radiozet.pl

Do karambolu doszło w nocy z wtorku na środę. Sprawca wypadku to kierowca Opla Astry. Mężczyzna jechał autostradą pod prąd. Uciekł z miejsca zdarzenia. Szuka go policja.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący pod prąd kierowca Opla Astry doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem dostawczym Iveco, który po zderzeniu zjechał na pas awaryjny. Jadąca za nim ciężarówka również zatrzymała się na pasie awaryjnym. Po chwili na miejsce zdarzenia nadjechał samochód osobowy Audi, który chcąc uniknąć zderzenia, najechał na krawężnik i uszkodził pojazd. Następnie samochód dostawczy Renault Master wpadł na Opla Astrę, a potem w naczepę ciężarówki – poinformowała podinsp. Wioleta Dąbrowska z toruńskiej policji.

Polska za 414 mln dolarów kupi od USA system wyrzutni HIMARS.

Data: 11.02.2019 11:14

Autor: MateuszTeusz

wiadomosci.gazeta.pl

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił, że w najbliższą środę Polska podpisze z USA umowę na zakup systemu mobilnych wyrzutni rakietowych HIMARS. Kontrakt opiewa na 414 milionów dolarów.

Podczas wspólnej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, szef MON ogłosił, że w środę, 13 lutego, zostanie podpisana umowa zakupu przez Polskę systemu mobilnych wyrzutni rakietowych HIMARS.

Zakup ten jest elementem modernizacji polskich sił zbrojnych. Wyrzutnie, rakiety i sprzęt towarzyszący będą kosztować 414 milionów dolarów.

Sąd oddalił wniosek o zadośćuczynienia dla syna żołnierza wyklętego.

Data: 11.02.2019 11:12

Autor: MateuszTeusz

fakty.interia.pl

Sąd uznał, że wniosek Zbigniewa Kurasia nie znalazł uzasadnienia w przepisach ustawy o uznaniu za nieważne orzeczeń wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego. W ocenie sądu, pozew Zbigniewa Kurasia nie spełnia wszystkich ustawowych przesłanek do wypłacenia zadośćuczynienia.

W przypadku Józefa Kurasia "Ognia" sąd podał w wątpliwość jego działalność na rzecz bytu państwa polskiego oraz represje stosowane wobec niego. Sąd podkreślił w uzasadnieniu, że żadna z przesłanek świadcząca o działalności "Ognia" nie może być domniemywana, a musi być precyzyjna i niepodlegająca wątpliwościom.

Sąd stwierdził, że mimo zadania szczegółowych pytań dotyczących działalności Józefa Kurasia, skierowanych do Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Krakowie, nie uzyskano szczegółowych odpowiedzi, które pozwalałyby na jednoznaczną ocenę jego działalności. W ocenie sądu, materiały dostarczone przez IPN miały charakter ogólny.

"Nie uzyskano tego rodzaju danych, które mogłyby pozwolić sądowi na ustalenie stanowczych, kategorycznych i samodzielnych ustaleń oceniających czy charakter działań Józefa Kurasia "Ognia" miała charakter działalności na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego czy też stanowiła zaprzeczenie tego rodzaju działalności. Józef Kuraś do dnia dzisiejszego jest postacią kontrowersyjną, a jednocześnie jego osoba doczekała się szeregu różnych opracowań i wydawałoby się, że ta informacja Instytut Pamięci Narodowej powinna być jednak nieco szersza" – mówiła uzasadniając wyrok sędzia Anna Pater.

Wydawało się, że nauczycieli nie da się już bardziej rozwścieczyć.

Data: 10.02.2019 15:39

Autor: furgonschnitzel

edukacja.dziennik.pl

Przeciętny nauczyciel pracuje ponad 47 godzin tygodniowo – dłużej, niż przewidują przepisy prawa pracy. Wydawało się, że nauczycieli nie da się już bardziej rozwścieczyć. Ale wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim w TVP 1 (emitowany 22 stycznia) dolał oliwy do ognia. "Nauczyciel ma troszeczkę więcej czasu wolnego w porównaniu do innych osób pracujących, ale nauczyciel chce więcej zarabiać" – powiedział premier.

Od 10 do 16 lutego wracają kontrole na granicach Polski.

Data: 10.02.2019 13:29

Autor: MateuszTeusz

fakt.pl

W niedzielę, 10 lutego zostanie przywrócona tymczasowa kontrola na granicach Polski z sąsiadami należącymi do Unii Europejskiej. Przyczyną jej wprowadzenia są względy bezpieczeństwa związane z konferencją bliskowschodnią, która odbędzie się w najbliższym tygodniu w Warszawie. Osoby planujące wyjazdy zagraniczne powinny pamiętać o tym, że zaostrzone przepisy będą obowiązywać do 16 lutego.

Jeżeli chcemy przekroczyć granicę UE, musimy mieć ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport. W dniach od 10 do 16 lutego powinniśmy także przygotować się na udostępnienie do kontroli samochodu, którym podróżujemy. Patrole straży granicznej będą wybierać pojazdy, które powinny zatrzymać się do kontroli.

Zaostrzone przepisy obowiązują w związku z w związku z konferencją „Spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”. Kontrola na granicy wewnętrznej była tymczasowo przywracana już cztery razy – podczas mistrzostw EURO 2012, szczytu klimatycznego w listopadzie 2013 r., podczas Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO w 2016 roku oraz na przełomie listopada i grudnia 2018 roku z powodu po raz kolejny odbywającego się w Polsce szczytu klimatycznego.

Konie wbiegły na drogę. Dwa zginęł

Data: 10.02.2019 13:25

Autor: MateuszTeusz

m.interia.pl

Siedem spłoszonych koni wybiegło w sobotę późnym wieczorem na drogę wojewódzką nr 790 w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Dwa z nich zginęły, potrącone przez samochód, pozostałe udało się złapać. Zwierzęta uszkodziły sześć pojazdów; kierowcom nic się nie stało.

Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Jeżeli okaże się, że spłoszenie koni było efektem niedopełnienia obowiązków przez osoby odpowiedzialne za opiekę nad tymi zwierzętami, winni mogą odpowiadać za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Tykające bomby na dnie Bałtyku. 300 tys. ton amunicji

Data: 10.02.2019 13:20

Autor: MateuszTeusz

finanse.wp.pl

Po zakończeniu obydwu wojen światowych pozbyto się ogromnych ilości broni i amunicji zatapiając ją po prostu w Bałtyku. Częściowo prawie przy brzegu. Nikt się wówczas nie zastanawiał, że prędzej czy później ta wojenna spuścizna stanie się groźna dla środowiska i dla ludzi.

Tylko w niemieckich wodach spoczywa szacunkowo 300 tys. ton amunicji konwencjonalnej i chemicznej. I tak na przykład w Zatoce Kilońskiej, w strefie zatopień broni, tzw. Kolberger Heide, spoczywa 35 tys. ton min i torped. Leżą tuż pod Kilonią, prawie widoczne z plaży, na głębokości maksymalnie 12 metrów.

Wybuch hulajnogi elektrycznej w Poznaniu

Data: 09.02.2019 17:03

Autor: soochy

swiatoze.pl

Jak informuje Radio Poznań, wczoraj (6 lutego) około godziny 22 w Poznaniu, w bloku znajdującym się przy ulicy Gorczyczewskiego, wybuchła elektryczna hulajnoga.

Jest Europejski Nakaz Aresztowania komunistycznego sędziego Stefana Michnika!

Data: 09.02.2019 13:10

Autor: Immortal_Emperor

wpolityce.pl

Wojskowy Sąd Garnizonowy wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec b. sędziego Wojskowego Sądu Rejonowego Stefana Michnika – podał pion śledczy IPN. S. Michnik podejrzany jest o popełnienie 30 przestępstw, w tym wydawanie bezprawnych wyroków śmierci wobec żołnierzy polskiego podziemia.

Mamę Madzi znów będzie można zobaczyć w telewizji.

Data: 09.02.2019 07:54

Autor: Major_Bialkov

popularne.pl

Niebawem po raz kolejny usłyszymy i zobaczymy „Mamę Madzi”. Dowiemy się, jak sobie radzi, a być może nawet czy żałuje tego, co zrobiła. Polsat Crime+Investigation będzie emitował nowy program „Polskie zabójczynie”. Bohaterką pierwszego odcina będzie właśnie Katarzyna W.

Robert Biedroń tango down?

Data: 08.02.2019 12:45

Autor: soochy

facebook.com

To bardzo ciekawy zbieg okoliczności, że austriacki biznesmen wyskakuje z taśmami, na których nagrał lidera partii rządzącej, prawie równocześnie ze startem w politykę Roberta sponsorowanego przez "niezależne niemieckie fundacje" i od razu mamy gotowy sondaż, w którym Robert wskakuje na podium

ZUS zwróci w marcu nadpłacony podatek. Emeryci dostaną więcej pieniędzy

Data: 08.02.2019 10:35

Autor: Smartek

money.pl

W związku ze zwiększeniem kwoty wolnej od podatku, marcowe przelewy emerytur będą większe. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zwróci nadpłatę podatku, dzięki czemu emeryci będą mogli liczyć na nieco ponad 100 złotych więcej niż zazwyczaj.

Sieć Pepco wycofuje toksyczną zabawkę.

Data: 08.02.2019 09:01

Autor: VoolT

gazetalubuska.pl

W sprzedawanej w sieci Pepco zabawce wykryto przekroczone dopuszczalne normy obecności ftalanu di(2-etyloheksylu) (DEHP). Sprawa dotyczy zabawki konik Pegaz z laleczką. Postępowanie w tej sprawie prowadzi już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Co dalej z "Euroweek"? Sprawa jest w prokuraturze

Data: 07.02.2019 13:49

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Podczas warsztatów, które organizował "Euroweek" miało dojść do zajęć, podczas których wolontariusz, obywatel Indonezji, miał przedstawiać czynność seksualną polegającą na wkładaniu sobie butelki do ust a następnie poruszaniu nią. Tak wynika z jednego z zawiadomień.

"Następnie przykładał ją sobie do krocza w sposób sugerujący, że jest to jego członek i wykonywał biodrami ruchy frykcyjne. Potem podchodził od tyłu do dwóch chłopców z butelką trzymaną w ten sposób i wykonywał takie same ruchy, stojąc bezpośrednio za nimi. Później wkładał sobie tę butelkę do ust" – czytamy w zawiadomieniu.

Mimo skandalu szpiegowskiego, polska policja wybrała chiński sprzęt

Data: 07.02.2019 10:09

Autor: Major_Bialkov

rmf24.pl

W czwartkowym wydaniu „Faktu” opisano przetarg na radiotelefony dla polskiej policji. Według dziennika, konkurs został zorganizowany tak, by wygrał go chiński sprzęt. Od czasu skandalu z wiceprezes Huawei, chińskie firmy mierzą się z narastającą nieufnością w wielu krajach. USA i część ich sojuszników podejrzewają Huawei o niejawne związki z chińskim rządem i obawiają się, że może ona wykorzystywać produkowane przez siebie urządzenia do prowadzenia działalności szpiegowskiej na rzecz Pekinu.

To była egzekucja. Dwie dziewczyny zmaltretowane i wrzucone do jeziora

Data: 07.02.2019 09:30

Autor: false_nine

popularne.net

Zapadł wyrok przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy w sprawie zabójstwa 15-letniej Klaudii i 23-letniej Patrycji. Mężczyzn, którzy dopuścili się bestialskich czynów skazano na dożywocie.

Polska. Afgańczycy w naczepie tira

Data: 06.02.2019 14:28

Autor: Major_Bialkov

rzeszowskieinfo.pl

Patrol Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie – Jasionce zatrzymał dwóch Afgańczyków, którzy do Polski przedostali się nielegalnie w transporcie soi z Serbii. Służby zaalarmował kierowca ciężarówki zaniepokojony nietypowymi odgłosami dochodzącymi z naczepy.

Zaskakujące słowa prezydenta o Okrągłym Stole i Wałęsie

Data: 06.02.2019 11:56

Autor: furgonschnitzel

dorzeczy.pl

– Bilans nie jest jednoznacznie pozytywny, ale jest dodatni – mówił o Okrągłym Stole w Polsat News prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył również, że w Warszawie powinien stanąć pomnik Tadeusza Mazowieckiego

Uprawiali konopie indyjskie na wynajętych posesjach.

Data: 06.02.2019 09:47

Autor: MateuszTeusz

tvn24.pl

Uważajcie komu wynajmujecie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ponad cztery kilogramy marihuany i 721 krzaków konopi indyjskich zabezpieczyli policjanci z CBŚP i komisariatu w Morągu na dwóch posesjach w powiecie ostródzkim (woj. warmińsko-mazurskie). Dwie osoby podejrzane o prowadzenie nielegalnych plantacji aresztowano na trzy miesiące.

Przylecieli po pacjenta, już nie odlecieli. Folia zatrzymała śmigłowiec

Data: 05.02.2019 16:08

Autor: MateuszTeusz

tvn24.pl

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyleciał z pomocą mieszkańcowi niewielkiej wsi w województwie warmińsko-mazurskim. Niestety, nie odleciał. Został unieruchomiony przez folię, która wkręciła się w śmigła.

Geniusz ukrył się przed policją w podwieszanym suficie, co mogło pójść źle?

Data: 05.02.2019 16:05

Autor: MateuszTeusz

rmf24.pl

5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który zastraszył ekspedientkę, a następnie ukrył się na zapleczu sklepu w podwieszanym suficie. Konstrukcja nie wytrzymała i załamała się pod ciężarem 25-latka. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez sąd do obycia kary więzienia.

500 plus tylko dla pracujących. Ważna decyzja sądu

Data: 04.02.2019 23:14

Autor: soochy

superbiz.se.pl

Jedna z gmin wprowadziła 500 plus przed rządowym programem. Bon wychowawczy był w pierwszej kolejności dla rodzin, w których rodzice są po ślubie a co najmniej jedno z nich jest pracuje i ma stałe źródło utrzymania. Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał,że taka konstrukcja dyskryminuje część osób.

Kierowca miejskiego autobusu prowadził pod wpływem narkotyków. Ma stracić pracę

Data: 04.02.2019 22:00

Autor: soochy

szczecin.wyborcza.pl

Policja zatrzymała na ul. Struga miejski autobus spółki SPA Dąbie, którego kierowca był 'pod wpływem środków odurzających'. Informację o zdarzeniu przekazał nam jeden z czytelników. Policja potwierdza, że coś takiego miało miejsce. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze „drogówki” z KMP w Szczecinie.

Szczepienie warunkiem przyjęcia do przedszkola.

Data: 04.02.2019 21:54

Autor: soochy

radioszczecin.pl

Na taki pomysł wpadły władze Kołobrzegu, które planują wprowadzenie nowego kryterium przyjęć do publicznych placówek. Rodzice byliby wówczas zobowiązani do przedstawienia zaświadczeń o obowiązkowych szczepieniach u swoich dzieci.

Masz samochód elektryczny? Niebawem spore ułatwienia w ładowaniu

Data: 04.02.2019 21:45

Autor: soochy

regiony.tvp.pl

Rusza pilotażowy projekt budowy punktów ładowania pojazdów elektrycznych na drogach krajowych – powiedział rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Jan Krynicki. Punkty mają powstać na autostradzie A4 oraz na trasie S8.

Nowe oznakowanie strefy pomiaru prędkości

Data: 04.02.2019 21:33

Autor: B_Rabbit

nczas.com

Już wkrótce zmienią się oznaczenia dla fotoradarów na drogach. Według projektu nowego rozporządzenia, urządzenia sprawdzające średnią prędkość na danym odcinku drogi będą miały osobny znak.

Koniec oblewania dla zarobku. Ministerstwo zapowiada zmiany w WORD-ach

Data: 04.02.2019 19:56

Autor: Midorfidka

moto.wp.pl

Nie słabe przygotowanie egzaminowanych, a chęć zarobku egzaminujących jest powodem, przez który w Polsce tylko 35 proc. egzaminów na prawo jazdy kończy się wynikiem pozytywnym. Do takich wniosków doszło Ministerstwo Infrastruktury i planuje zmiany.

Driftował na rondzie. Za nim jechała policja

Data: 04.02.2019 17:32

Autor: MateuszTeusz

tvn24.pl

Peszek, na co najmniej pół roku prawo jazdy stracił 28-latek z Radomia. Wjechał na rondo i jechał po nim bokiem. Nie wiedział, że jedzie za nim nieoznakowany radiowóz.

Dzik zaatakował dwóch mężczyzn

Data: 04.02.2019 16:26

Autor: MateuszTeusz

fakty.interia.pl

39-letni i 35– letni mężczyźni, których w poniedziałek w lesie w okolicy Malechowa zaatakował dzik, mają liczne rany kłute i szarpane kończyn dolnych. Ich stan lekarze określają jako poważny, ale stabilny – poinformował PAP rzecznik koszalińskiego szpitala Cezary Sołowij.

Zatrważający poradnik dla młodzieży. "Za hajs matki baluj" znika z rynku

Data: 04.02.2019 05:25

Autor: soochy

dorzeczy.pl

30 stycznia na półki księgarń trafiła książka-poradnik dla młodzieży "Za hajs matki baluj". Publikacja wywołała powszechne oburzenie.

Paczkę kurierską odbierzesz w Biedronce. DHL rozszerza współpracę z dyskontami

Data: 04.02.2019 04:15

Autor: soochy

superbiz.se.pl

Duński operator przesyłek kurierskich SwipBox od maja 2018 r. rozwija sieć urządzeń do odbioru przesyłek w sklepach Biedronka. Sieć automatów obsługuje obecnie DHL Parcel, oferując swoim klientom większą elastyczność w zakresie odbioru paczek.

Nocny atak na Magdalenę Ogórek! Otoczyli auto, krzyczeli, obrażali. [VIDEO]

Data: 03.02.2019 23:14

Autor: ranek1

sonduja.pl

Jak widać agresja narasta…. Dopiero przy pomocy interwencji Policji dziennikarce udało się odjechać. Wydarzenie potępili już dziennikarze opozycyjnych mediów m.in. Tomasz Lis, Dominika Wielowieyska.

Rodziny polskich ofiar potraktowano w Auschwitz jak bydło. Obywatele Izraela VIP

Data: 02.02.2019 15:10

Autor: Immortal_Emperor

mocnefakty.com

Prezes Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych, Elżbieta Rybarska, w mocnych słowach opowiedziała, jak obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Sytuacja, jaka ją zastała na terenie byłego obozu, była bardziej porażająca, niż się spodziewała.

Padlina trafia do kebabów. Dlatego kosztują 13zł. Szokujące wideo +18

Data: 02.02.2019 14:35

Autor: Kalafior

tvn24.pl

Pierwsza krowa, wciągnięta do zakładu, była bez głowy. Padlina. Oniemiałem. Byłem w takim szoku, że nie wiedziałem, co się w ogóle dzieje. Każda kolejna sztuka leżała. Z pysków sączyła im się piana". Patryk Szczepaniak, dziennikarz "Superwizjera", który zatrudnił się w rzeźni skupującej chore i padłe krowy, opowiada o tym, co widział i jak został zdekonspirowany. (http://www.tvn24.pl)

Wpadł, bo rzucił śnieżką w okno

Data: 02.02.2019 12:48

Autor: Kalafior

suwalki24.pl

Oleccy policjanci zatrzymali 26-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna najbliższe 2,5 roku spędzi w więzieniu, m.in. za kradzieże i włamania.

Polska wołowina z chorego bydła trafiła do restauracji i szkół na Słowacji

Data: 01.02.2019 09:15

Autor: Kalafior

forsal.pl

Szef słowackiej służby weterynaryjnej (SVPS) Jozef Biresz powiedział, że dostawy tej wołowiny otrzymały trzy przetwórnie we wschodniej części kraju i że jedna z nich nie ma licencji. Dodał, że trudno stwierdzić, czy przetwórnie importowały tę wołowinę ze względu na cenę, ale że z pewnością nie kierowały się jakością ani bezpieczeństwem.

Pełne nagranie "ataku" na Adamowicza

Data: 30.01.2019 13:23

Autor: AurenaZPolski

mobile.twitter.com

Nagranie przedstawia to co się stało po "ataku" na Adamowicza - facet sobie siedzi, macha rękoma i mówi, że nic mu nie jest.

Warto dodać, że moderacja wykopu usuwa wszelkie informacje na ten temat

"Zaczynamy powstanie chłopskie w Polsce". Rolnicy wyszli na ulice

Data: 29.01.2019 06:53

Autor: furgonschnitzel

polsatnews.pl

"Zakończyły się utrudnienia na drogach zarządzanych przez GDDKiA związane z poniedziałkowym protestem rolników - poinformowała Dyrekcja. Protestujący blokowali w poszczególnych województwach drogi krajowe. Dziś zorganizowaliśmy około 30 manifestacji w całej Polsce, a duża manifestacja rolników odbędzie się 6 lutego - powiedział przed Pałacem Prezydenckim założyciel AGROunii Michał Kołodziejczak"

Pracownicy poczty zjedli żelki z LSD :D

Data: 29.01.2019 01:14

Autor: raptor

se.pl

Podobno pudełko z żelkami "wypadło" z jednej z paczek. Na drugi raz się zastanowią dwa razy zanim zaczną okradać cudze przesyłki.

Zmiany w prawie: do 10 lat za kradzież karty lub przelew z cudzego konta

Data: 28.01.2019 16:04

Autor: kryniow

niebezpiecznik.pl

"Ministerstwo sprawiedliwości zaproponowało nowelizację Kodeksu karnego. Nam wypada odnotować, że do ustawy ma być wprowadzony art. 279a, który wprowadzi kary za wyprowadzanie pieniędzy z kont bankowych przy pomocy narzędzi elektronicznych. (…)".

Oszukują "na kaloryfer", by ominąć podzielniki ciepła

Data: 28.01.2019 09:14

Autor: Kubeusz

wysokienapiecie.pl

"Od dziś wreszcie opłaty za ogrzewanie będą naliczane uczciwie" – słyszą ludzie, w których mieszkaniach mają być zainstalowane tzw. podzielniki ciepła. Poza nieprecyzyjnym pomiarem konsekwencje dla mieszkańców mogą być znacznie większe. Kontrowersje są tak duże, że nad kwestią rozliczania ciepła pochylili się Rzecznik Praw Obywatelskich i Minister Energii.

"Chore bydło kupię" (SUPERWIZJER TVN)

Data: 28.01.2019 08:55

Autor: Kubeusz

youtube.com

Handel chorymi i martwymi krowami, których mięso trafia potem na sklepowe półki, to powszechny, przestępczy i bardzo dochodowy proceder. Służby odpowiedzialne za kontrolę produkcji żywności są całkowicie wobec niego bezradne. Dziennikarz "Superwizjera" zatrudnił się w jednej z mazowieckich ubojni i na własne oczy przekonał się, że chore bydło zabija się tam w okrutny sposób, bez nadzoru weterynarza i wymaganych badań, które dopuszczałyby takie mięso do sprzedaży.

Roksa oferuje seks z robotem. „Będziesz mieć czyste sumienie, bo to nie zdrada”

Data: 26.01.2019 22:47

Autor: Kubeusz

bezprawnik.pl

Reklamujący Mayę piszą tak:

Będziesz mieć czyste sumienie, bo to nie zdrada. Seks z maszyną, nawet jeśli jest wyposażona w sztuczną inteligencję, to moralnie tylko seks z maszyną.

XD
PS. Ogłoszenia nie szukałem

XV Parowozjada w Chabówce!

Data: 25.01.2019 07:25

Autor: Kubeusz

zywiecinfo.pl

Parowozjada to cykliczna impreza organizowana od 2005 roku, mająca charakter pikniku dla fanów kolei i rodzin z dziećmi. Program Parowozjady tradycyjnie obejmuje pokazy parowozów, zawody drużyn parowozowych, pokazy składów historycznych, przejazdy zabytkowym pociągiem i przejazdy w kabinie maszynisty. Wydarzenie odbędzie się od 20 - 21 lipca 2019 roku.

Źródło: http://zywiecinfo.pl/magazyn/item/9109-xv-parowozjada-w-chabowce?fbclid=IwAR2FLNn26su1XanH_2KdIs0F5QyYL0KJiTwz9YRUATFm1vs3S-iMOeJXo0w

Autobus zderzył się z dwoma autami. Zginęły trzy osoby

Data: 23.01.2019 13:23

Autor: kisiel

raportdrogowy.interia.pl

W miejscowości Kabikiejmy pomiędzy Olsztynem a Dobrym Miastem autobus zderzył się z dwoma autami.

Jak podaje punkt informacyjny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, droga jest zablokowana.

Zespół prasowy komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie poinformował PAP, że w wypadku zginęły trzy osoby. Na miejsce jadą służby. Szczegóły zdarzenia nie są na razie znane.

Dzieci w wieku ok. 10 lat wracały z basenu w Lidzbarku Warmińskim.