Netanjahu nie udało się sformować rządu

Data: 22.10.2019 00:14

Autor: itsokay

tvp.info

Benjamin Netanjahu nie będzie premierem Izraela.

Dotychczasowy szef rządu zrezygnował z misji tworzenia gabinetu.

Teraz prezydent Reuwen Riwlin prawdopodobnie powierzy tekę premiera zwycięzcy wrześniowych wyborów, liderowi opozycji Benny’emu Gantzowi. Wiele jednak wskazuje, że i jemu nie uda się stworzyć większościowego rządu.

Wybory parlamentarne w Izraelu z września były de facto powtórką głosowania z kwietnia.

Pół roku temu był remis – opozycyjna koalicja Niebiesko-Biali dostała tyle samo miejsc w Knessecie, ile rządzący prawicowy Likud. Po fiasku tworzenia koalicji zarządzono jednak nowe głosowanie.

Wrześniowe wybory o włos wygrało opozycyjne ugrupowanie centrysty Gantza, ale to Likud Netanjahu miał większe szanse na koalicję z mniejszymi prawicowymi partiami. Jednak po miesiącu rozmów premier Netanjahu poddał się i oddał prezydentowi mandat do tworzenia rządu.

#swiat #izrael #newsy #newsyzeswiata #polityka

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie uroczyście pochowają kolejnych upowców

Data: 12.10.2019 11:01

Autor: kisiel

kresy.pl

W Dzień Obrońcy Ukrainy 14 października, uznawany też za rocznicę powstania UPA, zaplanowano uroczysty pochówek dwóch bojówkarzy UPA na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Na cmentarzu tym łącznie spoczywa już nawet ponad 300 upowców.

W poniedziałek 14 października rano, w Dzień Obrońcy Ukrainy, na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie odbędzie się pochówek szczątków dwóch członków Ukraińskiej Powstańczej Armii. Zostaną pochowani na terenie tzw. pola marsowego, na którym mieści się tzw. ściana pamięci UPA. Obecnie znajduje się tam 13 pochówków, a zarazem specjalne krypty przeznaczone na późniejsze pochówki.

#ukraina #newsy #newsyzeswiata #upa

Rosja: Sąd blokuje 2 strony rosyjskich organizacji LGBT

Data: 04.10.2019 13:05

Autor: itsokay

wiadomosci.dziennik.pl

Sąd w Petersburgu nakazał zablokowanie stron internetowych dwóch rosyjskich organizacji LGBT, oskarżonych o szerzenie "wartości antyrodzinnych".

Organizacje te, liczące ok. 200 tysięcy członków, działały na rosyjskim portalu społecznościowym VKontakte, bardzo popularnej w Rosji platformie, podobnej do Facebooka.

Kontrola treści stron należących do organizacji wykazała istnienie tam informacji, "które odrzucają wartości rodzinne, są propagandą nietradycyjnego seksu i promują brak szacunku wobec rodziców" – napisał sąd w uzasadnieniu.

Jedna z grup, którym zablokowano strony internetowe, to Społeczność Rosyjska LGBT, licząca ok. 187 000 członków. Druga, LGBT Rosja, jest kierowana przez rosyjską sieć organizacji pozarządowych LGBT.

#swiat #rosja #lgbt #petersburg #newsy #newsyzeswiata

Australia: Muzułmanin kazał Żydowi całować swoje buty

Data: 04.10.2019 12:53

Autor: itsokay

dziennik-polityczny.com

Zdjęcia z młodym Żydem zmuszanym do całowania butów muzułmanina rozeszły się w mediach społecznościowych, wywołując powszechne oburzenie.

Skandaliczne sceny zostały zarejestrowane w jednej ze szkół w Australii.

Rodzice 12-letniego Żyda twierdzą, że nie podjęto żadnych działań dyscyplinarnych wobec napastników.

Oprawcą był muzułmanin, który zmusił chłopca do całowania butów w Melbourne.

#swiat #australia #antysemityzm #zydzi #muzulmanie #newsy #newsyzeswiata

[ENG] Indie: Skradziono prochy Mahatmy Gandhiego

Data: 03.10.2019 21:34

Autor: itsokay

bbc.com

Wczoraj, 2 października złodzieje ukradli z mauzoleum część prochów Ghandiego, wypisali również zieloną farbą napis "zdrajca" na jego fotografiach.

Część nacjonalistycznie nastawionych hinduistów uważa Gandhiego (mimo że był on pobożnym hinduistą) za zdrajcę narodu.

Tego samego dnia obchodzona była rocznica jego 150 urodzin.

#swiat #indie #newsy #newsyzeswiata

Jak Facebook niszczy konkurencję?

Data: 24.09.2019 18:34

Autor: kisiel

nczas.com

Firma Snap (właściciel aplikacji Snapchat) ujawniła agresywne praktyki Facebooka względem konkurencji w ramach trwającego dochodzenia antytrustowego amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu (FTC) przeciwko koncernowi Zuckerberga – podał dziennik „Wall Street Journal”. Facebook miał m.in. zniechęcać użytkowników Snapchata obserwowanych przez wielu internautów do korzystania z tej aplikacji i do wspominania o tym, że mają w niej konto w treściach zamieszczanych na własnej platformie Instagram (bezpośrednio konkurującej z programem Snapa). Koncern Marka Zuckerberga miał również ograniczać rozpowszechnianie na Instagramie treści, które były szeroko udostępniane za pośrednictwem konkurencyjnej usługi.

#facebook #newsy #newsyzeswiata

ONZ domaga się od Polski delegalizacji organizacji narodowych

Data: 16.09.2019 19:01

Autor: kisiel

medianarodowe.com

W raporcie wydanym przez komitet ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej działającym przy ONZ zalecono Polsce delegalizację organizacji nawołujących do dyskryminacji rasowej. Wśród wymienionych znalazły się takie organizacje narodowe jak Młodzież Wszechpolska, czy Obóz Narodowo-Radykalny. ONZ domaga się również delegalizacji partii Ruch Narodowy.

#polityka #polska #newsyzkraju #newsy #newsyzeswiata #narodowcy

Chrześcijanie obecnie najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie

Data: 22.08.2019 10:29

Autor: kisiel

ekai.pl

Dziś, 22 sierpnia po raz pierwszy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie. Rezolucję w tej sprawie jednogłośnie przyjęło w maju br. Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy polskiej dyplomacji. Od dawna już najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie są chrześcijanie, których – jak wynika z najnowszego raportu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKwP) – w 2018 zginęło co najmniej 4305 a ponad 1,8 tys. świątyń chrześcijańskich zniszczono lub przynajmniej zaatakowano. W sumie ponad 327 mln wyznawców Chrystusa w różnych częściach świata jest obecnie prześladowanych lub dyskryminowanych.

#newsy #newsyzeswiata #chrzescijanstwo

Homofobia we Francji! W Rennes nie spodobały się okrzyki o „piepr*eniu PSG”

Data: 20.08.2019 18:48

Autor: kisiel

nczas.com

Delegat związku piłkarskiego na spotkania Rennes – PSG w swoim raporcie odnotował „homofobiczne piosenki” na trybunach Roazhon, więc klub może zostać ukarany. Klubowi z Bretanii grozi wysoka grzywna lub zamknięcie części trybun. Tymczasem jest to doszukiwanie się homofobii, tam gdzie jej nie ma. Okrzyk „Paryż, Paryż, piepr*ymy was!” (w przybliżonym tłumaczeniu) bywa kojarzony z homoseksualizmem, choć wcale takich konotacji mieć nie musi.

#newsy #newsyzeswiata #francja

Chciał zrobić zdjęcie, spadł z klifu. Tragiczna śmierć 34-latka

Data: 20.08.2019 14:07

Autor: kisiel

wprost.pl

Pogoń za idealnym ujęciem może niekiedy zakończyć się tragicznie. Dowodzi tego historia 34-letniego lekarza, który spadł z klifu na Ibizie. Pomimo szybko udzielonej pomocy medycznej, mężczyzny nie udało się uratować.

#newsy #newsyzeswiata

USA: Sukces antyaborcyjnego filmu „Nieplanowane”

Data: 19.08.2019 12:54

Autor: kisiel

gosc.pl

„Unplanned”(Nieplanowane) – film o nawróconej aborcjonistce Abby Johnson, która niegdyś kierowała jedną z największych amerykańskich klinik aborcyjnych, bije rekordy popularności w USA. Mimo nieprzychylnego nastawienia dystrybutorów i wielu krytyków filmowych, pełnometrażowa produkcja okazała się nie tylko hitem kasowym, lecz tytuł ten już w pierwszym tygodniu sprzedaży zajmuje pierwsze miejsce wśród filmów DVD oferowanych przez sklep Amazon.

#usa #newsy #newsyzeswiata

Przełom? Buty na abonament, ale na razie tylko dla najmłodszych

Data: 13.08.2019 10:57

Autor: kisiel

antyweb.pl

Nike Adventure Club — amerykański gigant startuje z nową usługą, w ramach której można kupować buty na abonament. Póki co — wyłącznie w rozmiarach dla najmłodszych, ale kto wie, jak temat się sprawdzi — może niebawem doczekamy się większej oferty.

#buty #newsy #newsyzeswiata

Węgrzy z partii Nasza Ojczyzna mają dość LGBT w wykonaniu Coca-Coli

Data: 12.08.2019 18:49

Autor: kisiel

nczas.com

Działacze prawicowej węgierskiej partii Nasza Ojczyzna zablokowali w poniedziałek wjazd do zakładu Coca-Coli w Dunaharaszti, pod Budapesztem, w proteście przeciwko kampanii reklamowej tej firmy przedstawiającej homoseksualne pary.

Jak poinformowała telewizja Hir TV, członkowie partii zastawili czterema samochodami wjazd na teren zakładu i rozwinęli transparent z napisem „Co będzie następne? Pedofilia?”. Przedstawiciel firmy powiedział portalowi Index.hu, że protestujący uniemożliwiają wjazd pracownikom i samochodom dostawczym.

Policjanci wylegitymowali uczestników protestu i zaapelowali do nich o opuszczenie terenu, ci jednak odmówili.

W czwartek Nasza Ojczyzna zaapelowała o bojkot produktów Coca-Coli w związku z kampanią.

#lgbt #homopropaganda #newsyzeswiata #wegry

Wraca 447, senatorowie USA apelują do Pompeo z żądaniem nacisku na PL

Data: 06.08.2019 13:15

Autor: kisiel

tvn24.pl

Większość amerykańskich senatorów podpisała w poniedziałek list do sekretarza stanu Mike'a Pompeo wzywający go do interwencji w sprawie mienia ofiar Holokaustu w Polsce. Wśród sygnatariuszy są między innymi kandydaci do nominacji na prezydenta. Członkowie wyższej izby Kongresu USA apelują do Pompeo o działania zmierzające do wypłacenia ofiarom Holokaustu lub ich rodzinom odszkodowań lub zwrotu nieruchomości, "które zostały bezprawnie przejęte przez nazistów, a następnie znacjonalizowane przez komunistów". Petycję zainicjowaną przez demokratkę Tammy Baldwin oraz republikanina Marco Rubio sygnowało dotychczas 88 z 100 senatorów USA. Znaleźli się pośród nich między innymi kandydaci do nominacji Partii Demokratycznej na urząd prezydenta – Elizabeth Warren, Kamala Harris, Kirsten Gillibrand, Bernie Sanders oraz Cory Booker.

#447 #polityka #polska #polin #newsy #newsyzeswiata

2/3 kandydatów AfD wykluczonych z wyborów

Data: 09.07.2019 09:50

Autor: kisiel

korwin-mikke.pl

Komisja wyborcza w Saksonii odmówiła startu w wyborach do lokalnego parlamentu 2/3 kandydatów Alternatywy dla Niemiec (AfD), powołując się na błędy formalne w ich wyłonieniu.

Wybory w Saksonii odbędą się za miesiąc. Decyzją komisji wyborczej z wyborów wykluczono aż 43 kandydatów (wszystkich było 61), stwierdzając, że kandydatów wyłoniono na dwóch oddzielnych kongresach partii, stosując inne metody wyboru.

Taka decyzja to poważny cios dla AfD, która w przedwyborczych sondażach typowana jest na faworyta.

#polityka #newsy #newsyzeswiata #niemcy

"Zniszczymy wasze społeczeństwo". Hasło na manifestacji LGBT

Data: 01.07.2019 14:50

Autor: kisiel

dorzeczy.pl

„Nie jesteśmy tu dla ozdoby – zniszczymy wasze społeczeństwo” – taki napis widniał na transparencie, który nieśli manifestanci LGBT. Ten "przekaz" został podpisany w następujący sposób: „Trans – Bi – Pedały – Lesbijki”.

Marsz przeszedł w sobotę 29 czerwca.

W promocję manifestacji zaangażował się Google. "Na Maps trasa przemarszu pojawia się niezależnie od poszukiwanej lokalizacji" – napisał Adam Gwiazda na Twitterze.

#lgbt #newsy #newsyzeswiata

Norwegia: Dzieci dostają masturbację jako zadanie domowe

Data: 28.06.2019 11:22

Autor: kisiel

fronda.pl

Dwie norweskie lekarki, Nina Brochman i Elle Støkken, napisały książkę o waginie. „Viva la Vagina!” – brzmi jej niemiecki tytuł. Jak zapewniają w rozmowie z portalem „Zeit”, „wagina ma przed sobą jeszcze długą przyszłość”. Wszystko to można byłoby zbyć machnięciem ręki – kolejne feministyczne bzdury. Ale przy okazji lekarki mówią, czego uczyły w Norwegii dzieci w szkole…

Jak mówią Brochman i Støkken, obie uczyły w szkole edukacji seksualnej. Na lekcjach zadawały zwłaszcza dziewczynkom pracę domową: masturbację.

„Kobiety, które się same zaspokajają, są wielkim tabu. Dziewczynkom wmawia się, że tak się nie robi. Podczas studiów obie uczyłyśmy w szkołach edukacji seksualnej i zadanie domowe często było takie, zwłaszcza dla dziewczyn: masturbować się w domu. Dzięki temu odkrywają, jaka stymulacja daje im orgazm. Nastolatki, które się masturbują, mają często bardziej pozytywne odczucie własnego ciała. To pozwala na większą samoświadomość” – powiedziała dosłownie Støkken.

I tak właśnie wygląda „postępowa” edukacja seksualna. Jeszcze niedawno Rafał Trzaskowski mówił nam, że przecież w wytycznych które przyjął w Warszawie „nie chodzi o naukę masturbacji”, a Paweł Rabiej wtórował mu, mówiąc, że „nie ma takiego kraju”, w którym dzieci byłyby uczone masturbacji.

Tymczasem, proszę bardzo: w Norwegii jest to już normą… Czy tak samo ma być w Polsce? Deprawatorom dzieci dziękujemy. Wasze miejsce jest za kratami, nie u władzy!

#newsy #newsyzeswiata #norwegia

Tyson o PW: Polakom stało się gó**o w porównaniu z tym, co spotyka ciemnoskórych

Data: 27.06.2019 21:13

Autor: kisiel

sport.interia.pl

Przed rokiem były amerykański bokser wziął udział w kampanii filmowej, która miała promować wiedzę o Powstaniu Warszawskim. Tyson wychwalał bohaterów walczących o wolność, ale jego przemówienie nakręcone na kanapie w jego domu w Las Vegas wywołało skrajne emocje.

Nie każdemu spodobało się to, że do promowania pamięci o bohaterskich uczestnikach Powstania Warszawskiego wybrany został bokser, który w swoim życiorysie ma także niechlubne karty, jak choćby wyrok skazujący za gwałt.

Inni dowodzili, że film był próbą reklamy, bo Tyson miał na sobie koszulkę z logo napoju energetycznego.

Tyson odniósł się do zarzutów podczas wizycie w Polsce. Portal tvp.info zamieścił na Twitterze film, w którym Amerykanin już w zupełnie innym tonie wypowiada się o Powstaniu Warszawskim.

– Pozwólcie, że coś powiem o Powstaniu Warszawskim. Mam wiele informacji, że Polacy komentują zaangażowanie mnie do tego show. Polakom stało się góo w porównaniu do tego, co dotyka ciemnoskórych w Ameryce. Nikt nie prześladował was przez piepne 250 lat – mówił rozemocjonowany Tyson.

#polska #newsy #newsyzkraju #newsyzeswiata

USA czasowo złagodziły sankcje wobec Huawei

Data: 21.05.2019 20:42

Autor: kisiel

forbes.pl

W poniedziałek ministerstwo handlu zezwoliło firmie Huawei na kupowanie amerykańskich podzespołów do 19 sierpnia 2019 r., ale tylko w celu serwisowania istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej i zapewniania aktualizacji oprogramowania dla smartfonów firmy.

Szef resortu handlu Wilbur Ross zaznaczył, że decyzja ma zapewnić firmom wykorzystującym rozwiązania Huawei, np. operatorom komórkowym na terenach wiejskich, więcej czasu na zmiany w ich modelu biznesowym. Resort oceni, czy przedłuży ważność wydanej licencji ponad okres 90 dni.

Jak przypomniał Reuters, w czwartek resort handlu USA zadecydował o wpisaniu Huawei Technologies i ok. 70. związanych z chińskim koncernem firm na tzw. czarną listę podmiotów, które muszą uzyskiwać zgodę rządu w Waszyngtonie na to, by kupować amerykańskie komponenty i technologię. Wnioski o dalsze licencje najprawdopodobniej będą z miejsca odrzucane.

Ruch ten przeprowadzony został w kontekście powtórnie zaogniającej się wojny handlowej między USA i Chinami. Podczas ostatnich dwóch tygodni kraje podwyższyły wzajemne cła na towary importowane, po tym jak prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział, że Chińczycy zaczęli wycofywać się z obietnic ustalonych podczas miesięcy wcześniejszych negocjacji.

We wtorek założyciel Huawei Ren Zhengfei zaznaczył w serii wywiadów dla chińskich mediów, że amerykańska licencja niewiele zmienia w funkcjonowaniu koncernu, bo przedsiębiorstwo było przygotowane na ewentualność wykluczenia z rynku USA. Menedżer wskazał także, że konkurencja nie dogoni opracowanych przez jego firmę rozwiązań dla sieci 5G w przeciągu najbliższych 2-3 lat.

– Obecne działania rządu Stanów Zjednoczonych oddają lekceważący stosunek wobec naszych możliwości – wskazał Ren w wypowiedzi dla państwowej telewizji CCTV. Dyrektor zaznaczył też, że Huawei nie zgadza się jedynie z rządem USA, a nie firmami operującymi w Stanach Zjednoczonych.

Samo udzielenie czasowej licencji zdaniem Reutera oznaczać może, że wpisanie Huawei na czarną listę i związane z tym zmiany w łańcuchu dostaw mogły wywołać natychmiastowe, nieoczekiwane konsekwencje dla klientów biznesowych firmy oraz konsumentów korzystających z urządzeń koncernu.

– Celem (zezwolenia) wydaje się zapobieganie awariom infrastruktury sieciowej, komputerowej i telefonicznej. To nie kapitulacja, a utrzymanie porządku – ocenił najnowsze doniesienia były urzędnik resortu handlu oraz prawnik Kevin Wolf.

Ruch Google

W poniedziałek firma Google potwierdziła weekendowe doniesienia o wycofaniu licencji na aplikacje systemu Android dla Huawei, motywowane wpisem firmy na czarną listę. Tego samego dnia źródła agencji Bloomberga podały, że współpracę z Huaweiem zawiesili także producenci czipów Intel, Qualcomm, Xilinx i Broadcom. Udzielenie zezwolenia oznacza jednak, że firmy te prawdopodobnie mogą kontynuować interesy z chińskim koncernem, np. zapewniać usługi i aktualizacje oprogramowania Android dla obecnych smartfonów w przypadku Google.

Chiński koncern poinformował we wtorek, że współpracuje z Google'em w zakresie ograniczenia skutków sankcji. – Google ma zero powodów, by nas blokować – ocenił przedstawiciel Huaweia cytowany przez agencję Reutera.

Reprezentujący Huawei w stosunkach z instytucjami Unii Europejskiej Abraham Liu powiedział, że firma współpracuje z Google'em celem znalezienia wspólnych rozwiązań obecnej sytuacji i problemów, jakie wiążą się z ubiegłotygodniową decyzją amerykańskiego ministerstwa handlu. Według Liu Huawei nie obwinia Google'a za wcześniejszą decyzję o wstrzymaniu współpracy z chińskim gigantem w zakresie świadczenia niektórych usług. Pracownik Huawei zaznaczył też, że obecnie jest zbyt wcześnie, by móc mówić o konsekwencjach zaistniałej sytuacji.

– Huawei jest ofiarą zastraszania ze strony administracji USA – powiedział. – To nie jest atak wyłącznie na Huawei. To atak na oparty na zasadach porządek liberalny – ocenił w rozmowie z agencją Liu.

Analitycy rynku cytowani przez Reutera wskazali, że ok. 16 proc. wydatków na podzespoły Huawei trafiało w ręce amerykańskich przedsiębiorstw m.in. Qualcomma, Intela czy Micron Technology. Eksperci wskazali, że twierdzenia założyciela chińskiej firmy mogą być przesadzone, a dostawy z USA będą „trudne do zastąpienia”.

Przez ostrzejszą kontrolę eksportu technologii amerykańskie firmy mogą stracić nawet 56,3 mld dol. w przeciągu najbliższych pięciu lat. Niewykorzystane możliwości w tym zakresie mogą zagrażać redukcją ponad 74 tys. miejsc pracy – wskazała w raporcie Fundacja Technologii Informacyjnych i Innowacji.

#newsy #newsyzeswiata #technologia #huawei

16-latka z Malezji zabiła się po wynikach ankiety na Instagramie (czyt. całość)

Data: 15.05.2019 12:24

Autor: kisiel

nczas.com

O tym, że media społecznościowe zawładnęły na dobre życiem współczesnej młodzieży nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak to, co stało się w Malezji, pokazuje z jakim wielkim problemem ma do czynienia dzisiejszy świat.

Pewna 16-latka z Malezji opublikowała na Instagramie ankietę wraz z komunikatem następującej treści: Naprawdę ważne, pomóż mi wybrać D / L. Po tym, jak większość respondentów (69%) głosowała „za śmiercią”, zabiła się.

Jeden z prawników zasugerował nawet, że ​​ci, którzy głosowali za nią, mogą być winni samobójstwa. Z kolei Ramkarpal Singh, prawnik i poseł w północno-zachodnim stanie Penang, powiedział: Czy dziewczyna nadal by żyła dzisiaj, gdyby większość internautów na swoim koncie na Instagramie zniechęciła ją do odebrania sobie życia? Czy zastosowałaby się do rad internautów, aby uzyskać profesjonalną pomoc, gdyby tak zrobili?

Syed Saddiq Syed Abdul Rahman z Malezji, minister ds. Młodzieży i sportu, powiedział, że tragedia ta uwypukliła potrzebę dyskusji na szczeblu krajowym na temat zdrowia psychicznego. Naprawdę martwię się o stan zdrowia psychicznego naszej młodzieży – powiedział.

W lutym Instagram ogłosił, że uruchomi „ekrany czułości” blokujące obrazy samookaleczenia. Ten ruch nastąpił po śmierci brytyjskiej nastolatki Molly Russell, której rodzice uważają, że w aplikacji pojawiły się obrazy samobójstwa i samookaleczenia, co miało wpływ na podjętą przez nią decyzję.

Źródło: The Guardian

#newsy #newsyzeswiata #samobojstwo #instagram

Data: 30.04.2019 18:34

Autor: MrHardy

Pojazd wenezuelskiej armii wjechał w protestujących zgromadzonych przed bazą wojskową La Carlota w Caracas – informuje agencja Reutera. Wcześniej w pobliżu bazy odbywał się wiec szefa wenezuelskiej opozycji Juana Guaido.

Na razie nie podano informacji o ewentualnych ofiarach.

Wcześniej we wtorek Guaido – przewodniczący wenezuelskiego parlamentu, który pod koniec stycznia ogłosił, że tymczasowo przejmuje obowiązki głowy państwa – oświadczył, że rozpoczęła się "końcowa faza" jego planu odsunięcia od władzy prezydenta Nicolasa Maduro, i wezwał Wenezuelczyków oraz armię do poparcia go, aby zakończyć "uzurpację" Maduro. Za prawowitego reprezentanta Wenezueli Guaido uznaje około 50 państw, w tym USA i większość członków UE.

Pojawiały się również informacje, że w okolicy bazy La Carlota słychać było strzały.

Maduro z kolei zapewnił, że cieszy się "całkowitą lojalnością" armii.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-04-30/pojazd-armii-wjechal-w-protestujacych-w-stolicy-wenezueli/?ref=kafle

https://www.youtube.com/watch?v=TGDn2-Qr_Lg

#wenezuela #swiat #newsyzeswiata

Jaki los czeka Juliana Assange'a? Independenttrader

Data: 26.04.2019 21:35

Autor: false_nine

independenttrader.pl

Na początku kwietnia brytyjska policja dokonała aresztowania Juliana Assange’a, współtwórcy portalu Wikileaks. Przez ostatnie 7 lat Assange przebywał w brytyjskiej ambasadzie Ekwadoru, jednak rząd tego kraju odmówił mu dalszej pomocy. Teraz australijski dziennikarz zostanie prawdopodobnie przetransportowany do Stanów Zjednoczonych, które od dawna domagały się jego ekstradycji.

#wikileaks #newsyzeswiata

Irak zakazuje popularnych gier online, aby "chronić dzieci"

Data: 19.04.2019 10:58

Autor: kisiel

rp.pl

Iracki parlament zagłosował za zakazaniem popularnych gier wideo online, takich jak PlayerUnknown's Battlegrounds i Fortnite, powołując się na ich „negatywny” wpływ, zwłaszcza na młodzież.

Posłowie zatwierdzili rezolucję, która upoważniła rząd do zablokowania dostępu do gier online i zakazania powiązanych z grami mikrotransakcji. Zakaz został wprowadzony „ze względu na negatywne skutki niektórych gier elektronicznych na zdrowie, kulturę i bezpieczeństwo społeczeństwa irackiego, w tym zagrożenia społeczne i moralne dla dzieci i młodzieży” – czytamy w tekście rezolucji.

#newsy #newsyzeswiata #irak

Chłosta kobiety za zdradę w Indonezji. Zachwycony tłum robił zdjęcia

Data: 16.04.2019 08:59

Autor: Major_Bialkov

o2.pl

Aceh jest jedyną prowincją w Indonezji, w której obowiązuje prawo szariatu. Ok. 98 proc. mieszkańców tego regionu to muzułmanie. Chłosta jest powszechną karą w przypadku wielu przestępstw, w tym hazardu, picia alkoholu, cudzołóstwa i kontaktów homoseksualnych.

#newsyzeswiata #indonezja #islam

Pranie brudnych pieniędzy przez nordyckie banki

Data: 01.04.2019 21:01

Autor: piotre94

finanse.poinformowani.pl

Długotrwały pogląd, że banki skandynawskie należą do najmniej podatnych na przestępstwa finansowe na świecie, został w ostatnich miesiącach zrujnowany po tym, jak duże banki w Danii, Finlandii i Szwecji zostały uwikłane w skandale związane z praniem brudnych pieniędzy, a ceny ich akcji poszybowały w dół.

Chiny: 30 strażaków zginęło podczas walki z pożarem

Data: 01.04.2019 20:58

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Od soboty około 700 strażaków walczy z ogniem w chińskiej prowincji Syczuan. Pożar wymknął się spod kontroli, co doprowadziło do śmierci 30 osób, w tym wielu strażaków i członków innych służb.

Kobieta urodziła dziecko synowi i jego mężowi

Data: 31.03.2019 00:43

Autor: furgonschnitzel

polsatnews.pl

"61-letnia Cecile Eledge ze stanu Nebraska w USA urodziła dziecko swojemu synowi i jego mężowi. Do zapłodnienia użyto komórek jajowych siostry jej zięcia."

Dynastia ze swoimi powiązaniami rodzinnymi się chowa :)

„Żółte kamizelki” po raz 20. wyszły na ulice francuskich miast

Data: 30.03.2019 17:34

Autor: piotre94

rmf24.pl

Około 5,6 tys. członków ruchu "żółte kamizelki" manifestuje w 20. sobotę z rzędu na ulicach francuskich miast. Policja użyła gazu łzawiącego w Bordeaux, Angouleme – i w Paryżu, gdzie aresztowano blisko 30-ci osób. Podobnie jak tydzień temu w stolicy zakazano manifestacji w pobliżu Łuku Triumfalnego, słynnej alei Pola Elizejskie oraz budynku Zgromadzenia Narodowego.

Tragiczny cyklon w Afryce. Nie żyje ponad 700 osób

Data: 30.03.2019 17:32

Autor: piotre94

rmf24.pl

Do 746 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych katastrofalnego w skutkach cyklonu Idai i powodzi w Mozambiku, Zimbabwe i Malawi. Według służb ratunkowych liczba zabitych może być znacznie większa. Setki tysięcy ludzi nie mają jedzenia, wody i schronienia.

Tłumy Palestyńczyków przy murze w Strefie Gazy

Data: 30.03.2019 17:29

Autor: piotre94

tvp.info

Izraelska armia podała w sobotę, że ok. 20 tysięcy Palestyńczyków gromadzi się w Strefie Gazy przy granicy z Izraelem na masowej demonstracji w rocznicę organizowania cotygodniowych protestów mających na celu przełamanie blokady izraelsko-egipskiej w tej palestyńskiej enklawie.

Francja: skrajna lewica napadła na szkołę Marion Marechal w Lyonie

Data: 30.03.2019 17:22

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Bojówkarze Antify dokonali ataku na gmach Instytutu Nauk Społecznych, Ekonomii i Polityki (Institut des Sciences Sociales Economiques et Politiques, ISSEP) – szkoły zarządzania politycznego w Lyonie założonej i kierowanej przez Marion Marechal – siostrzenicę Marine Le Pen, wnuczkę Jean-Marie Le Pena i byłą posłankę Frontu Narodowego z okręgu Vaucluse.

Zmiana czasu. Europosłowie za zniesieniem w 2021 r.

Data: 26.03.2019 13:21

Autor: Sillia

money.pl

Koniec z przestawianiem zegarków coraz bliżej. Parlament Europejski przegłosował projekt znoszący zmianę czasu w 2021 roku. Teraz sprawą zajmą się unijni przywódcy.

Nokia winna przecieku danych do Chin? Producent telefonów dementuje

Data: 24.03.2019 07:57

Autor: Sillia

forsal.pl

Fiński HMD Global, producent telefonów Nokia, zaprzeczył w sobotę, jakoby dane umożliwiające identyfikację użytkowników trafiły na serwery chińskie i były przetwarzane przez stronę trzecią.

Awaria statku wycieczkowego Viking Sky.

Data: 24.03.2019 07:46

Autor: Sillia

rmf24.pl

​Ponad 300 osób ewakuowano już z pokładu statku wycieczkowego Viking Sky, który po awarii silnika dryfuje na morzu na zachód od Norwegii – informuje portal vg.no.

Francuska armia jest gotowa otworzyć ogień do „żółtych kamizelek”

Data: 22.03.2019 15:57

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Francuscy żołnierze będą mogli otworzyć ogień, jeśli w nadchodzący weekend ich życie będzie zagrożone podczas protestów przedstawicieli ruchu tzw. żółtych kamizelek – powiedział wojskowy gubernator Paryża gen. Bruno Leray.

Niemcy: Świńskie łby na terenie budowy meczetu. Burmistrz wstrzymuje prace

Data: 21.03.2019 18:44

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Islamska Federacja zakupiła w Rostock teren na budowę meczetu. Decyzja nie spodobała się okolicznym mieszkańcom, który konsekwentnie protestowali przeciwko meczetowi.

Żydzi znów zabijają. Nieuzbrojony Palestyńczyk rozstrzelany przez IDF

Data: 21.03.2019 14:59

Autor: false_nine

aljazeera.com

Izraelscy żołnierze ostrzelali samochód którym jechał Palestyńczyk rodziną nieopodal wioski Al-Kader. Jadący za nim inny Palestyńczyk wysiadł aby próbować mu pomóc, ale został z zimną krwią zastrzelony kiedy wracał do swojego samochodu. Dzień jak co dzień w Palestynie.

Elon Musk zmienił nazwisko. Na Elon Tusk

Data: 20.03.2019 20:18

Autor: Major_Bialkov

o2.pl

Elon Musk znowu zrobił coś dziwnego na Twitterze. Tym razem jednak nikogo nie obraził, ani nie oskarżył o pedofilię, a jedynie zmienił nazwisko. Na takie, które każdy w Polsce doskonale zna.

Radovan Karadżić z dożywociem. Sąd zwiększył mu karę

Data: 20.03.2019 20:03

Autor: Major_Bialkov

o2.pl

Były przywódca bośniackich Serbów Radovan Karadżić został skazany na dożywocie. Tak zdecydował Trybunał ONZ w Hadze. Wcześniej ukarano go na 40 lat więzienia.

Mozambik rozpoczyna żałobę narodową. Liczba ofiar wciąż wzrasta

Data: 20.03.2019 19:48

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

W środę w Mozambiku rozpoczęto trzydniową żałobę narodową, której powodem są katastrofalne skutki przejścia cyklonu Idai. Władze twierdzą, że liczba ofiar najpewniej przekroczy 1000 osób, z czego do tej pory potwierdzono około 300. Sytuacja nie prezentuje się najlepiej również w sąsiednim Malawi i Zimbabwe.

Holandia: Strzelanina w Utrechcie. Kilka osób zostało rannych

Data: 18.03.2019 12:11

Autor: lisq

wiadomosci.onet.pl

Do strzelaniny doszło w mieście Utrecht. Napastnik otworzył ogień w tramwaju i uciekł z miejsca zdarzenia – informuje policja. Nie wiadomo, ile osób dokładnie zostało rannych i w jakim są stanie pasażerowie. Wcześniej podawano, że rannych jest wiele osób. Do mediów docierają informacje, że napastnik po ataku oddał strzały również w innej części miasta, podczas ucieczki. Policja jeszcze nie potwierdziła tej informacji.

Odwetowy atak terrorystyczny na Chrześcijan! Mnóstwo zabitych i rannych

Data: 18.03.2019 01:35

Autor: Major_Bialkov

locie.pl

W Nigerii miał miejsce kolejny atak na chrześcijan. Z rąk muzułmańskich radykalistów zginęło ponad 50 osób. Tym samym liczba ofiar od lutego przekroczyła ponad 120 osób. Zdaniem wielu ekspertów w Nigerii trwa zorganizowane ludobójstwo chrześcijan.

Rekordowe powodzie w Stanach Zjednoczonych

Data: 17.03.2019 22:57

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Mieszkańcy środkowych części Stanów Zjednoczonych (Nebraska, Iowa i Missouri) muszą zmagać się z rekordowymi powodziami. Są one następstwem topnienia dużej ilości śniegu, który spadł w ostatnich miesiącach.

Ponad 150 ludzi zatrzymanych na manifestacjach „żółtych kamizelek”

Data: 17.03.2019 09:42

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Ponad 150 osób zatrzymała w sobotę w Paryżu policja, gdy podczas demonstracji ruchu „żółtych kamizelek” doszło do zamieszek, niszczenia luksusowych sklepów i wzniecania pożarów. Prezydent Emmanuel Macron postanowił skrócić wyjazd na narty i wraca do stolicy.

Plan przesiedlenia milionów żydów. Nowy Izrael w Europie

Data: 16.03.2019 23:24

Autor: false_nine

alexjones.pl

Żydowscy politycy i przedstawiciele wpływowych środowisk żydowskich w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii do 2030 roku planują przenieść wszystkich Izraelczyków z Bliskiego Wschodu do Europy Środkowo-Wschodniej. Zgodnie z tym planem, Izraelczycy – około 9 mln ludzi – zostaną przesiedleni na tereny Węgier, Polski, zachodniej Ukrainy i Słowacji. Dlaczego? Jak bardzo ten proceder przybrał teraz na sile?

Jak można "wyjść" z więzienia w Korei Północnej

Data: 16.03.2019 16:10

Autor: Dawid

wiadomosci.onet.pl

USA: zmarł student zwolniony z północnokoreańskiego więzienia

Zmarł 22-letni amerykański student Otto Warmbier, który przez 17 miesięcy był więziony w Korei Płn. Jak poinformowała jego rodzina, Warmbier, który powrócił do USA w stanie śpiączki, zmarł w szpitalu w Cincinnati.

W opublikowanym oświadczeniu rodzina studenta stwierdziła, że przyczyną jego zgonu były tortury, jakich doznał podczas pobytu w północnokoreańskim więzieniu. Rodzina oświadczyła, że Warmbier "nie był w stanie mówić, nie widział i nie reagował na słowne polecenia". Po powrocie Warmbiera do USA okazało się, że był on w stanie wegetatywnym od ponad roku.

Według władz północnokoreańskich przyczyną śpiączki było zatrucie jadem kiełbasianym, ale amerykańscy lekarze poddali w wątpliwość to twierdzenie.

Proces Warmbiera

Warmbier przybył do Korei Północnej jako turysta. Został aresztowany 2 stycznia 2016 r. i skazany na 15 lat ciężkich robót za próbę kradzieży propagandowego plakatu z hotelu, w którym się zatrzymał.

Lekarze amerykańscy stwierdzili, że doznał on ciężkich uszkodzeń mózgu i 13 czerwca został ewakuowany z Korei Północnej z powodu jego stanu do szpitala w jego rodzinnym mieście Cincinnati, w stanie Ohio.

Władze Korei Północnej oświadczyły, że Warmbier został zwolniony "z powodów humanitarnych".

Prezydent USA Donald Trump, po ogłoszeniu wiadomości o śmierci studenta, potępił "brutalny reżim" w Pjongjangu.

Data: 16.03.2019 02:30

Autor: Raven

@UpadlySzczurr obejrzałem całe to video, i kurde, ogląda się to serio jak jakiś film tym bardziej, że ten psychol nie przejawia żadnych emocji, złości, nerwów, bawi się jak w piaskownicy, a na koniec nawet mu głos nie drży i słychać po głosie wielka satysfakcję i podniecenie po tym, co zrobił. Gość do odstrzału.

Manifest zamachowca z Nowej Zelandii. Przetłumaczone fragmenty na język polski

Data: 15.03.2019 14:08

Autor: Immortal_Emperor

mocnefakty.com

Dziś doszło do ataku na meczety w Nowej Zelandii. Jeden z zamachowców, 28-letni Brenton Tarrant transmitował na żywo na Facebooku swój atak na muzułmanów. Wcześniej napisał 74-stronicowy manifest, w którym m.in. wychwalał Breivika i opowiedział o swojej nienawiści do muzułmańskich imigrantów w Europie.

Oto Jonasz XXI wieku. Wieloryb połknął go „przez pomyłkę”

Data: 14.03.2019 20:27

Autor: Kalafior

pl.aleteia.org

Znacie historię biblijnego Jonasza, którego połknął wieloryb? Co prawda żyjący w XXI wieku Rainer Schimpf nie spędził trzech dni i trzech nocy w brzuchu wielkiego ssaka, ale jednak skojarzenia z izraelskim prorokiem są nieuniknione.

Powodzie w Malawi i Mozambiku pochłonęły już 60 ofiar

Data: 13.03.2019 19:38

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Od 11 marca w Malawi i Mozambiku odnotowano co najmniej 60 ofiar powodzi. Szacuje się, że woda objęła obszary zamieszkiwane przez prawie 843 000 osób, a wiele wskazuje na to, iż kolejne tereny zostaną zalane.

Lagos: Zawalił się budynek szkolny z setką uczniów w środku

Data: 13.03.2019 16:38

Autor: piotre94

medianarodowe.com

W byłej stolicy Nigerii – Lagos, zwalił się budynek, w którym mieściła się szkoła. Lokalne media informują, że w czasie katastrofy mogło się w niej znajdować około stu uczniów z nauczycielami. Trwa akcja ratownicza.

Ukraińcy zakryli płytami lwy na Cmentarzu Obrońców Lwowa. Wiatr je zdmuchnął

Data: 11.03.2019 19:39

Autor: piotre94

polsatnews.pl

Jedno z pudeł wykonanych z płyt paździerzowych, którymi ukraińskie władze obudowały rzeźby lwów przy Łuku Sławy na Cmentarzu Obrońców Lwowa, zostało zdmuchnięte przez wichurę, która przeszła nad zachodnią Ukrainą. Reporter Polsat News dotarł na Cmentarz Orląt, zanim służby posprzątały skutki nawałnicy.

19 pracowników ONZ wśród ofiar katastrofy w Etiopii

Data: 11.03.2019 02:14

Autor: Vandzior

rmf24.pl

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w niedzielnej katastrofie Boeinga w Etiopii zginęło 19 pracowników instytucji powiązanych z ONZ – poinformowano w wydanym w oświadczeniu Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM). Jak podano, ofiary pracowały m.in. dla IOM, Banku Światowego, Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego, Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Łącznie w katastrofie zginęło 157 osób z 35 krajów. MSZ w Warszawie potwierdziło, że na pokładzie było dwóch obywateli Polski.

Tysiące Francuzów protestują. Paraliż w centrum Paryża i starcia

Data: 10.03.2019 19:33

Autor: piotre94

o2.pl

54 proc. Francuzów wspiera "żółte kamizelki". Przeciwnicy polityki prezydenta Emmanuela Macrona znów wyszli na ulice. Policja użyła armatek wodnych, gazu łzawiącego i gumowych kul.

Powodzie w Malawi. Co najmniej 28 osób nie żyje

Data: 10.03.2019 15:49

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Od kilku dni południowe części Malawi nawiedzane są przez bardzo obfite deszcze, które sprzyjają powstawaniu powodzi. W wyniku destrukcyjnej siły żywiołu co najmniej 28 osób zginęło, a prawie 227 000 musiało zostać przesiedlone w inne obszary.

Wielka katastrofa boeinga! Nikt nie przeżył. Wśród ofiar są Polacy

Data: 10.03.2019 15:47

Autor: piotre94

medianarodowe.com

W środkowej Etiopii w pobliżu miasta Debre Zeit rozbił się samolot etiopskich linii lotniczych. Nikt ze 149 pasażerów i 8 członków załogi nie przeżył.

We Włoszech niezaszczepione dzieci nie zostaną wpuszczone do przedszkoli

Data: 09.03.2019 22:06

Autor: piotre94

polsatnews.pl

Od poniedziałku niezaszczepione dzieci nie będą miały prawa wstępu do żłobków i przedszkoli we Włoszech. To rezultat przepisów o obowiązkowych szczepieniach. W przypadku uczniów szkół podstawowych ich rodzice otrzymają kary finansowe za brak szczepień.

Wenezuela: Nie ma prądu, kraj pogrążył się ciemnościach

Data: 08.03.2019 17:07

Autor: piotre94

tvp.info

Przerwanie dostaw prądu spowodowało, że w ciemnościach pogrążyła się w czwartek wieczorem czasu miejscowego znaczna część Wenezueli. Jak informują lokalne media, chaos komunikacyjny panuje w stolicy kraju, Caracas.

Wyspy Cooka chcą zmienić nazwę. Będzie referendum?

Data: 06.03.2019 17:57

Autor: piotre94

rp.pl

Komitet na Wyspach Cooka, którego zadaniem było znalezienie nowej nazwy, otrzymał wstępne poparcie ze strony rządu, przed ewentualnym referendum w tej sprawie.

Trzy bomby wysłano na lotniska i dworzec kolejowy w Wielkiej Brytanii

Data: 05.03.2019 19:17

Autor: piotre94

rmf24.pl

Trzy niewielkie ładunki wybuchowe wysłano we wtorek na dwa londyńskie lotniska – Heathrow i London City – oraz dworzec kolejowy Waterloo – poinformowała brytyjska policja. W wyniku incydentów nikt nie został ranny ani nie doszło do zakłóceń w funkcjonowaniu obiektów.

Zamieszki w imigranckiej dzielnicy we Francji. Powodem śmierć złodziei

Data: 05.03.2019 19:07

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Trzy noce z rzędu trwały zamieszki w imigranckiej dzielnicy Isère we francuskim mieście Grenoble. Zniszczonych zostało około 70 aut, a wiele budynków jest uszkodzonych. Z powodu trudności w oponowaniu sytuacji do miasta wysłano dodatkowe jednostki policji.

Lekcje LGBT wstrzymane. Kilkuset rodziców zabrało ze szkoły swoje dzieci

Data: 05.03.2019 14:29

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Szkoła podstawowa w Birmingham, w której programie znalazły się lekcje dotyczące m.in. tolerancji wobec osób LGBT, została zmuszona do przerwania prowadzenia zajęć, po tym jak rodzice zaczęli zabierać z niej swoje dzieci.

Erupcja wulkanu w Meksyku [VIDEO+LIVE]

Data: 04.03.2019 22:17

Autor: piotre94

nczas.com

Mierzący prawie 5,5 km wysokości wulkan Popocatepetl koło San Nicolás de Los Ranchos w Meksyku wybuchł wyrzucając w powietrze tony pyłu oraz znaczne ilości lawy. Lokalne władze wydały alarm dla mieszkańców.

Szwedzi wyleczyli terrorystę z ISIS, by mógł wrócić do Syrii znów mordować

Data: 03.03.2019 21:46

Autor: Immortal_Emperor

nczas.com

Khaled Shahadeh, który ma szwedzkie obywatelstwo wyjechał na Bliski Wschód, by walczyć w szeregach ISIS. Tam został ranny w ramię. Wrócił więc na chwilę do Szwecji, by poddać się leczeniu. Po kuracji znów wyjechał do Syrii, by zaprowadzać islamski kalifat. Jak donosi dziennik „Expressen ” o całym zdarzeniu poinformował ojciec dżihadysty.

Z raportu ONZ wynika, iż Izrael jest winny zbrodni przeciwko ludzkości

Data: 28.02.2019 19:04

Autor: Immortal_Emperor

rp.pl

Strefa Gazy (…). W raporcie ONZ czytamy, ze izraelskie siły bezpieczeństwa "zabiły i okaleczyły demonstrantów palestyńskich, którzy w momencie odniesienia obrażeń lub zastrzelenia nie stanowili zagrożenia dla zdrowia i życia innych, ani też nie byli bezpośrednimi uczestnikami działań wojennych".

Próba uprowadzenia samolotu. Do akcji wkroczyli komandosi

Data: 26.02.2019 09:40

Autor: piotre94

se.pl

Chwile grozy przeżyli w niedzielę pasażerowie Boeinga 737-800, lecącego z Dhaki w Bangladeszu do Dubaju, W trakcie lotu młody mężczyzna miał wyciągnąć broń i sterroryzować załogę. Ostatecznie kapitan rejsu zdecydował się wykonać awaryjne lądowanie na lotnisku w Chittagong. Tam do akcji wkroczyli antyterroryści, którzy zastrzelili mężczyznę.

Dezercja policjantów z Wenezueli. Uciekło 156 funkcjonariuszy

Data: 25.02.2019 21:46

Autor: piotre94

rmf24.pl

Co najmniej 156 wenezuelskich funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa zdezerterowało i przekroczyło w ten weekend granicę Wenezueli z Kolumbią – podały kolumbijskie służby migracyjne. Dezercje nasiliły się, gdy Juan Guaido obiecał amnestię dla uciekinierów.

Zburzono dawny dom Pablo Escobara w Kolumbii

Data: 24.02.2019 10:39

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Kolumbijskie władze postanowiły o wyburzeniu domu Pablo Escobara w Medellin. Stało się to na skutek tego, że budynek zaczął stanowić częsty cel podróży wielu turystów, co zdaniem władz nie jest godne pochwały.

Ewakuowano 800 osób z ostatniego bastionu tak zwanego Państwa Islamskiego

Data: 23.02.2019 20:49

Autor: MrHardy

tvn24.pl

Około 40 furgonetek wiozących blisko 800 cywilów, w tym dzieci, wyjechało w piątek z Baguzu, ostatniej reduty bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego w Syrii – poinformowali przedstawiciele Syryjskich Sił Demokratycznych, którym przewodzą Kurdowie.

Rzecznik Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) Mustafa Bali nie wyjaśnił dziennikarzom, czy wśród osób ewakuowanych korytarzem humanitarnym z Baguzu byli również bojownicy tak zwanego Państwa Islamskiego (IS), czy jedynie członkowie ich rodzin.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka wśród ewakuowanych znajdowało się 50 bojowników IS. Kolumna furgonetek ewakuacyjnych udała się do Al-Hol w południowo-wschodniej części prowincji Al-Hasaka, gdzie siły kurdyjskie założyły obóz ewakuacyjny, w którym rejestrowane są wszystkie osoby opuszczające ostatnie punkty oporu dżihadystów. W momencie, gdy przejechała kolumna samochodów z ewakuowanymi, w rejonie Baguzu miały rozlec się odgłosy bitwy prowadzonej z udziałem lotnictwa. Jak podaje wysłannik agencji AP, obecność dużej liczby cywilów w Baguzie opóźniła końcowy szturm i pokonanie bojowników IS.

Koniec ostatniej enklawy IS

W ciągu ostatnich kilku tygodni korytarzem humanitarnym opuściło Baguz około 20 tysięcy osób, ale bojownicy IS zamknęli cywilom drogę ucieczki aż do środy, kiedy doszło do ewakuacji pierwszej dużej grupy.

Na terenie Baguzu mogą znajdować się jeszcze cywile ukryci w wykopach pod budynkami mieszkalnymi i tunelach podziemnych. Odbicie Baguzu z rąk bojowników IS będzie oznaczało likwidację ostatniej enklawy kalifatu tak zwanego Państwa Islamskiego, które kiedyś kontrolowało trzecią część Iraku i Syrii. Tym samym pozwoli to prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi zrealizować zapowiadany plan wycofywania sił amerykańskich z północno-wschodniej Syrii, co zapoczątkuje nowy rozdział toczącej się od ośmiu lat wojny domowej – pisze agencja AP. Pod koniec grudnia 2018 roku Trump ogłosił rozpoczęcie wycofania wojsk amerykańskich z Syrii, twierdząc, że tak zwane Państwo Islamskie zostało już w tym kraju pokonane. Decyzję tę podjął bez konsultowania się z doradcami, Kongresem USA czy krajami sojuszniczymi, które wyraziły zaniepokojenie planowanym wycofaniem wojsk Stanów Zjednoczonych. Do tej pory nie przedstawiono dokładnego harmonogramu tej operacji. Były specjalny wysłannik Stanów Zjednoczonych ds. walki z IS Brett McGurk ocenił, że wycofanie się USA z Syrii da tak zwanemu Państwu Islamskiemu nowe życie. Skrytykował również to, że Trump decyzji tej nie skonsultował z partnerami USA. Zaniepokojenie decyzją wyrazili sojusznicy Stanów Zjednoczonych w walce z IS: Francja, Wielka Brytania i Niemcy. Zdaniem wielu ekspertów wycofanie amerykańskiego kontyngentu stanowi ustępstwo zarówno wobec prezydenta Syrii Baszara el-Asada, jak Rosji i Iranu, które są jego sojusznikami i zabiegają o umocnienie wpływów w Syrii i w całym regionie Bliskiego Wschodu. Ponadto decyzja Trumpa wystawia kurdyjskie milicje na ewentualny atak ze strony Turcji.

Donald Tusk doktorem honoris causa ukraińskiej uczelni wyższej

Data: 21.02.2019 20:10

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Tusk przywitany został owacją na stojąco. Początek uroczystości skupił się na odśpiewaniu humnów Ukrainy i Unii Europejskiej. Podczas laudacji rektor uniwersytetu Wołodymyr Melnyk podkreślał, że Tusk jako polityk, a szczególnie szef Rady Europejskiej, zawsze traktował temat Ukrainy jako kluczowy.

Około 80 procent ludności Jemenu potrzebuje pomocy humanitarnej

Data: 20.02.2019 18:46

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Około 80 procent ludności Jemenu, a więc 24 miliony ludzi, potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej i ochrony. Poinformował o tym w swej wypowiedzi na forum Rady Bezpieczeństwa zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. koordynacji pomocy humanitarnej – Mark Lowcock.

Cmentarz żydowski we Francji zbezczeszczony swastykami

Data: 19.02.2019 22:01

Autor: piotre94

pl.sputniknews.com

Na grobach na cmentarzu żydowskim w gminie Quatzenheim we wschodniej Francji zostały namalowane antysemickie graffiti w dniu, gdy w Paryżu i innych francuskich miastach odbywają się marsze przeciwko antysemityzmowi, donosi The Local.

Ogromna swastyka w centrum handlowym przy ulicy Bandery w Kijowie!

Data: 19.02.2019 21:15

Autor: piotre94

nczas.com

W sieci pojawiło się nagranie z jednego z centrów handlowych przy ul. Stepana Bandery. Widać na nim olbrzymią swastykę, która pojawiła się na schodach. Władze galerii przekonują, że to wynik… ataku hakerów.

W Chorwacji znaleziono zwłoki studentki, która zaginęła 19 lat temu.

Data: 17.02.2019 21:42

Autor: piotre94

nczas.com

Chorwacka studenta Jasmina Dominic pochodziła z Malej Suboticy w północnej Chorwacji, ale studiowała w Zagrzebiu. Jej rodzina poinformowała o zaginięciu kobiety w sierpniu 2005 r. Teraz odnaleziono jej zwłoki w zamrażarce.

Apel Trumpa: Przyjmijcie bojowników Państwa Islamskiego

Data: 17.02.2019 21:25

Autor: piotre94

rmf24.pl

Prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze, żeby Wielka Brytania, Francja, Niemcy oraz inni europejscy sojusznicy USA, przyjęli ponad 800 bojowników Państwa Islamskiego (IS), złapanych w Syrii. Trump podkreśla, że trzeba ich postawić przed sądem.

We Francji nie ma już MAMY i TATY. Słowa zastapi nowomowa: RODZIC 1 i RODZIC 2

Data: 17.02.2019 15:40

Autor: Immortal_Emperor

telewizjarepublika.pl

Zgodnie z nową ustawą formularze szkolne będą zawierały podział na „rodzica nr 1” oraz na „rodzica nr 2”. Podział na matkę i ojca został usunięty. Zmiany, które zostały zaakceptowane w pierwszym czytaniu we francuskim parlamencie, zostały nazwane jako „szkoła zaufania”.

Zmasowane ataki hakerskie w Niemczech! Celem najważniejsze obiekty w państwie

Data: 17.02.2019 15:27

Autor: piotre94

wolnosc24.pl

Niemcy mają duży problem. Gwałtownie rośnie liczba ataków hakerskich na infrastrukturę krytyczną RFN – wynika z danych rządowej agencji, do których dotarł „Welt am Sonntag”. Niemcy od dawna mają problem z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa.

Peru: Dramatyczne skutki ulew. Nie żyje 31 osób

Data: 17.02.2019 09:40

Autor: piotre94

fakty.interia.pl

Co najmniej 31 osób zginęło, a blisko 8300 zostało dotkniętych skutkami ulew, do których doszło w Peru. Około 160 domów uległo całkowitemu zniszczeniu, a ponad 440 nie nadaje się do zamieszkania – podały w sobotę władze.

Wypadek w Indiach. Najszybszy pociąg w kraju zepsuł się po zderzeniu z krową

Data: 17.02.2019 09:34

Autor: piotre94

wiadomosci.radiozet.pl

Najszybszy pociąg w Indiach, którego inauguracji dokonał w piątek premier kraju Narendra Modi, w sobotę zepsuł się po zderzeniu z krową w stanie Uttar Pradeś.

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Wypadek-w-Indiach.-Najszybszy-pociag-w-kraju-zepsul-sie-po-zderzeniu-z-krowa

Po raz kolejny „żółte kamizelki” manifestują we francuskich miastach

Data: 17.02.2019 09:24

Autor: piotre94

medianarodowe.com

W Paryżu, Bordeaux i Tuluzie doszło w sobotę do starć „żółtych kamizelek” z policją, która atakowana kamieniami użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego. Według francuskiego MSZ w Paryżu manifestowało 5 tys. osób, a w całej Francji – 41,5 tys.

Nagrobek Karola Marksa został zdewastowany

Data: 16.02.2019 23:07

Autor: piotre94

magnapolonia.org

Nagrobek Karola Marksa na cmentarzu Highgate w Londynie drugi raz w ciągu dwóch tygodni stał się obiektem wandalizmu. Tym razem nieznani sprawcy wielkimi literami wypisali na froncie: „Pamięci 66 000 000 zmarłych w bolszewickim holokauście 1917-1953”.

Zawaliła się część uniwersytetu w Petersburgu

Data: 16.02.2019 22:02

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Około godziny 17:00 czasu lokalnego rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych otrzymało informację, że zawaleniu uległo pięć pięter oraz dach budynku. Oznacza to, że uszkodzonych zostało aż 150 metrów kwadratowych uniwersytetu, gdzie m.in. dokonywano prac remontowych.

Data: 16.02.2019 17:04

Autor: piotre94

Polecam transmisję z dzisiejszego protestu żółtych kamizelek w Paryżu. Dużo się dzieje. Policja gazuje protestujących, a w powietrzu lata kostka brukowa. Lepsze niż te wszystkie paradokumenty z telewzji ( ͡º ͜ʖ͡º) https://www.youtube.com/watch?v=hacLdbyonPU

Matka sześciorga dzieci zadźgana przez Turka. Rodzina pozywa Francję

Data: 16.02.2019 12:16

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Na początku lutego 34-letnia matka sześciorga dzieci została zadźgana nożem przez jej byłego partnera, 44-letniego Turka. Rodzina, która wciąż nie może uwierzyć, że kobieta pozostała bez opieki zdecydowała się złożyć pozew przeciwko Francji.

Stany Zjednoczone ogłosiły tajne negocjacje wenezuelskich generałów z opozycją

Data: 16.02.2019 12:13

Autor: piotre94

pl.sputniknews.com

Wenezuelskie wojsko negocjuje z opozycją, powiedział w sobotę 16 lutego doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton w wywiadzie dla Fox News.

W Nigerii odnaleziono 66 ciał w stanie Kaduna

Data: 16.02.2019 12:07

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Nigeryjskie służby odkryły aż 66 ciał, które pozostawiono w ośmiu wioskach na obszarze Kujuru w stanie Kaduna. Na razie nie ustalono, w jaki sposób doszło do przestępstwa ani jakie były motywacje sprawców.

Maszyna wykrywająca korupcję okazała się zbyt skuteczna

Data: 16.02.2019 09:31

Autor: piotre94

cyfrowa.rp.pl

Chiński system oparty o sztuczną inteligencję łapie skorumpowanych urzędników. Wzbudził jednak silne protesty administracji i w wielu miejscach został nawet wyłączony, gdy dokopał się do afer korupcyjnych.

Strzelanina w pobliżu Chicago. Sprawca ranił wiele osób; został obezwładniony

Data: 15.02.2019 22:57

Autor: piotre94

tvp.info

Czterech policjantów i wielu cywilów zostało rannych w wyniku strzelaniny w mieście Aurora, ok. 70 km na zachód od Chicago w USA – informują lokalne media. Sprawca uzbrojony w pistolet przez kilkadziesiąt minut był nieuchwytny dla funkcjonariuszy policji, w końcu jednak został obezwładniony. Na miejsce zdarzenia przyjechały dziesiątki radiowozów i wozów straży pożarnej.

Trump ogłosi stan wyjątkowy na granicy z Meksykiem

Data: 15.02.2019 22:54

Autor: piotre94

wolnosc24.pl

Pozwoli mu to korzystać z budżetu Pentagonu i sfinansować budowę muru nie oglądając się na decyzję zdominowanej przez Demokratów Izby Reprezentantów.

Michalkiewicz wyrzucony z Domu Polskiego w Auckland

Data: 15.02.2019 10:28

Autor: piotre94

prokapitalizm.pl

Michalkiewicz relacjonuje: "(…) życie dostarcza nam mnóstwa przykładów, że własność prywatna jest podstawą jednostkowej i społecznej wolności. Właśnie doświadczyłem tego osobiście, gdy kierownictwo Domu Polskiego w Auckland, po nocnej naradzie, odmówiło udostępnienia swojego lokalu na spotkanie ze mną.

Herb Manchesteru United ocenzurowany w irańskiej telewizji

Data: 13.02.2019 17:36

Autor: kisiel

polsatsport.pl

Wydawcy irańskiej telewizji transmitującej wtorkowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów postanowili ocenzurować herb Manchesteru United. Wszystko ze względu na postać diabła, który widnieje w samym środku jego obowiązującej wersji z 1998 roku.

Zamiast tego użyli wersji herbu z 1970 roku, która wzorowana była na herbie miejskim.

Atak nożownika w białoruskiej szkole.

Data: 11.02.2019 09:33

Autor: MateuszTeusz

fakty.interia.pl

Uczeń szkoły w Stołpcach w obwodzie mińskim zaatakował w poniedziałek rano nożem nauczycielkę i inne dzieci. Nauczycielka i jeden z uczniów nie żyją – poinformowała białoruska milicja. Dwaj ranni uczniowie trafili do szpitala; ich stan jest stabilny.

Nastolatek, który dokonał ataku, uciekł z miejsca zdarzenia. Poszukuje go milicja w ramach akcji "Syrena".

Według niepotwierdzonych informacji napastnik był uczniem dziesiątej klasy szkoły nr 2 w Stołpcach. Nie jest jasne, co było motywem jego działania.

Holandia: Tragiczny wypadek czwórki Polaków

Data: 11.02.2019 09:26

Autor: MateuszTeusz

fakty.interia.pl

W miejscowości Obdam w północnej Holandii odnaleziono samochód z ciałami czwórki Polaków. Auto w niewyjaśnionych okolicznościach wpadło do kanału. Polacy byli poszukiwani od soboty.

W piątkowy wieczór czwórka wyjechała z Obdam, gdzie pracowali na farmie tulipanów, do Zijdewind, gdzie mieszkali. Miejscowości dzieli 15 minut drogi samochodem. Kiedy w sobotę Polacy wciąż nie dotarli na miejsce, policja została poinformowania o ich zaginięciu.

Samochód odkryto dopiero w niedzielne popołudnie w jednym z kanałów. Po wydobyciu pojazdu z wody, policja odkryła w środku zwłoki czterech osób.

Policja wyjaśnia okoliczności tragedii. Funkcjonariusze starają się dowiedzieć, jak długo samochód znajdował się w wodzie – podaje NRC.

Węgry: matki czwórki i więcej dzieci dożywotnio zwolnione z podatku dochodowego

Data: 10.02.2019 22:50

Autor: Immortal_Emperor

theguardian.com

Premier Orban miał stwierdzić, że to lepsza polityka niż wpuszczanie imigrantów z państw muzułmańskich. Myślimy inaczej niż reszta Europy – dodał. Zamiast suchych liczb, stawiamy na węgierskie dzieci. Przyjmowanie imigrantów do kapitulacja.

Szwajcarzy w szoku z powodu ubogacenia. Aż 80% więźniów to imigranci

Data: 10.02.2019 22:35

Autor: Immortal_Emperor

nczas.com

Federalne Biuro Statystyczne Szwajcarii opublikowało dane, z których wynika, że w ciągu 30 lat liczba skazanych na więzienie wzrosła w tym kraju aż o 50%. Obecnie aż 80% przebywających w więzieniach i aresztach to imigranci, lub cudzoziemcy.

Pięć osób zginęło w pożarze w Niemczech, czworo z nich to Polacy.

Data: 10.02.2019 13:13

Autor: MateuszTeusz

wyborcza.pl

Do pożaru doszło w miejscowości Lambrecht pod Kaiserslautern. Niemieckie służby ustaliły już tożsamość dwóch z pięciu ofiar.

Ogień wybuchł w kuchni mieszkania na poddaszu ok. godz. 23.30 w czwartek. Skąd się wziął – tego nie wiadomo, ale według niemieckich służb nic nie wskazuje na podpalenie. Być może powodem była usterka techniczna lub nieumyślne zaprószenie ognia.

W pokoju przebywało wówczas pięć osób. Jak podaje portal Tvn24.pl, aby się uratować, musiałyby przebiec przez ogień, bo droga do wyjścia wiodła właśnie przez kuchnię. Niestety, cała uwięziona piątka zginęła z powodu zatrucia dymem.

Płacz schwytanych bojowników ISIS: "byliśmy tylko lekarzami i kucharzami"

Data: 09.02.2019 04:33

Autor: soochy

independent.co.uk

Pełen skruchy, "niewinny" złapany niemiecki islamista bardzo chce wrócić do Niemiec. Najbardziej boi się tego, że zostanie oddany Assadowi. Twierdzi, że jest dobrym człowiekiem i że tylko został oszukany – nic nie wiedział o barbarzynstwie ISIS gdy wyjechał do Syrii w 2014.

Amerykanie sprawdzili, czy Chińczycy naprawdę wylądowali na Księżycu

Data: 08.02.2019 13:57

Autor: false_nine

geekweek.pl

Należąca do NASA sonda Lunar Reconnaissance Orbiter kilka dni temu wykonała zdjęcia niewidocznej z Ziemi powierzchni Srebrnego Globu, by sprawdzić, czy chińska misja Chang'e-4 wylądowała w kraterze Von Karmana (ZDJĘCIA).

UK: protest muzułmanów przeciwko "promocji homoseksualizmu" w szkołach

Data: 07.02.2019 14:58

Autor: Immortal_Emperor

twitter.com

Rodzice jednej ze szkół w Birmingham postanowili zaprotestować przeciwko wprowadzaniu do programu nauczania treści mających promować homoseksualizm.

Katalonia otwiera porty dla migrantów wbrew rządowi w Madrycie.

Data: 07.02.2019 10:05

Autor: MateuszTeusz

tvn24.pl

Rząd Katalonii zgodził się na otwarcie czterech portów tego północno-wschodniego regionu Hiszpanii dla statków z nielegalnymi migrantami na pokładzie. Działania autonomicznego gabinetu Quima Torry są sprzeczne z wytycznymi rządu w Madrycie i hiszpańskim prawem. Jak poinformował w środę odpowiedzialny za sprawy zagraniczne w rządzie Katalonii Alfred Bosch, regionalny gabinet otworzy dla okrętów z migrantami dwa porty w prowincji Barcelona oraz po jednym w prowincjach Gerona i Tarragona. Nad obiektami tymi bezpośredni nadzór sprawuje rząd Katalonii, czyli tzw. Generalitat.

Polak skazany na dożywocie w ZEA. Dramatyczny apel (wideo)

Data: 06.02.2019 18:50

Autor: piotre94

pl.sputniknews.com

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zapadł wyrok w sprawie instruktora fitness i biznesmena, Polaka Artura Ligęski: został skazany na dożywocie za posiadanie i zażywanie narkotyków. Twierdzi, że jest niewinny, w Internecie zamieścił apel. Robi notatki, bo, jak mówi, to, co obserwuje, nadaje się na scenariusz do filmu.

Polski trener personalny skazany na dożywocie w Emiratach Arabskich.

Data: 06.02.2019 10:14

Autor: MateuszTeusz

sport.se.pl

Artur Ligęska to znany polski trener personalny i instruktor fitness. Był właścicielem sieci klubów rozsianych po całej Polsce, ale od niemal roku przebywa w więzieniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wszystko przez zarzuty o posiadaniu i zażywaniu metaamfetaminy. Wątpliwości wzbudza sposób przeprowadzenia postępowania. Zatrzymano go, ale w sądzie wyrok wydano bez przesłuchania świadków i przedstawienia jakichkolwiek dowodów. Przy Ligęsce nie znaleziono narkotyków, nie wykazały ich obecności również badania krwi.

– Cała rozprawa trwała dziesięć minut, sąd ogłosił wyrok 28 stycznia. Wszedłem na salę pełen optymizmu, bo myślałem, że za chwileczkę będę wolny. Niestety, po pięciu sekundach usłyszałem dwa słowa, dosłownie dwa od sędziego. "Artur, dożywocie" – powiedział w nagraniu opublikowanym na kanale YouTube "Artur Ligęska".

Pożar w Paryżu. Zatrzymano kobietę podejrzaną o podłożenie ognia.

Data: 06.02.2019 10:08

Autor: MateuszTeusz

wiadomosci.gazeta.pl

W pożarze w Paryżu zginęło co najmniej osiem osób, około trzydziestu zostało rannych – to początkowe szacunki i mogą jeszcze ulec zmianie. Pożar wybuchł na ósmym piętrze kamienicy w najbardziej eleganckiej dzielnicy Paryża. Podejrzana o podłożenie ognia kobieta ma czterdzieści lat. Z ustaleń francuskiej policji wynika, że mieszkała ona w domu, w którym wybuchł pożar. Kobieta została zatrzymana i osadzona w areszcie. Francuskie media donoszą, że czterdziestolatka próbowała podpalić zaparkowany przed kamienicą samochód oraz stojące na ulicy kubły ze śmieciami. Te same źródła informują, że wcześniej miało dojść do gwałtownej kłótni między mieszkańcami domu.

Niemcy: tir z Polski utknął pod wiaduktem. Kierowca jest ciężko ranny

Data: 05.02.2019 15:55

Autor: MateuszTeusz

wiadomosci.wp.pl

W poniedziałek ok. godz. 6.50 przy wjeździe do fabryki Volkswagena w Salzgitter doszło do poważnego wypadku – informuje polsatnews.pl. Według niemieckiech policjantów kierowca tira najprawdopodobniej pomylił wjazd do fabryki. Niestety, zamiast zawrócić postanowił wjechać do fabryki korzystając z przejazdu pod wiaduktem. Zignorował jednak znak drogowy, który dopuszczał do ruchu w tym miejscu samochody o wysokości do 2,9 m. Górna część kabiny ciężarówki została zmiażdżona. Strażacy, by wydostać z kabiny rannego Polaka, musieli rozcinać karoserię.

Powódź w Australii. Krokodyle i węże wypełzły na ulice miast!

Data: 05.02.2019 15:53

Autor: MateuszTeusz

wiadomosci.gazeta.pl

Z powodzią, której przyczyną są ulewne deszcze, mieszkańcy stanu Queensland na północnym zachodzie Australii zmagają się już prawie dwa tygodnie. Znacząca część miasta Townsville została zalana wodą, ludzie zostali odcięci od prądu, a niektóre ze zwierząt, w tym krokodyle i niebezpieczne węże, zaczęły przemieszczać się ulicami miast.

Huawei oskarżone o kradzież technologii szkieł typu Gorilla Glass

Data: 05.02.2019 15:47

Autor: QapitanHaq

ithardware.pl

Dla Huawei obecna sytuacja to żadna nowość. Firma wielokrotnie była oskarżana o kradzież technologii takich firm jak Cisco, Motorola czy T-Mobile.

Lewak pozywa rodziców. Mają odpowiedzieć za wydanie go na świat bez jego zgody.

Data: 05.02.2019 11:07

Autor: Dziennik_Narodowy

dzienniknarodowy.pl

Członkowie Voluntary Human Extinction Movement (Ochotniczego Ruchu Wymarcia Ludzkości, VHEM) zauważają, że działalność człowieka jest przyczyną degradacji ekosystemów i uznają powstrzymanie się przez ludzkość od prokreacji za „humanitarne rozwiązanie powodowanej przez ludzi katastrofy”.

Izraelscy żołnierze zastrzelili młodego Palestyńczyka, a drugiego ranili

Data: 05.02.2019 09:58

Autor: Major_Bialkov

magnapolonia.org

Izraelscy żołnierze zastrzelili na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu 19-letniego Palestyńczyka – poinformowała w komunikacie izraelska armia. Pojawiają się rozbieżności w kwestii przyczyn zdarzenia

Grzybki halucynogenne legalne w Ameryce?

Data: 04.02.2019 22:12

Autor: soochy

holistic.news

Oregon, liberalny stan na wybrzeżu Pacyfiku, i miasto Denver, stolica stanu Kolorado, mogą dopuścić spożywanie grzybków halucynogennych. Zdecydują lokalne referenda. Jednak nawet jeśli grzybki zostaną tam dopuszczone, to pozostaną, podobnie jak marihuana, nielegalne w świetle prawa federalnego.

Jest gotowy plan ewakuacji rodziny królewskiej na wypadek zamieszek po Brexicie

Data: 04.02.2019 16:33

Autor: Sherlock

polskatimes.pl

Brytyjskie władze przygotowały plan ewakuacji rodziny królewskiej na wypadek wybuchu niepokojów i zamieszek po "twardym" wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w przyszłym miesiącu.
– Taki plan istnieje już od czasów Zimnej Wojny, teraz tylko został przystosowany do obecnych warunków – twierdzi "Sunday Times", powołując się na anonimowego rozmówcę z kręgów rządowych

Polacy zamieszani w handel ludźmi w Wielkiej Brytanii

Data: 04.02.2019 16:24

Autor: MateuszTeusz

tvn24.pl

Brytyjscy policjanci we współpracy z polskimi funkcjonariuszami zatrzymali sześć osób podejrzanych o oszustwa oraz handel ludźmi. Mieli oni werbować osoby do pracy w Zjednoczonym Królestwie, a następnie zabierać należne im świadczenia socjalne. W zatrzymaniach brało udział ponad 100 policjantów, którzy wkroczyli do 10 mieszkań. Zatrzymano sześciu podejrzanych, w większości obywateli Polski.

Strajk na lotnisku w Hamburgu

Data: 04.02.2019 09:58

Autor: MateuszTeusz

radiozet.pl

Na lotnisku w Hamburgu rozpoczął się  całodniowy strajk ostrzegawczy obsługi naziemnej. Protest może doprowadzić do opóźnień w ruchu, a nawet do odwołania lotów. To kolejny strajk ostrzegawczy w Niemczech związany z konfliktem płacowym w tej branży.

Data: 04.02.2019 07:44

Autor: Alojz

Niedaleko miast Wiesbaden dwóch gosci jechalo transporterem na tzw "zadupiu", a ze byl wieczór to pasażer auta postanowił oddac pare strzałów z pistoletu hukowego .
Panowie nie wiedzieli ze właśnie oddali pare strzałów w kierunku amerykanskiej bazy wojskowej .A co dalej ?! Policja , smiglowce i zatrzymanie obu delikwentów.
To sie nazywa pech , chlop chciał pre razy strzelic w powietrze a tu taki cyrk.

W Kalifornii urodziło się dziecko nazwane przy użyciu emoji

Data: 04.02.2019 04:47

Autor: soochy

prettycoolsite.com

Jest to pierwszy przypadek na świecie gdzie rodzice nazywają swoje dziecko przy użyciu emoji. Warto pamiętać że w USA jest tradycja nadawaniu kreatywnych imion swoim dzieciom

Clive Swift nie żyje. Aktor znany z "Co ludzie powiedzą"

Data: 04.02.2019 04:32

Autor: soochy

rmf24.pl

Zmarł Clive Swift – popularny, brytyjski aktor, znany przede wszystkim z kultowej roli Ryszarda z komediowego serialu "Co ludzie powiedzą". Miał 82 lata.

Włochy: to nie kryzys, to już upadek małżeństwa! Eksperci biją na alarm

Data: 04.02.2019 04:06

Autor: soochy

pch24.pl

Włosi nie chcą się żenić. Eksperci alarmują, że sytuacja jest już katastrofalna. Instytucja małżeństwa w ogóle – tak cywilnego, jak i sakramentalnego – powoli odchodzi do lamusa. W żadnym innym kraju europejskim małżeństwo i rodzina nie podupadły aż tak bardzo

Donald Trump nie wyklucza interwencji wojskowej w Wenezueli

Data: 03.02.2019 16:12

Autor: Linuksiarz

wiadomosci.onet.pl

W obszernym wywiadzie dla telewizji CBS News prezydent USA Donald Trump powiedział, że wysłanie amerykańskich wojsk do pogrążonej w kryzysie politycznym Wenezueli "jest opcją". Przekazał że odrzucił prośbę wenezuelskiego prezydenta Nicolasa Maduro o spotkanie.

Lawina zablokowała autostradę w Alpach

Data: 03.02.2019 15:23

Autor: MateuszTeusz

kontakt24.tvn24.pl

Paraliż na trasie A22 we Włoszech spowodowały opady śniegu i lawina, która w sobotę rano zasypała trasę na wysokości piątego kilometra. Korek mierzył kilkanaście kilometrów, a kierowcy utknęli w swoich autach. Wśród nich byli polacy którzy w korku stali kilkanaście godzin i spędzili noc w swoich samochodach.

W Czelabińsku zatrudniono terapeutę który okazał się być wampirem.

Data: 03.02.2019 15:01

Autor: MateuszTeusz

fakt.pl

W wieku 16 lat Borys otruł swojego kolegę z klasy po czym poćwiartował jego zwłoki, upuścił krew i później ją wypił. Uznano go za chorego psychicznie i zamknięto na 10 lat, po wyjściu kupił fałszywy dyplom ukończenia studiów medycznych i w listopadzie 2018 roku dostał pracę w szpitalu w Czelabińsku, tam rozpoznała go jedna z osób która w przeszłości zajmowała się sprawą Borysa.

Wybuch rurociągu w Meksyku.

Data: 03.02.2019 01:25

Autor: smierdzamirece

youtube.com

Trochę stare info, ale to trzeba zobaczyć.
18 stycznia w centralnym Meksyku, uszkodzony rurociąg eksplodował, powodując ogromny pożar oraz 73 zgony i 74 rannych.
Film na YT z restrykcją wiekową, więc wrzuciłem jeszcze TUTAJ

Hipokryci z Davos. Forum przypomina zjazd fanów luksusowej motoryzacji

Data: 02.02.2019 14:16

Autor: Kalafior

gospodarka.dziennik.pl

"Człowiek z Davos" chce rozwiązywać twoje problemy. Nie jest świadomy, że sam jest problemem.
(…)ktoś wywiesił transparenty … "Klaus Schwab ru…a nasze miasto" – głosi w języku angielskim pierwszy z nich. "Jego kumple ru….ą cały świat" – dopowiada drugi.

Rząd Japonii będzie włamywał się do mieszkańców

Data: 31.01.2019 20:19

Autor: potyon

fastcompany.com

Rząd Japonii ogłosił, że od przyszłego miesiąca rozpocznie włamywanie się do podłączonych do internetu urządzeń mieszkańców "w imię cyberbezpieczeństwa".

Izrael wybiela żydowskie zbrodnie wojenne tłumacząc je "antysemityzmem"

Data: 31.01.2019 19:13

Autor: Immortal_Emperor

jpost.com

Odpowiedź Amnesty International na oskarżenia o antysemityzm ze strony władz Izraela i środowisk żydowskich: "Izrael oskarża o antysemityzm aby odwrócić uwagę opinii publicznej od zbrodni wojennych popełnianych w Palestynie"

Światowe Forum Ekonomiczne: miliardy popłyną na promocję ideologii LGBT

Data: 31.01.2019 01:38

Autor: Immortal_Emperor

pch24.pl

Po raz pierwszy w historii Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), uczestnicy zgodzili się opracować i wdrożyć ramowy plan „włączenia” osób należących do subkultury LGBT w świat biznesu i wielkich korporacji. Tym samym, na rzecz promocji homoideologii na całym świecie przeznaczone zostaną miliardy dolarów.

Strzelanina we francuskiej Bastii. Lokalne media: Są ofiary śmiertelne

Data: 30.01.2019 19:54

Autor: Immortal_Emperor

wiadomosci.dziennik.pl

Mężczyzna na ulicy w Bastii na francuskiej Korsyce otworzył w środę po południu ogień do ludzi i atakował też nożem. Ranił siedem osób, z których jedna zmarła - poinformowała miejscowa prefektura.

Projekt Atlas - kolejne dzieło Facebooka do inwigilacji.

Data: 30.01.2019 17:49

Autor: potyon

techcrunch.com

TL;DR: Facebook płacił osobom w wieku 13-35 lat za zainstalowanie na telefonie aplikacji Facebook Research, która przekierowywała cały ruch sieciowy do Cukierberga. Użytkownicy byli również proszeni, między innymi o zrzut ekranu historii zamówień z Amazonu.

Burza po zapowiedzi, że Francja pozwoli na powrót dżihadystów

Data: 30.01.2019 15:29

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Burzę wywołała we Francji zapowiedź ministra spraw wewnętrznych Christophe'a Castanera, że setki francuskich dżihadystów, więzionych w kurdyjskich obozach w Syrii, mogą powrócić do Francji. Paryż obawia się, że może do tego dojść po wycofaniu się Amerykanów z Syrii i możliwej ofensywie tureckiej na Kurdystan.

Izrael grozi Irlandii cłami za "antysemityzm"

Data: 28.01.2019 17:22

Autor: Immortal_Emperor

irishtimes.com

Izrael grozi wprowadzeniem ceł odwetowych na irlandzkie produkty, a delegacja Knessetu nie pojedzie z wizytą do Irlandii zapowiedzianą na marzec. To odpowiedź Izraela na ustawę kryminalizującą import żydowskich produktów pochodzących z ziem okupowanych w Syrii i Palestynie.

3-letnie dziecko zostało zabite ponieważ ojciec został oskarżony o bluźnierstwo

Data: 28.01.2019 17:01

Autor: Immortal_Emperor

pakistanchristianpost.com

Matka 3-letniej chrześcijanki była torturowana przez pakistańską policję a dziewczynka została utopiona w studni ponieważ jej ojciec został oskarżony o bluźnierstwo w muzułmańskim Pakistanie. Ojciec dziewczynki został uniewinniony od zarzutu bluźnierstwa po kilkuletnim procesie.

Premier Finlandii proponuje egzamin dla ubiegających się o azyl lub prawo pobytu

Data: 28.01.2019 08:23

Autor: Kubeusz

tvp.info

"Szef rządu Finlandii Juha Sipila powiedział w niedzielę, że osoby starające się o azyl oraz te, którym ma być przyznane prawo pobytu w jego kraju, powinny przystępować do testów z wiedzy o fińskim społeczeństwie i panujących w nim zasadach."

Według mnie takie coś powinno być standardem na całym świecie.

W. Brytania: Muzułmańskie matki przeciwko "promocji homoseksualizmu" w szkołach

Data: 28.01.2019 01:26

Autor: Immortal_Emperor

birminghammail.co.uk

Grupa rodziców dzieci jednej ze szkół w Birmingham w której muzułmanie stanowią 98% ogółu uczniów postanowiła zaprotestować przeciwko programowi ich zdaniem promującemu m.in. małżeństwa jednopłciowe i lesbianizm.