Kotlin kurs programowania [Kotlin Tutorial]

Data: 19.02.2019 02:02

Autor: harry_tybet

youtube.com

Całkiem spoko wytłumaczone! Bardzo łopatologicznie, oczywiście jak ktoś już wie co to klasy obiekty interfejsy, dziedziczenie, typy danych to pozna tylko konstrukcję języka a dla kompletnych laików może się przydać (żeby mnie ktoś tak na studiach tłumaczył…)

Co to kotlin: https://kotlinlang.org/docs/reference/

Data: 13.02.2019 11:13

Autor: MateuszTeusz

Od czego zacząć naukę programowania? Jakiego języka najłatwiej się nauczyć, chodzi mi o naprawdę podstawy(uznajmy że umiem tylko właczyć kąkuter i tyle ( ͡º ͜ʖ͡º) ) Chciałbym chociaż spróbować, z góry dziękuję. Tag przejrzałem i póki co skorzystałem z gierek podanych w jednym poście, całkiem fajna zabawa ( ͡º ͜ʖ͡º)U mnie ciężko z czasem ale chciałbym zbudować sobie już jakąś bazę od czego zacząć i w wolnej chwili się za to zabrać i zobaczyć co z tego wyjdzie. Dzięki (✌ ゚ ∀ ゚)☞

Darmowe kursy JavaScript na udemy

Data: 08.02.2019 10:25

Autor: Bulbazar

Tym razem dwa darmowe kursy na udemy.

Javascript Bible – obejmuje JavaScript, ES6, Babel, React, NPM, Webpack, Node.js i MongoDB link do kursu

JavaScript The Complete Guide – obejmuje zagadnienia związane z ES5, ES6, ES7, ES8 oraz ES9 link do kursu

Kto może zostać programistą?

Data: 05.02.2019 15:31

Autor: Bing

youtube.com

W ostatnim czasie utarło się przeświadczenie, że programowania może nauczyć się każdy – wydaje mi się, że jest w tym sporo prawdy. Ale czy każdy może zostać programistą? Jak się okazuje, jest to spora różnica. Dziś postaram się odpowiedzieć na pytanie, jakie cechy należy posiadać, aby odnieść sukces i rozpocząć karierę w IT.

Bańka rynku programowania niedługo pęknie ?

Data: 04.02.2019 23:34

Autor: hajnalpiwko

Siemka. Nie macie czasami wrażenia że ta bańka z hypem na programowanie za jakiś czas pęknie? 80% moich znajomych gada tylko o tym by zostać programistą, w necie od cholery szkół programowania. Najpopularniejszy kiernuken 2018 = Informatyka.

Jakie są wasze odczucia na ten temat?

Data: 03.02.2019 23:06

Autor: voyst

Na razie piszę pod tagiem #naukaprogramowania, ale wkrótce zaproponuję swój własny.

Jeżeli ktoś jest początkujący i chciałby uczyć się programowania z ebooków, to mogę polecić serwis Packt, a konkretnie podstronę https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning gdzie codziennie do pobrania jest za darmo ebook z dziedziny IT, najczęściej dotyczący programowania. Czasem trafiają się ciekawe pozycje. U siebie na blogu opisałem tę platformę: https://kdy.pl/packt-krotkie-przedstawienie-platformy-z-ebookami/

Drugą stronę, którą chciałem zaprezentować to https://www.datacamp.com/ nastawiona w szczególności na języki Python i R pod kątem DataScience. No i z tej strony wstępnie zaczynam się uczyć. Wkrótce napiszę o swoich postępach. Wpis na moim blogu o tym https://kdy.pl/datacamp-moje-pierwsze-opinie-i-wrazenia/ – datacamp jest płatne, ale mając konto Microsoft można uzyskać pierwsze 3mc za free.

Zaczynam naukę programowania

Data: 02.02.2019 23:06

Autor: voyst

https://kdy.pl

Kiedyś próbowałem już wrzucać swoje postępy na wykopie, ale za dużo ich nie było :) W międzyczasie byłem mocno zajęty i odpuściłem temat. Dzisiaj chcę do niego powrócić, korzystając z tego, że powstał lurker. Mam nadzieję, że dołożę trochę wartościowego contentu.

Szkoda, że nie ma tutaj możliwości dodawania własnych prywatnych tagów, to bym jakoś swoje wpisy odpowiednio oznaczał. Dlatego na razie będę publikował pod tagiem #naukaprogramowania.

Liczę na wasze wsparcie i komentarze.

Założyłem też bloga pod adresem kdy.pl

Wstępnie interesują mnie języki #Python i #Java. Mam jakieś ogólne podstawy, ale to za mało, żeby myśleć chociaż o jakiś praktykach.

W kolejnych wpisach będę przedstawiał, w jaki sposób uczę się programować i czy przynosi to efekty.

Życzcie mi przede wszystkim systematyczności.