Tolerancja na wykopie jak w latach 30 XX wieku w rodzącej się III Rzeszy

Data: 19.05.2020 17:08

Autor: nme

ibb.co

Pozwoliłem sobie podmienić w niektórych wpisach obecnych pod Wykopowym znaleziskiem (https://www.wykop.pl/link/5509215/chcemy-zniszczyc-pedofilie-w-kosciele-czy-raczej-kosciol/) wszystkie słowa "kościół" na "synagoga", "katolicki" na "żydowski" itp. Sami zobaczcie, co z tego wyszło. Zaczynam się bać, że szykuje nam się powtórka lat trzydziestych ubiegłego wieku, gdzie w III Rzeszy ludzie pałali taką nienawiścią do żydów, że byli w stanie popierać ich masowe mordowanie. Lewica – taka postępowa i tolerancyjna.

#wykop #kosciol #nazizm

Data: 01.02.2020 20:31

Autor: FiligranowyGucio

Pamiętacie akcje z piwem 88 w Niemczech?

Bad Bibra

Kolejna konsekwencja skandalu w Reichsbräu: Deutsche Post ogłosiła we wtorek, że ze skutkiem natychmiastowym zamknie swój oddział partnerski w sklepie z napojami w Bad Bibra (dzielnica Burgenland).

W zeszłym tygodniu w sklepie oferowano piwo marki "Deutsches Reichsbräu", którego prezentacja wyraźnie bawiła się nazistowską symboliką. Po zapoznaniu się z ofertą, w piątek dostawca sklepu anulował umowę.

Na zdjęciu producent piwa,członek NPD oraz organizator koncertu Rock przeciwko cudzoziemcom w Grimmelshausen Tommy Frenck

https://www.mz-web.de/burgenlandkreis/konsequenz-aus-dem-reichsbraeu-skandal-post-schliesst-partner-filiale-in-bad-bibra-33817236?fbclid=IwAR37zXjsC_j8i0z2izRpLgRzOC9mVqm6AkrC-M5S9yA2cAkxaMyradWO9jU

#niemcy #nazizm #piwo

.

Data: 23.01.2020 22:35

Autor: FiligranowyGucio

Tymczasem w Germanistanie… Bad Bibra Sachsen-Anchalt Burgenlandkreis

Znalezione na FB

http://www.gasthaus-goldener-loewe.com/2020/01/02/wir-starten-mit-einem-knaller-unser-eigenes-bier-deutsches-reichsbraeu-ab-kw-03-erhaeltlich/?fbclid=IwAR1Lv9RVlu0q0KekAoi3aYM30gj3pQ-GGkzIyY2InPUoAftVgDcES5q_qtQ

#niemcy #nazizm #piwo #alkohol

TVN24 w relacji z Wrocławia zamieściła nazistowski herb z Krzyżem Żelaznym

Data: 21.12.2019 17:45

Autor: malcolm

tvp.info

#nazisci #nazizm #tvn24 #sady

Stacja TVN24 relacjonowała protesty przeciwko zmianom w sądownictwie, które odbyły się w kilkunastu miastach. Kiedy telewizja pokazywała zgromadzenie we Wrocławiu, zamieściła herb tego miasta z czasów nazistowskich z Krzyżem Żelaznym. Relacjom z poszczególnych miast towarzyszyły grafiki, na których przedstawiano herby tych miast. Kiedy stacja pokazywała Wrocław, zamieściła herb z czasów III Rzeszy 1938-45 według projektu Hansa Schweitzera-Mjölnira.

Data: 06.12.2019 03:45

Autor: aborygo

Indonezja to jednak dziwny kraj. Po plagiacie KFC w którym zamiast Colonela Sandersa wykorzystano wizerunek Hitlera, przyszła pora na kawiarnię o tematyce II wojny światowej. Takie sympatyczne koszulki jeszcze do niedawna nosiła obsługa. Pod wpływem gróźb w kierunku właściciela, ten postanowił jednak nieco złagodzić "design".

#ciekawostki #nazizm #indonezja

Data: 23.10.2019 12:22

Autor: arti

Nawiązując do postu @Cattaleya uważam ,że każdy Izraelczyk, który był w amii nie powinien być wpuszczony na teren UE do czasu aż nie wyjaśni, gdzie stacjonował i w jakim charakterze, powinien także posiadać zaświadczenie od lokalnych palestyńskich władz, że nie ma na swoim sumieniu żadnej zbrodni wojenne,j.

#izrael #nazizm

Data: 21.10.2019 18:25

Autor: arti

Czy Hitler był ateistą, czy osobą wierzącą, a jeśli to drugie, to w co właściwie wierzył ??? ( ͡º ͜ʖ͡º)

"W 1933 roku publicznie potępił ateizm. W trakcie jego rządów doprowadzono do delegalizacji ruchów ateistycznych i wolnomyślicielskich, a działalność tego typu została zakazana. Jedną ze zdelegalizowanych organizacji była skupiającą pół miliona członków Niemiecka Liga Wolnomyślicielska[52][53][54]. Hitler chwalił się potem całkowitym „wytępieniem” ruchu ateistycznego[55].

Według niektórych źródeł, prywatnie odnosił się do religii z niechęcią, aż po wrogość[42]. Christa Schroeder, sekretarka Hitlera, wspomniała w swych wydanych po latach pamiętnikach: „Hitler nie był przywiązany do Kościoła. Uważał religię chrześcijańską za przeżytek, obłudny wynalazek służący do uzależniania ludzi”[43]. Nicolaus von Below, adiutant Hitlera, napisał o postawie religijnej Hitlera w swych wydanych po latach wspomnieniach: „Nigdy nie zauważyłem u niego żadnych oznak pobożności (…)”[44]. Wspominał także, że Hitler wygłaszał publicznie „pogróżki pod adresem Kościołów”[45]. Inny autor twierdzi, że Hitler „bez opanowania dawał się ponosić nienawiści do Żydów, księży, socjaldemokratów, Habsburgów”[46]. Istnienie u Hitlera planu rozprawienia się z chrześcijaństwem potwierdza Werner Maser, który przytacza jego słowa na ten temat. Stwierdził on mianowicie, że jeśli chodzi o Kościół katolicki, to pewnego dnia trzeba będzie „wytrzebić go siłą”[47][48]. Traktował go jako konkurenta, ale jednocześnie realną siłę, z którą tymczasowo należy się liczyć – stały za nim bowiem znaczące warstwy niemieckiego społeczeństwa[49]. Plany Hitlera dotyczące rozprawienia się z religią potwierdza również były dygnitarz hitlerowski, Hermann Rauschning, który wspominał pewną wypowiedź Hitlera na temat Kościoła i masonerii. Hitler miał powiedzieć: „Teraz my jesteśmy najsilniejsi i dlatego usuniemy jednych i drugich, zarówno Kościół, jak i masonerię”[50].

Wyrażał uznanie dla islamskiej tradycji militarnej. W prywatnej rozmowie z osobą zaufaną miał wyrazić opinię:

Religia mahometańska pasowałaby do nas dużo bardziej niż chrześcijaństwo. Dlaczego musiało to być chrześcijaństwo z jego potulnością i słabością…”[77]."

#hitler #nazizm

Data: 27.09.2019 11:41

Autor: Monte

Niemiecka Rada Federalna uchwala projekt ustawy trzy lata więzienia za niszczenie flagi UE.

Nie mam czasu przetłumaczyć tekstu wrzucam po ang.

German Federal Council Passes Bill Giving Three Years in Prison for Denigrating EU Flag

The German Bundesrat, the upper chamber of the German parliament, has proposed banning Germans from denigrating both the European Union flag and anthem.

The Bundesrat, which is composed of delegates from the German states, passed a bill that could see individuals who either denigrate the EU flag or the EU anthem, Beethoven’s “Ode to Joy”, punished with a fine or up to three years in prison, Die Welt reports.

German newspaper Saarbrücken Zeitung obtained a draft of the law earlier this year that urged law enforcement agencies “to take firm and effective action against those whose aim is to disparage the fundamental values ​​of the European Union”.

The draft continued, stating that violations would also cover attacks “on the reputation of the symbols of the European Union”.

The newly passed bill must now be ratified by the Bundestag, although no date for a vote on the matter has been scheduled so far.

Germany has laws on the books that outlaw the denigration of foreign flags and national emblems but so far, the European Union’s flag and symbols have not been recognised under the laws.

The country also has laws against insulting foreign heads of state, a law that nearly saw the prosecution of left-wing comedian Jan Böhmermann in 2016 over an offensive poem about Turkish President Recep Tayyip Erdoğan that was later banned by a German court.

While charges were initiated against Böhmermann, they were later dropped, with Chancellor Angela Merkel even admitting that she had made an “error” in viewing the poem as “deliberately insulting”.

In neighbouring France, the government has forced schools across the country to start flying the EU flag alongside the French Tricolore.

The move was part of educational reforms enacted by French President Emmanuel Macron that also lowered the age of compulsory school entry from six to three years old.

https://www.breitbart.com/europe/2019/09/27/german-regions-pass-prison-eu-flag-denigration-legislation/

#bekazlewactwa #nazizm #globalizacja #uniaeuropejska #faszyzm #polityka

Gerhard Sommer — ostatni żyjący oficer SS

Data: 25.07.2019 08:04

Autor: dobrochoczy

andrzejtarnowski.blogspot.com

Minęły już 74 lata od zakończenia II wolny światowej i żyje jeszcze garstka osób oskarżonych o zbrodnie nazistowskie. Fakty są takie, że jakby nie liczyć kilku nazistowskich najemników ostał się do naszych czasów tylko jeden prawdziwy hitlerowiec. Jest nim Gerhard Sommer niemiecki oficer Waffen–SS, który ponosi odpowiedzialność za śmierć kilkuset ludzi. Zresztą po dziś dzień wywołuje kontrowersje fakt, iż po udowodnieniu tych zbrodni nie trafił do więzienia. Sommer pomimo bycia ostatnim żyjącym katem III Rzeszy — to postać mocno zakamuflowana, stąd też pasuje odkryć kilka kart z jego życiorysu. #historia #nazizm #zbrodnia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne

Algimantas Dailidė — nazistowski zbrodniarz, któremu nie pozwalają umrzeć w Polsce

Data: 18.07.2019 12:03

Autor: dobrochoczy

andrzejtarnowski.blogspot.com

Jest to wspomnienie życia Algimantasa Dailidė — nazistowskiego zbrodniarza wojennego pochodzenia litewskiego, który zmarł w 2015 roku — a na polskiej Wikipedii ciągle jest „poszukiwanym nazistą”. Zresztą Centrum Szymona Wiesenthala — jeszcze w 2016 roku — umieszczało Dailidė na liście najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy nazistowskich… pomimo tego, że w internecie znajdowało się zdjęcie jego grobu. Sami przyznacie, że jest to sytuacja precedensowa, a dotyczy jednego z najbardziej znanych zbrodniarzy nazistowskich w krajach bałtyckich. #historia #iiwojnaswiatowa #nazizm #litwa #ciekawostki