Totalbet okradł graczy, w tle setki tysięcy zł

Data: 19.04.2019 15:37

Autor: kisiel

interplay.pl

21 października 2018 odbyła się pierwsza tura wyborów samorządowych. W wielu miastach do końca nie było wiadomo, czy odbędzie się druga tura wyborów i kto zostanie prezydentem. Dobre prognozy posiadali jednak twórcy portalu lokalnapolityka.pl, którzy prawidłowo przewidzieli wynik wyborów na kuponach postawionych w TOTALbet.pl. Wygrali kilkaset tysięcy złotych. TOTALbet zdecydował o zamknięciu kont graczy i anulowaniu wygranych ze względu na złamanie regulaminu.

Łukasz Pawłowski, szef portalu lokalnapolityka.pl, zgłosił się więc do portalu „Rzeczpospolita”. Poinformował, że on i jego współpracownicy traktowali hazard jako zabawę: „Robiliśmy to po godzinach i obstawialiśmy niewysokie stawki, kilkanaście albo kilkadziesiąt złotych. Naszą uwagę przykuła oferta Totalbet.pl, bo można było tam obstawiać, w jakich miastach dojdzie do drugiej tury”.

W sporządzaniu prognoz twórcy portalu posiłkowali się sondażami Instytutu Badań Samorządowych, którego szefem również jest Łukasz Pawłowski.

Pracownicy lokalnejpolityki.pl zdecydowali się na grę w TOTALbet, ponieważ firma oferowała wyjątkowo atrakcyjne kursy. Za trafne wskazanie, że w Warszawie nie będzie drugiej tury wyborów, TOTALbet płacił 15-krotność wpłaconej stawki (kurs 15.00 oznacza, że np. za wpłaconą złotówkę wygramy 13,20 zł po potrąceniu 12% podatku). Łukasz Pawłowski zdecydował się na postawienie zakładu wielokrotnego, który zawiera kilka zdarzeń – w jego przypadku 7 miast. Stawka wynosiła 15 zł, a wygrana z tego kuponu – ok. 150 tysięcy zł. Gracze szacują, że łączne wygrane osób pracujących w portalu wyniosły od 500 do 700 tys. zł. Dokładna kwota nie jest znana, ponieważ TOTALbet zablokował ich konta.

#zakladybukmacherskie #polska #newsy #newsyzkraju

Irak zakazuje popularnych gier online, aby "chronić dzieci"

Data: 19.04.2019 10:58

Autor: kisiel

rp.pl

Iracki parlament zagłosował za zakazaniem popularnych gier wideo online, takich jak PlayerUnknown's Battlegrounds i Fortnite, powołując się na ich „negatywny” wpływ, zwłaszcza na młodzież.

Posłowie zatwierdzili rezolucję, która upoważniła rząd do zablokowania dostępu do gier online i zakazania powiązanych z grami mikrotransakcji. Zakaz został wprowadzony „ze względu na negatywne skutki niektórych gier elektronicznych na zdrowie, kulturę i bezpieczeństwo społeczeństwa irackiego, w tym zagrożenia społeczne i moralne dla dzieci i młodzieży” – czytamy w tekście rezolucji.

#newsy #newsyzeswiata #irak

6,3% dla Konfederacji!

Data: 18.04.2019 17:52

Autor: kisiel

korwin-mikke.pl

W najnowszym badaniu ogólnopolskim Kantar Polska dla “Polityki” wśród zdecydowanych wyborców Konfederacja dostała 6,3% poparcia!

“Główne media, będące na pasku PO i PiS, atakują nas lub zamilczają jak tylko mogą, ale my robimy swoje i rośniemy w siłę, dzień po dniu, tydzień po tygodniu!” – pisze na FB WCz. Jacek Wilk. “Dzięki Waszemu wsparciu przebijamy mury systemu i nie zamierzamy się zatrzymać. Przed nami niezwykle ważne miesiące, zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego i Sejmu RP. Musimy przerwać ten duopol POPiS!” – dodaje poseł.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju

Rosja odizoluje swój internet od reszty świata

Data: 16.04.2019 16:59

Autor: kisiel

dobreprogramy.pl

Duma Państwowa przyjęła projekt ustawy o działaniu Runetu (rosyjskiej sieci), gdyby przyszło odłączyć kraj od reszty internetu. Projekt ustawy przewiduje, że operatorzy będą mieli obowiązek zainstalowania w swojej infrastrukturze sprzętu dostarczonego przez państwowy nadzór telekomunikacyjny (Roskomnadzor). Celem jest kierowanie przynajmniej 95 proc. ruchu po wewnętrznych łączach i przez zatwierdzone przez Roskomnadzor węzły, o czym władze informowały już w 2017 roku. Poza Rosję ma wychodzić jak najmniej danych. Będzie to miało miejsce w specjalnych sytuacjach, które nie zostały szczegółowo opisane. W retoryce rosyjskich polityków Runet określany jest jako „suwerenny”.

Głównym (oficjalnym) celem istnienia Runetu jest zapewnienie obrony, ale trudno nie widzieć zapędów cenzorskich.

#newsy #rosja #internet #cenzura

„Pełzający PiS” wykonał polecenie zagranicy – odwołał ekshumację w Treblince

Data: 15.04.2019 17:55

Autor: kisiel

ekspedyt.org

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, zaplanowana w dniach od 15 do 30 kwietnia 2019 r. ekshumacja polskich ofiar niemieckiego niewolniczego Obozu Pracy dla Polaków w Treblince I nie odbędzie się.

Informację tę podał m.in. portal dorzeczy.pl pisząc przy okazji nieprawdę:

Zgodnie z tradycją żydowską zwłoki są nienaruszalne, więc nie należy przeprowadzać ich ekshumacji. Z tego właśnie względu w 2001 roku Lech Kaczyński, pełniący wówczas funkcję prokuratora generalnego, wstrzymał ekshumacje w Jedwabnem.

Swego czasu Anna Ciałowicz, wybitna znawczyni prawa żydowskiego, udowodniła w opublikowanej ekspertyzie, że ekshumacje według prawa żydowskiego są dozwolone. Ciałowicz stwierdziła jednoznacznie, że zgodnie z prawem żydowskim ekshumacja w Jedwabnem powinna się odbyć.

#newsy #newsyzkraju #polska #polityka

JKM: Broniarza aresztować, ZNP rozwiązać, szkoły sprywatyzować

Data: 15.04.2019 15:37

Autor: kisiel

tvp.info

Prezes ZNP Sławomir Broniarz powinien zostać aresztowany, wtedy będzie zaprowadzony porządek; należy też rozwiązać ZNP – uważa jeden z liderów Konfederacji i prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke. – Rząd jest właścicielem szkół i ma obowiązek reprezentować podatników i rodziców, a nie nauczycieli – podkreślił.

#polityka #polska #newsy #newsyzkraju

TOPR informuje: Google zablokowało aplikację "Ratunek"

Data: 14.04.2019 16:40

Autor: kisiel

gazetakrakowska.pl

"Informujemy, że Google zablokowało aplikację "Ratunek" w swoim sklepie Google Play. Powodem jest zmiana polityki mająca na celu rzekomą poprawę bezpieczeństwa" – poinformowało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na swoim Facebooku.

TOPR zaznacza jednak, że w tej chwili trwają prace nad aplikacją spełniającą wymogi Google. "Poinformujemy jak tylko pojawi się ona w sklepie. Aplikacje Ratunek, które zostały już pobrane działają prawidłowo" – czytamy na stronie.

#newsy #newsyzkraju #polska

Niemiecki ordnung w polskim markecie

Data: 11.04.2019 12:14

Autor: furgonschnitzel

gk24.pl

"Jak podaje regionalny Kołobrzeski Serwis Informacyjny, a także Głos Koszaliński – Niemka weszła dziś do jednego z supermarketów w Kołobrzegu, nasrała do pojemnika z cukierkami o łącznej wartości około 450 zł, po czym poszła dalej. Wezwana na interwencję policja spodziewała się zobaczyć jakąś złodziejkę zatrzymaną na gorącym uczynku, a zastała kobietę mówiącą wyłącznie po niemiecku, i niemieckie gówno w pudełku z cukierkami. :) Niemka przyznała się do winy, zapłaciła za obsrany towar i posprzątała. (Zdjęcie poglądowe, z innego materiału).

Gdyby to Polka nasrała w niemieckim markecie, TVN i Wyborcza mieliby używanie i zrobiliby z tego kolejny materiał do zaszczepiania w Polakach wstydu. Ale że to poszło w drugą stronę, to oj tam oj tam, nie było tematu. :v

I często sobie zadaję pytanie -

czy tak w Niemczech działa to ubogacanie…? : >

Daba daba, daba daba daba, daba daba dabaaa… " opis za: https://www.facebook.com/razproza/photos/a.1645736702304423/2328885407322879

#newsy #polska #niemcy #kupa

Data: 08.04.2019 19:17

Autor: drewniany

Tym razem dla odmiany, o tym jak ChRLD strzeliła sobie gola, chodzi o politykę jednego dziecka prowadzoną w latach 1977–2015. Wprowadzono kary finansowe, za posiadanie drugiego dziecka, na drugie trzeba było mieć zezwolenie które nie każdy dostawał (pierwszym dzieckiem musiała być dziewczynka). Skutkiem tego były masowe aborcje i dzieciobójstwa, zważywszy na wpisaną w kulturę Chin przekonanie o niższości kobiet, oraz działania władz ofiarą tej padało więcej dziewczynek. Tłumaczy to dlaczego, Chiny (razem z Pakistanem) są jedynym krajem na świecie gdzie więcej kobiet popełnia samobójstwa (9,5 kobiet 8,5 mężczyzn).

Cytując wikipedie:

"Stosunek płci nowo narodzonych w Chinach osiągnął 117 mężczyzn na 100 kobiet w 2000r.

Według raportu opracowanego przez Państwową Komisję Ludności i Planowania Rodziny w 2020 będzie 30 mln więcej mężczyzn niż kobiet, co może prowadzić do niestabilności społecznej."

Oznacza to ogromne dysproporcje, które z biegiem czasu będą się tylko pogarszały gdyż najmłodszy rocznik objęty tą polityką ma teraz 4 lata (najstarszy 42).

Teraz demografia wygląda tak:

0 – 14 lat 17,6% (mężczyzn 126 634 384 / kobiet 108 463 142)

15 – 64 lat 73,6% (mężczyzn 505 326 577 / kobiet 477 953 883)

Byle jakie obliczenia (tak jak chińskie dane xd)

W dłuższej perspektywie może mieć to fatalne konsekwencje.

Nie trudno się domyślić że, 30 milionów wkurwionych inceli, słusznie z resztą, oskarżających rząd o swój stan, to ostatnie czego potrzebuje reżim, nawet w tak wielkim i silnym państwie 1,3 miliarda obywateli.

Zwłaszcza jeżeli chcą utrzymać wysoki wzrost gospodarczy i kontrolę nad obywatelami, jednocześnie zachowując stabilność kraju.

Pierwsze problemy już są, chodzi o uprowadzanie birmańskich dziewczyn i kobiet przez Chińczyków.

Link

#mgtow #redpill #przegryw #newsy #ekonomia #spoleczenstwo #chiny #chrld

USA chcą wyjaśnić, czy Pakistan użył F-16 do zestrzelenia

Data: 08.04.2019 17:29

Autor: drewniany

defence24.pl

F-16 vs MiG-21. Wynik 1:1

Dlaczego w ogóle kupowali te F-16, skoro w umowie kupna był zapis że "samoloty można stosować tylko w samoobronie" przecież, w przypadku tak dużych napięć na granicy dwóch krajów, ktokolwiek zacznie obydwie strony będą mówiły o "samoobronie".

Po drugie, jakim prawem amerykański "cud techniki" mógł zostać zestrzelony przez "ruski złom" xd

A Polska przymierza się teraz do kupna F-35, nie dość że, konstrukcja nie jest udana (zwłaszcza na swoją cenę) o czym świadczy sam fakt że, tak młode myśliwce idą na sprzedaż, to jeszcze dodatkowo będziemy wiązani umowami i prawdopodobnie także backdoorami w awionice.

Link do wpisu o F-35 na Lurku

Dla porównania F-16

#newsy #lotnictwo #wojsko #samolot

Latarnicy, LGBT, warszawka etc - Międlar niezawodny :-)

Data: 07.04.2019 13:15

Autor: malcolm

wprawo.pl

"Etapami, wszak konsekwentnie „pchając wózek bez kółek”, w Polsce próbuje się zaprowadzić lewackie standardy marksistowskiego Zachodu. Tolerancja zboczeń, kneblowanie ust, kryminalizacja stojących w obronie cywilizacji łacińskiej i własnego narodu. To wszystko dzieje się na naszych oczach i naprawdę trzeba być ślepcem, by tego nie dostrzegać. Z roku na rok, pedalstwo jest coraz bliżej placówek z dziećmi. Ba, do stołecznych szkół już są wprowadzani. A co my na to? Trąbimy, mówimy, alarmujemy. (…)

CDA.pl

wprawo.pl Międlar i Latarnicy

#POLITYKA #CIEKAWOSTKI #NEWSY

Konwencja PiS. Premier zapowiedział „150 tys. złotych bezzwrotnej pożyczki”

Data: 06.04.2019 13:26

Autor: furgonschnitzel

wprost.pl

"Chcemy równości między krajami Unii Europejskiej. Chcemy też równości między wsią i miastem. III RP wyrządziła wielką krzywdę polskiej wsi. Młody rolnik, który przejmuje gospodarstwo, dostanie od państwa 150 tys. złotych bezzwrotnej pożyczki – zapowiedział premier. "

Może mi ktoś wyjaśnić co to jest "bezzwrotna pożyczka"? Tak jak w bankach, ze "teoretycznie" nie oddaje się kapitału, ale odsetki są ustawione na takim poziomie, że zwraca się go niemal dwukrotnie? Pytam bez ironii, bo brzmi to dla mnie trochę jak oksymoron :)

#newsy #polityka #rolnictwo #pis #socjal #polska

Posłanka Pawłowicz apeluje o „odgórne zaliczenie egzaminów wszystkim uczniom”

Data: 06.04.2019 10:10

Autor: furgonschnitzel

sejmlog.pl

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o odwołanie minister Anny Zalewskiej w związku z sytuacją w systemie edukacji oraz napięciem w relacjach z nauczycielami. Z kolei poseł Krystyna Pawłowicz apeluje do minister o „odgórne zaliczenie wszystkich egzaminów”.

( ಠ_ಠ)

A ja to mam jeszcze lepszy pomysł na rozwiązanie problemu. Wywalmy całkiem nauczycieli, pozamykajmy szkoły i każdemu kto się urodzi na start po prostu przypnijmy mgr do nazwiska. Same korzyści:

– problem strajków zażegnany

– zaoszczędzone miliardy do rozdysponowania na socjal

– wykształcenie obywateli szybuje jak szalone!

Zaliczenie prawem nie zasługą!

a teraz szybko! Zanim wszyscy zrozumiemy, ze to bez sensu. Bo to pierwszy raz?

#polska #newsy #strajknauczycieli #pawlowicz #fucklogic #genius

Cały świat dziękuje za uratowanie rosyjskiej rodziny. „Polacy są bohaterami”

Data: 05.04.2019 13:56

Autor: furgonschnitzel

medianarodowe.com

"Przypominamy, że obywatele Rosji – ojciec z trzema córkami – uciekli ze Szwecji do Polski, skąd chcieli się dostać do Federacji Rosyjskiej. W Szwecji dzieci były odebrane rodzicom i oddane do pieczy zastępczej muzułmanom. Prawnicy Instytutu Ordo Iuris wystąpili o przyznanie Rosjanom statusu uchodźców. Podczas rozprawy doszło do próby siłowego odebrania dzieci, o czym napisał na Twitterze adw. dr Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris." by.

#polska #rosja #szwecja #newsy #rodzina #rigcz

Po ACTA 2 nadchodzi TERREG - cenzura ,,natychmiastowa''!

Data: 03.04.2019 10:38

Autor: kisiel

fronda.pl

Czy „ACTA 2” to tylko zasłona dymna, która ma przykryć wprowadzenie przez Unię Europejską innych, znacznie bardziej groźnych, przepisów dotyczących cenzury internetu? To całkiem możliwe. Równolegle z nią forsowana jest bowiem dyrektywa TERREG, która przewiduje usuwanie niebezpiecznych treści z internetu w przeciągu godziny po zgłoszeniu, a także monitorowanie sieci 24 godziny, siedem dni w tygodniu, wraz z analizą za pomocą filtrów i sztucznej inteligencji. Takie rozwiązanie może oznaczać cenzurę prewencyjną i inwigilację.

#acta2 #newsy

Pranie brudnych pieniędzy przez nordyckie banki

Data: 01.04.2019 21:01

Autor: piotre94

finanse.poinformowani.pl

Długotrwały pogląd, że banki skandynawskie należą do najmniej podatnych na przestępstwa finansowe na świecie, został w ostatnich miesiącach zrujnowany po tym, jak duże banki w Danii, Finlandii i Szwecji zostały uwikłane w skandale związane z praniem brudnych pieniędzy, a ceny ich akcji poszybowały w dół.

Chiny: 30 strażaków zginęło podczas walki z pożarem

Data: 01.04.2019 20:58

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Od soboty około 700 strażaków walczy z ogniem w chińskiej prowincji Syczuan. Pożar wymknął się spod kontroli, co doprowadziło do śmierci 30 osób, w tym wielu strażaków i członków innych służb.

Skandal ws. GetBack – główny podejrzany nielegalnie wychodził na wolność

Data: 01.04.2019 20:55

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Business Insider Polska informuje o skandalu ws. afery GetBack. Jeden z głównych podejrzanych nielegalnie wychodził na wolność – jednak prokuratura i służba więzienna zaprzecza całej sprawie.

Data: 01.04.2019 17:50

Autor: Raven

Były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski został zaatakowany nożem. Rana jest poważna, jest po operacji. Osoba która go zaatakowała gadała coś o kamienicach (ten miał nie jeden przekręt z tym, więc widać karma wraca). Zaczyna się kręcenie i darcie mordy "stop spirali nienawiści" xD

Nie popieram rzecz jasna ataku na kogokolwiek, bo takich ludzi to się zamykać powinno, ale jak słyszę o spirali nienawiści, to mnie nosi xD A może Ci ludzie właśnie nie stosowali mowy nienawiści, byli potulni, spokojni ale w końcu wybuchli?

Data: 01.04.2019 10:49

Autor: Alojz

"Osama bin Laden nie żyje – podały w niedzielę wieczorem (czasu USA) amerykańskie media. Jego śmierć była wynikiem akcji amerykańskich sił specjalnych."

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/osama-bin-laden-nie-zyje-drastyczne-zdjecia/mnv8txm

Podziękujmy ekologom! Puszcza ginie na naszych oczach.

Data: 31.03.2019 21:42

Autor: piotre94

swiatrolnika.info

Eksperci ostrzegali! Histeria pseudo ekologów, którzy doprowadzili do zablokowania leczniczej dla puszczy wycinki, odgradzającej sektory zdrowych drzew od chorych, zakończy się tragicznie!

My robimy przekop, a Rosja wielkie centrum rozrywkowe

Data: 31.03.2019 11:54

Autor: piotre94

wolnosc24.pl

Rosja ma w planach budowę ogromnego kurortu po swojej części Mierzei. W jego skład mają wchodzić hotele, kempingi i delfinarium. Czy będzie stanowić poważną konkurencję dla polskiej inwestycji?

Kobieta urodziła dziecko synowi i jego mężowi

Data: 31.03.2019 00:43

Autor: furgonschnitzel

polsatnews.pl

"61-letnia Cecile Eledge ze stanu Nebraska w USA urodziła dziecko swojemu synowi i jego mężowi. Do zapłodnienia użyto komórek jajowych siostry jej zięcia."

Dynastia ze swoimi powiązaniami rodzinnymi się chowa :)

„Żółte kamizelki” po raz 20. wyszły na ulice francuskich miast

Data: 30.03.2019 17:34

Autor: piotre94

rmf24.pl

Około 5,6 tys. członków ruchu "żółte kamizelki" manifestuje w 20. sobotę z rzędu na ulicach francuskich miast. Policja użyła gazu łzawiącego w Bordeaux, Angouleme – i w Paryżu, gdzie aresztowano blisko 30-ci osób. Podobnie jak tydzień temu w stolicy zakazano manifestacji w pobliżu Łuku Triumfalnego, słynnej alei Pola Elizejskie oraz budynku Zgromadzenia Narodowego.

Tragiczny cyklon w Afryce. Nie żyje ponad 700 osób

Data: 30.03.2019 17:32

Autor: piotre94

rmf24.pl

Do 746 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych katastrofalnego w skutkach cyklonu Idai i powodzi w Mozambiku, Zimbabwe i Malawi. Według służb ratunkowych liczba zabitych może być znacznie większa. Setki tysięcy ludzi nie mają jedzenia, wody i schronienia.

Tłumy Palestyńczyków przy murze w Strefie Gazy

Data: 30.03.2019 17:29

Autor: piotre94

tvp.info

Izraelska armia podała w sobotę, że ok. 20 tysięcy Palestyńczyków gromadzi się w Strefie Gazy przy granicy z Izraelem na masowej demonstracji w rocznicę organizowania cotygodniowych protestów mających na celu przełamanie blokady izraelsko-egipskiej w tej palestyńskiej enklawie.

Francja: skrajna lewica napadła na szkołę Marion Marechal w Lyonie

Data: 30.03.2019 17:22

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Bojówkarze Antify dokonali ataku na gmach Instytutu Nauk Społecznych, Ekonomii i Polityki (Institut des Sciences Sociales Economiques et Politiques, ISSEP) – szkoły zarządzania politycznego w Lyonie założonej i kierowanej przez Marion Marechal – siostrzenicę Marine Le Pen, wnuczkę Jean-Marie Le Pena i byłą posłankę Frontu Narodowego z okręgu Vaucluse.

Kradzież auta konwojenta z 900 tysiącami złotych. Samochód spłonął

Data: 30.03.2019 14:39

Autor: piotre94

o2.pl

W piątek wieczorem konwojent jednej z firm ochroniarskich zgłosił policji uprowadzenie samochodu, w którym miał przewozić blisko milion złotych. Gdy mężczyzna zatrzymał się na chwilę na postój, auto znikło. Znalazło się niebawem kilka ulic dalej.

Data: 28.03.2019 15:57

Autor: FiligranowyGucio

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę czasopism zakwalifikowanych do finansowania w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych”. Znajduje się na niej rocznik „Zagłada Żydów. Studia i materiały” wydawany przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów. A oto skład redakcji tego rocznika: Dariusz Libionka, Barbara Engelking, Jan Grabowski, Jacek Leociak, Alina Skibińska. Ostatnio mogliśmy podziwiać występy tych osób na antypolskiej konferencji w Paryżu. Teraz ich działalność wesprze resort ministra Gowina.

https://wprawo.pl/2019/03/28/skandal-ministerstwo-nauki-dofinansuje-czasopismo-wydawane-przez-engelking-i-grabowskiego/?fbclid=IwAR1CYpa7czCyOO0qri43KjuWest8ZB9inF0A9O7_oEzIVhC4kcsOAFR69Ho

PiS podlizuje się UE w sprawie ACTA 2!

Data: 28.03.2019 11:29

Autor: kisiel

polskieradio24.pl

Rzecznika rządu Joanna Kopcińska zapowiedziała, że polskie władze wdrażając nową dyrektywę Parlamentu Europejskiego o prawie autorskim, będą starały się ograniczyć jej negatywny wpływ na mniejszych twórców.

Joanna Kopcińska mówiła w TVP Info, że rządzący opowiadają się za ochroną praw autorskich, ale jednocześnie są za tym, żeby "nie było cenzury w internecie". Rzeczniczka rządu zwracała też uwagę na możliwe niekorzystne konsekwencje regulacji przyjętych przez Parlament Europejski. Zapowiedziała, że Polska nowe przepisy będzie próbowała "w jakiś sposób – z racji tego, że nie są zbyt precyzyjne – naprawiać i przekonywać, że jednak nie należy karać mniejszych" twórców.

Wniosek: PiS wdroży w Polsce dyrektywę ACTA 2, aby się podlizać UE!

Były polityk Janusz P. oskarżony przez prokuraturę! Chodzi o przestępstwo…

Data: 27.03.2019 21:47

Autor: ranek1

kolik.pl

Znany wszystkim Janusz P. były szef Partii Twój Ruch ma problemy. Jak informuje RMF FM dawnego szefa znanej wszystkim partii politycznej czekają problemy. Prokuratura wydała akt oskarżenia wobec biznesmena.

Policja pokazuje film i dementuje fakenews Gazety Wyborczej

Data: 27.03.2019 19:35

Autor: ranek1

kolik.pl

Na nagraniu widzimy, że pomnik posiada niewielkie ślady po uderzeniach kołami hulajnogi. Materiał z którego zbudowano pomnik wydaje się być porysowany. Według doniesień policji jednak nie nastąpiło żadne uszkodzenie pomnika.

Data: 27.03.2019 15:17

Autor: Immortal_Emperor

Mike Pompeo: będą sankcje za badanie zbrodni Izraela.

Sekretarz Stanu grozi sędziom, prokuratorom i urzędnikom Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Każdy kto uczestniczy w postępowaniu kryminalnym przeciwko obywatelowi Izraela ws. zbrodni wojennych/zbrodni przeciwko ludzkości, otrzyma zakaz wjazdu do USA i będzie narażony na sankcje finansowe.

źródło https://www.jpost.com/Arab-Israeli-Conflict/US-Israeli-shot-across-ICC-bow-of-potential-war-crimes-probes-Analysis-583748

Włoska nastolatka została żywcem poćwiartowana przez nigeryjskiego imigranta

Data: 27.03.2019 13:12

Autor: Immortal_Emperor

magnapolonia.org

Informacją, która najbardziej zszokowała obserwatorów procesu dot. zamordowania

18-letniej Włoszki Pameli Mastropietro, jest to, że prawdopodobnie została ona poćwiartowana, gdy jeszcze żyła.

Zmiana czasu. Europosłowie za zniesieniem w 2021 r.

Data: 26.03.2019 13:21

Autor: Sillia

money.pl

Koniec z przestawianiem zegarków coraz bliżej. Parlament Europejski przegłosował projekt znoszący zmianę czasu w 2021 roku. Teraz sprawą zajmą się unijni przywódcy.

Data: 26.03.2019 12:23

Autor: Alojz

Parlament europejski : 9:15 rozpoczęcie dyskusji o ACTA2, 10:18 koniec dyskusji(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

O 13:00 głosowanie

Tak się pracuje ;)

Data: 26.03.2019 11:34

Autor: Alojz

Jeśli chodzi o ACTA2 to Niemcy chcieli by firmy z rocznym obrotem do 20 milionów euro były wyłączone z nowego prawa autorskiego.

Teraz gazeta Frankfurter allgemeine Zeitung pisze że Francuzi nie chcą takiego klauzuli i jeżeli Niemcy z niej zrezygnują to oni popra niemiecko rosyjski projekt Nord-Stream-2

Podobno Niemcy nie odrzucili propozycji Francuzów

Tu cały artykuł

https://edition.faz.net/faz-edition/wirtschaft/2019-03-26/f30a5870c08cc1e1b4524c1be19d1faf/?GEPC=s3

W stolicy Narodowy Marsz Życia

Data: 24.03.2019 16:47

Autor: kisiel

fakty.interia.pl

Narodowy Marsz Życia wyruszył w niedzielę z placu Zamkowego w Warszawie. Postulaty uczestników to m.in. prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wsparcie dla naturalnej rodziny oraz prawo rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci.

Partner Biedronia: Każdy homofob zostanie ukarany, z więzieniem włącznie

Data: 24.03.2019 13:15

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

– Wprowadzimy takie przepisy, że każdy homofob, który żeruje na najniższych instynktach i zagraża bezpieczeństwu osób LGBT, zostanie ukarany, z więzieniem włącznie. Niezależny sąd i niezależna prokuratura będą mogły wszczynać postępowania karne przeciwko homofobom – powiedział Krzysztof Śmiszek, prywatnie partner Roberta Biedronia i „jedynka” z list Wiosny w okręgu dolnośląsko-opolskim.

Nokia winna przecieku danych do Chin? Producent telefonów dementuje

Data: 24.03.2019 07:57

Autor: Sillia

forsal.pl

Fiński HMD Global, producent telefonów Nokia, zaprzeczył w sobotę, jakoby dane umożliwiające identyfikację użytkowników trafiły na serwery chińskie i były przetwarzane przez stronę trzecią.

Awaria statku wycieczkowego Viking Sky.

Data: 24.03.2019 07:46

Autor: Sillia

rmf24.pl

​Ponad 300 osób ewakuowano już z pokładu statku wycieczkowego Viking Sky, który po awarii silnika dryfuje na morzu na zachód od Norwegii – informuje portal vg.no.

Data: 23.03.2019 12:16

Autor: Alojz

W Anglii w szkołach odbywają się kursy LGBT pod nazwą " No Outsiders " , Ma pokazać uczniom miedzy innymi różnorodność płci

Muzułmańskim mieszkańcom Anglii nie spodobały się takie kursy i wyszli na ulice, by zaprotestować.Efakt : pierwsze szkoły rezygnują z kursu " No Outsiders "

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6834507/Protesting-parents-return-Birmingham-school-LGBT-lessons-row-amid.html

Francuska armia jest gotowa otworzyć ogień do „żółtych kamizelek”

Data: 22.03.2019 15:57

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Francuscy żołnierze będą mogli otworzyć ogień, jeśli w nadchodzący weekend ich życie będzie zagrożone podczas protestów przedstawicieli ruchu tzw. żółtych kamizelek – powiedział wojskowy gubernator Paryża gen. Bruno Leray.

Telewizja Polska uruchomi nowy kanał. TVP Wilno

Data: 21.03.2019 21:52

Autor: piotre94

media2.pl

Telewizja Polska i Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpisały porozumienie w sprawie utworzenia, współfinansowania i dystrybucji kanału TVP Wilno, kierowanego do Polaków i tworzonego przez Polaków mieszkających na Litwie. Prace nad nową anteną trwają od roku.

Niemcy: Świńskie łby na terenie budowy meczetu. Burmistrz wstrzymuje prace

Data: 21.03.2019 18:44

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Islamska Federacja zakupiła w Rostock teren na budowę meczetu. Decyzja nie spodobała się okolicznym mieszkańcom, który konsekwentnie protestowali przeciwko meczetowi.

Zapłaciła za wysoki podatek, a skarbówka nie chce oddać pieniędzy

Data: 21.03.2019 17:47

Autor: piotre94

superbiz.se.pl

Kobieta zapłaciła 2 mln zł podatku od zasądzonych jej pieniędzy. Gdy okazało się, że za dużo dostała, więc za dużo zapłaciła, zażądała zwrotu. Fiskus i sądy odmówiły jej wypłaty pieniędzy.

Egzekucja komornicza w Ursusie!

Data: 21.03.2019 17:20

Autor: piotre94

topagrar.pl

Niestety potwierdza się informacja o kłopotach finansowych polskiego producenta ciągników, firmy Ursus. Komornik sądowy zajął ruchomości, chcąc w ten sposób wyegzekwować spłatę ponad 10 mln. zł zadłużenia.

Zabójca prezydenta Gdańska będzie poddany obserwacji sądowo–psychiatrycznej

Data: 21.03.2019 17:14

Autor: piotre94

nczas.com

Stefan W., zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zostanie poddany obserwacji sądowo–psychiatrycznej przez cztery tygodnie – orzekł w czwartek Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrując wniosek prokuratury w tej sprawie.

Profanacja w Katowicach! Zdewastowano krzyż i figurę Jezusa

Data: 21.03.2019 17:10

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Kolejna profanacja w Katowicach. Wandale obrzucili kamieniami figurę Jezusa na krzyżu przed kościołem w katowickiej Koszutce. Figura popękała w wielu miejscach.

Żydzi znów zabijają. Nieuzbrojony Palestyńczyk rozstrzelany przez IDF

Data: 21.03.2019 14:59

Autor: false_nine

aljazeera.com

Izraelscy żołnierze ostrzelali samochód którym jechał Palestyńczyk rodziną nieopodal wioski Al-Kader. Jadący za nim inny Palestyńczyk wysiadł aby próbować mu pomóc, ale został z zimną krwią zastrzelony kiedy wracał do swojego samochodu. Dzień jak co dzień w Palestynie.

Elon Musk zmienił nazwisko. Na Elon Tusk

Data: 20.03.2019 20:18

Autor: Major_Bialkov

o2.pl

Elon Musk znowu zrobił coś dziwnego na Twitterze. Tym razem jednak nikogo nie obraził, ani nie oskarżył o pedofilię, a jedynie zmienił nazwisko. Na takie, które każdy w Polsce doskonale zna.

Radovan Karadżić z dożywociem. Sąd zwiększył mu karę

Data: 20.03.2019 20:03

Autor: Major_Bialkov

o2.pl

Były przywódca bośniackich Serbów Radovan Karadżić został skazany na dożywocie. Tak zdecydował Trybunał ONZ w Hadze. Wcześniej ukarano go na 40 lat więzienia.

Napad na bank w Katowicach

Data: 20.03.2019 19:58

Autor: piotre94

tvn24.pl

Weszli do banku jak klienci – w dzień, drzwi były otwarte. Ale mieli kaptury na głowach, zamaskowane twarze i w rękach przedmioty, przypominające broń. Sterroryzowali pracowników, zażądali pieniędzy, zabrali je i uciekli. Policja publikuje monitoring z napadu.

Mozambik rozpoczyna żałobę narodową. Liczba ofiar wciąż wzrasta

Data: 20.03.2019 19:48

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

W środę w Mozambiku rozpoczęto trzydniową żałobę narodową, której powodem są katastrofalne skutki przejścia cyklonu Idai. Władze twierdzą, że liczba ofiar najpewniej przekroczy 1000 osób, z czego do tej pory potwierdzono około 300. Sytuacja nie prezentuje się najlepiej również w sąsiednim Malawi i Zimbabwe.

SU LO zachęcał dziewczyny do noszenia spódnic. Za karę zajęcia o tolerancji

Data: 20.03.2019 10:51

Autor: kisiel

nczas.com

Akcja samorządu uczniowskiego II LO im. Dąbrówki w Gnieźnie wywołała medialną burzę. Z okazji Dnia Kobiet zachęcano uczennice do przyjścia do szkoły w spódnicach lub sukienkach, co miało gwarantować zwolnienie z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych tego dnia. Posypały się słowa krytyki. Teraz odbędą się „zajęcia o tolerancji” i spotkanie z prawnikiem.

II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie 5 marca zamieściło na swoim profilu na Facebooku zapowiedź akcji z okazji Dnia Kobiet. Na ten dzień zaplanowano m.in. konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę z każdej klasy oraz najsympatyczniejszą kobietę pracującą w szkole. Samorząd poinformował również, że każda dziewczyna, która przyjdzie w spódnicy lub sukience, zostanie zwolniona z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.

Ten ostatni pomysł wywołał falę krytyki. Mimo że podobną akcję przeprowadzono z okazji Dnia Chłopaka, kiedy to uczniowie, którzy założyli krawaty i marynarki, byli zwolnieni z niezapowiedzianych form sprawdzenia wiedzy. Teraz jednak uznano, że akcja ta jest uprzedmiotowieniem kobiet.

Ponadto na szkolnym profilu pojawiły się także krytyczne głosy odnoszące się do reakcji szkoły. Po fali nieprzychylnych komentarzy placówka postanowiła bowiem zorganizować zajęcia na temat tolerancji.

„Wpis miał na celu motywować społeczność uczniowską do integracji, zabawy i życzliwości wobec siebie. Większość szkół w Polsce organizuje podobne akcje. Także w Gnieźnie takie akcje odbyły się w wielu szkołach. Warto też dodać, że z okazji wcześniejszego Dnia Chłopca, podobny happening był zorganizowany w Dąbrówce i chłopcy, którzy założyli krawaty i marynarki byli symbolicznie zwalniani z odpowiedzi i kartkówek” – oświadczyło LO.

Rząd PiS przekaże MILIARD zł dla TVP! Uzasadnienie? Zobaczcie…

Data: 20.03.2019 00:14

Autor: ranek1

kolik.pl

W lutym 2019 Sejm przyjął ustawę przekazującą ponad miliard zł dla TVP. Jak przekonują politycy, pieniądze mają pójść głównie na regionalne oddziały TVP, na Polskie Radio oraz…

26 mln zł – tyle ma kosztować portal o PPK

Data: 19.03.2019 22:40

Autor: piotre94

fintek.pl

26 mln zł to szacunkowy koszt prowadzenia portalu o Pracowniczych Planach Kapitałowych, na którego prowadzenie będą się zrzucać instytucje uprawnione do prowadzenia PPK. Wpisowe to 700 tysięcy złotych, a w każdym kolejnym roku 0,05% wartości aktywów. Wychodzi na to, że będzie to najlepiej dokapitalizowany portal finansowy o emeryturach w Polsce.

Ponad 1,2 mld zł z budżetu dla TVP. Prezydent podpisał ustawę

Data: 19.03.2019 22:24

Autor: piotre94

media2.pl

Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych. Celem ustawy jest zrekompensowanie mediom publicznym utraty (w latach 2018 i 2019) wpływów z opłat abonamentowych.

Likwidacja marek własnych doprowadzi do drastycznego wzrostu cen

Data: 19.03.2019 22:19

Autor: piotre94

portalspozywczy.pl

Audyt sklepów dyskontowych wykazał spore różnice w cenach regularnych 10 popularnych produktów marek narodowych i własnych. Gdyby nagle zniknęły z rynku te drugie, to np. żel pod prysznic zdrożałby aż o 165%, czekolada – o 107%, a sok jabłkowy – o 68%. Najmniejsze wahania dotyczyłyby cukru – 10%, a także mleka – 16%. Oszacowano też, że ewentualne ograniczania mogłyby objąć aż 52% żywności, 35% art. kosmetycznych i 44% towarów z obszaru chemii gospodarczej.

O tym nie powiedzą Ci w TV! Utrecht to zemsta za Christchurch?

Data: 19.03.2019 17:39

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Od początku mówiliśmy, że masowa imigracja i islamizacja będzie niosła za sobą wewnętrzne niepokoje społeczne. I znów niestety mieliśmy rację – mówi Tomasz Kalinowski

Warszawski Protest Rodziców przeciwko deklaracji LGBT

Data: 18.03.2019 19:54

Autor: Immortal_Emperor

wpolityce.pl

W poniedziałek pod stołecznym ratuszem zebrali się uczestnicy „Warszawskiego Protestu Rodziców”. „Tak dla rodziny! Nie dla destrukcji!” – skandowało kilkaset osób. Manifestacja była wyrazem sprzeciwu wobec deklaracji LGBT+.

Data: 18.03.2019 14:33

Autor: Orion

Czy mi się wydaje czy sprawa Nowej Zelandii już ucichła? Wiadomo coś więcej o motywacji sprawców niż to co mówiono do 2 dni po tym "incydencie"?

Holandia: Strzelanina w Utrechcie. Kilka osób zostało rannych

Data: 18.03.2019 12:11

Autor: lisq

wiadomosci.onet.pl

Do strzelaniny doszło w mieście Utrecht. Napastnik otworzył ogień w tramwaju i uciekł z miejsca zdarzenia – informuje policja. Nie wiadomo, ile osób dokładnie zostało rannych i w jakim są stanie pasażerowie. Wcześniej podawano, że rannych jest wiele osób. Do mediów docierają informacje, że napastnik po ataku oddał strzały również w innej części miasta, podczas ucieczki. Policja jeszcze nie potwierdziła tej informacji.

Data: 18.03.2019 10:53

Autor: Kiszony

"Europejczycy, ich kraje, ich kultura, cywilizacja są na egzekucyjnym pniaku…..Europa i Chrześcijaństwo będzie totalnie zniszczone więc pytam was, to dobra wiadomość że Islam dokonuje inwazji na Europę?…to wspaniała nowina!"

6 minut prawdy:

https://www.youtube.com/watch?v=kbqq5JHUolk

@Janusz_Tracz, @lisq, "Żydzi nie mają nic z tym wspólnego…..to foliarskie, prawda?" mam sobie poprawić czapeczkę?

Fanatycy faszyzmu zatrzymani. W ich mieszkaniach znaleziono siekiery i miecze

Data: 18.03.2019 07:33

Autor: furgonschnitzel

rmf24.pl

Pomijając już to kim byli i czy rzeczywiście coś propagowali co zakazane, czy nie. Fragment:

"Okazało się też, że przestępcy byli uzbrojeni po zęby – policjanci odnaleźli u nich cały zestaw niebezpiecznych narzędzi, n.in. noże, tasaki, siekiery a nawet miecze."

Kurła, mam w domu dwa tasaki – duży do porcjowania mięsa i mały – precyzyjny do drobnej siekaniny. Noże – cały komplet, od dużych do chleba i tzw. "szefa kuchni" po malutkie do warzyw. Siekierka niewielka też się znajdzie, przy mieszkaniu coś się robi to często łatwiej coś siekierką machnąć niż bawić się nożem/tasakiem/piłką. Ręka do góry kto ma podobny zestaw.

No, to jesteście uzbrojeni po zęby. Pora zakazać tak strasznych przedmiotów a w kuchni pracować tylko plastikowym scyzorykiem.

Charlie Hebdo znów kpi z religii! Karykatura Chrystusa na głowie ma…

Data: 18.03.2019 02:55

Autor: ranek1

kolik.pl

Francuska gazeta, Charlie Hebdo znów kpi z religii. Przypomnijmy, że w styczniu 2015 roku gazeta była na ustach całego świata. Sławę zdobyła po ataku terrorystycznym na siedzibę redakcji. Zginęło wtedy 12 osób

Odwetowy atak terrorystyczny na Chrześcijan! Mnóstwo zabitych i rannych

Data: 18.03.2019 01:35

Autor: Major_Bialkov

locie.pl

W Nigerii miał miejsce kolejny atak na chrześcijan. Z rąk muzułmańskich radykalistów zginęło ponad 50 osób. Tym samym liczba ofiar od lutego przekroczyła ponad 120 osób. Zdaniem wielu ekspertów w Nigerii trwa zorganizowane ludobójstwo chrześcijan.

Rekordowe powodzie w Stanach Zjednoczonych

Data: 17.03.2019 22:57

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Mieszkańcy środkowych części Stanów Zjednoczonych (Nebraska, Iowa i Missouri) muszą zmagać się z rekordowymi powodziami. Są one następstwem topnienia dużej ilości śniegu, który spadł w ostatnich miesiącach.

LGBT i metody TVN od kuchni. Widać intencje dziennikarek - kulisy nagrania

Data: 17.03.2019 19:54

Autor: ranek1

kolik.pl

Intencje dziennikarek są bardzo jasne. Zobaczcie jak zadawały pytania. Na końcu nie wytrzymały. Atak nastąpił po tym, gdy otwarcie skrytykowała warszawską Deklarację LGBT+.

Franczyzobiorcy Żabki wygrali wszystkie procesy z PiP

Data: 17.03.2019 10:44

Autor: piotre94

wirtualnemedia.pl

W prawie 150 sprawach sądowych wytoczonych przez Państwową Inspekcję Pracy orzeczono, że sklepy Żabka prowadzone przez franczyzobiorców mogą być czynne w niedziele z zakazem handlu, ponieważ mają status placówek pocztowych.

Ponad 150 ludzi zatrzymanych na manifestacjach „żółtych kamizelek”

Data: 17.03.2019 09:42

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Ponad 150 osób zatrzymała w sobotę w Paryżu policja, gdy podczas demonstracji ruchu „żółtych kamizelek” doszło do zamieszek, niszczenia luksusowych sklepów i wzniecania pożarów. Prezydent Emmanuel Macron postanowił skrócić wyjazd na narty i wraca do stolicy.

Plan przesiedlenia milionów żydów. Nowy Izrael w Europie

Data: 16.03.2019 23:24

Autor: false_nine

alexjones.pl

Żydowscy politycy i przedstawiciele wpływowych środowisk żydowskich w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii do 2030 roku planują przenieść wszystkich Izraelczyków z Bliskiego Wschodu do Europy Środkowo-Wschodniej. Zgodnie z tym planem, Izraelczycy – około 9 mln ludzi – zostaną przesiedleni na tereny Węgier, Polski, zachodniej Ukrainy i Słowacji. Dlaczego? Jak bardzo ten proceder przybrał teraz na sile?

Mieszkowskiego zapytali o adopcję dzieci przez homoseksualistów.

Data: 16.03.2019 20:48

Autor: Kalafior

m.niezalezna.pl

Paweł Rabiej udzielił wczoraj wywiadu, w którym mówił m.in. o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. I zrobiło się głośno. Głos zabrał nawet Rafał Trzaskowski. Do sprawy odniósł się poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski. Ocenił, że popiera adopcję przez pary jednopłciowe.

Komedia! Biedroń zazdrościł Tuskowi i też pokazał list od dziecka

Data: 16.03.2019 20:26

Autor: ranek1

kolik.pl

Przed kilkoma dniami Donald Tusk na swoim Instagramie opublikował list jaki otrzymał od 6 letniej Sophie. Prawdopodobnie zazdrościł tego Robert Biedroń. Postanowił szybko działać i kilka dni później pokazał list jaki rzekomo otrzymał od 10-letniego Maksa.

Jak można "wyjść" z więzienia w Korei Północnej

Data: 16.03.2019 16:10

Autor: Dawid

wiadomosci.onet.pl

USA: zmarł student zwolniony z północnokoreańskiego więzienia

Zmarł 22-letni amerykański student Otto Warmbier, który przez 17 miesięcy był więziony w Korei Płn. Jak poinformowała jego rodzina, Warmbier, który powrócił do USA w stanie śpiączki, zmarł w szpitalu w Cincinnati.

W opublikowanym oświadczeniu rodzina studenta stwierdziła, że przyczyną jego zgonu były tortury, jakich doznał podczas pobytu w północnokoreańskim więzieniu. Rodzina oświadczyła, że Warmbier "nie był w stanie mówić, nie widział i nie reagował na słowne polecenia". Po powrocie Warmbiera do USA okazało się, że był on w stanie wegetatywnym od ponad roku.

Według władz północnokoreańskich przyczyną śpiączki było zatrucie jadem kiełbasianym, ale amerykańscy lekarze poddali w wątpliwość to twierdzenie.

Proces Warmbiera

Warmbier przybył do Korei Północnej jako turysta. Został aresztowany 2 stycznia 2016 r. i skazany na 15 lat ciężkich robót za próbę kradzieży propagandowego plakatu z hotelu, w którym się zatrzymał.

Lekarze amerykańscy stwierdzili, że doznał on ciężkich uszkodzeń mózgu i 13 czerwca został ewakuowany z Korei Północnej z powodu jego stanu do szpitala w jego rodzinnym mieście Cincinnati, w stanie Ohio.

Władze Korei Północnej oświadczyły, że Warmbier został zwolniony "z powodów humanitarnych".

Prezydent USA Donald Trump, po ogłoszeniu wiadomości o śmierci studenta, potępił "brutalny reżim" w Pjongjangu.

Data: 16.03.2019 02:30

Autor: Raven

@UpadlySzczurr obejrzałem całe to video, i kurde, ogląda się to serio jak jakiś film tym bardziej, że ten psychol nie przejawia żadnych emocji, złości, nerwów, bawi się jak w piaskownicy, a na koniec nawet mu głos nie drży i słychać po głosie wielka satysfakcję i podniecenie po tym, co zrobił. Gość do odstrzału.

Rabiej zapowiada: Najpierw związki partnerskie, potem adopcja dzieci

Data: 15.03.2019 20:53

Autor: Immortal_Emperor

dorzeczy.pl

Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – uważa wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej.

Manifest zamachowca z Nowej Zelandii. Przetłumaczone fragmenty na język polski

Data: 15.03.2019 14:08

Autor: Immortal_Emperor

mocnefakty.com

Dziś doszło do ataku na meczety w Nowej Zelandii. Jeden z zamachowców, 28-letni Brenton Tarrant transmitował na żywo na Facebooku swój atak na muzułmanów. Wcześniej napisał 74-stronicowy manifest, w którym m.in. wychwalał Breivika i opowiedział o swojej nienawiści do muzułmańskich imigrantów w Europie.

Sondaż: Większość Polaków przeciwna karcie LGBT

Data: 15.03.2019 13:47

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Polacy nie chcą karty LGBT – pisze „Super Express” i publikuje wyniki sondażu IBRIS. Zdecydowana większość respondentów, bo aż 67,3 proc., uważa, że uczyć o seksie swoje dzieci powinni przede wszystkim rodzice. 54,6 proc. badanych nie popiera wprowadzenia elementów karty LGBT w szkołach.

Oto Jonasz XXI wieku. Wieloryb połknął go „przez pomyłkę”

Data: 14.03.2019 20:27

Autor: Kalafior

pl.aleteia.org

Znacie historię biblijnego Jonasza, którego połknął wieloryb? Co prawda żyjący w XXI wieku Rainer Schimpf nie spędził trzech dni i trzech nocy w brzuchu wielkiego ssaka, ale jednak skojarzenia z izraelskim prorokiem są nieuniknione.

CBA zatrzymało wydawcę czasopism „Wprost” i „Do Rzeczy”

Data: 14.03.2019 17:06

Autor: piotre94

nczas.com

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne cztery osoby w sprawie wyłudzeń blisko 29 mln zł z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych – dowiedziała się PAP. Według nieoficjalnych informacji PAP, jednym z zatrzymanych jest Michał L., wydawca czasopism „Wprost” i „Do Rzeczy”.

Kolejna działaczka pro-life uniewinniona. Prawda o aborcji znów wygrała

Data: 14.03.2019 16:55

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Sąd Okręgowy w Kielcach potwierdził prawo do pokazywania prawdy o aborcji. Działaczka Fundacji Pro Prawo do Życia, której postawione zostały zarzuty w związku z prezentowaniem zdjęć dzieci zabitych przed narodzeniem, została uniewinniona. Przed sądem reprezentowali ją prawnicy Instytutu Ordo Iuris.

Czy palenie opon podczas protestu rolników zwieksza smog?

Data: 14.03.2019 10:21

Autor: MaX

youtu.be

Reporterka zapytała lidera Agro Unia czy nie przeszkadza mu, że palenie opon podczas Protestu Rolników zwiększyło smog. Nic lepszego dziś nie zobaczycie (tylko 10 sek)

Powodzie w Malawi i Mozambiku pochłonęły już 60 ofiar

Data: 13.03.2019 19:38

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Od 11 marca w Malawi i Mozambiku odnotowano co najmniej 60 ofiar powodzi. Szacuje się, że woda objęła obszary zamieszkiwane przez prawie 843 000 osób, a wiele wskazuje na to, iż kolejne tereny zostaną zalane.

„2 tys. osób straciło 600 mln zł”. CBA zatrzymało pracowników Alior Banku

Data: 13.03.2019 17:05

Autor: piotre94

tvp.info

Na polecenie łódzkiej prokuratury agenci poznańskiej delegatury CBA zatrzymali nad ranem 12 osób – wśród nich byłych i obecnych pracowników Alior Banku – podejrzanych o stworzenie piramidy finansowej – dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info. Przez ten przestępczy proceder ponad 2 tys. osób straciło ok. 600 mln zł. „Występujemy jako strona poszkodowana” – komentują przedstawiciele Alior Banku.

8 osób zatrzymali policjanci po rolniczym proteście na Placu Zawiszy w Warszawie

Data: 13.03.2019 16:47

Autor: piotre94

rmf24.pl

Na razie trwają przesłuchania tych osób. Wiadomo, że potem policja skieruje do sądu wnioski o ukaranie protestujących. Konkretne decyzje jeszcze nie zapadły, natomiast może chodzić m.in. o udział w niezgłoszonym zgromadzeniu, bezprawne blokowanie drogi, czy inne wykroczenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Lagos: Zawalił się budynek szkolny z setką uczniów w środku

Data: 13.03.2019 16:38

Autor: piotre94

medianarodowe.com

W byłej stolicy Nigerii – Lagos, zwalił się budynek, w którym mieściła się szkoła. Lokalne media informują, że w czasie katastrofy mogło się w niej znajdować około stu uczniów z nauczycielami. Trwa akcja ratownicza.

Zofia Czerwińska nie żyje. Aktorka miała 85 lat

Data: 13.03.2019 13:38

Autor: kisiel

film.wp.pl

Informację o śmierci aktorki podał Mariusz Szczygieł. Dziennikarz zamieścił na Facebooku wzruszający wpis, w którym czytamy m.in.:

"Na pogrzebie ma być śpiewana "My way"… A urna, pamiętaj Mariuszek, ma być różowa, bo do twarzy mi w różowym. Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie!" – pisze autor zbioru reportaży "Nie ma".

Adam Bielan: Prezes ZNP razem ze Schetyną chcą obalić rząd PiS

Data: 11.03.2019 22:56

Autor: ranek1

kolik.pl

Dodał również, że „Pan Broniarz, kontaktując się z Grzegorzem Schetyną, organizuje strajk po to, aby obalić nasz rząd i znowu dopuścić Platformę do władzy”.

Ukraińcy zakryli płytami lwy na Cmentarzu Obrońców Lwowa. Wiatr je zdmuchnął

Data: 11.03.2019 19:39

Autor: piotre94

polsatnews.pl

Jedno z pudeł wykonanych z płyt paździerzowych, którymi ukraińskie władze obudowały rzeźby lwów przy Łuku Sławy na Cmentarzu Obrońców Lwowa, zostało zdmuchnięte przez wichurę, która przeszła nad zachodnią Ukrainą. Reporter Polsat News dotarł na Cmentarz Orląt, zanim służby posprzątały skutki nawałnicy.

BIG: w ciągu roku niespłacone w terminie długi Polaków wzrosły o niemal 7 mld zł

Data: 11.03.2019 17:29

Autor: piotre94

bankier.pl

Na koniec 2018 roku 2,78 mln Polaków nie radziło sobie z terminową spłatą zobowiązań kredytowych i pozakredytowych. Wartość ich zaległych długów wyniosła 74 mld zł – o 6,8 mld zł więcej niż rok wcześniej – wynika z ogólnopolskiego raportu przygotowanego przez Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor.

Niemcy. Grozi nowa plaga korników

Data: 11.03.2019 13:20

Autor: FiligranowyGucio

dw.com

Przez wyjątkowo suche i gorące lato 2018 korniki masowo się rozmnażały. Leśnicy obawiają się, że w tym roku może być jeszcze gorzej.

ubiegłym roku korniki wyrządziły w niemieckich lastach ogromne szkody i są obawy, że także w tym roku będą plagą. Ze względu na suche i gorące lato owady te bardzo intensywnie się rozmnożyły – potwierdza Instytut Badań Roślin Uprawnych im. Juliusza Kuehna (JKI) w Quedlinburgu (Saksonia-Anhalt).

Po licznych wichurach korniki wykorzystały powalone drzewa jako siedliska – wyjaśnia rzeczniczka instytutu. Czy tak szybki przyrost populacji korników trwał będzie dalej, zależy od temperatur w kwietniu.

Według wstępnych szacunków instytutu JKI w całych Niemczech masa uszkodzonego drewna wynosi około 11 mln kubików. Dane te pochodzą z grudnia 2018 r. i instytut JKI uzyskał je od krajowych urzędów ochrony lasów. Ze względu na nadpodaż drewna, wynikającą także z ilości drewna uszkodzonego przez gradację korników, ceny drewna świerkowego spadły o prawie 50 proc. Wystepują przy tym duże rozbieżności regionalne. Szczególnie dotknięte są świerkowe lasy w Nadrenii Płn.-Westfalii, Hesji, Bawarii, Badenii-Wirtembergii i Saksonii.

Rekordowe uszkodzenia drzewostanu

Z Hesji nadeszły pod koniec lutego br. informacje o katastrofalnym stanie drzewostanu. Także w Bawarii w roku 2018 według wstępnego rozeznania więcej drzew było zaatakowanych przez korniki niż w poprzednim roku. Już w styczniu ministerstwo rolnictwa Badenii-Wirtembergii donosiło, że korniki były tam tak aktywne jak nigdy w okresie ostatnich 15 lat.

Las Bawarski jak Białowieża. „Hodujesz korniki, ty świnio”

Niektóre kraje związkowe Niemiec już zareagowały na grożącą ponowną plagę korników. W Saksonii, gdzie zdaniem ministerstwa środowiska występuje największe masowe zasiedlenie drzew od czasów II wojny światowej, właściciele lasów będą mogli skorzystać z państwowej pomocy. Na lata 2019 – 2020 wyasygnowano ponad 8 mln euro na usunięcie odpadów zrębowych, okorowanie pni i wywóz drewna z lasu. W Dolnej Saksonii ministerstwo środowiska w ubiegłym tygodniu zezwoliło na stosowanie środków ochrony roślin na terenach chronionych. Poza tym zezwolono na ścinkę i wywóz pni bez przerwy przez cały rok.

W rodzinie kornikowatych rozróżnia się gatunki, które z grubsza dzieli się na składające jaja w korze albo w drewnie. Największe szkody wywołują larwy kornika drukarza i rytownika. Uszkadzają one korę drzew, która prowadzi życiodajne soki. Gdy warstwa ta jest uszkodzone, drzewo obumiera.

Pijani Polacy z nożem zaatakowali izraelską grupę? UJAWNIAMY: To fake news!

Data: 11.03.2019 12:34

Autor: Immortal_Emperor

wpolityce.pl

W sieci pojawiła się informacja o tym, że dwóch Polaków miało zaatakować ochroniarza, który towarzyszył grupie izraelskich studentów. Okazuje się, że to zwykły fake news. Dowiedzieliśmy się, że policja nie odnotowała takiego zgłoszenia.

Rozpoczyna się bojkot izraelskich produktów. Oto znane w Polsce marki żydowskie

Data: 11.03.2019 06:25

Autor: false_nine

nczas.com

Stało się. Bezczelne wypowiedzi Izraela połączone z miernością i uległością rządu w Warszawie wywołały w Polakach potrzebę wzięcia spraw we własne ręce. Rozpoczęto właśnie akcję bojkotu izraelskich marek. Lewactwo lada moment ogłosi, że jesteśmy jak III Rzesza.

19 pracowników ONZ wśród ofiar katastrofy w Etiopii

Data: 11.03.2019 02:14

Autor: Vandzior

rmf24.pl

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w niedzielnej katastrofie Boeinga w Etiopii zginęło 19 pracowników instytucji powiązanych z ONZ – poinformowano w wydanym w oświadczeniu Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM). Jak podano, ofiary pracowały m.in. dla IOM, Banku Światowego, Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego, Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Łącznie w katastrofie zginęło 157 osób z 35 krajów. MSZ w Warszawie potwierdziło, że na pokładzie było dwóch obywateli Polski.

Polskie państwo pomaga masowo ściągać tanią siłę roboczą z Wietnamu

Data: 10.03.2019 21:12

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Portal wGospodarce.pl, który sympatyzuje z rządzącą obecnie partią PiS przyznał, że Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) współorganizuje wizyty w Wietnamie przedsiębiorcom, którzy ściągają stamtąd siłę roboczą.

Tysiące Francuzów protestują. Paraliż w centrum Paryża i starcia

Data: 10.03.2019 19:33

Autor: piotre94

o2.pl

54 proc. Francuzów wspiera "żółte kamizelki". Przeciwnicy polityki prezydenta Emmanuela Macrona znów wyszli na ulice. Policja użyła armatek wodnych, gazu łzawiącego i gumowych kul.

Powodzie w Malawi. Co najmniej 28 osób nie żyje

Data: 10.03.2019 15:49

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Od kilku dni południowe części Malawi nawiedzane są przez bardzo obfite deszcze, które sprzyjają powstawaniu powodzi. W wyniku destrukcyjnej siły żywiołu co najmniej 28 osób zginęło, a prawie 227 000 musiało zostać przesiedlone w inne obszary.

Wielka katastrofa boeinga! Nikt nie przeżył. Wśród ofiar są Polacy

Data: 10.03.2019 15:47

Autor: piotre94

medianarodowe.com

W środkowej Etiopii w pobliżu miasta Debre Zeit rozbił się samolot etiopskich linii lotniczych. Nikt ze 149 pasażerów i 8 członków załogi nie przeżył.

Fundacja PZU sponsorem judaistycznej sekty Chabad Lubawicz

Data: 10.03.2019 15:41

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Jak donoszą media, Fundacja PZU wsparła finansowo jedną z organizacji żydowskich. I rzeczywiście, po odwiedzeniu serwisu chabad.org.pl, można znaleźć informację „Strona internetowa Chabad Lubawicz oraz pracownia multimedialna powstały dzięki wsparciu: Fundacja PZU”.

We Włoszech niezaszczepione dzieci nie zostaną wpuszczone do przedszkoli

Data: 09.03.2019 22:06

Autor: piotre94

polsatnews.pl

Od poniedziałku niezaszczepione dzieci nie będą miały prawa wstępu do żłobków i przedszkoli we Włoszech. To rezultat przepisów o obowiązkowych szczepieniach. W przypadku uczniów szkół podstawowych ich rodzice otrzymają kary finansowe za brak szczepień.

Zmiany w L4: ZUS szacuje koszty krótszego chorobowego

Data: 09.03.2019 14:11

Autor: piotre94

polskatimes.pl

33 dni L4 – za taki czas, według dotychczasowych przepisów pracodawcy muszą zapłacić choremu pracownikowi, który nie ma ukończonych 50 lat. Jednak firmy zatrudniające do 10 osób chciałyby ten okres skrócić, a ministerstwo pracy ma wystosować do ZUS-u wniosek, by sprawdził koszty nowego rozwiązania. Prawo powinno być zróżnicowane dla dużych i małych firm – powiedział rzecznik MŚP – Adam Abramowicz.

Polomarket wycofał ze sprzedaży partię buraczków. Znaleziono szkło

Data: 09.03.2019 14:04

Autor: piotre94

tvn24bis.pl

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży w sklepach sieci Polomarket partii buraczków tartych. "W produkcie jest możliwa obecność szkła, co wiąże się z ryzykiem zranienia przewodu pokarmowego" – czytamy w komunikacie.

Kolejny dziennikarz wyleciał z Polskiego Radia: „Zapytałem ministerstwo”

Data: 09.03.2019 09:03

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Dziennikarz Polskiego Radia Marcin Dobski został wyrzucony z pracy za… wysłanie maila do resortu z pytaniem o finansowanie fundacji Jazz Jamboree.

Wenezuela: Nie ma prądu, kraj pogrążył się ciemnościach

Data: 08.03.2019 17:07

Autor: piotre94

tvp.info

Przerwanie dostaw prądu spowodowało, że w ciemnościach pogrążyła się w czwartek wieczorem czasu miejscowego znaczna część Wenezueli. Jak informują lokalne media, chaos komunikacyjny panuje w stolicy kraju, Caracas.

Data: 08.03.2019 16:20

Autor: Immortal_Emperor

Odnaleziono 3-letnią Amelkę i jej matkę

Policja odnalazła 3-letnią Amelkę i jej matkę Natalię. Do przejęcia kobiety i dziecka doszło w asyście policji w okolicy Środy Wielkopolskiej. Matka i dziecko czują się dobrze – są zdrowe, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dwóch sprawców, w tym ojciec dziecka, zostało zatrzymanych.

Radni i burmistrz Jasła starają się o budowę McDonalds'a w ich mieście

Data: 07.03.2019 19:34

Autor: piotre94

jaslo4u.pl

Temat powstania w Jaśle restauracji fast food wraca jak bumerang. Na ostatniej sesji burmistrz Pabian dał zielone światło, że znalazł się inwestor, z którym trwają obecnie rozmowy. Nie wyjaśniona została kwestia ewentualnej lokalizacji tego przedsięwzięcia. – Są to tak naprawdę decyzje biznesowe McDonalds'a i oni po analizach takie decyzje podejmują. Czy one będą pozytywne, nie jestem w stanie na tę chwilę odpowiedzieć. Takie rozmowy trwają – skwitował włodarz miasta.

Gazeta.pl kupuje i zamyka magazyn erotyczny. Ostatni "Twój Weekend" bez seksizmu

Data: 07.03.2019 19:24

Autor: piotre94

media2.pl

Od piątku (8 marca 2019 roku) w kioskach oraz na stronie internetowej Twojweekend.pl dostępny będzie ostatni w historii numer najbardziej znanego polskiego pisma erotycznego "Twój Weekend" – tym razem jako zupełne przeciwieństwo tego, czym magazyn był przez ostatnie 27 lat.

Lamborghini Urus w Dorohusku. Ukrainiec próbował wywieźć je z Polski

Data: 07.03.2019 18:18

Autor: piotre94

lublin112.pl

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwane auto marki Lamborghini Urus o szacunkowej wartości 1,4 mln zł. Jest to najdroższy pojazd, który udało się odzyskać funkcjonariuszom straży granicznej.

Żydzi uderzają w IPN. Nie podoba im się pozew przeciwko Andrei Mitchell

Data: 07.03.2019 18:04

Autor: Immortal_Emperor

dzienniknarodowy.pl

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek zapowiedział przed kilkoma dniami, że jego instytucja wystosuje cywilny pozew przeciwko amerykańskiej dziennikarce Andrei Mitchell, która “zabłysnęła” antypolonizmem i stwierdziła, że powstańcy z getta żydowskiego w Warszawie walczyli przeciw „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Obława na 170 świń, które uciekły z przewróconej ciężarówki

Data: 06.03.2019 23:09

Autor: piotre94

polsatnews.pl

Policjanci i mieszkańcy łapali 170 świń, które po wypadku samochodu przewożącego zwierzęta, rozbiegły się po drodze krajowej nr 11 w Jastrowiu (wielkopolskie). Trasa była zablokowana przez ok. 15 minut. Wszystkie zwierzęta udało się schwytać.

Wyprowadzili pięć miliardów złotych z Polski. Rozbity polsko-wietnamski gang

Data: 06.03.2019 18:01

Autor: piotre94

polsatnews.pl

Funkcjonariusze ABW zatrzymali kolejnych trzech członków polsko-wietnamskiej grupy zajmującej się "praniem brudnych pieniędzy" – poinformował w środę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że grupa ta wyprowadziła z polskiego systemu bankowego ponad 5 mld zł.

Wyspy Cooka chcą zmienić nazwę. Będzie referendum?

Data: 06.03.2019 17:57

Autor: piotre94

rp.pl

Komitet na Wyspach Cooka, którego zadaniem było znalezienie nowej nazwy, otrzymał wstępne poparcie ze strony rządu, przed ewentualnym referendum w tej sprawie.

Rusza proces Zbigniewa S. - chodzi o wyprowadzenie 42 mln złotych

Data: 06.03.2019 14:29

Autor: kisiel

wiadomosci.radiozet.pl

Zbigniew S. – kontrowersyjny przedsiębiorca, który ujawnił akta śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce, został oskarżony o wyprowadzenie 42 mln złotych ze spółki Viamot – podaje Onet. W środę sprawą zajmie się krakowski sąd.

Kto przypomni prorocze słowa Zbigniewa S. po wyborach?

Klepacka o działaniach i postulatach LGBT: Śmiejemy się, a trzeba z tym walczyć

Data: 06.03.2019 14:00

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

„Mam dwójkę dzieci i jeżeli teraz słyszę, że w szkołach ma być specjalny pedagog zajmujący się problematyką LGBT, ogarnia mnie przerażenie. To jest dla mnie nienormalne, dlatego będę czynić wszystko, aby nie dopuścić do takich rzeczy, chociażby publikując posty na Facebooku. Wiem, że wielu ludzi stoi za mną murem, i to jest pocieszające” – mówi w rozmowie z „Gazetą Polską” Zofia Klepacka, mistrzyni świata w windsurfingu.

Żona Kulczyka uczy jak dochodzić do majątku. Uciekła z nowym ....

Data: 05.03.2019 19:31

Autor: Kalafior

nczas.com

Grażyna Kulczyk – miliarderka, która rozwiodła się z Janem Kulczykiem w 2005 roku dostając sporą część majątku – otwiera w Szwajcarii muzeum. Poucza przy tym jak prowadzić biznes, by się wzbogacić. Muzeum pierwotnie miało powstać w Warszawie, ale miasto nie zgodziło się łożyć 7 milionów złotych na utrzymanie placówki. Coż za wspaniały pomysł na biznes – brać z kieszeni Warszawiaków grube miliony…

Trzy bomby wysłano na lotniska i dworzec kolejowy w Wielkiej Brytanii

Data: 05.03.2019 19:17

Autor: piotre94

rmf24.pl

Trzy niewielkie ładunki wybuchowe wysłano we wtorek na dwa londyńskie lotniska – Heathrow i London City – oraz dworzec kolejowy Waterloo – poinformowała brytyjska policja. W wyniku incydentów nikt nie został ranny ani nie doszło do zakłóceń w funkcjonowaniu obiektów.

Kilkuset imigrantów przebywa nielegalnie w Polsce. Rozbito szajkę

Data: 05.03.2019 19:13

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Nawet pół tysiąca imigrantów z Pakistanu, Syrii, Algierii i Iraku przebywała nielegalnie w Polsce. CBŚP rozbiła grupę przestępczą zajmującą się legalizacją pobytu cudzoziemców w naszym kraju.

Zamieszki w imigranckiej dzielnicy we Francji. Powodem śmierć złodziei

Data: 05.03.2019 19:07

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Trzy noce z rzędu trwały zamieszki w imigranckiej dzielnicy Isère we francuskim mieście Grenoble. Zniszczonych zostało około 70 aut, a wiele budynków jest uszkodzonych. Z powodu trudności w oponowaniu sytuacji do miasta wysłano dodatkowe jednostki policji.

"Rz": Budżet państwa ratuje cmentarz żydowski za 100 mln zł

Data: 05.03.2019 15:02

Autor: Immortal_Emperor

dorzeczy.pl

Z budżetu państwa przeznaczono 100 mln zł na ratowanie największego żydowskiego cmentarza w Polsce. Są już pierwsze efekty – informuje "Rzeczpospolita".

Lekcje LGBT wstrzymane. Kilkuset rodziców zabrało ze szkoły swoje dzieci

Data: 05.03.2019 14:29

Autor: Immortal_Emperor

tvp.info

Szkoła podstawowa w Birmingham, w której programie znalazły się lekcje dotyczące m.in. tolerancji wobec osób LGBT, została zmuszona do przerwania prowadzenia zajęć, po tym jak rodzice zaczęli zabierać z niej swoje dzieci.

ABW zatrzymała ekoterrorystę. Miał dokonać w Polsce zamachu!

Data: 04.03.2019 22:36

Autor: piotre94

swiatrolnika.info

Hasło zatrzymanego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ekoterrorysty było "zielone", miało chronić ziemię, a on sam chciał dokonać aktu terroru, by chronić planetę.

Erupcja wulkanu w Meksyku [VIDEO+LIVE]

Data: 04.03.2019 22:17

Autor: piotre94

nczas.com

Mierzący prawie 5,5 km wysokości wulkan Popocatepetl koło San Nicolás de Los Ranchos w Meksyku wybuchł wyrzucając w powietrze tony pyłu oraz znaczne ilości lawy. Lokalne władze wydały alarm dla mieszkańców.

Katastrofa MIG-29. Pilot się katapultował

Data: 04.03.2019 14:20

Autor: Raven

fakty.interia.pl

W okolicach Węgrowa w województwie mazowieckim doszło do katastrofy wojskowego samolotu Mig-29. Pilot zdołał się katapultować. Rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak powiedział w rozmowie z radiem RDC, że pilot zdążył się katapultować.

Samolot Mig-29 rozbił się w lesie. Na miejscu są już pierwsze jednostki straży pożarnej.

Data: 03.03.2019 22:53

Autor: Anty_Anty

Czekam na jutrzejszy dzień z niecierpliwością

https://dziennikbaltycki.pl/wybory-w-gdansku-3032019-grzegorz-braun-na-wieczorze-wyborczym-olbrzymi-sukces-mimo-manipulacji-zapowiedzial-liczne-skargi/ar/13933959

20 milionom ludzi zakazano podróży, bo zabrakło im „punktów społecznych”

Data: 03.03.2019 22:11

Autor: piotre94

nczas.com

Totalna inwigilacji w Chinach to już fakt! W roku 2018 chińskie władze zabroniły ponad 20 milionom ludzi podróży pociągiem lub samolotem. To efekt systemu inwigilacji i punktów (lub tzw kredytów) społecznych. Działasz przeciw wytycznym partii? Masz problem.

Data: 03.03.2019 21:53

Autor: Anty_Anty

Gdańsk ładnie odpierdala urny takie że można uchlać wieku, brak oficjalnych sondaży ale nagle w czasie wyborów robią i wychodzi że Dulkiewicz wygrywa, policja każe usunąć nagranie z lokalu wyborczego.

Najlepsze że ten sondaż zaprzecza wszystkiemu co działo się przez ostatni tydzień.

Generalnie wynik pokrywa się z pierwszym sondażem gazety, 8 godzin później sondaż wyglądał odwrotnie a teraz znów obrócił się o 180 stopni.

Zastanawia mnie czy ludzie faktycznie w moim Gdańsku są tak tępi czy może uznano że fałszowanie wyborów jest mniejszym ryzykiem niż dojście Brauna do władzy.

Szwedzi wyleczyli terrorystę z ISIS, by mógł wrócić do Syrii znów mordować

Data: 03.03.2019 21:46

Autor: Immortal_Emperor

nczas.com

Khaled Shahadeh, który ma szwedzkie obywatelstwo wyjechał na Bliski Wschód, by walczyć w szeregach ISIS. Tam został ranny w ramię. Wrócił więc na chwilę do Szwecji, by poddać się leczeniu. Po kuracji znów wyjechał do Syrii, by zaprowadzać islamski kalifat. Jak donosi dziennik „Expressen ” o całym zdarzeniu poinformował ojciec dżihadysty.

Znany Youtuber ostro atakuje TVN i świetnie pokazuje obłudę stacji! [VIDEO]

Data: 02.03.2019 18:15

Autor: ranek1

sonduja.pl

POLECAM VIDEO. W programie UWAGA TVN pokazywał, że młodzież i dzieci w internecie ogląda patologie, która demoralizuje. W odpowiedzi Kruszwil pokazał fragmenty programów tej stacji jak „Szkoła”, „19+”, „Ukryta prawda” demoralizują dzieci. Szantaże, bójki młodzieży, seks nastolatków, zażywanie narkotyków i wielu innych patologii. Programy te emitowane są w ciągu dnia w godzinach popołudniowych, a ich ograniczenie wiekowe to tylko 12 lat. POLECAM VIDEO. Świetnie to pokazał.

Sierp i młot na szkolnym plakacie. Podstawówka wydała oświadczenie

Data: 02.03.2019 14:34

Autor: Immortal_Emperor

niezalezna.pl

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Pyskowicach (woj. śląskie) zorganizowano akcję pod hasłem „TyDzień Tolerancji”. Niektóre plakaty, które pojawiły się na wystawie, wywołały oburzenie. Na ekspozycji można było zobaczyć m.in. symbol sierpa i młota. Po fali krytyki, jaka spadła na podstawówkę, szkoła przeprosiła.

Wystawę przygotowali uczniowie. Niektóre ekspozycje pokazywały, jak wygląda m.in. miłość, przyjaźń, religia oraz wolność. Pojawiły się jednak też hasła ideologiczne, tęczowe flagi i napis "LGBT."

Na zdjęciach opublikowanych przez szkołę, na jednym z plakatów widoczny jest również symbol komunizmu – sierp i młot.

Data: 01.03.2019 14:11

Autor: Pancake

Dostałem wezwanie do zapłaty za abonament telewizyjny (xD) 1200zł. Ktoś dostał coś takiego? Olać? Nikogo nie było na chacie, mógłbym równie dobrze nie mieć telewizora…

Z raportu ONZ wynika, iż Izrael jest winny zbrodni przeciwko ludzkości

Data: 28.02.2019 19:04

Autor: Immortal_Emperor

rp.pl

Strefa Gazy (…). W raporcie ONZ czytamy, ze izraelskie siły bezpieczeństwa "zabiły i okaleczyły demonstrantów palestyńskich, którzy w momencie odniesienia obrażeń lub zastrzelenia nie stanowili zagrożenia dla zdrowia i życia innych, ani też nie byli bezpośrednimi uczestnikami działań wojennych".

"DGP": Imigracyjny rekord w Polsce [2018]

Data: 28.02.2019 09:19

Autor: solo1979

fakty.interia.pl

Jeszcze nigdy polskiego rynku nie zasiliło tylu cudzoziemców co w ubiegłym roku. Jak szacuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na oświadczenia przyjechało 1,1 mln osób – czytamy w czwartkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Francja: Będzie zakaz krytyki syjonizmu i Izraela

Data: 27.02.2019 08:49

Autor: solo1979

pch24.pl

Prezydent Francji, Emmanuel Macron ogłosił, że w ramach walki z narastającym antysemityzmem we Francji, wprowadzi w życie roboczą definicję antysemityzmu, zabraniającą krytyki państwa Izrael. Definicję przygotował Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście (International Holocaust Remebrance Alliance).

Data: 26.02.2019 21:43

Autor: kosmitolog

Zdaje się, że zaczął się mecz Indie-Pakistan. Pajeety kontra abdule, więc jako zdeklarowany antyrasista zmuszony jestem kibicować obydwu stronom – niechaj walą jak najcelniej.

https://www.facebook.com/1421797348053344/posts/2379269888972747?sfns=mo&amp%3Bamp%3Bamp%3B_fb_noscript=1&amp%3Bamp%3B_fb_noscript=1&amp%3B_fb_noscript=1

Jest już nawet okolicznościowa mapka wojenna dla kibiców:

https://kashmir.liveuamap.com/

Vectra wprowadza dekoder 4K i trzy kanały UHD

Data: 26.02.2019 16:52

Autor: kisiel

satkurier.pl

Eleven Sports 1 4K FunBox UHD Ultra TV 4K Vectra wprowadza do swojej oferty dekoder 4K oraz trzy kanały UHD: Eleven Sports 1 4K, FunBox UHD i Ultra TV 4K. Ten ostatni to zupełna nowość od MWE Networks. Jak podkreśla w komunikacie, jako pierwsza na rynku wprowadza technologię 4K na obydwu swoich platformach – w TV Online oraz usłudze telewizji cyfrowej.

Prokurator z Warszawy żądał seksu za umorzenia spraw - jest wyrok

Data: 26.02.2019 15:47

Autor: piotre94

rp.pl

W poniedziałek Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy skazał na osiem lat więzienia Konrada P. Uznano, że mężczyzna jest winny wykorzystania seksualnego kobiet, które przesłuchiwał jako prokurator.

Próba uprowadzenia samolotu. Do akcji wkroczyli komandosi

Data: 26.02.2019 09:40

Autor: piotre94

se.pl

Chwile grozy przeżyli w niedzielę pasażerowie Boeinga 737-800, lecącego z Dhaki w Bangladeszu do Dubaju, W trakcie lotu młody mężczyzna miał wyciągnąć broń i sterroryzować załogę. Ostatecznie kapitan rejsu zdecydował się wykonać awaryjne lądowanie na lotnisku w Chittagong. Tam do akcji wkroczyli antyterroryści, którzy zastrzelili mężczyznę.

Dezercja policjantów z Wenezueli. Uciekło 156 funkcjonariuszy

Data: 25.02.2019 21:46

Autor: piotre94

rmf24.pl

Co najmniej 156 wenezuelskich funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa zdezerterowało i przekroczyło w ten weekend granicę Wenezueli z Kolumbią – podały kolumbijskie służby migracyjne. Dezercje nasiliły się, gdy Juan Guaido obiecał amnestię dla uciekinierów.

Data: 25.02.2019 20:53

Autor: Anty_Anty

Fajna ta wyborcza bo sondaż Eski trójmiasto pokazuje te wyniki całkowicie na odwrót

Braun LICZBA GŁOSÓW: 2394

Dulkiewicz LICZBA GŁOSÓW: 654

Skiba LICZBA GŁOSÓW: 57

http://trojmiasto.eska.pl/poznaj-miasto/wybory-na-prezydenta-gdanska-coraz-blizej-kogo-poparlibyscie-dzisiaj-glosowanie-lista-kandydatow/14768/1

Dulkiewicz oczywiście nie chce debaty z Braunem ale mu doradza.

MEN: W szkołach nie ma miejsca na ideologię LGBT

Data: 25.02.2019 20:07

Autor: Immortal_Emperor

wpolityce.pl

Jest reakcja Ministerstwa Edukacji Narodowej na niepokojące plany prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który w podpisanej przez siebie tzw. Karcie LGBT ( Deklaracja „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+”) zawarł zamysł zainstalowania w szkołach przedstawicieli-indoktrynatorów dedykowanych wsparciu osób LGBT.

Izraelski publicysta wini Polaków za hiszpańską inkwizycję i handel uranem

Data: 25.02.2019 15:41

Autor: Immortal_Emperor

polsatnews.pl

"Większość (Polaków) nienawidzi i nienawidziło Żydów. Bez ich wrodzonej nienawiści nie byłoby tysięcy pogromów, zarządzeń i wysiedleń od hiszpańskiej inkwizycji do Holocaustu" – pisze na łamach dziennika "Haarec" publicysta Israel Harel. "Tylko dzięki tej głębokiej i zakorzenionej nienawiści trwającej do dziś, europejskie kraje, w tym Niemcy, handlują z Iranem" – dodawał.

Teatr Żydowski w Warszawie dostaje 150 milionów zł.

Data: 25.02.2019 01:58

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Żydzi po nas "jeżdżą", jak kierowcy po przejechanym kocie, a Polska przeznacza im 150 mln zł, co uratowałoby życie niejednego polskiego dziecka. Przyznam się, że uczucie bezsilności miesza się z wściekłością.

74-letni Niemiec, który pomagał w przeszłości migrantom, musi opuścić mieszkanie

Data: 24.02.2019 19:19

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

bo miasto przyznało je 6 imigrantom. Klaus Roth mieszkał tam 24 lata, płacił rachunki, więc jak mówi, to niesprawiedliwe, że imigranci dostają lokum za darmo. Otrzymał informację, że ma 9 miesięcy na przeniesienie się do nowego, mniejszego lokum. Wcześniej przez 3 lata aktywnie pomagał uchodźcom.

[bantustan] Kamieniołom na terenach naszpikowanych rudami uranu ...

Data: 24.02.2019 14:21

Autor: iron_idem

nettg.pl

"Doświadczenie mówi, że potem nie powstanie piękne jezioro, lecz dół, do którego zwożone są śmieci, czyli nietoksyczne odpady z huty z Niemiec, jak to ma miejsce w innej gminie. Poza tym z rozpoznania złoża wiemy, że w tym samym miejscu są rudy uranu. Czy jest sens wydobywać skaleń, żeby robić promieniujące płytki łazienkowe?"

Zburzono dawny dom Pablo Escobara w Kolumbii

Data: 24.02.2019 10:39

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Kolumbijskie władze postanowiły o wyburzeniu domu Pablo Escobara w Medellin. Stało się to na skutek tego, że budynek zaczął stanowić częsty cel podróży wielu turystów, co zdaniem władz nie jest godne pochwały.

Ewakuowano 800 osób z ostatniego bastionu tak zwanego Państwa Islamskiego

Data: 23.02.2019 20:49

Autor: MrHardy

tvn24.pl

Około 40 furgonetek wiozących blisko 800 cywilów, w tym dzieci, wyjechało w piątek z Baguzu, ostatniej reduty bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego w Syrii – poinformowali przedstawiciele Syryjskich Sił Demokratycznych, którym przewodzą Kurdowie.

Rzecznik Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) Mustafa Bali nie wyjaśnił dziennikarzom, czy wśród osób ewakuowanych korytarzem humanitarnym z Baguzu byli również bojownicy tak zwanego Państwa Islamskiego (IS), czy jedynie członkowie ich rodzin.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka wśród ewakuowanych znajdowało się 50 bojowników IS. Kolumna furgonetek ewakuacyjnych udała się do Al-Hol w południowo-wschodniej części prowincji Al-Hasaka, gdzie siły kurdyjskie założyły obóz ewakuacyjny, w którym rejestrowane są wszystkie osoby opuszczające ostatnie punkty oporu dżihadystów. W momencie, gdy przejechała kolumna samochodów z ewakuowanymi, w rejonie Baguzu miały rozlec się odgłosy bitwy prowadzonej z udziałem lotnictwa. Jak podaje wysłannik agencji AP, obecność dużej liczby cywilów w Baguzie opóźniła końcowy szturm i pokonanie bojowników IS.

Koniec ostatniej enklawy IS

W ciągu ostatnich kilku tygodni korytarzem humanitarnym opuściło Baguz około 20 tysięcy osób, ale bojownicy IS zamknęli cywilom drogę ucieczki aż do środy, kiedy doszło do ewakuacji pierwszej dużej grupy.

Na terenie Baguzu mogą znajdować się jeszcze cywile ukryci w wykopach pod budynkami mieszkalnymi i tunelach podziemnych. Odbicie Baguzu z rąk bojowników IS będzie oznaczało likwidację ostatniej enklawy kalifatu tak zwanego Państwa Islamskiego, które kiedyś kontrolowało trzecią część Iraku i Syrii. Tym samym pozwoli to prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi zrealizować zapowiadany plan wycofywania sił amerykańskich z północno-wschodniej Syrii, co zapoczątkuje nowy rozdział toczącej się od ośmiu lat wojny domowej – pisze agencja AP. Pod koniec grudnia 2018 roku Trump ogłosił rozpoczęcie wycofania wojsk amerykańskich z Syrii, twierdząc, że tak zwane Państwo Islamskie zostało już w tym kraju pokonane. Decyzję tę podjął bez konsultowania się z doradcami, Kongresem USA czy krajami sojuszniczymi, które wyraziły zaniepokojenie planowanym wycofaniem wojsk Stanów Zjednoczonych. Do tej pory nie przedstawiono dokładnego harmonogramu tej operacji. Były specjalny wysłannik Stanów Zjednoczonych ds. walki z IS Brett McGurk ocenił, że wycofanie się USA z Syrii da tak zwanemu Państwu Islamskiemu nowe życie. Skrytykował również to, że Trump decyzji tej nie skonsultował z partnerami USA. Zaniepokojenie decyzją wyrazili sojusznicy Stanów Zjednoczonych w walce z IS: Francja, Wielka Brytania i Niemcy. Zdaniem wielu ekspertów wycofanie amerykańskiego kontyngentu stanowi ustępstwo zarówno wobec prezydenta Syrii Baszara el-Asada, jak Rosji i Iranu, które są jego sojusznikami i zabiegają o umocnienie wpływów w Syrii i w całym regionie Bliskiego Wschodu. Ponadto decyzja Trumpa wystawia kurdyjskie milicje na ewentualny atak ze strony Turcji.

Polskie dzieci w Norwegii mogły trafiać w ręce pedofilów i homoseksualistów

Data: 23.02.2019 15:05

Autor: Immortal_Emperor

youtube.com

Konsul Sławomir Kowalski skutecznie bronił polskie dzieci przed urzędnikami norwerskiego Barnevernet odbierającego dzieci rodzicom. Według statystyk 30-35% spraw związanych z Barnevernet mogło mieć charakter pedofilski.

Data: 23.02.2019 15:00

Autor: Anty_Anty

https://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/pracownik-biurowy-konsultant-wideokonferencji-ogl62290888.html#r…@camhouse.pl

Webkamerki w gdańsku czy polowanie na dziewczyny?

Gość niby jest na FB, firma i social założone w tym miesiącu adres z ogłoszenia nie zgadza się z tym co jest z NIP.

Konferencja J.Grossa w Paryzu -Polacy wyrzuceni......

Data: 22.02.2019 12:47

Autor: solo1979

youtube.com

Trzeba zorganizować konferencję na temat mordowania Polaków przez żydów. Wiadomo, że żydzi zamordowali tyle samo Polaków co niemcy.

A tutaj o kłamstwach na konferencji:

https://www.youtube.com/watch?v=8S84csH4rF4&t=77s

Izrael Katz: „Nie przeproszę Polaków”.

Data: 21.02.2019 21:50

Autor: piotre94

nczas.com

Pełniący obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela Israel Katz oświadczył dziś, że nie przeprosi Polaków za swoje słowa o ich „współpracy z nazistami”. Kilka dni temu polityk mówił m.in., że Polacy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

Sąd obniżył wyrok za handel kobietami szefowi kapeli KOD Konradowi M.

Data: 21.02.2019 21:41

Autor: piotre94

prawy.pl

Sąd Apelacyjny w Krakowie zmniejszył karę pozbawienia wolności muzykowi, szefowi kapeli KOD Konradowi M. z 6 lat 6 miesięcy do 4 lat 6 miesięcy, który zajmował się handlem kobietami, zmuszaniem ich do prostytucji, sutenerstwem i działaniem w zorganizowanej grupie przestępczej. A w latach 2004-2006 zwerbował blisko 100 kobiet i zmuszała je do uprawiania nierządu we Włoszech i Grecji.

Donald Tusk doktorem honoris causa ukraińskiej uczelni wyższej

Data: 21.02.2019 20:10

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Tusk przywitany został owacją na stojąco. Początek uroczystości skupił się na odśpiewaniu humnów Ukrainy i Unii Europejskiej. Podczas laudacji rektor uniwersytetu Wołodymyr Melnyk podkreślał, że Tusk jako polityk, a szczególnie szef Rady Europejskiej, zawsze traktował temat Ukrainy jako kluczowy.

Alarm! Wraca ACTA 2! Unijni politycy odrzucili m.in. sprzeciw Polski.

Data: 21.02.2019 14:25

Autor: false_nine

wpolityce.pl

Przy sprzeciwie m.in. Polski unijni ambasadorowie zatwierdzili w środę wywołujące kontrowersje przepisy w sprawie prawa autorskiego dotyczącego treści w internecie.

Czas na bojkot Izraelskich produktów! Oto popularne w Polsce marki Izraelskie

Data: 21.02.2019 13:27

Autor: false_nine

nczas.com

Stało się. Bezczelne wypowiedzi Izraela połączone z miernością i uległością rządu w Warszawie wywołały w Polakach potrzebę wzięcia spraw we własne ręce. Rozpoczęto właśnie akcję bojkotu izraelskich marek. Lewactwo lada moment ogłosi, że jesteśmy jak III Rzesza.

Agora przejmuje Eurozet. Podpisano przedwstępną umowę

Data: 20.02.2019 19:08

Autor: piotre94

tvp.info

SFS Ventures i Agora zawarły przedwstępną i przyrzeczoną umowę zakupu 100 proc. udziałów Eurozet, na mocy której Agora przejęła 40 proc. udziałów Eurozet za 130,75 mln zł – podała Agora w komunikacie.

Jacek Bartosiak odchodzi ze spółki budującej Centralny Port Komunikacyjny

Data: 20.02.2019 18:49

Autor: piotre94

nczas.com

Prezes spółki celowej do realizacji CPK Jacek Bartosiak z dniem 19 lutego, z przyczyn osobistych, zrezygnował z funkcji prezesa spółki Centralny Port Komunikacyjny – poinformowała spółka w przesłanym PAP komunikacie.

Przekop Mierzei Wiślanej staje się faktem – wycięto drzewa

Data: 20.02.2019 18:48

Autor: piotre94

medianarodowe.com

Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Jerzy Krefft poinformował wysłannika Polskiej Agencji Prasowej o zakończeniu prac wycinkowych na planowanej trasie kanału – „Wycinka jest zakończona. Wszystkie drzewa, które miały być wycięte, zostały wycięte”.

Około 80 procent ludności Jemenu potrzebuje pomocy humanitarnej

Data: 20.02.2019 18:46

Autor: piotre94

wiadomosci.poinformowani.pl

Około 80 procent ludności Jemenu, a więc 24 miliony ludzi, potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej i ochrony. Poinformował o tym w swej wypowiedzi na forum Rady Bezpieczeństwa zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. koordynacji pomocy humanitarnej – Mark Lowcock.

Zwyrodnialec mordujący jeże w Zielonej Górze skazany na zaledwie 1.5 roku

Data: 20.02.2019 18:28

Autor: harry_tybet

gazetalubuska.pl

Śmieć, który mordował w bestialski sposób bezbronne jeże w Zielonej Górze dostał tylko półtora roku w więzieniu. Na dodatek nie będzie pracował więc kto będzie płacił za tego gnoja? Tak, proszę Pana/Pani! My!!! Co za skandal!!!

Misja Jana Karskiego w USA. Dlaczego Zachód zignorował zagładę Żydów?

Data: 19.02.2019 22:12

Autor: MaX

dzieje.pl

Pod koniec 1942 r. przebywający z misją w Londynie Jan Karski przekazał Brytyjczykom i Amerykanom raport o zagładzie Żydów w Polsce. Mimo spotkania z prezydentem USA, Zachód pozostał głuchy na apele kuriera. Odmówiono nawet zrzucenia ulotek informujących Niemców o Holokauście.

Cmentarz żydowski we Francji zbezczeszczony swastykami

Data: 19.02.2019 22:01

Autor: piotre94

pl.sputniknews.com

Na grobach na cmentarzu żydowskim w gminie Quatzenheim we wschodniej Francji zostały namalowane antysemickie graffiti w dniu, gdy w Paryżu i innych francuskich miastach odbywają się marsze przeciwko antysemityzmowi, donosi The Local.

Pianista Polańskiego - żydzi mieli pretensje do rodaków z USA o brak działania

Data: 19.02.2019 21:49

Autor: MaX

streamable.com

https://streamable.com/0lfg4

Amerykańscy żydzi doskonale wiedzieli o losie rodaków jednak mieli ich głęboko w dupie. Polacy uratowali ich najwięcej, a groziła im i ich rodzinom za to śmierć na miejscu. Fragment filmu.