Data: 19.06.2019 10:27

Autor: Alojz

Co niektórzy nauczyciele podczas protestu pisali ile to nauczyciele zarabiaja na zachodzie. To teraz, mają okazję tak zarabiać . Szef partii CDU w Brandenburgia, jest z wizytą w Polsce.Chce zachęcać polskich nauczycieli do pracy w jego landzie.Ingo Senftleben, bo o nim mowa chce zrównać dyplomy nauczycieli w Polsce z tymi w Niemczech.Po prostu chodzi o to żeby polscy nauczyciele szybciej mogli pracować w niemickich szkołach ograniczając papierkowe formalności do minimum.

#wszystkooniemczech #nauczyciele

#praca

Bon oświatowy

Data: 30.04.2019 07:29

Autor: Harnas

wei.org.pl

W ostatnich latach zmarnowaliśmy już wystarczająco dużo czasu na całkowicie zbędne „reformy” edukacji. Najpierw tworzyliśmy gimnazja, by niecałe dwie dekady później je likwidować. Strajków nauczycielskich w historii III RP także mieliśmy co najmniej kilkanaście, zwykle kończyły się one porozumieniem powodującym wzrost pensji nauczycielskiej i żadnej gwarancją poprawy kształcenia. Po kilku latach pensja znowu okazywała się za mała i problem strajku powracał. Dlatego też jak najszybciej trzeba podjąć decyzję co do realnej reformy systemu edukacji, czyli wprowadźmy bon oświatowy. Rozwiązanie to skutecznie sprawdziło się m.in. w Chile i Stanach Zjednoczonych, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Bon oświatowy utrzymałby zasadę finansowania szkół z publicznych pieniędzy. Zmieniłby jednak formę ich redystrybucji.

Według danych Związku Miast Polskich samorządy wydają na edukacje 71 mld złotych rocznie, z czego około 48 miliardów pokrywanych jest przez subwencje oświatową. Do szkół w roku szkolnym 2018/2019 przystąpiło 4,6 milionów dzieci. Na jedno uczące się dziecko przeznaczamy więc ponad 15 tysięcy złotych rocznie, z budżetu państwowego i samorządowego.

To nie są małe pieniądze. W przeliczeniu na PKB nasze wydatki oświatowe przekraczają unijną normę. W rankingach wydajności edukacji wypadamy jednak poniżej Unijnej średniej. Dlatego też propozycja strajkujących nauczycieli, których postulaty płacowe spowodowałby wzrost wydatków na edukacje o około 8,5 mld złotych, przy zachowaniu obecnego sposobu finansowania, nie wpłynęłaby na poprawę jakości kształcenia a jedynie przyczyniłaby się do jeszcze większego marnowania środków publicznych.

#edukacja #gospodarka #nauczyciele

Data: 16.04.2019 11:34

Autor: Judasz

Nie myślcie, że nauczycielom ujdzie ten cały raban płazem. PiS w roku wyborczym nie będzie nic robił, nauczyciele to też za mała grupa, by bić się o ten elektorat. Przetrwają matury, później sprawa ucichnie na kilka miesięcy, będzie też okres wakacyjny. PiS z palcem w dupie wygra wybory, może nawet weźmie większość konstytucyjną. Nauczyciele oberwą zaraz po wyborach. Myślę, że na pierwszy ogień zlikwidują im kartę nauczyciela i urynkowią zawód.

#nauczyciele

Data: 14.04.2019 11:36

Autor: Judasz

#nauczyciele w Polsce praktycznie wszyscy są do wypierdolenia i ktoś to w ciągu 10-15 lat zrobi. Zostanie szkoła podstawowa, w której uczeń pozna podstawy, kilka najważniejszych lektur, trochę historii, tabliczkę mnożenia, procenty, a szkoła średnia będzie 100% przygotowaniem do zawodu:

-praca w grupie

-praca samodzielna

-logiczne myślenie

-przedsiębiorczość

-prawo

-tajniki zawodu

Wszystko to, co jest potrzebne w praktycznym życiu. Nikt nie potrzebuje bowiem, wkuwanych na pamięć, wzorów geometrycznych, dat, zasad wyporności, wierszy, podstaw replikacji DNA, itp. itd. Od tego mamy ekspertów.

Po chuj Ci w życiu codziennym wzór na pole trójkąta? Jak przyjdzie wojna, to będziesz potrzebował przepisu na zupę z gołębia. W warunkach pokoju masz od tego ekspertów i Google.

Polska natomiast kształci ekspertów w wiedzy ogólnej, większość z nas jest do wszystkiego i do dupy, o ile samemu nie zdobywali jakiś umiejętności, często płacąc za to gruby hajs.

Data: 14.04.2019 08:52

Autor: Judasz

Będąc na studiach, mieszkałem w domku studenckim z 25 studentami. 90% to były studentki pedagogiki. Takiego alkoholizmu, kurwienia się i siana w mózgu nigdy wcześniej i później w życiu nie widziałem. Jedna impreza zaczynała się w dzień, druga wieczorem. Przez to środowisko zawaliłem kilka przedmiotów (IT). Kilka % tych dziewczyn pewnie teraz uczy w szkołach. Od tamtej pory gdy słyszę #nauczyciele przed oczami mam te pijane pindy, wychodzące najebane o 8 rano… na wykłady.

Data: 10.04.2019 20:50

Autor: Ijon_Tichy

Moja ciocia jest nauczycielką w liceum w Kutnie. Jako jedyna że wszystkich nauczycieli w jej szkole nie przyłączyła się do strajku.

Mówi, że uczniowie są dla niej ważniejsi niż polityczna gra towarzysza Broniarza. Mówi, że kocha swoich uczniów, a nie opuszcza się tych których się kocha.

Jest z tego powodu słownie linczowana i poniżana przez pozostałych nauczycieli. A ona tym bardziej utwierdza się w przekonaniu, że postępuje słusznie.

Szacun dla mojej cioci wyklętej i niezłomnej :D

#strajk #szkola #nauczyciele #polityka

Data: 09.04.2019 15:01

Autor: Pierdyliard

O chuj chodzi tym nauczycielom w Polsce?

Pracują po 20h tygodniowo, przygotowanie do lekcji to po pierwszym roku pracy zabranie notatek z domu.

Sprawdziany do sprawdzenia… Kurwa sami pytania układało to chyba nie Musza szukać odpowiedzi?

W swoim życiu spotkałem może z dwóch nauczycieli z powołaniem a reszta to przegrywy które po gowno studiach mogły zrobić pedagogikę i iść uczuć lub skończyć jako barista czy kucharz w fastfood.

Co to za problem się przebranżowić? Normalna osoba jak zarabia za mało to zmienia profesje a kurwy opłacane przez rząd tylko by strajkowały…

Dla pełnego obrazu spierdolenia na czele strajku powinien stać nauczyciel wf z wąsami, taki gruby Janusz… Chyba Każdy miał w szkole grubego Janusza od wychowania fizycznego

#nauczyciele

Data: 09.04.2019 08:37

Autor: Mishkaa

Siedze w pracy i dzwoni mily Pan zeby zalatwic sprawe i pyta czy dzis juz moze przyjsc. Odpowiadam ze w kazdej chwili od pon do pt. A Pan wielce zdziwiony ze pracujemy bo przeciez wszyscy pobrali "opieke" przez strajk nauczycieli i myslal ze u nas tez sie nie pracuje xD nie wiem czy to wina telewizji ze tak tym ludziom do glowy wbijaja glupoty czy tak daleko zaszlo ze zaraz dojdzie do paraliżu w tym kraju

#nauczyciele #pracbaza

Data: 09.04.2019 07:22

Autor: Alojz

Ile zarabia początkujący nauczyciel w Berlinie, szkoła podstawowa lub gimnazjum? Około 2500 euro netto, licząc podatek dla kawalera.Czyli 2,5 razy więcej niż ma kawaler pracujący za place minimalną.

W Polsce płaca minimalna netto to 1634 zł.

Czyli pensja 4000 zł dla początkującego nauczycieli była odpowiednikiem pensji w Niemczech.

Spokojnie, to takie teoretyczne liczenie,między dwoma krajami. W jednym jest autostradą za darmo a w drugim za 300km odcinek autostrady płaci się 50 zł

#strajk #nauczyciele #wszystkooniemczech

#pensje

Strajk nauczycieli. Wyjaśniamy obecną sytuację [ANALIZA]

Data: 07.04.2019 20:28

Autor: Harnas

sejmlog.pl

Planowany protest nauczycieli na 8 kwietnia 2019 roku jest bardzo prawdopodobny. Ostatnią deską ratunku na zatrzymanie strajku pracowników oświaty jest znalezienie porozumienia w niedzielę. Dlaczego związkowcy chcą protestować? Jakie padły propozycje? Dlaczego minister edukacji nie bierze udziału w rozmowach? Postaraliśmy się znaleźć odpowiedzi na te i inne wątpliwości, dlatego zachęcamy do obszernej lektury.

#strajk #nauczyciele

Strajk nauczycieli. Co ma zrobić rodzic?

Data: 05.04.2019 14:02

Autor: furgonschnitzel

rmf24.pl

"Wszystko wskazuje na to, że w poniedziałek ruszy ogólnopolski strajk nauczycieli. Wiele szkół i przedszkoli może być zamkniętych. Dla rodziców to ogromny problem logistyczny. Być może nawet kilkudniowy. Razem z prawnikami oraz ekspertami Państwowej Inspekcji Pracy wyjaśniamy, jakie rodzic ma możliwości działania." by Krzysztof Berenda

#polska #aktualnosci #dziecko #rodzina #praca #strajk #szkola #nauczyciele